Canal+ w styczniu 2020

W styczniu w Canal+ obejrzymy m.in.: polska komedia „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3″, film biograficzny „Tolkien”, polski film „Fighter”, film akcji „X-Men: Mroczna Phoenix”, komedia „Johnny English: Nokaut”, nowe seriale: „Strefa mroku”, „Jak zostać Bogiem na Florydzie” i 'Prawie rodzina„.

 

 

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3
(Miszmasz czyli Kogel Mogel 3)
Komedia, Polska, 2019
reżyser: Kordian Piwowarski
obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Zdzisław Wardejn, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Łaniewska, Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” jest wspaniałą kontynuacją przygód Kasi, rodziny Wolańskich i innych bohaterów kultowych polskich komedii „Kogel Mogel”.

Kasia Zawada wciąż mieszka we wsi Brzózki, jest tam dyrektorką miejscowej szkoły podstawowej, a poza pracą walczy z zalotami sołtysa wsi, Staszka Kolasy. Niespodziewanie po dziesięciu latach na emigracji w Holandii wraca jej syn Marcin, który do tej pory mieszkał zagranicą ze swoim ojcem Pawłem. Od razu po powrocie chłopak wpada w nie lada kłopoty. Jest przez to zmuszony opuścić rodzinną wieś i wyjeżdża do stolicy. W tym samym czasie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Barbara Wolańska, celebrytka i znana sekstrenerka, wydaje bardzo kontrowersyjną książkę, a jej bliscy buntują się i uciekają z domu.

PREMIERA: CANAL+, środa, 1 stycznia, godz. 21:00
CANAL+ FILM, poniedziałek, 6 stycznia, godz. 20:00

 

 

 

Tolkien
(Tolkien)
Biograficzny, USA, 2019
reżyser: Dome Karukoski
obsada: Nicholas Hoult, Lily Collins, Colm Meaney, Derek Jacobi

Skąd się biorą artystyczne inspiracje wielkich twórców? „Tolkien” opowiada jak charakter, talent oraz pióro znanego na całym świecie pisarza zostało ukształtowane we wczesnych latach jego życia, kiedy to po śmierci matki trafił do szkoły z internatem.

Młody J. R. R. Tolkien trafia po śmierci matki do internatu. Jest to bardzo ciężkie przeżycie dla tak młodego chłopca, jednak zawiązane tam przyjaźnie, a nawet miłość, pozwalają mu przetrwać ciężkie chwile. Młody pisarz odnajduje artystyczną inspirację wśród innych, podobnych sobie indywidualistów. Wybuch I wojny światowej powoduje, że istnienie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia popychają Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści zatytułowanego „Władcy pierścieni”.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 3 stycznia, godz. 21:00
OD LAT DWUNASTU

 

 

Fighter
(Fighter)
Sensacyjny, Polska, 2019
reżyser: Konrad Maximilian
obsada: Piotr Stramowski, Mikołaj Roznerski, Katarzyna Maciąg, Aleksandra Szwed, Krzysztof Stelmaszyk, Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Oświeciński

Kiedy kariera zawodnika MMA dobiega ku końcowi, ten stara się na nowo ułożyć sobie życie. Jednak nie jest to takie proste, jakby się wydawało. Demony przeszłości każą mu z powrotem stanąć do walki na ringu.

Gdy Tomek Janicki był u szczytu swoich sportowych możliwości, u jego boku znajdowało się wszystko czego tylko mógł zapragnąć. Sława, pieniądze, piękna Agata, a także długo wyczekiwana walka o mistrzowski pas z celebrytą wśród bokserów – Markiem „Pretty Boyem” Chmielewskim. Jednak w wyniku kilku źle podjętych decyzji kariera Tomka legła w gruzach. Okryty niesławą zawodnik MMA postanowił opuścić miasto, aby w innym miejscu zacząć swoje życie od nowa. Kiedy zakochał się z wzajemnością w charyzmatycznej pani doktor, zaczął mieć złudne wrażenie, że jego życie wraca na dobre tory. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Tomka zaczęły dogapać demony przeszłości, a nad jego życiem zebrały się czarne chmury w postaci groźnego gangstera.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 4 stycznia, godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 5 stycznia, godz. 22:00
OD LAT SZESNASTU

 

 

 

Mia i biały lew
(Mia et le lion blanc)
Przygodowy, Francja, Niemcy, RPA, 2018
reżyser: Gilles de Maistre
obsada: Daniah De Villiers, Mélanie Laurent, Langley Kirkwood

Dziesięcioletnia dziewczynka przenosi się wraz z rodziną z Londynu do Afryki. W zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu pomoże jej białe lwiątko.

Mia ma 10 lat i mieszka wraz z rodzicami w Londynie, chodzi tam do szkoły i ma swoich przyjaciół. Pewnego dnia rodzice oznajmiają, że wspólnie przeprowadzają się na inny kontynent – do Afryki, aby prowadzić tam niezwykłą farmę. Kiedy rodzina jest już na miejscu, na farmie rodzi się jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko. Dają mu na imię Charlie, a między dziewczynką i zwierzątkiem rodzi się zdumiewająca relacja. Kiedy nadchodzą 14 urodziny Mii, a Charlie zaczyna dorastać i z małego, uroczego lwiątka staje się dorosłym lwem, jej ojciec podejmuje decyzję o sprzedaniu zwierzęcia. Rozstanie jest dla Mii zbyt ciężkie do przyjęcia i wraz z Charliem opuszczają farmę.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 stycznia, godz. 20:00

 

 

Ciemno, prawie noc
(Ciemno, prawie noc)
Thriller, Polska, 2019
reżyser: Borys Lankosz
obsada: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Agata Buzek, Piotr Fronczewski, Roma Gąsiorowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Dorota Kolak, Aleksandra Konieczna, Rafał Maćkowiak, Dawid Ogrodnik, Eliza Rycembel, Krystyna Tkacz, Jerzy Trela

 „Ciemno, prawie noc” to ekranizacja bestsellerowej powieści polskiej pisarki Joanny Bator o tym samym tytule. Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci. Kiedy policja bezradnie rozkłada ręce, do miasta decyduje się przyjechać dziennikarka Alicja Tabor.

Alicja Tabor to dziennikarka, która powraca po latach do swojej rodzinnej miejscowości, Wałbrzycha, aby rozwiązać tajemnicę zaginięcia trójki dzieci. Alicja musi zmierzyć się nie tylko z trudnym śledztwem, w sprawie którego policja jest bezradna, ale także zwalczyć własne demony, związane z miastem, z którym nic ją już nie łączy. W trakcie śledztwa dziennikarka wpada na trop wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. W miarę postępu śledztwa okaże się, że zaginięcia dzieci, wojenna przeszłość miasta, legenda zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji są połączone.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 stycznia, godz. 22:00
OD LAT SZESNASTU

 

 

Tajemnica Raoula Taburina
(Raoul Taburin)
Komedia, Francja, Belgia, 2018
reżyser: Pierre Godeau
obsada: Benoît Poelvoorde, Edouard Baer, Suzanne Clément

„Tajemnica Raoula Taburina” to historia małego chłopca, który dorastał nie wiedząc, jak jeździć na rowerze i o tym, jak brak tej jednej umiejętności, odbijał się na jego dorosłym życiu.

Raoul Taburin jest specjalistą i prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić wszystkie usterki w rowerze. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku: specjalista od rowerów nie potrafi na nich jeździć. Z powodu niemożności złapania równowagi, każda próba jazdy podejmowana w dzieciństwie od razu kończyła się upadkiem. Czterdzieści lat później Raoul odczuwa tę niekompetencję jako prawdziwe przekleństwo. W końcu na jego drodze staje osoba, przed którą nie będzie mógł ukryć swojej tajemnicy. Do wioski przybywa fotograf, który będzie chciał uwiecznić każdego mieszkańca na zdjęciu, a zwłaszcza rowerowego mistrza na jego własnym rowerze.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 7 stycznia, godz. 20:00

 

 

Miłość i miłosierdzie
(Miłość i miłosierdzie)
Religijny, Polska, 2019
reżyser: Michał Kondrat
obsada: Kamila Kamińska, Maciej Małysa

„Miłość i miłosierdzie” to film oparty na prawdziwej historii Siostry Faustyny Kowalskiej i Bożym Miłosierdziu, którego dostąpiła. Ten fabularyzowany dokument ujawni nieznane dotąd fakty i niedawno odkryte dokumenty.

Siostra Faustyna Kowalska wiodła spokojne i przepełnione wiarą życie. Jednak taki stan rzeczy nie trwał wiecznie i pewnego dnia zmienił się nieodwracalnie. Jej oczom ukazał się Jezus Chrystus. Siostrze zostało zlecone głoszenie prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowanie świata na jego ostateczne przyjście. Siostra Faustyna posłusznie robiła wszystko, aby wypełnić to zadanie, jednak w środowisku nie obyło się również bez sceptyków. Wraz z filmem wychodzą na światło dzienne kolejne dowody na to, że zakonnica mówiła prawdę.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 8 stycznia, godz. 20:00

 

 

 

Dom, który zbudował Jack
(The House That Jack Built)
Kryminał, Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, 2018
reżyser: Lars von Trier
obsada: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Siobhan Fallon Hogan

W filmie „Dom, który zbudował Jack” śledzimy kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który w swoich makabrycznych zbrodniach, doszukuje się mrocznych dzieł sztuki. Dramat jest niesamowitym portretem psychologicznym w wykonaniu wybitnego reżysera – Larsa von Triera.

Jack to z jednej strony piekielnie inteligentny wielbiciel dobrej sztuki, a z drugiej bezwzględny morderca, który traktuje zamordowane przez siebie ciała jako artystyczne eksponaty. Mężczyzna z każdą zbrodnią udoskonala swój krwawy warsztat i jak reżyser na planie filmowym, ustawia zwłoki w konkretnych pozach, aby następnie je sfotografować. Lars von Tier stworzył dzieło, które wymaga od widza mocnych nerwów ale także otwartej głowy, aby później wynagrodzić to z nawiązką.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 10 stycznia, godz. 23:00
OD LAT OSIEMNASTU

 

 

 

Zabawa zabawa
(Zabawa zabawa)
Dramat, Polska, 2018
reżyser: Kinga Dębska
obsada: Dorota Kolak, Agata Kulesza, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Barbara Kurzaj, Mirosław Baka, Dorota Landowska, Przemysław Bluszcz

Dorota, Magda i Teresa, choć się wzajemnie nie znają, łączy je ten sam problem – kobiety nadużywają alkoholu. Każda z nich próbuje pokonać własne przeciwności losu, które zdają się tylko utrudniać walkę z nałogiem.

Dorota to 40-letnia prokurator, która pije, aby nie zwariować. Niestety od czasu do czasu zdarza jej się popełnić niewielkie wykroczenia pod wpływem alkoholu, które ukrywa z pomocą immunitetu oraz wpływowego męża. Magda to studentka, która lubi często i intensywnie imprezować. Mimo wszystko udaje jej się zdobywać świetne oceny i radzić sobie w pracy, więc nikt nie robi jej wyrzutów z powodu nadużywania alkoholu. Teresa jest z kolei szanowanym chirurgiem, a zarazem ordynatorką szpitala dziecięcego, która nie odmawia sobie alkoholu nawet w pracy. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 stycznia, godz. 21:00
OD LAT SZESNASTU

 

 

Zięć mojego życia
(Le gendre de ma vie (Dad Friend))
Komedia, Francja, 2018
reżyser: François Desagnat
obsada: Kad Merad, Pauline Etienne, Julie Gayet

Stéphane, ojciec trzech córek, zawsze marzył o posiadaniu męskiego potomka. Kiedy pogodził się z jego brakiem, swoją niespełnioną ojcowską miłość przelewa na przyszłych zięciów.

Stéphanowi i Suzanne się poszczęściło. Są rodzicami trzech pięknych i mądrych kobiet. Jednak największym marzeniem Stéphana było posiadanie męskiego „przedłużacza rodu”. Aby przezwyciężyć tę frustrację, mężczyzna przelewa uczucia na partnerów swoich córek. Zakochuje się w nich szybciej niż córki i zachowuje się jakby miał na nich monopol, nie mówiąc o bagatelizowaniu wad każdego z nich. Kiedy Alexia, jego najmłodsza córka, postanawia porzucić Thomasa, wspaniałego zawodnika rugby, a przy okazji idola jej ojca, na rzecz młodego lekarza. Ojciec się nie godzi się na to i zaczyna walczyć z córką. Chce decydować z kim powinna spędzić resztę życia.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 12 stycznia, godz. 21:00

 

 

 

Moja córcia
(Mon bébé)
Komediodramat, Francja, Belgia, 2019
reżyser: Lisa Azuelos
obsada: Sandrine Kiberlain, Yvan Attal, Thaïs Alessandrin, Victor Belmondo

Pracująca kobieta, matka trojga dzieci, zdaje sobie sprawę, że kiedy jej najmłodsza córka wyjedzie do Kanady na studia, skończy się jej rola jako matki…

Heloise jest matką trojga dzieci. Jade, jej najmłodsza córka, właśnie skończyła osiemnaście lat i wkrótce jako ostatnia z dzieci opuści rodzinne gniazdo, aby wyjechać na studia do Kanady. Kiedy zbliża się nieubłagalny moment ukończenia szkoły średniej przez córkę, Heloise popada w egzystencjonalny kryzys. Jak to się stało, że jej mała córcia tak szybko dorosła? Rozpamiętywane przez Heloise wspomnienia z dzieciństwa córki zlewają się z teraźniejszością. Matka znika za aparatem telefonu komórkowego, zdesperowana aby udokumentować każdą wspólną chwilę, zanim Jade wyjedzie na studia. Jest tak pochłonięta nagrywaniem filmów, że zapomina żyć „tu i teraz” oraz cieszyć się ostatnimi chwilami na żywo ze swoją córką.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 14 stycznia, godz. 20:00

 

 

Monument
(Monument)
Thriller, Polska, 2018
reżyser: Jagoda Szelc
obsada: Mateusz Więcławek, Zuzanna Lit, Paulina Walendziak, Mateusz Czwartosz

Studenci hotelarstwa jadą do odizolowanego hotelu w celu odbycia zaliczeniowych praktyk. Podczas pracy są poniżani przez despotyczną menedżerkę i przymuszani do wykonywania niezrozumiałych dla nich działań. W pewnym momencie zaczynają ulegać stopniowemu odczłowieczeniu.

Grupa studentów jedzie do hotelu położonego w głębi lasu, by odbyć praktyki niezbędne do zaliczenia studiów. Studenci nie znają się zbyt dobrze, a jedyne co wiedzą na temat stażu, to to że będą wykonywać polecenia doświadczonej menadżerki. Nie spodziewają się jednak, że menedżerka będzie zimną despotką, a oni sami będą musieli pracować w miejscu, gdzie czas i przestrzeń wydają się nie mieć żadnego znaczenia. Życie na odludziu pozwoli na wyjście z kokonu bezpieczeństwa i odkrycie się ze swoimi problemami przed innymi, co doprowadzi do prawdziwego zderzenia się ze skrywanymi problemami.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 15 stycznia, godz. 20:00

OD LAT SZESNASTU

 

 

Kartoteka 64
(Journal 64)
Kryminał, Dania, Niemcy, 2018
reżyser: Christoffer Boe
obsada: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Johanne Louise Schmidt, Søren Pilmark

Podczas remontu starej kopenhaskiej kamienicy, robotnicy natykają się na przerażające odkrycie. Za ścianą jednego z mieszkań odnajdują trzy zmumifikowane ciała.

Dwoje detektywów z Departamentu Q zostaje przydzielonych do rozwikłania makabrycznej sprawy trzech zmumifikowanych ciał. Komisarz Carl Mørck i jego asystent Assad wkrótce trafiają na trop, który prowadzi ich do okrytego złą sławą szpitala dla kobiet. Szpital w Sprogø jest znany z niechlubnych praktyk przymusowej sterylizacji kobiet i chociaż szpital ma ten rozdział już dawno za sobą, niektórzy twierdzą, że bestialskie praktyki wciąż są tam praktykowane. Carl i Assad ścigają się z czasem, aby rozwiązać zagadkę oraz zapobiec kolejnym morderstwom i napaściom.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 17 stycznia, godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 19 stycznia, godz. 22:00

 

 

 

X-Men: Mroczna Phoenix
(X-Men: Dark Phoenix)
Akcja, USA, Kanada, 2019
reżyser: Simon Kinberg
obsada: Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult

Jean Gray nigdy nie zdawała sobie sprawy z potęgi drzemiących w niej mocy. Kiedy uwalnia swój potencjał, wraz z nim wychodzi na jaw jej mroczne alter ego. Czy X-Men uda się powstrzymać Mroczną Phoenix przed zagładą całej Ziemi?

Jean Grey jest jedną z pierwszych członkiń X-Men, jednak nigdy w pełni nie zdawała sobie sprawy z głębi i złożoności jej mocy. Podobnie jak jej mentor, siłą swojego umysłu Jean potrafi dokonać niesamowitych rzeczy. Jej siła jest jednak o wiele potężniejsza. Pewnego razu w trakcie misji kosmicznej Jean staje się ofiarą katastrofy, która ją prawie zabija. Dziewczyna cudem przeżywa, ale na Ziemię wraca już odmieniona. Zdarzenie, które miało miejsce wyzwala w Jean jej nieprawdopodobną moc, a co za tym idzie – jej mroczne alter ego. Jean Grey staje się od teraz Mroczną Phoenix, sprowadzającą zagrożenie na ludzi, których niegdyś uważała za najbliższą rodzinę.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 18 stycznia, godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 26 stycznia, godz. 22:00

 

 

 

Całkowicie nowe przygody Aladyna
(Alad’2)
Komedia, Francja, 2018
reżyser: Lionel Steketee
obsada: Kev Adams, Jamel Debbouze, Vanessa Guide, Eric Judor, Ramzy Bedia
Po uratowaniu miasta, Aladynowi zaczyna doskwierać nuda. Wizyta Shaha Zamana w pałacu zmienia całą sytuację.

Kiedy Aladyn pozbył się z miasta złego wezyra, według chłopaka zapanowała tam nuda. Na dodatek wciąż nie zdecydował się na oświadczyny księżniczce. Codzienną monotonię burzy jednak wizyta Shaha Zamana, który najpierw wprosił się do pałacu, a następnie ogłosił, że przybył, aby podbić miasto i poślubić księżniczkę. Aladyn nie ma innego wyjścia, jak ucieczka. Chłopak postanawia opuścić miasto w konkretnym celu. Chce odnaleźć dżina i powrócić do pałacu, aby uratować miasto i odzyskać swoją kobietę.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 19 stycznia, godz. 21:00

 

 

Zgubiłam Alberta

(J’ai perdu Albert)
KOMEDIA Belgia/Francja2018  
Występują: Stéphane Plaza, Julie Ferrier, Josiane Balasko, Virginie Visconti
Reżyseria: Didier Van Cauwelaert

Chloe (Julie Ferrier) może pochwalić się błyskotliwą karierą mediatorki zatrudnianej w ważnych firmach. Z jej usług korzystają nawet politycy. Te liczne sukcesy nie wzięły się jednak znikąd. Od czasów dzieciństwa w jej mózgu mieszka sam Albert Einstein (Etienne Draber), który kieruje jej działaniami. Niestety, naukowiec ma już dość współpracy z Chloe. Przemęczona kobieta przestała dawać sobie radę z jego obecnością. W związku z tym Einstein planuje przeprowadzkę. Zamierza przenieść się do umysłu Zaca (Stéphane Plaza). Mężczyzna ten jest pszczelarzem i kelnerem. Zmaga się również z depresją. Aby zamiana doszła do skutku, całą trójkę czekają dwie niesamowite, halucynogenne doby.

PREMIERA: CANAL+FILM, wtorek, 21 stycznia, godz. 20:00

 

 

Via Carpatia
(Via Carpatia)
Dramat, Polska, Czechy, Macedonia, 2018
reżyser: Kasper Bajon, Klara Kochańska
obsada: Julia Kijowska, Piotr Borowski

Po ciężko przepracowanym roku, para młodych ludzi odlicza dni do upragnionych wakacji. Plany się zmieniają, kiedy matka jednego z nich prosi o sprowadzenie do Polski uchodźcy przebywającego na grecko-macedońskiej granicy.

W 2016 roku wszyscy Polacy żyją mistrzostwami świata w piłce nożnej przemieszanymi z informacjami o konflikcie w Syrii i falami uchodźców napływającymi do Europy. Jednak nie Julia i Piotr, oni odliczają czas do swoich upragnionych wakacji. Na dwa tygodnie przed wyjazdem matka Piotrka, która jest tuż przed emeryturą zaprasza parę na kolację. Kobieta chce uporządkować wszystkie ważne sprawy. Prosi syna o sprowadzenie do Polski jego ojca – uchodźcy, który prawdopodobnie przebywa w obozie na grecko-macedońskiej granicy. Mężczyzna nie miał z ojcem kontaktu od 30 lat. Mimo wątpliwości i oporu partnerki, Piotr postanowił spełnić prośbę matki. W wyczerpującej podróży na południe Piotr i Julia będą musieli odpowiedzieć sobie na kilka ważnych fundamentalnych pytań.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 22 stycznia, godz. 20:00

 

 

 

Podły, okrutny, zły
(Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)
Biograficzny, USA, 2018
reżyser: Joe Berlinger
obsada: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, Jim Parsons, John Malkovich

Czarujący, przystojny i charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Bezwzględny morderca czy wspaniały przyszywany ojciec? Oto historia Teda Bundy’ego przedstawiona z perspektywy jego długoletniej partnerki Liz Kendall.

Ted Bundy, mężczyzna, który przyznał się do zamordowania 30 kobiet, miał też swoje drugie oblicze. Przez kilka lat był w szczęśliwym związku z Liz Kendall. Według zeznań partnerki obydwoje pałali do siebie płomienną miłością, a Ted był wzorowym przyszywanym ojcem dla jej dziecka. Obrazek idealnej rodzinki runął, gdy aresztowano Teda pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Proces, podczas którego mężczyzna twardo wypierał stawiane mu zarzuty, był pierwszym transmitowanym w amerykańskiej telewizji, a zakochane i wierzące w jego niewinność kobiety, zalewały celę więzienną tonami listów miłosnych. Liz musiała zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 24 stycznia, godz. 21:00

OD LAT SZESNASTU

 

 

 

Johnny English: Nokaut
(Johnny English Strikes Again)
Komedia, Francja, USA, Wielka Brytania, 2018
reżyser: David Kerr
obsada: Rowan Atkinson, Ben Miller, Olga Kurylenko, Jake Lacy , Emma Thompson

Hakerzy przeprowadzają atak cybernetyczny, podczas którego ujawniają dane wszystkich brytyjskich agentów. Emerytowany agent Johnny English zostaje wezwany przez swoje byłe szefostwo, by złapać sprawcę całego zamieszania.

Choć Johnny English jest już na agenckiej emeryturze, czeka na niego jeszcze jedna robota. Nie może jej wykonać nikt inny, ponieważ dane wszystkich pozostałych agentów zostały wykradzione w ataku cybernetycznym. Według szefa sam atak to dopiero początek kłopotów. Tajne służby powołują eks-agenta ponownie na dawne stanowisko, by zdekonspirował przebiegłego hakera i zadbał o bezpieczeństwo państwa. Aby misja się udała, Johnny będzie musiał użyć swoich wszystkich umiejętności oraz nabyć parę nowych. Od momentu przejścia Johnny’ego na emeryturę tajne służby zainwestowały w nowe technologie i złoczyńcy to nie jedyne, z czym Johnny będzie musiał się zmierzyć.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 25 stycznia, godz. 21:00

 

 

 

Ocalić i zginąć
(Sauver ou périr)
Dramat, Francja, 2018
reżyser: Frédéric Tellier
obsada: Pierre Niney, Anaïs Demoustier, Vincent Rottiers, Chloé Stefani

Największym marzeniem Fancka jest praca jako strażak. Udaje mu się zdać testy i objąć stanowisko w paryskiej straży pożarnej. W trakcie jednej z akcji ratuje swoich ludzi, ale sam niestety ulega poparzeniom i w śpiączce trafia do szpitala.

Franck jest jednym z najlepszych strażaków w Paryżu. Ich credo to: ratuj albo giń! Ma piękną żonę, spodziewają się bliźniąt, są szczęśliwi. Podczas jednej z interwencji gaszenia pożaru Franck z poświęceniem ratuje swoich kolegów, a sam wpada w pułapkę ognia. Kiedy budzi się w centrum leczenia oparzeń, uświadamia sobie, że jego twarz rozpłynęła się w płomieniach, a jego ciało już nigdy nie będzie takie samo. Czy teraz ktoś „uratuje” jego? Czy będzie to wciąż kochająca żona? A może młoda ciężarna kobieta, która da mu nową pracę??

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 26 stycznia, godz. 21:00

 

Moja nieznajoma
(Mon inconnue)
Komedia, Francja, Belgia, 2019
reżyser: Hugo Gelin
obsada: François Civil, Joséphine Japy, Benjamin Lavernhe

Raphael prowadzi szczęśliwe życie u boku swojej pięknej żony Olivii. Są wręcz dla siebie stworzeni. Sprawy się komplikują, kiedy pewnego dnia mężczyzna budzi się w innym wszechświecie, gdzie wiedzie zupełnie odmienne życie u boku innej kobiety, a Olivia uznaje go za obcą osobę.

Paryż, 2009 rok. Raphael jest uczniem liceum, który próbuje napisać swoją pierwszą powieść science fiction. Pewnego razu przez przypadek spotyka Olivię, dziewczynę uczącą się gry na fortepianie. Olivia staje się inspiracją do zakończenia powieści, a niedługo później żoną. Dziesięć lat później ich małżeństwo staje się zimne, a oni coraz bardziej oddalają się od siebie. Pewnego dnia mężczyzna budzi się w alternatywnej rzeczywistości, nie jest już wziętym pisarzem, a nauczycielem. Jego żoną nie jest Olivia, a zupełnie obca kobieta o imieniu Melanie. Dla Olivii jest on zupełnie obcym mężczyzną, w którym za nic w świecie nie rozpoznaje swojego męża. Nie mogąc zaakceptować nowej rzeczywistości, Raphael znajduje rozwiązanie. Musi odzyskać Olivię i sprawić, że znów się w nim zakocha. Ale jest pewien problem, dziewczyna jest już zaręczona…

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 28 stycznia, godz. 20:00

 

 

 

To my
(Us)
Horror, USA, 2019
reżyser: Jordan Peele
obsada: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss, Tim Heidecker

Czteroosobowa rodzina spędza wakacje w domku na plaży w Kalifornii. Niedługo po przybyciu na miejsce ich spokój zakłócają nieproszeni goście, którzy nie mają dobrych intencji.

Adelaide postanowiła spędzić wakacje wspólnie z mężem i dziećmi w swoim starym, rodzinnym domku. Kiedy rodzina przyjeżdża do Kalifornii od razu zaczynają korzystać z kalifornijskiego słońca, szerokiej plaży i spotkań z przyjaciółmi. Jednak Adelaide czuje, jakby za chwilę coś złego miało przydarzyć się jej rodzinie. Paranoja, w której znalazła się kobieta, rośnie z każdą chwilą. Kiedy wieczorem wracają do domu, rodzina odkrywa cztery sylwetki stojące na podjeździe – sobowtórów ich rodziny.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 stycznia, godz. 21:00

FILMY DOKUMENTALNE

 

 

 

Fuks, szczęśliwa zebra
(Lucky Zebra)
dokument, Francja, 2019
reżyser: Jean-Marc Dauphin

Czy zebra to zwierzę urodzone pod szczęśliwą gwiazdą, czy po prostu bardziej ostrożne, zręczne i mądrzejsze od innych z jego grupy? W czym skrywa się tajemnica zebry?

Wobec grupy zwierząt roślinożernych natura jest bezlitosna i niesprawiedliwa. Jedni roślinożercy ledwie się rodzą i od razu mogą stać się pokarmem mięsożerców, inni zaś przez całe życie będą cieszyli się wielkimi pastwiskami pełnymi pożywienia bez większego strachu o swoje życie. Zebrom udaje się przetrwać w obliczu susz, ataków drapieżników, czy nawet konkurujących ze sobą samców bez większych problemów. Czy możemy nazwać to wyłącznie szczęściem, czy jednak wysoce rozwiniętą inteligencją oraz wyjątkowym instynktem przetrwania?

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 5 stycznia, godz. 10:00

 

Złombol
(Złombol)
Seria dokumentalna, Polska, 2019
reżyser: Sambor Wilk

Jak przejechać rajd o długości 2500 km samochodem, który nadaje się tylko i wyłącznie na złom? O tym opowiedzą organizatorzy oraz uczestnicy polskiego rajdu Złombol, w nowej 6-odcinkowej serii dokumentalnej.

29 czerwca 2019 roku pod katowickim spodkiem zbiera się aż 460 ekip w samochodach produkcji komunistycznej, jeszcze 12 lat temu była tu tylko jedna załoga i jeden samochód. Co sprawiło, że rajd złomiakami o długości 2500 kilometrów cieszy się taką popularnością? Jest to z pewnością charytatywny charakter wydarzenia oraz wyzwanie do przejechania tak dużej odległości samochodem, który może się w każdej chwili rozpaść. Ale to nie jest jedynym wyzwaniem! Zobaczcie jak uczestnicy oraz organizatorzy radzą sobie z upałem oraz walką z czasem.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 stycznia, godz. 21:30

OD LAT DWUNASTU

 

 

 

Karpaty. Królestwo drapieżników
(Carpathian Predators)
dokument, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Tria Thalman

Karpaty to pasmo górskie rozciągające się na siedem europejskich krajów. Na jego terenie znajdziemy rozległe pradawne lasy, strome wąwozy i pojedyncze szczyty, które stanowią idealne schronienie dla najbardziej „charyzmatycznych” zwierząt na kontynencie. Karpaty to miejsce, w którym drapieżniki wciąż wędrują swoimi dzikimi szlakami, a ludzie przystosowali się do współistnienia z tymi groźnymi zwierzętami.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 12 stycznia, godz. 10:00

 

 

 

FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Hot Dog
(Hot Dog)
Seria filmów krótkometrażowych, 2008

Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.

Śledzi pracę najlepszych studiów produkcyjnych, jak m.in. Aardman Animation, a poprzez najbardziej prestiżowe festiwale, takie jak Cannes, Berlin, Annecy, Clermond Ferrand, Oberhausen czy Kraków, również tendencje występujące w poszczególnych krajach. Do emisji wybierane są najciekawsze i najhojniej nagradzane tytuły, zarówno fabuły, dokumenty, jak i animacje. W selekcji CANAL+ kieruje się także tematem, formą realizacji i nowatorskimi pomysłami filmowców, którzy często stawiają pierwsze kroki w zawodzie właśnie poprzez krótki metraż.

„Hot Dog” to kolejna odsłona przygód psa, który ma bardzo dobre intencje, ale skutki jego działań są opłakane. Tym razem pies wystąpi w roli strażaka.

 

 

NAPALONY PIES
(Horn Dog)
USA, 2009, 4’31” min.
reżyseria: Bill Plympton

Najnowsza produkcja Billa Plymptona o przygodach sympatycznego czworonoga. Tym razem nasz bohater zakochuje się. Próbuje zdobyć serce swojej wybranki, ale jego zabiegi mają tragiczny finał.

 

 

PROSZĘ TRĄBIĆ
(Horn OK please)
Irlandia, 2006, 8’59” min.
reżyseria: Joel Simon

Dzień z życia taksówkarza w Bombaju, który usiłuje zarobić na wymarzony nowy samochód z klimatyzacją. Kiedy cel wydaje się być już w zasięgu ręki, traci wszystkie pieniądze i musi rozpocząć oszczędzanie od nowa.

Film wyświetlany na 90 festiwalach filmowych otrzymał 14 nagród, między innymi IFTA Award dla najlepszego animowanego filmu krótkometrażowego

 

 

MARIN
(Marin/Sailor)
Francja, 2007, 7’53” min.
reżyseria: Pierre Pages, Alexandre Bernard, Damien Laurent

Animacja o losach żeglarza, który w poszukiwaniu morza przemierza łodzią na kółkach bezkresną pustynię. Zapasy wody są już na ukończeniu a upragnionego morza nadal nie widać.

Film nagrodzony za animację 3D między innymi na festiwalu Animatu w Portugalii i Animex w Wielkiej Brytanii.

EMISJA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 20 stycznia, godz. 10:00

 

 

Na cenzurowanym
(Master of the Classe)
Film krótkometrażowy/Komedia, Francja, 2017
reżyser: Carine May, Hakim Zouhani
obsada: Sébastien Chassagne, Séverine Poupin, Jihane Benlahcen

Barry ma 35 lat i dopiero niedawno rozpoczął pracę jako nauczyciel stażysta w lokalnej podstawówce. Marzy o stałym zatrudnieniu, a warunkiem tego jest pomyślne przeprowadzenie lekcji, na której będzie obecna inspekcja.

OD LAT DWUNASTU

 

 

Na strajk!
(Na strajk!)
Film krótkometrażowy/Dramat, Polska, 2019
reżyser: Stanisław Horodecki
obsada: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Witold Dębicki, Jan Peszek, Jędrzej Wielecki

Karol ma 19 lat i na co dzień opiekuje się dziadkiem chorującym na Alzheimera. Podczas opieki chłopak poznaje tajemnicę rodzinną związaną z dramatycznymi wydarzeniami, które miały miejsce podczas stoczniowych strajków w grudniu 1970 roku. Odkryty sekret zmusza go do podjęcia najważniejszej decyzji w jego życiu.

OD LAT DWUNASTU

 

 

Dzień jak co dzień
(Dzień jak co dzień)
Film krótkometrażowy/Dramat, Polska, 2019
reżyser: Magda Strzyżyńska
obsada: Marta Malikowska, Julia Totoszko

Ania zabiera córkę Basię na casting do telewizyjnego talent show. Matka jednak nie zauważa, że z córką dzieje się coś dziwnego. W trakcie występu Basia zbiega ze sceny. Ania musi stanąć twarzą w twarz z własnymi kompleksami, aby dostrzec i zrozumieć potrzeby córki.

OD LAT DWUNASTU

 

 

 

Jestem tutaj
(Jestem tutaj)
Film krótkometrażowy/Dramat, Polska, 2019
reżyser: Agata Minowska
obsada: Marianna Kowalewska, Miłosz Frydrychowicz, Edyta Torhan, Michał Jaros

Stefan przyjeżdża do swojej starszej siostry Hani. Jego obecność zmusza dwudziestoletnią dziewczynę do zmierzenia się ze swoją trudną przeszłością i odnowy utraconego kontaktu z dawno niewidzianą matką. Przez wzgląd na ukochanego brata, dziewczyna musi wyjść z ukrycia i poradzić sobie z trudną relacją między matką, a córką.

OD LAT DWUNASTU

We mnie
(We mnie)
Film krótkometrażowy/Dramat, Polska, 2019
reżyser: Maria Wider
obsada: Małgorzata Gorol, Julian Świeżewski

Sandra i Dawid mają niedługo stanąć na ślubnym kobiercu. Zanim to się stanie, Sandrę czeka zabieg przerwania ciąży. Podczas wczesnych badań odkryto poważne wady genetyczne płodu i jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest aborcja. W szpitalu towarzyszy jej Dawid, który stara się asystować swojej narzeczonej, ale z każdym momentem czuje się bardziej oddalony od dziewczyny. Po wykonanym zabiegu Sandra sugeruje Dawidowi odwołanie ślubu, który miał się odbyć jedynie ze względu na wspólne dziecko. Paradoksalnie przeżywana przez nich żałoba zbliża ich do siebie, zamiast oddalać.

OD LAT SZESNASTU

 

 

 

Utrata
(Utrata)
Film krótkometrażowy/Dramat, Polska, 2019
reżyser: Natalia Nylec
obsada: Jowita Budnik, Oskar Jarzombek, Maksymilian Zieliński, Katarzyna Janiszewska

Utrata kogoś bliskiego zawsze powoduje zatrzymanie, bezruch, pustkę. Bohaterowie filmu próbują poradzić sobie z pustką po śmierci bliskiej osoby na swój własny sposób. Nastoletni Piotrek stara się zminimalizować cierpienie młodszego brata i ograniczyć bolesne skutki straty. Osamotniony, stopniowo traci siłę aby spajać rodzinę i mierzyć się z codziennym życiem.

OD LAT DWUNASTU

 

 

 

Ratujmy zakład
(Pollux)
Film krótkometrażowy/dramat, Francja, 2018
reżyser: Michaël Dichter
obsada: Vivian Oudin, Maximilien Decorse, Tom-Eliott Fosse-Taurel

Z powodu nagłego zamknięcia fabryki, rodzice Vivian i Maxa tracą pracę. Trzynastoletni chłopcy nie mogą się pogodzić się z faktem, że w tym roku nie pojadą na letni obóz. Aby coś na to zaradzić postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zarobić potrzebne im pieniądze. W towarzystwie Toma, przyjaciela z dzieciństwa, Vivian i Max ścigają się z czasem.

 

 

 

 

Rykoszety
(Rykoszety)
Film krótkometrażowy/Dramat, Polska, 2019
reżyser: Jakub Radej
obsada: Stanisław Linowski, Zuzanna Zielińska, Tomasz Schuchardt, Marta Ścisłowicz, Ignacy Klim, Sławomir Grzymkowski, Magdalena Celówna, Andrzej Chyra

Polska, 1982 rok, okres pogłębiających się napięć społecznych. Dwójka braci górników nie zgadza się ze sobą w podejściu do komunistycznej opresji. Postawa Janka to aktywne zaangażowanie i praca w demokratycznym podziemiu, zaś postawa Tadka wskazuje na zupełną neutralność. Ta rozbieżność jest przyczyną konfliktu między braćmi, w którym wyważenie moralnych racji jest niemożliwe.
OD LAT DWUNASTU

 

 

SERIALE

 

Strefa mroku
(Twilight Zone)
Serial fantasy, USA, 2019
reżyser: Gerard McMurray
obsada: Jordan Peele (narrator), Adam Scott, David Epstein, Ginnifer Goodwin, Seth Rogen, Sanaa Lathan, Chris O’Dowd, Adam Scott, Jacob Tremblay, Luke Kirby, Allison Tolman, Greg Kinnear, Jason Priestley

„Strefa mroku” to zaktualizowana wersja kultowego serialu z lat 60 poprzedniego wieku. Serial zabiera widzów w podróż do cudownej krainy wyobraźni w innym wymiarze, w której eksplorujemy ludzkie uczucia takie jak nadzieja, rozpacz, duma i uprzedzenie.

Odc. 1
Komik Samir Wassan chce za wszelką cenę być sławny i zrobić wielką karierę. Kiedy spotyka J. C. Wheelera, legendę tej profesji, słucha jego porady i wdraża ją w życie. Aby uatrakcyjnić swoje wystąpienia, opowiada w nich o osobistych sytuacjach i przeżyciach. Wkrótce okazuje się, że po każdym z jego występów, w których opowiada o swoich najbliższych, oni nieodwracalnie znikają z jego życia. Dzięki temu Samir może całkowicie zmienić bieg wydarzeń i otaczającą go rzeczywistość.

Odc. 2
Dziennikarz cierpiący na Zespół stresu pourazowego leci lotem o numerze 1015 z Waszyngtonu do Tel Awiwu, aby przyjąć ciekawą ofertę pracy. Chwilę przed startem w kieszeni swojego fotela znajduje odtwarzacz MP3 z podcastem na temat „tajemnicy lotu 1015”. Okazuje się, że los pasażerów leży teraz w jego rękach i Joe musi zrobić wszystko, aby nie doprowadzić do katastrofy samolotu pełnego ludzi.

Odc. 3
Nina Harrison odkrywa, że po wciśnięciu odpowiedniego guzika jej stara kamera może cofać rzeczywisty czas. Kiedy jedzie samochodem ze swoim synem Dorianem, zostają zatrzymani przez policjanta za przekroczenie prędkości. Nina postanawia użyć kamery, aby cofnąć się w czasie i nie doprowadzić do zatrzymania, ale za każdym razem, kiedy przejeżdżają obok uprzedzonego rasowo policjanta, ten wynajduje kolejny powód do ich zatrzymania.

Odc. 4
Na dorocznej imprezie z okazji świąt Bożego Narodzenia organizowanej przez szefa policji Lane’a Pendletona pojawia się tajemniczy mężczyzna. Jego nazwisko brzmi „Traveler” i opisuje siebie jako „ekstremalnego” podróżnika, który nie raz słyszał o popularnych imprezach świątecznych Pendletona. Kiedy Traveler w trakcie rozmowy wspomina o utajnionych informacjach, o których nie powinien mieć pojęcia, Pendelton zaczyna być podejrzliwy w stosunku do niespodziewanego gościa. Atmosfera zaczyna się zagęszczać, kiedy na głowie podróżnika policjanci zauważają dziwne anteny.

Odc. 5
11-letni gwiazdor YouTube, Oliver Foley, ogłosił chęć kandydowania na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zarządzania kampanią wyborczą podejmuje się Raff Hanks. Jest to jego szansa na powrót do gry, po przeprowadzeniu przed laty nieudanej kampanii na reelekcję nielubianego prezydenta. Społeczeństwo wspiera Olivera, jednak ten pogrąża się z każdym kolejnym wystąpieniem, nie umiejąc odpowiedzieć na podstawowe pytania podczas debaty prezydenckiej. Kiedy jednak Oliverowi udaje się zasiąść w Białym Domu, Raff zaczyna żałować swoich działań.

Odc. 6
Po tym jak na Ziemi wybucha wojna atomowa, załoga statku kosmicznego Bradbury, pod dowództwem Alexy Brandt, decyduje się na podróż na Marsa. Pod wpływem niewyobrażalnego stresu, członkowie załogi zaczynają odchodzić od zmysłów. Jeden z nich utrzymuje, że załoga jest przez kogoś obserwowana, a chwilę później ginie na skutek przedostania się za śluzę. Kiedy statek bezpiecznie ląduje na Czerwonej Planecie, okazuje się, że mężczyzna miał rację i załoga była pod obserwacją kosmitów.

Odc. 7
Reporterka Anie Miller wraz ze współpracownikiem Dylanem oglądają deszcz meteorów. W pewnym momencie mężczyzna podnosi jeden z kosmicznych odpadków. Dotknięcie kamienia powoduje natychmiastową zmianę w zachowaniu Dylana. Okazuje się, że meteoryty były zarażone wirusem powodującym napady wściekłości oraz dziwne zachowanie. Zdrowe osoby zostają przeniesione do miejsca kwarantanny, ale niedługo później wychodzi na jaw, że deszcz meteorów nie miał nic wspólnego z szalonym zachowaniem mieszkańców.

Odc. 8
Bogata gospodyni domu, Eve Martin, dostaje zapytanie od swojej gosposi z prośbą o użycie jej adresu do zameldowania wnuczka, nielegalnego imigranta z Gwatemali. Eve zgadza się, aczkolwiek niedługo po rozmowie gosposia zostaje przesłuchana przez amerykańskich agentów Biura Imigracyjnego. Agencja rządowa prześwietla również rodzinę Eve i w wyniku przeprowadzonego śledztwa, Eve trafia do atesztu. W końcu na jaw wychodzi prawdziwe pochodzenie gosposi.

Odc. 9
Jeff Storck, profesor antropologii, rozwodzi się ze swoją żoną. Na dodatek otrzymuje informację o samobójstwie swojego ojca. Kiedy przyjeżdża do domu nieżyjącego już ojca odkrywa pistolet o nazwie Niebieski Skorpion. Z powodu nękającej go depresji, na pogrzebie Jeff bierze pod uwagę samobójstwo. Obciążenie psychiczne, którego doświadcza budzi w nim chęć zabójstwa nowego kochanka swojej żony.

Odc. 10
Scenarzystka oraz wielka fanka „Strefy mroku”, Sophie Gelson, zmienia narrację jednego z odcinków. Wkrótce odkrywa, że została ona ponownie zmieniona, tym razem umieszczając ją samą w głównej roli. Kiedy Sophie szuka Jordana Peele’a, na jej drodze pojawia się Blurryman, który rusza za nią w pościg, jednocześnie wyzwalając wspomnienia z dzieciństwa. Niedługo później sama zostaje bohaterką „Strefy mroku”.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 6 stycznia, godz. 22:00

 

 

 

Prawie rodzina
(Almost Family)
Serial obyczajowy, USA, 2019
reżyser: Leslye Headland
obsada: Brittany Snow, Megalyn Echikunwoke, Emily Osment, Timothy Hutton

Życie jedynaczki wywraca się do góry nogami, kiedy dowiaduje się, że jej ojciec, cieszący się dużym uznaniem doktor do spraw niepłodności, używał własnego materiału genetycznego do poczęcia wielu dzieci.

Odc. 1
Kiedy Julia dowiaduje się, że nie jest jedynym dzieckiem swojego ojca, jej życie zmienia się diametralnie. Do tej pory była jedynaczką, a nagle w jej najbliższym otoczeniu pojawiają się dwie siostry, Edie i Roxie. Każda z nich musi poradzić sobie z otaczającą je nową rzeczywistością. Wbrew wszelkim przeciwnościom, kobietom udaje się zawiązać siostrzaną nić porozumienia.

Odc. 2
Julia musi nauczyć się żyć bez ojca przy swoim boku, Edie przygotowuje się do rozprawy rozwodowej z Timem, a Roxy dzięki pomocy Leona bez problemu odnajduje się w nowej rzeczywistości. W tym samym czasie doktor Isaac Abadi przejmuje obowiązki w klinice.

Odc. 3
Brudy z życia Julii wychodzą na jaw w filmiku, który szybko zyskuje popularność w sieci. Kobieta musi współpracować z Izaakiem, aby załagodzić trudną sytuację. Kiedy między trzema siostrami zaczyna zacieśniać się nowa relacja, szokujące zeznanie jednego ze świadków może wszystko popsuć.

Odc. 4
Siostry spotykają swojego nowego brata, Nate’a, z którym postanawiają wybrać się na obiad. Niestety obiad nie przebiega zgodnie z planem, a Julia jest zmuszona przeprosić Roxy i Edie za swoje błędy. Edie i Tim rozmawiają o założeniu rodziny, a Roxy poświęca praktycznie cały swój czas na naukę gimnastyki swojej nowej uczennicy.

Odc. 5
Julia dowiaduje się, że Izaak potajemnie współpracuje z Leonem i jest przez to zmuszona do podjęcia pewnej drastycznej decyzji. Roxy zabiera swoją uczennicę na swoją starą siłownię, gdzie spotykają wrogów z przeszłości dziewczyny. Edie pod wymówką pracy przez cały weekend, omija rodzinne wydarzenie, co sprawia, że Tim staje się podejrzliwy.

Odc. 6
Kolejna osoba przychodzi do kliniki w poszukiwaniu informacji na temat Leona. Okazuje się, że również jest jego odnalezionym dzieckiem. Julia zaczyna pałać uczuciami do Donovana, ale kiedy nasuwa się temat dzieci, pojawia się między nimi różnica zdań.

Odc. 7
Chcąc zapoczątkować nową tradycję, Julia zaprasza ciągle powiększającą się nową rodzinę na obiad z okazji Dnia Dziękczynienia. Edie nie wie jak się zachować, kiedy rodzice Tima nie przestają namawiać ich na dziecko.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 7 stycznia, godz. 20:00

 

 

 

Jak zostać Bogiem na Florydzie
(On Becoming a God in Central Florida)
Serial komediowy, USA, 2019
reżyser: Charlie McDowell
obsada: Kirsten Dunst, Théodore Pellerin, Mel Rodriguez, Beth Ditto, Alexander Skarsgård

Floryda, lata 90. Pracowniczka parku wodnego, zarabiająca minimalne wynagrodzenie, na własne życzenie wplątuje się w udział w piramidzie finansowej, która ostatecznie doprowadza do rozbicia jej rodziny.

Krystal Stubbs mieszka w małym miasteczku na Florydzie, pracuje w aquaparku, gdzie zarabia płacę minimalną i generalnie nie wiedzie jej się najlepiej. W pogoni za lepszym życiem postanawia włączyć się w struktury wielomiliardowej piramidy finansowej. Zdeterminowana, by zarobić duże pieniądze, Krystal rozwija relacje w nowej pracy, ale ta wkrótce zaczyna negatywnie wpływać na jej życie prywatne. Czy uda się jej w porę zareagować i odbudować zniszczone relacje z członkami własnej rodziny?

PREMIERA: CANAL+SERIALE, wtorek 7 marca godz. 22:00 i 22:45.

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • RSS
 • Wykop

 1. 21 stycznia na C+ Film będzie film francuski Zgubiłam Alberta
  a w czwartki zamiast Jak zostać bogiem na Florydzie będzie puszczany serial Dlaczego kobiety zabijają

  • W moim info również widnieje serial „Jak zostać Bogiem na Florydzie” – od 2.01. Nie wiem natomiast jak będzie z filmem „Zgubiłam Alberta”, bo w tym przypadku u mnie jest pustka.
   Spokojnych i pogodnych świąt.☺💖

  • Może tak być choć niewiele zostało filmów z zeszłorocznych Oskarów które jeszcze nie miały premiery : Vice, Van Gogh.U bram wieczności ,First Reformed,Ja Tonya (choć ten akurat ostatecznie nie miał żadnej nominacji ) Kafarnaun, Shoplifters. Może netflixowe Roma i Ballada o Busterze Scruggsie , skoro puścili Zły okrutny podły to może inne filmy od Netflixa też zagoszczą w Canal +.

   z 2017 roku zostały jeszcze Moonlight i Jackie – o ile się nie mylę to jeszcze nie miały premiery w polskiej telewizji, ani premium ani ogólnodostępnej , co jest dość podejrzane 🙂

 2. Creed2 będzie pewnie tam, gdzie pierwsza część, czyli w HBO i HBOGO niestety. Ubolewam nad tym zwłaszcza dlatego, że wersja dźwiękowa (5.1) jest tylko w wersji oryginalnej językowej, a nie chce mi się czytać napisów. W C+ niezależnie od wersji językowej większość filmów posiada wgraną ścieżkę odtwarzaną elegancko na kinie domowym w przestrzennej wersji.

 3. Filmowe premiery w lutym w Canal+.
  Być może będzie jeszcze aktualizacja, bo w tej chwili wygląda to trochę skromnie, tym bardziej że będzie to miesiąc „oskarowy”.

  1.02. Nieposłuszni – dramat, USA 2018;
  2.02. Przepraszam, że przeszkadzam – komedia/sci-fi, USA 2018;
  4.02. Van Gogh. U bram wieczności – dramat biograficzny,
  Francja/Irlandia/Szwajcaria/USA/Wlk.Brytania 2018;
  7.02. Anioł – dramat biograficzny, Argentyna/Hiszpania 2018;
  11.02. Wyznaj to szeptem – melodramat, Wlk.Brytania 2018;
  14.02. Całe szczęście – komedia romantyczna, Polska 2019;
  15.02. Wilcze echa – dramat/dreszczowiec, Francja 2019;
  16.02. Słodki koniec dnia – dramat, Polska 2019;
  18.02. Pożegnanie nocy – dramat, Francja/Niemcy 2019;
  21.02. Zakon Świętej Agaty – horror, USA 2018;
  23.02. Dzięki Bogu – dramat, Belgia/Francja 2018;
  29.02. Trzy kroki od siebie – melodramat, USA 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.