Canal+ w maju 2020

W maju w Canal+ obejrzymy m.in.: film akcji „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, koreański komediodramat „Parasite”, komedia „Imprezowi rodzice”, komedia „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” nowy serial „Lincoln Rhyme i kolekcjoner kości„, „Grzesznik” sezon 3 oraz „Buletproof” sezon 3.

Schyłek dnia
(Napszállta (Sunset))
dramat, Węgry, Francja, 2018
reżyseria: László Nemes
obsada: Susanne Wuest, Vlad Ivanov, Marcin Czarnik, Urs Rechn

Światło ciemnieje nad Europą. László Nemes przedstawia thriller osadzony na Węgrzech w przededniu Wielkiej Wojny.
Írisz przybywa do Budapesztu, mając nadzieję, że znajdzie pracę w sklepie z kapeluszami, który niegdyś należał do jej rodziny. Zamiast tego zostaje wciągnięta w labiryntową intrygę. Kafkowski dreszczowiec rozgrywający się w 1913 roku, na niedługo przed I wojną światową. Jego reżyserem jest László Nemes, który kilka lat temu zadebiutował głośnym „Synem Szawła”.
premiera: CANAL+ FILM, wtorek, 5 maja, godz. 20:00
od lat 16

Wszystkie żony mojego męża
(Rule of 3)
thriller, Kanada, 2019
reżyseria: Caroline Labrèche
obsada: Kelly Rutherford, Erin Karpluk, Kate Corbett

Czy rzeczywiście znałaś swojego męża? Na zrozpaczoną wdowę czeka seria szokujących odkryć.
Dominick wydawał się mężczyzną idealnym. Kiedy ginie potrącony przez samochód, jego żona Alison odkrywa jednak, że tak naprawdę niewiele o nim wiedziała. Na jaw wychodzi również to, że wypadek był częścią złowrogiej intrygi. Małżeński dreszczowiec od Caroline Labrèche, mającej na swoim koncie m.in. dobrze przyjęty film science fiction pt. „Promień”.
premiera: CANAL+, piątek, 8 maja, godz. 21:00
od lat 12

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw
(Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw)
kino akcji, USA, 2019
reżyseria: David Leitch
obsada: Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba, Vanessa Kirby, Helen Mirren, Eddie Marsan

Koktajl z benzyny i testosteronu. Oto spin-off „Szybkich i wściekłych”, w którym Dwayne Johnson oraz Jason Statham wcielają się w samców alfa.
Luke Hobbs i Deckard Shaw, najlepsi wrogowie i najgorsi przyjaciele, jeden twardszy od drugiego, muszą połączyć siły, aby skopać tyłek scyborgizowanemu złoczyńcy. Spin-off „Szybkich i wściekłych”, w którym na pierwszy plan wysuwają się zdecydowanie najbarwniejsi bohaterowie serii, odgrywani przez Dwayne’a Johnsona i Jasona Stathama. Dla amatorów przerysowanego i bezpretensjonalnego kina akcji.
premiera: CANAL+, sobota, 9 maja, godz. 21:00
od lat 12

Chrzest ogniem
(Trial by Fire)
biograficzny, USA, 2018
reżyseria: Edward Zwick
obsada: Jack O’Connell, Laura Dern, Emily Meade

Winny czy niewinny – to pytanie wciąż wielu nie daje spokoju. Poznajcie historię mężczyzny, którego stracono pod zarzutem zamordowania własnych dzieci.
Zbrodnia: spalenie żywcem córek. Kara: śmierć. Czy jednak naprawdę sprawiedliwości stało się zadość? Oto dramat oparty na autentycznej sprawie Camerona Todda Willinghama, która po dziś dzień budzi liczne kontrowersje. Motorem filmu jest Laura Dern obsadzona w roli Elizabeth Gilbert – kobiety toczącej walkę o uniewinnienie domniemanego dzieciobójcy.
premiera: CANAL+, niedziela, 10 maja, godz. 21:30
od lat 16

Kafarnaum
(Capharnaüm)
dramat, Liban, USA, Francja, Cypr, Katar, Wielka Brytania, 2018
reżyseria: Nadine Labaki
obsada: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole

Bejrut – miasto zagubionych dzieci. Arthouse’owy przebój Nadine Labaki, autorki „Karmelu”.
Zain, chłopiec z marginesu społecznego, aktualnie odsiadujący wyrok za brutalną napaść, postanawia zaskarżyć rodziców o to, że sprowadzili go na świat. W ciągu retrospekcji poznajemy historię dojrzewania bohatera pośród bezwzględnych slumsów Bejrutu. Dramat Nadine Labaki zdobył pokaźną liczę wyróżnień, w tym Nagrodę Jury w Cannes, a ponadto okazał się kasowym przebojem.
premiera: CANAL+, piątek, 15 maja, godz. 21:00
od lat 12

Truposze nie umierają
(The Dead Don’t Die)
horror, USA, Szwecja, 2019
reżyseria: Jim Jarmusch
obsada: Bill Murray, Adam Driver, Tom Waits, Chloë Sevigny, Steve Buscemi

Żywe truposze wędrują po ulicach, powłócząc nogami i szczerząc zaniedbane zęby. Właśnie tak, strasznie i śmiesznie, wygląda apokalipsa wg Jima Jarmuscha.
„A kto umarł, ten nie żyje”; czyżby? Oto zmarli wstają z grobów i ruszają w świat. Jim Jarmusch, klasyk kina niezależnego, twórca „Inaczej niż w raju” i „Poza prawem”, przedstawia wariację na temat horroru o zombie, odznaczającą się typowymi dla niego absurdalnym humorem i niespiesznym rytmem. W obsadzie m.in.: Adam Driver, Bill Murray, Tom Waits i Tilda Swinton.
premiera: CANAL+, sobota, 16 maja, 21:00
od lat 16

Młody Ahmed
(Le jeune Ahmed)
dramat, Belgia, Francja, 2019
reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
obsada: Idir Ben Addi, Olivier Bonnaud, Myriem Akheddiou

Niepokoje młodego Ahmeda, fanatycznego wyznawcy islamu. Wstrząsający dramat braci Dardenne, który na festiwalu w Cannes wyróżniono nagrodą za reżyserię.
Z Ahmedem stało się coś złego. Ze zwyczajnego nastolatka zmienił się w islamskiego ekstremistę, który kroczy ścieżką świętej wojny. Czy zindoktrynowana i zabłąkana jednostka ma szansę wrócić na łono społeczeństwa? Na to pytanie próbują odpowiedzieć bracia Dardenne, mistrzowie filmowego realizmu. Ich ostatnie dzieło jest kolejnym artystycznym triumfem, wyróżnionym w Cannes nagrodą za reżyserię.
premiera: CANAL+, niedziela, 17 maja, godz. 21:30
od lat 12

Ból i blask
(Dolor y gloria)
dramat, Hiszpania, 2019
reżyseria: Pedro Almodóvar
obsada: Antonio Banderas, Penélope Cruz, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia

Na granicy spowiedzi i zmyślenia. Najnowszy film Pedro Almodóvara, w którym wybitny reżyser rozlicza się ze swoim życiem.
W życiu zasłużonego reżysera Salvadora Mallo więcej jest teraz bólu niż blasku. Osamotniony i dręczony przez fizyczne dolegliwości, mężczyzna raz po raz ucieka myślami w stronę przeszłości. Pedro Almodóvar snuje opowieść, w której autobiografia miesza się z fikcją. W jego ekranowe alter ego wciela się Antonio Banderas, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes.
premiera: CANAL+, piątek, 22 maja, godz. 21:00
od lat 16

Parasite
(Gisaengchung)
komediodramat, Korea Południowa, 2019
reżyseria: Bong Joon Ho
obsada: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Jo

O społecznych pasożytach i ich żywicielach. Czarna komedia koreańskiej produkcji, będąca jedną z najgłośniejszych premier ostatnich lat.
Rodzina Kimów jest biedna, ale sprytna – jej członkowie znajdują sposób na to, aby pasożytować na zamożnych Parkach. Z czasem jednak sytuacja wymyka się spod kontroli, przynosząc niespodziewane i tragiczne skutki. Brawurowa satyra w reżyserii Bonga Joon Ho, czołowego filmowca z Korei Południowej. „Parasite” okazał się międzynarodowym sukcesem – zdobył m.in. Złotą Palmę i cztery Oscary.
premiera: CANAL+, sobota, 23 maja, godz. 21:00
od lat 16

Imprezowi rodzice
(Drunk Parents)
komedia, USA, 2019
reżyseria: Fred Wolf
obsada: Alec Baldwin, Salma Hayek

Na problemy finansowe – kombinatorstwo i alkohol. Komedia, w której w zdesperowanych i pijanych rodziców wciela się duet Alec Baldwin-Salma Hayek.
Państwo Teagartenowie wyglądają na zamożnych ludzi. Mają duży dom i drogi samochód, a do tego właśnie wysłali córkę na studia. Za tą fasadą skrywają się jednak poważne problemy finansowe. Próbując im zaradzić, bohaterowie chwytają się najbardziej desperackich sposobów, a zmaltretowane nerwy leczą kolejnymi dawkami alkoholu. Szampańska komedia z Alekiem Baldwinem i Salmą Hayek.
premiera: CANAL+, niedziela, 24 maja, godz. 21:30
od lat 12

Szalona mamuśka
(Ma reum (Mad Mom))
komedia, Francja, Belgia, 2018
reżyseria: Frédéric Quiring
obsada: Audrey Lamy, Florent Peyre, Charlie Langendries
Prawo matki i prawo Hammurabiego. Komedia o kobiecie, która postanawia ukarać dręczycieli swojego synka.
9-letni Artur jest dręczony przez trójkę znajomych ze szkoły. Młodociani bandyci jednak niedługo zrozumieją, że zadarli z niewłaściwym dzieckiem. A konkretnie: z dzieckiem niewłaściwej kobiety. Fanny, mama Artura, dowiedziawszy się o wszystkim, wpada w szał i wkracza na wojenną ścieżkę. Familijna komedia i kino zemsty w jednym.
premiera: CANAL+ FILM, wtorek, 26 maja, godz. 20:00
od lat 12

Kto zawinił?
(Das Ende der Wahrheit (Blame Game))
thriller, Niemcy, 2019
reżyseria: Philipp Leinemann
obsada: Ronald Zehrfeld, Alexander Fehling, Claudia Michelsen, Axel Prahl
Witajcie w świecie wywiadów – tam, gdzie najbardziej cyniczne i paranoiczne podejrzenia z reguły okazują się prawdziwe.
Martin Behrens, pracownik niemieckiej agencji wywiadowczej, wszczyna prywatne śledztwo w sprawie ataku terrorystycznego, w którym zginęła jego kochanka. Z czasem odkrywa spisek na międzynarodową skalę. Zarazem ekscytujący i ponury thriller polityczny, oparty na zakulisowych informacjach o pracy wywiadów.
premiera: CANAL+, piątek, 29 maja, godz. 21:00
od lat 16

W deszczowy dzień w Nowym Jorku
(A Rainy Day in New York)
komedia, USA, 2019
reżyseria: Woody Allen
obsada: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Liev Schreiber, Jude Law

Nowojorska komedia obyczajowa od króla tego nieformalnego gatunku, Woody’ego Allena. W obsadzie – Timothée Chalamet i Elle Fanning.
Woody Allen zaprasza na spacer po swoim ulubionym mieście – Nowym Jorku. Wielkie Jabłko oglądamy oczami dwójki przyjezdnych studentów, których czeka seria niespodziewanych zdarzeń. W bohaterów wcielają się Timothée Chalamet i Elle Fanning, niekwestionowane gwiazdy młodego pokolenia, a na ekranie pojawiają się ponadto Selena Gomez, Jude Law i Liev Schreiber.
premiera: CANAL+, sobota, 30 maja, godz. 21:00
od lat 12

Legiony
(Legiony)
historyczny, Polska, 2019
reżyseria: Dariusz Gajewski
obsada: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Mirosław Baka, Jan Frycz, Grzegorz Małecki, Antoni Pawlicki, Borys Szyc

Legiony jak malowane. Polska superprodukcja w amerykańskim stylu. W obsadzie – Sebastian Fabijański, jeden z najpopularniejszych młodych polskich aktorów.
Historia walki o wolność Polski w czasie I wojny światowej, opowiedziana z perspektywy ludzi młodych i zakochanych. W centrum ekranowej intrygi znajduje się trójka bohaterów – legioniści Józek i Tadek oraz agentka wywiadu Ola, których łączy skomplikowany miłosny układ. Film Dariusza Gajewskiego to widowisko zrealizowane wedle hollywoodzkich wzorców, zawierające elementy melodramatu i batalistyki.
premiera: CANAL+, niedziela, 31 maja, godz. 21:30
od lat 16

DOKUMENTALNE

Hilary
(Hilary)
dokument, 4×60’
USA, 2020
reżyseria: Nanette Burstein

Portret Hillary Clinton, ambitnej osobistości światowej sceny politycznej.

Senatorka, podpora Partii Demokratycznej, żona prezydenta Billa Clintona, a także niedoszła gospodyni Białego Domu. Czteroodcinkowy dokument przedstawia węzłowe momenty biografii Hilary Clinton, która obszernie opowiada realizatorom o swoich sukcesach oraz porażkach.
premiera: Canal+, od 4 maja, w każdą niedzielę, godz. 21:30

SERIALE

Lincoln Rhyme i kolekcjoner kości
(Lincoln Rhyme: Hunt for the Bone Collector)
serial kryminalny, USA, 2020
reżyseria: Seth Gordon
obsada: Russell Hornsby, Arielle Kebbel, Roslyn Ruff, Michael Imperioli, Ramses Jimenez

Lincoln Rhyme wraca do gry, by ująć seryjnego mordercę, który zawsze zdaje się być krok przed policją. Serialowa wersja znanego thrillera „Kolekcjoner kości”.
Nowy Jork znów drży przed seryjnym mordercą zwanym „kolekcjonerem kości”. Służby zwracają się o pomoc do Lincolna Rhyme’a. Sparaliżowany kryminolog ma do wyrównania stare rachunki z psychopatycznym złoczyńcą. W śmiertelnie niebezpiecznym dochodzeniu pomaga mu młoda policjantka, Amelia Sachs. Oto serialowa wersja znanego dreszczowca „Kolekcjoner kości” według bestsellera Jeffery’ego Deavera.
premiera: Canal+ Seriale, poniedziałek, 4 maja, godz. 22:00
od lat 16

Bulletproof 2
(Bulletproof 2)
serial kryminalny, USA, 2020
reżyseria: Diarmuid Goggins
obsada: Noel Clarke, Ashley Walters, Olivia Chenery

Duet kuloodpornych gliniarzy z Londynu działa pod przykrywką, ale czy porządni policjanci są w stanie udawać bezwzględnych kryminalistów?
Bishop i Pike, policyjni partnerzy na dobre i złe, konfrontują się z Markidesami, grecko-cypryjską familią gangsterów. Żeby ich przyszpilić, muszą wejść w świat tajnej policji; tam, gdzie zacierają się granice dobra i zła, a przyjaciel mylony jest z wrogiem. Strzelaniny, samochodowe pościgi, cięte riposty – to wszystko przynosi drugi sezon przygód kuloodpornych gliniarzy.
premiera: Canal+ Seriale, wtorek, 5 maja, godz. 22:00
od lat 16

Grzesznik 3
(The Sinner 3)
serial kryminalny, USA, 2020
reżyseria: Adam Bernstein
obsada: Bill Pullman, Chris Messina, Jessica Hecht, Parisa Fitz-Henley

Harry Ambrose wie o ludzkich grzechach więcej niż ktokolwiek inny. Doświadczony detektyw ma przed sobą nową sprawę.
Skąd bierze się zło? Czemu na pozór zwyczajni ludzie popełniają straszliwe zbrodnie? Trzeci sezon serialu kryminalnego, w którym paradoksalne incydenty bada detektyw o zmęczonej twarzy Billa Pullmana. I oto Harry Ambrose staje przed nowym wyzwaniem. Pracując nad sprawą, w której podejrzanym jest powszechnie lubiany nauczyciel, będzie musiał sięgnąć daleko w mroczną przeszłość.
premiera: CANAL+, czwartek, 7 maja, godz. 21:00
od lat 12

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 komentarz do “Canal+ w maju 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.