Canal+ w grudniu 2012 „Nietykalni”, „Wyjazd integracyjny”, „Inkarnacja”, „Tower Heist. Zemsta cieciów”, „Zamiana ciał”, „Listy do M”, „Fate/Zero 2”

W grudniu stacja pokaże m.in. komedie: „Wyjazd integracyjny” w gwiazdorskiej obsadzie, który zgromadził w kinach ponad 917 tysięcy widzów (premiera: 15 grudnia), „Tower Heist. Zemsta cieciów”, przebojowa komedia według pomysłu i z udziałem Eddie’ego Murphy’ego „Zamiana ciał” z Jasonen Batemanem i Ryanem Reynoldsem (premiera: 8 grudnia) oraz „Chłopak do towarzystwa” z udziałem Kevina Kline’a i Katie Holmes (premiera: 22 grudnia). Warto także polecić takie filmy, jak: thriller „Inkarnacja”, w którym Julianne Moore będzie próbowała poradzić sobie ze złem wcielonym w postać Johnatana Rhysa-Meyers. Drugi sezon serialu anime „Fate/Zero” ostatnie odcinki serialu wojennego CANAL+ „Misja Afganistan” oraz głośny dokument „Projekt Nim” – oto wybrane propozycje z mocnej, grudniowe oferty filmowej CANAL+.

 

2012-12-01               sobota     

Shelter Inkarnacja

Reż. Mans Marlind, Bjorn Stein

Wyst. Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers

thriller/horror USA 2010

Młoda wdowa Cara Jessup (Julianne Moore) jest, tak jak jej ojciec, lekarzem-psychiatrą. Specjalizuje się w diagnozowaniu syndromy osobowości mnogiej. Pewnego dnia poznaje jednego z pacjentów ojca (Jeffrey DeMunn). Mężczyzna przedstawiający się jako David Bernburg (Jonathan Rhys Meyers) ujawnia cały szereg odmiennych osobowości, z których wszystkie okazują się należeć do ofiar morderstw. Cara widzi w Davidzie uosobienie czystego zła, stara się jednak zbadać jego przypadek racjonalnie i rzeczowo. Z czasem jej naukowe przekonania, a także prywatne życie zostają wystawione na ciężką próbę, bowiem dookoła dochodzi do niepokojących wydarzeń, z których najbardziej dramatycznym jest tajemnicza śmierć jej ojca. Lekarka zdaje sobie w końcu sprawę z tego, że naraża siebie i córkę na prawdziwe niebezpieczeństwo.

 

2012-12-03 poniedziałek

Witchville Konwent czarownic

Reż. Pearry Reginald

Wyst. Teo Luke Goss, Ed Speleers, Andrew Pleavin

fantasy USA 2010

Będący na łożu śmierci władca krainy Draeganoth wysyła najlepszego wojownika Erika (Andrew Pleavin) na poszukiwanie syna, którego przed laty sam wygnał z królestwa. Erik odnajduje niepokornego dziedzica tronu księcia Malachy’ego (Luke Goss) w towarzystwie swojego brata Jasona (Ed Speleers). Przyjaciele spędzają czas na niekończącym się pijaństwie i zabawie i nie kwapią się do powrotu w rodzinne strony. Do wyruszenia w drogę zmusza ich dopiero determinacja Erika. Po przybyciu na miejsce zastają Draeganoth spustoszone i po śmierci króla pozostawione bez przywództwa. Do koronowanego na nowego władcę Malachy’ego zgłasza się Heinrich Kramer (Simon Thorp), tajemniczy mężczyzna przedstawiający się jako łowca wiedźm. Twierdzi, że przyczyną klęski głodu, jaka dotknęła królestwo, są czary rzucone przez wiedźmy, ukrywające się wśród poddanych. Oferuje pomoc w rozprawieniu się z nimi, dzięki zawierającej cenne wskazówki księdze wiedźm. Młody władca decyduje się zawierzyć Kramerowi i wspólnie z nim wyruszyć na wyprawę do najodleglejszych zakątków Draeganoth w poszukiwaniu siedliska czarownic, rządzonych przez potężną Czerwoną Królową (Sarah Douglas).

 

2012-12-03 poniedziałek

Test Site Strefa eksperymentu

Reż. Jesper Wachtmeister

dokument socjologiczny Szwecja 2011

Wielkie pustynie zachodniego krańca Stanów Zjednoczonych przyciągają przestrzenią i otaczającą je legendą. Dawne poligony jądrowe stają się miejscem eksperymentów dla niespokojnych dusz, które poszukują tu prawdziwej wolności. Tam, gdzie kiedyś testowano broń nuklearną, dziś pielgrzymują artyści, łowcy wrażeń i poszukiwacze duchowego oświecenia.

 

2012-12-02               wtorek       

Księstwo

Reż. Andrzej Barański

Wyst. Rafał Zawierucha, Henryk Gołębiewski

obyczajowy /biograficzny Polska 2011

Zbyszek Pasternak (Rafał Zawierucha) wychował się w niewielkiej podkieleckiej wsi. Stale podpity ojciec (Michał Anioł) do czasu tragicznej śmierci w lokalnym tartaku wmawiał mu, że ich rodzina wywodzi się od starosłowiańskich książąt. Ambicje chłopaka sprawiają, że prowincja szybko staje się dla niego za ciasna. Zbyszek, którego poczynaniom bacznie przygląda się cała wioska, próbuje się z niej wyrwać. Najpierw próbuje zostać piłkarzem. Gdy jest już blisko celu, poważna kontuzja kolana niweczy te plany. Powodzenia nie odnosi także na studiach prawniczych w Lublinie. Niewystarczająco przykłada się do nauki i wkrótce zawala studia. Po kolejnym niepowodzeniu klepiący biedę Zbyszek wraca do rodzinnej wsi. Wszystkich, ze schorowaną matką (Aldona Jankowska) na czele, przekonuje, że odniósł sukces, a w domu spędza jedynie wakacje. W rzeczywistości  jest zagubiony i przegrany. W mieście nigdy nie czuł się jak u siebie, a długotrwały pobyt poza domem oddalił go od znajomych z dzieciństwa, którzy wydają mu się teraz obcy.

 

2012-12-03               środa

Sneakers

Reż. Phil Alden Robinson

Wyst. Robert Redford, Dan Aykroyd

komedia sensacyjna          USA 1992

Rok 1969. Martin Bishop i Cosmo to dwaj przyjaciele z uczelni, których ulubioną rozrywką jest włamywanie się do systemów komputerowych. Kiedy policja wpada na ich trop, Martin wymyka się obławie. Cosmo ma mniej szczęścia, zostaje aresztowany i trafia do więzienia. Mija dwadzieścia lat. Martin (Robert Redford) stoi na czele zespołu specjalistów zajmujących się testowaniem systemów bezpieczeństwa. W skład jego grupy wchodzą były agent CIA Donald Crease (Sidney Poitier), ekspert od elektroniki (Dan Aykroyd), nastoletni geniusz Carl Arbogast (River Phoenix) i niewidomy Irwin ‚Whistler’ Emery (David Strathairn). Pewnego dnia u Martina zjawiają się agenci bezpieczeństwa i składają mu propozycję nie do odrzucenia. Zapomną o jego młodzieńczych wybrykach, jeżeli wraz ze swoją grupą wykradnie tajemniczą czarną skrzynkę. Dzięki urządzeniu można włamać się do każdego systemu komputerowego na świecie. Nie mając innego wyjścia, hakerzy przygotowują się do wykonania zlecenia.

 

 

2012-12-08               sobota   

The Change-Up HD Zamiana ciał

Reż. David Dobkin

Wyst. Jason Bateman, Ryan Reynolds

komedia USA 2011

Dave (Jason Bateman) i Mitch (Ryan Reynolds) są kumplami od dziecka. Z upływem lat ich więzi osłabły i nie spędzają już ze sobą tyle czasu co dawniej. Dave, stateczny ojciec trójki dzieci i kochający mąż pięknej Jamie (Leslie Mann), jest prawnikiem w renomowanej kancelarii. Właśnie przygotowuje fuzję, która pozwoli mu awansować na wspólnika. W międzyczasie fantazjuje o nowej seksownej współpracownicy Sabrinie (Olivia Wilde). Podczas gdy Dave w krótkim czasie osiągnął niemal wszystko, Mitch pozostaje wiecznym chłopcem, obibokiem o słomianym zapale i kobieciarzem. Z wyjątkiem sporadycznego grywania w reklamówkach i filmach erotycznych nie robi praktycznie nic. Wiecznie zapracowany i przemęczony Dave marzy o przygodnym seksie i beztroskim życiu, jakie prowadzi jego przyjaciel. Z kolei Mitch zazdrości Dave’owi kochającej rodziny i stabilnej dobrze płatnej pracy. Na zakończenie pewnego szalonego wieczoru przyjaciele wyznają sobie: „chciałbym żyć, jak ty”. Życzenie spełnia się już następnego dnia, gdy budzą się w nie swoich łóżkach i co ważniejsze, nie w swoich w ciałach.

 

2012-12-10 poniedziałek

Into the White Śniegi wojny

Reżyseria: Petter Naess

dramat historyczny/wojenny, Norwegia, Szwecja, 2012

Wyst: Rupert Grint, Florian Lukas, David Kross, Stig Henrik Hoff, Lachlan Nieboer

Oparty na faktach film opowiada o losach dwóch brytyjskich i trzech niemieckich lotników walczących na froncie II wojny światowej, którzy, zestrzeleni nad dzikimi rejonami Norwegii, walczą o przetrwanie w warunkach ostrej polarnej zimy.  Wrogowie w powietrzu, na ziemi jednoczą się, by przeżyć.

W filmie zagrał m.in. Rupert Grint, znany z roli Rona w serii  ekranizacji przygód Harry’ego Pottera.

 

2012-12-11               wtorek     

Miss Kicki

Reż. Hakon Liu

Wyst. Pernilla August, He Huang

dramat obyczajowy Szwecja/Tajwan     2009

Szwedka Kicki (Pernilla August) po kilkunastu latach pracy za granicą powraca do rodzinnego kraju. Nie udało się jej ani zarobić fortuny, ani bogato wyjść za mąż. Przed wyjazdem do USA jej syn miał cztery lata. Wychowała go babcia (Britta Andersson). Teraz Viktor (Ludwig Palmell) ma szesnaście lat i traktuje matkę z dystansem. Kicki nie czuje żadnej więzi z nastolatkiem i nie umie nawiązać z nim kontaktu. Żyje samotnie w obskurnym mieszkaniu i romansuje przez Internet z tajwańskim przemysłowcem, którego osobiście nigdy nie spotkała. Pewnego dnia zamożny pan Chang (Eric Tsang) zaprasza ją na Tajwan. Aby osobiście poznać internetową miłość i jednocześnie zbliżyć się do syna, Kicki proponuje Viktorowi wspólny wyjazd na tygodniowe wakacje do Tajpej. Na miejscu zatrzymują się w tanim motelu. Kicki raczy się drinkami, oczekując w tajemnicy przed synem na spotkanie z internetowym kochankiem. Viktor tymczasem poznaje lokalnego rówieśnika. Tajwański Chińczyk Didi (He River Huang) obwozi go kradzionymi dwuśladami po nieturystycznych szlakach metropolii.

 

2012-12-14               piątek   

Sint (Saint) HD Święty

Reż. Dick Maas

Wyst. Lien Van de Kelder, Barbara Sarafian

horror/komedia Holandia 2010

5 grudnia 1492 roku, pełnia Księżyca. Budzący postrach gang byłego biskupa Mikołaja (Huub Stapel) wyrusza siać spustoszenie. Jednak tym razem ofiary postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i brutalnie rozprawiają się z bandytami. Odtąd, w każdą rocznicę śmierci biskupa przypadającą w czasie pełni, banda powraca pod postacią żądnych krwi zjaw. Nieświadomi niczego ludzie jak co roku radośnie obchodzą wówczas dzień Świętego Mikołaja. Ponurą prawdę o cieszącym się powszechną sympatią świętym zna amsterdamski policjant Goert (Bert Luppes), który jako dziecko stracił z jego rąk całą rodzinę. Gdy zbliża się kolejna feralna noc piątego grudnia, Goert zaleca podwojenie policyjnych patroli i odwołanie wszelkich uroczystości. Przełożeni uważają, że zwariował i wysyłają go na przymusowy urlop. Tymczasem nastoletni Frank (Egbert Jan Weeber) planuje dorobić jako św. Mikołaj. W drodze do pracy razem z kolegami zostaje zaatakowany przez ducha biskupa i ledwo uchodzi z życiem. Policja nie daje wiary jego wyjaśnieniom, na domiar złego oskarża Franka o zabójstwo dziewczyny, która rzuciła go kilka godzin wcześniej. Jedyną osobą, która wie, co naprawdę dzieje się w mieście jest Goert.

 

2012-12-15               sobota       

Wyjazd integracyjny

Reż. Przemysław Agerman

Wyst. Jan Frycz, Tomasz Karolak, Katarzyna Glinka, Tomasz Kot

komedia Polska 2011

Bezkonkurencyjna na rynku lodziarskim korporacja Polish Lody organizuje weekend integracyjny w urokliwie położonym kompleksie hotelowym. Z inicjatywy prezesa firmy Gwidona Nochalskiego (Jan Frycz) na zjazd zostają zaproszeni pracownicy, najważniejsi kontrahenci i przedstawiciele mediów. Pryncypialny prezes traktuje wyjazd jako okazję do ubicia interesów z hurtownikami, polecając swoim pracownikom wciśnięcie im jak największej ilości mrożonych produktów. Od początku nic nie idzie jednak zgodnie z planem. Uczestnicy bezalkoholowego z założenia wyjazdu upijają się już w autokarze. W wyniku awarii systemu rezerwacji prezes zostaje zakwaterowany w pokoju z namolnym dziennikarzem Gerardem Kwaśniewskim (Tomasz Karolak) i drapieżną modelką Gabi (Katarzyna Glinka). W obu mężczyznach natychmiast budzi się instynkt zdobywcy i rozpoczynają rywalizację o względy pięknej współlokatorki. Frywolna atmosfera wyjazdu udziela się specjalistce ds. merchandisingu – pani Jadzi (Katarzyna Figura), która przeistacza się w seksualnie pobudzoną dominę. Niesforną grupę próbuje utrzymać w ryzach nowy szef kadr Marek Stasiak (Tomasz Kot), który jednocześnie musi zdawać relacje telefoniczne zazdrosnej partnerce.

 

2012-12-17 Poniedziałek

Labyrinth  (cz I) HD Labirynt cz.1

Reż. Christopher Smith

Wyst. Vanessa Kirby, John Hurt, Tony Curran

przygod/hist/fantasy/dramat

Niemcy/Wlk. Bryt. 2012

Podczas prac wykopaliskowych we francuskich Pirenejach, amerykańska archeolog Alice Tanner (Vanessa Kirby) odkrywa szczątki dwojga ludzi oraz pierścień z wygrawerowanym motywem labiryntu. Młodą badaczkę ogarnia niespodziewane uczucie deja vu. Rok 1209. Siedemnastoletnia Alaïs Pelletier (Jessica Brown Findlay) mieszka w Carcassone, bastionie Katarów, którzy właśnie zostali ogłoszeni przez Kościół heretykami. Dziewczyna strzeże wraz z ojcem trzech ksiąg ujawniających prawdziwe losy Świętego Graala. Choć obie kobiety dzieli osiem wieków historii, ich losy są ze sobą splecione. Alaïs toczy samotną walkę, słusznie przekonana, że nie może ufać nikomu, a zwłaszcza swej przebiegłej siostrze Oriane (Katie McGrath). Alice wyrusza zaś w podróż, odkrywając fragmenty pogrzebanej przez czas zagadki. Jeśli odnajdzie trzy starożytne księgi, w jej zasięgu znajdzie się największe archeologiczne odkrycie wszech czasów.

 

2012-12-17 Poniedziałek

2012 – The Beginning 2012 – Początek

Reż. Shannon Kring Buset

dokument  popularnonaukowy USA Finlandia Honduras Gwatemala 2012

21 grudnia 2012 roku – to data, która nie przestaje budzić emocji. Niektórzy twierdzą, że tego dnia nastąpi koniec świata, inni – że wówczas dojdzie do wielkiego oświecenia. Shannon Kring Buset postanowiła rozwikłać zagadkę, a prawdy dociec u źródła, czyli w kalendarzu Majów.

1400 lat temu Majowie stworzyli kalendarz obejmujący dwa cykle – rytualny i słoneczny. Przyjęło się uważać, że koniec trzynastu baktunów – najdłuższych jednostek czasu, jakie stosowali – wypada 21 grudnia tego roku. Katastrofiści łączą tę datę z apokaliptycznymi prognozami. Inwersja biegunów, potężne eksplozje na Słońcu, uderzenie asteroidy – te i inne scenariusze skutecznie podsycają ich wyobraźnię. Są jednak i tacy, którzy oczekują przeżycia mistycznego. Wspominają o przepowiedni Indian Hopi zapowiadającej przemianę jednego świata w drugi, proroctwie Inków głoszącym nadejście złotej ery czy profetycznych wizjach Maorysów, wierzących w odsłonięcie kurtyny oddzielającej dwa różne wymiary. Jedno jest pewne pod koniec roku 2012 ma się wydarzyć coś wielkiego.

 

2012-12-18               wtorek       

Attenberg

Reż. Athina Rachel Tsangari

Wyst. Ariane Labed, Giorgos Lanthimos

obyczajowy/dramat   Grecja 2010

23-letnia Marina (Ariane Labed) żyje w nadmorskim miasteczku oszpeconym podupadającym zakładem przemysłowym. Dziewczyna nie rozumie ludzi i ogranicza kontakty z nimi do minimum. Obyczajom przedstawicieli swojego gatunku przygląda się z dystansu, niczym badacze z filmów przyrodniczych Sir Davida Attenborough, które namiętnie  ogląda. Na co dzień pracuje jako kierowca w fabryce i opiekuje się chorym na raka ojcem, Spyrosem (Vangelis Mourikis). Jej jedyną przyjaciółką jest wyzwolona, doświadczona seksualnie Bella (Evangelia Randou), która uczy Marinę jak się całować. Pewnego dnia w mieście pojawia się człowiek z zewnątrz – inżynier (Giorgos Lanthimos), który trafia pod opiekę Mariny. Znajomość zaczyna się od niewinnego pojedynku w piłkarzyki, a z czasem staje się dla dziewczyny kluczowym momentem spóźnionego dojrzewania.

 

2012-12-19               środa

Rat HD Szczur

Reż. Steve Barron

Wyst. Imelda Staunton, Pete Postlethwaite

komediodramat fantasy   Irlandia/Wlk Bryt   2000

Doręczyciel z Dublina, Hubert Flynn (Pete Postlethwaite) wraca do domu z tradycyjnego wieczoru w pubie. Ku przerażeniu domowników, mężczyzna zamienia się w szczura. Żona Conchita (Imelda Staunton) uważa, że to kara za dotychczasowy styl życia, podczas gdy córka Marietta (Kerry Condon) przekonuje, że nawet w takiej postaci należy traktować ojca z szacunkiem. Przypadek dostawcy staje się szybko lokalną sensacją, a pisarz Phelim Spratt (David Wilmot) namawia Flynnów na udział w napisaniu książki o transformacji Huberta, roztaczając wizję przyszłych zysków. W międzyczasie rodzina postanawia jednak wypuścić szczura na wolność, a gdy ten wraca, sprowadza księdza do odczynienia nad nim egzorcyzmów. Rytuał skutkuje i doręczyciel powraca do ludzkiej postaci. Nagle w łeb mogą wziąć plany napisania książki. Flynnowie i Phelim są więc gotowi uciec się do fortelu.

 

2012-12-20               piątek        

Project Nim HD Projekt Nim

Reż. James Marsh

dokument Wlk Bryt./USA       2011

Listopad 1973 roku, ośrodek badawczy ssaków naczelnych w Oklahomie. Matka nowo narodzonego szympansa dostaje zastrzyk usypiający, a jej płaczące ze strachu młode zostaje jej odebrane na zawsze. Wszystko dzieje się w ramach eksperymentu, który do historii przejdzie jako Projekt Nim.

Nim Chimpsky – tak nazwano młodego szympansa, którego w 1973 roku zabrano matce i przekazano pod opiekę pewnej absolwentce psychologii. Kobieta miała wychować małpkę wraz z trójką dzieci, traktując ją jak małego człowieka. Zastanawiano się, czy tak blisko spokrewniony z nami naczelny nauczy się komunikować za pomocą ludzkiego języka.

 

2012-12-21               sobota  

The Extra Man HD Chłopak do towarzystwa

Reż. Shari Springer Berman,

Wyst. Robert Pulcini, Kevin Kline, Paul Dano, Katie Holmes

komedia USA/Francja 2010

Dwudziestokilkuletni Louis Ives (Paul Dano) wykłada literaturę angielską w prywatnej szkole w Princeton. Ma nienaganne maniery. Uwielbia prozę F. Scotta Fitzgeralda i Henry’ego Jamesa. Lubi też sekretnie przebierać się w damską bieliznę. Przyłapany na kompromitującym ekscesie w uczelnianym kampusie, traci pracę. Za namową dyrektorki szkoły wyjeżdża do Nowego Jorku gdzie wynajmuje pokój u Henry’ego Harrisona (Kevin Kline). Okazuje się, że właściciel mieszkania, niespełniony dramaturg i pozujący na zubożałego arystokratę dandys, zajmuje się zapewnianiem towarzystwa zamożnym wdowom na nowojorskim Upper East Side, chociaż nie kryje się z radykalnymi poglądami na temat kobiet. Wspólne mieszkanie z nim otwiera nowy rozdział w życiu Louisa. Przyczynia się do tego również piękna pani redaktor Mary Powell (Katie Holmes) z niszowego pisma proekologicznego, w którego dziale marketingu Ives podejmuje pracę.

 

ŚWIĄTECZNY TYDZIEŃ W CANAL+

 

2012-12-23      niedziela   

Beethoven’s Christmas Adventure HD      Beethoven. Świąteczna przygoda

Reż. John Putch

Wyst. John Cleese, Munro Chambers, Kim Rhodes

komedia fantasy USA/Kanada          2011

Trzy dni przed gwiazdką Święty Mikołaj przydziela elfa Henry’ego (Kyle Massey) do opieki nad reniferami. Ten pracuje po kryjomu nad nową zabawką, dzięki której zdobyłby wreszcie uznanie brodatego przełożonego. Chwila nieuwagi w trakcie pracy sprawia, że zaprzęg z reniferami i niesfornym elfem wzbija się w powietrze. Henry kończy niefortunny lot rozbijając się na drzewie w pewnym amerykańskim miasteczku. Na domiar złego gubi magiczny worek z zabawkami, który wpada w ręce dwóch chciwych sklepikarzy. Na trop rozbitka wpada robiący karierę celebryty bernardyn Beethoven. Opiekujący się sławnym psem nastolatek Mason (Munro Chambers) w tajemnicy przed matką (Kim Rhodes) daje Henry’emu schronienie w przydomowym garażu. Razem z Beethovenem postanawiają pomóc elfowi w odzyskaniu drogocennego worka. Jeśli nie zdążą na czas, nikt nie dostanie prezentów.

„Beethoven. Świąteczna przygoda” to siódma odsłona filmów o wiecznie zaślinionym bernardynie, które bawią rodziny od 1992 roku.

 

2012-12-22               niedziela   

Misja Afganistan odc.12

Reż. Maciej Dejczer

Wyst. Paweł Małaszyński Tomasz Schuchardt Eryk Lubos, Piotr Rogucki

serial wojenny Polska 2012

 

2012-12-24 poniedziałek

Labyrinth  (cz II) HD Labirynt cz.2

Reż. Christopher Smith

Wyst. Vanessa Kirby, John Hurt, Tony Curran

przygodowy fantasy         Niemcy/Wlk.Bryt  2012

Podczas prac wykopaliskowych we francuskich Pirenejach, amerykańska archeolog Alice Tanner (Vanessa Kirby) odkrywa szczątki dwojga ludzi oraz pierścień z wygrawerowanym motywem labiryntu. Młodą badaczkę ogarnia niespodziewane uczucie deja vu. Rok 1209. Siedemnastoletnia Alaïs Pelletier (Jessica Brown Findlay) mieszka w Carcassone, bastionie Katarów, którzy właśnie zostali ogłoszeni przez Kościół heretykami. Dziewczyna strzeże wraz z ojcem trzech ksiąg ujawniających prawdziwe losy Świętego Graala. Choć obie kobiety dzieli osiem wieków historii, ich losy są ze sobą splecione. Alaïs toczy samotną walkę, słusznie przekonana, że nie może ufać nikomu, a zwłaszcza swej przebiegłej siostrze Oriane (Katie McGrath). Alice wyrusza zaś w podróż, odkrywając fragmenty pogrzebanej przez czas zagadki. Jeśli odnajdzie trzy starożytne księgi, w jej zasięgu znajdzie się największe archeologiczne odkrycie wszech czasów.

 

2012-12-24 poniedziałek

Detropia

Reż. Heidi Ewing, Rachel Grady

dokument socjologiczny USA 2012

Kiedyś Detroit było stolicą klasy średniej, industrialną utopią, w której „amerykański sen” stawał się faktem. Dziś znajduje się na granicy bankructwa, straszy widokiem zamkniętych fabryk, rozpadających się domów, obskurnych dzielnic. Z dawnej dumy Ameryki stało się jej wyrzutem sumienia.

 

2012-12-25               wtorek    

Listy do M.

komedia, Polska, 2011, 110’

reżyseria: Mitja Okorn

występują: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk

 

Prezenter radiowy Mikołaj (Maciej Stuhr) samotnie wychowuje rezolutnego synka Kostka (Jakub Jankiewicz), który pragnie, by tata znów się zakochał. Bogata, zimna jak lód dyrektorka radia, Małgorzata (Agnieszka Wagner), wyznacza Mikołajowi dyżur w wigilijny wieczór. Jej małżeństwo z mądrym i wyrozumiałym Wojciechem (Wojciech Malajkat) jest pełne niewypowiedzianych trudnych emocji. Samotna siostra Małgorzaty, Betty (Katarzyna Zielińska), niecierpliwie oczekuje narodzin synka. Doris (Roma Gąsiorowska), pracująca w święta jako pomocnica Świętego Mikołaja, marzy o wielkiej miłości, choć dzwoniąc do radia wyznaje, że w nią nie wierzy. Jej kolega z pracy Melchior, zwany też Melem Gibsonem (Tomasz Karolak), to nałogowy podrywacz. Teraz romansuje z Kariną (Agnieszka Dygant), żoną policyjnego negocjatora, Szczepana (Piotr Adamczyk), który coraz gorzej znosi kolejne upokorzenia i napięte relacje z dorastającą córką (Anna Matysiak). Szef Doris, arogancki Wladi (Paweł Małaszyński), szuka dziewczyny, z którą mógłby pokazać się u rodziców na świątecznej kolacji. Losy tych goniących za miłością i zrozumienie ludzi splatają się ze sobą w wigilię Bożego Narodzenia.

 

2012-12-26               środa

Tower Heist HD Tower Heist. Zemsta cieciów

Reż. Brett Ratner

Wyst. Ben Stiller, Eddie Murphy

komedia sensacyjna         USA 2011

Josh Kovacs (Ben Stiller) jest menedżerem luksusowego nowojorskiego apartamentowca, zwanego The Tower. Od ponad dziesięciu lat dogląda budynku z wielką troską. Do lokatorów wieżowca należy potentat z Wall Street Arthur Shaw (Alan Alda), objęty aresztem domowym za defraudację gigantycznej sumy pieniędzy. Wśród ofiar finansowych przekrętów Shawa znaleźli się m.in. pracownicy The Tower, którzy powierzyli mu swoje fundusze emerytalne. Kiedy okazuje się, że nieuczciwy biznesmen najprawdopodobniej uniknie odpowiedzialności, Josh i jego kompani, wśród których jest m.in. dozorca Charlie (Casey Affleck) i zrujnowany inwestor Fitzhugh (Matthew Broderick) obmyślają plan wielkiej zemsty. Z pomocą drobnego oszusta Slide’a (Eddie Murphy) chcą wykraść dwadzieścia milionów dolarów ukryte w apartamencie Shawa. Problem w tym, że krezus jest strzeżony przez oddział funkcjonariuszy FBI, dowodzony przez agentkę Claire Denham (Téa Leoni). Szajka „cieciów” jest jednak gotowa na wszystko, aby zgarnąć wielkie pieniądze. Zwłaszcza, że znają apartamentowiec jak nikt inny…

 

2012-12-28               piątek

From Prada to Nada HD Prada albo nic

Reż. Angel Garcia

Wyst. Camilla Belle, Alexa Vega

komedia/dramat/romans Meksyk/USA          2011

Nora (Camilla Belle) i Mary (Alexa Vega) Dominguez są siostrami z dobrze sytuowanej latynoskiej rodziny. Pierwsza poświęca się studiom prawniczym i marzy o zrobieniu kariery, młodszą pochłaniają głównie zakupy i dbanie o wygląd. Pewnego dnia umiera ich ojciec, a na odczytaniu testamentu dziewczęta dowiadują się, że ich rodzina zbankrutowała. Siostry są zmuszone sprzedać dom i przeprowadzić się z Beverly Hills do ubogiej dzielnicy we wschodnim Los Angeles. W obliczu finansowych problemów, Nora jest gotowa rzucić studia, aby umożliwić dalszą naukę Mary. W college’u Mary zauważa Rodriga (Kuno Becker), zamężnego wykładowcę literatury. Ona wpada zaś w oko chłopakowi z sąsiedztwa, Brunonowi (Wilmer Valderrama). Nora z kolei staje się obiektem westchnień swojego nowego pracodawcy, szefa firmy prawniczej Edwarda (Nicholas D’Agosto). Z czasem obie dziewczyny zrozumieją, że modne ubrania Prady nie znaczą nic bez miłości.

 

2012-12-29      sobota

The Debt HD Dług

Reż. John Madden

Wyst. Helen Mirren, Sam Worthington

sensacyjny dramat thriller USA/Wlk.Bryt/Węgry 2010

Rok 1997, Tel Awiw. Emerytowana agentka Mossadu, Rachel Singer (Helen Mirren), bierze udział w imprezie zorganizowanej z okazji wydania książki przez jej córkę Sarah (Romi Aboulafia). Tematem publikacji jest przeprowadzona 30 lat wcześniej brawurowa akcja, w której uczestniczyła Rachel, jej późniejszy mąż, Stephan Gold (Tom Wilkinson), i kolega z wywiadu David Peretz (Ciarán Hinds). Trójka młodych agentów (Jessica Chastain, Marton Csokas, Sam Worthington) miała za zadanie pojmać i doprowadzić przed sąd nazistowskiego zbrodniarza wojennego Dietera Vogla (Jesper Christensen), znanego jako „Chirurg z Birkenau” z powodu okrutnych pseudomedycznych eksperymentów, które tam przeprowadzał. Operacja była przeprowadzona we wschodnim Berlinie, gdzie Vogel się ukrywał pracując jako ginekolog. Oficjalnie zakończyła się śmiercią ściganego, który miał zginać z rąk Rachel. Agenci powrócili wówczas do kraju jako bohaterowie i są tak traktowani w Izraelu do dziś. Akcja w Berlinie nie poszła jednak zgodnie z planem, a konsekwencje zatajenia prawdy byli agenci zaczynają odczuwać niemal równocześnie z wydaniem książki.

 

2012-12-29               niedziela

Misja Afganistan odc.13

Reż. Maciej Dejczer

Wyst. Paweł Małaszyński Tomasz Schuchardt Eryk Lubos Piotr Rogucki

serial wojenny Polska 2012

 

 

2012-12-31 poniedziałek

Maraton tańca

Reż. Magdalena Łazarkiewicz

Wyst. Joanna Kulig,Olga Frycz, Leszek Lichota, Łukasz Simlat

kom.dram. Polska 2011

Dąbie, miasteczko na Dolnym Śląsku. Na miejscowym rynku trwa festyn. Jego główną atrakcją ma być maraton tańca. Zwycięzca otrzyma 50 tysięcy złotych ufundowane przez lokalnego przedsiębiorcę, a uczestnicy konkursu szansę wylosowania luksusowego samochodu terenowego. Elokwentny konferansjer Alek (Maciej Wierzbicki) i prowincjonalna piosenkarka pop Joanna „Dżessika” (Agnieszka Podsiadlik) zapraszają mieszkańców do rywalizacji. Nie liczy się styl tylko to, aby wytrwać na parkiecie jak najdłużej. Dla większości mieszkańców miasteczka konkurs jest klucz do lepszego świata. Agnieszka (Joanna Kulig) urodziła chorego synka i nie ma pieniędzy na jego leczenie, mąż fryzjerki Moniki Grzelak (Olga Frycz) nagle zniknął, nieśmiały kaleka Krystian (Krzysztof Skonieczny) jest gotowy na wszystko, aby zdobyć serce Dżessiki, a para pechowych przestępców – Sylwuś (Dariusz Toczek) i Szymuś (Łukasz Simlat) – szykuje największy przekręt w karierze. Wygadany ksiądz Damian (Leszek Lichota) bierze w tany zakonnicę Cezarię (Barbara Kurzaj), a opuszczonej przez męża pijaka Zosi Niewiadomskiej (Joanna Gonschorek) partneruje jej nastoletni syn Michaś (Filip Garbacz). Taneczna przestrzeń szynko staje się miejscem do prywatnych rozgrywek. Na jaw wychodzą żale, animozje, głęboko skrywane sekrety i zdrady.

 

2012-12-31 poniedziałek

Darwin Darwin w Dolinie Śmierci

Reż. Nick Brandestini

dokument socjologiczny Szwajcaria 2011

 

 

2013-01-01               wtorek

Forces speciales HD Terytorium wroga

Reż. Stephane Rybojad

Wyst. Diane Kruger,Djimon Hounsou

akcja/wojenny/dramat   Francja 2011

Elsa Casanova (Diane Kruger) jest we Francji znaną dziennikarką, która jawnie i głośno demonstruje swój sprzeciw wobec obecności zachodnich sił zbrojnych w Afganistanie. Zbudowała osobistą więź z tym krajem i jest mocno zaangażowana w sprawę emancypacji afgańskich kobiet. Z jedną z nich przeprowadza w Kabulu wywiad. Maina (Morjana Alaoui) opowiada tragiczną historię swojego życia, odsłania twarz przed kamerą, twierdząc, że widzą się ostatni raz i ostrzega dziennikarkę o grożącym jej niebezpieczeństwie. Wkrótce Elsa i jej afgański przewodnik Amen (Mehdi Nebbou) zostają uprowadzeni przez talibów, któremu przewodzi fanatyczny Ahmed Zaief (Raz Degan). Szansa na negocjacje z porywaczami jest niewielka, ponieważ Elsa została porwana nie dla okupu, lecz dla zyskania rozgłosu. Francuski rząd postanawia siłą uwolnić swoją obywatelkę z rąk terrorystów. Wysyła do Afganistanu sześcioosobowy oddział sił specjalnych pod dowództwem Kovaksa (Djimon Hounson).

 

KLUB FILMU POLSKIEGO: PRODUKCJE CANAL+

2012-12-04               wtorek

Kochankowie roku tygrysa

Reż. Jacek Bromski

Wyst.  Michał Żebrowski, Li Min, Sun Ji Feng, Zhao Feng Xia.

melodramat Polska 2005

Jest rok 1913. Przez śniegi Syberii ucieka z zesłania dwóch Polaków. Próbują przedostać się do Chin. Przeprawa przez graniczną rzekę Amur kończy się jednak dla jednego z nich tragicznie. Stankiewicz (Norbert Rakowski) ginie, a drugi z zesłańców, Wolski (Michał Żebrowski) wycieńczony i ciężko ranny traci przytomność. Odnajduje go ubogi chiński myśliwy, który zabiera go do swojej chaty w górach. Guo (Sun Ji Feng) i jego żona pomagają wrócić Wolskiemu do zdrowia, ale ukrywają przed nim swoją 16-letnią córkę Song (Li Min). Aby nie kusić zesłańca urodą dziewczyny, ojciec zmusza ją do obcięcia włosów i przebrania się w męskie ubrania. Między ocalonym Wolskim a przebraną za mężczyznę Song wybucha jednak namiętność.

 

2012-12-11               wtorek

Plac Zbawiciela

Reż. Joanna Kos – Krauze, Krzysztof Krauze

Wyst. Jowita Budnik, Arkadiusz Janiczek, Ewa Wencel, Beata Tyszkiewicz.

dramat społeczny Polska 2006

Beata (Jowita Budnik) i Bartek (Arkadiusz Janiczek) są młodym małżeństwem na dorobku. Mają dwóch kilkuletnich synów (Natan i Dawid Gudejko) i dużo planów na przyszłość, a najważniejszym z nich jest zakup własnego mieszkania. Aby tego dokonać poświęcają wszystkie oszczędności i, żeby było taniej, rezygnują z wynajmowanego lokalu. Wprowadzają się do matki Bartka, Teresy (Ewa Wencel), która nie darzy Beaty sympatią, lubi ją pouczać i strofować. Nie szczędzi też złośliwości synowi. By odreagować, Beata i Bartek snują się po betonowych kondygnacjach swojego przyszłego bloku, planując rozkład mieszkania, do którego klucze już wkrótce mają odebrać. Tymczasem deweloper ociąga się, a pobyt u matki niewygodnie dla wszystkich przedłuża. Sytuacja zamienia się w koszmar, kiedy okazuje się, że deweloper zbankrutował. Niedługo później wychodzi na jaw romans Bartka, który wkrótce wyprowadza się z domu do kochanki. Po desperackich próbach odzyskania męża Beata popada w głęboką depresję. Przestaje wychodzić z domu, nie dba o siebie i dzieci.

 

2012-12-18               wtorek

Skazany na bluesa

Reż. Jan Kidawa – Błoński

Wyst. Tomasz Kot, Jolanta Fraszyńska, Maciej Balcar, Adam Baumann

biograficzny Polska 2005

 

2012-12-25               wtorek

Palimpsest

Reż. Konrad Niewolski

Wyst. Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Robert Gonera, Adam Ferency

thriller Polska 2006

Marek (Andrzej Chyra), inspektor policji przeżywający właśnie kryzys nerwowy, otrzymuje bardzo trudną sprawę. Ma wyjaśnić okoliczności śmierci kolegi Maćka (Tomasz Sapryk), również policjanta. Marek podejrzewa, że morderstwa dokonał ktoś z najbliższego otoczenia, być może również funkcjonariusz policji. Śledztwo, w którym wciąż pojawiają się nowe tropy, zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Marek zbiera strzępy informacji i przesłuchuje wciąż nowych świadków. W końcu orientuje się, że chodzi po własnych śladach. Ktoś bawi się z nim w kotka i myszkę, steruje jego ruchami i zaciera tropy. Związek z zabójstwem ma Hanna (Magdalena Cielecka), tajemnicza kobieta związana z Markiem, ale też zapewne z Maćkiem. Hanna pociąga Marka, ale jednocześnie przeraża. Mężczyzna pragnie jej zaufać, ale boi się, że to właśnie ona chce go wrobić. Kiedy na skraju załamania psychicznego trafia do szpitala, wydaje mu się, że wreszcie poznał prawdę. Ale czy istnieje obiektywna prawda w relatywnym świecie? I która rzeczywistość jest prawdziwa, a która jedynie wytworem chorej psychiki policjanta?

 

2013-01-01      wtorek

Złoto dezerterów

Reż. Janusz Majewski

Wyst. Marek Kondrat, Wiktor Zborowski, Bogusław Linda, Katarzyna Figura.

komedia Polska 1998

Jesień 1942 roku. W willi na warszawskim Żoliborzu trwa tajna narada grupy AK, w której uczestniczą: major Jeremi (Jan Englert), rotmistrz Leliwa (Leonard Pietraszak), porucznik Lotka (Piotr Machalica) i podporucznik Pet (Artur Żmijewski). Zostaje powołany specjalny oddział, który ma kupić broń i amunicję od włoskich dywizji wycofujących się z frontu wschodniego. Transakcja jest bardzo kosztowna, dowództwo postanawia więc okraść okupantów. W jednym z łódzkich banków znajduje się duża ilość złota skradzionego przez Niemców gminom żydowskim. Cenny depozyt jest w sejfie w podziemiach. Napad ma być przeprowadzony przez doświadczonych żołnierzy, pozostaje jednak kwestia otwarcia sejfu. Zostają do tego wyznaczeni prawdziwi przedwojenni kasiarze: Kania (Marek Kondrat) i Silberman (Piotr Gąsowski). Problem w tym, że pierwszy siedzi w więzieniu w Krakowie, a drugi – za murami tamtejszego getta. Ich dawny druh Rudy (Bogusław Linda) wyrusza z misją oswobodzenia przyjaciół. Przy okazji z krakowskiego getta zostaje uwolniony krawiec Moryc Haber (Wiktor Zborowski), kompan Kani z czasów I wojny światowej. Wkrótce rozpoczynają się intensywne przygotowania do skoku życia.

SERIALE

2012-11-15 w każdy czwartek godz. 21:00

Suits II –  W garniturach II (16 odc.)

Reż. Aaron Korsh

Wyst. Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Gina Torres, Rick Hoffman

serial prawniczy USA 2012

Harvey Specter jest najlepszym closerem w Nowym Jorku. Efektywnie i z wrodzoną wirtuozerią doprowadza do zamknięcia spraw związanych z fuzjami, przejęciami, a nawet rozwodami. Nikogo poza jego cichym rywalem Louisem Littem nie dziwi więc fakt mianowania go starszym partnerem w spółce Pearson & Harden.

 

W każdy czwartek godz. 21:50

Eureka sezon 5 ostatni (14 odc.)

Reż. Andrew Cosby, Jaime Paglia

Wyst. Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Erica Cerra, Joe Morton

serial science fiction         USA 2012

Eureka to z pozoru senne miasteczko, jakich wiele w sercu Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości jest to miejsce niezwykłe, zamieszkane głównie przez genialnych naukowców z całego świata oraz ich rodziny. Zaproszeni do Eureki z inicjatywy amerykańskiego rządu, ukryci przed oczami świata, geniusze mają w absolutnym spokoju i dostatku pracować nad nowymi technologiami. Do starannie wyselekcjonowanej społeczności trafia przypadkiem agent federalny Jack Carter (Colin Ferguson), podróżujący z nastoletnią córką Zoe (Jordan Hinson). W konsekwencji zbiegu okoliczności mężczyzna zostaje szeryfem Eureki. Od tej pory, wraz z szefową ochrony instytutu Global Dynamics Jo Lupo (Erica Cerra), pilnuje porządku w miasteczku. A to zadanie bardzo trudne, bo każdy z wynalazków rezydentów Eureki, użyty przez niepowołane osoby, grozi trudnymi do wyobrażenia kłopotami.

Piąty sezon „Eureki” jest zarazem ostatnim – wykreowany przez scenarzystów Andre Cosby’ego i Jaime’ego Paglię serial znalazł finał. Przez sześć lat emisji perypetie szeryfa Cartera i jego przyjaciół z Eureki cieszyły się niesłabnącą uwagą widzów na specjalizującym się w fantastyce kanale SyFy Channel. Każdy z odcinków 5. sezonu gromadził przeciętnie ponad półtoramilionową widownię, dzięki czemu „Eureka” plasowała się w czołówce najpopularniejszych programów telewizji kablowej w USA. Swego czasu dziennik „The New York Daily News” porównał „Eurekę” do „Miasteczka Twin Peaks” i „Przystanku Alaska” w żartobliwie potraktowanej konwencji science fiction. Porównanie to pozostaje aktualne także w przypadku finałowego sezonu, w którym widzowie poznają dalsze losy projektu kosmicznego Astraeus oraz ciąg dalszy burzliwej relacji Jacka Cartera z dr. Allison Blake. Co więcej, fani serialu powinni przygotować się na niejedno zaskoczenie. Jak zauważył recenzent serwisu Alasdair Wilkins: „Mamy wiele powodów, by kochać „Eurekę”, ale gwałtowne zwroty akcji dotąd do nich nie należały. Koniec serii funduje prawdziwie szokujące zakończenie”.

 

W każdą niedzielę   godz. 22:00

Misja: Afganistan (13 odc.)

Reż. Grzegorz Kuczeriszka, Maciej Dejczer

Wyst. Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Piotr Rogucki

serial wojenny Polska 2012

Głównym bohaterem „Misji: Afganistan” jest porucznik Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński), który obejmuje dowództwo nad plutonem pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej wyjeżdżającej do Afganistanu. Jest to dla niego pierwszy przydział po szkole oficerskiej. Musi nauczyć się dowodzić i zdobyć zaufanie podległych mu żołnierzy, którzy uważają, że pozycję zdobył dzięki ojcu, byłemu generałowi. W pierwszym odcinku poznajemy członków plutonu i powody, dla których zdecydowali się na wyjazd. Niektórzy traktują misję jak męską przygodę, inni jak patriotyczny obowiązek czy po prostu wojskową służbę, a jeszcze inni chcą załatwiać na niej osobiste porachunki. Już wkrótce przyjdzie im zmierzyć się z trudną rzeczywistością, własnymi problemami i dylematami życiowymi i nauczyć się, że przetrwać mogą tylko razem.

 

W każdą sobotę   godz. 16:50

LEVERAGE IV  Uczciwy przekręt IV (18 odc.)

Reż. John Rogers, Chris Downey

Wyst. Timothy Hutton, Gina Bellman, Christian Kane, Beth Riesgraf

serial sensacyjny  USA 2011

Kolejna seria przygód Neda Forda i jego zespołu. Dzielny team jak zwykle ucieka się do niezwykłych metod walcząc z najróżniejszymi wyzyskiwaczami: od firm farmaceutycznych i skorumpowanych szefów wytwórni płytowych po chciwych sprzedawców samochodów.

 

W każdą  środę około godz. 22:30

„Fate/Zero” sezon 1 do 19.12,  sezon 2 od 26.12 (12 odc.)

reż. Ei Aoki
serial anime Japonia  2011

Raz na 60 lat w mieście Fuyuki zbiera się siedmiu magów, którzy mają walczyć o cudowny artefakt, zwany Świętym Graalem. Do pokonania przeciwników wykorzystują nie tylko magię. Wystawiają do walki jednego ze słynnych bohaterów z dziejów ludzkości.

Rywalizacja jest zaciekła, a wszystkie metody walki uważa się za dozwolone. Graala chce zdobyć m.in. ród Einzbern, który pomimo swej nieposzlakowanej reputacji postanawia zatrudnić bezwzględnego maga-zabójcę Kiritsugu Emiyę, znanego z nieustępliwego charakteru i niekonwencjonalnych metod. Przez kolejne osiem lat Emiya przygotowuje się do zmagań o zdobycie cennego trofeum. W międzyczasie nawiązuje romans z Irisviel von Einzbern, która zostaje jego żoną. Kiedy przychodzi pora stanąć do walki, Kiritsugu czuje się rozdarty pomiędzy powinnością a rodziną. Tymczasem przeciwko niemu ma walczyć sześciu znakomitych przeciwników, w tym także jego arcywróg Kirei Kotomine, szalony ksiądz, który pragnie zabić Emiyę, aby zapełnić pustkę w swoim życiu. Wojna o Świętego Graala może mieć tylko jednego zwycięzcę.

W każdą sobotę godz. 14:30

Wildlife  Tajemnice zwierząt

serial przyrodniczy, Japonia, 2010,

reżyseria: Nobuhito Yamashita

Twórcy serialu zabierają widzów w najodleglejsze zakątki świata, by podglądać życie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas egzotycznych podróży odkrywają tajemnice m.in. wielkich kotów zamieszkujących afrykańską sawannę, wodnych drapieżników oraz ich ofiar. Zdjęcia zrealizowane w formacie HD pozwalają w pełni delektować się pięknem dzikiej przyrody.

 

EMISJE 3D

CHINY BEZ TAJEMNIC ODC. 4 (China Revealed)

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, niedziela, 2 grudnia 2012, 20:00

(China Revealed)

seria dokumentalna 3D, Nowa Zelandia/Chiny, 2011, 46’

„Chiny bez tajemnic” to seria dokumentalna ukazująca najbardziej urokliwe i zdumiewające krajobrazy oraz budowle Państwa Środka. Dzięki dziesięciu godzinnym odcinkom widzowie wybiorą się w trójwymiarową podróż po miejscach mało znanych zachodniej cywilizacji.

 

LIGA ANGIELSKA: MANCHESTER CITY – MANCHESTER UNITED

NA ŻYWO W CANAL+ 3D, niedziela, 9 grudnia 2012, 14:25

DERBY MANCHESTERU

9 grudnia oczy piłkarskiego świata zwrócone będą na Etihad Stadium w Manchesterze. Tam odbędą się derby tego miasta, w których ekipa City zmierzy się z United. Liczba podtekstów i zawiłości historycznych związanych z ich rywalizacją godna jest grubej księgi. Historia meczów pomiędzy tymi klubami sięga 1881 roku kiedy odbyło się ich pierwsze nieoficjalne spotkanie. Od tamtej pory stawały one naprzeciw siebie w oficjalnych pojedynkach 164 razy. Dotychczas częściej wygrywał Manchester United – 68 razy. W ostatnich latach to jednak drużyna City miała więcej powodów do satysfakcji. Niedawno u siebie wygrała 1:0, ale kilka tygodni wcześniej dokonała rzeczy niezwykłej pokonując zespół sir Aleksa Fergusona na Old Trafford aż 6:1. Była to najwyższa wygrana w historii derbowej rywalizacji w Manchesterze. Dramatyczny był również finisz ubiegłego sezonu kiedy do ostatnich sekund ostatniej kolejki ważyły się losy mistrzostwa Anglii. Drużyny toczyły korespondencyjny pojedynek i spektakularna końcówka spotkania Manchester City-QPR zadecydowała, że tytuł, dzięki golom w ostatnich minutach Edina Dżeko i Sergio Aguero, powędrował do niebieskiej części miasta.

 

LEGENDY LOTNICTWA

(Legends Of Flight) dokument 3D, Wielka Brytania, 2010, 42’

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, niedziela, 16 grudnia 2012, 20:00

Historia lotnictwa liczy już ponad 100 lat. Jest to okres pełny wielkich dokonań, ale też tragicznych wydarzeń. Samoloty – maszyny, które kiedyś budziły zdumienie i zachwyt, a w trakcie wojen zwiastowały tragedię – są teraz powszechnym środkiem komunikacji. Rzadko kiedy jednak pasażerowie tych wielkich maszyn zdają sobie sprawę z ich skomplikowanej budowy, wielkiej historii czy pracy ludzi, którzy je obsługują. Trójwymiarowy dokument „Legendy lotnictwa” to historyczna podróż przez ponad 100 lat awiacji. Twórcy filmu pokazują nie tylko maszyny, które odeszły już do lamusa, ale też techniczne szczegóły ich funkcjonowania i najnowsze osiągnięcia lotnictwa. A wszystko to przy wykorzystaniu technologii 3D.

 

Misja Afganistan odc. 7

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, niedziela, 25 grudnia 2012, 20:00

Reż. Grzegorz Kuczeriszka, Maciej Dejczer

Wyst. Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Piotr Rogucki

serial wojenny Polska 2012


FLAMENCO DZIŚ

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, poniedziałek, 31 grudnia 2012, 21:00

(Flamenco, Flamenco)

muzyczny, Hiszpania, 2010, 89’

reżyseria: Carlos Saura

Film to opowiedziana za pomocą muzyki i tańca historia flamenco. Jego twórcą jest Carlos Saura, laureat nagrody BAFTA, doceniony m.in. na festiwalach w Berlinie, Cannes i Wenecji. Hiszpański reżyser ma na koncie znakomite produkcje taneczne – jego „Carmen” i „Tango” były nominowane do Oscara® jako najlepsze produkcje nieanglojęzyczne. „Flamenco dziś” to zapis widowiska muzycznego, prezentującego różne oblicza popularnego andaluzyjskiego tańca. W spektaklu Saury występuje sześciu wybitnych instrumentalistów flamenco i jazzu, czworo charyzmatycznych wokalistów i tuzin tancerzy. 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.