Canal+ w październiku 2021

W październiku w Canal+m.in.:  thriller „Zatruta róża„, thriller „WASP. Sieć szpiegów”, film akcji „Uczciwy złodziej” thriller „Prawo krwi”, nowy polski serial komediowy „The Office PL”, nowe seriale: „Chapelwaite”, „Your Honor”, „Republika Sary” oraz 2 sezon serialu „Ojciec chrzestny z Harlemu”.

Wirtualne imperium
(Silk Road)
thriller, USA, 2021
reżyseria: Tiller Russell
obsada: Jason Clark, Nick Robinson, Katie Aselton

Na podstawie prawdziwej historii – polowanie na Rossa Ulbrichta, twórcę Silk Road, internetowego targowiska, gdzie najgorętszym towarem są narkotyki.

Rok 2011. Ross Ulbricht, ambitny młodziak na dorobku, uruchamia w internecie Silk Road – platformę do handlu tym, co nielegalne, głównie narkotykami. Interes kręci się świetnie. Ukrytego w czeluściach darkentu Rossa ściga pokiereszowany przez życie agent Rick Bowden. Oparty na faktach thriller o zastawianiu sieci na autora serwisu zwanego narkotykowym Amazonem.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 2 października, godz. 22:50
od lat 16

Kamdesh. Afgańskie piekło
(The Outpost)
wojenny, USA, 2019
reżyseria: Rod Lurie
obsada: Scott Eastwood, Caleb Landry Jones, Orlando Bloom

Krwawe i bohaterskie chwile Amerykanów na wojnie w Afganistanie. Poruszająca fabuła przedstawiająca obronę bazy w Kamdesh.

Combat Outpost Keating – odcięty od świata amerykański posterunek wojskowy w Kamdesh, u stóp Hindukuszu. 3 października 2009 roku na placówkę uderzają talibowie. Rozpoczyna się heroiczna obrona bazy. Osnuta na faktach produkcja, w której dynamiczna akcja łączy się z realizmem bojowej zgrozy. Konsultantami filmu byli żołnierze uczestniczący w walkach w Kamdesh.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 3 października, godz. 21:30
od lat 16

Mama Weed
(La Daronne)
komedia kryminalna, Francja, 2020
reżyseria: Jean-Paul Salome
obsada: Isabelle Huppert, Hippolyte Girardot, Farida Ouchani

Współpracująca z policją niepozorna tłumaczka przemienia się w hardą szefową wielkiej operacji przemytniczej.

Patience Portefeux, tłumaczka z arabskiego, pracuje dla wydziału paryskiej policji zwalczającej narkobiznes. Odkrywa, że jednym z handlarzy haszyszem jest syn maghrebskiej pielęgniarki, która troskliwie opiekuje się jej chorą matką. Postanawia kryć chłopaka. Staje na czele akcji przemytniczej, zwodząc kolegów ze służb. Kryminalna intryga z humorem i Isabelle Huppert – w głównej roli.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 5 października, godz. 21:00
od lat 16

Ostatni lokator
(Sweet home)
horror, Hiszpania, Polska, 2015
reżyseria: Rafa Martinez
obsada: Ingrid García Jonsson, Bruno Sevilla, Oriol Tarrida Homedes

Brutalni siepacze chcą wybić mieszkańców kamienicy do ostatniego lokatora. Alicia i jej chłopak są w śmiertelnej pułapce.

Alicia, młoda agentka nieruchomości, randkuje ze swoim chłopakiem w opustoszałej kamienicy. Z romantycznego wieczoru jednak nici. Oto ostatni lokator budynku zostaje brutalnie zamordowany. Komando czyścicieli kamienic bierze teraz na cel zakochaną parę. Film grozy spod znaku „home invasion”, inspirowany społecznym problemem, jakim są przymusowe eksmisje.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 7 października, godz. 21:00
od lat 16

Każdy ma swoje lato
(Każdy ma swoje lato)
dramat, Polska, 2020
reżyseria: Tomasz Jurkiewicz
obsada: Nicolas Przygoda, Anita Poddębniak, Sandra Drzymalska, Tadeusz Łomnicki

Wakacje w Trzebini. Krnąbrna Agata wprowadza ferment w życie Mirka i jego rodziny.

Lato w Trzebini. Do miasteczka przyjeżdża Agata, nastoletnia buntowniczka, która ma pracować w oazowej kuchni. Smoli do niej cholewki miejscowy chłopak – Mirek, zaś jego cierpiący na demencję dziadek widzi w Agacie swoją ukochaną z młodości. Zapraszamy na obyczajowe obrazki z życia prowincji.

premiera: Canal+ Premium, piątek, 8 października, godz. 21:00

Zatruta róża
(Poison rose)
thriller, USA, 2019
reżyseria: Francesco Cinquemani, George Gallo
obsada: John Travolta, Brendan Fraser, Famke Janssen, Morgan Freeman

John Travolta jako prywatny detektyw poszukujący zaginionej kobiety w teksańskim Galveston, miasteczku-enigmie.

Carson Philips, prywatny detektyw z Los Angeles, przyjeżdża w rodzinne strony. W miasteczku Galveston prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej kobiety. Zmęczony życiem i przytłoczony nałogami Philips wie, że małe miejscowości mają wielkie tajemnice. Utrzymany w stylistyce neo-noir film z udziałem m.in. Johna Travolty oraz Morgana Freemana.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 9 października, godz. 21:00
od lat 16

Układ idealny
(Georgetown)
biografia/kryminał, USA, 2019
reżyseria: Christoph Waltz
obsada: Annette Bening, Christoph Waltz, Vanessa Redgrave

Kariera amerykańskiego Nikodema Dyzmy. Christoph Waltz reżyseruje i gra główną rolę w filmie o typku, który chciał wystrychnąć na dutka elity Waszyngtonu.

Ulrich Mott, karierowicz jakich mało, żeni się z wpływową staruszką, aby dzięki jej koneksjom dostać się do politycznej ekstraklasy Waszyngtonu. Wydaje się, że Mott omota każdego, ale jest jeszcze Amanda, córka sędziwej pani. Ona nie ulegnie urokom podstępnego Ulricha. W Dyzmę znad Potomaku wciela się Christoph Waltz. Partnerują mu Annette Bening i Vanessa Redgrave.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 10 października, godz. 21:30

Najlepsze lata
(Gli anni piu belli)
dramat, Włochy, 2020
reżyseria: Gabriele Muccino
obsada: Pierfrancesco Favino, Micaela Ramazzotti, Kim Rossi Stuart, Nicoletta Romanoff

Młodość była górna i durna, a czy wiek męski okazał się wiekiem klęski? Przyjaciele podsumowują dotychczasowe życie.

Kwartet przyjaciół wznosi toast za spotkanie po latach. Jest okazja, by wspomnieć czas młodzieńczych uniesień oraz sprawdzić, co zostało z dawnych ideałów. Kalejdoskop scen z przeszłości i teraźniejszości składa się na dramatyczną, ale też chwytającą za serce fabułę w reżyserii Gabriele Muccino, reżysera w „Pogoni za szczęściem” oraz „Siedmiu dusz”.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 12 października, godz. 21:00

2 hearts
(2 hearts)
melodramat, USA, 2020
reżyseria: Lance Hool
obsada: Radha Mitchell, Adan Canto, Jacob Elordi, Tiera Skovbye

Oparta na prawdziwej historii opowieść o romansie, współczuciu i poświęceniu.

Chris i o kilka lat starsza Sam wpadają na siebie na studiach. Biznesmen Jorge trafia na pokładzie samolotu na piękną stewardessę Leslie. Tak zaczynają się dwa miłosne wątki, które w niespodziewany sposób skrzyżują się na skutek postępującej choroby Jorge. Oto melodramat posiłkujący się autentyczną historią.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 14 października, godz. 21:00

Sweat
(Sweat)
dramat, Polska, Szwecja, 2019
reżyseria: Magnus von Horn
obsada: Magdalena Koleśnik, Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski

Cierpienia młodej gwiazdy social mediów. Magdalena Koleśnik, wyróżniona za swoją rolę gdyńskimi Złotymi Lwami, w głośnej produkcji Magnusa von Horna.

Jest piękna i młoda – Sylwia Zając, influencerka fitness i celebrytka brylująca w mediach społecznościowych. Tyle mogą powiedzieć o niej ci, którzy znają ją z Instagrama. „Offline” to jednak inna osoba – bardziej skomplikowana i nie do końca szczęśliwa. Oto trzy dni z życia internetowej gwiazdy w filmie hojnie nagrodzonym na festiwalu w Gdyni oraz reprezentującym polską kinematografię w Cannes.

premiera: Canal+ Premium, piątek, 15 października, godz. 21:00

WASP. Sieć szpiegów
(WASP Network)
thriller, Belgia, Brazylia, Francja, Hiszpania, 2019
reżyseria: Olivier Assayas
obsada: Penélope Cruz, Ana de Armas, Gael García Bernal, Édgar Ramírez

Śmiały pilot ucieka z Hawany. W Stanach Zjednoczonych bierze udział w szpiegowskiej grze, której stawką jest utrzymanie reżimu Fidela Castro.

Rok 1990. René González przedostaje się z Kuby do USA. Nie jest jednak dysydentem. Na Florydzie wiąże się z WASP Network; organizacją zwolenników Castro; szpiegami przenikającymi do terrorystycznych struktur zwalczających kubański reżim. Sensacyjną fabułę serwuje Olivier Assayas, reżyser „Carlosa”. Film oparty jest na faktach opisanych w książce Fernando Moraisa.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 16 października, godz. 21:00

Twist
(Twist)
dramat, Wielka Brytania, 2021
reżyseria: Martin Owen
obsada: Raff Law, Michael Caine, Lena Headey, Rita Ora

„Oliver Twist” opowiedziany na nowo. Inspirowana powieścią Charlesa Dickensa historia ze współczesnego półświatka Londynu. To będzie skok stulecia.

Twist, młody londyński graficiarz, przystaje do szajki ekscentrycznych uliczników. Ich mentorem jest stary Fagin, który właśnie szykuje numer mający pogrążyć kolekcjonera sztuki – doktora Crispina Losberne’a. W planie zemsty Fagina Twist ma odegrać niepoślednią rolę. Inspiracją dla twórców filmu była klasyczna powieść Charlesa Dickensa. W tytułowej roli – Raff Law, syn słynnego Jude’a Lawa.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 17 października, godz. 21:30

Gniewne serce
(The Violent Heart)
dramat, USA, 2020
reżyseria: Kerem Senga
obsada: Grace Van Patten, Jovan Adepo, Lukas Haas, Mary J. Blige

Poturbowany przez los młody mężczyzna próbuje ułożyć sobie życie na nowo.

Był świadkiem morderstwa siostry. Poznał dolę wychowanka poprawczaka. Dziś nie potrafi dorównać ojcu, żołnierzowi piechoty morskiej. Czy Daniel, chłopak o gniewnym sercu, stworzy szczęśliwy związek z Cassie?

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 19 października, godz. 21:00

I znowu wesele
(A love Yarn)
komedia romantyczna, Nowa Zelandia, Kanada, 2021
reżyseria: Peter Burger
obsada: Anna Hutchison, Simon Arblaster, Olivia Tennet

Kręć się, kręć wrzeciono miłości. Sercowe perypetie amatorki dziewiarstwa.

Sophie, urocza właścicielka pasmanteryjnego sklepiku, postanawia dźwignąć podupadłą farmę produkującą przędzę. Biznes to jedna kwestia, drugim są uczucia. Sophie wpada w oko Samuel, przystojny audytor oddelegowany do oszacowania rentowności gospodarstwa. I tak, po nitce do kłębka, czyli miłości, snuje się romantyczna komedia, której tłem są piękne pejzaże nowozelandzkiej prowincji.

premiera: Canal+ Film, czwartek, 21 października, godz. 20:00

Po nitce do miłości
(A love Yarn)
komedia romantyczna, Nowa Zelandia, Kanada, 2021
reżyseria: Peter Burger
obsada: Anna Hutchison, Simon Arblaster, Olivia Tennet

Kręć się, kręć wrzeciono miłości. Sercowe perypetie amatorki dziewiarstwa.

Sophie, urocza właścicielka pasmanteryjnego sklepiku, postanawia dźwignąć podupadłą farmę produkującą przędzę. Biznes to jedna kwestia, drugim są uczucia. Sophie wpada w oko Samuel, przystojny audytor oddelegowany do oszacowania rentowności gospodarstwa. I tak, po nitce do kłębka, czyli miłości, snuje się romantyczna komedia, której tłem są piękne pejzaże nowozelandzkiej prowincji.

premiera: Canal+ Film, czwartek, 21 października, godz. 20:00

Uczciwy złodziej
(Honest Thief)
akcja, kryminał, USA, 2020
reżyseria: Mark Williams
obsada: Liam Neeson, Kate Walsh, Jai Courtney

Liam Neeson znów w akcji. Wciela się w rabusia gotowego oddać wszystkie pieniądze świata za spokojne życie u boku ukochanej.

Choć obrobił 12 banków i zwinął 9 milionów dolarów, to jego prawdziwym skarbem okazuje się dopiero Annie. Dlatego nieuchwytny kasiarz, Tom Carter, postanawia pójść na układ z depczącym mu po piętach FBI. Zwróci ukradzioną fortunę w zamian za wolność u boku kochanej kobiety. Tylko czy można zaufać agentom federalnym? Oto ‘akcyjniak’ z niezawodnym Liamem Neesonem w tytułowej roli.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 23 października, godz. 21:00

Mój rok z Salingerem
(My Salinger Year)
dramat, Kanada, Irlandia, 2020
reżyseria: Philippe Falardeau
obsada: Margaret Qualle, Sigourney Weaver, Douglas Booth

Panie Salinger, czytam „Buszującego w zbożu” po raz trzeci… – czytelnicy piszą do słynnego pisarza. Na listy odpowiada skromna asystentka z agencji literackiej.

Rok 1995. Joanna podejmuje pracę w znanym domu wydawniczym prowadzonym przez ekscentryczną i staroświecką Margaret. Dziewczyna ma zająć się listami, które fani ślą do J.D. Salingera. Słynny pisarz ich nie czytuje. Joanna wdaje się w wymianę korespondencji z jednym z miłośników twórczości pisarza. Film Philippe’a Falardeau, rzecz o legendzie prozaika-mizantropa, otwierał w 2020 roku Berlinale.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 24 października, godz. 21:30

Kiedyś było bosko
(I Used to Go Here)
komediodramat, USA, 2020
reżyseria: Kris Rey
obsada: Gillian Jacobs, Jemaine Clement, Kate Micucci

Powróćmy jak za dawnych lat w szalony studencki świat. Kate odwiedza swoją alma mater.

Zerwała zaręczyny i napisała powieść, która nie stała się bestsellerem. Ma jednak coś do powiedzenia, dlatego jedzie z wykładem do swojej dawnej uczelni. Czy imprezy w akademiku ze studentami i nocne wykładowców rozmowy sprawią, że Kate poczuje, jak za dawnych lat, radość życia?

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 26 października, godz. 21:00

Jedyna taka miłość
(One of a Kind Love)
komedia romantyczna, Kanada, 2021
reżyseria: Philippe Lupien
obsada: Jocelyn Hudon, Jake Manley, Daniela Sandiford

Skromna jubilerka i playboy, dziedzic fortuny. Romantyczne afery w iście bajkowym świecie lokalnej socjety.

Prowadzić sklep z biżuterią – właśnie o tym marzy Kyra, młoda jubilerka na dorobku. Gdy w miasteczku pojawia się wolny lokal, dziewczyna postanawia przekuć fantazje w rzeczywistość, lecz to nie wszystko. Oto w rodzinne strony wraca Aiden Sawyer, marnotrawny syn miejscowych krezusów. Może więc spełnią się też pragnienia o pierścionku zaręczynowym?

premiera: Canal+ Film, czwartek, 28 października, godz. 20:00
od lat 12

Songbird. Rozdzieleni
(Songbird)
thriller/SF, USA, 2020
reżyseria: Adam Mason
obsada: K.J. Apa, Sofia Carson, Craig Robinson, Demi Moore

Świat pustoszy pandemia. Nico podejmuje desperackie kroki, aby jego zarażona dziewczyna nie trafiła do obozu dla zainfekowanych.

Jest rok 2023. Globalna epidemia trwa czwarty rok. Na śmiertelnego wirusa brak lekarstwa. Chorych izoluje się w strefie Q. Z takiej kwarantanny nie ma powrotu. Nico, kurier z Los Angeles, odporny na zabójczy patogen, chce uchronić ukochaną przed umieszczeniem w feralnej zonie. „Songbird. Rozdzieleni” to reżyserski debiut Adama Masona – dystopijna wariacja na temat pandemii COVID-19.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 28 października, godz. 21:00

Prawo krwi
(Let Him Go)
thriller, USA, 2020
reżyseria: Thomas Bezucha
obsada: Kevin Costner, Diane Lane

Starsze małżeństwo musi wyrwać wnuka ze szponów niebezpiecznej rodziny. W głównych rolach – Kevin Costner oraz Diane Lane.

Montana, lata 50. Po śmierci syna Blackledge’owie z trwogą patrzą na nowy związek synowej i los ich wnuka. Gdy kobieta wraz z mężem i chłopcem przepadają jak kamień w wodę, zdesperowani starsi państwo opuszczają farmę, by stoczyć walkę o uwolnienie dziecka z rąk psychopatycznej rodziny. Film na kanwie powieści Larry’ego Watsona, utrzymany w neowesternowej poetyce.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 30 października, godz. 21:00

Zabij to i wyjedź z tego miasta
(Kill It and Leave This Town)
animacja/horror
reżyseria: Mariusz Wilczyński

Artystyczne wydarzenie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – animowana autobiografia Mariusza Wilczyńskiego.

Opus magnum Mariusza Wilczyńskiego, grafika, scenografa, twórcy animacji. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to jego pierwsza pełnometrażowa produkcja rysunkowa, uhonorowana w 2020 roku gdyńskimi Złotymi Lwami dla najlepszego filmu. Przed nami autobiograficzna opowieść – mroczna i melancholijna jak bluesowe kompozycje Tadeusza Nalepy, które stanowią muzyczne dopełnienie całości.

premiera: Canal+ Premium, niedziela 31 października, godz. 21:30

DOKUMENTALNE

Futbolowa gorączka. Jak powstawała Premier League
(Fever Pitch. The Rise of the Premier League)
dokument, 4×50’
reżyseria: Barnaby Peel

Pełna podbramkowych sytuacji historia Premier League.

Najlepsze drużyny, wielcy piłkarze, charyzmatyczni trenerzy. Premier League to futbolowe rozgrywki, które stały się sportowym, a także biznesowym sukcesem. Zobaczcie, jak wyglądały, sięgające 1992 roku, początki tej ligi. Mówią o nich m.in. herosi boisk tacy jak Eric Cantona, David Beckham oraz Alan Shearer.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 10 października, godz. 14:00
od lat 12

KONCERT

MTV Unplugged. Krzysztof Zalewski
koncert, 2021
Polska

Akustyczny koncert Krzysztofa Zalewskiego, w repertuarze m.in. utwory z jego najnowszej płyty – „Zabawa”.

Kameralnie i bez prądu. Krzysztof Zalewski występuje pod szyldem MTV Unplugged w koncercie powstałym przy współpracy z CANAL +. W repertuarze utwory z ostatniego krążka „Zabawa” jak i z poprzednich płyt – wszystkie w akustycznych aranżacjach.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 16 października, godz. 18:00

SERIALE

Ojciec chrzestny Harlemu, sezon 2
(Godfather of Harlem s.2)
serial kryminalny, USA, 2020
reżyseria: Joe Chappelle
obsada: Forest Whitaker, Nigel Thatch, Ilfenesh Hadera

Forest Whitaker jako Bumby Johnson. Ciąg dalszy historii osnutej na motywach życia słynnego przestępcy.

Harlem, niebezpieczny i pociągający, znów kipi od emocji. Bumby Johnson wciąż walczy z włoską mafią o władanie lokalnym podziemiem. Sojuszników szuka w Europie. Oto ciąg dalszy epickiej opowieści o słynnym gangsterze, w którego wciela się Forest Whitaker. W tle bandyckiej historii – Ameryka lat 60. i jej afroamerykańskie legendy, takie jak Malcolm X oraz Cassius Clay.

premiera: Canal+ Seriale, poniedziałek, 4 października, godz. 22:00
od lat 16

Chapelwaite
(Chapelwaite)
serial horror, USA, 2021
reżyseria: Burr Steers
obsada: Adrien Brody, Emily Hampshire, Jennifer Ens

Adrien Brody w serialu grozy na podstawie głośnego opowiadania Stephena Kinga. Witajcie w Chapelwaite, przedsionku królestwa ciemności.

Kapitan Charles Boone przyjeżdża do Maine, by z dziećmi osiąść w Chapelwaite, ponurej jak krypta rezydencji przodków. Ludzie patrzą spode łba na przybyszów. Atmosfera gęstnieje. U boku wdowca staje guwernantka, Emily Hampshire. Tajemnice Chapelwaite sprawiają, że życie Boone’a jest piekłem na ziemi. Serialowy horror wedle Stephena Kinga, z asocjacjami do klasyki XIX-wiecznej powieści grozy.

premiera: Canal+ Premium, poniedziałek, 4 października, godz. 22:30
od lat 16

Your Honor
(Your Honor)
serial sensacyjny
USA, 2020
reżyseria: Edward Berger
obsada: Bryan Cranston, Hunter Doohan, Hope Davis

W obronie syna stateczny sędzia wkracza na niebezpieczną drogę, na której prawo nie jest drogowskazem. W głównej roli – Bryan Cranston.

Nowoorleański sługa prawa, sędzia Michael Desatio, na zakręcie. Chcąc chronić swego syna, sprawcę tragicznego wypadku samochodowego, zadziera z mafijną rodziną, depcze paragrafy i sprzeniewierza się sumieniu. Amerykański remake izraelskiego serialu „Sędzia”. W głównej roli, znany z „Breaking Bad”, Bryan Cranston.

premiera: Canal+ Premium, środa, 13 października, godz. 20:00

The Office PL

(The Office PL)

serial komediowy, Polska, 2021

reżyseria: Maciej Bochniak

obsada: Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz

Polska wersja kultowego „The Office”. Komediowa jazda bez trzymanki, w której każdy odnajdzie okruch własnych zawodowych perypetii.

Egocentryczny Michał Holc jest prezesem siedleckiej Kropliczanki. Pracownicy firmy muszą na co dzień znosić jego żarty, przytyki i niepoprawne komentarze. Świat Michała wywraca się do góry nogami, kiedy wiceprezeską zostaje Patrycja, zamożna wychowanka wielkomiejskich szkół biznesu. Polska wersja najpopularniejszego serialu komediowego na świecie – „The Office”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 22 października, godz. 21:00

od lat 12

Republika Sary
(The Republic of Sarah)
serial obyczajowy, USA, 2021
reżyseria: Kat Candler, Erica Dunton
obsada: Stella Baker,Hope Lauren, Luke Mitchell

Szlachetna separatystka stawia czoła górniczemu lobby, które chce zniszczyć jej miasto. Czas ogłosić niepodległość.

Na ulicach ciężki sprzęt, w oczach mieszkańców przerażenie. Miasteczko Greylock przechodzi w posiadanie wielkiej kompanii górniczej, zaczynającej wydobycie koltanu. Wielki biznes za nic ma więzi małej społeczności. Na szczęście jest jeszcze Sara Cooper. Wpada na pomysł, by miasto Greylock ogłosiło niepodległość.

premiera: Canal+ Seriale, wtorek, 26 października, godz. 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.