Canal+ w kwietniu 2022

W kwietniu w Canal + m.in.: film akcji „Szybcy i wściekli 9”, familijny „Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów”, polski dramat „Wesele”,  filmy animowane „Wyrolowani” i „Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności”. Nowe seriale: polski serial „Powrót”, „Anna”, „W 80 dni dookoła świata”, „Policjant”. „Duff i Wazowski” sezon 2 oraz „Idealne życie” sezon 2.

Holiday

(Holiday)

thriller, Niemcy, Polska, 2020

reżyseria: Paweł Ferdek

obsada: Marcin Czarnik, Anna Krotoska

Małżeństwo w kryzysie udaje się w podróż na koniec świata. Ale aby odnaleźć siebie, trzeba się najpierw zgubić.

Kasia i Tomek udają się na wakacje na Bali. Podróż ta ma dla nich być czymś więcej niż po prostu urlopem – z dala od codzienności, w egzotycznej krainie jak ze snu, chcą poradzić sobie z podkopującym ich relacje kryzysem. Właśnie tak zaczyna się nieoczywista opowieść filmowa, w której mieszają się elementy dramatu, kina przygodowego i horroru.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 2 kwietnia, godz. 21:00

od lat 16

Małżeństwo na skróty

(Long Story Short)

komedia romantyczna, Australia, 2021

reżyseria: Josh Lawson

obsada: Rafe Spall, Zahra Newman, Ronny Chieng, Josh Lawson

Małżeństwo oglądane w trybie fast forward. Komedia romantyczna z domieszką fantastyki naukowej.

Teddy budzi się po ślubie, aby odkryć, że minął rok – i to w sensie jak najbardziej dosłownym. A to dopiero początek podróży w czasie: co kilka minut życie bohatera przeskakuje do przodu, a on obserwuje kolejne stopnie rozpadu swojego małżeństwa. Zdezorientowany i zrozpaczony, z pomocą przyjaciela próbuje odkryć, co poszło nie tak – i wszystko odkręcić.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 3 kwietnia, godz. 21:30

od lat 12

Land
(Land)
dramat, Kanada, USA, 2021
reżyseria: Robin Wright
obsada: Robin Wright, Demián Bichir

Edde odcina się od cywilizacji. W górskiej samotni chce dojść do siebie po tragedii. Film w reżyserii i z udziałem Robin Wright.

Edee, w tej roli znana z „House od Cards” Robin Wright, przenosi się w Góry Skaliste, by tam dojść do siebie po wydarzeniach, które w tragiczny sposób odmieniły jej losy. Egzystencja w dziczy okazuje się jednak ekstremalnie trudnym wyzwaniem. Pomocną dłoń wyciąga do niej myśliwy Miguel. Dwoje życiowych rozbitków ujarzmia przyrodę i walczy ze swoimi demonami.

premiera: Canal+ Film, wtorek, 5 kwietnia, godz. 20:00

Siostry

(Soeurs)

dramat, Francja, Algieria, 2020

reżyseria: Yamina Benguigui

obsada: Isabelle Adjani, Rachida Brakni, Maïwenn

Trzy siostry zawieszone między Francją a Algierą. Dramat z Isabelle Adjani w obsadzie.

Zorah, Norah oraz Djamila – trzy siostry z Algierii, które obecnie mieszkają w Paryżu – zostają skonfrontowane ze swoją trudną przeszłością. Jak wiele by je nie dzieliło, będą musiały wrócić do ojczyzny, aby odnaleźć tam zaginionego brata. Francusko-algierska reżyserka Yamina Benguigui przedstawia dramat, w którym prywatne życie miesza się z polityką. W jednej z ról – ikoniczna Isabelle Adjani.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 5 kwietnia, godz. 21:00

od lat 16

Bracia nie do pary

(Half Brothers)

komedia, USA, Meksyk, 2020

reżyseria: Luke Greenfield

obsada: José Zúñiga, Luis Gerardo Méndez, Vincent Spano

Meksykańsko-amerykańskie rodzeństwo wyrusza w długą podróż. Kino drogi i komedia familijna w jednym.

Dwaj przyrodni bracia – jeden żyjący w Meksyku, zaś drugi w Stanach Zjednoczonych; jeden jest noszącym garnitur człowiekiem sukcesu, natomiast drugi ma niefrasobliwe podejście do życia. Jeszcze niedawno nie wiedzieli o swoim istnieniu, ale teraz na prośbę ich chorego ojca wyruszają w podróż. Czy z obcych sobie ludzi staną się prawdziwymi braćmi?

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 7 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Separacja
(Separation)
horror, USA, 2021
reżyseria: William Brent Bell
obsada: Rupert Friend, Brian Cox, Madeline Brewer

Licho nie śpi w domu na Brooklynie, lecz z początku poza ośmioletnią Jenny nikt nie zauważa podpełzającej grozy.

Ma na imię Jenny. Ma osiem lat, a po tacie – rysowniku lubującym się w makabresce – wrażliwą i niespokojną duszę. Gdy umiera mama dziewczynki i w domu na Brooklynie zaczynają się szarogęsić apodyktyczny dziadek i zuchwała opiekunka, świat Jenny przybiera wykoślawiony kształt niczym z ojcowskich grafik. Nadchodzi mroczny czas dziecięcych strachów o wielkich oczach.

premiera: Canal+ Film, piątek, 8 kwietnia, godz. 23:00

Nikt

(Nobody)

akcja/kryminał, USA, Japonia, 2021

reżyseria: Ilya Naishuller

obsada: Bob Odenkirk, Aleksey Serebryakov, Connie Nielsen

Niegroźny szarak czy maszyna do zabijania? Bob Odenkirk w brutalnym filmie akcji.

Hutch jest na pozór zwyczajnym, spokojnym facetem, takim, który w obliczu napadu zrobi wszystko, aby uniknąć przemocy. W rzeczywistości cały czas powściąga swoją prawdziwą naturę – ale ta już niebawem objawi się przy akompaniamencie gruchotu kości i rozprysków krwi. Ilya Naishuller, twórca „Hardcore Henry’ego”, zaprasza na kolejną hardcore’ową produkcję. W głównej roli – Bob Odenkirk.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 9 kwietnia, godz. 21:00

od lat 16

Trzy królowe

(Queen Bees)

komedia, USA, 2021

reżyseria: Michael Lembeck

obsada: Ellen Burstyn, James Caan, Ann-Margret

Ubaw po pachy i moc wzruszeń – a to wszystko w domu spokojnej starości. Komedia romantyczna z Ellen Burstyn i Jamesem Caanem.

Helen musi zamieszkać w ośrodku Pine Grove – i chociaż nominalnie jest to dom spokojnej starości, to w praktyce wewnątrz aż buzuje od emocji Bohaterka z czasem dołącza do koterii „tych fajniejszych” staruszek, a do tego nawiązuje romans z innym pensjonariuszem, Danem. Komedia romantyczna, w której obsadzie znajduje się para weteranów kina – Ellen Burstyn i James Caan.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 10 kwietnia, godz. 21:30

od lat 12

Geniusze

(Adventures of a Mathematician)

biograficzny, Polska, USA, Wielka Brytania, 2021

reżyseria: Thor Klein

obsada: Philippe Tłokiński, Esther Garrel, Sam Keeley

Jakie są powinności naukowca względem ludzkości? Biografia polskiego matematyka Stanisława Ulama, współtwórcy bomby termojądrowej.

Stanisław Ulam – polski uczony, przedstawiciel lwowskiej szkoły matematycznej, który w USA pracował przy kontrowersyjnym Projekcie Manhattan, dotyczącym wykorzystania energii jądrowej w celach militarnych. Film przedstawia historię tego człowieka uwikłanego w XX-wieczną historię i postawionego przed dylematem moralnym, jaki został oszczędzony naukowcom z poprzednich stuleci.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 12 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Fatima

(Fatima)

dramat, USA, 2020

reżyseria: Marco Pontecorvo

obsada: Joaquim de Almeida, Goran Višnjić, Stephanie Gil

Co zobaczyła trójka portugalskich pastuszków? Historia objawień w Fatimie.

Rok 1917, portugalska wieś Fatima. Trójce dzieci objawia się Matka Boska. Ale czy na pewno? Czemu akurat ci pastuszkowie mieliby dostąpić takiego zaszczytu? A może odwiedził ich diabeł, który, jak wiadomo, jest mistrzem kłamstwa? Mimo licznych głosów sceptycyzmu na miejsce zaczynają przybywać pielgrzymi. Dramat religijny, dla którego za podstawę posłużyły prawdziwe wydarzenia.

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 14 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Republika dzieci
FILM FAMILIJNY  Polska  2021   od 12 lat

Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Obsada: Andrzej Grabowski, Karolina Rzepa, Mateusz Grys, Olgierd Łukaszewicz

Z obrazów Jacka Malczewskiego uciekają niezwykłe postaci. Namalowane przez mistrza fauny, chimery, utopce, rusałki i inne fantastyczne istoty przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami. W jej pobliżu ma niebawem ruszyć wielka elektrownia. Jej uruchomienie sprawi, że tysiące hektarów ziemi znajdą się pod wodą. Zalane zostanie miasteczko, w którym znajduje się dom dziecka. Jego wychowankowie nie zamierzają się z tym pogodzić. Nie akceptują decyzji dorosłych, które sprawią, że zostaną rozdzieleni na zawsze. Tobiasz (Mateusz Grys), który wprost z płótna słynnego malarza trafia prawdziwego świata, przyłącza się do grupy młodych buntowników i staje na ich czele. Śladem chłopca podąża jego anioł stróż, Rafał (Andrzej Grabowski). Mieszkańcy Mszarów muszą sobie poradzić z wizytą nieoczekiwanych gości. Dzięki nim ma jednak szanse powstać wymarzona Republika Dzieci. Barwna, poetycka opowieść familijna utrzymana w charakterystycznym stylu Jana Jakuba Kolskiego, polskiego mistrza realizmu magicznego. Inspiracją dla reżysera były rozmowy z jego córką Polą.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 15 kwietnia, godz. 10:15

Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności

(Spirit Untamed)

animacja, Japonia, USA, 2021

reżyseria: Elaine Bogan, Ennio Torresan

Co to znaczy być wolnym? Film animowany o przyjaźni młodej buntowniczki i dzikiego mustanga.

Początek XX wieku, schyłkowe lata Dzikiego Zachodu. Lucky Prescott – dziewczynka, której matka była słynną amazonką – przeprowadza się do miasteczka, w którym zaprzyjaźnia się z dzikim mustangiem. Razem z poznanymi na miejscu dzieciakami będzie musiała stawić czoła kowbojom próbującym schwytać konia i jego stado. Kolejna, pełnometrażowa odsłona popularnej animowanej franczyzy.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 16 kwietnia, godz. 10:00

od lat 7

Szybcy i wściekli 9

(F9: The Fast Saga)

akcja/kryminał, USA, Tajlandia, Kanada, 2021

reżyseria: Justin Lin

obsada: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster

Żadnych ograniczeń prędkości – oto nadjeżdża dziewiąta odsłona najszybszej filmowej serii w historii.

Dla szybkiego i wściekłego Dominika Toretto rodzina jest najważniejsza na świecie. Co jednak zrobi ten kierowca do zadań specjalnych, kiedy przyjdzie mu stawić czoła własnemu bratu? Dziewiąta odsłona motoryzacyjnej sagi, której główną gwiazdą pozostaje Vin Diesel. Na ekranie pojawiają się również inni starzy znajomi, a także debiutujący w serii wrestler John Cena.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 16 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Wyrolowani

(Extinct)

animacja, USA, Chiny, 2021

reżyseria: David Silverman, Raymond S. Persi

Flumaki – czy istnieje szansa na przetrwanie tego komicznego gatunku?

Dwa flumaki – zwierzątka, które wyglądają jak skrzyżowanie myszy z donutem – przenoszą się z XIX wieku do współczesności, aby ze zgrozą odkryć, że ich gatunek wyginął. Czy fajtłapowatym bohaterom uda się uratować swój rodzaj? Animowana komedia w reżyserii Davida Silvermana, który wcześniej pracował przy kultowym serialu „Simpsonowie”, a także zrealizował jego kinową wersję.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 17 kwietnia, godz. 11:00

od lat 7

Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów

(Come Away)

familijny/przygodowy, Wielka Brytania, 2020

reżyseria: Brenda Chapman

obsada: Angelina Jolie, Jordan A. Nash, Keira Chansa

Najbardziej niezwykłe rodzeństwo na świecie. Reżyserka „Meridy Walecznej” przedstawia wariację na temat klasyki literatury dziecięcej.

Co, jeśli dwie ikoniczne postacie – Alicja oraz Piotruś Pan – były tak naprawdę rodzeństwem? Oto film kreślący alternatywne biografie bohaterów książek Lewisa Carolla i J.M. Barriego. Zrealizowała go Brenda Chapman, współautorka animowanego hitu „Merida Waleczna”, dla której jest to debiut w świecie filmu aktorskiego. W jednej z ról – Angelina Jolie.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 18 kwietnia, godz. 11:00

od lat 12

Zupa nic

(Zupa nic)

komedia, Polska, 2021

reżyseria: Kinga Dębska

obsada: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska

Tania i prowizoryczna zupa z niczego – symbol życia w PRL-u. Nostalgiczny komediodramat w reżyserii Kingi Dębskiej.

Sfrustrowany inteligent, działaczka „Solidarności”, ich dwie córki oraz babcia wciąż wspominająca powstanie – wszyscy stłoczeni w jednym, nieszczególnie przestronnym mieszkaniu. Kinga Dębska prezentuje przepuszczony przez filtr nostalgii portret rodziny z czasów PRL-u. W jej filmie, będącym prequelem „Moich córek krów”, w głównych rolach wystąpili Kinga Preis i Adam Woronowicz.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 18 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Cztery dobre dni
(Four Good Days)
dramat, USA, Kanada, 2020
reżyseria: Rodrigo García
obsada: Mila Kunis, Glenn Close

Heroinistka na krawędzi śmierci szuka ratunku u matki.

Molly jest pogrążona w heroinowym nałogu. Terapia nie pomaga. Zdesperowana kobieta wraca do domu i prosi o pomoc matkę. Deb zna córkę narkomankę od jak najgorszej strony. Trudno jednak odmówić dziecku pomocy. Nadchodzą cztery kluczowe dni detoksu. Oparty na prawdziwych zdarzeniach dramat, w którym pierwsze skrzypce grają Mila Kunis oraz zasłużona dama Hollywood – Glenn Close.

premiera: Canal+ Film, wtorek, 19 kwietnia
od lat 16

Bracia

(Bracia)

dramat, Polska, 2021

reżyseria: Łukasz Ostalski

obsada: Mikołaj Matczak, Wojciech Ziętek, Jędrzej Hycnar, Jan Hrynkiewicz

Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat – głosi Talmud. I oto polscy bracia znajdują dwóch Żydów w potrzebie.

Trwa II wojna światowa – czas ludobójstwa, ale też aktów heroizmu, które pozwalają zachować wiarę w ludzkość. Janek i Staszek, bracia z mazowieckiej wsi, znajdują ukrywające się żydowskie rodzeństwo. Abram i Chaim uciekli przed pogromem, a teraz desperacko potrzebują pomocy. Młodzi Polacy postanawiają stanąć na wysokości zadania. Film historyczny z cyklu „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 19 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Wizyta u córki
(Un Tour Chez Ma Fille…)
komedia, Francja, 2021
reżyseria: Eric Lavaine
obsada: Claudine Vincent, Didier Flamand, Jean François Cayrey, Josiane Balasko, Jérôme Commandeur, Mathilde Seigner, Philippe Lefebvre

Ponieważ u Jacqueline trwa remont, starsza pani przeprowadza się pod dach córki i jej męża. Pora na domowe rewolucje.

Mamusia przyjechała! Wraz z nią pryska spokój Carole, jej córki. Uśmiechnięta mama Jacqueline jest wścibska i wszystkim gra na nerwach. Carole i jej mąż mają dość. Jak tu pozbyć się starszej pani?
premiera: Canal+ Premium, czwartek, 21 kwietnia, godz. 21:00
od lat 16

Wesele

(Wesele)

dramat, Polska, Łotwa, 2021

reżyseria: Wojciech Smarzowski

obsada: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Ryszard Ronczewski

Smarzowski ponownie zaprasza do chocholego tańca – oto kolejny film naczelnego obrazoburcy polskiego kina.

Biznesmen Rysiek jest zabieganym człowiekiem – w dzień ślubu córki musi nie tylko pilnować przebiegu imprezy, ale i nieustannie doglądać interesu. Coraz bardziej chaotycznemu weselu przygląda się nestor rodu, do którego wracają tragiczne wydarzenia sprzed lat. Ale czy przeszłość tak naprawdę jest przeszłością? Wojciech Smarzowski znowu poddaje bezlitosnej diagnozie polskie społeczeństwo.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 23 kwietnia, godz. 21:00

od lat 16

Limbo

(Limbo)

dramat, Wielka Brytania, 2020

reżyseria: Ben Sharrock

obsada: Sidse Babett Knudsen, Kenneth Collard, Amir El-Masry

W oczekiwaniu na nowe życie. Komediodramat oferujący świeże spojrzenie na kryzys uchodźczy.

Omar jest syryjskim muzykiem, który uciekając przed wojną, trafił na niewielką szkocką wyspę. Teraz, niczym dusza w czyśćcu, oczekuje tam na przyznanie mu azylu, próbując zabijać czas razem z innymi uchodźcami. Reżyserski debiut Bena Sharrocka to odznaczający się subtelnym humorem komediodramat o zaczynaniu wszystkiego od nowa.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 26 kwietnia, godz. 21:00

od lat 16

Poza systemem
(A Naked Singularity)
komedia, USA, 2021
reżyseria: Chase Palmer
obsada: John Boyega, Bill Skarsgård, Olivia Cooke

Początkujący adwokat, rozczarowany sposobem, w jaki działa system sprawiedliwości, bierze udział w narkotykowym szwindlu. Stawką są miliony dolarów.

Złamać prawo i wciąż wierzyć w sprawiedliwość – oto jest wyzwanie. Casi, młody prawnik idealista, ma dość bezdusznej maszyny sądowej. Postanawia zakpić z systemu. Okazja ku temu szybko się pojawia. Casi razem ze swoją dawną klientką bierze udział w narkotykowym przekręcie wartym miliony dolarów. Film spod znaku heist movie, którego producentem jest m.in. Ridley Scott.

premiera: Canal+ Film, wtorek, 26 kwietnia
od lat 16

Operacja: Portugalia

(Opération Portugal)

komedia, Francja, 2021

reżyseria: Frank Cimière

obsada: D’Jal, Sarah Perles, Pierre Azéma

Komedia kryminalna w wersji multikulti – oto francuski gliniarz marokańskiego pochodzenia musi zinfiltrować społeczność portugalską.

Hakim Dhouieb dzielnie strzeże porządku w swojej dzielnicy – a przynajmniej tak mu się wydaje, gdyż w rzeczywistości jest policjantem fajtłapą. Ten zamieszkały we Francji Marokańczyk pewnego dnia dostaje nad wyraz ambitne zadanie: musi przeniknąć do grupy Portugalczyków podejrzanych o handel narkotykami. Komedia kryminalna o spotkaniu kultur.

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 28 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Na Ziemi

(In the Earth)

horror, Wielka Brytania, 2021

reżyseria: Ben Wheatley

obsada: Joel Fry, Reece Shearsmith, Hayley Squires

Ben Wheatley, autor „Listy płatnych zleceń”, zaprasza na wycieczkę do mrocznego lasu, w którym dzieją się rzeczy przeczące zdrowemu rozsądkowi.

Na świecie szaleje wirus, a tymczasem naukowiec zostaje wysłany w głąb lasu, aby pomóc w prowadzonych tam badaniach. Wycieczka na łono natury staje się podróżą do jądra ciemności. Niskobudżetowy horror opowiadający o konfrontacji ludzkości z tajemniczą i potężną siłą. Jego twórcą jest kultowy brytyjski reżyser Ben Wheatley, mający w dorobku również „Listę płatnych zleceń”.

premiera: CANAL+ FILM, piątek, 29 kwietnia, godz. 22:30

od lat 16

Wróg doskonały

(Perfect Enemy)

thriller, Francja, Hiszpania, Niemcy, 2021

reżyseria: Kike Maillo

obsada: Tomasz Kot, Athena Strates, Marta Nieto

Kim jesteś? Czy mówisz prawdę? Psychologiczny thriller z Tomaszem Kotem.

Jeremiasz Angust, architekt cieszący się międzynarodową sławą, w drodze na lotnisko poznaje dziewczynę, która przedstawia się jako Texel Textor. Już niebawem terminal stanie się polem psychologicznej gry pomiędzy parą bohaterów. Wyrafinowany i nieprzewidywalny thriller wedle prozy Amélie Nothomb. W międzynarodowej obsadzie – Tomasz Kot.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 30 kwietnia, godz. 21:00

od lat 16

Noc oczyszczenia: Żegnaj, Ameryko
 (The Forever Purge)
HORROR  USA  2021   od 16 lat

Reżyseria: Everardo Gout
Obsada: Ana de la Reguera, Tenoch Huerta, Josh Lucas, Leven Rambin

Teksas, 2048 rok. Meksykanin Juan (Tenoch Huberta) pracuje na ranczu bogatych Tuckerów. Uciekł przed kartelem narkotykowym i chce zbudować nowe życie z żoną Adelą (Ana de la Reguera). Jest sumienny, zaangażowany i nie boi się ciężkiej pracy, co docenia stojący na czele rodu Caleb (Will Patton). Budzi to zazdrość jego syna, Dylana (Josh Lucas), który czuje się niedoceniany, a do tego niechętnie odnosi się do imigrantów. Konflikt miedzy młodymi mężczyznami narasta, a tymczasem nadciąga kolejna noc oczyszczenia, podczas której można bezkarnie dokonywać najpotworniejszych zbrodni. Przerażeni ludzie barykadują się w domach, podczas gdy na ulice wylegają bandy brutalnych i gotowych na wszystko zabójców. Do tego tym razem polowanie nie kończy się wraz ze świtem. Wbrew zasadom napastnicy rano atakują farmę Tuckerów. Niebezpieczeństwo grozi także ciężarnej żonie Dylana, Cassie (Cassidy Freeman), oraz jego ukochanej siostrze Harper (Leven Rambin). Skłóceni mężczyźni muszą stawić czoło złoczyńcom. By uniknąć rzezi, muszą wraz z bliskimi dotrzeć do granicy z Meksykiem, którego władze postanowiły przygarnąć uciekinierów z ogarniętych chaosem terenów. Wokół uciekinierów narasta groza, policja jest bezradna, a anarchistyczne bojówki oszalałych morderców nie mają litości do przerażonych obywateli. Kolejna odsłona brutalnego cyklu zapoczątkowanego w 2013 roku.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 30 kwietnia, godz. 23:00

DOKUMENTALNE

A-ha

A-ha – The Movie

dokument, Niemcy, 2020

reżyseria: reżyseria: Thomas Robsahm

O drodze na szczyt – a także o tym, co działo się potem. Historia norweskiej grupy synthpopowej A-ha.

Morten, Magne i Pål – trzech chłopaków, dla których Norwegia była za mała i którym marzyła się międzynarodowa sława. I udało się: zespół A-ha trafił do pierwszej ligi muzyki popularnej. Sukces jednak miał swoją cenę. Oto dokument przedstawiający czterdziestoletnią historię grupy, która dała światu nieśmiertelny przebój „Take On Me”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 4 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Ziemia – nasze dziedzictwo

(Legacy, notre heritage)

Dokument, Francja, 2021

reżyseria: Yann Arthus-Bertrand

Jakie będzie dziedzictwo ludzkości? Poetycki dokument o ekologicznej wymowie.

Yann Arthus-Bertrand – fotograf, reporter i aktywista – opowiada o relacji pomiędzy człowiekiem a naturą. Rozlicza lata swojego zaangażowania w ratowanie planety i przygląda się zniszczeniom dokonanym przez człowieka. Ponieważ nie chce być zrezygnowanym pesymistą, rozważa scenariusze poprawy sytuacji. Dokumentalny esej, którego olśniewająca oprawa wizualna przywodzi na myśl trylogię „Quatsi”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 11 kwietnia, godz. 21:00

od lat 12

Już tu nie wrócę

(Już tu nie wrócę)

dokument, Polska, 2022

reżyseria: Mikołaj Lizut

Dokument o dojrzewaniu jeszcze trudniejszym niż zazwyczaj. Poznajcie cztery dziewczyny z ośrodka wychowawczego.

Dziewczyny z problemami, pochodzące z patologicznych środowisk i mające w kartotekach różne przewinienia. Gosia, Dominika, Ewelina i Alicja zostały umieszczone przez sąd w ośrodku wychowawczym w Goniądzu. Kamera przygląda się ich drodze ku dorosłości. Realizowany na przestrzeni czterech lat dokument Mikołaja Lizuta.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 25 kwietnia, godz. 21:00

od lat 16

SERIALE

W 80 dni dookoła świata

(Around the World in 80 Days)

serial przygodowy, Francja, Niemcy, Włochy, RPA, UK, 2021

reżyseria: Steve Barron

obsada: David Tennant, Ibrahim Koma, Leonie Benesch

W osiem odcinków dookoła ziemskiego globu. Serial oparty na przygodowej powieści Julesa Verne’a.

Zakład to zakład, więc trzeba się śpieszyć, gdyż okrążenie kuli ziemski w niecałe dwa miesiące to misja z rodzaju niemożliwych. Dżentelmen Phileas Fogg wyrusza na spotkanie niebezpiecznych przygód i zapierających dech w piersiach scenerii. Oto serialowa adaptacja XIX-wiecznej powieści Julesa Verne’a. W głównej roli oglądamy Davida Tennanta, jedno z wcieleń Doktora w serialu „Doktor Who”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 3 kwietnia, godz. 13:00

od lat 12

Duff i Wazowski 2

(Pretty Hard Cases 2)

serial kryminalny, Kanada, 2022

reżyseria: Jordan Canning

obsada: Meredith MacNeill, Adrienne C. Moore, Al Mukadam

Te dwie to naprawdę trudne przypadki. Samantha Wazowski i Kelly Duff powracają w drugim sezonie komediowego serialu kryminalnego.

Samantha Wazowski oraz Kelly Duff to dwie detektywki po czterdziestce, które mają różne charaktery i sposoby działania, ale jakimś cudem udaje im się współpracować. Na bohaterki czeka nowa porcja wyzwań, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Oto drugi sezon kanadyjskiego serialu, który stanowi kobiecą wariację na temat konwencji buddy cop movie.

premiera: CANAL+ SERIALE, wtorek, 5 kwietnia, godz. 20:00

od lat 12

Idealne życie 2

(Vida perfecta 2)

Serial komediowy, Hiszpania, 2021

Reżyseria: Leticia Dolera

Obsada: Leticia Dolera, Celia Freijeiro, Aixa Villagrán

Nieidealne życie trzech kobiety po trzydziestce. Drugi sezon serialu komediowego produkcji hiszpańskiej.

María, Cris oraz Esther to kobiety, których trzydziestoletnie życie nie przestaje być zaskakujące. W drugim sezonie hiszpańskiego serialu komediowego śledzimy ich dalsze zmagania z codziennością. Miłość, seks i macierzyństwo – wątki te prezentowane są tutaj zarówno z humorem, jak i szczerością oraz inteligencją.

premiera: CANAL+ SERIALE, środa, 6 kwietnia, godz. 20:00

od lat 16

Anna

(Anna)

serial sci-fi/horror, Włochy, Francja, 2021

reżyseria: Niccolò Ammaniti

obsada: Giulia Dragotto, Alessandro Pecorella, Clara Tramontano

Ziemia – postapokaliptyczne królestwo dzieci. Mroczny serial science fiction włoskiej produkcji.

W świecie, gdzie wirus wybił wszystkich dorosłych, 13-letnia Anna wyrusza na poszukiwania porwanego brata, kierując się radami zawartymi w notatniku, który zostawiła jej matka. Droga dziewczyny prowadzi przez Sycylię wyglądającą jak mroczny wariant Nibylandii. Oto serial science fiction stworzony przez Niccolò Ammanitiego w oparciu o powieść własnego autorstwa.

premiera: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 11 kwietnia, godz. 22:00

od lat 16

Policjant

(The Responder)

serial kryminalny, Wielka Brytania, 2022

reżyseria: Tim Mielants

obsada: Martin Freeman, Elizabeth Berrington, MyAnna Buring

Martin Freeman jako gliniarz pod presją. Serial policyjny rozgrywający się na niebezpiecznych ulicach Liverpoolu.

Kilka nocnych zmian z zawodowego życia Chrisa Carsona – zdegradowanego policjanta, człowieka uwikłanego, skonfliktowanego i sfrustrowanego. Serial kryminalny, którego wiarygodność gwarantuje postać twórcy, Tony’ego Schumachera, byłego stróża prawa. W głównego bohatera wciela się brawurowy Martin Freeman, znany z ról w serialu „Sherlock” oraz trylogii „Hobbita”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, środa, 13 kwietnia, godz. 21:00

Powrót

(Powrót)

serial komediowy, Polska, 2022

reżyseria: Adrian Panek

obsada: Bartłomiej Topa, Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Walach, Maria Dębska, Matylda Giegżno

Życie, śmierć… i życie po śmierci. Bartłomiej Topa jako zmartwychwstaniec w serialu produkcji CANAL+.

Opowieść o zwykłym facecie – Janie Starosteckim – który umiera na zawał serca, po czym… zmartwychwstaje! Bohater szybko odkrywa, że jego życie nie było wiele warte i nikt nie przejął się jego śmiercią. Postanawia wykorzystać swój powrót – zaczyna żyć inaczej i szuka nowych perspektyw. Pytanie brzmi, czy to przyniesie mu szczęście? Czy śmierć może tchnąć w człowieka nowe życie?

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 15 kwietnia, godz. 21:00

od lat 16

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.