Canal+ premiery sierpnia 2019

W sierpniu w Canal+ m.in.: komedia romantyczna „Weselne przeznaczenie”, komedia „Wieczorówka”, horror „Smakosz 3”, filmy animowane: „Kaczki z gęsiej paczki” ” Co w trawie piszczy”, „Uprowadzona księżniczka” i „Odlotowy nielot”. Nowy serial „Informator” oraz 2 sezon serialu „Terror w podziemiach „.

 

Delirium
(Delirium)
Thriller, USA, 2018
reżyser: Dennis Iliadis
obsada: Topher Grace, Patricia Clarkson, Genesis Rodriguez

Po opuszczeniu szpitala psychiatrycznego Tom zamieszkuje w rezydencji, którą odziedziczył po zmarłych rodzicach. Niedługo później w willi wydarza się sekwencja niepokojących zdarzeń, które powodują, że mężczyzna wierzy w obecność duchów w budynku.
Z powodu wielu problemów, Tom spędził kilkanaście lat na zamkniętym oddziale w zakładzie psychiatrycznym. Pod warunkiem, że pacjent zamieszka w rezydencji zmarłych rodziców, lekarze pozwolili mu opuścić szpital, ograniczając opiekę do codziennego telefonicznego nadzoru. Ogromny, opustoszały dom początkowo budzi fascynację Toma i daje wiele możliwości cieszenia się odzyskaną wolnością. Jednak po pewnym czasie mężczyzna odkrywa, że w budynku dzieje się coś niepokojącego. Czy rzeczy, które widzi i których doświadcza mają miejsce naprawdę? A może to jedynie wytwory jego nie do końca zdrowego umysłu? A co, jeśli dom jest nawiedzony?

PREMIERA: CANAL+, piątek, 2 sierpnia, godz. 22:30

 

 

Kaczki z gęsiej paczki
(Duck Duck Goose)
Animacja, Chiny, USA, Wielka Brytania, 2018
reżyser: Christopher Jenkins
obsada: Maciej Stuhr, Julia Kamińska, Waldemar Barwiński

Animowana komedia o szalonej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż razem z dwoma niesfornymi kaczątkami.
Gąsior Benek jest beztroskim kawalerem, nie ma żadnych zmartwień i pozwala sobie na wszystko. Zamiast ćwiczyć przed migracją do ciepłych krajów, ten woli wykonywać podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy. Kiedy podczas jednego z popisowych przelotów coś idzie nie tak, Benek wpada prosto w stado kaczątek. Przez jego nieumiejętny popis dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek poczuwa się do opieki nad maluchami i wspólnie z nimi wyrusza w nieznane – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 3 sierpnia, godz. 17:00
CANAL+ FAMILY, niedziela, 4 sierpnia, godz. 18:30
OD LAT SIEDMIU

 

 

Stand Up Girl
(C’est tout pour moi)
komedia, Francja, 2017
reżyser: Ludovic Colbeau-Justin, Nawell Madani
obsada: Nawell Madani, François Berléand, Mimoun Benabderrahmane

Lila robi wszystko żeby jej ojciec mógł być z niej dumny – rezygnuje ze swojego marzenia, aby zostać tancerką i w to miejsce postanawia zostać stand-uperką. Czy dzięki temu spełni ambicje ojca?

Lila od dziecka marzyła, żeby zostać tancerką. Przyjechała do Paryża, ale szybko okazało się, że ta praca wygląda zupełnie inaczej, niż myślała. Wtedy wpadła na zupełnie nowy pomysł — zostanie znaną komediantką stand-upową. Wszystko po to, aby jej ojciec mógł być w końcu z niej dumny.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 4 sierpnia, godz. 21:30

 

 

 

 

Królowa balu
(Mean Queen)
Thriller, Kanada, 2018
reżyser: Philippe Gagnon
obsada: Zoe McLellan, Allie MacDonald, Nia Roam

Julie zaczyna nowe życie na stanowisku nauczycielki matematyki, aby otrząsnąć się po podejrzanym samobójstwie jej przyjaciółki. W nowej szkole naukę zaczyna również jej córka Miya, która szybko wpada w złe towarzystwo.

Pod koniec trwającego roku szkolnego Julie zostaje zatrudniona jako nauczycielka matematyki, a wraz z nią do nowej szkoły przenosi się jej nastoletnia córka Miya. Nowa praca pomaga kobiecie w otrząśnięciu się po śmierci przyjaciółki, jednak sytuacja w jakiej znajduje się jej córka – bycie nową dziewczyną w szkole, a zarazem córką nauczycielki, nie daje kobiecie spokoju. Miya szybko znajduje sobie koleżankę Amy. Jak się później okazuje, dziewczyna jest manipulującą wszystkimi pretendentką do królowej balu. Julie martwi się o to, jak daleko posunie się Amy, aby zdobyć wymarzoną koronę.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 06 sierpnia, godz. 20:00

 

 

Szalona mamuśka
(Mad mom)
Thriller, Kanada, 2019
reżyser: Jean-François Rivard
obsada: Romy Rosemont, Kari Matchett, Victoria Diamond

Amber wychodzi za mąż za swojego wymarzonego mężczyznę, a teściowa dziewczyny – Jill, traktuje ją jak córkę, której nigdy nie miała. Przyszła panna młoda w ramach zapoznania swojej mamy z nową rodziną zaprasza ją w odwiedziny, niestety ta jest chorobliwie zazdrosna o relacje córki z teściową.

Po wielu latach zmarnowanych w nieudanych związkach Amber zaczynała już myśleć, że jest z nią coś nie tak. Do momentu, kiedy poznała Luke’a, jej wymarzonego księcia z bajki, z którym lada moment ma brać ślub. Teściowa Amber, Jill traktuje przyszłą synową jak córkę, której nigdy nie miała. Przygotowania do ślubu idą jak z płatka do momentu, aż mama Amber, Sharon przyjechała w odwiedziny. Nie dość, że Sharon i Jill mają zupełnie różne poglądy na życie, miłość i małżeństwo, matka Amber jest zazdrosna o relacje córki z teściową. Gdy weekendowa wizyta dobiega końca, Sharon bierze sprawy w swoje ręce, czyniąc Jill niezdolną do ucieczki z domu i udowadniając jej raz na zawsze, że nikt nie wchodzi między Sharon i jej córkę.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 07 sierpnia, godz. 20:00

 

 

 

Odlotowy nielot
(Lói: Þú Flýgur Aldrei Einn)
animacja, Islandia, Belgia, 2018
reżyser: Árni Ásgeirsson

Ptaszek Franek jeszcze nie umie latać, a daleka podróż w ciepłe kraje już za pasem. Kiedy bierze nauki fruwania, dostrzega go i uprowadza wiejski kocur. Aby przeżyć musi dotrzeć do Rajskiej Doliny, a następnie podjąć ważną życiową decyzję.

Franek to rezolutny ptaszek, który szybko dorasta, jednak w przeciwieństwie do swoich rówieśników, ciągle nie jest w stanie nauczyć się latać. Niedługo później poznaje swoją rówieśniczkę, Julkę, do której jego ptasie serce bije bardzo szybko.
Nadchodzą jednak kłopoty! Podczas jednej z lekcji fruwania, Franek zostaje porwany przez kocura i uznany za zaginionego. Poszukiwania ptaszka trwały bardzo długo, ale kiedy nadszedł czas na migrację, jego rodzina pogodziła się ze stratą. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W jego podróży wspiera go sprytna, chociaż nieco zarozumiała pardwa górska, a na kuperkach siedzi im niebezpieczny sokół Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć cel? Czy wybierze bezpieczne schronienie w dolinie, czy też znajdzie w sobie odwagę do latania i wyruszy, aby odnaleźć ukochaną.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 10 sierpnia, godz. 17:00
CANAL+ FAMILY, niedziela, 11 sierpnia, godz. 18:30
OD LAT SIEDMIU

 

 

 

 

Weselne przeznaczenie
(Destination Wedding)
Komedia romantyczna, USA, 2018
reżyser: Victor Levin
obsada: Winona Ryder, Keanu Reeves

Lindsay i Frank poznają się na lotnisku i obydwoje od razu działają sobie na nerwy. Na ich nieszczęście wspólnie lecą na jedno wesele i przez cały pobyt będą na siebie skazani. Jak rozwinie się ta intrygująca relacja?

 

Lindsay i Frank trafiają na siebie przypadkiem na lotnisku. Obydwoje czekają na samolot do Kalifornii i od razu nie przypadają sobie do gustu. Są na siebie skazani nie tylko podczas lotu. Okazuje się jednak, że najbliższy tydzień spędzą bowiem na hucznym weselu wspólnych znajomych. Wkrótce odkryją, że łączy ich wspólna niechęć do pana młodego, jego oblubienicy i ślubów, a początkowo szorstka znajomość przerodzi się w nić wzajemnej sympatii. Jak się skończy dla nich to wesele?

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 11 sierpnia, godz. 21:30

 

 

 

Sofia
(Sofia)
Dramat, Francja, Katar, Belgia, Maroko, 2018
reżyser: Meryem Benm’Barek – Aloisi
obsada: Maha Alemi, Lubna Azabal, Sarah Perles

Dwudziestoletnia Sofia mieszka ze swoimi rodzicami w Casablance, największym mieście Maroka i sama przed sobą wypiera fakt, że jest w ciąży.

We współczesnym Maroku tradycja miesza z nowoczesnością. Młoda Sofia mieszka z rodzicami w największym mieście Maroka – Casablance. Dwudziestolatka zaszła w ciążę, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, będzie miała duży problem, bowiem seks przedmałżeński jest karany w jej kraju więzieniem. Dziewczyna musi podjąć trudną decyzję, która zaważy na honorze jej rodziny, a także całym jej życiu. W filmie pokazany jest obraz społeczeństwa przez pryzmat ich problemów i lęków. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by sama pokierować swoim losem.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 13 sierpnia, godz. 20:00

 

 

Smakosz 3
(Jeepers Creepers 3)
Horror, USA, 2017
reżyser: Victor Salva
obsada: Stan Shaw, Gabrielle Haugh, Brandon Smith

Szeryf Dan Tashtego zbiera grupę wyszkolonych myśliwych, która ma dopaść krwiożerczego Smakosza.

Minęły kolejne 23 lata i Smakosz znów szykuje się do ataku. Jego ulubioną zwierzyną łowną i ofiarą są ludzie, których ciała uważa za przysmak. Teraz na celownik bierze społeczność lokalnych farmerów. Sierżant Tubbs postanawia raz na zawsze rozprawić się z predatorem. Razem z szeryfem Tashem rekrutuje specjalnie wyszkoloną grupę śmiałków. Tubbs poznaje przeszłość Smakosza, aby jak najlepiej rozgryźć wroga.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 16 sierpnia, godz. 22:30

 

 

 

Kuba Guzik
(Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer)
Przygodowy, Niemcy, 2018
reżyser: Dennis Gansel
obsada: Shirley MacLaine, Michael Herbig, Henning Baum

Chłopiec, wyrusza w podróż, aby odkryć swoje pochodzenie. Nieoczekiwanie podróż zamienia się w przygodę, która ma na celu uratowanie więzionej księżniczki.

Wiele lat temu, na środku oceanu, istniała sobie malutka wysepka z tylko jedną linią kolejową, dwiema górami i aż czterema mieszkańcami. Niespodziewanie listonosz przywiózł miejscowym tajemniczą paczuszkę, w środku której schowany był mały chłopczyk. Gospodarze przyjęli dziecko z otwartymi ramionami i nazwali go Kuba Guzik. Mieszkańcy wysepki traktowali go jako jednego z nich i po 10 latach jeden z mieszkańców wyspy wybiera się z chłopcem w podróż przez ocean. Kuba ma nadzieję, że dowie się skąd pochodzi i kim naprawdę jest. Ogromne fale wzburzonego morza wyrzucą ich na brzeg krainy, w której rządzi cesarz Ping Pong. Okazuje się, że władca bardzo potrzebuje pomocy dwójki podróżnych, bowiem groźni piraci porwali jego piękną córkę – księżniczkę Li Si. Bohaterowie ruszają na ratunek. Przed nimi krainy pełne smoków, wulkanów i niebezpieczeństw, których nie spodziewa się nawet największa wyobraźnia. Zaczyna się największa przygoda!

PREMIERA: CANAL+, sobota, 17 sierpnia, godz. 17:00
CANAL+ FAMILY, niedziela, 18 sierpnia, godz. 18:30
OD LAT DWUNASTU

 

 

 

The World is Yours
(Le monde est a toi)
Komedia kryminalna, Francja, 2018
reżyser: Romain Gavras
obsada: Karim Leklou, Isabelle Adjani, Vincent Cassel

Drobny dealer narkotykowy marzy o rozpoczęciu nowego życia z dala od przestępczości. Niestety nie starcza mu środków, więc aby je pozyskać musi zrealizować swoje ostatnie zlecenie.

François jest drobnym dealerem narkotykowym, którego marzeniem jest się ustatkować i mieszkać w małym domku na przedmieściach. Chłopak chce rzucić dotychczasowe, ryzykowne zajęcie i założyć własny, legalny biznes w Algierii. Na ten cel ma już nawet odłożone środki, które powierzył w opiekę swojej mamie. Ale tu właśnie zaczynają się schody… Okazało się, że matka przegrała wszystkie jego oszczędności w kasynie. Z powodu tego niefortunnego zdarzenia François zostaje zmuszony do powrotu na przestępczą ścieżkę. Z pomocą eks-dziewczyny, której miłość chce na nowo zdobyć i byłego partnera matki, gangstera o filozoficznym podejściu do życia, podejmuje ostatnie zlecenie, które ma odmienić jego życie.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 18 sierpnia, godz. 21:30
CANAL+ FILM, poniedziałek, 26 sierpnia, godz. 22:00

 

 

 

 

 

Papierowe gody
(Paper Year)
Melodramat, Kanada, 2018
reżyser: Rebecca Addelman
obsada: Andie MacDowell, Avan Jogia, Eve Hewson

Młodzi nowożeńcy doświadczają serii wyzwań w trakcie trwania pierwszego roku ich małżeństwa.

Franny i Dan właśnie wzięli ślub. Oboje są szaleńczo w sobie zakochani, jednak młode małżeństwo nie ma funduszy, ponieważ zarówno ona jak i on nie mają pracy. Świeżo po ślubie sprawy zaczynają się komplikować, Franny dostaje pracę i zakochuje się w pisarzu. Dan z kolei dostaje pracę jako opiekun domu oraz psów u gorącej młodej gwiazdki Hailey Turner. Czy młode małżeństwo przetrwa ten pierwszy rok?

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 20 sierpnia, godz. 20:00

 

 

 

 

 

Powrót z zaświatów
(Between Worlds)
Thriller, Hiszpania, 2018
reżyser: Maria Pulera
obsada: Nicolas Cage, Franka Potente, Penelope Mitchell

Joe spotyka kobietę, która w wyjątkowych okolicznościach może zetknąć się z duszami zza światów. Mężczyzna pomaga kobiecie duchowo skontaktować się z córką, która umiera i ocalić ją. Niestety, duch w ciele córki jest teraz duchem zmarłej żony Joe..

Film opowiada historię kierowcy ciężarówki, który jest cały czas nawiedzany przez pamięć o zmarłej żonie i dziecku. Na swojej drodze spotyka Julie, kobietę ze zdolnościami paranormalnymi, która może kontaktować się z duszami zza światów. Angażuje ona Joego w desperacki wysiłek, by odnaleźć zagubioną duszę swojej śpiącej córki, Billie. Ale duch zmarłej żony Joego, Mary, okazuje się silniejszy, wchodzi w ciało młodej dziewczyny i zdecydowany jest uregulować niedokończone sprawy z żywymi.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 23 sierpnia, godz. 22:30

 

 

Co w trawie piszczy
(Drôles de petites bêtes)
Animacja, Francja, Luksemburg, 2017
reżyser: Arnaud Bouron, Antoon Krings

Paskonik Tonik przybywa na łąkę, zakochuje się w uroczej królowej pszczół. Niestety nie znając miejscowych układów zostaje wplątany w intrygę i tym samym uważany jest za wroga łąki.

Pasikonik Tonik to prawdziwy włóczykijem. Przemierzając świat w podskokach, nie umie nigdzie zagrzać miejsca na dłużej. Pewnego razu trafia na łąkę tak piękną, że postanawia zatrzymać się tu na dłuższy okres. A zwłaszcza, że wpadła mu w oko urocza i dobra Królowa Pszczół Margerytka. Zakochany po uszy Tonik gotów jest na wszystko, by mieszkańcy łąki mieli o nim dobre zdanie, a nawet uważali go za przyjaciela. Niestety nie znając jeszcze miejscowych „układów” daje się omotać podstępnej osie i mimo woli zasłuży na miano wroga łąki. Tonik jednak nie daje się za czułki wodzić i zamiast się poddać i zwiać dalej w świat, on postanawia naprawić swe błędy, obronić łąkę przed armią szerszeni i zasłużyć na serce królowej.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 sierpnia, godz. 17:00
CANAL+ FAMILY, niedziela, 25 sierpnia, godz. 18:30
OD LAT SIEDMIU

 

 

 

Wieczorówka
(Night School)
Komedia, USA, 2018
reżyser: Malcolm D. Lee
obsada: Kevin Hart, Tiffany Haddish, Rob Riggle

Teddy spowodował wypadek w swojej obecnej pracy i aby mieć jakiekolwiek perspektywy na przyszłość oraz zrobić wrażenie na narzeczonej, musi podjąć naukę w szkole wieczorowej.

W 2001r. uczeń Teddy Walker odchodzi ze szkoły średniej, ponieważ nie jest w stanie skoncentrować się podczas kluczowego testu. W 2018 roku pracuje jako sprzedawca grilla i spotyka się z zamożną dziewczyną o imieniu Lisa. Teddy ma opracowaną staranną strategię finansową, która pozwala mu utrzymywać złudzenie, że jego sytuacja jest lepsza niż w rzeczywistości. Gdy obecny kierownik przejdzie na emeryturę, chłopak ma nawet przejąć pełną kontrolę nad sklepem. Niestety kiedy oświadczał się swojej dziewczynie w sklepie, korek od szampana przypadkiem otworzył zbiornik na gaz i sklep wybuchł. Teddy musi pozbierać życie na nowo i aby to uczynić zapisuje się do szkoły wieczorowej.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 25 sierpnia, godz. 21:30

 

 

Damulka
(Damsel)
Western komediowy, USA, 2018
reżyser: David Zellner, Nathan Zellner
obsada: Robert Pattinson, Mia Wasikowska, David Zellner, Nathan Zellner

Samuel Alabaster, wyrusza w podróż przez Dziki Zachód, aby poślubić miłość swojego życia, Penelope. Niegdyś prosta podróż staje się zdradziecka i zaciera granice między bohaterem, złoczyńcą i damą.

Samuel Alabaster razem z towarzyszami – kucykiem oraz wiecznie pijanym kamratem Henrym, podróżuje wzdłuż granicy Stanów Zjednoczonych, aby znaleźć kobietę którą ma poślubić – Penelope. Im dłużej on i jego towarzysze zmagają się z podróżą, tym robi się ona coraz bardziej niebezpieczna. Właśnie wtedy zacierają się linie między bohaterem, złoczyńcą i damulką.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 27 sierpnia, godz. 20:00

 

Dark Web: Usuń znajomego
(Unfriended: Dark Web)
Horror, USA, Rosja, 2018
reżyser: Stephen Susco
obsada: Colin Woodell, Stephanie Nogueras, Betty Gabriel

Dwudziestolatek wchodzi w posiadanie nowego komputera, na którym odkrywa folder pełen tajemniczych plików. Po przejrzeniu ich zostaje wciągnięty do czarnej sieci, gdzie obywa się handel narkotykami, ludźmi i bronią.

Młody chłopak wchodzi w posiadanie laptopa, który jak się okazało mógł być kradziony. Na komputerze znajduje się tajemniczy folder z plikami, których zawartość budzi mocne wątpliwości co do poprzedniego właściciela. Wraz ze znajomymi plik po pliku odkrywają mroczne tajemnice, gdy nagle do ich czatu dołącza się tajemnicza postać budząca niepokój. Nieznany towarzysz podaje się za właściciela komputera i wciąga towarzystwo w niebezpieczną grę. Czy uda im się uratować przed zagrożeniem?

PREMIERA: CANAL+, piątek, 30 sierpnia, godz. 22:30

 

 

Uprowadzona księżniczka
(Vykradena pryntsesa: Ruslan i Lyudmyla)
Animacja, Ukraina, 2018
reżyser: Oleh Malamuzh

Ukochaną Remika porywa zły czarnoksiężnik. Chłopak jest zdesperowany aby ją odnaleźć i wraz z grupą zwierzaków wyrusza na odsiecz.

Remik i Miłka są dla siebie stworzeni. Od pierwszej chwili wiedzieli, że żadne przeciwności losu nie mogą ich rozdzielić, nawet fakt, że ona jest księżniczką, a on skromnym wędrowcem. Ich błogie szczęście szybko jednak zostaje zmącone przez podstępny plan złego czarownika, który chce zdobyć nieśmiertelność i do tego planu potrzebna mu jest Miłka. Wierzy, że pomoże mu ona w pewnym czarnoksięskim magicznym rytuale, więc postanawia porwać księżniczkę. Remik wraz z grupą zwariowanych zwierzaków, rusza ukochanej z odsieczą. Czeka go długa podróż pełna niebezpiecznych przygód, naszpikowana czarami, pułapkami i setką kłopotów..

PREMIERA: CANAL+, sobota, 31 sierpnia, godz. 17:00
OD LAT SIEDMIU

 

 

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

Pierwsze Damy PRLu
(Pierwsze Damy PRLu)
Seria dokumentalna, Polska, 2018
reżyser: Jarosław Banaszak

Te znane i te pozostające w cieniu swoich mężów. Wokół życia tych kobiet przez lata narosło wiele mitów. Sprawdzimy, co było prawdą, a co tylko plotką. Jakim naciskom były poddawane przez władzę oraz czy i jakie korzyści czerpały ze swojego statusu. Czy miały wpływ na decyzje polityczne swoich mężów?

W kolejnych dziesięciu odcinkach opowiemy o m.in. Stanisławie Gierek, o której mówiono, że czesze się w paryskich salonach, Marii Teresie Kiszczak i Ninie Andrycz, której miano za złe wystawne życie i korzystanie z wygód i przywilejów. Ona sama twierdziła, żyła o wiele skromniej niż inne aktorki. Jaka była prawda? Tłem serialu będą przemiany społeczne, obyczajowe i ustrojowe na przestrzeni 50 lat istnienia Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

PREMIERA: CANAL+,
ODC. 1 – niedziela, 4 sierpnia, godz. 12:00
ODC. 2 – niedziela, 4 sierpnia, godz. 12:30
ODC. 3 – niedziela, 11 sierpnia, godz. 12:00
ODC. 4 – niedziela, 11 sierpnia, godz. 12:30
ODC. 5 – niedziela, 18 sierpnia, godz. 12:00
ODC. 6 – niedziela, 18 sierpnia, godz. 12:30
ODC. 7 – niedziela, 18 sierpnia, godz. 13:00
ODC. 8 – niedziela, 25 sierpnia, godz. 12:00
ODC. 9 – niedziela, 25 sierpnia, godz. 12:30
ODC. 10 – niedziela, 25 sierpnia, godz. 13:00
OD LAT DWUNASTU

 

 

Co za kabaret!
(Co za kabaret!)
Seria dokumentalna, Polska, 2018
reżyser: Olga Siama

Serial dokumentalny o gwiazdach polskiej sceny kabaretowej. Kim są na co dzień artyści, którzy potrafią rozbawić publiczność największych festiwali kabaretowych, a ich skecze przechodzą do historii polskiego kabaretu? Opowieść o niezwykłych twórcach, ich pasji do sceny, emocjach, radości, wzruszeniu i spełnieniu.

Najwięksi w branży – Kabaret Moralnego Niepokoju, Hrabi, Neo-Nówka, Ani Mru Mru po raz pierwszy pozwolą kamerom zajrzeć za kulisy swoich show. Opowiedzą o pracy na scenie i procesie powstawania gagów. Wrócą wspomnieniami do początków kariery, kiedy studenckie popisy nie wróżyły jeszcze ogólnopolskiego sukcesu. Artyści podzielą się też swoimi spostrzeżeniami na temat polskiego poczucia humoru, cenzury i konkurencji w świecie rozrywki.

PREMIERA: CANAL+,
ODC. 6 – poniedziałek, 5 sierpnia, godz. 20:30
ODC. 7 – poniedziałek, 12 sierpnia, godz. 20:30
OD LAT DWUNASTU

 

 

Whitney
(Whitney)
dokument, Wielka Brytania, USA, 2018
reżyser: Kevin Macdonald

Przyprawiająca o dreszcze historia jednej z najwspanialszych piosenkarek wszech czasów, której ogólnoświatowa kariera sceniczna układała się zdecydowanie lepiej niż życie osobiste.

Wielka piosenkarka, która była uznawana za głos swojego pokolenia, z imponującą liczbą ponad 200 milionów sprzedanych albumów. Pomimo tak zawrotnej kariery nie miała lekkiego życia. Była wychowywana na gwiazdę od momentu kiedy rodzice zobaczyli w małej Whitney wielki talent. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 9 sierpnia, godz. 20:30

 

 

 

BRAK PL NAZWY – The Otter Islands
(The Otter Islands)
Dokument, Francja, 2019
reżyser: Jacqueline Farmer

W dokumencie śledzimy historię dwóch młodych, niesfornych wydr. Od urodzenia, przez naukę pływania i łowienia, aż do samodzielnego radzenia sobie ze zdobywaniem pokarmu.

The Otter Islands to losy dwóch młodych wydr – Lenny’ego i jego siostry. W dokumencie będziemy wspólnie przemierzać ich historię od momentu urodzenia na dzikich i odległych Wyspach Szetlandzkich, przez naukę pływania, łowienia ryb, przetrwanie niebezpiecznych burz, aż po naukę mycia swojego cennego futerka w słodkiej wodzie. Wydry razem tworzą zwartą i intymną rodzinę, a także uczą się, którym stworom mogą zaufać – miejscowym fokom, arktycznym wydrzykom, nurkom czy może orkom? Lenny rośnie szybko i równie prędko nabiera pewności siebie. Kiedy w końcu zaczyna czuć się przewodniczącym grupy, stosunek jego matki do niego zaczyna się zmieniać. Przestaje przynosić mu ryby i dzielić się z nim jedzeniem, odpycha go, a nawet zaczyna go gryźć, gdy próbuje się do niej przytulić. Młody mężczyzna nie ma wyboru, musi po raz pierwszy w życiu sam stawić czoła przeciwnościom losu. Ale drapieżniki i pułapki są wszędzie… czy uda mu się usamodzielnić?

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 18 sierpnia, godz. 10:00

 

Zwierzęce zmysły
(Animal Senses)
Seria dokumentalna, Kanada, 2017
reżyser: Laura Hepes

Seria dokumentalna o tym, jak ewolucja rozwinęła w zwierzętach niesamowicie skomplikowane mechanizmy zmysłów.

Od najwcześniejszych prymitywnych form życia po wyrafinowane zwierzęta, takie jak ssaki, naczelne oraz ptaki. Te zwierzęta rozwinęły w sobie niezwykle czułe zmysły, aby z jak największą dokładnością odbierać co się dzieje w ich środowisku. Rozwinięte zmysły mogą przekształcić fale mechaniczne, cząstki unoszące się w powietrzu oraz fotony w informacje, które pomagają innym zwierzętom znaleźć pożywienie, schronienie, partnera, a także skomunikować się ze sobą. Zwierzęce zmysły śledzą ich ewolucyjną historię.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY,
ODC. 1, 2 – niedziela, 25 sierpnia, godz. 10:00

 

 

 

 

 

SERIALE

 

Terror w podziemiach 2
(Below the Surface 2)
Serial sensacyjny, Dania, 2019
reżyser: Christian E. Christiansen
obsada: Johannes Lassen, Yasmin Mahmoud, Ola Rapace, Søren Malling

Po dramatycznym finale sezonu pierwszego, Philip wziął urlop od Terror Task Force i zaczyna przyglądać się tajemniczemu zniknięciu byłej znajomej June. Młoda studentka studiów politycznych właśnie wróciła z Syrii, gdzie za walkę z ISIS otrzymała nagrodę. Trzech islamskich terrorystów przybyło, aby upomnieć się o swoje…

Poszukiwania prowadzone przez Philipa prowadzą go na pokład promu pasażerskiego płynącego do Szwecji. Kiedy niebezpieczna sytuacja z obecnymi na pokładzie terrorystami się nasila, biorą oni wszystkich pasażerów promu jako zakładników, a Philip znajduje się w środku międzynarodowego kryzysu politycznego. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że będzie musiał walczyć nie tylko o życie pasażerów i swojej przyjaciółki, ale także o swoje własne.

PREMIERA: CANAL+
ODC. 1 – czwartek, 1 sierpnia, godz. 21:00
ODC. 2 – czwartek, 1 sierpnia, godz. 21:45
ODC. 3 – czwartek, 8 sierpnia, godz. 21:00
ODC. 4 – czwartek, 8 sierpnia, godz. 21:45
ODC. 5 – czwartek, 15 sierpnia, godz. 21:00
ODC. 6 – czwartek, 15 sierpnia, godz. 21:45
ODC. 7 – czwartek, 22 sierpnia, godz. 21:00
ODC. 8 – czwartek, 22 sierpnia, godz. 21:45

 

 

Informator
(Informer)
Serial sensacyjny, Wielka Brytania, 2018
reżyser: Jonny Campbell
obsada: Paddy Considine, Nabhaan Rizwan, Bel Powley

Młody chłopak ze wschodniego Londynu, który został złapany z narkotykami jest zmuszony przez policjanta, aby pracować dla niego pod przykrywką.

Raza, młodzieniec pakistańskiego pochodzenia mieszkający w Londynie prowadzi spokojne życie. Z tym tylko wyjątkiem, że okazjonalnie na imprezie zdarza mu się zażyć narkotyki. Pewnego razu kiedy razem z dziewczyną połknęli tabletki ona wylądowała w szpitalu, a on na przesłuchaniu. Policjant, który go przesłuchiwał postawił mu warunek – Raza pójdzie odsiadywać wyrok za posiadanie narkotyków lub będzie pracował dla policji w formie informatora. Czy chłopak podoła niebezpiecznemu zadaniu, a jego relacje z bliskimi nie ulegną przez to pogorszeniu?

PREMIERA: CANAL+
ODC. 1 – czwartek, 1 sierpnia, godz. 20:00
ODC. 2 – czwartek, 8 sierpnia, godz. 20:00
ODC. 3 – czwartek, 15 sierpnia, godz. 20:00
ODC. 4 – czwartek, 22 sierpnia, godz. 20:00
ODC. 5 – czwartek, 29 sierpnia, godz. 20:00
OD LAT DWUNASTU

 

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • RSS
 • Wykop

4 thoughts on “Canal+ premiery sierpnia 2019

 1. We wrześniu w C+:

  303 Bitwa o Anglię,

  41 dni nadziei,

  53 wojny,

  7 uczuć,

  Autsajder,

  Bella i Sebastian 3 ,

  Bohemian Rhapsody,

  Eskorta,

  Eter,

  Fuga,

  Juliusz,

  Kler,

  Mały Grand Hotel (serial),

  Oddech,

  Papillon (Motylek),

  Patryk,

  Sicario 2 Soldado,

  Tajemnice Silver Lake,

  Ułaskawienie,

  W domu wszystko ok,

  Wild Wild East (dokument),

  Źle się dzieje w El Royale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.