Canal+ w lutym 2022

W lutym w Canal+ m.in.:  komedia kryminalna „Cwaniaki z Hollywood”,  animowany „Skąd się biorą sny”, komedia kryminalna „Bodyguard i żona zawodowca”, polski film akcji „Furioza”. Nowe seriale: „Zwyczajny „Joe”, „Busz w ogniu”, „Podejrzane”  nowe sezony „Hierro” sezon 2 „Valide” sezon 2 oraz „Manhunt: operacja Minstead”.

Miasto
(Miasto)
kryminał, Polska, 2021
reżyseria: Marcin Sauter
obsada: Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka, Mirosław Kropielnicki, Robert Więckiewicz, Stanisław Tym

Klimat niczym z Chandlera, lecz realia swojskie. Samotny detektyw na tropie. W głównej roli – Bartłomiej Topa.

Inżynierowi Pełce, wykładowcy nauk ścisłych, pospolitość skrzeczy. Próbuje więc szczęścia jako pisarz. Niesiony siłą wyobraźni staje się bohaterem własnej fabuły kryminalnej – samotnym detektywem prowadzącym dochodzenie w zakazanych zaułkach ponurego miasta. Utrzymana w onirycznej konwencji i odwołująca się do filmu noir produkcja z udziałem plejady polskich gwiazd.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 2 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Granice
(Boundaries)
dramat/komedia, Kanada, USA, 2018
reżyseria: Shana Feste
obsada: Vera Framiga, Christopher Plummer, Bobby Cannavale

Christopher Plummer jako niesforny staruszek z hippisowską przeszłością w rodzinnej podróży jak Ameryka długa i szeroka.

Pora ruszać w trasę. Laura odwozi do siostry ich starego ojca – emerytowanego handlarza marihuany o niepokornej duszy. W podróży przez amerykańskie bezdroża towarzyszy jej syn, jedenastoletni Henry. Ta ekskursja staje się dla dziadka okazją do pokątnej sprzedaży zioła oraz spotkań z kumplami z czasów dzieci kwiatów. Rodzinne kino drogi, z Christopherem Plummerem w roli niegrzecznego matuzalema.

premiera: Canal+ Film, środa, 2 lutego, godz. 20:00
od lat 12

Uwikłana
(Vanquish)
thriller, 2021
reżyseria: George Gallo
obsada: Ruby Rose, Morgan Freeman

Demoniczny ekspolicjant i młoda matka przyparta do muru. On ma swój makiaweliczny plan. Ona nie ma wyjścia.

Damon Hickey, emerytowany stróż prawa, wciąż nie rezygnuje z bezkompromisowych metod. Porywa córkę Viktorii, dawnej kurierki narkotykowej, aby w ten sposób zmusić kobietę do udziału w grze według reguł znanych tylko jemu. W roli uwikłanej w śmiertelnie groźny gambit – Ruby Rose. Ekspolicjanta gra Morgan Freeman.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 3 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Cwaniaki z Hollywood
(The Comback Trail)

komedia/kryminał, 2020
reżyseria: George Gallo
obsada: Robert de Niro, Tommy Lee Jones, Morgan Freeman

Komediowe perypetie na filmowym planie. Sprytny producent chce zrobić przekręt, dzięki któremu szybko zdobędzie furę kasy.

Witajcie w fabryce snów, gdzie Max Barber, stary i nieudaczny producent filmowy, potrzebuje pieniędzy, by zwrócić je mafii. W jaki sposób prędko zdobyć gotówkę? Max ma pomysł – kręci western, ubezpiecza gwiazdora filmu na miliony, a potem robi wszystko, by ten uległ wypadkowi na planie. Komediowe przypadki cwaniaków z Hollywood firmują legendarni Robert de Niro, Tommy Lee Jones i Morgan Freeman.

premiera: Canal+ Premium, sobota 5 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Skąd się biorą sny
(Dreambuilder)

animacja, Dania, 2020
reżyseria: Kim Hagen Jensen, Tonni Zinck

Przygody, o jakich nikomu się nie śniło. Minna wkracza do świata snów.

Śpijcie smacznie! Rezolutna Minna trafia do cudownej krainy, a właściwie fantastycznej fabryki snów. Za ich pomocą chce zmienić to, co szwankuje na jawie, czyli relacje ze swoją niesympatyczną kuzynką. Oto pyszna animacja pobudzająca wyobraźnię.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 6 lutego, godz. 10:00

Nocny konwój
(Police)

kryminał, Francja, 2020
reżyseria: Anne Fontaine
obsada: Virginie Efira, Omar Sy, Grégory Gadebois

Paryscy gliniarze odstawiają na lotnisko nielegalnego emigranta. Gdy orientują się, co czeka go w ojczyźnie, wykonanie rozkazu staje się ponad ich siły.

Troje policjantów – przytłoczonych prywatnymi problemami i zestresowanych niebezpieczną pracą. Przed nimi nowe zadanie: transport na lotnisko pewnego mężczyzny, być może terrorysty, a może uchodźcy. Gdy funkcjonariusze dowiadują się, że w rodzinnym kraju czeka go kara śmierci, zaczynają wątpić w słuszność swojej misji. Film wg prozy Hugo Borisa; głos w kwestii nielegalnej emigracji.

premiera: Canal+ Premium, 6 lutego, niedziela, godz. 21:30
od lat 16

Lekcje języka
(Language Lessons)
dramat, USA, 2021
reżyseria: Natalie Morales
obsada: Natalie Morales, Mark Duplass

Nauczycielka hiszpańskiego i jej uczeń, czyli podnosząca na duchu historia internetowej przyjaźni.

Hola! A to ci niespodzianka. Adam dostaje w prezencie kurs języka hiszpańskiego online. Po drugiej stronie ekranu czeka uśmiechnięta okularnica o imieniu Cariño. Choć lekcje odbywają się na odległość, facet w średnim wieku i niebanalna native-speakerka stają się sobie bliscy. Dawka docenionej przez widzów i krytykę optymistycznej fabuły w reżyserii oraz z udziałem Natalie Morales.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 8 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Autostrada nadziei
(Adopt a Highway)
dramat, USA, 2021
reżyseria: Logan Marshall-Green
obsada: Ethan Hawke, Elaine Hendrix, Diane Gaeta

Na ekranie Ethan Hawke jako ekswięzień, który roztacza opiekę nad znalezionym niemowlakiem.

Skromna produkcja o dużej sile oddziaływania. W głównej roli – Ethan Hawke, wcielający się w faceta, który po dwudziestu latach odsiadki wychodzi zza krat i nie umie zaadoptować się w obcym mu świecie. Co więcej, sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na śmietniku znajduje porzuconego niemowlaka. Mimo to nie ma wątpliwości – trzeba zająć się bobasem.

premiera: Canal+ Film, środa, 9 lutego, godz. 20:00

Okrutnie brzydcy i źli
(The Big Ugly)
thriller/kryminał, USA, 2020
reżyseria: Scott Wiper
obsada: Vinnie Jones, Malcolm McDowell, Ron Perlman

Galeria zakapiorów – specjalistów od nieczystych zagrywek i mokrej roboty. Mafia z Londynu kręci lody w Appalachach.

Wirginia Zachodnia. Londyńscy gangsterzy robią interesy z miejscowymi nafciarzami spod ciemnej gwiazdy. Biznes idzie jak po grudzie, a gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie dziewczyna Neelyna, prawej ręki bossa znad Tamizy, robi się naprawdę gorąco. Oto film zemsty, w którym prym wiodą okrutnie brzydcy i źli – Vinnie Jones i Ron Perlman.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 10 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Świnia
(Pig)
thriller, USA, Wielka Brytania, 2021

reżyseria: Michael Sarnoski
obsada: Nicolas Cage, Alex Wolff, Adam Arkin

Desperackie śledztwo truflarza, któremu porwano świnię. W roli głównej – Nicolas Cage.

Truflarz imieniem Rob wiedzie samotnicze życie w lesie, mając za jedyną towarzyszkę swoją ukochaną świnię. Kiedy zwierzę zostaje porwane, wyrusza na poszukiwania, które wiodą go przez przestępcze podziemie aż do świata topowych restauracji. Doceniony przez krytyków dramat kryminalny z melancholijną rolą Nicolasa Cage’a.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 12 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Ona i on
(Deux moi)
komediodramat, Francja, Belgia, 2019
reżyseria: Cédric Klapisch
obsada: Ana Girardot, François Civil, Camille Cottin, François Berléand

Uczuciowe katusze dwojga młodych paryżan. Rémy i Mélanie w poszukiwaniu miłości. Słodko-gorzka fabuła Cédrika Klapischa, reżysera trylogii „Smak życia”.

Samotni w wielkim mieście – Rémy i Mélanie. On rozpaczliwie walczy, by poznać jakąś dziewczynę. Ona umawia się na beznadziejne randki z chłopakami z portali społecznościowych. Reżyser Cédric Klapisch, twórca trylogii „Smak życia”, kolejny raz kreśli uczuciową mapę pokolenia paryskich trzydziestolatków. Czy dwie zagubione dusze pójdą w jednym kierunku; w kierunku love story?

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 15 lutego, godz. 21:00

Krewni
(Corvidae)
horror, Wielka Brytania, 2020
reżyseria: Joe Marcantonio

Brzemienna Charlotte trafia pod kuratelę rodziny swojego zmarłego chłopaka. Tak zaczyna się dla niej piekło.

Kiedy w wypadku umiera narzeczony Charlotte, ciężarna dziewczyna zdaje się na łaskę jego rodziny – matki i przyrodniego brata. Zamknięta w ponurym domiszczu, smutna i dręczona niepokojącymi wizjami, jest przekonana, że ludzie ci chcą przejąć kontrolę nad jej życiem, a wkrótce i odebrać dziecko. Sugestywny horror, zręcznie wykorzystujący motywy ze znanych filmów grozy.

premiera: Canal+ Film, środa, 16 lutego, godz. 20:00
od lat 16

Powrót w ciemności

(Coming Home in the Dark)

thriller, Nowa Zelandia, 2020

reżyseria: James Ashcroft

obsada: Daniel Gillies, Erik Thomson, Miriama McDowell

Nauczyciel, para zwyrodnialców i tajemnica z przeszłości. Szokujący thriller produkcji nowozelandzkiej.

Nauczyciel udaje się wraz z rodziną na wycieczkę za miasto. Piknik zmienia się w lekcję survivalu, kiedy bohaterowie zostają napadnięci przez parę włóczęgów. Jednak incydent ten nie jest dziełem pechowego zbiegu okoliczności – stoi za nim mroczna historia sprzed lat. Nowozelandzki thriller w reżyserii debiutującego Jamesa Ashcrofta, pokazywany na festiwalu Sundance.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 17 lutego, godz. 21:00

od lat 16

Furioza
(Furioza)
akcja, Polska, 2021
reżyseria: Cyprian T. Olencki
obsada: Mateusz Banasiuk, Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz

Kibolska chuliganeria – kto raz do niej przystał, ten nie uwolni się od niej, choćby i chciał. Mini-serial na podstawie hitu z kina.

Dawid, dawny zabijaka stadionowy, powraca do kibicowskiego półświatka jako wtyczka Dzikiej, kiedyś kumpeli z chuligańskiej ferajny, a obecnie policjantki. Jeśli nie będzie współpracował z glinami, jego brat, herszt kiboli, na lata trafi za kratki. Wielkie emocje, mocne charaktery, silne pięści i wrażliwe sumienia w mini-serialu wg kinowego przeboju w reżyserii Cypriana T. Olenckiego.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 19 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Konferencja w Wannsee

(The Wannsee Conference ( Die Wannsee-Konferenz))

historyczny, Niemcy, 2021

reżyseria: Matti Geschonneck

obsada: Philipp Hochmair, Simon Schwarz, Maximilian Brückner

Naziści dyskutują na temat dalszych losów narodu żydowskiego. Film o kulisach Holokaustu.

20 stycznia 1942 roku. Grupa wysoko postawionych nazistów zbiera się w wilii przy Großer Wannsee 56/58 w Berlinie, aby przedyskutować pewną ważną sprawę – ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Spotkanie ma być połączone ze śniadaniem. Niemiecki reżyser Matti Geschonneck w surowym i chłodnym stylu na nowo inscenizuje tamten historyczny poranek.

premiera: Canal+ Premium, wtorek, 22 lutego, godz. 21:00

od lat 16

Untogether
 DRAMAT OBYCZAJOWY  USA  2018 
Obsada: Jamie Dornan, Lola Kirke, Jemima Kirke, Ben Mendelsohn
Reżyseria: Emma Forrest

Wszystko wskazywało na to, że Andreę (Jemima Kirke) czeka świetlana przyszłość. Niestety, dziewczyna zawiodła oczekiwania otoczenia i wpadła w uzależnienie od heroiny. Stara się jednak z tym walczyć. Aby rozpocząć nowy rozdział w życiu, postanawia wznowić swoją karierę pisarską, która tkwi w martwym punkcie od czasu publikacji debiutanckiej powieści. Nawiązuje miłosną relację z Nickiem (Jamie Dornan), autorem cenionych wojennych pamiętników. Tymczasem Tara (Lola Kirke), siostra Andrei, ulega fascynacji rabinem, zaangażowanym w bieżące wydarzenia polityczne.

premiera: Canal+ Film, środa 23 lutego, godz. 20:00

Windykator

(Collection)

Kryminał, USA, 2021

reżyseria: Marianna Palka

obsada: Alex Pettyfer, Shakira Barrera, Mike Vogel

Czy każdy dług należy odebrać? Alex Pettyfer jako windykator.

W świecie windykatorów nie istnieje coś takiego jak litość. Brandon poświęca się niewdzięcznej pracy, aby zapomnieć o śmierci syna, który zginął w wypadku samochodowym. Jednak pewnego dnia zawodowe powinności staną w konflikcie z jego życiem prywatnym. Thriller w odcieniu noir, z Alexem Pettyferem w roli głównej.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 24 lutego, godz. 21:00

od lat 12

Bodyguard i żona zawodowca
(Hitman’s Wife Bodyguard)

komedia/akcja, 2021
reżyseria: Patrick Hughes
obsada: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek, Antonio Banderas, Morgan Freeman

Ryan Reynolds powraca jako pechowy ochroniarz w kontynuacji komedii sensacyjnej. W zawodowca wciela się Samuel L. Jackson, a w jego żonę – Salma Hayek.

Bycie ochroniarzem to ciężki kawałek chleba, od którego można nabawić się niestrawności. Michael Bryce, źle znoszący morderczy stres w pracy, postanawia dla odmiany zadbać o własne życie i wziąć urlop. Jak na ironię, podczas wakacji zostaje wciągnięty w kolejną sensacyjną intrygę. Oto sequel przebojowej komedii akcji, w której ponownie oglądamy Ryana Reynoldsa, Samuela L. Jacksona i Salmę Hayek.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 26 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Śniegu już nigdy nie będzie
(Śniegu już nigdy nie będzie)

dramat, Polska, Niemcy, Holandia, 2021
reżyseria: Małgorzata Szumowska

obsada: Agata Kulesza, Alec Utgoff, Andrzej Chyra, Katarzyna Figura, Krzysztof Czeczot, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Łukasz Simlat

Polska klasa wyższa i tajemniczy przybysz ze Wschodu. Pokazywany w Wenecji film Małgorzaty Szumowskiej, z Mają Ostaszewską i Agatą Kuleszą.

Białe ściany domów i sztucznie wybielone zęby, a za fasadą bogactwa – dramaty, problemy, dolegliwości. Do złudnie szczęśliwego świata polskiej klasy wyższej przybywa Żenia: masażysta, uzdrowiciel, być może anioł. Czy jednak cuda naprawdę się zdarzają? Film cieszącej się międzynarodową renomą Małgorzaty Szumowskiej. W obsadzie – Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura i Andrzej Chyra.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 27 lutego, niedziela, godz. 21:00
od lat 12

DOKIMENTALNE

Furia
(Furia)
dokument, Polska, 2021
reżyseria: Krzysztof Kasior

Jej życie to walka. Film dokumentalny poświęcony Aleksandrze Roli, polskiej zawodniczce MMA.

Aleksandra Rola – dziewczyna z blokowiska, która zarabia na życie w call center – próbuje sił jako zawodniczka MMA. Jednak za wielki sukces trzeba zapłacić adekwatną cenę. Czy bohaterka jest na to gotowa? Dokument o młodej wojowniczce i walce, którą musi toczyć zarówno na oczach publiki, jak i w życiu prywatnym.

premiera: Canal+ Premium, poniedziałek, 21 lutego, godz. 21:00

SERIALE

Podejrzane
(The Unusual Suspects)
serial komediowo-kryminalny, Australia, 2021
reżyseria: Natalie Bailey, Melvin Montalban
obsada: Miranda Otto, Aina Dumlao, Lena Cruz, Michelle Vergara Moore

Kto zwinął biżuterię? Kobiece intrygi z wyższych sfer i nie tylko.

Zamożne przedmieścia Sidney. Podczas ekstrawaganckiego przyjęcia w willi Roxanne Waters znika naszyjnik wart miliony dolarów. Szok i konsternacja. Bogaczki oraz ich służące – wszystkie mogą być podejrzane. Na jaw wychodzą grzeszki socjety, ale krzepnie też kobieca solidarność, cenniejsza niż diamenty, o których Marilyn Monroe śpiewała, że są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny.

premiera: Canal+ Seriale, wtorek, 1 lutego

Manhunt: operacja Minstead

(Manhunt: the Night Stalker)
serial kryminalny, Wielka Brytania, 2021
reżyseria: Marc Evans
obsada: Martin Clunes, Sule Rimi, Steve Nicolson

Londyn w niebezpieczeństwie. Czy uda się ująć zbrodniarza grasującego w stolicy?

Nowa odsłona ekscytującego serialu z nurtu true crime. Tym razem rzecz dotyczy śledztwa w sprawie gwałciciela i rabusia, który sieje postrach na ulicach Londynu. W postać inspektora Collina Suttona kolejny raz wciela się Martin Clunes.

premiera: Canal+ Premium, środa, 2 lutego, godz. 21:50
od lat 12

Hierro 2
(Hierro 2)
serial kryminalny, Hiszpania, Francja, 2021
reżyseria: Jorge Coira
obsada: Candela Peña, Darío Grandinetti

Candela Montes na tropie. Pora ukrócić narkobiznes na wyspie El Hierro.

Candela Montes prowadzi nowe dochodzenie. Rozpracowuje sprawę przemytu narkotyków. W proceder zamieszany jest lokalny przedsiębiorca, Antonio Diaz. Ślady prowadzą też do organizacji przestępczej działające uprzednio na Teneryfie. Oto nowa odsłona kryminalnego serialu, rozgrywającego się pośród surowych krajobrazów wyspy El Hierro.

premiera: Canal+ Seriale, poniedziałek, 7 lutego, godz. 22:00

Validé 2
(Validé 2)
serial kryminalny, Francja, 2021
reżyseria: Franck Gastambide, David Diane
obsada: Laëtitia Kerfa, Saïdou Camara, Brahim Bouhlel, Franck Gastambide

Raperzy znad Sekwany. Drugi sezon przebojowej produkcji, która rozgrywa się w środowisku francuskiego hip-hopu.

Rok po tragicznej śmierci Clémenta, William i Brahim zakładają wytwórnię Apash Music, aby uczcić pamięć swojego przyjaciela. Stawiają na Sarę – młodą, ambitną raperkę. Dziewczyna musi utorować sobie drogę w muzycznym świecie zdominowanym przez facetów.

premiera: Canal+ Premium, piątek, 11 lutego, godz. 21:00
od lat 16

Zwyczajny Joe
(Ordinary Joe)
serial obyczajowy, USA, 2021
reżyseria: Adam Davidson
obsada: James Wolk, Natalie Martinez, Elizabeth Lail, Charlie Barnett

Przypadek, przeznaczenie, łut szczęścia. Jeden wybór decyduje o całej przyszłości i tylko Joe Kimbreau może przekonać się, co by było, gdyby…

Oto Joe Kimbreau. W dłoniach ma dyplom ukończenia college’u, a w głowie mętlik. Kim zostać – drugim Billym Joelem, oddanym swej pracy pielęgniarzem, a może stróżem prawa jak ojciec? Zobaczcie trzy równoległe biografie Joe, aby przekonać się, że jedna decyzja zmienia całe życie.

premiera: Canal+ Seriale, wtorek, 15 lutego, godz. 20:00

Busz w ogniu

(Fires)

serial sensacyjny, Australia, 2021

reżyseria: Michael Rymer

obsada: Eliza Scanlen, Hunter Page-Lochard, Helen Thomson

Eliza Scanlen i Sam Worthington w serialu o nawiedzającej Australię pladze pożarów.

Busz płonie, dym wali w niebo, przysłaniając słońce. Sytuacji próbują zaradzić strażacy, ale ich siły są ograniczone w obliczu apokaliptycznego żywiołu. Oto serial opowiadający o pożarach, jakie szalały w Australii w latach 2019-2020. W obsadzie znaleźli się Sam Worthington, gwiazda „Avatara”, oraz Eliza Scanlen, znana z „Babyteeth” i „Ostrych przedmiotów”.

premiera: Canal+ Premium, środa, 16 lutego, godz. 21:00

od lat 12

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 komentarz do “Canal+ w lutym 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.