Canal+ premiery sierpnia 2020

W sierpniu w Canal+ m.in.: thriller „Pamięć krwi”, kino akcji „Helboy”, thriller „Profesjonalista”, thriller  „Przykładny obywatel”, komedia „Jay i Chichy Bob powracają”, nowe seriale „Grób”, „Sfora” oraz „Wszystko, co lśni”.

Pamięć krwi

(Cold Blood Legacy)

thriller, Francja, Ukraina, Belgia, 2019

reżyseria: Frédéric Petitjean

obsada: Jean Reno, Sarah Lind, Joe Anderson

Henry zawodowiec w zasypanej śniegiem głuszy. Jean Reno ponownie w roli płatnego zabójcy.

Henry, doświadczony płatny zabójca, odpoczywa w odizolowanej od reszty świata chacie. Jednak niebawem spokój mężczyzny zostanie zakłócony, a pośród otaczającego go śnieżnego lasu rozbrzmią wystrzały. Thriller będący reżyserskim debiutem Frédérica Petitjeana. W bohatera wciela się ikoniczny francuski aktor Jean Reno, który dopisuje tu postscriptum do swojej roli w „Leonie Zawodowcu”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 1 czerwca, godz. 21:00

od lat 12

Tajniak 2

(Undercover Brother 2)

komedia akcji, USA, 2019

reżyseria: Leslie Small

obsada: Michael Jai White, Vince Swann, Barry Bostwick

Jaki jest największy koszmar białego rasisty? Czarni twardziele z pozwoleniem na broń. Sequel kultowej komedii sensacyjnej.

Czarnoskóry agent Anton, wspierany przez młodszego brata Lionela, prowadzi krucjatę przeciwko rasizmowi. Kiedy zapada w śpiączkę, Lionel musi samemu kontynuować ich misję. Sequel komedii sensacyjnej z 2002 roku. Tak jak i część pierwsza, „Tajniak 2” stanowi hołd złożony stylowym i radykalnym produkcjom blaxploitation z lat 70.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 2 sierpnia, godz. 21:30

od lat 12

Portret kobiety w ogniu

(Portrait de la jeune fille en feu)

melodramat, Francja, 2019

reżyseria: Céline Sciamma

obsada: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami

Tryumf francuskiego kina. Opowieść o niemożliwej miłości osadzona w scenerii XVIII-wiecznej Bretanii.

XVIII wiek. Marianne przybywa do Bretanii, aby namalować portret dziewczyny imieniem Héloïse; obraz ma zostać przesłany do mężczyzny, który ma wobec niej matrymonialne zamiary. Jako że jest ona niechętna zamążpójściu, zadanie trzeba wykonać po kryjomu. Jak na ironię, między artystką i modelką rodzi się uczucie. Obsypany wyróżnieniami i pochwałami melodramat w reżyserii Céline Sciammy.

premiera: CANAL+ FILM, wtorek, 4 sierpnia, 20:00

od lat 16

Aktorzy
(Les acteurs)
komedia, Francja, 2000
reżyseria: Bertrand Blier
obsada: Jean-Paul Belmondo, Alain Delon, Gérard Depardieu

Gwiazdorzy francuskiego kina grają samych siebie. Oto, jak wygląda życie wielkich aktorów.

Legendarni aktorzy, m.in.: Jean-Paul Belmondo, Alain Delon, Gérard Depardieu, grają samych siebie w komedii ukazującej blaski, cienie, wielkość oraz małość gwiazdorów znad Sekwany. Pyszna zabawa, która spodoba się nie tylko miłośnikom francuskiego kina.

emisja: Canal+ Film, czwartek, 6 sierpnia, godz. 10:40

Złe miejsce

(The Shed)

horror, USA, 2019

reżyseria: Frank Sabatella

obsada: Jay Jay Warren, Cody Kostro, Sofia Happonen

Wampir w szopie – problem, ale też okazja. Para ciemiężonych nastolatków wpada na szatański pomysł.

Stan i Dommer, dwaj nastolatkowie z amerykańskiego Nigdzie, wiodą życie pełne upokorzeń i frustracji. Kiedy w szopie jednego z nich zagnieżdża się wampir, postanawiają wykorzystać nieproszonego lokatora do wyrównania z rachunków ze światem. Film Franka Sabatelli opowiada o tym, że dorastanie bywa czasem prawdziwym horrorem.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 7 sierpnia, godz. 21:00

od lat 16

Hellboy

(Hellboy)

kino akcji, USA, Wielka Brytania, Bułgaria, Kanada, Portugalia, Francja, 2019

reżyseria: Neil Marshall

obsada: David Harbour, Milla Jovovich, Ian McShane, Brian Gleeson

Sympatia dla diabła. Hellboy powraca w kolejnym filmie opartym na kultowych komiksach Mike’a Mignoli.

Czerwona skóra, spiłowane rogi, charyzma zmęczonego życiem detektywa. Hellboy, heros z piekła rodem, tym razem musi stawić czoła czarownicy Nimue. Oto reboot serii wedle komiksów Mike’a Mignoli. Reżyserem nowego „Hellboya” jest Neil Marshall, specjalista od ekranowej fantastyki, mający w dorobku m.in. głośny horror „Zejście” oraz jedne z najbardziej spektakularnych odcinków „Gry o tron”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 8 sierpnia, godz. 21:00

od lat 16

Wymarzony
(Pupille (In Safe Hands))
dramat, Francja, Belgia, 2018
reżyseria: Jeanne Herry
obsada: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Élodie Bouchez

Mały Théo czeka na adopcję. Czy Alice sprawdzi się w roli mamy? Seans wzruszeń gwarantują francuskie gwiazdy, na czele z Élodie Bouchez.

Jean prowadzi tymczasowy dom dziecka. Właśnie przybył mu podopieczny – Théo, osesek, który z miejsca staje się jego ulubieńcem. Opieka społeczna musi jednak znaleźć szkrabowi nowych rodziców i wtedy pojawia się Alice Langois, od kilku lat starająca się o adopcję, a dziś już przekonana, że podoła roli mamy. Paleta emocji w filmie Jeanne Herry, specjalistki od poruszających historii obyczajowych.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 9 sierpnia, godz. 21:00
od lat 12

Dziewczyna z trzeciego piętra
(Girl on the Third Floor)
horror, USA, 2019
reżyseria: Travis Stevens
obsada: C.M. Punk, Trieste Kelly Dunn, Sarah Brooks

To miał być zwykły remont, a zamienił się w gejzer krwi. W głównej roli – C.M. Punk, aktor na dorobku, lecz doświadczony zawodnik MMA.

Pora odnowić stary dom, pamiętający epokę wiktoriańską. Don Koch zakasuje rękawy i bierze się do roboty. Szybko okazuje się, że w zmurszałych ścianach i skorodowanych rurach czai się zło. Nawiedzone domiszcza nie lubią renowacji. Horror w stylu gore wyreżyserował Travis Stevens, dotąd znany jako producent filmów grozy. W głównej roli wystąpił zaś C.M. Punk, amerykański wrestler i zawodnik MMA.

premiera: Canal+ Premium, piątek, 14 sierpnia, godz. 21:00

od lat 18

Profesjonalista
(Asher)
thriller, USA, 2018
reżyseria: Michael Caton-Jones
obsada: Ron Perlman, Famke Janssen, Jacqueline Bisset

Ron Perlman jako stary zawodowiec od mokrej roboty, który wolałby zostać zakochanym emerytem.

Asher był dawniej asem służb specjalnych. Dziś zabija ludzi na prywatne zlecenie. Działa jak przystało na zawodowego killera – szybko oraz po cichu. Pewnie dalej robiłby swoje, gdyby na jego drodze nie pojawiła się kruczoczarna Sophie. Zakochany Asher myśli o przejściu na emeryturę, ale czy typ z takim dossier może powiedzieć bezkarnie: „Adieu”? W tytułowej roli – niepowtarzalny Ron Perlman.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 15 sierpnia, godz. 21:00
od lat 16

Tuż po weselu
(After the Wedding)
dramat, USA, 2019
reżyseria: Bart Freundlich
obsada: Julianne Moore, Michelle Williams, Billy Crudup

Ich troje w gambicie sekretów. Amerykański remake fabuły, która w 2006 roku zyskała oscarową nominację dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Kalkucki sierociniec pod pieczą Isabel nie ma pieniędzy, lecz jest Theresa, miliarderka, której firma może wesprzeć finansowo przytułek. Kobiety spotykają się na ślubie córki bogaczki. Tak się składa, że mąż Theresy to mężczyzna dobrze znany Isabel. Zaczyna się pełna niedomówień gra z udziałem trójki bohaterów. Oto amerykański remake europejskiej produkcji, nominowanej w 2006 r. do Oscara.

premiera: Canal+ Premium, niedziela, 16 sierpnia, godz. 21:00
od lat 16

Koko-di, koko-da

(Koko-di, koko-da)

komedia/horror, Szwecja, Dania, 2019

reżyseria: Johannes Nyholm

Czy ból będzie trwał wiecznie? Udręczeni małżonkowie szukają ulgi w leśnej głuszy, ale tam zostają napadnięci przez bandę zwyrodnialców.

Elin i Tobias, małżonkowie zdruzgotani po śmierci dziecka, jadą na kemping, chcąc podjąć próbę scalenia na nowo swojego związku. Na miejscu zostają zaatakowani przez tajemniczych napastników, którzy poddają ich kolejnym torturom. Sytuacja ma znamiona sennego koszmaru. Wymykający się łatwej klasyfikacji, zawierający elementy groteski i baśni, film szwedzkiego reżysera Johannesa Nyholma.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 21 sierpnia, godz. 21:00

od lat 16

Przykładny obywatel
(Cold Pursuit)
thriller, Wielka Brytania, Norwegia, Kanada, USA, Francja, Niemcy, 2019
reżyseria: Hans Petter Moland
obsada: Liam Neeson, Laura Dern, Micheál Richardson

Liam Nesson jako chłop od pługa, który zmienia się w bezwzględnego mściciela. Przykładny obywatel nie pozwoli robić z siebie bałwana.

Góry Skaliste. Nels, operator pługu śnieżnego, w znoju usuwa zaspy z dróg prowadzących do narciarskich kurortów. „Zwykły ze mnie facet” – powiada, ale gdy ginie jego syn, ten zwykły facet zamienia się w anioła vendetty, przed którym drży lokalny gang narkotykowych dilerów. Białe krajobrazy, czarny humor i Liam Neeson w głównej roli; remake skandynawskiej komedii kryminalnej „Obywatel roku”.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 22 sierpnia, godz. 21:00
od lat 16

After

(After)

melodramat, USA, 2019

reżyseria: Jenny Gage

obsada: Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Khadijha Red Thunder

Szara myszka i chłopak z dzikością w sercu. Studencka love story, dla której za podstawę posłużyła bestsellerowa powieść Anna Todd.

Studia – czas przygód i przełomów. Przeprowadziwszy się do akademika, nieśmiała i przykładna Tessa wdaje się w romans z udręczonym buntownikiem Hardinem. Czy jednak tej dwójce przeznaczone jest być razem? Młodzieżowy melodramat wedle bestsellerowej prozy Anny Todd. Dla widzów czujących niedosyt filmowych uniesień po trylogii „50 twarzy Greya”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 23 sierpnia, godz. 21:00

od lat 16

Gliniarz z Belleville
(Le flic de Belleville)
komedia kryminalna, Francja, 2018
reżyseria: Rachid Bouchareb
obsada: Omar Sy, Luis Guzmán, Biyouna

Gliniarz z Belleville zamienia się w policjanta z Miami. Kryminalna komedia, w której pierwsze skrzypce gra, jak zawsze brawurowy, Omar Sy.

Dawniej był żandarm z Saint Tropez. Teraz pora na gliniarza z paryskiego Belleville. Wołają go Baaba. Jest rzutki, czarujący i zawsze na posterunku. Dlatego kiedy ląduje jako oficer łącznikowy francuskiego konsulatu w Miami, od razu bierze się do roboty. Pod palmami Florydy zaczyna śledztwo razem z miejscowym policjantem, Ricardo Garcią. Kryminalną komedię firmuje Omar Sy w roli głównej.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 28 czerwca, godz. 20:00

Godzina oczyszczenia
(The Cleansing Hour)
horror, USA, 2019
reżyseria: Damien LeVeck
obsada: Ryan Guzman, Kyle Gallner, Alix Angelis

Pewna para miło spędza czas, udając internetowych egzorcystów. Wkrótce jednak przekona się, że nie igra się z demonami.

Łatwo bawić się w egzorcystów, tak jak Drew i Max, którzy serwują w sieci inscenizowane seanse wypędzania złych duchów z dusz. Trudniej jednak stanąć oko w oko z prawdziwym czartem. Oto horror o lichu, które postanowiło zrobić piekło internetowym mistyfikatorom.

premiera: Canal+ Premium, piątek, 28 sierpnia, godz. 21:00
od lat 16

Jay i Cichy Bob powracają
(Jay and Silent Bob Reboot)
komedia, USA, 2019

Długie pióra i niewyparzone gęby. Tak prezentują się panowie, którzy wśród wyznawców undergroundowych komedii mają legendarny status.

Czasy się zmieniają, ale Jay oraz Bob są zawsze tacy sami; niepoprawni i nierozgarnięci, w ciuchach pamiętających początki MTV. Właśnie ruszają do Hollywood, aby powstrzymać produkcję reboota filmu o Bluntmanie i Chronicu. Przed Wami nowe perypetie kolesi, których losy widzowie śledzą od 1994 r., kiedy to na ekrany wszedł film „Clerks – sprzedawcy”.

premiera: Canal+ Premium, sobota, 29 sierpnia, godz. 21:55

Przynęta
(Serenity)
thriller, Wielka Brytania, USA, 2019
reżyseria: Steven Knight
obsada: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Diane Lane, Jason Clarke, Djimon Hounsou

Na morzu cisza przed burzą. Karen chce wciągnąć eksmęża w odmęty zbrodni. Stylowy dreszczowiec Stevena Knighta, współtwórcy „Peaky Blinders”.

Rozwodnik Baker Dill organizuje połowy dla amatorów wędkarstwa na wodach wokół malowniczej wyspy. Pewnego dnia w miejscowej tawernie odwiedza go dawna żona, istna femme fatale, blondwłosa Karen. Szepce mu do ucha niemoralną propozycję. Chce, by Baker rzucił na pożarcie rekinom jej nowego męża. Stylowy dreszczowiec z psychologicznym haczykiem uświetniają Anne Hathaway i Matthew McConaughey.

premiera: Canal+ Premium, 30 sierpnia, godz. 21:00

FILMY DOKUMENTALNE

Ważniejsza od królów
(The Kingmaker)
dokument, Dania, USA, 2019
reżyseria: Lauren Greenfield

Bezwzględna i ekscentryczna, wciąż żądna uznania i wpływów. Portret Imeldy Marcos, wdowy po dyktatorze Filipin.

Imelda Marcos była żoną dyktatora Filipin. Twardą ręką współrządziła państwem. Po upadku reżimu prowadziła wystawny tryb życia na obczyźnie. Teraz znów jest ważną osobistością w kraju. Dokument prezentuje toksyczną spuściznę Marcosów oraz Imeldę, która w czasach medialnej manipulacji czuje się niczym ryba w wodzie, przedstawiając się jako matka narodu, ekstrawagancka, acz kochająca.

premiera: Canal+ Premium, poniedziałek, 3 sierpnia, 21:30
od lat 12

Bakterie odporne na wszystko
(Resistance Fighters)
dokument, Niemcy, 2018
reżyseria: Michael Welch

Dokumentalny dreszczowiec pokazujący niszczycielską moc bakterii odpornych na antybiotyki.

Każdego roku 700 tys. ludzi umiera z powodu bakterii, na które nie ma panaceum. Według najnowszych badań w ciągu 30 lat liczba zgonów może wzrosnąć aż 10-krotnie. Jak walczyć z odpornymi na wszystko drobnoustrojami? To temat globalny, dotyczący świata nauki i polityki. W filmie zostaje przedstawiony w sposób godny thrillerom.

premiera: Canal+ Premium, poniedziałek, 10 sierpnia, godz. 21:30
od lat 12

Tarantino: bękart kina

(QT8: The First Eight (21 Years: Quentin Tarantino)

dokument, USA, 2019

reżyseria: Tara Wood

Naznaczona rozbryzgami krwi i artystycznymi triumfami opowieść o karierze bękarta współczesnego kina – Quentina Tarantino.

Quentin Tarantino – twórca „Wściekłych psów”, „Pulp Fiction” i „Django”; cham i erudyta; parweniusz, który wdarł się na czerwone dywany; jeden z najbardziej wpływowych reżyserów ostatnich trzech dekad. Dokument Tary Wood opowiada o karierze tego jedynego w swoim rodzaju bękarta kina. W filmie wypowiadają się znajomi i współpracownicy Tarantino, w tym Samuel L. Jackson, Christoph Waltz i Eli Roth.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 17 premiera, godz. 21:30

od lat 16

Bezlitosny Mike Wallace

(Mike Wallace Is Here)

dokumentalny, USA, 2019

reżyseria: Avi Belkin

Ten facet nie miał litości. Dziennikarz Mike Wallace był znany z bezkompromisowych wywiadów, które przeprowadzał ze znanymi osobistościami.

Ruhollah Chomeini, Donald Trump, Władimir Putin i wielu, wielu innych. Mike Wallace, słynny amerykański dziennikarz telewizyjny, na przestrzeni kilku dekad przeprowadził wywiady z najbardziej wpływowymi postaciami swoich czasów. Jako rozmówca był dociekliwy i nieugięty. Dokument Aviego Belkina, pokazywany na festiwalu Sundance, stanowi podsumowanie imponującej kariery Wallace’a.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 24 sierpnia, godz. 21:30

od lat 12

SERIALE

Wszystko, co lśni

(The Luminaries)

serial przygodowy, 2019, Wielka Brytania

reżyseria: Claire McCarthy

obsada: Eva Green, Himesh Patel, Eve Hewson

Odległy czas, odległe miejsce… Serialowa adaptacja głośnej powieści Eleanor Catton zabiera widzów do XIX-wiecznej Nowej Zelandii.

Morderstwo, tajemnica, miłość, a także nieokiełznane pożądanie bogactwa. Oto misternie spleciona opowieść, która rozgrywa się w Nowej Zelandii podczas XIX-wiecznej gorączki złota. „Wszystko, co lśni” jest serialową adaptacją uhonorowanej Bookerem powieści Eleanor Catton. W wystawnej produkcji kostiumowej występują Eve Hewson, Eva Green oraz Himesh Patel.

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 6 sierpnia, godz. 21:00

od lat 12

Sfora

(La Jauría)

serial sensacyjny, Chile, 2020

reżyseria: Lucía Puenzo, Sergio Castro, Nicolás Puenzo, Marialy Rivas

obsada: Daniela Vega, Antonia Zegers, María Gracia Omegna, Alfredo Castro

Trzy policjantki kontra konspiracja mizoginów. Serial kryminalny na czasy #MeToo.

Blanca – młoda feministka, która zorganizowała w szkole protest przeciw zachowaniu jednego z nauczycieli – nagle znika bez śladu. Niebawem w internecie zostaje umieszczone nagranie dokumentujące zbiorowy gwałt na tej dzielnej dziewczynie. Badając sprawę, grupa policjantek odkrywa mizoginiczny spisek. Wstrząsający serial kryminalny produkcji chilijskiej.

premiera: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 10 sierpnia, godz. 22:00

od lat 16

Grób

(BaYom SheHaAdama Raada (The Grave))

serial kryminalny, Izrael, 2019

reżyseria: Omri Givon

obsada: Liana Ayun, Nadav Netz, Shalom Michaelshwilli

Grób, a w nim trzy szkielety, które dzielą DNA z jak najbardziej żywymi osobami. Fascynująca zagadka w kryminalnym serialu z domieszką fantastyki.

Trzęsienie ziemi odsłania zbiorowy grób. W środku znajdują się trzy szkielety. Jak wykazują badania, kody genetyczne zmarłych pokrywają się z DNA trójki żyjących osób. Śledztwo przynosi więcej pytań niż odpowiedzi. Izraelski serial kryminalny z domieszką fantastyki. Jego scenarzystą i reżyserem jest Omri Givon, stojący także za nagrodzoną na Canneseries produkcją „When Heroes Fly”.

premiera: CANAL+ SERIALE, wtorek, 11 sierpnia, godz. 22:00

od lat 12

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.