Canal+ w październiku 2020

W październiku w Canal+ m.in.:  francuski film kryminalny „Kod Dedala”,  brytyjski film biograficzny „Seberg”, film akcji „Zabójczy żywioł”, komedia romantyczna „Niedobrani”, dramat „Lucy wśród gwiazd”, horror „Upiorne opowieści po zmroku”, nowe seriale „Cobra” i „Spirala”  oraz 4 sezon serialu „Upadek królestwa”.

 

Kara za dobry uczynek

(No Good Deed)

akcja, Kanada, 2020

reżyseria: Caroline Labrèche

obsada: Michelle Borth, Mark Rendall, Cristina Rosato

 

Czy wdzięczność może być toksyczna? I czy żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary? Odpowiedzi znajdziecie w przewrotnym thrillerze psychologicznym.

 

Karen, wdowa i samotna matka, podczas napadu na aptekę ratuje życie młodego mężczyzny. Jeremy jest jej naprawdę bardzo wdzięczny. Dozgonnie. Obsesyjnie. Pragnąc się zrewanżować, posuwa się do coraz radykalniejszych czynów. Thriller stanowiący ilustrację cynicznego powiedzonka „żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary”.

 

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 2 października, godz. 21:00

od lat 12

 

 

Kod Dedala

(Les traducteurs)

kryminał, Francja, Belgia, 2019

reżyseria: Régis Roinsard

obsada: Lambert Wilson, Olga Kurylenko, Riccardo Scamarcio, Sidse Babett Knudsen

 

Dziewięciu tłumaczy w bunkrze i jedno pytanie: kto upublicznił fragment wyczekiwanej przez wszystkich powieści?

 

Nadchodzi premiera książki „Człowiek, który nie chciał umierać”, stanowiącej zwieńczenie głośnej trylogii „Dedalus”. Cały świat czeka w napięciu, a tymczasem, zamknięta w bunkrze przez wydawcę, grupa tłumaczy pracuje nad przekładami. Ktoś jednak wrzuca fragment książki do sieci. Kto? I jak śmiał? Kryminał z międzynarodową obsadą, w której znaleźli się m.in. Olga Kurylenko i Eduardo Noriega.

 

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 3 października, godz. 21:00

od lat 16

 

 

Serce do walki

(Serce do walki)

dramat sportowy, Polska, 2019

reżyseria: Kacper Anuszewski

obsada: Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny, Marek Siudym, Ewa Kasprzyk

 

Adrenalina, pasja i hart ducha. Młody kickbokser, znokautowany już przez życie, staje do pojedynku o najwyższą stawkę.

 

Piotrek to szofer typów spod ciemnej gwiazdy. Codzienne frustracje – a także dawną traumę – odreagowuje podczas nielegalnych walk kickbokserskich. Gdy w jego życiu pojawia się Sylwia, chłopak ma szansę stanąć na nogi. Dostaje propozycję stoczenia pojedynku, który może odmienić jego los. Oto połączenie psychologicznego dramatu z kinem sportowym spod znaku kultowego „Kickboxera”.

 

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 4 października, godz. 21:30

od lat 16

 

 

 

Nadzwyczajni

(Hors normes (aka The Specials))

komediodramat, Francja, Belgia, 2019

reżyseria: Olivier Nakache, Éric Toledano

obsada: Vincent Cassel, Reda Kateb, Hélène Vincent

 

Na pomoc ludziom z autyzmem. Bruno i Malik mają misję, którą starają się realizować wbrew wszelkim przeciwnościom. Dramat społeczny twórców „Nietykalnych”.

Bruno, żyd noszący jarmułkę pod czapką z daszkiem, od lat prowadzi ośrodek dla ludzi z autyzmem. Pomaga mu Malik, z wyznania muzułmanin. Eklektyczny duet dzień po dniu konfrontuje się z kolejnymi przeciwnościami, próbując nieść pomoc osobom, które funkcjonują na marginesie społeczeństwa. Wzruszający film twórców przebojowych „Nietykalnych”.

premiera: CANAL+ FILM, wtorek, 6 października, godz. 20:00

od lat 12

 

 

 

Nie tak miało być
(Charter)
dramat, Szwecja, Norwegia, Dania, 2020
reżyseria: Amanda Kernell
obsada: Ane Dahl Torp, Sverrir Gudnason, Troy Lundkvist

 

Daleki od schematów portret matki zabiegającej o miłość dzieci. Film jednej z najciekawszych reżyserek skandynawskich młodego pokolenia – Amandy Kernell.

Zamiast miłości i szczęśliwego domu – rozwód i walka o dzieci. Sąd nakazuje, aby zostały z ojcem. Stęskniona Alice, nie pytając nikogo o zgodę, zabiera je na wakacje. Były mąż kobiety zgłasza porwanie. Dojmujący i niepozwalający o sobie zapomnieć dramat Amandy Kernell, reżyserki „Krwi Saamów”. W roli Alice występuje Ane Dahl Torp, znana m.in. z serialu „Okupowani” i katastroficznej fabuły „Fala”.

premiera: Canal+ Film, środa, 7 października, godz. 20:00
od lat 12

 

 

Domino

(Domino)

akcja, Dania, Francja, Belgia, Włochy, Holandia, Wielka Brytania, USA, 2019

reżyseria: Brian De Palma

obsada: Nikolaj Coster-Waldau, Søren Malling, Guy Pearce

 

ISIS, CIA i para stróżów prawa na ścieżce zemsty. Thriller polityczny w reżyserii klasyka Briana De Palmy.

Policjant ściga członka ISIS, który zabił jego partnera. Pomaga mu inna policjantka, kochanka zamordowanego. Dla obojga jest to sprawa osobista, ale tak naprawdę biorą udział w grze CIA. Thriller z gwiazdami „Gry o tron”: Nikolajem Coster-Waldau oraz Carice van Houten. Jego reżyserem jest Brian De Palma – artysta pośród twórców kina gatunkowego, autor „Człowieka z blizną” i „Mission: Impossible”.

 

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 9 października, godz. 21:00

od lat 16

 

 

Seberg

(Seberg)

biograficzny, Wielka Brytania, USA, 2019

reżyseria: Benedict Andrews

obsada: Kristen Stewart, Yvan Attal, Gabriel Sky

 

Jean Seberg – współczesna Joanna d’Arc. Filmowa biografia ikonicznej aktorki, z Kristen Stewart w roli głównej.

 

Końcówka lat 60., czas społecznych tarć i niepokojów. Aktorka Jean Seberg, gwiazda nowofalowego przeboju „Do utraty tchu”, angażuje się w walkę o prawa Afroamerykanów. W odpowiedzi FBI rozpętuje przeciwko niej kampanię oszczerstw. Jej los zaczyna przypominać losy Joanny d’Arc, którą niegdyś zagrała u Otto Premingera. Film biograficzny z brawurowym występem Kristen Stewart.

 

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 11 października, godz. 21:30

od lat 16

 

 

Luce
(Luce)
dramat, USA, 2019
reżyseria: Julius Onah
obsada: Naomi Watts, Octavia Spencer, Kelvin Harrison Jr., Tim Roth

Osnuty wokół aktualnych problemów dramat z udziałem Naomi Watts i Tima Rotha. Jaką tajemnicę skrywa, pochodzący z Afryki, adoptowany nastolatek?

Małżeństwo Edgarów adoptowało chłopca z pogrążonej w konflikcie Erytrei. Dziś nastoletni Luce wydaje się idealnym synem; pierwszym w nauce i w sporcie. Wystarczy jednak jeden jego esej na temat przemocy, by zburzyć pozorną sielankę. Wygląda na to, że traumy z przeszłości Luce’a powracają. Filmowa adaptacja sztuki J.C. Lee, rzecz o uprzedzeniach i podziałach, w której grają Naomi Watts oraz Tim Roth.

premiera: Canal+ Film, wtorek, 13 października, godz. 20:00

 

 

 

Krew na betonie

(Dragged Across Concrete)

akcja, Kanada, Wielka Brytania, USA, 2018

reżyseria: S. Craig Zahler

obsada: Mel Gibson, Vince Vaughn, Tory Kittles, Michael Jai White

 

Safari w asfaltowej dżungli. Dwaj policjanci przechodzą na drugą stronę prawa. Film kryminalny z Melem Gibsonem i Vincem Vaughnem w rolach głównych.

 

Dwaj policjanci zostają zawieszeni i pozbawieni wypłaty. Rozgoryczeni i zdeterminowani, schodzą do przestępczego podziemia, aby tam poszukać rekompensaty finansowej. Czy jednak okażą się sprytniejsi i bardziej bezwzględni od pełnoetatowych kryminalistów? Brutalny film noir S. Craiga Zahlera, twórcy „Bone Tomahawk” i „Bloku 99”, następcy Quentina Tarantino. W obsadzie – Mel Gibson i Vince Vaughn.

 

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 16 października, godz. 21:00

od lat 16

 

 

Zabójczy żywioł

(Force of Nature)

akcja, USA, 2020

reżyseria: Michael Polish

obsada: Emile Hirsch, Mel Gibson, David Zayas, Kate Bosworth

 

Policjanci, złodzieje i huragan. Połączenie sensacji z kinem katastroficznym. W obsadzie – Mel Gibson oraz Emile Hirsch.

W rajskie Portoryko ma uderzyć huragan. Dwóch policjantów musi ewakuować blok, który staje się celem grupy zbirów, szukających tam drogocennych płócien. Budynek zmienia się w śmiertelną pułapkę, ale na miejscu znajduje się jeszcze jedna osoba gotowa stanąć po właściwej stronie – zgryźliwy twardziel na emeryturze. Katastroficzna sensacja, w której obsadzie znaleźli się Mel Gibson i Emil Hirsch.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 17 października, godz. 21:00

od lat 16

 

 

 

 

Niedobrani

(Long Shot)

komedia romantyczna, USA, Kanada, Kolumbia, 2019

reżyseria: Jonathan Levine

obsada: Charlize Theron, Seth Rogen, June Diane Raphael

 

„Pretty woman” à rebours. Komedia romantyczna, w której Seth Rogen i Charlize Theron odgrywają perfekcyjnie niedobrany duet.

W zamierzchłych czasach Charlotte była opiekunką Freda. Teraz dystans między nimi jest jeszcze większy: ona jest kandydatką na prezydenta i niekwestionowaną seksbombą, zaś on bezrobotnym dziennikarzem o dość kontrowersyjnej aparycji. A jednak ich ponowne spotkanie staje się początkiem romantycznej, choć i zabawnej, historii. Komedia z udziałem Setha Rogena i Charlize Theron.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 18 października, 21:30

od lat 16

 

 

To, co stracone

(The Parts You Lose)

kryminalny, Kanada, 2019

reżyseria: Christopher Cantwell

obsada: Aaron Paul, Scoot McNairy, Mary Elizabeth Winstead

 

Niecodzienny duet: niesłyszący chłopiec i ścigany przestępca. Dramat kryminalny z Aaronem Paulem w jednej z ról.

Wesley, niesłyszący dziesięciolatek, zyskuje nowego przyjaciela – ukrywającego się przed policją i rannego kryminalistę. Chłopiec pomaga mu w rekonwalescencji, zaś ten odwdzięcza się wskazówkami, jak radzić sobie ze szkolnymi dręczycielami. Film z pogranicza dramatu i thrillera, w którym w postać zaszczutego przestępcy wciela się Aaron Paul – pamiętny Jesse z serialu „Breaking Bad”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 23 października, godz. 21:00

od lat 16

 

 

Przetrwać do świtu

(Survive the Night aka The Long Night)

akcja, USA, 2020

reżyseria: Matt Eskandari

obsada: Bruce Willis, Chad Michael Murray, Shea Buckner

 

 

Zdeterminowani bandyci terroryzują rodzinę starego stróża prawa. To będzie noc przemocy. W głównej roli – Bruce Willis.

Dwóch opryszków zrobiło skok na kasę. Podczas akcji jeden z nich został ciężko ranny. Potrzebuje natychmiastowej interwencji chirurga. Bandyci włamują się domu, w którym zaskakują młodego lekarza. Biorą na muszkę jego żonę oraz córkę i każą sobie pomóc. Na szczęście na miejscu jest jeszcze nestor rodziny – emerytowany szeryf Frank, w którego wciela się Bruce Willis.

 

 

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 24 października, godz. 21:00

od lat 16

 

 

 

 

 

 

Lucy wśród gwiazd

(Lucy in the Sky)

dramat 2019, USA

reżyseria: Noah Hawley

obsada: Natalie Portman, Jon Hamm, Zazie Beetz

 

To będzie twarde lądowanie. Natalie Portman jako astronautka, która po powrocie z gwiazd zaczyna odchodzić od zmysłów.

Astronautka Lucy wraca z pierwszej misji, ale myślami wciąż pozostaje z dala od Ziemi, wśród gwiazd. Czuje się odizolowana od codziennych spraw. Z czasem jej zachowanie staje się coraz dziwniejsze. Dramat zainspirowany głośnym przypadkiem Lisy Nowak. W tytułową bohaterkę wciela się Natalie Portman – laureatka Oscara za „Czarnego łabędzia”, specjalistka od ról kobiet pod psychiczną presją.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 25 października, 21:30

od lat 16

 

 

 

Prywatna wojna

(A Private War)

dramat wojenny, Wielka Brytania, USA, 2018

reżyseria: Matthew Heineman

obsada: Rosamund Pike, Alexandra Moen, Tom Hollander

Prosto w dym i ogień, w samo centrum strefy wojny. Biografia dziennikarki Marie Colvin, z Rosamund Pike w roli głównej.

Marie Colvin – legendarna korespondentka wojenna, kobieta zahartowana w bitewnym ogniu, nosząca opaskę na lewym oku, pamiątkę po wystrzale z granatnika. Oto filmowa biografia tej zasłużonej postaci, wyreżyserowana przez utalentowanego dokumentalistę Matthew Heinemana, dla którego „Prywatna wojna” jest fabularnym debiutem. W Colvin wciela się Rosamund Pike, wyróżniona za swoją rolę nominacją do Złotego Globu.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 30 października, godz. 21:00

od lat 16

 

 

 

Upiorne opowieści po zmroku

(Scary Stories to Tell in the Dark)

horror, USA, Kanada, Hong Kong, 2019

reżyseria: André Øvredal

obsada: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush

Jeśli nie boicie się, to siądźcie i oglądajcie – producent Guillermo del Toro oraz reżyser André Øvredal zapraszają na spektakl grozy.

Grupa dzieciaków i przeklęta książka, która piszę się sama, czyniąc wszystkich dookoła bohaterami upiornych opowieści. Oto młodzieżowy horror oparty na prozie Alvina Schwartza. Reżyserem filmu jest André Øvredal, który wcześniej zrealizował „Autopsję Jane Doe” i Łowcę trolli”. Projektowi patronuje producent Guillermo del Toro – twórca oscarowego „Kształtu wody”’, ikona filmowej fantastyki.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 31 października, godz. 21:00

od lat 12

 

 

 

 

 

KONCERT

 

Koncert pamięci Pavarottiego – Bezgraniczne uczucie

(Pavarotti, un’emozione senza fine – 10th Anniversary Concert)

koncert, Włochy, Niemcy, 2017

 

Pamięć o nim nigdy nie zginie. Koncert w hołdzie zmarłemu tenorowi Luciano Pavarottiemu.

Plácido Domingo, José Carreras, Eros Ramazzotti, Zucchero, Vittorio Grigolo i inne gwiazdy. Zespół światowej klasy muzyków upamiętnia legendarnego tenora Luciano Pavarottiego. Nagranie wyjątkowego koncertu, który odbył się w starożytnym amfiteatrze w Weronie w 2017 roku, w dziesiątą rocznicę śmierci mistrza.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 10 października, 22:00

od lat 12

 

DOKUMENTALNE

 

Pavarotti

(Pavarotti)

film dokumentalny, USA, Wielka Brytania, Francja, Włochy, 2019

reżyseria: Ron Howard

obsada: Luciano Pavarotti

 

Ukłon dla mistrza. Ron Howard przedstawia dokument poświęcony tenorowi nad tenorami – Luciano Pavarottiemu.

 

Ten łobuzerski uśmiech, ten potężny głos. Luciano Pavarotti był wybitnym śpiewakiem operowym, a do tego człowiekiem obdarzonym wielką energią i charyzmą, prawdziwym królem życia. Oto dokument stanowiący hołd dla tej ikonicznej postaci. Jego reżyserem jest Ron Howard, mający w bogatym dorobku m.in. wyróżniony Grammy film muzyczny „The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years”.

 

premiera: CANAL+PREMIUM, sobota, 10 października, godz. 20:00

od lat 12

 

 

SERIALE

 

Upadek królestwa 4

(The Last Kingdom 4)

serial historyczny, Wielka Brytania, 2019

reżyseria: Edward Bazalgette

obsada: Alexander Dreymon, Emily Cox, Millie Brady

 

Walka trwa dalej. Powietrze wypełniają okrzyki bojowe i chrzęst żelaza. Kontynuacja serialu opartego na „Wojnach wikingów” Bernarda Cornwella.

 

Mroczne wieki średnie. Wyspy Brytyjskie są atakowane przez wikingów. Głównym bohaterem „Upadku królestwa” jest Uhtred, syn saskiego szlachcica, którego wychowali najeźdźcy. Serial stanowi ekranizację powieściowego cyklu „Wojny wikingów” Bernarda Cornwella. Czwarty sezon przynosi nową porcję zamaszyście zainscenizowanej i pięknie sfotografowanej batalistyki.

 

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 1 października, godz. 21:00

od lat 16

 

 

Spirala
(Spiral)
serial kryminalny, Francja, 2016
reżyseria: Frédéric Jardin
obsada: Caroline Proust, Philippe Duclos, Fred Bianconi

Gliniarze z Paryża, a wśród nich pani kapitan Laure Berthaud. Realistyczna fabuła, trudne sprawy, bohaterowie z krwi i kości.

Paryscy policjanci. Żmudne dochodzenia, wyczerpujące przesłuchania oraz niebezpieczne sytuacje, a do tego multum życiowych problemów, bo przecież każdy stróż prawa ma pękatą kartotekę własnych trosk. W każdym calu realistyczny serial kryminalny, z pieczołowitością odtwarzający prozę policyjnej codzienności.

premiera: Canal+ Seriale, poniedziałek, 5 października, godz. 22:00
od lat 12

 

Cobra
(Cobra)
serial sensacyjny, Wielka Brytania, 2020
reżyseria: Hans Herbots
obsada: Robert Carlyle, Victoria Hamilton, Richard Dormer, David Haig

Kompletny blackout paraliżuje Wielką Brytanię. Kraj staje na krawędzi przepaści. Rządowa specgrupa Cobra walczy o zapanowanie nad chaosem.

Na Wyspach Brytyjskich wysiadł prąd. Gdy nie ma elektryczności i nic nie działa, gigantyczny kryzys jest nieunikniony. Pośród ciemności panoszą się przemoc, strach i kłamstwo. Rządowa komisja Cobra próbuje odzyskać kontrolę nad sytuacją. Wciągająca intryga, na styku fabuł sensacyjnej i katastroficznej. W roli premiera, który chce przywrócić krajowi światło, występuje Robert Carlyle.

premiera: Canal+ Seriale, wtorek, 6 października, godz. 22:00

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 komentarz do “Canal+ w październiku 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.