Canal+ w lutym 2020

W styczniu w Canal+ obejrzymy m.in.:  komediodramat „Nieposłuszni”, francuski thriller „Wilcze echa”, melodramat „Trzy kroki od siebie”, film obyczajowy „Polityka” oraz nowe seriale „Pamiętnik kierowcy Ubera”, „Zbrukana” oraz „Gala rozdania Oscarów®”.

 

 

Nieposłuszni
(The Public)
Komediodramat, USA, 2018
reżyser: Emilio Estevez
obsada: Emilio Estevez, Alec Baldwin, Taylor Schilling, Jena Malone, Christian Slater, Gabrielle Union, Michael Kenneth Williams, Jeffrey Wright

Grupa bezdomnych z Cincinnati przejmuje publiczną bibliotekę w poszukiwaniu schronienia przed przenikliwym mrozem. Akt obywatelskiego nieposłuszeństwa przeradza się w ostry spór z policją.
Nad Cincinnati przypłynął prąd niezwykle zimnego, arktycznego powietrza. Bezdomni, którzy błąkają się po ulicach bez żadnego schronienia zaczynają umierać z powodu wychłodzenia. Dbają o nich lokalni bibliotekarze, którzy jako jedni z nielicznych troszczą się o ich losy. Kiedy zapowiadane są ekstremalne mrozy, aby przetrwać, bezdomni postanawiają przejąć bibliotekę i zamienić ją w schronisko. To co zaczyna się jako akt obywatelskiego nieposłuszeństwa, ewoluuje w ostry spór z policją. Film „Nieposłuszni” porusza problematykę bezdomności oraz chorób psychicznych.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 lutego, godz. 21:00
OD LAT DWUNASTU

 

Przepraszam, że przeszkadzam
(Sorry to Bother You)
Komedia, USA, 2018
reżyser: Boots Riley
obsada: LaKeith Stanfield, Tessa Thompson, Armie Hammer, Forest Whitaker, Jermaine Fowler

Cassius szuka pracy. Jest zdesperowany i gotowy na przyjęcie jakiejkolwiek oferty zatrudnienia. Kiedy w końcu udaje mu się rozpocząć pracę na stanowisku telemarketera, mężczyzna odkrywa w sobie talent umożliwiający sprzedaż praktycznie wszystkiego.
W alternatywnej wersji miasta Oakland Cassius Green dostaje pracę na stanowisku telemarketera. Jego wypłata jest zależna od prowizji za ilość sprzedanych rzeczy, jednak praca ta nie jest tak łatwa, jak mogłoby się to wydawać. Wychowany w czarnoskórym sąsiedztwie musi sprzedawać swoje produkty głównie białym. Kolega z biurka obok doradza mu używanie swojego „białego głosu” podczas rozmowy z klientami. Ta rada zmienia wszystko, a Cassius Green odkrywa w sobie prawdziwy talent do sprzedaży nawet najbardziej absurdalnych produktów. Niedługo później zwabiony wizją lepszych zarobków przyjmuje awans, który odbije się na jego relacjach z dziewczyną oraz kolegami.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 2 lutego, godz. 21:00

 

Van Gogh. U bram wieczności
(At Eternity’s Gate)
Biograficzny, Irlandia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja, USA, 2018
reżyser: Julian Schnabel
obsada: Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner

„Van Gogh. U bram wieczności” to biograficzny film o najbardziej owocnym artystycznie, a zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia wybitnego malarza Vincenta Van Gogha.
Jeden z największych i najbardziej wpływowych malarzy w historii sztuki, który był za życia odrzucany i wyszydzany. Vincent Van Gogh niejednokrotnie spotkał się z brakiem zrozumienia oraz ośmieszeniem ze strony ludzi sztuki, jak i szerszego społeczeństwa. Film opowiada historię ostatnich lat życia malarza, które spędził w niewielkim prowansalskim miasteczku Arles. Za namową przyjaciela wyjechał z Paryża, aby przeprowadzić się na słoneczną prowincję, gdzie zaczyna zatracać się w pięknie natury, jak i swoim umyśle.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 4 lutego, godz. 20:00
OD LAT DWUNASTU

 

 

Anioł
(El Ángel)
Kryminał biograficzny, Argentyna, Hiszpania, 2018
reżyser: Luis Ortega
obsada: Lorenzo Ferro, Cecilia Roth, Luis Gnecco, Chino Darín

Carlito, młody chłopak o anielskiej twarzy, dopuszcza się drobnych występków na ulicach Buenos Aires. Pewnego razu poznaje Ramona i rozpoczyna nowy, bardziej mroczny etap, wchodząc w świat brutalnej przestępczości.
17-letni Carlito przemierza wibrujące rock-n-rollem ulice Buenos Aires, jakby należały do niego. Chłopak jest doskonale świadomy swojej niewinnej urody i sprytnie wykorzystuje ją podczas drobnych kradzieży i występków. Dreszcz emocji i adrenalina dają satysfakcję chłopakowi, której nie może się oprzeć. Pewnego razu na jego drodze staje charyzmatyczny przestępca Ramon. Chłopak wyzwala wewnętrzne demony Carlita, które kryły się pod anielskim wyglądem. Nastolatek ujawnia swoją brutalną naturę.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 7 lutego, godz. 21:00
OD LAT SZESNASTU

 

Ceremonia rozdania Oscarów®

CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce pozyskała prawa do relacji na żywo z tego najważniejszego wydarzenia w świecie kina – gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej®. Ceremonia odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 9 na 10 lutego,  od godz. 0:30

 

 

Wyznaj to szeptem
(Tell It to the Bees)
Melodramat, Wielka Brytania, 2018
reżyser: Annabel Jankel
obsada: Anna Paquin, Holliday Grainger, Gregor Selkirk

Doktor Jean Markham wraca do niewielkiej, rodzinnej miejscowości, aby przejąć praktykę lekarską po swoim zmarłym ojcu. Pod opiekę trafia się jej gnębiony w szkole chłopiec. Kiedy Jean poznaje jego matkę, kobieta zapomina o etyce zawodowej.
Lata 50-te zeszłego wieku, małe miasteczko w Wielkiej Brytanii. Lydia oraz jej syn zostają porzuceni przez męża i ojca. Charlie jest wrażliwym chłopcem, który nie umie postawić się szkolnym dręczycielom i po podwórkowej bójce ląduje u lokalnej doktor Jean Markham. Kiedy Jean pokazuje Charliemu pszczoły oraz ule w swoim ogrodzie, między ciekawym świata chłopcem, a lekarką nawiązuje się więź. Wkrótce doktor poznaje matkę chłopca i kiedy Lydia z synem zostają eksmitowani z mieszkania, wiedziona chęcią pomocy Jean, proponuje, aby obydwoje zatrzymali się w jej domu. Wspólne zamieszkiwanie prowadzi do pogłębienia stosunków między kobietami.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 11 lutego, godz. 20:00

 

 

Całe szczęście
(Całe szczęście)
Komedia romantyczna, Polska, 2019
reżyser: Tomasz Konecki
obsada: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Maksymilian Balcerowski, Joanna Liszowska, Tomasz Sapryk, Marieta Żukowska, Jacek Borusiński, Izabela Dąbrowska, Joachim Lamża

Samotny ojciec Robert tworzy wraz ze swoim dziesięcioletnim synem Filipem zgrany zespół. Pewnego razu w ich spokojnym dotąd życiu niespodziewanie pojawia się energiczna gwiazda fitness.
Robert pracuje jako muzyk w orkiestrze symfonicznej. Pomimo tego, że musi samotnie wychowywać niesfornego dziesięcioletniego syna, jego życie jest raczej spokojne i uporządkowane. Pewnego dnia w życiu tego duetu pojawia się trzecia osoba. Marta jest popularną gwiazdą fitnessu, której podoba się muzyka Roberta. Przebojowa sportsmenka onieśmiela mężczyznę, ponieważ jego świat jest całkowitym zaprzeczeniem „sportowego trybu życia”. Życie Roberta obraca się wokół rodzicielskich wyzwań, koszy pełnych prania i klasówek z matematyki. Czy tym dwóm różnym charakterom uda się w końcu odnaleźć wspólny język?
PREMIERA: CANAL+, piątek, 14 lutego, godz. 21:00

 

Wilcze echa
(Le chant du loup)
Thriller, Francja, 2019
reżyser: Antonin Baudry
obsada: François Civil, Omar Sy, Mathieu Kassovitz, Reda Kateb, Paula Beer

U wybrzeży Syrii supernowoczesny okręt podwodny przeprowadza misje wojskowe. Pewnego dnia sonar wyłapuje niezidentyfikowany dźwięk pochodzący z morskich głębin.
Titane jest supernowoczesną łodzią podwodną z napędem atomowym. Statek wypłynął w celu przeprowadzenia misji wojskowej u wybrzeży Syrii, a załogę tworzą najwybitniejsi żołnierze marynarki wojennej Francji. Doskonale wyszkolony specjalista obsługi sonaru melduje zarejestrowanie niezidentyfikowanego dźwięku dobiegającego z morskich głębin. Niedługo później okręt zostaje zaatakowany, a ludzie cudem uchodzą z życiem. Gdy bezpiecznie docierają do portu, okazuje się, że świat znalazł się na krawędzi wojny nuklearnej, a w stronę Francji zmierza pocisk z głowicą atomową. Kiedy Titane wyrusza na misję odwetową, coś nie daje spokoju specjaliście od analizy morskich dźwięków. Czy to możliwe, że najnowocześniejsza technologia padnie ofiarą perfekcyjnie zaplanowanego podstępu?
PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 lutego, godz. 21:00

 

 

Słodki koniec dnia
(Słodki koniec dnia)
Dramat, Polska, 2018
reżyser: Jacek Borcuch
obsada: Krystyna Janda, Katarzyna Smutniak, Vincent Riotta, Antonio Catania, Robin Renucci, Lorenzo de Moor, Miła Borcuch, Wiktor Benicki

Polska noblistka została uhonorowana obywatelstwem miasta Volterra. Podczas ceremonii odebrania obywatelstwa wygłasza mowę, która szokuje wszystkich.
Volterra, toskańskie miasto, w którym wszyscy się znają i wzajemnie szanują. Na niewielkim wzgórzu mieszka Maria Linde, polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, którą stan wojenny zmusił do opuszczenia ojczyzny. Beztroskie życie bohaterki toczy się w rytmie włoskiej prowincji, nocami podlewane winem oraz rozmowami do białego rana z lokalną artystyczną bohemą. Jednak Marii wciąż czegoś brakuje. Czuje pustkę, która nie została zaspokojona przez sztukę, małżeństwo, macierzyństwo ani nawet dwójkę niesfornych wnucząt. Niespokojna dusza artystki sprawia, że Maria jest tykającą emocjonalną bombą. Do jej wybuchu dochodzi w najmniej odpowiednim do tego miejscu i czasie. Mowa, która miała być podziękowaniem za otrzymanie honorowego obywatelstwa miasta Volterra, zamienia się w szokującą i niepoprawną politycznie przemowę, odmieniającą życie poetki na zawsze.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 lutego, godz. 21:30

 

 

 

Pożegnanie nocy
(L’adieu à la nuit)
Dramat, Francja, Niemcy, 2019
reżyser: André Téchiné
obsada: Catherine Deneuve, Kacey Mottet Klein, Oulaya Amamra

Muriel wiedzie spokojne życie na wsi, gdzie prowadzi ośrodek jeździecki oraz plantację migdałów. Pewnego dnia przyjeżdża do niej wnuczek, aby pożegnać się przed wyjazdem na stałe do Kanady. Kobieta szybko zauważa, że Alex skrywa niebezpieczny sekret.
Życie Muriel przebiega w harmonii z naturą, a kobieta czuje się spełniona prowadząc na emeryturze własną plantację oraz zajmując się zwierzętami. Pewnego dnia Alex, wnuczek, składa jej wizytę przed wylotem do pracy w Kanadzie. Kobietę oraz dorosłego już mężczyznę łączą silne więzi, ponieważ po śmierci matki Alexa, Muriel wychowywała go. Zaintrygowana jego zachowaniem, wkrótce odkrywa prawdę o zamiarach wnuczka. Okazuje się, że Alex ją okłamał i podczas wizyty na farmie, przygotowuje się do dołączenia do grupy terrorystycznej. Muriel chce ochronić mężczyznę przed niebezpieczeństwem. Musi działać bardzo szybko…
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 18 lutego, godz. 20:00

 

 

Zakon Świętej Agaty
(St. Agatha)
Horror, USA, 2018
reżyser: Darren Lynn Bousman
obsada: Sabrina Kern, Carolyn Hennesy, Courtney Halverson

Ciężarna kobieta nie ma się gdzie podziać i postanawia poszukać schronienia oraz pomocy w lokalnym klasztorze. Nie wie jednak o surowych zasadach, które bezwzględnie egzekwuje sadystyczna zakonnica.
Georgia, końcówka lat 50 ubiegłego wieku. Ciężarna Mary straciła dach nad głową i szuka schronienia wśród zakonnic z klasztoru na prowincji. Kobiety przyjmują dziewczynę pod swój dach, ale w zamian oczekują od niej bezwzględnego przestrzegania zasad ustanowionych w zakonie. Mary zgadza się na wyrzeknięcie się zepsucia, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”, ponieważ nie ma w tym momencie żadnego lepszego miejsca na narodzenie dziecka. Z pozoru bezpieczne i spokojne miejsce zaczyna pokazywać swoją prawdziwą, przerażającą twarz. Mary musi znaleźć w sobie siłę, aby wyzwolić się spod kontroli zakonnic i ocalić duszę swoją i nienarodzonego dziecka.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 21 lutego, godz. 21:00

 

 

 

Polityka

FILM OBYCZAJOWY Polska 2019  
Występują: Iwona Bielska, Ewa Kasprzyk, Anna Karczmarczyk, Karolina Szymczak
Reżyseria: Patryk Vega

Jadwiga (Ewa Kasprzyk) zostaje premierem. Prezes (Andrzej Grabowski) wyjaśnia jej, w jaki sposób powinna sprawować swoje stanowisko. Zupełnie nową pozycją – szefa gabinetu politycznego MON, cieszy się też Arek (Antoni Królikowski). Wkrótce młody student wikła się w świat korupcji. Tymczasem Prezes przechodzi operację nogi. Znajomość z rehabilitantem Bartkiem (Maciej Stuhr), który ma zupełnie inne poglądy polityczne, okazuje się dla niego cennym doświadczeniem. Poseł Skiba (Zbigniew Kozłowski), opowiadający się za tradycyjnymi, rodzinnymi wartościami, zaczyna romans z atrakcyjną Julią. W tym czasie Ojciec Dyrektor (Zbigniew Zamachowski) zleca Basi (Anna Karczmarczyk) przygotowanie kontrowersyjnego reportażu na potrzeby katolickiej telewizji. Stefan (Daniel Olbrychski) ma wypadek z rządowym samochodem. Wkrótce odzywa się do niego przedstawiciel opozycji Pacyna (Zbigniew Suszyński) z zaskakującą propozycją.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 lutego, godz. 21:00

 

 

 

 

Dzięki Bogu
(Grâce à Dieu)
Dramat, Francja, Belgia, 2018
reżyser: François Ozon
obsada: Melvil Poupaud, Denis Ménochet, Swann Arlaud

Po wielu latach do Lyonu wraca ksiądz niegdyś molestujący dzieci. Trójka mężczyzn, jego byłych ofiar, postanawia postawić księdza przed wymiarem sprawiedliwości i pozbawić go prawa do wykonywania zawodu w strukturach kościelnych.
Alexandre Guerin jest dorosłym mężczyzną, ma żonę oraz piątkę dzieci, z którymi regularnie chodzi do kościoła. Pewnego razu spostrzega w nim księdza Bernarda Preynata. Jest to demon z przeszłości Alexandra, który w czasach gdy chłopiec odbywał posługę ministrancką, zabierał go do ciemni fotograficznej, w której dopuszczał się pedofilskich czynów. Kiedy dorosły Alexandre widzi księdza wciąż pełniącego ważną funkcję w strukturach kościelnych, postanawia zaprowadzić go przed wymiar sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że w pojedynkę jest praktycznie bezsilny, a jego zeznania nie mają większego znaczenia. Wszczyna poszukiwania pozostałych ofiar księdza, aby wspólnie doprowadzić do jego zwolnienia.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 23 lutego, godz. 21:30

 

 

Święta Judy (Saint Judy)
DRAMAT BIOGRAFICZNY USA 2018
Występują: Michelle Monaghan, Leem Lubany, Common, Alfred Molina
Reżyseria: Sean Hanish

Judy Wood (Michelle Monaghan), prawniczka specjalizująca się w prawie imigracyjnym, przeprowadza się z synem z Nowego Jorku do Los Angeles, aby dziecko było bliżej ojca. Sama znajduje pracę w kancelarii. Wkrótce angażuje się w sprawę młodej Afganki, której grozi deportacja z USA. Poruszona jej sytuacją, inicjuje zmiany w amerykańskim ustawodawstwie, aby pomóc jej klientce i innym kobietom w potrzebie znaleźć azyl w Stanach Zjednoczonych. Oparta na faktach historia kobiety, która wywalczyła zmiany w amerykańskim prawie azylowym.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 25 lutego, godz. 20:00

 

Jamajczyk (Yardie)
FILM KRYMINALNY Wielka Brytania2018  
Występują: Antwayne Eccleston, Fraser James, Aml Ameen, Rayon McLean
Reżyseria: Idris Elba

Przełom lat 70. i 80. XX wieku. Jamajczyk Dennis Campbell (Aml Ameen), nazywany przez znajomych D, jako dziecko doświadczył straszliwej tragedii. Na własne oczy widział zabójstwo swojego ukochanego starszego brata, Jerry’ego Dreada (Everaldo Creary), który był dla niego autorytetem. Trafia pod opiekę dwóch osób: Kingstona Dona oraz Kinga Foxa (Sheldon Shepherd), producenta muzycznego. Mimo upływu lat D nie jest w stanie pogodzić się ze stratą. Położyła się ona cieniem na dorosłym życiu mężczyzny. Tymczasem jego mentorzy postanawiają wciągnąć podopiecznego w swoją nielegalną działalność. Zlecają mu dostarczenie narkotyków znajomemu w Londynie. Campbell zgadza się to zrobić, jednak planuje potem nigdy więcej nie łamać prawa. Dociera do stolicy Anglii i wówczas spotyka mordercę swojego brata. Jest rozdarty. Chciałby dokonać zemsty na znienawidzonym człowieku, ale z drugiej strony ma zadanie do wykonania. Pierwszy film w reżyserii Idrisa Elby. Fabuła na podstawie powieści autorstwa Victora Headleya o tym samym tytule. Do ścieżki dźwiękowej wykorzystano muzykę reggae i dancehall: pojawiły się utwory m.in. Yellowmana, Black Uhuru i Culture.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 lutego, godz. 22:35

 

 

Trzy kroki od siebie
(Five Feet Apart)
Melodramat, USA, 2019
reżyser: Justin Baldoni
obsada: Haley Lu Richardson, Cole Sprouse, Moises Arias

Para nastolatków chorych na mukowiscydozę spotyka się pewnego razu w szpitalu. Stella i Will zakochują się w sobie, ale z powodu choroby para musi unikać fizycznego kontaktu.
Stella Grant jest typową nastolatką, która za chwilę kończy siedemnaście lat. Ciężko ją oderwać od laptopa oraz najbliższych znajomych. Jednak jej czas na spotkania z przyjaciółmi jest bardzo ograniczony, ponieważ większą jego część spędza w szpitalu z powodu mukowiscydozy. Dziewczyna żyje dzięki surowym zasadom oraz samokontroli. Zostają one poddane wielkiej próbie, gdy Stella spotyka w szpitalu Willa Newmana, pacjenta z taką samą chorobą jak ona. Stają się towarzyszami wspólnej niedoli, która emocjonalnie zbliża, jednocześnie fizycznie oddalając ich od siebie. Aby nie pogorszyć swojej sytuacji zdrowotnej, para musi zachowywać dystans trzech kroków od siebie. Tylko jak mają to zrobić, kiedy uczucie wymyka się spod kontroli?
PREMIERA: CANAL+, sobota, 29 lutego, godz. 21:00

 

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

 

Dlaczego psy nas kochają
(Dogs and Us – The Secret of a Friendship)
dokument, 2019
reżyser: Ute de Groot

„Dlaczego psy nas kochają” jest porywającym dokumentem dla całej rodziny, który opowiada o prawdziwych historiach dotyczących bezwarunkowej lojalności między ludźmi i psami. W dokumencie badamy niezwykłą inteligencję naszych czworonożnych przyjaciół oraz ich więź emocjonalną z właścicielami.
Kilka tysięcy lat temu ludzie i psy zawarli emocjonalny pakt, który po dziś dzień pozostał nierozerwany. Psy odgrywają nie tylko rolę naszych przyjaciół, ale także myśliwych, stróżów, czy pomocników górskich pasterzy. Jednak dopiero niedawno zaczęliśmy rozumieć ich zdolności, inteligencję oraz emocje. Ten porywający i jednocześnie wzruszający dokument dowodzi dlaczego właśnie psy, lepiej niż wszystkie inne zwierzęta, stały się częścią naszego codziennego życia, zyskując miano najlepszego przyjaciela człowieka.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 2 lutego, godz. 10:00

 

 

 

Jutro albo pojutrze
(Minding the Gap)
Dokument, USA, 2018
reżyser: Bing Liu

Trójka młodych chłopaków spędza czas na jeżdżeniu na deskorolce oraz imprezowaniu. Kiedy dorastają i muszą zmierzyć się z dorosłymi problemami, ich trwająca dekadę przyjaźń staje pod znakiem zapytania.
Miasto Rockford w stanie Illinois, serce amerykańskiego „pasa rdzy”. Zack, Keire i Bing to trójka bohaterów, którzy nie mają beztroskiego dzieciństwa. Kiedy tylko mogą wychodzą z domu, aby wspólnie spędzać czas. Szybko jednak młodzieńcza beztroska zmienia się w dorosłość, nowe wyzwania, pierwszą pracę, dzieci, czy śmierć najbliższych. Krótkie nagrania spontanicznie kręcone przez Binga wkrótce stają się początkiem wspaniałego filmu dokumentalnego o dojrzewaniu trójki młodych chłopaków. Silne i głębokie relacje, które połączyły tę trójkę są rdzeniem historii o kształtowaniu się osobowości nastolatków.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 lutego, godz. 17:30

 

Bestie i wiedźmy
(Beasts and Witches)
Dokument, Francja, 2019
reżyser: Dominique Hennequin

Kiedy byliśmy mali, nasza wyobraźnia rozwijała się dzięki bajkom czytanym do poduszki przez naszych rodziców. Złe postaci pojawiające się w opowiadaniach kształtowały nasze strachy i obawy przez późniejsze lata. Dokument analizuje wpływ jaki na naszą wyobraźnię mają baśnie i dziecięce bajki.
Przez setki lat ludzką wyobraźnię kształtowały baśnie i legendy. Od dzieciństwa słuchaliśmy opowiadań o leśnych stworach, ropuchach oraz wiedźmach. Chyba każdego z nas chociaż raz przeszedł dreszcz na dźwięk nocnego pohukiwania sowy, trzepotu skrzydeł nietoperzy, czy tajemniczy syk przyczajonego w zaroślach węża. Zwierzęta, szczególnie te zamieszkujące rozległe lasy i mokradła, stały się ofiarami naszych lęków. W dokumencie rzucamy wyzwanie tym strachom. Dzięki zmieszaniu animacji (autorstwa Johna Howe’a, dyrektora artystycznego Władcy Pierścieni oraz Hobbita) z realnymi ujęciami dzikiej przyrody, dokument rzuci zupełnie nowe światło na leśne gatunki zwierząt, okryte złą sławą przez dziecięce baśnie i legendy.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 9 lutego, godz. 10:00

 

 

SERIALE

 

Pamiętnik kierowcy Ubera
(Diary of an Uber Driver)
serial komediowy, Australia, 2019
reżyser: Matthew Moore
obsada: Sam Cotton

W obliczu tykającego zegara zapowiadającego początek ojcostwa, Ben stara się dowiedzieć, co powinien robić w życiu. Robi to podczas jazdy samochodem jako kierowca Ubera. Dzięki swojej tymczasowej pracy, obserwuje zachowanie swoich pasażerów, które zdaje się być dobrą lekcją życia i jednocześnie wskazówką do wybrania odpowiedniej życiowej drogi.
Życie Bena za chwilę zmieni się bezpowrotnie. Chłopak ma niedługo zostać ojcem, jednak jego relacja z niezależną Beck, matką dziecka jest wciąż bardzo niejasna. Dodatkowo, Ben nie wie czym powinien się zajmować, ani gdzie pracować. Szczęśliwie ma samochód, dzięki któremu ma zagwarantowaną tymczasową pracę jako kierowca Ubera. Przez jego auto przewija się cały wachlarz ludzkich osobowości, które edukują chłopaka na temat życia. Podstarzały Ken poucza go, że doświadczanie bólu w życiu pełnym miłości, jest znacznie lepsze niż życie w pojedynkę, a Jim i Terry pokazują chłopakowi na czym polega prawdziwa przyjaźń.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 10 lutego, godz. 22:00

OD LAT DWUNASTU

 

Zbrukana
(Skitten Snø (Tainted))
Serial sensacyjny, Norwegia, 2019
reżyser: Mahmona Khan
obsada: Tamanna Agnihotri, Kamalpreet Kaur, Tarjei Sandvik Moe

„Zbrukana” jest wstrząsającym serialem sensacyjnym podnoszącym ważne kwestie w życiu „młodych dorosłych”. Młoda dziewczyna pochodzenia norwesko-pakistańskiego zostaje zaatakowana w drodze do domu. Po ataku ma zamiar zemścić się na oprawcy.
Sumera ma 18 lat i jest ambitną uczennicą lokalnego norweskiego liceum. Pewnego dnia wracając do domu jej świat rozpada się na kawałki. Stała się ofiarą ataku i przemocy seksualnej, jej oprawcą była osoba z kręgu jej znajomych. Pochodząca z rodziny kultywującej surowe pakistańskie tradycje Sumera wie, że pomimo radzenia sobie z traumą i wstydem związanym z okropnym atakiem, ta napaść wpłynie także na reputację jej rodziny wśród lokalnej społeczności. Kiedy staje się jasne, że miejscowe władze nie są w stanie pomóc dziewczynie, ta postanawia zwrócić się z prośbą o pomoc do swoich przyjaciół. Ze wsparciem trzech przyjaciółek dziewczyna stawia czoła traumatycznemu wydarzeniu i planuje zemstę na swoim napastniku.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 18 lutego, godz. 21:30
OD LAT SZESNASTU

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

  1. W porównaniu do ubiegłorocznego Lutego to w tym roku strasznie ubogi Luty….Wilcze echa, Przepraszam że przeszkadzam, Anioł , 3 kroki od siebie i Van Gogh. Jak na cały miesiąc to trochę za mało….

  2. Bulls ja jeszcze dodam polskie całe szczęście-jeśli jednak porównamy tą ofertę z lutową ofertą w hbo to i tak canal plus jest góra.Takie hbo to już rośnie na kanał serialowy niczym netflix.Pozdrawiam

  3. Jak zapewne zauważyliście w lutym nie ma żadnego filmu od Monolith’u. Zajrzałem więc sobie na różne fora, a tam na każdym z nich trwa istna burza czy Canal+ stracił największego dystrybutora, czy to tylko przejściowe. Nie chcę na razie wnikać w szczegóły, bo zdania są podzielone, a i ze strony Canal+ oraz Monolith’u jest „czeski film”. Zobaczymy jak będzie w marcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.