Canal+ w czerwcu 2021

W czerwcu w Canal+ m.in. francuski komediodramat „Pinokio”, polski dramat „Banksterzy”, dramat „Human Capital”, komedia „Cyniscy i praktycy”, nowy serial „Leonardo” 3 sezon serialu „Zaczęło się w środę” oraz „Stażyści” sezon 2.

Mój mały mistrz

(Fourmi)

komediodramat, Francja, Belgia, 2019

reżyseria: Julien Rappeneau

obsada: François Damiens, Maleaume Paquin, André Dussollier

Ku pokrzepieniu serc – komedia obyczajowa o dwóch najważniejszych rzeczach na świecie: rodzinie i piłce nożnej.

Théo, dwunastolatek o wielkim sercu, strasznie martwi się o tatę, który coraz bardziej pogrąża się w alkoholizmie i depresji. Aby dać mu nadzieję, kłamie, że dostał się do szkółki piłkarskiej Arsenalu. Fortel okazuje się działać: ojciec, podekscytowany rzekomą szansą, zaczyna stopniowo wracać do formy. Ciepły komediodramat familijno-sportowy.

premiera CANAL+ FILM, wtorek, 1 czerwca, godz. 20:00

od lat 12

Pinokio

(Pinocchio)

fantasy, Włochy, Francja, Wielka Brytania, 2019

reżyseria: Matteo Garrone

obsada: Federico Ielapi, Roberto Benigni, Rocco Papaleo

Stara baśń w najnowszej odsłonie. Matteo Garrone snuje opowieść o perypetiach drewnianego pajaca, który chciałby zostać prawdziwym chłopcem.

Stolarz Geppetto rzeźbi z drewna figurkę, a ta nagle ożywa. Pinokio, bo tak nazywa się magiczny chłopiec, jest niesforny i niebawem daje się porwać przygodzie. Znacie? To posłuchajcie raz jeszcze. Matteo Garrone, twórca „Pentameronu”, przedstawia film swoich dziecięcych marzeń – ekranizację klasycznej książki Carlo Collodiego. Dwie nominacje do Oscara, za kostiumy oraz charakteryzację i fryzury.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 1 czerwca, godz. 21:00

od lat 7

Utracony mąż

(The Lost Husband)

reżyseria: Vicky Wight

obsada: Leslie Bibb, Josh Duhamel, Nora Dunn

Idylliczna farma w Teksasie – doskonałe miejsce, aby pozbierać się po druzgoczącej tragedii. Dramat obyczajowy o rozpoczynaniu życia na nowo.

To ciężki czas dla Libby – wciąż opłakuje zmarłego męża, ma problemy finansowe i musi mieszkać z obdarzoną nielekkim charakterem matką. Zbawieniem okazuje się zaproszenie od ciotki na farmę. Właśnie tam, w towarzystwie ekscentrycznej krewnej, zwierząt i przystojnego parobka, bohaterka zacznie wreszcie odzyskiwać spokój. Słodko-gorzkie kino obyczajowe z Leslie Bibb i Joshem Duhamelem.

premiera: CANAL+ FILM, środa, 2 czerwca, godz. 20:00

od lat 12

7 powodów do ucieczki

(7 raons per fugir)

komedia, Hiszpania, 2019

reżyseria: Gerard Quinto, Esteve Soler, David Torras

obsada: Francesc Orella, Rosa Cadafalch, Pol López

Szalona satyra na współczesne społeczeństwo. Zbiór nowel utrzymanych w konwencji czarnej, surrealistycznej komedii.

Jeden scenarzysta, trzech reżyserów i siedem nowel; jedna po drugiej prezentujące dowody na to, że ludzie są odrażającymi kreaturami i najlepiej trzymać się od nich z daleka. Oto hiszpańska antologia filmowa, której główne wyróżniki stanowią – rzecz jasna, obok mizantropii – czarny humor i surrealistyczna wyobraźnia, jakich nie powstydziłby się Luis Buñuel.

premiera: CANAL+ FILM, czwartek, 3 czerwca, godz. 20:00

od lat 16

Tożsamość strachu

(Fear of Rain)

thriller, USA, 2021

reżyseria: Castille Landon

obsada: Katherine Heigl, Harry Connick Jr., Madison Iseman

Prawda czy halucynacja? Portret młodej schizofreniczki we wstrząsającym thrillerze psychologicznym.

Rain, cierpiąca na schizofrenię nastolatka, zaczyna podejrzewać, że jej sąsiadka przetrzymuje na strychu porwaną dziewczynkę. Razem ze swoim jedynym szkolnym przyjacielem wszczyna amatorskie śledztwo – co jednak, jeśli tak naprawdę cały czas pogrąża się w majakach? Film z pogranicza dramatu i thrillera, stanowiący sugestywne studium choroby psychicznej.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 4 czerwca, godz. 22:00

od lat 12

Banksterzy

(Banksterzy)

dramat, Polska, 2020

reżyseria: Marcin Ziębiński

obsada: Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Katarzyna Zawadzka, Tomasz Karolak, Jan Frycz, Rafał Zawierucha, Marcin Bosak, Maciej Nawrocki, Małgorzata Kożuchowska, Ewa Kasprzyk

Chciwość – ich ulubiony grzech. Wstrząsający dramat o banksterach i ich ofiarach, oparty na najgłośniejszej finansowej aferze III RP.

Kredyt – świetny sposób na to, aby zrealizować swoje marzenia. Najlepiej taki we frankach szwajcarskich. Oto opowieść o ludziach, którzy dali się oszukać cynicznym banksterom. Podobieństwa do autentycznych wydarzeń są jak najbardziej zamierzone. W demaskatorskim dramacie występują m.in. Antoni Królikowski, Rafał Zawierucha, Jan Frycz i Małgorzata Kożuchowska.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 5 czerwca, godz. 21:00

od lat 16

Wyścig o życie

(The Great Alaskan Race)

przygodowy, USA, 2019

reżyseria: Brian Presley

obsada: Brian Presley, Treat Williams, Brad Leland

Psim zaprzęgiem z odsieczą! Przygodowe widowisko opowiadające historię heroicznej akcji ratunkowej.

Kiedy w alaskańskim miasteczku Nome wybucha epidemia błonicy, przez zasypane śniegiem pustkowia wyrusza psi zaprzęg, aby dostarczyć na miejsce lekarstwo. Czy uda się pokonać dystans na czas? Rozgrywający się pośród białych i mroźnych krajobrazów film przygodowy, który upamiętnia dramatyczne zdarzenia, do jakich doszło w 1925 roku.

premiera: CANAL+ PREMIERA, niedziela, 6 czerwca, godz. 10:00

od lat 12

Czyściec

(Czyściec)

film religijny, Polska, 2020

reżyseria: Michał Kondrat

obsada: Małgorzata Kożuchowska, Philippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Olga Bończyk, Maria Niklińska

Od sceptyczki do mistyczki – fabularyzowany dokument poświęcony postaci i poglądom Fulli Horak. W roli głównej Małgorzata Kożuchowska.

Fulla Horak, kobieta powątpiewająca, lecz łaknąca wiary, przeżywa duchową przemianę, której ukoronowaniem jest seria mistycznych wizji. Jej historia staje się przyczynkiem do opowiedzenia o tym, co wedle katolickiej doktryny znajduje się po drugiej stronie życia. Oto film stanowiący połączenie fabuły i dokumentu, z Małgorzatą Kożuchowską występującą w inscenizowanych fragmentach.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 6 czerwca, godz. 12:00

od lat 12

Punkt zapalny

(Trigger Point)

kino akcji, Kanada, 2021

reżyseria: Brad Turner

obsada: Barry Pepper, Colm Feore, Eve Harlow

Wielki powrót do akcji – zhańbiony agent dostaje szansę na rozliczenie się ze swoją przeszłością.

Nicolas Shaw był rządowym agentem, ale zakończył służbę po tym, jak został pojmany i zmuszony do podania nazwisk współpracowników. Złamany i zhańbiony, żyje w ukryciu, dopóki nie zostaje zwerbowany do wykonania zadania mającego związek z jego niechlubną przeszłością. Napędzany adrenaliną film szpiegowski, w którym w głównego bohatera wciela się laureat Emmy, Barry Pepper.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 6 czerwca, godz. 21:30

od lat 16

Klopp: transfer stulecia

(Klopp: The Inside Story)

dokument, Wielka Brytania, 2020

reżyseria: Chris Grubb

Dokumentalna opowieść o karierze Jürgena Kloppa – jednego z najwybitniejszych trenerów piłkarskich na świecie .

Człowiek, dla którego „my” pozostaje ważniejsze od „ja”. Pragnący wciąż uczyć się i rozwijać. Z pochodzenie Niemiec, lecz światowiec z renomy. Drodzy kibice i drogie kibicki, oto Jürgen Klopp – wybitny trener piłkarski, współodpowiedzialny za sukcesy Liverpoolu.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 7 czerwca, godz. 21:30

od lat 12

Miasto cieni (Shadowtown)
DRAMAT OBYCZAJOWY  Islandia  2020   od 12 lat
Obsada: Brittany Bristow, Edda Björgvinsdóttir, Kolbeinn Arnbjörnsson, John Rhys-Davies
Reżyseria: Karolina Lewicka, Jon Einarsson Gustafsson

Maya (Brittany Bristow) studiuje medycynę w Kanadzie. Pewnego razu dziedziczy po babci stary dom znajdujący się na Islandii. Zmarła cierpiała na schizofrenię, Maya nigdy nie miała okazji jej poznać. Matka proponuje jej wyjazd do odziedziczonego domu. Wkrótce Maya otrzymuje tajemnicze wiadomości, które prowokują ją do zgłębienia tematu okoliczności śmierci babci. Nie zdaje sobie sprawy, że jej życie jest zagrożone. Oryginalny i klimatyczny film z doskonałą obsadą.

premiera: CANAL+ FILM, wtorek, 8 czerwca, godz. 20:00

Droga samurajów

(Samurai marason)

przygodowy, Japonia, Wielka Brytania, 2019

reżyseria: Bernard Rose

obsada: Takeru Satoh, Nana Komatsu, Mirai Moriyama

Naprzód, na złamanie karku, ku chwale Japonii! Samuraje biegną w maratonie, aby przygotować się do amerykańskiej inwazji.

Schyłek XIX wieku. Kiedy Japonii zaczynają zagrażać amerykańscy imperialiści, przywódca klanu Annaka nakazuje, aby jego samuraje wzięli udział w wielkim maratonie, mającym wybudzić ich z gnuśności, w którą popadli przez lata pokoju. Nagrodą w morderczym wyścigu jest spełnienie jednego, dowolnego życzenia. Oto historyczne widowisko, przy którym pracował producent kultowych „13 zabójców”.

premiera: CANAL+ FILM, środa, 9 czerwca, godz. 20:00

od lat 16

Miasto mafii

(Mob Town)

kryminał, USA, 2019

reżyseria: Danny A. Abeckaser

obsada: David Arquette, Danny A. Abeckaser, P.J. Byrne

Mafijna konferencja? Nie w moim mieście! Film kryminalny, dla którego za inspirację posłużyła autentyczna historia z lat 50.

Rok 1957. Apalachin to senne miasto w stanie Nowy Jork. Niebawem jednak dojdzie w nim do sensacyjnego wydarzenia – to właśnie tam ma się odbyć wielkie spotkanie głów rodzin mafijnych. Dowiedziawszy się o tym, lokalny stróż prawa inicjuje szeroko zakrojoną akcję przeciwko przestępczości zorganizowanej, która panoszy się w USA. Oparty na faktach dramat gangsterski w klasycznym stylu.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 11 czerwca, godz. 22:00

od lat 16

Moja gwiazda. Teen Spirit

(Teen Spirit)

muzyczny, USA, Wielka Brytania, 2018

reżyseria: Max Minghella

obsada: Elle Fanning, Agnieszka Grochowska, Archie Madekwe

Wyśpiewaj swoją przyszłość, dziewczyno! Elle Fanning jako aspirująca wokalistka u progu wielkiej sławy.

Violet, tak jak i wiele nastolatek, chciałaby zostać piosenkarką. Jednak w przeciwieństwie do rzesz marzycieli, którzy nie posiadają grama talentu, ta żyjąca w Wielkiej Brytanii córka polskiej imigrantki staje przed szansą kariery – otóż udaje się jej dostać do telewizyjnego konkursu. Współczesna baśń z Elle Fanning w roli głównej i pojawiającą się na drugim planie Agnieszką Grochowską.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 12 czerwca, godz. 21:00

od lat 16

Pieśń imion

(The Song of Names)

dramat, Kanada, Wielka Brytania, Węgry, Niemcy, 2018

reżyseria: François Girard

obsada: Tim Roth, Clive Owen, Eddie Izzard, Gerran Howell, Stanley Townsend

Tim Roth i Clive Owen w dramacie o braterskiej miłości, muzyce i żydowskiej tożsamości.

Dovidl – adaptowany przez brytyjską rodzinę Żyd, który stracił bliskich podczas II wojny światowej – okazuje się muzycznym geniuszem. Zawrotną karierę młodego skrzypka przerywa jego nagłe zniknięcie. Wiele lat później Martin, przyrodni brat Dovidla, natrafia na ślad wskazujący, że zaginiony wciąż żyje. Rozpisany na wiele dekad dramat, w którego obsadzie znajdują się Tim Roth i Clive Owen.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 13 czerwca, godz. 21:30

od lat 12

Drugie życie pana Alaina
(Un homme pressé)
komediodramat, Francja, 2018
reżyseria: Hervé Mimran
obsada: Fabrice Luchini, Leïla Bekhti, Rebecca Marder

Życie zaczyna się po udarze. Tego dowodzi przypadek pewnego paryskiego człowieka sukcesu.

Alain Wapler, błyskotliwy biznesman, któremu cały korporacyjny Paryż kłania się w pas, dostaje udaru. Teraz w głowie ma pustkę, a na języku ledwie kilka słów. Czeka go długa rehabilitacja. Będzie miał w końcu czas, by na nowo ułożyć sobie relacje z najbliższymi. Lekką w tonie historię z morałem firmuje znany i lubiany Fabrice Luchini, odtwórca tytułowej roli.

premiera: Canal+ Film, poniedziałek, 14 czerwca, godz. 20:00
od lat 12

Niewinne kłamstewka 2
(Nous finirons ensemble)
komedia, Francja, Belgia, 2019
reżyseria: Guillaume Canet
obsada: François Cluzet, Marion Cotillard, Gilles Lellouche, Benoît Magimel

Nie ma to jak starzy przyjaciele. Z nimi zawsze trzeba się liczyć.

Morza szum, ptaków śpiew. Max spędza weekend nad oceanem. Chciałby cieszyć się samotnością, ale nic z tego, bowiem z hukiem zjawia się paczka jego dawno nie widzianych przyjaciół, a wraz z nimi powracają małe radości i niewinne kłamstewka. Oto druga część zabawnego przeboju francuskich kin, w którym pierwsze skrzypce gra zasłużony François Cluzet.

premiera: Canal+ Film, poniedziałek, 14 czerwca, godz. 22:00
od lat 12

Modelarz
(Droneman (Modelar))
dramat, Czechy, 2020
reżyseria: Petr Zelenka
obsada: Krystof Hádek, Jirí Mádl, Veronika Kubarová

Dron jako narzędzie sprawiedliwości. Polityczny dramat Petra Zelenki o Pavle, co chciał naprawiać świat.

Pavel pomaga w prowadzeniu wypożyczalni dronów, której klientami są ludzie i firmy z pierwszych stron czeskich gazet. Należy do osób oderwanych od rzeczywistości i szczerych do bólu. W imię sprawiedliwości gotów jest porwać się nawet na największych tego świata. Pora zatem na „Modelarza”; najnowszy i najbardziej w tonie serio film Petra Zelenki, okrzyknięty „Taksówkarzem” ery dronów.

premiera: Canal+ Film, 15 czerwca, wtorek, godz. 20:00
od lat 16

Rok na całe życie

(Life in a Year)

melodramat, USA, 2020

reżyseria: Mitja Okorn

obsada: Cara Delevingne, Jaden Smith, RZA, Cuba Gooding Jr., Nia Long

Miłość przeciwko śmierci. Jaden Smith i Cara Delevingne w melodramacie twórcy „Planety singli”.

Przeżyć całe życie w jeden rok – dzień po dniu, chwila po chwili. Kiedy siedemnastoletni Daryn dowiaduje się, że jego ukochana Isabelle jest nieuleczalnie chora, postanawia spędzić z nią jak najintensywniej czas, który im pozostał. Oto młodzieżowy melodramat będący hollywoodzkim debiutem Mitji Okorna, reżysera „Planety Singli” i „Listów do M.”. W obsadzie – Jaden Smith i Cara Delevingne.

premiera: CANAL+ FILM, środa, 16 czerwca, godz. 20:00

od lat 12

Wyrok bez winy

(Foster Boy)

thriller, USA, 2019

reżyseria: Youssef Delara

obsada: Matthew Modine, Shane Paul McGhie, Lex Scott Davis

Bitwa o sprawiedliwość dla poszkodowanego. Film sądowy z Matthew Modinem w roli szlachetnego prawnika.

Korporacyjny prawnik postanawia wesprzeć pro bono czarnoskórego chłopaka w walce przeciwko sieci domów opieki. Jego klient, będący wychowankiem jednego z takich ośrodków, padł wielokrotnie ofiarą napaści seksualnej. Rozpoczyna się sądowa batalia, równie dramatyczna, co ekscytująca. Oto opowieść o patologiach systemu, dyskryminacji rasowej i traumie. W roli głównej – Matthew Modine.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 18 czerwca, godz. 22:00

od lat 16

Human Capital

(Human Capital)

dramat, USA, 2019

reżyseria: Marc Meyers

obsada: Liev Schreiber, Marisa Tomei, Peter Sarsgaard

Liev Schreiber, Marisa Tomei, Peter Sarsgaard i inni. Brawurowa obsada w dramacie o dwóch rodzinach, których losy splatają się w węzeł gordyjski.

Dwie rodziny: jedna bajecznie bogata, druga zaledwie zamożna; skomplikowana sieć relacji i przyczynowo-skutkowy ciąg zdarzeń prowadzący do tragicznego wypadku. „Human Capital” to wielowątkowy dramat, który przywodzi na myśl „Miasto gniewu” i wczesne filmy Alejandro Gonzáleza Iñárritu. W obsadzie znaleźli się Liev Schreiber, Marisa Tomei oraz Peter Sarsgaard.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 19 czerwca, godz. 21:00

od lat 16

Pusty człowiek

(The Empty Man)

horror, USA, RPA, Wielka Brytania, 2020

reżyseria: David Prior

obsada: James Badge Dale, Marin Ireland, Sasha Frolova

Pusty Człowiek – miejska legenda czy śmiertelne zagrożenie? Horror pełen szokujących zwrotów akcji i odwołań do klasyki gatunku.

Stań na moście, dmuchnij w butelkę i pomyśl o nim – a wkrótce objawi ci się w całej swojej grozie. Kiedy znika nastolatka, przyjaciel rodziny wszczyna śledztwo, które prowadzi go na ślad legendy o Pustym Człowieku. Z czasem odkrywa, że za miejską opowieścią kryje się przerażająca intryga. Oto mistrzowski horror, w którym pobrzmiewają echa „The Ring – Kręgu” oraz prozy H.P. Lovecrafta.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 21 czerwca, godz. 21:00

od lat 16

Osiołek, kochanek i ja
(Antoinette dans les Cévennes (My Donkey, My Lover & I)
komedia romantyczna, Francja, Belgia, 2020
reżyseria: Caroline Vignal
obsada: Laure Calamy, Benjamin Lavernhe, Olivia Côte

Laure Calamy, wyróżniona za swoją rolę Cezarem, jako uparta niczym osioł Antoinette, która zrobi wszystko, by spędzić wakacje ze swoim niesfornym ukochanym.

Obietnica kochanka, zwłaszcza takiego, który ma żonę, nic nie jest warta. Przekonuje się o tym Antoinette. Cały rok czekała na wakacje zaplanowane z Benjaminem, a on tymczasem wyjeżdża na urlop ze swoją rodziną. Ona nie daje jednak za wygraną i rusza za nim w malownicze pasmo Sewennów. Na ekranie Laure Calamy, uhonorowana Cezarem za rolę Antoinette.

premiera: Canal+ Film, wtorek, 22 czerwca, godz. 20:00

Frankie

(Frankie)

melodramat, Francja, Portugalia, 2019

reżyseria: Ira Sachs

obsada: Isabelle Huppert, Marisa Tomei, Greg Kinnear, Jérémie Renier, Brendan Gleeson, Pascal Greggory

Pożegnanie z rodziną na tle zabytkowej Sintry. Isabelle Huppert w dramacie Iry Sachsa.

Frankie – aktorka, której zostało kilka miesięcy życia – pragnie spędzić ostatnie wakacje z rodziną. Scenerią tego melancholijnego spotkania będzie odznaczająca się pocztówkową urodą Sintra w Portugalii. Dramat w reżyserii Iry Sachsa, twórcy „Zostań ze mną”. W głównej roli występuje Isabelle Huppert, zaś partnerują jej m.in. Brendan Gleeson i Marisa Tomei.

premiera: CANAL+ FILM, środa, 23 czerwca, godz. 20:00

od lat 12

Dziewięć kobietek

(Neuf meufs)

serial krótkometrażowy, Francja, 2021

reżyseria: Emma de Caunes

obsada: Aïssa Maïga, Nina Blanc-Francard, Faustine Koziel

Jeden budynek, a w nim dziewięć kobiet. Francuski miniserial, w którym każdy odcinek poświęcony jest innej bohaterce.

Sylvia, Zoé, Agathe, Framboise i inne. Dziewięć kobiet w różnym wieku, które mieszkają obok siebie. Kamera zatrzymuje się kolejno przy każdej z nich, aby przez chwilę podglądać ich codzienne życie. Oto miniserial złożony z dziewięciu obyczajowych anegdot, w których powracającym wątkiem jest pożądanie. Reżyserką całości jest znana francuska aktorka Emma de Caunes.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 25 czerwca, godz. 20:45

Jak ja nienawidzę wakacji!

(Odio l’estate (I Hate Summer))

komedia, Włochy, 2012

reżyseria: Massimo Venier

obsada: Aldo Baglio, Giovanni Storti, Giacomo Poretti

Wakacje pełne niespodzianek, zarówno tych złych, jak i dobrych. Słoneczna komedia produkcji włoskiej.

W kupie raźniej? Niekoniecznie. Trzy rodziny wybierają się na urlop na arkadyjskiej wyspie, aby odkryć, że będą musiały mieszkać w tym samym domu. Zapowiada się lato pełne rozczarowań i konfliktów, ale z czasem skazani na siebie ludzie zaczynają odnajdywać wspólny język. Być może mimo wszystko będą to wspaniałe wakacje. Zapraszamy na komedię prosto z Włoch.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 25 czerwca, godz. 22:00

od lat 12

Cynicy i praktycy

(Irresistible)

komedia, USA, 2020

reżyseria: Jon Stewart

obsada: Steve Carell, Rose Byrne, Chris Cooper

Pan Gary z Waszyngtonu jedzie na prowincję. Steve Carell w politycznej farsie.

Rok 2016, USA po zwycięstwie Donalda Trumpa. Gary Zimmer, związany z Demokratami strateg polityczny, wyrusza z Waszyngtonu do Deerlaken w stanie Wisconsin, aby pomóc tam w kampanii charyzmatycznego kandydata na burmistrza. Czy jednak przybysz ze stolicy poradzi sobie w konserwatywnym miasteczku? Komedia z niezawodnym Stevem Carellem, gwiazdą serialu „Biuro”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 26 czerwca, godz. 21:00

od lat 12

All Inclusive

(All Inclusive)

komedia, Francja, 2018

reżyseria: Fabien Onteniente

obsada: Franck Dubosc, François-Xavier Demaison, Josiane Balasko

Wakacje all inclusive – czyli takie, podczas których w ramach bonusu dostaje się ekscentrycznego współlokatora.

Bruno leci na wakacje do ośrodka na Karaibach. Jak się okazuje, będzie musiał dzielić pokój z Jean-Paulem, wiecznym kawalerem i bon vivantem, dla którego wiek jest jedynie liczbą. Na miejscu znajduje się też kilka innych specyficznych indywiduów. Oto francuska komedia, której atutami są barwni bohaterowie i rajska sceneria.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 27 czerwca, godz. 10:00

od lat 12

Brzemię

(Burden)

biograficzny, USA, 2018

reżyseria: Andrew Heckler

obsada: Garrett Hedlund, Andrea Riseborough, Forest Whitaker, Tom Wilkinson, Usher

Nawrócony rasista i czarny duchowny. Historia prosto z targanej konfliktami społecznymi Ameryki.

Mike Burden jest rycerzem w szeregach Ku Klux Klanu. Kiedy jednak zakochuje się w kobiecie imieniem Judy, postanawia opuścić rasistowską organizację. Dawni kamraci nie chcą jednak pozwolić, aby ot tak przeszedł na drugą stronę barykady. W ucieczce od przeszłości pomoże mu czarnoskóry pastor. Oparty na faktach dramat, w którego obsadzie znaleźli się Garrett Hedlund, Andrea Riseborough i Forest Whitaker.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 27 czerwca, godz. 21:30

od lat 16

Tani cwaniacy

(Kajillionaire)

komedia kryminalna, USA, 2020

reżyseria: Miranda July

obsada: Richard Jenkins, Debra Winger, Evan Rachel Wood

Życie rodzinne bywa skomplikowane – szczególnie jeśli mama, tata i córka tworzą gang oszustów. Komediodramat Mirandy July, z Evan Rachel Wood w jednej z ról.

Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne – natomiast te dysfunkcjonalne są przynajmniej interesujące. Dyne’owie to nałogowi kombinatorzy, dla których świat jest zbiorem okazji do zrobienia przekrętu. Na zmianę śmieszne i smutne sceny z życia ekscentrycznej familii przedstawia Miranda July, reżyserka, ale też pisarka i artystka, ważna reprezentantka amerykańskiej sceny niezależnej.

premiera: CANAL+ FILM, wtorek, 29 czerwca, godz. 20:00

od lat 16

Świat według Phila
(The Philosophy of Phil (Phil)
komediodramat, Kanada, 2019
reżyseria: Greg Kinnear
obsada: Greg Kinnear, Emily Mortimer, Bradley Whitford, Jay Duplass, Luke Wilson, Taylor Schilling, Robert Forster

Facet szukający dziury w całym, a może wrażliwiec pragnący poznać zagadkę egzystencji? Oto rozterki dentysty, a właściwie lekarza dusz.

Dentysta Phil ma depresyjne usposobienie. Gdy dowiaduje się o samobójczej śmierci jednego z pacjentów, posiadacza perfekcyjnych zębów i, zdawałoby się, równie perfekcyjnego życia, jest wstrząśnięty. Postanawia dowiedzieć się, dlaczego doszło do dramatu. O prywatnym śledztwie, które ma terapeutyczny wymiar, opowiada z komediowym zacięciem Greg Kinnear, reżyser filmu i odtwórca tytułowej roli.

premiera: Canal+ Film, środa, 30 czerwca, godz. 20:00

SERIALE

Leonardo

(Leonardo)

serial biograficzny, Włochy, USA, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, 2021

reżyseria: Daniel Percival

obsada: Aidan Turner, Matilda De Angelis, Freddie Highmore

Aidan Turner jako Leonardo da Vinci – człowiek obdarzony nadludzkim talentem i pełen fascynujących tajemnic.

Początek XVI wieku. Leonardo da Vinci zostaje oskarżony o zamordowanie swojej muzy, Caterine da Cremony. Podczas przesłuchania snuje opowieść, w której ujawnia historie stojące za swoimi kolejnymi dziełami. Serial „Leonardo” stanowi ekscytujące połączenie biografii z kryminałem. W jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach sztuki wciela się Aidan Turner.

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 3 czerwca, godz. 21:00

od lat 12

Stażyści 2

(Hippocrate (Interns) 2)

serial obyczajowy, Francja, 2021

reżyseria: Thomas Lilti

obsada: Louise Bourgoin, Alice Belaïdi, Karim Leklou

Wciąż nowe wyzwania i przeszkody. Personel szpitala nie wie, co to znaczy „spokojny dzień”.

To będzie ciężka zima – nie dość, że szpital jest fatalnie przepełniony, to jeszcze w wyniku pęknięcia rury dochodzi do zalania jednego z oddziałów. Lekarze muszą działać w utrudnionych warunkach i nerwowej atmosferze. Oto kolejny sezon zarazem realistycznego i sensacyjnego serialu, którego twórcą jest Thomas Lilti, reżyser mający w CV również pracę jako doktor.

premiera: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 7 czerwca, godz. 22:00

od lat 12

Zaczęło się w środę 3

(Keeping Faith s. 3)

serial sensacyjny, Wielka Brytania, 2021

reżyseria: Pip Broughton

obsada: Eve Myles, Bradley Freegard, Mark Lewis Jones

Eve Myles wraca jako prawniczka Faith w finałowej odsłonie popularnego walijskiego serialu.

Rozwód i walka o opiekę nad dziećmi. Wyjątkowo skomplikowana sprawa prawna dotycząca śmiertelnie chorego chłopca. Niespodziewany powrót wyrodnej matki. Faith Howells, adwokatka z walijskiego miasteczka, ma przed sobą nową porcję wyzwań, zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych. Oto trzeci i ostatni sezon serialu, który porównuje się do „Wielkich kłamstewek” i „Broadchurch”.

premiera: CANAL+ SERIALE, wtorek, 8 czerwca, godz. 22:00

od lat 12

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 komentarz do “Canal+ w czerwcu 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.