Canal+ w grudniu 2019

 W grudniu w Canal+ obejrzymy m.in.: komedia „Teraz albo nigdy”, melodramat „W domu innego”, komedia „Witajcie w Marwen”,  polskie filmy „Planeta singli 2”, „Pech to nie grzech” czy „Miłość jest wszystkim„. Filmy animowane m.in.: „Jak wytresować smoka 3”, „Dolina muminków”, „Biały kieł”, „Grinch”, nowe seriale : „Dlaczego kobiety zabijają?„, „Wyznanie”, polski miniserial „Polityka”, hiszpański „Idealne życie”, belgijski „Dwunastu”, norweski „Fotki wstydu”, 2 sezon serialu „Zaczęło się w środę”, oraz finałowy 4 sezon „Mr. Robot”.

 

Biały Kieł
(Croc-Blanc (White Fang))
animacja, Francja, Luksemburg, USA, 2018
reżyser: Alexandre Espigares

Mały szczeniak, będący mieszanką psa i wilka, odłącza się od swojej rodziny i zostaje przygarnięty przez indiańskie plemię. W miarę dorastania zaczynają interesować się nim ludzie o złych zamiarach, co staje się powodem wielu przygód.

Biały Kieł jest rezolutnym i jednocześnie nietypowym szczeniakiem. Umie przetrwać w mroźnych krainach dzikiej północy, jest żądny przygód, a z drugiej strony umie być wierny i lojalny swojemu właścicielowi. Kiedy pewnego mroźnego dnia gubi się i odłącza od rodziny, z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia. Mężczyzna uczy go współpracy z innymi psami i życia w ludzkiej wspólnocie. Kiedy Kieł zaczyna dorastać, wszyscy ludzie naokoło niego zaczynają zdawać sobie sprawę z jego wyjątkowości. Zasadzają się na niego także osoby o złych zamiarach i w wyniku wydarzeń odbierają go dotychczasowemu właścicielowi. Biały Kieł staje się dla nich jedynie źródłem łatwego zarobku. Na Kła czeka wiele przygód, podczas których odkryje swoją prawdziwą naturę.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 1 grudnia, godz. 18:30

 

 

Siostry
(The Sisterhood)
thriller, Kanada, 2019
reżyser: Jean-Francois Rivard
obsada: Claire Coffee, Lisa Berry, Siobhan Murphy

Po śmierci matki życie Ashley kompletnie się zawaliło. Jasmine, w trosce o swoją siostrę, zabiera ją na spotkanie wspólnoty Sióstr, gdzie Ashley ponownie zaczyna odnajdywać wiarę w siebie. Jednak wspólnota nie jest taka czysta, jakby się wydawało.

Ashley Shields miała ciężki rok, musiała uporać się ze śmiercią matki, stawić czoła rozpadowi małżeństwa, a także pogodzić się ze stratą możliwości awansu, na który pracowała bardzo ciężko. Kiedy więc jej siostra Jasmine zabiera ją na spotkanie kobiecej wspólnoty Sióstr, kobieta jest zaintrygowana i budzi się w niej promyk nadziei na zmianę dotychczasowego życia. Wspólnota prowadzona przez charyzmatyczną Desiree, spełnia wszystkie oczekiwania Ashley. Kobiety dają jej oparcie, a ona sama zaczyna odzyskiwać wiarę w siebie. Jej życie zaczyna powoli wracać na dobre tory, dostaje podwyżkę w pracy, rozwód jest rozwiązany na jej korzyść, a ona sama w końcu czuje się spełniona i szczęśliwa. Ashley jednak wkrótce odkrywa prawdę o toksycznej wspólnocie i próbuje się z niej wydostać. Czy uda jej się to zrobić nie narażając relacji z siostrą, a nawet własnego życia?

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 3 grudnia, godz. 20:00

 

 

Śmierć nadejdzie dziś 2
(Happy Death Day 2U)
horror, USA, Japonia, 2019
reżyser: Christopher Landon
obsada: Jessica Rothe, Israel Broussard, Phi Vu

W drugiej części horroru „Śmierć nadejdzie dziś” śledzimy dalsze losy Tree Gelbman, która znów musi zmierzyć się z mordercą w masce i tym samym dniem zaczynającym się od początku.

Wydawałoby się, że życie zadziornej Tree Gelbman się uspokoiło i mieszkająca w akademiku dziewczyna już nie musi się bać o swój los. Po jedenastokrotnym przeżyciu tego samego dnia i znalezieniu mordercy, wydawałoby się, że zła passa się skończyła. Nic bardziej mylnego. Współlokator Cartera, Ryan, twierdzi, że tym razem on przeżywa ten sam dzień jak jedno wielkie deja vu. Tree wiedząc przez jakie męczarnie przechodzi chłopak, postanawia mu pomóc. Sama jednak znów wpada w śmiertelną pętlę czasu.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 6 grudnia, godz. 21:00

 

 

 

 

Kursk
(Kursk)
historyczny, Belgia, Luksemburg, Francja, 2018
reżyser: Thomas Vinterberg
obsada: Matthias Schoenaerts, Colin Firth, Léa Seydoux, Peter Simonischek, August Diehl, Max von Sydow

W 2000 roku podczas ćwiczeń wojskowych na Morzu Barentsa dochodzi do wybuchu na okręcie podwodnym „Kursk”. 23 rosyjskich marynarzy przeżyło wybuch i czeka na ratunek w całkowitych ciemnościach i z coraz mniejszymi zapasami tlenu.

W sierpniu 2000 roku rosyjska marynarka wojenna postanawia wykonać pierwsze od dekady ćwiczenia floty morskiej. W tych wielkich manewrach udział bierze 30 okrętów, trzy regularne łodzie podwodne oraz jedna łódź podwodna będąca dumą rosyjskiej marynarki. K-141 Kursk, bo tak nazywa się łódź, to stalowy kolos o długości dwóch boisk piłkarskich i wielkości pary jumbo jetów. Dwa dni od rozpoczęcia manewrów następuje potężna eksplozja, którą zdołały nawet zarejestrować sejsmografy na Alasce. Olbrzymia łódź podwodna ląduje na dnie Morza Barentsa, a 23 ocalałych ze 118 obecnych w niej mężczyzn rozpoczyna desperacką walkę o przeżycie w oczekiwaniu na ratunek.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 7 grudnia, godz. 21:00
CANAL+ FILM, poniedziałek, 16 grudnia, godz. 22:00

 

 

 

Kopciuszek. Historia prawdziwa
(Cinderella and the Secret Prince)
animacja, USA, 2018
reżyser: Lynne Southerland

W królestwie, w którym mieszka Kopciuszek, władza została przejęta przez pewnego oszusta, a prawowity książę zamieniony w mysz. Wszędzie panuje nieład, dlatego Kopciuszek decyduje się zaprowadzić porządek na własną rękę, a także uratować księcia, który znalazł się w opałach.

Kopciuszek wraz z przyjaciółmi wybiera się na królewski bal. Po przybyciu na miejsce odkrywają straszliwy sekret. Okazuje się bowiem, że książę został zamieniony w mysz, a jego miejsce na dworze zajął oszust, który kontrolowany jest przez wiedźmę o okrutnych zamiarach. Aby odczarować zaklęcie i przywrócić porządek na dworze, Kopciuszek musi odnaleźć magiczny pierścień odczarowujący wszystkie złe zaklęcia. W poszukiwaniu ratunku Kopciuszek udaje się wraz z myszkami do zaczarowanej krainy.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 8 grudnia, godz. 18:30

 

 

W pułapce myśliwego
(The Birdcatcher)
historyczny, Norwegia, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Ross Clarke
obsada: August Diehl, Laura Birn, Sarah-Sofie Boussnina

Rodzice 14-letniej Żydówki ukryli ją w ciężarówce jadącej do Szwecji, aby uratować dziewczynę przed nazistami robiącymi czystki w norweskich miasteczkach. Nastoletnia dziewczyna musi samodzielnie zawalczyć o przeżycie.

W 1942 roku naziści zabierają się za czystkę rasową na terenie Norwegii. Jednymi z ich ofiar stają się rodzice 14-letniej Esther. Chcąc uratować życie ich jedynego dziecka, umieszczają ją w ciężarówce kierującej się w stronę norwesko-szwedzką granicy. Ciężarówka, w której przebywa dziewczyna zostaje zatrzymana przez nazistów. W obawie o swoje życie nastolatka ucieka do lasu. Esther spotyka tam chłopca w jej wieku, Aksela, który proponuje ukrycie jej w rodzinnej stodole. Od tej pory dziewczyna będzie musiała ukrywać swoją tożsamość pod przebraniem chłopca. Zadanie Esther nie jest łatwe, a każdy dzień stanowi wyzwanie, aby utrzymać swoją prawdziwą tożsamość w tajemnicy.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 12 grudnia, godz. 21:00

 

 

 

Bracia Sisters
(The Sisters Brothers)
western, Francja, Hiszpania, Rumunia, Belgia, USA, 2018
reżyser: Jacques Audiard
obsada: John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal

Lata 50. XIX wieku, Oregon. Dwoje nietypowych braci, Charlie oraz Eli, dostają zlecenie odnalezienia i zabicia znanego poszukiwacza złota, Hermanna Kermita Warma. Podróż staje się dla obydwu mężczyzn testem rodzinnych więzi i ścieżką do odnalezienia człowieczeństwa.

Charlie oraz Eli Sisters to dwójka niezwykłych braci. Są swoimi zupełnymi przeciwieństwami. Charlie, młodszy z braci, to hulaka, pijak i wolny duch, który nie grzeszy inteligencją i podczas gdy Charlie w duecie jest mięśniami, Eli jest mózgiem każdej operacji. Bracia nie stronią również od przemocy. Wychowywali się w dzikim i nieprzyjaznym świecie, więc obejście z bronią jest dla nich codziennością. Pewnego dnia dostają zlecenie na odnalezienie i zabicie Hermanna Kermita Warma, znanego poszukiwacza złota, którego autorska tajemnicza mikstura jest dosłownie na wagę złota. Wynaleziona przez niego mieszanka sprawia, że znajdujące się pod wodą złoto zaczyna błyszczeć, jednocześnie bardzo ułatwiając jego odnalezienie. W trakcie poszukiwań Eli przeżywa osobisty kryzys i zaczyna wątpić w sens jego kariery rozbójnika.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 13 grudnia, godz. 21:00

 

 

W domu innego
(The Aftermath)
melodramat, Niemcy, USA, Wielka Brytania, 2019
reżyser: James Kent
obsada: Keira Knightley, Alexander Skarsgård, Jason Clarke

Rachael, żona brytyjskiego pułkownika, przyjeżdża do Hamburga, aby dołączyć do swojego męża, który dostał zadanie odbudowania zniszczonego wojną miasta. Wprowadzają się do domu zamieszkałego przez Niemców, którym pozwalają zostać pod jednym warunkiem.

Jest rok 1946, powojenny Hamburg przykryty warstwą gruzu zaczyna się powoli odradzać. Rachael przybywa tam w środku mroźnej zimy, aby dołączyć do swojego męża Lewisa. Brytyjski pułkownik pracuje nad odbudową miasta i w ramach przeprowadzki otrzymał piękny dom, do którego mają się wprowadzić razem z żoną. Dom ma tylko jeden mankament. Jego poprzedni właściciel, Stefan Lubert, wraz z córką Fredy dalej się w nim znajdują, a dobroduszny Lewis postanawia pozwolić im zostać, pod warunkiem wyniesienia się na strych. W pełnej napięcia atmosferze wrogość i smutek szybko ustępują miejsca namiętności i zdradzie.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 14 grudnia, godz. 21:00

 

 

Miśków 2-óch w Nowym Jorku
(Norm of the North: Keys to the Kingdom)
animacja, Indie, USA, 2017
reżyser: Tim Maltby, Richard Finn

Misiek, który został mianowany królem Arktyki, dostał zaproszenie od nowojorskiego burmistrza, aby odebrać Wielki Klucz do Miasta. Kiedy pojawia się w tej wielkiej metropolii, wycieka nagranie, na którym Misiek rabuje miejscowe banki.

Król Arktyki, Misiek, został zaproszony przez burmistrza, aby odebrać najbardziej honorowe z odznaczeń – Wielki Klucz do miasta Nowy Jork. Na uroczystą galę zabiera ze sobą syna Juniora, trójkę rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidziane przyjaciółki – Oliwię i Verę. Niestety w trakcie przekazania odznaczenia Wielki Klucz zostaje skradziony, a do telewizji trafia nagranie na którym widać Miśka okradającego nowojorskie banki. W oka mgnieniu bohater z ulubieńca Ameryki staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w Stanach Zjednoczonych. Jakby problemów było mało, z Arktyki docierają niepokojące wieści…

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 15 grudnia, godz. 18:30

 

Oni
(Loro)
dramat, Włochy, Francja, 2018
reżyser: Paolo Sorrentino
obsada: Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, Kasia Smutniak

Przepych, splendor, hałaśliwe imprezy przy basenie, ale także korupcja, narkotyki i skandale. Burzliwy okres w życiu Silvio Berlusconiego od dawna domagał się przedstawienia go na ekranie, a w 2018 roku Paolo Sorrentino dokonał tego dzieła.

Oni są u władzy. Oni są niemoralni, cyniczni i zachłanni. Oni pragną uwielbienia. A są to Silvio Berlusconi i orbitująca wokół niego świta, gotowa zrobić wszystko dla chwały i dużych pieniędzy. Małżeństwo Silvio z drugą żoną Veroniką chyli się ku upadkowi, podczas gdy on zabawia się z licznymi kobietami łasymi na jego sławę. Paolo Sorrentino w mistrzowski sposób przedstawia kulisy najbardziej zniesławionego i skandalicznego włoskiego polityka, z czasów kiedy był on u szczytu władzy.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 19 grudnia, godz. 21:00

 

Witajcie w Marwen
(Welcome to Marwen)
komedia, Japonia, USA, 2018
reżyser: Robert Zemeckis
obsada: Steve Carell, Falk Hentschel, Matt O’Leary

Artysta pada ofiarą brutalnego napadu, który cudem przeżywa. Pięciu oprawców powoduje poważne obrażenia ciała, a także całkowitą utratę pamięci. Po powrocie do domu artysta stara się dojść do siebie poprzez ucieczkę w świat fantazji.

Mark Hogancamp był artystą-ilustratorem, który specjalizował się w tematyce II wojny światowej. Był, ponieważ brutalny napad i w konsekwencji ciężkie obrażenia spowodowały, że z pamięci mężczyzny zostały wymazane wszystkie wspomnienia oraz umiejętności. W ramach terapii, która ma pomóc mu w procesie uzdrowienia, znajduje sobie nowe zajęcie. W swoim ogródku instaluje wioskę o nazwie Marwen i umieszcza tam postaci inspirowane osobami z jego prawdziwego życia. Lalki dają mu siłę do stanięcia w ostatecznej konfrontacji z jego prawdziwym wrogiem.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 20 grudnia, godz. 21:00

 

 

 

Dolina Muminków
(Moominvalley)
Serial animowany, Finlandia, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Steve Box

„Dolina Muminków” to powrót ukochanych przez wszystkich Muminków w nowej odsłonie! Animowany serial pełen niesamowitych przygód oraz zabawnych sytuacji, skierowany jest do najmłodszych widzów, jak i tych, którzy pamiętają Muminki z czasów swojego dzieciństwa.

Bohaterem serii jest Muminek, miły i ciekawy świata troll, który przeżywa nastoletnie rozterki. Żyje we Wiosce Muminków wraz z troskliwą Mamą Muminkiem oraz nostalgicznym Tatą Muminkiem. Muminek wraz ze swoimi przyjaciółmi, Ryjkiem oraz Małą Mi, doświadczają wielu przygód na drodze do poznania i zrozumienia własnych emocji oraz relacji z rodziną i znajomymi. „Dolina Muminków” to podnosząca na duchu seria z wieloma pozytywnymi przesłaniami!

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 22 grudnia, godz. 8:00

 

Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra
(Snezhnaya koroleva. Zazerkale)
animacja, Rosja, 2018
reżyser: Robert Lence, Aleksey Tsitsilin

krRodzice oraz brat Gerdy zostają podstępem wysłani przez króla do magicznej krainy po drugiej stronie lustra. Aby ich uratować, dziewczyna musi poprosić o pomoc swoją dawną rywalkę, Królową Śniegu.

W królestwie, w którym wiele osób posiada magiczne moce, król uważa, że stanowią oni zagrożenie dla obecnych rządów jak i całego dworu. Pod pretekstem zademonstrowania swoich magicznych zdolności w królewskim zamku, król wysyła wszystkich czarodziejów do magicznej krainy po drugiej stronie lustra. Wśród wygnanych znajdują się rodzice oraz brat Gerdy, ponieważ ona sama urodziła się bez magicznych zdolności. Choć dziewczynie uwiera ten fakt, przed zniknięciem rodziców dzielnie pomagała im w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami. Gerda zrobi wszystko, aby ocalić swoich najbliższych. W tym celu będzie musiała zdobyć legendarny przedmiot, a nie może się to odbyć bez pomocy jej odwiecznej rywalki – Królowej Śniegu.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 22 grudnia, godz. 15:00

 

 

Grinch
(The Grinch)
animacja, Francja, Chiny, Japonia, USA, 2018
reżyser: Yarrow Cheney, Scott Mosier

Mieszkańcy miasteczka przygotowują swoje miasto na nadejście Bożego Narodzenia. Ktosiowo będzie wyglądało pięknie jak nigdy wcześniej, lecz nie wszystkim się to podoba. Zielony stwór o imieniu Grinch chce zepsuć ten świąteczny nastrój wszystkim mieszkańcom miasteczka.

Grinch to zielony stwór, który mieszka w samotności i za jedynego towarzysza ma psa Maxa. Kiedy już musi opuścić swoją jaskinię i udać się do Ktosiowa, miasteczka nieopodal, robi to w poszukiwaniu jedzenia. Grinch wiedzie przyjemne życie jednak jego spokój zaburzany jest co roku przez okres świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy Ktosiowa z entuzjazmem przygotowują się do celebracji świąt, co spędza stworowi sen z powiek. Grinch wie, że jedynym sposobem na zachowanie spokoju jest kradzież świąt. Postanawia uprowadzić św. Mikołaja oraz skraść wszystkie prezenty.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 22 grudnia, godz. 19:45

 

Tito i obcy
(Tito e gli alieni)
komedia, Włochy, 2017
reżyser: Paola Randi
obsada: Valerio Mastandrea, Clémence Poésy, Luca Esposito

Zmarły ojciec przekazuje prawa do opieki nad dwójką swoich dzieci bratu, który mieszka w Nevadzie. Rodzeństwo spodziewa się zamieszkania pośród oślepiających świateł Las Vegas, jednak lądują na środku pustyni, niedaleko słynnej Strefy 51.

Ojciec 16-letniej Anity oraz 7-letniego Tito umiera, lecz nie zostawia dzieci bez opieki. Postanawia przekazać opiekę nad dziećmi swojemu bratu – ekscentrycznemu Profesorowi mieszkającemu w Nevadzie, w pobliżu Strefy 51, który bada obecność obcych na Ziemi. Profesor twierdzi, że pracuje nad tajemniczym projektem zleconym przez amerykański rząd, choć prawda jest taka, że spędza całe dnie wsłuchując się w odgłosy z kosmosu. Nastoletnia Anita i mały Tito są podekscytowani przeprowadzką z Neapolu do legendarnego Las Vegas, pełnego światowych gwiazd, oślepiających świateł oraz kolorowych neonów. Nie wiedzą jednak, że zamiast tego przyjadą do zakręconego krewnego i zamieszkają w tajemniczym miejscu, w którym podobno można spotkać obcych.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, wtorek, 24 grudnia, godz. 15:00

 

 

 

Miłość jest wszystkim
(Miłość jest wszystkim)
komedia, Polska, 2018
reżyser: Michał Kwieciński
obsada: Olaf Lubaszenko, Aleksandra Adamska, Agnieszka Grochowska, Joanna Kulig, Julia Wyszyńska, Michał Czernecki, Mateusz Damięcki

Przedświąteczny chaos, nad którym nie da się zapanować, rozpoczął się na dobre i spowodował lawinę wyjątkowych zdarzeń wśród bohaterów ciepłej bożonarodzeniowej komedii „Miłość jest wszystkim”.

Do miasta przybywa Święty Mikołaj i wraz z nim rozpoczyna się czas świątecznej gorączki, a życie mieszkańców miasta wywraca się do góry nogami. Kobieta, która nie ma nic związanego z futbolem, poznaje najpopularniejszego polskiego piłkarza i ma z nim romans. Małżeństwo będzie musiało uporać się z sekretami i tajemnicami, a dopracowany w każdym szczególe ślub, będzie mieć zaskakujący finał.

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 24 grudnia, godz. 20:00
CANAL+ FILM, środa, 25 grudnia, godz. 22:00

 

 

 

 

Ocean ognia
(Hunter Killer)
kino akcji, Wielka Brytania, Chiny, USA, 2018
reżyser: Donovan Marsh
obsada: Gerard Butler, Gary Oldman, Common, Michael Nyqvist, Linda Cardellini

W wyniku zamachu terrorystycznego porwano prezydenta Rosji i wzięto go do niewoli. Aby uratować głowę państwa, kapitan okrętu podwodnego współpracuje z drużyną Navy SEAL.

Amerykański okręt z napędem atomowym, będący pod dowództwem kapitana Joe Glassa, dociera na miejsce tajemniczego zatonięcia rosyjskiej łodzi podwodnej. Kapitan badający kulisy katastrofy odkrywa, że wypadek nie był przypadkiem. Incydent, którego jednym z uczestników był rosyjski prezydent, okazał się doskonale zaplanowanym aktem terroru, wykonanym przez zbuntowanego rosyjskiego generała. Generał ma na celu doprowadzenie do wybuchu III wojny światowej i dzięki porwaniu rosyjskiej głowy państwa, udaje mu się wywołać międzynarodowy chaos. Glass sprzymierza się z odziałem US Navy Seals. Wspólnie, żołnierze podejmują śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich misji zależeć będzie los całego globu.

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 24 grudnia, godz. 22:10
CANAL+ FILM, środa, 25 grudnia, godz. 20:00

 

 

Rysio Raper i tajemnica pierścienia
(Risto Rappaaja ja yohaukka)
Komedia familijna, Finlandia, 2016
reżyser: Timo Koivusalo
obsada: Laura Malmivaara, Vesa Vierikko, Minttu Mustakallio

„Rysio Raper i tajemnica pierścienia” to wspaniały film familijny oparty na bestsellerowej książce Sinikki Nopoli, która została przetłumaczona na siedemnaście języków! Rysio Raper wyrusza w podróż w poszukiwaniu skradzionego skarbu.

Rysio Raper to spragniony przygód dziesięciolatek, który mieszka ze swoją ciocią Reginą. Kiedy pewnego dnia wykopuje robaki z ziemi, natrafia tam na wyjątkowy skarb. Na miejsce wykopalisk wzywa archeologów, aby profesjonalnie zbadali odkrycie. Wśród przedmiotów jest bardzo cenny pierścień z epoki żelaza. Niestety skarb niespodziewanie znika, a złodziejem okazuje się okoliczny jastrząb. Dzielny Rysio postanawia odnaleźć złodzieja i odzyskać bezcenny skarb. Film o przygodach Rysia jest historią pełną barwnych postaci, niespodziewanych zwrotów akcji i wpadających w ucho piosenek.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, środa, 25 grudnia, godz. 15:00

 

 

Teraz albo nigdy
(Second Act)
komedia, USA, 2018
reżyser: Peter Segal
obsada: Jennifer Lopez, Vanessa Hudgens, Leah Remini, Treat Williams, Milo Ventimiglia, Annaleigh Ashford

Maya jest pracownicą supermarketu, która z powodu braku dyplomu nie może dostać awansu, choć na niego zasługuje. Zmyśla historię na temat swojego życia i zatrudnia się w dużej korporacji. Chce udowodnić sobie i innym, że jest w stanie poradzić sobie w wielkiej firmie.

Maya wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi i już od lat należy jej się awans. Jednak z powodu braku odpowiedniego wykształcenia, jej stanowisko jest zawsze oddawane łysiejącym facetom z brzuszkiem. Pewnego dnia dostaje jednak telefon z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną do wielkiej korporacji. Okazuje się, że znajomy podrobił jej życiorys, zamieniając brak wykształcenia i pracy w prestiżowych firmach na cenioną uczelnię, światowe kontrakty i branżowe sukcesy. Maya z zupełnie nową tożsamością rusza na podbój firmy, startując od razu z kierowniczego stanowiska. Wkrótce jednak przeszłość kobiety się o nią upomni i to w najmniej oczekiwany sposób.

PREMIERA: CANAL+, środa, 25 grudnia, godz. 21:30
CANAL+ FILM, czwartek, 26 grudnia, godz. 20:00

 

 

Pech to nie grzech
(Pech to nie grzech)
komedia romantyczna, Polska, 2018
reżyser: Ryszard Zatorski
obsada: Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Krzysztof Czeczot, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak

Młode małżeństwo zakłada się, że ich wspólna znajoma Natalia w ciągu trzech miesięcy nie zakocha się, ani z nikim się nie zwiąże. Natalia w ramach odwetu za zakład wplątuje się w romantyczną intrygę.

Natalia odnosi sukcesy na polu zawodowym, ale w życiu prywatnym radzi sobie z tym trochę gorzej. Bizneswoman nie ma szczęścia w miłości, więc nauczona przykrymi doświadczeniami, woli nie poddawać się romantycznym uniesieniom. Kobieta pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia nieprzyjemnego zakładu o jej życie prywatne. Piotr, przyjaciel Natalii oraz partner w interesach zakłada się ze swoją piękną narzeczoną Weroniką o to, że dziewczyna przez nadchodzące trzy miesiące dalej pozostanie samotna. Natalia w odwecie specjalnie wplątuje się w miłosną intrygę z amantem z branży komputerowej. Ich romans, z początku zupełnie udawany, zaczyna przeradzać się w coś więcej. W tym czasie Piotr zaczyna kwestionować swoje przyjacielskie stosunki z przyjaciółką.

PREMIERA: CANAL+, środa, 25 grudnia, godz. 20:00
CANAL+ FILM, czwartek, 26 grudnia, godz. 22:00

 

 

Jill i Joy. Tajemniczy nieznajomy
(Onneli, Anneli ja Salaperäinen muukalainen)
Film familijny, Finlandia, 2017
reżyser: Saara Cantell
obsada: Joonas Saartamo, Elina Knihtilä, Eija Ahvo

Jill i Joy to dwie radosne przyjaciółki, które spędzają całe dnie na beztroskiej zabawie. Kiedy pewnego dnia odnajdują w swoim domku chłopca, który zbiegł z domu dziecka, postanawiają mu pomóc.

Jill i Joy to dwie dziewczynki mieszkające w domku przy Alei Różanej, który został zaprojektowany specjalnie dla nich przez samą Panią Różę. Pewnego dnia w sąsiedztwie ich domku otwarty zostaje dom dziecka, który nadzorowany jest przez bardzo surową dyrektorkę. Z placówki ucieka chłopiec Pekki i szukając schronienia trafia do domku przyjaciółek. Kiedy dziewczynki wracają do swojego gniazdka, zastają w nim Pekkiego. Ze współczuciem wysłuchują opowieści chłopca o przykrych warunkach życia w sierocińcu. Jill i Joy oraz ich sąsiadki postanawiają działać i przywrócić radość dzieciom z sierocińca.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, czwartek, 26 grudnia, godz. 15:00

 

 

Jak wytresować smoka 3
(How to Train Your Dragon: The Hidden World)
animacja, USA, 2019
reżyser: Dean DeBlois

Czkawka musi radzić sobie z zadaniami wodza Berk i kiedy nad miasto nadciąga zagrożenie, on musi stawić mu czoła. W tym samym czasie Szczerbatek odnajduje swoją drugą połówkę. Pierwsza smocza miłość mąci mu w głowie.

Trzecia część przygód dwójki najlepszych przyjaciół – Czkawki i Szczerbatka. Tym razem chłopak i smok muszą wspólnie stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, wielkim wyzwaniom, niezwykłej wyprawie do nieznanej krainy oraz… miłości. Kiedy nad dowodzone przez Czkawkę miasto nadciąga zagrożenie, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyli, chłopak wie, że musi zrobić wszystko, aby uratować mieszkańców oraz ich smoki. Jedyną opcją na ratunek jest wyprawa do ukrytego świata, istniejącego wyłącznie w mitach i opowieściach.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 26 grudnia, godz. 19:00
CANAL+ FAMILY, niedziela, 29 grudnia, godz. 18:30

 

Planeta Singli 2
(Planeta Singli 2)
komedia romantyczna, Polska, 2018
reżyser: Sam Akina
obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak

Ania i Tomek nie mogą się ze sobą dogadać. Ich związek przeżywa poważny kryzys, ponieważ oboje mają względem siebie inne zamiary. W tym samym czasie w okolicy pojawia się zakochany w Ani milioner.

Pomimo tego, że Ania i Tomek się bardzo kochają, ich związek przechodzi właśnie poważny kryzys, a chodzi o ich wspólną przyszłość. On, showman-celebryta nie ma najmniejszego zamiaru się ustatkować. Ona, z kolei, ma nadzieje na poważny związek i małżeństwo w niedługim czasie. Te różnice w podejściu do związku skutkują stopniowym oddalaniem się pary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander. Milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, jest zauroczony Anią, ponieważ uważa, że nikt nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 26 grudnia, godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 29 grudnia, godz. 20:00

 

 

Wymazać siebie
(Boy Erased)
dramat, Australia, USA, 2018
reżyser: Joel Edgerton
obsada: Lucas Hedges, Nicole Kidman, Joel Edgerton, Russell Crowe

Dziewiętnastoletni Jared wychowuje się w mocno wierzącej rodzinie, jego ojciec jest poważanym we wspólnocie baptystów pastorem. Kiedy rodzice dowiadują się o homoseksualnych preferencjach syna, postanawiają wysłać go na terapię w celu nawrócenia.

„Wymazać siebie” to film oparty na niezwykłej prawdziwej historii. Jared mieszka wraz z rodzicami w małym amerykańskim miasteczku. Ich rodzina jest blisko związana z kościołem baptystów, ponieważ ojciec jest tam poważanym pastorem. Chłopak w wieku 19 lat dokonuje przed rodzicami comig outu i przyznaje się, że jest gejem. Pomimo miłości do syna, konserwatywni rodzice postanawiają postawić mu ultimatum – Jared podda się terapii konwersyjnej, albo zostanie wykluczony z kościoła, a w związku z tym straci rodzinę oraz przyjaciół. Film przedstawia prawdziwą historię walki młodego człowieka o siebie i swoją tożsamość.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 27 grudnia, godz. 21:00

 

Zostały tylko wspomnienia
(What They Had)
komediodramat, USA, 2018
reżyser: Elizabeth Chomko
obsada: Hilary Swank, Michael Shannon, Robert Forster, Blythe Danner, Josh Lucas

Bridget, żona i matka dwóch córek, musi niespodziewanie wrócić do swojego domu rodzinnego z powodu choroby matki.

„Zostały tylko wspomnienia” to opowieść o trudnych relacjach wewnątrz rodziny, która uczy nas jak konfrontować się ze swoją przeszłością. Brat Bridget dzwoni do niej z wezwaniem do powrotu do domu rodzinnego z powodu złego stanu zdrowia ich matki. Alzheimer powoduje, że kobieta potrafi wyjść z domu w środku nocy bez odpowiedniego ubrania i ledwo poznaje swoich bliskich. Zmartwiona córka chce namówić rodzinę do oddania matki pod opiekę specjalistów w domu spokojnej starości, jednak ojciec nie zamierza się na to zgodzić.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 28 grudnia, godz. 21:00
OD LAT DWUNASTU

 

 

Czy mi kiedyś wybaczysz?
(Can You Ever Forgive Me?)
komediodramat, USA, 2018
reżyser: Marielle Heller
obsada: Melissa McCarthy, Richard E. Grant

Lee była swego czasu odnoszącą sukcesy pisarką. Jednak jej dni się skończyły, a wydawcy nie chcą już wydawać jej książek. Zdesperowana eks-pisarka znajduje nowe źródło dochodu, wykorzystując swój talent do podrabiana listów sławnych osób.

Lee Israel była uznaną pisarką w latach 70. i 80. XX wieku. Zasłynęła z biografii wielkich i sławnych gwiazd Hollywood, które swego czasu sprzedawały się jak świeże bułeczki. Jednak dobra passa nie trwała zbyt długo. Lee nie potrafiąc się przystosować do nowych trendów została bez żadnego wydawcy ani środków do życia. Zapomniana, samotna i zgorzkniała wpadła na pomysł dodatkowego zarobku. Lee postanowiła podrabiać listy rzekomo napisane przez wybitne osobistości. W całym szwindlu pomagał jej przyjaciel dzielnie wspierając ją przy tworzeniu każdej fałszywki. Lee weszła w intratną niszę, jednak oszustwa prędko wyszły na jaw, a kobietą zaczęło interesować się FBI.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 29 grudnia, godz. 21:00

OD LAT DWUNASTU

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

 

Oszukać śmierć
(Frozen Faith: Cryonics and the Quest to Cheat Death)
dokument, USA, 2016
reżyser: Xavier Aaronson

Co jeśli dzięki nowym technologiom moglibyśmy oszukać śmierć? To pytanie ludzie zadają sobie od wielu lat. Twórcy dokumentu „Oszukać śmierć” pokazują na ile zbliżyliśmy się do znalezienia odpowiedzi na to pytanie na przestrzeni lat.

Krionika to proces zamrażania ludzkiego ciała i przechowywanie go z nadzieją, że w przyszłości będziemy w posiadaniu technologii, które z zamrożonego pośmiertnie ciała, przywrócą nas do życia. Brzmi to jak scenariusz filmu science fiction, ale dla niewielkiej grupy naukowców zajmujących się tym tematem, taka przyszłość jest jak najbardziej prawdziwa. W dokumencie badamy prawdopodobieństwo znalezienia antidotum na nieśmiertelność i zbadamy, czy krionika nie jest po prostu pseudo-nauką zainspirowaną science fiction.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 2 grudnia, godz. 23:30
OD LAT DWUNASTU

 

 

 

Herzog/Gorbaczow
(Meeting Gorbachev)
dokument, USA, 2018
reżyser: Werner Herzog

Wybitny niemiecki reżyser, Werner Herzog, spotyka się z Michaiłem Gorbaczowem, jednym z najważniejszych polityków dwudziestego wieku. Dokument „Meeting Gorbachev” to rezultat trzech spotkań, owocnych w szczere rozmowy i historie opowiadanych przez Gorbaczewa.

Kim tak naprawdę jest człowiek, któremu udało się zakończyć zimną wojnę oraz stać się symbolem rozbrojenia jądrowego i upadku ZSRR? Dzięki niemu świat uległ olbrzymim przeobrażeniom, a on sam zaczynał zaledwie jako syn skromnego rolnika. Michaił Gorbaczow wstrząsnął fundamentami państwa, które wydawało się nie do ruszenia i teraz otwiera się przed kamerą i Wernerem Herzogiem w swoim moskiewskim biurze.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 2 grudnia, godz. 18:55

 

 

Bliscy nieznajomi
(Three Identical Strangers)
dokument, Wielka Brytania, 2018
reżyser: Tim Wardle

Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że po świecie chodzi ktoś kto jest taki sam, jak Ty? I nie jest to jedna osoba? Wzruszający dokument o trójce rozdzielonych w niemowlęctwie bliźniaków, które odnajdują się po 19 latach.

Robert Shafran, Eddy Galland oraz David Kellman. Trójka mężczyzn o identycznym wyglądzie, gestach, trikach oraz minach. Ludzie patrząc się na nich nie mieli złudzeń. Robert, Eddy oraz David są bliźniakami. Ale dlaczego mają różne nazwiska? Kto i dlaczego rozdzielił trójkę bliźniaczych braci i umieścił ich w trzech różnych rodzinach? Bracia rozdzieleni w wieku niemowlęcym odnajdują się dopiero w latach 80-tych, 19 lat później i od tamtego momentu są nierozłączni. Tę zdumiewającą historię natychmiast podchwyciły media i stała się ona sensacją w całym kraju. Film „Bliscy nieznajomi” to nie tylko piękna historia o odnalezieniu najbliższych, ale także próba wytłumaczenia dlaczego zostali oni rozdzieleni na samym początku.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 9 grudnia, godz. 20:00

 

Peter Handke – Las o zmroku
(Peter Handke:Bin im Wald. Kann sein, dass ich mich verspäte…)
dokument, Niemcy, 2016
reżyser: Corinna Belz

”Peter Handke – Las o zmroku” to szczery portret tegorocznego noblisty, a zarazem jednego z najbardziej rozpoznawalnych austriackich pisarzy.

Dokument o Peterze Handke to przepięknie zrealizowany wywiad z barwną postacią zarówno austriackiej, jak i międzynarodowej sceny artystycznej. Pisarz, scenarzysta oraz dramaturg udzielał się również politycznie i tym samym w przeciwieństwie do innych kolegów po fachu, nie bał się wygłaszać odważnych tez zawierających mocno polityczne zabarwienie. Czy wobec swojego podeszłego wieku odpowiedział sobie na pytania powracające w jego dziełach, o tym gdzie jesteśmy, bądź jak powinniśmy żyć?

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 10 grudnia, godz. 18:30

 

 

W odwiedzinach u Pana Rogersa
(Won’t You Be My Neighbor?)
Biograficzny, dokumentalny, USA, 2018
reżyser: Morgan Neville

W biograficznym filmie „W odwiedzinach u Pana Rogersa” nagrodzony Oscarem reżyser Morgan Neville opowiada o pozytywnym wpływie, jaki miał Fred Rogers na amerykańskie dzieci przez ponad 30 lat swojej obecności w telewizji.

Fred Rogers był postacią niebywałą, urzekająco cichą, a jednocześnie niezwykle wyrazistą. W filmie „W odwiedzinach u Pana Rogersa” wychodzimy poza charakterystyczny wizerunek Rogersa, czyli rozpinane swetry i pacynki. Morgan Neville przedstawia nam postać Freda z szerszej perspektywy, pokazując dlaczego stał się on niekwestionowanym ulubieńcem Amerykanów. Fred był obecny w telewizji od pokoleń, ale przełomowym punktem w jego karierze okazał się dziecięcy program „Mister Rogers’ Neigborhood”, w którym przy użyciu pacynek, Fred poruszał tematy takie jak śmierć, czy rozwód. Wierzył, że nie musi się zabawnie przebierać, ani skakać przez skakankę, aby nawiązać głęboką relację z dziećmi. Ten emocjonalny i poruszający film przenosi nas w samo serce twórczego geniuszu, który inspirował pokolenia nie tylko dzieci, ale również i dorosłych.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 16 grudnia, godz. 20:00

 

 

SERIALE

 

Mr. Robot 4
(Mr. Robot 4)
Serial sensacyjny, USA, 2019
reżyser: Sam Esmail
obsada: Rami Malek, Carly Chaikin, Portia Doubleday

Długo wyczekiwany kolejny sezon amerykańskiego serialu sensacyjnego „Mr. Robot” jest już czwartym i ostatnim, przedstawiając widzom dramatyczne i zarazem ekscytujące zakończenie.

Skryty w sobie Elliot Alderson, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, pracuje dla tajemniczego Mr. Robota. Haker, który zwerbował do pracy Elliota, ma na celu zniszczenie korporacyjnej Ameryki i wywołanie globalnej rewolucji. Ostatni sezon to kontynuacja wydarzeń dziejących się po nieudanym zhakowaniu konglomeratu E Corp, mającym na celu zlikwidowanie światowego długu. Teraz, gdy gospodarka się odbiła, Elliot i Mr. Robot jednoczą się, aby pozbyć się 1% najpotężniejszych osób kontrolujących życie mas z ukrycia.

Odc. 1
Pierwszy odcinek nowego sezonu zaczyna się rozmową Angeli z Pricem. Dziewczyna żąda zemsty na Whiterose, co Price próbuje wyperswadować jej z głowy. Z powodu wizyty niezapowiedzianych gości rozmowa kończy się dla nich tragicznie. Whiterose grozi Elliotowi oraz wysyła mu ostateczne ostrzeżenie.

Odc. 2
Price skrywa Elliota w kryjówce i opowiada mu o grupie kryjącej się pod nazwą Deus, która finansowała Mroczną Armię. Okazuje się, że była pracowniczka E Corp, Susan Jacobs, przed swoim zniknięciem była powiązana z grupą Deus. Elliot dostaje telefon od Darlene z informacją, że ich matka nie żyje.

Odc. 3
Ta wigilia Bożego Narodzenia będzie szczególna. Elliot wpada na ulicy na Kristę, ale ona odpycha go ze strachem. Następnie mężczyzna wraz z Mr. Robotem zaczyna rozpracowywanie pracowniczki Narodowego Banku Cypru, Olivii Cortez.

Odc. 4
Elliot, Mr. Robot i Tyrell gubią się w lesie, gdy próbują uciec przed Mroczną Armią. Darlene wyrusza w poszukiwania za swoim bratem, a Dom nadal próbuje ustabilizować swoje życie po tym, jak straciła nad nim kontrolę.

Odc. 5
W Boże Narodzenie Elliot i Darlene włamują się do firmy zajmującej się serwerami Narodowego Banku Cypru i dokonują brawurowej infiltracji. Krista przygotowuje się na randkę, a Dom przeżywa bardzo nieprzyjemne święta.

Odc. 6
Vera przetrzymuje Kristę jako zakładniczkę w swoim domu, próbując wydobyć z niej informacje na temat Elliota. Elliot spotyka się z Olivią w kawiarni i opowiada jej o grupie Deus, jednocześnie prosząc ją o pomoc przy sprawie.

Odc. 7
Vera przywiązuje Elliota do krzesła i oferuje mu swoją pomoc przy przejęciu kontroli nad Nowym Jorkiem. Mężczyzna nie chce podejmować żadnych decyzji dopóki nie zobaczy Kristy.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 1 grudnia, godz. 22:00

OD LAT SZESNASTU

 

Zaczęło się w środę 2
(Keeping faith 2)
Serial sensacyjny, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Judith Dine, Pip Broughton
obsada: Eve Myles, Bradley Freegard

18 miesięcy po zniknięciu męża, Faith zostaje wciągnięta w nową intrygę. Dodatkowo zdaje sobie sprawę, że z powodu wyjścia Evana z więzienia w nieodległej perspektywie, jej życie może się na nowo rozsypać.

Odc. 1
Od zniknięcia męża Faith minęło już 18 miesięcy. Kobieta wie, że gdy w niedługim czasie Evan wyjdzie z więzienia, jej życie może lec w gruzach. Dodatkowo Faith zabiera się za nową sprawę. Lokalna farmerka jest oskarżona o zabójstwo swojego męża.

Odc. 2
Kiedy Madlen zwalnia swoich prawników, z pomocą przychodzą jej Faith i Cerys. W trakcie pracy nad sprawą ich ścieżki krzyżują się z Tomem. W tym czasie Evanowi pomaga tajemniczy nieznajomy, a Dl Breeze zwraca jego uwagę na relacje Faith i Gaela Reardona.

Odc. 3
Gdy proces o zabójstwo męża Madlen osiąga swój punkt kulminacyjny, Faith walczy o to, aby Madlen nie zeznawała jako świadek. Evan przekazuje Faith wiadomości, które napełniają ją strachem.

Odc. 4
Zbliżające się wyjście Evana z więzienia wywołuje sprzeczne emocje u Faith i reszty rodziny. W przeciwieństwie do nich, wrogowie Evana nie mogą doczekać się jego wyjścia na wolność i szykują na nim zemstę. Gael wywiera na Stevie presję, a telefon od PC Williamsa dostarcza Faith nową poszlakę w sprawie morderstwa.

Odc. 5
Faith odkrywa nowe fakty w prowadzonej przez nią sprawie morderstwa i czuje presję, która z tego powodu na niej ciąży. Evan wyszedł na wolność i zgodnie z przewidywaniami jest wciąż niebezpieczny, ale Steve robi wszystko, aby chronić Faith.

Odc. 6
Faith ściga się z czasem, aby odnaleźć kobietę, która może być przełomowa w sprawie morderstwa i sprawić, że Madlen okaże się niewinna. Breeze stawia przed Evanem ultimatum, a Faith w końcu dowiaduje się prawdy o morderstwie Willa.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 3 grudnia, godz. 20:00

Emisja co wtorek, po dwa odcinki

OD LAT DWUNASTU

 

 

Dlaczego kobiety zabijają?
(Why Women Kill)
Serial kryminalny, USA, 2019
reżyser: Marc Webb
obsada: Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste

Trzy różne kobiety zamieszkują ten sam dom na przestrzeni trzech różnych dekad. Poza rezydencją łączy je jeszcze jedno, ten sam problem niewierności ze strony mężów.

W 1963 roku Beth Ann Stanton jest zadowoloną z życia gospodynią domową. Wszystko się zmienia, gdy dowiaduje się o niewierności męża. W 1984 roku towarzyska Simone Grove odkrywa, że jej trzeci mąż jest gejem i ma romans z dużo młodszym od siebie mężczyzną. W 2019 roku żyjąca w otwartym małżeństwie Taylor Harding zaprasza do domu swoją kochankę. Okazuje się, że nie tylko ona miała z nią romans. Niewierność i zdrady w każdym z małżeństw pociągają za sobą serię zdarzeń, która prowadzi do tego, że te trzy kobiety stają się zabójczyniami.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 2 grudnia, godz. 22:00

Emisja co poniedziałek, po dwa odcinki

 

 

Gra pozorów
(Gold Digger)
Serial sensacyjny, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Vanessa Caswill
obsada: Julia Ormond, Ben Barnes

Dojrzała zamożna kobieta zakochuje się w o wiele młodszym od siebie mężczyźnie. Ich związek ma wpływ na i tak już zniszczone relacje rodzinne kobiety.

60-letnia Julia jest po pierwsze matką, a po drugie żoną. Dbanie o siebie i o własne „ja” postawiła dopiero na trzecim miejscu, ponieważ jej całe życie polegało na stawianiu potrzeb innych zawsze ponad swoimi. Pewnego dnia poznaje Benjamina, dwa razy młodszego od niej mężczyznę z niejasną historią. Z czasem, kiedy relacja staje się coraz poważniejsza, na jaw wychodzą tajemnice Benjamina, niszcząc i tak już kruche więzi rodzinne. Czy Julia w końcu odnajdzie szczęście, na które zawsze zasługuje?

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, piątek, 6 grudnia, godz. 22:00

Emisja co poniedziałek, po dwa odcinki

OD LAT DWUNASTU

 

 

Idealne życie
(Vida perfecta (Perfect Life))
Serial komediowy, Hiszpania 2019
reżyser: Ginesta Guindal, Leticia Dolera
obsada: Leticia Dolera, Celia Freijeiro, Aixa Villagrán

Maria, Cris i Esther to trzy zupełnie różne od siebie bohaterki. Każda z nich jest już dorosłą kobietą po trzydziestce i każdej się wydaje, że taki stan rzeczy będzie trwał wiecznie.

Nic bardziej mylnego. Maria właśnie podpisała 25-letnią hipotekę na zakup domu. Miała plan, aby zamieszkać w nim z narzeczonym, a później wspólnymi dziećmi. Jednak gdy przyszło do podpisania umowy, narzeczony zwiał a dziewczyna została z olbrzymim długiem i pustym domem. W ramach odwetu za odejście narzeczonego Maria ląduje na jedną noc w łóżku niepełnosprawnego umysłowo ogrodnika Gary’ego. Tymczasem jej siostra Cris bierze pigułki antykoncepcyjne za plecami swojego męża, który chce aby ich rodzina się powiększyła. Trzecia siostra, Esther, ma niespełnione marzenia o karierze malarki.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, sobota, 7 grudnia, godz. 21:00

Emisja co sobotę, po dwa odcinki

OD LAT SZESNASTU

 

 

Dwunastu
(De Twaalf (The Twelve))
Serial kryminalny, Belgia, 2019
reżyser: Wouter Bouvijn
obsada: Werner Gielis, An D’Hooghe, Jeroen Medaer

Belgijski serial kryminalny „Dwunastu” śledzi rozprawę sądową z perspektywy członków ławy przysięgłych. Muszą oni zadecydować o losie kobiety oskarżonej o zamordowanie córki i najlepszej przyjaciółki.

Dwunastu zwykłych ludzi jest wezwanych do zasiadania w ławie przysięgłych podczas kontrowersyjnej sprawy o podwójne morderstwo. Ciesząca się dobrą opinią oraz szacunkiem dyrektorka Fri Palmers jest oskarżona o zabójstwo własnego dziecka, a także najlepszej przyjaciółki. Stopniowo, w miarę jak rozprawa nabiera rozpędu, każdy z członków ławy przechodzi chwilowy kryzys. Reakcje jury na sprawę morderstwa są podyktowane własnymi doświadczeniami i krzywdami życiowymi. Emocjonalny bagaż każdego z członków wpłynie na dalszy los postawionej przed sądem kobiety.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 2 grudnia, godz. 20:00

Emisja co poniedziałek, po dwa odcinki

 

Polityka
(Polityka)
miniserial, Polska, 2019
reżyser: Patryk Vega
obsada: Iwona Bielska, Marcin Bosak, Janusz Chabior, Tadeusz Chudecki, Andrzej Grabowski, Anna Karczmarczyk, Ewa Kasprzyk, Zbigniew Kozłowski, Antoni Królikowski, Daniel Olbrychski, Tomasz Olejnik, Mariusz Ostrowski, Tomasz Oświeciński, Tomasz Sapryk, Maciej Stuhr, Zbigniew Suszyński, Karolina Szymczak, Zbigniew Zamachowski

Serialowa wersja kinowego hitu Patryka Vegi, tuż po premierze filmu w kinach.

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

PREMIERA: CANAL+
Odc. 1 – sobota, 21 grudnia, godz. 21:00
Odc. 2 – sobota, 21 grudnia, godz. 21:45
Odc. 3 – niedziela, 22 grudnia, godz. 21:00
Odc. 4 – niedziela, 22 grudnia, godz. 21:45

 

Wyznanie
(A Confession)
Serial kryminalny, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Paul Andrew Williams
obsada: Martin Freeman, Siobhan Finneran, Imelda Staunton

Trzymający w napięciu dramat ze światową obsadą, w tym z Martinem Freemanem i Imeldą Staunton, koncentruje się na prowokującej do myślenia historii kryminalnej śledczego, który chce postawić mordercę przed sądem. Nie przebiera w metodach by tego dokonać.

W 2011 roku, po nocy spędzonej z przyjaciółmi, 22-letnia Sian O’Callaghan znika. Po tym jak zmartwiony chłopak Sian zgłasza zaginięcie, detektyw Steve Flucher rozpoczyna układać kolejność jej ostatnich ruchów. Wierzy, że dziewczyna nadal żyje i jest przetrzymywana wbrew woli. Flucher inicjuje pilną operacją poszukiwań na wielką skalę. Dzięki żmudnej pracy policji, mężczyzna i jego zespół odkrywają zdjęcia z kamer przemysłowych, które dostarczają istotnych wskazówek w śledztwie. Wyścig z czasem prowadzi do konfrontacji z podejrzanym taksówkarzem Christopherem Halliwellem. Od tej pory śledztwo przyjmuje niespodziewany kierunek. Detektyw musi wybierać między policyjnym protokołem, a niekonwencjonalnymi metodami śledztwa, które rozwiążą zagadkę zaginięcia.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 24 grudnia, godz. 20:00

 

 

 

Fotki wstydu
(Nudes)
Serial obyczajowy, Norwegia, 2019
reżyser: Liv Joelle Barbosa Blad
obsada: Anna Storeng Frøseth, Tord Kinge, Lena Reinhardtsen

Serial „Fotki wstydu” jest opowieścią o trójce nastolatków mieszkających w trzech różnych częściach Norwegii. Kiedy do sieci wypływają ich nagie zdjęcia, każde z nich musi zmierzyć się z osobistym kryzysem.

16-letnia Sofia uprawia na imprezie seks z Axelem. Następnego dnia po szkole zostaje rozesłany film z ich udziałem. Zdesperowana dziewczyna wyrusza wraz z przyjaciółmi w pogoń w poszukiwaniu sprawcy całego zamieszania.
14-letnia Ida spotyka się z facetem z Tindera. Niedługo później kontaktuje się z nią Jan, który twierdzi, że jej nagie zdjęcia zostały opublikowane na zamkniętym forum. Proponuje pomóc dziewczynie, ale chce także czegoś w zamian.
18-letni Viktor jest oskarżony o publikowanie pornografii dziecięcej. Chce zmusić Miriam, aby odwołała zarzuty, ale jego działania zdążyły powodują ogromne konsekwencje.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, piątek, 27 grudnia, godz. 22:00

 

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • RSS
 • Wykop

 1. Sory, że piszę o tym w temacie Canal+ a nie HBO, ale jest to najświeższy artykuł, więc zakładam i mam także nadzieję, że zainteresowani nie przegapią tej informacji.
  Jak się okazało spekulacje o filmie „Aquaman” jako noworocznej niespodziance w HBO się nie potwierdziły. Będzie nią film „Narodziny gwiazdy” w Sylwestra o 21:40. Powtórka w Nowy Rok o 21:10.

 2. Filmowe premiery w styczniu w Canal+
  (być może nie wszystkie, bo na razie trochę biednie to wygląda)

  1.01. Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 – komedia, Polska 2019;
  3.01. Tolkien – dramat biograficzny, USA 2019;
  4.01. Fighter – dramat sportowy, Polska 2019;
  5.01.
  • Mia i biały lew – familijny/przygodowy, Francja 2018;
  • Ciemno, prawie noc – thriller, Polska 2019;
  10.01. Dom, który zbudował Jack – dramat kryminalny, Dania/Francja/Niemcy/Szwecja 2018;
  11.01. Zabawa zabawa – komediodramat, Polska 2018;
  17.01. Kartoteka 64 – thriller, Dania 2018;
  18.01. X-Men: Mroczna Phoenix – akcja/sci-fi, USA 2018;
  24.01. Podły, okrutny, zły – biograficzny/kryminał, USA 2019;
  25.01. Johnny English: Nokaut – akcja/komedia, USA/W.Bryt. 2018;
  26.01. Ocalić i zginąć – dramat, Francja 2018;
  31.01. To my – thriller, Chiny/Japonia/USA 2019.

  • Właśnie pojawiła się aktualizacja listy styczniowych premier, więc uzupełniam. Swoją drogą, szkoda że nie można edytować własnych postów – to uwaga do „premierywtv.pl”.

   7.01. Raoul Taburin – komedia, Francja 2018;
   8.01. Miłość i miłosierdzie – fabularyzowany dokument historyczno – religijny, Polska 2019;
   14.01. Mon bébé – komediodramat, Francja 2019;
   15.01. Monument – dramat, Polska 2018;
   22.01. Via Carpatia – dramat, Czechy/Maced./Polska 2018.

  • Jasne że chodzi mi o ilość, choć jakościowo też „d•py nie urywa”.😉 A jeśli chodzi o ilość, to być może dorzucą jeszcze ze 2 lub 3 filmy telewizyjne w stylu kanadyjskiej „papki” – a może nawet 4 – i jakoś to się „wyrówna”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.