Canal+ w lipcu 2020

W lipcu w Canal+ m.in.: thriller „Strażniczka”, film animowany „Corgi, psiak królowej”, komedia „Mała”, komedia akcji „Sztuka samoobrony”, nowe seriale „Rada ojców” i „Belgravia” oraz 5 sezon serialu „Biuro szpiegów”.

Strażniczka
(A Vigilante)
thriller, USA, 2018
reżyseria: Sarah Daggar-Nickson
obsada: Olivia Wilde, Morgan Spector, Kyle Catlett

Anioł stróż i anioł zemsty. Olivia Wilde jako kobieta, która bezpardonowo walczy z przemocą domową.
Sadie przeżyła piekło domowej przemocy – teraz niesie pomoc innym kobietom w tarapatach. Wysportowana i zdeterminowana, rozprawia się z kolejnymi ciemiężycielami. Reżyserski debiut Sarah Daggar-Nickson, choć posiada komisowym gen, odznacza się powagą i realizmem. W tytułową strażniczkę wciela się Olivia Wilde, która zebrała wiele pochwał za swoją intensywną i sugestywną kreację.
premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 3 lipca, godz. 21:00
od lat 16

Corgi, psiak królowej
(The Queen’s Corgi)
animacja, Belgia, USA, 2019
reżyseria: Vincent Kesteloot, Ben Stassen

Z Pałacu Buckingham do schroniska. Opowieść o tym, jak rozpieszczony corgi dowiedział się, co to znaczy pieskie życie.
Pies Rex, pupilek brytyjskiej królowej, prowadzący luksusowe życie w Pałacu Buckingham, w wyniku pechowego zbiegu okoliczności trafia do schroniska. Właśnie tam, mając za nauczycieli doświadczone i twarde czworonogi, uczy się, jak być prawdziwym psem. Oto animowana komedia napisana przez scenarzystów „Gnomea i Julii”.
premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 4 lipca, godz. 19:30
od lat 12

Colette
(Colette)
biograficzny, USA, Wielka Brytania, 2018
reżyseria: Wash Westmoreland
obsada: Keira Knightley, Fiona Shaw, Dominic West

Literackie i obyczajowe ekscesy w dekadenckim Paryżu. Filmowa biografia, w której w tytułową postać wciela się Keira Knightley.
Czas fin de siècle. Colette wychodzi za Willy’ego, pisarza i libertyna. Nakłoniona przez męża, pisze powieść, która zostaje wydana jako jego dzieło. „Klaudyna”, opowiadająca o jej młodzieńczych doświadczeniach, staje się bestsellerem i skandalem. Oto film biograficzny rozgrywający się w świecie paryskiej dekadencji. W roli głównej – Keira Knightley.
premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 4 lipca, godz. 21:00
od lat 12

Wyprawa Magellana
(Elcano y Magallanes. La primera vuelta al Mundo)
animacja, Hiszpania, 2019
reżyseria: Angel Alonso

Naprzód, w morze, dookoła świata! Wyruszcie w podróż z Magellanem w animowanym filmie przygodowym.
1519 rok. Z Sewilli wypływa flota pod dowództwem Ferdynanda Magellana. Cel: Wyspy Korzenne. Na pokładzie znajduje się Juan Sebastiano Elcano, uciekający w pełne morze przed aresztowaniem za długi. Przedsięwzięcie, w którym bierze udział, trwale zapisze się w historii. Hiszpański film animowany upamiętniający pięćsetną rocznicę wyprawy Magellana.
premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 5 lipca, godz. 10:00
od lat 7

Nic nie ginie
(Nic nie ginie)
komediodramat, Polska, 2019
reżyseria: Kalina Alabrudzińska
obsada: Zuzanna Puławska, Michał Surosz, Piotr Pacek, Wiktoria Filus, Jan Hrynkiewicz, Karol Nowiński, Paweł Głowaty, Katarzyna Majda

Spokojnie, to tylko terapia. Off-owa komedia obsesji, natręctw i ekstaz towarzyszących grupie osób młodych, lecz od dawna niekompatybilnych z prozą życia.

Przegląd trudnych przypadków społecznego nieprzystosowania i parada młodych ludzi z tendencją do niestandardowych zachowań. Poznajcie Klaudię, Przemka, Donatella i Maję – uczestników terapeutycznego turnusu odbywającego się pod okiem Remka, troskliwego faceta z brodą i w swetrze. Przed Wami off-owa komedia Kaliny Alabrudzińskiej, jeden z najciekawszych debiutów 2019 roku.
premiera: Canal+ Film, wtorek, 7 lipca, 20:00

Downton Abbey
(Downton Abbey)
kostiumowy, Wielka Brytania, USA, 2019
reżyseria: Michael Engler
obsada: Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Allen Leech, Elizabeth McGovern, Jim Carter, Imelda Staunton, Robert James-Collier, Maggie Smith, Penelope Wilton

Powrót do urokliwego świata brytyjskiej arystokracji. W filmowej kontynuacji głośnego serialu zamek Downton Abbey odwiedza królewska para.
Cóż za zaszczyt! Zamek Downton Abbey, zamieszkały przez rodzinę Crawleyów, mają odwiedzić król i królowa. Rozpoczynają się wielkie przygotowania. Oto pełnometrażowa kontynuacja wielokrotnie nagradzanego serialu. W filmie po raz kolejny przenosimy się do początków XX wieku, aby podglądać i podziwiać życie brytyjskiej arystokracji.
premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 9 lipca, godz. 21:00
od lat 12

Gotowy na wszystko
(The Bouncer (Lukas))
thriller, Francja, Belgia, 2018
reżyseria: Julien Leclercq
obsada: Jean-Claude Van Damme, Sami Bouajila, Sveva Alviti

Jean-Claude Van Damme jako gotowy na wszystko wykidajło, który dostaje propozycję nie do odrzucenia.
Lukas, zarabiający jako wykidajło, pewnej nocy zadziera z niewłaściwym klientem. Konsekwencje mogą być dotkliwe: on trafi do więzienia, a jego córka pod opiekę państwa. Istnieje jednak alternatywa. Otóż Lukas może zawrzeć pakt z policją i pod przykrywką rozpracować gang. Brutalny i posępny thriller o mężczyźnie gotowym na wszystko. W bohatera wciela się weteran kina akcji, Jean-Claude Van Damme.
premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 10 lipca, godz. 21:00
od lat 16

Chłopiec z burzy
(Storm Boy)
przygodowy, Australia, 2019
reżyseria: Shawn Seet
obsada: Finn Little, Jai Courtney, Geoffrey Rush

Chłopiec i jego pelikany – oto filmowa opowieść o dzieciństwie i przyjaźni, oparta na słynnej książce Colina Thiele.
Emerytowany biznesmen Michael wspomina dzieciństwo, kiedy mieszkał z ojcem na odizolowanym od reszty świata australijskim wybrzeżu. W tamtym odległym i ważnym czasie otoczył opieką trójkę osieroconych pelikanów. Szczególna więź połączyła go z jednym z ptaków, Panem Percivalem. Rozczulający film familijny, będący adaptacją kanonicznej powieści Colina Thiele.
premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 11 lipca, godz. 21:00
od lat 7

Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki
(Gaston Lagaffe)
familijny, Francja, Belgia, 2018
reżyseria: Pierre-Francois Martin-Laval
obsada: Théo Fernandez, Pierre-François Martin-Laval, Arnaud Ducret

Mając w głębokim poważaniu zasady BHP, młody geniusz Gaston wprowadza slapstickowy harmider w życie swojej firmy.
Gaston Lagaffe, młody geniusz w potarganych włosach i zielonym swetrze, zostaje stażystą w start-upie, gdzie wprowadza chaos w życie współpracowników. Nie dość, że do pracy przychodzi w towarzystwie kota, złotej rybki i mewy, to jeszcze wciąż konstruuje wynalazki, które stają się źródłem komicznych kłopotów. Film oparty na klasycznej francuskiej serii komiksowej.
premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 12 lipca, godz. 10:00
od lat 12

Mała
(Little)
komedia, USA, 2019
reżyseria: Tina Gordon
obsada: Regina Hall, Issa Rae, Marsai Martin

Aby dorosnąć, czasem trzeba z powrotem stać się dzieckiem. Komedia o okropnej szefowej, która pewnego ranka budzi się jako trzynastolatka.
Jordan, niegdyś dręczona w szkole, teraz jest szefową, która dręczy pracowników. Pewnego dnia za sprawą magii z powrotem zostaje trzynastolatką. Jest to dla niej szansa na stanie się lepszą i – paradoksalnie – dojrzalszą osobą. Zanim jednak dojdzie do kolejnej, tym razem wewnętrznej przemiany, będziemy świadkami wielu przezabawnych sytuacji. Komedia producentów „Lasek na gigancie”.
premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 12 lipca, godz. 21:30
od lat 12

Kin. Zabójcza broń
(Kin)
kino akcji, USA, 2018
reżyseria: Jonathan Baker; Josh Baker
obsada: Myles Truitt, Jack Reynor, Dennis Quaid, Zoë Kravitz, James Franco, Michael B. Jordan

Dramat, thriller i film science fiction w jednym. Wizjonerscy bracia Baker zapraszają na swój eklektyczny debiut.
Dwaj przyrodni bracia i ścigający ich gangsterzy, a do tego fantastyczna broń, na której zależy zarówno federalnym agentom, jak i tajemniczym najemnikom – oto składniki fabuły reżyserskiego debiutu Jonathana i Josha Bakerów. Ten film to połączenie science fiction, kryminału i dramatu familijnego. Jego atutem jest post-rockowa ścieżka dźwiękowa, którą stworzyli klasycy gatunku z Mogwai.
premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 17 lipca, godz. 21:00
od lat 12

Król złodziei
(King of Thieves)
kryminał, Wielka Brytania, 2018
reżyseria: James Marsh
obsada: Michael Caine, Michael Gambon, Charlie Cox, Jim Broadbent, Ray Winstone, Tom Courtenay

Zawodowcy pozostaną zawodowcami. Oto film o skoku przeprowadzonym przez staruszków doświadczonych w złodziejskim fachu.
Opowieść o największym włamie w historii Zjednoczonego Królestwa, dokonanym, żeby było jeszcze ciekawiej, przez grupę seniorów. Reżyserem tego opartego na faktach heist movie jest James Marsh, mający w dorobku także biograficzną „Teorię wszystkiego” oraz dokument „Człowiek na linie”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Michael Caine, Tom Courtenay i Michael Gambon.
premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 18 lipca, godz. 21:00
od lat 16

Na zawsze razem (Amanda)

Dramat, Francja 2018

Reżyseria: Mikhael Hers
Obsada: Vincent Lacoste, Isaure Multrier, Stacy Martin
Urok i piękno europejskiej stolicy nie zawsze sprzyjają budowaniu planów. Upalne ulice Paryża od 24 lat goszczą na swych brukach bujającego w obłokach Dawida. Romantyk i lekkoduch. W zgodzie ze swym charakterem przeżywa każdy dzień nie martwiąc się o kolejny. Drastyczny zamęt w dotychczasowe życie wtarga się niespodziewanie, kładąc kres dotychczasowemu spokojowi. Wskutek masowej strzelaniny ginie starsza siostra młodzieńca, a zarazem matka siedmioletniej Amandy. Od tej chwili przed bohaterem stoją kolejne wyzwania. Aby ponownie poskładać swoje życie, musi nie tylko znaleźć wspólny język z osieroconą dziewczynką, by móc przejąć nad nią opiekę. Czeka go również zmierzenie się z własną niedojrzałością, żeby udowodnić, że jest godzien uczuć wybranki swojego serca.

Film “Na zawsze razem” stanowi opowieść o szybkim dojrzewaniu człowieka dorosłego, lecz jeszcze życia nienauczonego.

CANAL+ PREMIUM, niedziela, 19 lipca, godz. 21:00

Pamiątka
(The Souvenir)
dramat, Wielka Brytania, USA, 2019
reżyseria: Joanna Hogg
obsada: Honor Swinton Byrne, Tom Burke, Tilda Swinton

Autoportret artystki z czasów młodości. Doceniony przez krytyków film Joanny Hogg.
Julie, delikatna studentka szkoły filmowej, nawiązuje romans ze starszym od siebie Anthonym. Uzależniony od heroiny mężczyzna wciąga bohaterkę do prywatnego piekła. Brytyjska reżyserka Joanna Hogg opowiada historię opartą na własnych doświadczeniach. Szczera, a przy tym wyrafinowana „Pamiątka” została obwołana najlepszym filmem 2019 roku przez opiniotwórcze pismo „Sight & Sound”.
premiera: CANAL+ FILM, wtorek, 21 lipca, godz. 20:00
od lat 16

Wciąż cię widzę
(I Still See You)
science fiction, 2018, USA
reżyseria: Scott Speer
obsada: Bella Thorne, Richard Harmon, Dermot Mulroney

W świecie po kataklizmie, zamieszkałym przez widma, nastoletnia Veronica musi rozwiązać przerażającą zagadkę.
Dziesięć lat temu doszło do nadnaturalnej katastrofy. Ludzie, którzy zginęli tamtego dnia, egzystują na świecie jako zapętlone w czasie widma, wciąż wykonujące te same czynności. Licealistka imieniem Veronica zaczyna być nawiedzana przez ducha młodego mężczyzny. Kim jest i czego chce tajemniczy Brian? Fantastyczny thriller wedle powieści Daniela Watersa, z Bellą Thorne w roli głównej.
Premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 24 lipca, godz. 21:00
od lat 12

Sztuka samoobrony
(The Art Of Self-Defense)
komedia kryminalna, USA, 2019
reżyseria: Riley Stearns
obsada: Jesse Eisenberg, Alessandro Nivola, Imogen Poots

Poradnik, jak być twardzielem, wersja dla ofiar i frustratów. Oto satyra na kult siły, w której w aspirującego macho wciela się Jesse Eisenberg.
Po tym jak został napadnięty, pierdołowaty księgowy Casey zapisuje się na kurs karate. Za wszelką cenę chce być prawdziwym, groźnym mężczyzną. Czy jednak słabość jest wadą? Czarna komedia Rileya Stearnsa, stanowiąca współczesną odpowiedź na „Podziemny krąg”, przynosi refleksję na temat toksycznej męskości. W roli głównej – malowniczo neurotyczny Jesse Eisenberg.
premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 25 lipca, godz. 21:00
od lat 16

Podwójne życie
(Doubles vies (Non-fiction))
komediodramat, Francja, 2018
reżyseria: Olivier Assayas
obsada: Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigne, Christa Théret, Pascal Greggory

Z kamerą wśród inteligentów – Olivier Assayas przedstawia komedię obyczajową o paryskim świecie literackim.
Pisarz, wydawca, ich żony, a także konstelacja powiązanych z nimi postaci. Oto komedia obyczajowa, która opowiada o romantycznych i zawodowych perypetiach przedstawicieli paryskiej bohemy. Reżyserem filmu jest Olivier Assayas, mający w różnorodnym dorobku m.in. szokujący thriller „Demonlover” i familijny dramat „Pewnego lata”. W obsadzie – niezmiennie pełna wdzięku Juliette Binoche.
premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 26 lipca, godz. 21:30
od lat 16

Kochanek idealny
(Zoe)
science fiction, USA, 2018
reżyseria: Drake Doremus
obsada: Ewan McGregor, Léa Seydoux, Theo James, Rashida Jones, Christina Aguilera, Miranda Otto

O miłości w czasach technologicznego przełomu. Romans science fiction z Léą Seydoux i Ewanem McGregorem w rolach głównych.
Niedaleka przyszłość, dziwny czas dla miłości. Firma Relationist oferuje prognozy powodzenia związków, zsyntetyzowane poczucie zakochania, a także sztucznych kompanów. Cole i Zoe, dwaj pracownicy firmy, zakochują się w sobie. Czy jednak ich relacja ma szanse? Fantastycznonaukowy melodramat, w którym w główne role odgrywają Léa Seydoux i Ewan McGregor.
premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 31 lipca, godz. 21:00
od lat 16

FILMY DOKUMENTALNE

Ekscentryczny Dennis Rodman
(Dennis Rodman: For Better or Worse)
dokument, 2019, USA
reżyseria: Todd Kapostasy

Być jak Dennis Rodman. Film dokumentalny poświęcony zasłużonemu i kontrowersyjnemu koszykarzowi.
Pofarbowane włosy, tatuaże, kolczyki; oto Dennis Rodman, jedna z najwybitniejszych, a przy tym ekscentrycznych i polaryzujących postaci w świecie koszykówki. Dokument opowiada o jego życiu, karierze i wybrykach. W filmie wypowiadają się m.in.: Michael Jordan, Isiah Thomas i David Robinson, zaś jego narratorem jest Jamie Foxx.
premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 6 lipca, godz. 21:30
od lat 12

Niebieskie Chachary
(Niebieskie Chachary)
dokument, Polska, 2018
reżyseria: Cezary Grzesiuk
O fanatycznych kibicach Ruchu Chorzów z perspektywy insidera. Nagradzany dokument Cezarego Grzesiuka.
Niebo zasnute czerwonym dymem, rytmiczne uderzenia w bębny, chóralny ryk; właśnie tak manifestuje się jedno z najsilniejszych uczuć we wszechświecie: kibicowska miłość. Dokument „Niebieskie Chachary”, realizowany na przestrzeni dekady przez Cezarego Grzesiuka, opowiada o fanatykach Ruchu Chorzów. Unikatowy, insiderski film zdobył nagrody na festiwalach w Rancagua i Palermo.
premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 13 lipca, godz. 21:30
od lat 16

KONCERT

INXS: Live Baby Live
(INXS: Live Baby Live)
koncert, Wielka Brytania, 2019
reżyseria: David Mallet

Ten koncert owiany jest legendą – oto australijska grupa INXS grająca na Wembley latem 1991 roku.
13 lipca 1991 zespół INXS wystąpił na Wembley; koncert został w całości wyprzedany, na stadionie zgromadziło się 74 tysiące fanów. To był jeden z najbardziej doniosłych momentów w historii australijskiej grupy. „INXS: Live Baby Live” stanowi porywającą pamiątkę tego legendarnego występu. W repertuarze – „Mystify”, „Never Tears Us Apart”, „Devil Inside” i inne hity.
premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 11 lipca, godz. 16:30
od lat 12

Julia Pietrucha. Koncert+
(Julia Pietrucha. Koncert+)
muzyka, Polska, 2020

Wyprawa do krainy relaksu razem z Julią Pietruchą – artystką tworzącą muzykę z pogranicza popu i folku.
Delikatna, marzycielska, urocza; te określenia pasują do muzyki, którą wykonuje Julia Pietrucha – aktorka, modelka i prezenterka, ale także wokalistka i instrumentalistka grająca na ukulele. Jej najlepsze utwory można usłyszeć na koncertowym nagraniu zarejestrowanym w szczególnie nastrojowych okolicznościach – po zmroku w osadzie młyńskiej.
premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 20 czerwca, godz. 19:15
od lat 12

SERIALE

Rada ojców
(Council of Dads)
serial obyczajowy, USA, 2020
reżyseria: James Strong
obsada: Michele Weaver, Thalia Tran, Lindsey Blackwell

Sukces rodziny Perry będzie miał wielu ojców. Gdy Scott dowiaduje się o śmiertelnej chorobie, mianuje kumpli na zastępczych tatusiów swoich dzieci.
Scott Perry ma żonę, piątkę dzieciaków i zdiagnozowanego raka. Jeśli umrze, jego pociechy zostaną bez pomocy oraz dobrego słowa taty. Inni w sytuacji Scotta pisaliby testament, on powołuje „radę ojców”. To grono jego przyjaciół; facetów w różnym wieku i o różnym podejściu do życia. Teraz sukces rodziny Perry będzie miał naprawdę wielu ojców. Wzruszająca historia obyczajowa o nietuzinkowej familii.
premiera: Canal+ Seriale, wtorek, 7 lipca, godz. 22:00

Biuro szpiegów 5
(Le Bureau des Légendes 5)
serial szpiegowski, Francja 2020
reżyseria: Samuel Collardey, Anna Novion, Eric Rochant
obsada: Mathieu Kassovitz, Louis Garrel, Mathieu Amalric, Jonathan Zaccaï, Florence Loiret Caille, Pierre Rochefort

Paryż wart jest mszy, a stawka jest tak wysoka, że warta wszelkiego ryzyka. Uwaga: as wywiadu, Guillaume Debailly, wraca do Francji.
Guillaume Debailly wraca po 6 latach z Syrii. Oficer dźwiga bagaż trudnych doświadczeń. Jako uczestnik tajnych misji pracował nie tylko pod fałszywym nazwiskiem, ale przyjął zupełnie inną tożsamość. W Paryżu nie będzie miał miękkiego lądowania. Czekają go polityczne bagienko oraz moralne dylematy. Nowe odcinki szpiegowskiej epopei, w której pierwsze skrzypce gra Mathieu Kassovitz.

premiera: Canal+ Seriale, poniedziałek, 6 lipca, godz. 22:00
od lat 16

Belgravia
(Belgravia)
serial kostiumowy, Wielka Brytania, USA, 2020
reżyseria: John Alexander
obsada: Philip Glenister, Tamsin Greig, Harriet Walter

Arystokraci i nuworysze. Targowisko próżności i tajemnice buduarów. Stylowy serial, którego jakość gwarantuje Julian Fellowes, scenarzysta „Downton Abbey”.

Londyn pięknieje pod rządami królowej Wiktorii. W stolicy kwitnie nowa dzielnica elit – Belgravia. Nuworysze pukają do drzwi arystokracji. Na salonach spotkają się dwie familie z różnych światów. Losy rodzin splotą się w węzeł pełen emocji, dawnych żalów i nowych dramatów. Wystawny serial kostiumowy według prozy Juliana Fellowesa, twórcy scenariuszy „Downton Abbey” oraz „Gosford Park”.

premiera: Canal+ Premium, czwartek, 16 lipca, godz. 21:00
od lat 12

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

  1. do tego dokumenty Rosyjska piątka, Gest który zmienił Amerykę i 2-odcinkowy Lance, w pozostałe poniedziałkowe wieczory bo znowu niechlujnie zrobione zestawienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.