Canal+ w październiku 2019

W październiku w Canal+ m.in: film animowany „Książę Czaruś”, komedia „Rozpruci na śmierć”, komedia fantasy „Zegar czarnoksiężnika„, dramat „Powrót Bena”, przygodowy „Zabójcze maszyny„, horror „Halloween” oraz  nowy rosyjski serial „Zwyczajna kobieta”.

Pierwszy rok
(Première année (The Freshmen))
dramat, Francja, 2018
reżyser: Thomas Lilti
obsada: Vincent Lacoste, William Lebghil, Michel Lerousseau

Właśnie rozpoczął się kolejny rok akademicki na uniwersytecie medycznym. Dwójka studentów pierwszego roku musi uporać się z konkurencyjnym środowiskiem oraz szalonym tempem nauki.

Antoine już po raz trzeci zaczyna na nowo swój pierwszy rok medycyny. Bejnamin, z kolei, na uniwersytecie zjawia się świeżo po szkole średniej, ale szybko zdaje sobie sprawę z tego, że studia nie będą sielanką. W tym bardzo konkurencyjnym środowisku, między pracowitymi dniami spędzanymi na uczelni, a nocami poświęconymi na naukę zamiast imprezowanie, dwoje studentów będzie musiało walczyć o zachowanie choć odrobiny równowagi w ich życiu.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 1 października, godz. 20:00
OD LAT DWUNASTU

Przebiegły złodziej (Un beau voyou)
KOMEDIA Francja 2018   od 12 lat
Występują: Charles Berling, Swann Arlaud, Jennifer Decker, Jean-Quentin Châtelain
Reżyseria: Lucas Bernard

Sympatyczny detektyw Beffrois (Charles Berling) ma niebawem przejść na emeryturę, jednak jego uwagę przykuwa pewne brawurowe przestępstwo – seria kradzieży obrazów. Ponieważ jest to jego ostatnia sprawa, wie, że powinien dać z siebie wszystko. W toku śledztwa trafia do ekscentrycznego konserwatora dzieł sztuki (Jean-Quentin Chatelain) i jego energicznej córki Justine (Jennifer Decker), a także obecnego partnera dziewczyny Bertrandem (Swann Arlaud). To spotkanie okazuje się mieć duże znaczenie dla przebiegu dochodzenia.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 2 października, godz. 20:00

Ostateczna rozgrywka
(Final Score)
Thriller, Wielka Brytania, 2018
reżyser: Scott Mann
obsada: Dave Bautista, Pierce Brosnan, Ray Stevenson

Rosyjscy terroryści przejmują kontrolę nad wypełnionym po brzegi stadionem piłkarskim. Były żołnierz chce powstrzymać napastników i rusza na pomoc zakładnikom.
35 tysięcy ludzi na trybunach, wszyscy dają się porwać pozytywnym sportowym emocjom, lecz podczas pewnego meczu taki stan rzeczy szybko ulega drastycznej zmianie. W trakcie rozgrywki pozytywny doping zamienia się w istny dramat za sprawą grupy uzbrojonych terrorystów, którzy postanowili przejąć kontrolę nad stadionem. Pod groźbą śmierci kibiców, przestępcy żądają sowitego okupu. Nie wiedzą oni jednak, że wśród osób obecnych na stadionie znajduje się były komandos, który zrobi wszystko, aby uwolnić przetrzymywanych.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 4 października, godz. 21:00
CANAL+ FILM, poniedziałek, 7 października, godz. 20:00
OD LAT SZESNASTU

Książę Czaruś
(Charming)
Animacja, Kanada, USA, Kajmany, 2018
reżyser: Ross Venokur

Nad księciem Czarusiem krąży klątwa, wszystkie napotkane na jego drodze dziewczęta zakochują się w nim bez pamięci, a on sam woli życie singla. Jednak żeby nie stracić prawa do tronu, musi odnaleźć miłość życia.
Kiedy książę Czaruś był jeszcze małym dzieckiem, niegodziwa Wiedźma rzuciła na niego urok, powodujący, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna będzie zakochiwać się w nim bez pamięci. Śpiąca Królewna, Kopciuszek, czy nawet Królewna Śnieżka – każda z nich wierzy, że przystojny książę wybrał sobie właśnie ją na żonę. Król, ojciec Czarusia, ma dosyć sercowego chaosu panującego w królestwie i stawia przed synem ultimatum. Czaruś musi znaleźć miłość życia i się ustatkować, bo w przeciwnym wypadku straci prawo do tronu. Młodzieniec, wpierany przez złodziejkę Laurę, wyrusza w podróż, aby znaleźć sposób na zneutralizowanie zaklęcia. Czy uda mu się znaleźć wybrankę swego serca, zanim będzie za późno?
PREMIERA: CANAL+, sobota, 5 października, godz. 17:00

Nienawiść, którą dajesz
(The Hate U Give)
Dramat, USA, 2018
reżyser: George Tillman Jr.
obsada: Amandla Stenberg, Regina Hall, Russell Hornsby, Anthony Mackie, Common

Młoda dziewczyna wychowująca się w dzielnicy zamieszkałej przez Afroamerykanów zostaje świadkiem śmiertelnego postrzelenia przyjaciela z rąk policjanta. Teraz musi zweryfikować, co jest dla niej najważniejsze.
Starr balansuje między dwoma światami – niebezpieczną oraz biedną dzielnicą, zamieszkałą w głównej mierze przez Afroamerykanów, w której się wychowuje oraz prywatną szkołą, do której uczęszcza, mieszczącą się w białej i bogatej dzielnicy. Pozorna równowaga między tymi dwoma światami zostaje zburzona, gdy Starr staje się świadkiem śmiertelnego postrzelenia jej najlepszego przyjaciela przez policjanta. W obliczu presji ze strony lokalnej społeczności, Starr czeka podjęcie ważnej decyzji i stanięcie w obronie tego, co uważa za słuszne.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 6 października, godz. 21:45

Zawód: Lekarz
(L’Ordre des médecins)
dramat, Francja, Belgia, 2018
reżyser: David Roux
obsada: Jérémie Renier, Marthe Keller, Zita Hanrot

Doświadczony lekarz musi zachować zimną krew, kiedy jego matka jest poddana hospitalizacji.

Simon ma 37 lat i jest już doświadczonym lekarzem, który każdego dnia walczy ze śmiercią na swoim oddziale pulmonologii. Jako profesjonalista, nauczył się już kontrolować emocje związane z pracą. Pewnego dnia jego matka trafia na sąsiedni oddział w stanie krytycznym. Cały świat Simona wywraca się do góry nogami, a granica między lekarzem profesjonalistą, a rozemocjonowanym synem, zaciera się.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 8 października, godz. 20:00

Piękna para
(Das schönste Paar)
MELODRAMAT Francja/Niemcy 2018  
Występują: Maximilian Brückner, Luise Heyer, Florian Bartholomäi, Jasna Fritzi Bauer
Reżyseria: Sven Taddicken

Malte (Maximilian Brückner) i Liv (Luise Heyer), małżeństwo młodych nauczycieli, spędzają urlop na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Zupełnie niespodziewanie padają ofiarami napaści ze strony trzech nieznajomych, a jeden z nich gwałci kobietę. Po tych traumatycznych przeżyciach para powoli stara się odbudować stabilizację, miłość i zaufanie. Radzi sobie z tym coraz lepiej, kiedy nieoczekiwanie, dwa lata po ataku, Malte przypadkowo spotyka napastnika. Choć nie może uwierzyć własnym oczom, postanawia go śledzić, by dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Złakniony zemsty, chce wymierzyć gwałcicielowi sprawiedliwość. Film doceniony na wielu festiwalach filmowych

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 9 października, godz. 23:05

Ulepszenie
(Upgrade)
kino akcji, Australia, 2018
reżyser: Leigh Whannell
obsada: Logan Marshall-Green, Melanie Vallejo, Steve Danielsen

Sparaliżowany mężczyzna poddaje się zabiegowi wszczepienia implantu wspomagającego siły, aby znaleźć i wymierzyć sprawiedliwość zabójcom swojej żony.
Utopijna wizja przyszłości, w której technologia będzie kontrolowała prawie wszystkie aspekty życia. Pewnego wieczora Gray wraz z żoną znajdują się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Obydwoje stają się ofiarami napadu, w którym ona umiera, a jego ciało zostaje całkowicie sparaliżowane. Zemsta za śmierć żony jest teraz jedynym o czym marzy, jednak będąc przywiązanym na stałe do łóżka, nie jest w stanie samodzielnie wymierzyć sprawiedliwości. Z pomocą przychodzi mu technologia. Gray decyduje się poddać eksperymentalnemu zabiegowi wszczepienia implantu chipa komputerowego o nazwie Stem. Dopiero przy pomocy nowego oprogramowania jest on w stanie wytropić groźnych przestępców.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 11 października, godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 13 października, godz. 22:00

Rozpruci na śmierć
(The Happytime Murders)
Komedia, USA, Chiny, 2018
reżyser: Brian Henson
obsada: Melissa McCarthy, Elizabeth Banks, Maya Rudolph, Joel McHale

Co robią muppety gdy dzieci nie patrzą? W świecie zamieszkałym przez ludzi i kukiełki pojawił się seryjny morderca. Na swoje ofiary wybiera gwiazdy legendarnego dziecięcego show z lat 90-tych.
Ludzie i kukiełki zamieszkują jeden świat, ale niestety nie są w nim jednakowo traktowani. Muppety uważane są za obywateli drugiej kategorii, więc kiedy w mieście zaczyna grasować śmiertelny morderca, obierający sobie na cel tylko kukiełki – dawne gwiazdy legendarnego show, żaden człowiek nie zawraca sobie tym głowy. Początkowo śledztwo w tej sprawie prowadzi muppet Jim. Jednak gdy sprawa zaczyna nabierać rozgłosu, do Jima dołącza niesympatyczna detektyw Edwards. Razem idą śladem seryjnego mordercy kukiełek.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 12 października, godz. 21:00
OD LAT SZESNASTU

Zegar czarnoksiężnika
(The House with a Clock in Its Walls)
Komedia fantasy, USA, Kanada, Indie, 2018
reżyser: Eli Roth
obsada: Jack Black, Cate Blanchett, Owen Vaccaro, Kyle MacLachlan

Młody chłopak pomaga swojemu wujkowi rozwikłać zagadkę dotyczącą tajemniczego zegara, który odmierza czas do zbliżającej się apokalipsy.
Lewis Barnavelt właśnie stracił swoich rodziców i zostaje oddany pod opiekę ekscentrycznego wuja Jonathana, który mieszka w posiadłości położonej na kompletnym odludziu. Po przybyciu na miejsce, chłopak odkrywa, że wuj jest magikiem i eksploruje dotąd nieznane oraz niebezpieczne światy równoległe. Cała magia praktykowana przez wuja ma na celu rozwikłanie zagadki zaginionego czarnoksiężnika Isaaca Izarda. Wielki magik stworzył zegar odmierzający czas do zbliżającej się Apokalipsy i ukrył go w murach posiadłości, zamieszkiwanej teraz przez Lewisa i jego wuja. Jedyną opcją na powstrzymanie nadchodzącej zagłady jest odnalezienie zaginionego zegara.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 13 października, godz. 19:00

Taka, jaką mnie chcesz
(Celle que vous croyez)
MELODRAMAT Belgia/Francja 2019
Występują: Juliette Binoche, Nicole Garcia, François Civil, Marie-Ange Casta
Reżyseria: Safy Nebbou

Claire Milaud (Juliette Binoche) jest pięćdziesięcioletnią nauczycielką po rozwodzie. Pewnego dnia tworzy ona fałszywe konto na portalu społecznościowym, wykorzystując do tego zdjęcie dwukrotnie młodszej od siebie kobiety. Posługując się fałszywą tożsamością, śledzi życie swojego byłego kochanka Ludo (Guillaume Gouix). Aby zdobyć jego zaufanie, próbuje zainteresować sobą jego najlepszego przyjaciela Alexa (François Civil) – i robi to skutecznie. Z czasem ich rozmowy stają się coraz intymniejsze, a Claire zakochuje się w mężczyźnie. Wie, że on też kocha. Jedyną przeszkodą jest wielkie oszustwo, którego nie da się wytłumaczyć. Claire wymyśla więc kolejne wymówki – wymagającą pracę, służbowe wyjazdy i zaborczego byłego partnera – aby wyjaśnić to, że chce zachować dystans. Nie może to jednak trwać w nieskończoność. Moment podjęcia ostatecznej decyzji zbliża się nieubłaganie.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 15 października, godz. 20:00

Upadek amerykańskiego imprerium
(La chute de l’empire américain (The Fall of the American Empire))
komedia, Kanada, 2018
reżyser: Denys Arcand
obsada: Maxim Roy, Maripier Morin, Éric Bruneau

Pierre-Paul z wykształcenia jest intelektualistą, ale żeby związać koniec z końcem, jest zmuszony pracować jako kurier. Pewnego razu podczas doręczania przesyłki staje przed moralnym dylematem.

36-letni Pierre-Paul ma doktorat z filozofii, jednak nie gwarantuje on jemu żadnej intratnej posady. Aby zarobić na przeżycie musi pracować jako kurier. Pewnego razu przybywa z paczką na miejsce poważnej zbrodni, znajduje się tam sam na sam z dwoma trupami oraz torbą pełną pieniędzy, którą postanawia zabrać i ukryć w swojej ciężarówce. Jego filozoficzna natura sprawia, że cały czas walczy z wyrzutami sumienia, a Policja i liderzy gangu zrobią wszystko, aby odnaleźć złodzieja.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 16 października, godz. 20:00
OD LAT SZESNASTU

Witaj w raju
(Welcome home)
Thriller, USA, 2018
reżyser: George Ratliff
obsada: Emily Ratajkowski, Aaron Paul, Riccardo Scamarcio

Para na skraju kryzysu wybiera się na romantyczny weekend do Włoch, aby spróbować naprawić to, co się między nimi zepsuło. Na miejscu poznają tajemniczego Federico, który tylko podsyca nieprzyjemne napięcie.
Bryan i Cassie chcą na ponów rozpalić iskrę w związku, który już od pewnego czasu znajduje się na skraju kryzysu. Wpadają na pomysł romantycznego wypoczynku na włoskiej prowincji. Niedługo po przyjeździe do wynajętej willi poznają mieszkającego obok sąsiada Federico. Cassie łapie z nim wspólny język, a dodatkowo mężczyzna budzi jej niekryte zainteresowanie. Bryan widząc to staje się zazdrosny o relacje Cassie z sąsiadem, co jest tylko motywem zapalnym do kolejnej kłótni. Federico widzi napięte relacje między partnerami i wykorzystuje fakt kolejnej sprzeczki do podsycenia negatywnych emocji. Wkrótce wplątuje ich w swoją niebezpieczną grę, która może zniszczyć parę skłóconych kochanków.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 18 października, godz. 21:00

Smak zemsty. Peppermint
(Peppermint)
Thriller, Hong Kong, USA, 2018
reżyser: Pierre Morel
obsada: Jennifer Garner, John Gallagher Jr., John Ortiz

Kiedy mąż i córka Riley zostają zamordowani przez członków kartelu, kobieta sama postanawia wymierzyć sprawiedliwość przestępcom.
Riley North to szczęśliwa matka oraz żona. Wszystko się zmienia w dniu, gdy zabójcy działający na zlecenie potężnego kartelu zabijają jej córkę oraz męża. Zabójcy stają twarzą w twarz z wymiarem sprawiedliwości, jednak przekupiony wcześniej sędzia puszcza ich wolno. Kiedy mija 5 lat od tragedii, policja znajduje ciała trzech zamordowanych członków kartelu. Zabójstwa się na nich nie kończą, wkrótce taki sam los spotyka kolejne osoby powiązane z narkobiznesem i zabójstwem rodziny Riley. Dla policji jest jasne kto stał się egzekutorem.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 19 października, godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 20 października, godz. 22:00
OD LAT SZESNASTU

Powrót Bena
(Ben Is Back)
Dramat, USA, 2018
reżyser: Peter Hedges
obsada: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance

Ben, chłopak przebywający na stałe w ośrodku odwykowym, postanawia niespodziewanie zjawić u drzwi rodzinnego domu w przeddzień świąt Bożego Narodzenia.

Gdy w przeddzień świąt Bożego Narodzenia Holly wraca do domu z zakupów, u progu swych drzwi widzi niespodziewanego gościa. Jest nim jej syn Ben, który aktualnie powinien był przebywać w ośrodku odwykowym, a nie na wolności. Pomimo wielu obaw, rodzicielska miłość zwycięża i Holly przyjmuje syna z nadzieją, że jest on „czysty” i uda się im wspólnie spędzić wspaniałe rodzinne święta. Sprawy przybierają jednak przykry obrót, a wizyta syna sprowadzi na nich poważne kłopoty.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 20 października, godz. 21:45

Story
(Story)
animacja, Polska, 2019
reżyser: Jolanta Bańkowska

W dobie wszechobecnej technologii, gdzie rzeczywistość wirtualna miesza się z tą realną, animacja Story satyrycznie obrazuje historie kilku postaci: często samotnych, zagubionych lub obojętnych na otaczający je świat.

OD LAT DWUNASTU

High Life
(High Life)
przygodowy, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Polska, USA, 2018
reżyser: Claire Denis
obsada: Robert Pattinson, Juliette Binoche, André Benjamin, Agata Buzek

Samotny ojciec wraz z córką walczą o przetrwanie w odległej galaktyce.

W odległej galaktyce, na pokładzie statku kosmicznego żyje astronauta Monte wraz z malutką córeczką Willow. Monte stał się ojcem wbrew własnej woli, a na statku znalazł się, bo wolał podróż, z której nigdy nie wróci, od spędzenia swojego życia w więzieniu. Skazańców wysłano niczym króliki doświadczalne w nieznanym kierunku w poszukiwaniu czarnej dziury najbliższej Ziemi.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 22 października, godz. 20:00

Gotti
(Gotti)
biograficzny, Kanada, USA, 2018
reżyser: Kevin Connolly
obsada: John Travolta, Spencer Rocco Lofranco, Kelly Preston

Historia życia oraz relacji między ojcem a synem w jednej z najpotężniejszych rodzin mafijnego świata – rodzinie Gambino.

John Gotti Senior to przywódca mafijnej rodziny Gambino, jednej z najpotężniejszych, najbardziej brutalnych oraz bezlitosnych grup przestępczych w historii Ameryki. Gotti Senior całe życie poświęcił zarządzaniu tą organizacją, żył według kodeksu mafijnego i jednocześnie dzięki urokowi osobistemu oraz elegancji, stał się ulubieńcem mediów. Teraz chce przekazać swoje miejsce na samym szczycie przestępczej hierarchii swojemu potomkowi, Gottiemu Juniorowi. Młody chłopak jednak woli wycofać się z rodzinnego interesu, opuścić przestępczy świat oraz oczyścić siebie i swoje nazwisko.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 23 października, godz. 20:00

Dorwać Gunthera
(Killing Gunther)
Komedia akcji, USA, 2017
reżyser: Taran Killam
obsada: Arnold Schwarzenegger, Allison Tolman, Taran Killam

Aby zdobyć uznanie na rynku płatnych morderców, grupa niedoświadczonych oprawców musi zabić Gunthera, najlepszego zabójcę na świecie. Ich plan jest serią niefortunnych starć, ponieważ profesjonalista wydaje się być zawsze o krok do przodu.

Film Dorwać Gunthera wprowadza widzów w niebezpieczny świat płatnych morderców, gdzie toczy się ciągła walka o stanie na szczycie hierarchii. Nowa grupa zabójców chcąc pokazać swoją pozycję na rynku postanowiła zabić Gunthera – jednego z najbardziej tajemniczych, a zarazem znienawidzonych zabójców w branży. Z bronią w ręku zmuszają ekipę produkcyjną do nagrania filmu dokumentującego całe zdarzenie, ponieważ chcą mieć dowód na swój wyczyn. Gunther zawczasu dowiaduje się o założonej na niego pułapce i postanawia wyprzedzić grupę niedoświadczonych morderców. Od tej pory jest zawsze o krok przed nimi i bez problemu manipuluje zespołem zabójców.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 25 października, godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 27 października, godz. 20:00

Dzieciak, który został królem
(The Kid Who Would Be King)
Przygodowy, Wielka Brytania, USA, 2019
reżyser: Joe Cornish
obsada: Louis Ashbourne Serkis, Denise Gough, Dean Chaumoo, Rebecca Ferguson

Alexowi udało się zdobyć mityczny miecz rycerzy króla Artura – Excalibur. Teraz musi zmierzyć się z magicznym zagrożeniem, aby uratować świat.

Alex to dwunastoletni chłopak mieszkający w Anglii, dzielnie stawiający czoło codziennym problemom nastolatków. W momencie, gdy odkrywa legendarny miecz rycerzy króla Artura, Excalibur, staje twarzą w twarz z niesamowitym wyzwaniem. Skromny uczeń, który posiadł niebywałą moc, musi zmierzyć się ze średniowieczną czarodziejką, która zrobi wszystko, aby zniszczyć nasz świat.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 26 października, godz. 21:00

Zabójcze maszyny
(Mortal engines)
Przygodowy, USA, Nowa Zelandia, 2018
reżyser: Christian Rivers
obsada: Hera Hilmar, Robert Sheehan, Hugo Weaving

Zjawiskowa ekranizacja powieści Philipa Reeve’a zrealizowana przez twórców Władcy Pierścieni oraz Hobbita.

Kataklizm zniszczył całą ludzką cywilizację. Tysiące lat później, w postapokaliptycznym świecie, ludzkość w końcu dostosowała się do nowych warunków. Megamiasta przemieszczają się po Ziemi na olbrzymich platformach, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy, chłopak pochodzący z przedmieść Londynu, walczy o przetrwanie. Pewnego razu na jego drodze zjawia się niebezpieczna uciekinierka Hester Shaw. Ich drogi nigdy nie powinny były się przeciąć, jednak po lepszym zapoznaniu stworzyli nieprawdopodobny sojusz, który ma zmienić bieg przyszłości.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 października, godz. 21:45

Kręcisz mnie
(Tout le monde debout)
komedia romantyczna, Francja, Belgia, 2018
reżyser: Franck Dubosc
obsada: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Elsa Zylberstein

Nałogowy podrywacz wziął sobie na celownik Julie i aby ją uwieść, postanowił udawać osobę jeżdżącą na wózku. Kiedy poznaje jej siostrę, również poruszająca się w ten sposób, musi kontynuować swoją farsę.

Jocelyn jest biznesmenem odnoszącym same sukcesy, który nie może się powstrzymać przed ciągłym podrywaniem nowych kobiet. Po pogrzebie własnej matki poznaje śliczną Julię, która jest opiekunką osób niepełnosprawnych. Mężczyzna wybiera opiekunkę na swoją kolejną „ofiarę” i właśnie w tym celu postanawia udawać, że porusza się na wózku. Julie daje się nabrać, a kiedy sprawy idą w pożądanym przez mężczyznę kierunku, ona przedstawia mu swoją siostrę – Florence. Także wózkowiczkę. Jocelyn zakochuje się z miejsca we Florence i aby nie urazić kobiety, musi kontynuować swoją maskaradę.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 29 października, godz. 20:00
OD LAT DWUNASTU

Halloween
(Halloween)
Horror, USA, 2018
reżyser: David Gordon Green
obsada: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak

Ponowna konfrontacja Laurie Strode z jej najgorszym koszmarem – Michaelem Meyersem.

W noc poprzedzającą Halloween rozbił się autobus, którym byli przewożeni szaleńcy z zamkniętego ośrodka. Jednym z pasażerów był Michael Meyers, groźny psychopata, który od czterdziestu lat nie przebywał na wolności, a teraz w końcu udało mu się zbiec. Morderca od razu kieruje się do domu Laurie Strode, ofiary, której nie udało mu się zabić cztery dekady temu. Kobieta spędziła całe życie przygotowując się na jej ostateczną konfrontację z oprawcą.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 31 października, godz. 21:00

FILMY DOKUMENTALNE

Miasta rytm
(Miasta rytm)
Seria dokumentalna, 8 x 60’
Polska, 2019

Miasta rytm to seria 8 odcinków, w których razem z Jerzym Majewskim, badaczem architektury i sztuki, na nowo odkrywamy polskie miasta.
Jerzy Majewski, polski dziennikarz oraz publicysta, wyrusza w ekscytującą podróż po ośmiu polskich miastach, aby poznać ich rytm, historię oraz architekturę. Wycieczkę zaczynamy od Lublina, miasta magicznego, którego urok kryje się zarówno w tajemniczych mrocznych podwórkach, a zarazem we włoskim charakterze starej zabudowy. Następnie badacz architektury udaje się do Gdańska, perły dawnej Rzeczpospolitej, a także Torunia, miasta gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim wędrujemy również po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej – Łodzi. Nasza podróż zakończy się na Warszawie, która z powodu swojej różnorodności, śmiało może kojarzyć się z archipelagiem wysp.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 7 października, godz. 20:30
Emisja co poniedziałek o godz. 20:30

Rekruci
(Rekruci)
Seria dokumentalna, 10 x 60’
Polska, 2019

Seria dokumentalna Rekruci śledzi losy czterech studentów pierwszego roku z najlepszych Akademii Wojskowych w Polsce.

Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Co roku na te cztery akademie napływa nowe grono rekrutów, co roku są oni świadomi, że stoją przed nie lada wyzwaniem i nie każdemu uda się dotrwać do końca. Czterech rekrutów przekracza próg swojej uczelni będąc jeszcze nastolatkami z głowami pełnymi marzeń. Pierwszy rok zweryfikuje, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej, a widzowie będą świadkami szkolenia młodych żołnierzy oraz ich dojrzewania w miarę upływu czasu na ciężkiej uczelni. Czy Oskar, Paula, Natalia oraz Wojtek są gotowi na wyzwanie, jakim jest wojskowy rygor? Czy nie zawiodą się wojskiem, o którym fantazjowali przez długie lata?

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 7 października, godz. 21:30
Emisja co poniedziałek o godz. 21:30

Bardzo dziki wschód
(The Wild Wild East)
Seria dokumentalna, Kanada, 2016
reżyser: Jeff Parker

W serii dokumentalnej Bardzo dziki wschód twórcy przestawiają naturalną historię poszarpanego wybrzeża wschodniej Kanady.

Dzięki serii dokumentalnej Bardzo dziki wschód poznamy i zrozumiemy skomplikowane ekosystemy kanadyjskiego wschodniego wybrzeża. Od lisów, które nauczyły się żyć w sąsiedztwie ludzkich terenów, przez morską rybę, która w celu rozmnażania wraca w górę rzeki, aż do niesamowitej populacji jeleni, która na początku XX w. liczyła sobie zaledwie 500 tys. osobników, a teraz jest to 15 milionów.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY,
ODC. 1, 2 – niedziela, 15 września, godz. 10:00
ODC. 3, 4 – niedziela, 22 września, godz. 10:00
ODC. 5, 6 – niedziela, 29 września, godz. 10:00
ODC. 7, 8 – niedziela, 6 października, godz. 10:00
ODC. 9, 10 – niedziela, 13 października, godz. 10:00
ODC. 11, 12 – niedziela, 20 października, godz. 10:00
ODC. 13, 14 – niedziela, 27 października, godz. 10:00

SERIALE

Zwyczajna kobieta
(Obychnaya zhenshchina)
Serial , Rosja, 2018
reżyser: Boris Khlebnikov
obsada: Anna Mikhalkova

39-letnia Marina prowadzi swój własny, niewielki biznes. Ma normalną rodzinę oraz zwyczajne, codzienne zmartwienia. Wszystko w jej życiu wydaje się być idealnie poukładane, ale za tym perfekcyjnym obrazkiem kryją się mroczne sekrety.
Marina jest przykładną matką, żoną oraz szefową, a przynajmniej tak się wydaje na pierwszy rzut oka. 39-letnia kobieta prowadzi własny biznes – niewielką kwiaciarnię i właśnie spodziewa się trzeciego dziecka z mężem Artemem. Jej starsza córka właśnie postanowiła rzucić studia, a młodsza już nienawidzi swojego nienarodzonego rodzeństwa. Jednak za tą piękną fasadą przykładnej rodzinki kryją się mroczne tajemnice. Okazuje się, że mąż ma kochankę, która właśnie zaszła z nim w ciążę, a Marina prowadzi dobrze ukrywane podwójne życie.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 3 października, godz. 21:00
OD LAT DWUNASTU

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • RSS
 • Wykop

8 myśli w temacie “Canal+ w październiku 2019

 1. Znowu niechlujnie zrobione , sporo braków

  Na Canal + film :

  środa 2 X francuska komedia Przebiegły złodziej
  środa 9 X niemiecki dramat Piękna para
  wtorek 15 X francuski dramat Taka, jaką mnie chcesz

 2. premiery na pierwszy tydzień listopada :

  1 Winni (duński thriller)
  2 Wdowy
  3 Zmijowsko odc 1
  5 Instynkt matki (francusko-belgijski dramat)
  6 Nasze wymarzone wakacje (francuska komedia)
  7 Mr Mercedes 3 (dwa odcinki)
  8 Robin Hood: Początek

 3. Filmowe premiery w listopadzie w Canal+
  (nie jestem pewien czy wszystkie)
  ************************************

  1.11. Winni – thriller, Dania 2018;
  2.11. Wdowy – dramat kryminalny, USA/W.Bryt. 2018;
  4.11. Forever Young – dramat, Chiny 2018;
  5.11. Duelles – dramat/thriller, Belgia/Francja 2018;
  6.11. Premières vacances – komedia, Francja 2018;
  8.11. Robin Hood: Początek – przygodowy, USA 2018;
  9.11. Faworyta – historyczny, Irlandia/USA/W.Bryt. 2018;
  11.11. Alita: Battle Angel – akcja/sci-fi, Arg./Kan./USA 2019;
  12.11. Tel Awiw w ogniu – komedia, Bel./Fra./Luks./Izr. 2018;
  15.11. Maria, królowa Szkotów – historyczny, USA/W.Bryt. 2018;
  16.11. Klakson i spółka – animacja, koprod. azjatycka 2018;
  19.11. Naga Normandia – komedia, Francja 2018;
  23.11. Szpieg, który mnie rzucił – akcja/komedia, USA 2018;
  26.11. Czego życzy sobie kobieta – komediodramat, USA 2017;
  30.11. Zwyczajna przysługa – komedia kryminalna USA 2018.

  P.s.
  O „fejku” związanym z filmem „Alita: Battle Angel” napisałem w temacie premier w HBO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.