Canal+ w marcu 2022

W marcu m.in.: melodramat „After. Ocal mnie”, komedia „Wojna z dziadkiem”, dramat „Nomadland”, „Oscars 2022. Ceremonia wręczenia nagród”, animowany „Krudowie 2: Nowa era„, polski dramat „Żeby nie było śladów”. Seriale „Dexter. New Blood”, „Pitbull 2021”,Połączenie” sezon 3 oraz „Granice zbrodni” sezon 2.

Uprzejmość nieznajomych
(The Kindness of Strangers)
dramat, Dania, Kanada, Szwecja, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, 2021
reżyseria: Lone Scherfig
obsada: Zoe Kazan, Bill Nighy, Tahar Rahim

Łańcuszek przypadków prowadzących do szczęśliwego zakończenia. Historie różnych ludzi przeplatają się w zaskakujący sposób.

Lone Scherfing, reżyserka „Włoskiego dla początkujących”, zaprasza na feel-good-movie. Witajcie zatem w Nowym Jorku – metropolii, w której jeden drobny gest może przynieść wiele dobrego. Kalejdoskop z pozoru niepowiązanych ze sobą postaci i epizodów, wzruszenia i uśmiechy w filmie o tym, że empatia to jest to.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 1 marca, godz. 20:10

Ostatni set
(Cinquiem set)
dramat, Francja, 2020
reżyseria: Quentin Reynaud
obsada: Alex Lutz, Ana Girardot, Kristin Scott Thomas

Ból mięśni i cierpienia duszy – niespełniony tenisista wraca do gry, marząc o triumfie we French Open.

Nadchodzi nowa edycja Roland Gaross, prestiżowego turnieju tenisowego. Na kort wraca Thomas Edison – dawniej kandydat na mistrza, dziś 37-letni sportowiec po przejściach. Wbrew wszystkiemu i wszystkim chce udowodnić, że wciąż stać go na wiele. Po drugiej stronie siatki czeka hardy młodzieniec, w którym Thomas rozpoznaje siebie sprzed lat. Sportowy dramat o walce ze słabościami.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 3 marca, godz. 21:00

Wojna z dziadkiem
(The War with Grandpa)
komedia, Wielka Brytania, USA, Kanada, 2020
reżyseria: Tim Hill
obsada: Robert de Niro, Oakes Fegley, Uma Thurman, Christopher Walken

Jak pies z kotem, czyli dziadek walczy z wnukiem o pokój, o pokój w rodzinnym domu.

Wojna domowa. Zrzędliwy staruszek zajmuje pokój wnuczka. Smarkacz chce odzyskać teren, więc uprzykrza życie dziadkowi jak tylko może. Ten nie daje sobie dmuchać w kaszę. Prosi o pomoc emerytowanych chłopców z ferajny. Familijne potyczki w filmie z udziałem nestorów Hollywood, wśród których prym wiedzie Robert de Niro.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 5 marca, godz. 22:45

Krudowie 2: Nowa era
(The Croods: A New Age)
animowany, USA, 2020
reżyseria: Joel Crawford

Nowy rozdział animowanej sagi o rodzince jaskiniowców. Nieokrzesani Krudowie poznają cywilizowanych Bettermanów.

Pora poszukać nowego miejsca do życia. Prehistoryczna rodzinka wychodzi z pieczary i trafia w okolicę jak z bajki. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie fakt, że mieszkają tam już Bettermanowie, familia bardziej cywilizowana niż jaskiniowi Krudowie.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 6 marca, godz. 10:00

Wander
(Wander)
kryminał, Kanada, USA, 2020
reżyseria: April Mullen
obsada: Aaron Eckhart, Tommy Lee Jones, Heather Graham

Śledztwo niczym matnia. Detektyw z psychicznymi zaburzeniami prowadzi dochodzenie w miasteczku Wander.

W miasteczku Wander prywatny detektyw z bagażem traum i głową pełną spiskowych teorii bada sprawę, która wydaje mu się łączyć z tragiczną śmiercią córki. Lecz jak odróżnić prawdę od fałszu i oddzielić fakty od mitów, gdy paranoja postępuje? W roli udręczonego psychicznie detektywa – Aaron Eckhart.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 6 marca, godz. 21:00

Erna na wojnie
(Erna at War / Erna i krig)
dramat wojenny, Dania, Belgia, Estonia, 2020
reżyseria: Henrik Ruben Genz
obsada: Trine Dyrholm, Elias Munk, Anders W. Berthelsen, Ulrich Thomsen

Miłość matki nie zna granic. Poruszająca opowieść o Ernie, która, by chronić powołanego do wojska chorego syna, trafia do okopów I wojny światowej.

Dania, rok 1918. W Europie trwa wojna. Młody Kalle zostaje wcielony do armii. Za niepełnosprawnym umysłowo synem rusza jego matka, Erna. By chronić chłopaka, kobieta przebrana za żołnierza trafia do jednostki, w której służy jej dziecko. Wkrótce Erna znajdzie się na pierwszej linii frontu. W dramacie o matczynej miłości w głównej roli oglądamy Trine Dyrholm, znaną m.in. z filmu „Dama kier”.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 8 marca, godz. 21:00

Od lat 16

10 dni z tatą

(10 jours sans maman)
komedia, Francja, 2020
reżyseria: Ludovic Bernard
obsada: Franck Dubosc, Alexis Michalik, Alice David, Aure Atika

Francuska komedia, która niejednego rodzica przyprawi o dreszcze.

Antoine jest człowiekiem sukcesu, dyrektorem HR w międzynarodowej firmie. W życiu zawodowym osiągnął już bardzo wiele, pokonał wszelkie stojące na jego drodze przeszkody. Antoine jest przekonany, że potrafi stawić czoła wszystkiemu. Pewnego dnia jego żona, zajmująca się domem i dziećmi, postanawia wyjechać na zasłużone wakacje. Antoine zostaje sam z czwórką rozbrykanych pociech.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 10 marca, godz. 21:00
od lat 12

Widzę cię

(I see you)
thriller, USA, 2019
reżyseria: Adam Randall
obsada: Helen Hunt, Jon Tenney, Judah Lewis

Niepokojący dreszczowiec z dawno nie widzianą Helen Hunt w jednej z głównych ról.

W amerykańskim miasteczku w tajemniczych okolicznościach znika dwunastoletni chłopiec. Do sprawy zostaje przydzielony doświadczony detektyw Harper. Przyjdzie mu jednak zmierzyć się nie tylko z zagmatwanym śledztwem, lecz także z własnymi problemami rodzinnymi.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 12 marca, godz. 21:00
od lat 16

Na rauszu

(Druk / Another Round)
komediodramat, Dania, 2020
reżyseria: Thomas Vinterberg
obsada: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe

Nagrodzony Oscarem znakomity film Thomasa Vinterberga z Madsem Mikkelsenem w jednej z głównych ról.

Czterech przyjaciół pracujących jako nauczyciele w tej samej szkole spotyka się z okazji urodzin jednego z nich. W pewnym momencie zaczynają dyskutować o teorii, wedle której utrzymywanie określonego poziomu alkoholu we krwi pozwala człowiekowi lepiej funkcjonować i otworzyć się na świat. Panowie postanawiają sprawdzić tę teorię w praktyce.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 13 marca, godz. 21:30
od lat 16

Żegnajcie głupcy
(Adieu les cons)
komediodramat, Francja, 2020
reżyseria: Albert Dupontel
obsada: Virginie Efira, Albert Dupontel, Nicolas Marié

Francuska komedia, która nie boi się poruszać poważnych tematów.

Bohaterką filmu jest Suze Trappet, która dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora. W obliczu tej diagnozy kobieta postanawia odnaleźć swoje dziecko, które oddała, gdy miała 15 lat. W międzyczasie Suze poznaje dwóch mężczyzn, chcących wesprzeć ją w poszukiwaniach.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 15 marca, godz. 21:00
od lat 12

Cudak
dramat wojenny   Polska  2021   od 12 lat
Obsada Kazimierz Mazur, Andrzej Kłak, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, Diana Zamojska
Reżyseria: Anna Kazejak

Polska, czas II wojny światowej. Roman Cudakowski nazywany Cudakiem (Kazimierz Mazur) to utalentowany akordeonista, który grywał na licznych weselach i pogrzebach. Wraz z wybuchem konfliktu stracił pracę, pieniądze i dawne życie. Jedyną szansą na zarobek stają się dla niego występy w lokalu dla Niemców. Mężczyzna kompletuje orkiestrę. Musi znaleźć też skrzypka, którego domaga się widownia. Cudak zatrudnia więc Szymona Akermana (Andrzej Kłak), wykształconego Żyda, który ze swoją orkiestrą uświetniał bale i przyjęcia ludzi z wyższych sfer. Wcześniej muzycy byli skonfliktowani i konkurowali ze sobą, teraz potrzebują się nawzajem. Roman ma szansę utrzymać rodzinę, a Szymon – przeżyć. Z czasem dawna niechęć idzie w niepamięć. Cudak zabiera Akermana i jego rodzinę z getta, by uchronić ich przed okrutnym losem. Wie, że ukrywając ich, naraża siebie i swoich bliskich. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Jest dedykowany wszystkim, którzy nieśli pomoc Żydom w czasie okupacji. Wpisuje się w nurt reprezentowany przez „Pianistę”, „W ciemności” czy „Daleko od okna”. Reżyserka Anna Kazejak z podobną tematyką zmierzyła się, pracując przy serialu „Wojenne dziewczyny”.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 17 marca, godz. 21:00
od lat 12

After. Ocal mnie
(After 3 / After We Fell)
melodramat, USA, 2021
reżyseria: Castille Landon
obsada: Josephine Langford, Hero Fiennes-Tiffin, Louise Lombard

Trzecia już odsłona przebojowego romansu.

Główna bohaterka, Tessa, cieszy się ponownym rozkwitem swojego związku z Hardinem. Jednak na ich drodze do szczęścia staje atrakcyjna propozycja zawodowa, która może być szansą Tessy na wielką karierę. Problemem jest fakt, że dziewczyna będzie musiała się przeprowadzić na drugi koniec kraju, daleko od swej miłości…

premiera: Canal+ Premium, sobota, 19 marca, godz. 21:00
od lat 16

Minari

(Minari)
dramat, USA, 2020
reżyseria: Lee Isaac Chung
obsada: Steven Yeun, Ye-ri Han, Yuh-Jung Youn

Wielokrotnie nagradzany (w tym Oscar i Złoty Glob) dramat rodzinny, który o ważnych tematach opowiada w lekki, a zarazem mądry sposób.

„Minari” to historia o rodzinie imigrantów z Korei, która w 1983 roku przybyła do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia. Głowa rodziny, Jakob, ma ambitny plan. Chce prowadzić własną farmę w Arkansas i uprawiać rośliny pochodzące z Azji. Czy uda mu się spełnić swój amerykański sen?

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 20 marca, godz. 21:30
od lat 12

Zola
(Zola)
komedia/kryminał, USA, 2020
reżyseria: Janicza Bravo
obsada: Taylour Paige, Riley Keough, Nicholas Braun

Historia na podstawie autentycznych wpisów na Twitterze. Przed Wami Zola w krainie tancerek erotycznych.

Kelnerka Zola dostaje propozycję od jednej z klientek, Stefani: florydzkie kluby go-go czekają, tam na striptizie można zarobić łatwe pieniądze. Dziewczyny ruszają więc na podbój prowincjonalnej Ameryki, pełnej szemranych typów, kuriozalnych sytuacji i tandetnego glamouru. Fabuła z życia wzięta, inspirowana serią wpisów z Internetu, których autorką była użytkowniczka Twittera o pseudonimie Zola.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 22 marca, godz. 21:00
od lat 16

Więźniowie Ghostland
(Prisoners of Ghostland)
horror/akcja, USA, Japonia, 2021
reżyseria: Sion Sono
obsada: Nicolas Cage, Sofia Boutella, Nick Cassavetes

Nicolas Cage w ekscentrycznej fabule o kryminaliście, dla którego szansą na odkupienie win jest wyprawa do mistycznej krainy duchów.

Znika adaptowana wnuczka gangstera zwanego Gubernatorem. Bandzior wyznacza człowieka mającego ją odnaleźć. Wybór pada na niejakiego Hero. Dla więźnia-kryminalisty, w tej roli Nicolas Cage, odszukanie dziewczyny to szansa na odzyskanie wolności. Ubrany w kombinezon, który eksploduje w przypadku najmniejszego fałszywego ruchu, Hero wkracza do tajemniczego Ghostland.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 24 marca, godz. 21:00
od lat 16

Żeby nie było śladów
(Żeby nie było śladów)
dramat, Polska, 2021
reżyseria: Jan P. Matuszyński
obsada: Tomasz Ziętek, Sandra Korzeniak, Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska

Komunistyczny reżim kontra prawda. Uhonorowana na festiwalu w Gdyni fabuła powracająca do sprawy zabójstwa Grzegorza Przemyka.

Warszawa, maj 1983 roku. Maturzysta Grzegorz Przemyk umiera skatowany przez milicjantów. Świadkiem tragicznych wydarzeń jest jego kolega, Jurek Popiel. Chłopak domaga się sprawiedliwości. Komunistyczne władze chcą go uciszyć. Nagrodzony na festiwalu w Gdyni film na podstawie reporterskiej książki Cezarego Łazarewicza i w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy „Ostatniej rodziny”.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 26 marca, godz. 21:00
od lat 16

Nomadland
(Nomadland)
dramat, USA, Niemcy, 2020
reżyseria: Chloé Zhao
obsada: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May

Do zobaczenia na trasie – Fern wybiera życie w drodze, by zaznać wolności i chłonąć świat. Oscarowa produkcja Chloé Zhao, utrzymana w poetyce kina niezależnego.

Kopalnia gipsu zostaje zamknięta, więc Fern opuszcza miasteczko w Nevadzie. Przed nią życie koczowniczki i niekończąca się wstęga szos. Skromny w formie film drogi, pokazujący społeczność współczesnych nomadów i potęgę niepocztówkowych krajobrazów Ameryki. „Nomadland” został wyróżniony trzema Oscarami, wśród których jeden przypadł odtwórczyni głównej roli – Frances McDormand.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 27 marca, godz. 21:30
od lat 16

Po prostu walcz 4
(Never Back Down: Revolt aka Never Back Down)
USA 2021
reżyseria: Kellie Madison
obsada: Olivia Popica, James Faulkner, Michael Bisping, Neetu Chandra

Anya jako nowe wcielenie Spartakusa. Musi wyzwolić współczesne gladiatorki – niewolnice zmuszane do brutalnych walk.

Rzym – miasto nielegalnych walk pod egidą syndykatu zajmującego się handlem ludźmi. Anya, by przetrwać, musi nie tylko walczyć z przeciwniczkami na macie, ale także rzucić wyzwanie zbrodniczej organizacji.

premiera: Canal+ Premium, czwartek 31 marca, godz. 21:00
od lat 16

Oscars 2022. Ceremonia wręczenia nagród (94th Academy Awards®)

Oscarowa noc w Canal+. Relacja z Los Angeles, gdzie po raz 94 zostaną rozdane najcenniejsze nagrody świata filmu.

Oscarowa noc w Canal+. Relacja z Los Angeles, gdzie po raz 94 zostaną rozdane najcenniejsze nagrody świata filmu. Najwięcej nominacji otrzymały „Psie pazury” Jane Campion. Jednym z kandydatów do Oscara jest Janusz Kamiński, autor zdjęć do „West Side Story” Stevena Spielberga, zaś „Sukienka” Tadeusza Łysiaka znalazła się wśród najlepszych produkcji krótkometrażowych.

Canal+ Premium, z niedzieli na poniedziałek, z 27 na 28 marca, od godz. 2:00.

KONCERT

MTV Unplugged. Natalia Kukulska
koncert, Polska 2022

Akustyczny koncert Natalii Kukulskiej – wydarzenie specjalne z okazji ćwierćwiecza pracy artystycznej.

Kameralnie i bez prądu. Natalia Kukulska, obchodząca 25-lecie pracy artystycznej, występuje pod szyldem MTV Unplugged w koncercie powstałym przy współpracy z CANAL+. Obok Kukulskiej na scenie pojawiają się Igor Herbut oraz imienniczki jubilatki – Grosiak, Niemen, Sikora i Schroeder.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 12 marca, godz. 19:40

DOKUMENTALNE

Janet Jackson
(Janet Jackson)
dokument, USA, 2022
reżyseria: Benjamin Hirsch

Janet Jackson bez cenzury. Piosenkarka i tancerka, siostra Michaela Jacksona, opowiada o swej wyboistej drodze życia.

Muzyka, skandale i rodzinne sekrety, w tym relacje z bratem, zwanym królem muzyki pop. Oto dwuczęściowy dokument o Janet Jackson, a w nim archiwalne nagrania, wypowiedzi przyjaciół artystki, przede wszystkim zaś sama Janet, mówiąca do kamery o swoim życiu.

premiera: Canal+ Premium, poniedziałek, 3 marca, godz. 21:00

Sukienka

(Sukienka)

krótki metraż, 2020, Polska

reżyseria: Tadeusz Łysiak

obsada: Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała, Szymon Piotr Warszawski

Co biedna dziewczyna ma założyć na wszystkie jutrzejsze randki? Nominowany do Oscara krótki metraż w reżyserii Tadeusza Łysiaka.

Julia – normalna, tylko inna. Niskorosła trzydziestolatka, będąca fanką death metalu i gry na automatach, pracuje w przydrożnym motelu. W jej samotnym życiu pewnego razu pojawia się nadzieja na zmianę: oto umawia się na kolację z młodym kierowcą. Nagle jednak problemem okazuje się znalezienie właściwej sukienki. Poruszający krótki metraż Tadeusza Łysiaka został uhonorowany nominacją do Oscara.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 27 marca, godz. 23:15

od lat 16

SERIALE

Dexter. New Blood

(Dexter. New Blood)
serial kryminalny, USA, 2021
reżyseria: Marcos Siega
obsada: Michael C. Hall, Jack Alcott, Julia Jones

Dexter powraca. A wraz z nim Michael C. Hall w roli kultowego seryjnego mordercy, do którego trudno nie czuć sympatii.

Minęło 10 lat od czasu finału 8. sezonu „Dextera”. Tytułowy bohater zmienił tożsamość (teraz nazywa się James Lindsay – to hołd twórców dla autora książkowego pierwowzoru serialu) oraz otoczenie. Zamieszkał z dala od słonecznego Miami, w miasteczku Iron Lake w stanie Nowy Jork. Pewnego dnia zjawia się tam Harrison, porzucony przed laty syn Dextera. A to dopiero początek całego łańcucha wydarzeń.

premiera: Canal+ Premium, środa, 9 marca, godz. 21:00
od lat 16

Pitbull (2021)
serial sensacyjny, Polska, 2021
reżyseria: Patryk Vega
obsada: Andrzej Grabowski, Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Jan Hrynkiewicz

Serialowa, licząca pięć odcinków, wersja filmu Patryka Vegi z 2021 roku. W obsadzie Andrzej Grabowski, który po raz kolejny wciela się w gliniarza Gebelsa.

W nowym „Pitbullu” Vega przedstawia nam psychopatycznego konstruktora bomb, pseudonim „Nos”. W celu wytropienia przestępcy komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa. Doświadczony glina zostaje wystawiony na ciężką próbę, gdy jego własny syn popada w konflikt prawem.

premiera: Canal+ Premium, od piątku, 11 marca, godz. 21:00
od lat 16

Granice zbrodni 2

(Der Pass / Pagan Peak 2)
serial kryminalny, Niemcy, Austria, 2022
obsada: Dominic Marcus Singer, Christina Cervenka, Julia Jentsch

Kontynuacja serialu kryminalnego, którego akcja rozgrywa się na granicy austriacko-niemieckiej.

Akcja drugiego sezonu rozpoczyna się rok po wydarzeniach poprzedniego. Policjanci Gedeon i Ellie, tym razem wspomagani przez młodą detektyw Yelę, wpadają na trop kolejnego seryjnego mordercy. Jednocześnie Gedeon i Ellie zmagają się ze swoimi traumami.

premiera: Canal+ Seriale, poniedziałek, 14 marca, godz.
od lat 16

Połączenie, sezon 3
(Calls)
serial krótkometrażowy, Francja 2017
reżyseria: Timothée Hochet

Trzeci sezon serialu krótkometrażowego w wersji audio, czyli siedem nowych, przykuwających uwagę historii.

Nowa odsłona nowatorskiego formatu krótkometrażowego – serialu, w którym nie oglądamy bohaterów, tylko słyszymy ich pełne dramatyzmu rozmowy, m.in. śledzonej kobiety, internetowego przestępcy, matki, która sądzi, że po latach odnalazła córkę, i dziennikarza na tropie światowego spisku.

premiera: Canal+ Premium, piątek, 18 marca, godz. 20:45
od lat 15

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.