Canal+ premiery października 2018

W październiku w Canal+ obejrzymy m.in. film animowany „My Little Pony. Film„, film biograficzny „Wojna płci „, film animowany „Potworna rodzinka”, kryminalny „Pitbull. Ostatni pies”, oraz muzyczny „Pitch Perfect 3”.

 

Aktualizacja: w październiku obejrzymy również nowy polski serial „Nielegalni”, 2 sezon serialu „Mr. Mercedes 2”, oraz 4 sezon serialu „Biuro szpiegów”.

 

 

 

Republika. Narodziny legendy
dokument muzyczny, Polska, 2017
reżyseria: Ryszard Kruk
obsada: Grzegorz Ciechowski,  Sławomir Ciesielski, Paweł Kuczyński

Unikalnie, nieprezentowane dotąd zdjęcia sprzed 40 lat, archiwalne nagrania, ekskluzywne wywiady z muzykami, którzy współtworzyli jeden z najważniejszych zespołów rockowych w historii polskiej muzyki. Reżyser Ryszard Kruk zgłębia historię narodzin grupy Republika. Czarno-biały film przenosi w klimat tamtych czasów.

W połowie lat 70. w Toruniu działa środowisko artystyczne skupione wokół Studenckiego Klubu Pracy Twórczej „Od Nowa”. Młodzi ludzie rozwijają tam różne formy aktywności: zakładane są teatry, zespoły muzyczne, działają plastycy i performerzy. W tym artystycznym tyglu kilkoro znajomych zakłada grupę Res Publika, późniejszą Republikę. Film opowiadaja o pierwszym okresie działalności zespołu.  Tłumy ludzi na koncertach, ogrom sprzedanych płyt, wiele utworów na szczycie listy przebojów i nagle rok 1986, gdy grupa się rozpada.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 1 października

 

Pomiędzy nami góry
(The Mountain Between Us)
przygodowy, USA, 2017
reżyseria: Hany Abu-Assad
obsada: Idris Elba, Kate Winslet, Beau Bridges, Dermot Mulroney

Akcja filmu rozpoczyna się w niewielkim mieście na prowincji Stanów Zjednoczonych. Fotoreporterka Alex Martin i neurochirurg Ben Bass spotykają się przypadkowo na lotnisku, gdzie czekają na samolot do Nowego Jorku i jeszcze nie wiedzą co ich czeka. W pełnym emocji filmie występuje zdobywczyni Oscara Kate Winslet oraz nagrodzony Złotym Globem Idris Elba.

Dwoje obcych sobie ludzi, którzy wychodzą cało z tragicznej katastrofy lotniczej, uwięzionych zostaje w niedostępnych, skutych lodem górach. Kiedy uświadamiają sobie, że spodziewana pomoc nie nadejdzie, zmuszeni są wyruszyć w kilkusetkilometrową podróż przez dziką okolicę. Po drodze muszą stawić czoło nie tylko niewyobrażalnym przeciwieństwom losu, ale również nieoczekiwanej namiętności.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 5 października

 

My Little Pony. Film
(My Little Pony: The Movie)
film animowany, USA, Kanada, 2017
reżyseria: Jayson Thiessen

Uwielbiane nie tylko przez najmłodszych kucyki powracają w pełnometrażowym filmie. Odważni animowani bohaterowie wyruszają w podróż, aby pokonać ciemne siły, które zaatakowały Canterlot, stolicę królestwa. Wykorzystując siłę przyjaźni, stawią czoła niebezpieczeństwom i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby obronić ojczyznę.

Stadko kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Budzący przerażenie Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. Dzielni bohaterowie nie poddadzą się jednak i spróbują odeprzeć czyhające niebezpieczeństwo. W trakcie swojej misji zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele przygód i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!
PREMIERA: CANAL+, sobota 6 października

 

Śmieszny ślub
(The Wilde Wedding)
komedia, USA, 2017
reżyseria: Damian Harris
obsada: Glenn Close, John Malkovich, Patrick Stewart, Minnie Driver

Przezabawna komedia w gwiazdorskiej obsadzie – w filmie zagrali m.in. Glenn Close („Niebezpieczne związki”, „101 dalmatyńczyków”), John Malkovich („Myszy i ludzie”, „Tajne przez poufne”) oraz Patrick Stewart („X-Men”, „Star Trek VII: Pokolenia”). Czwarty w życiu emerytowanej gwiazdy filmowej ślub przeradza się w chaos, gdy na weselu spotykają się członkowie licznej rodziny i eksmąż.

Aktorka Eve Wilde, która lata zawodowej świetności ma już za sobą, bierze ślub z mężem numer cztery, cenionym angielskim pisarzem Haroldem Alcottem (Patrick Stewart). Ceremonia ma odbyć się w domu Wilde na północy stanu Nowy Jork, w obecności eksmęża kobiety, uwielbianego przez publiczność aktora teatralnego Laurence’a Darlinga (John Malkovich) i ich wspólnej rodziny powiązanej ze sobą w zagmatwany sposób. Długi, letni weekend stwarza okazję do nawiązania bardziej zażyłych relacji, sytuacja szybko wymyka się jednak spod kontroli.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 7 października

 

Ostatnia szansa
(Second Opinion)
thriller, Kanada, 2018
reżyseria: Caroline Labrèche
obsada: Joanne Kelly, Shaun Benson, Genelle Williams

Mogłoby się wydawać, że Ivy Fisher jest idealnym przykładem kobiety sukcesu – sprytna, zabójczo atrakcyjna bizneswoman w wieku trzydziestu kilku lat, z bujnym życiem towarzyskim i licznymi zawodowymi sukcesami. A jednak podczas kluczowego spotkania z inwestorami, ciało Ivy zaczęło ją zdradzać.

Ivy nie potrafi przezwyciężyć porywów mdłości i paraliżującego bólu głowy. Staje się łatwą ofiarą doktora Marka Ryana, zdeprawowanego lekarza dążącego do władzy. Podczas gdy niezniszczalna dotąd przedsiębiorczyni konfrontuje się z ograniczeniami swojego organizmu, wpada w sidła Ryana, który z zadowoleniem knuje plan, jak ostatecznie ją złamać.
PREMIERA: CANAL+, piątek 12 października

 

Wojna płci
(Battle of the Sexes)
biograficzny, Wielka Brytania, 2017
reżyseria: Jonathan Dayton, Valerie Faris
obsada: Emma Stone, Steve Carell, Andrea Riseborough, Sarah Silverman

Prawdziwa historia rozegranego w 1973 roku meczu tenisowego pomiędzy ówczesną pierwszą rakietą świata, Billie Jean King, a byłym mistrzem i notorycznym oszustem, Bobbym Riggsem. W rolach głównych Emma Stone („La La Land”, „Służące”) oraz Steve Carell („Big Short”, „Biuro”).

W dobie rewolucji seksualnej i wzrostu znaczenia ruchu na rzecz praw kobiet, mecz tenisowy z 1973 roku pomiędzy mistrzynią Billie Jean King a zawodnikiem o nadszarpniętej reputacji Bobbym Riggsem został okrzyknięty „bitwą płci”. Widowisko okazało się imprezą sportową z największą liczbą widzów w historii. Gdy King i Riggs rozpoczęli rywalizację, ich myśli zaprzątały walki, które musieli stoczyć w prywatnym życiu. King zmagała się ze swoją tożsamością seksualną, natomiast Riggs usiłować przezwyciężyć uzależnienie od hazardu. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza kort tenisowy.
PREMIERA: CANAL+, sobota 13 października

 

Potworna rodzinka
(Happy Family)
film animowany, Niemcy, Wielka Brytania, 2017
reżyseria: Holger Tappe

Pomimo nazwiska rodzina Sielskich nie należy do najszczęśliwszych. Aby zacieśnić rodzinne więzi, Mama i Emma planują pełne zabawy wieczorne wyjście. Na ich drodze staje jednak złowroga czarownica, która rzuca na rodzinę klątwę i zamienia jej członków w przerażające potwory.

Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max ze względu na nieprzeciętną inteligencję nie cieszy się popularnością wśród szkolnych osiłków. Rodzice są natomiast tak skoncentrowani na pracy, że nie starcza im sił, aby zajmować się dziećmi. Pewnego dnia Fay zaprasza Sielskich na bal przebierańców. Cała rodzina przebiera się za postaci ze strasznych opowieści. Wszyscy świetnie się bawią, aż do chwili, gdy okazuje się, że na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 14 października

 

M jak morderca
(Hangman)
FILM KRYMINALNY USA 2017
Występują: Al Pacino, Karl Urban, Brittany Snow, Joe Anderson

Ray Archer (Al Pacino), detektyw z wydziału zabójstw, przebywa obecnie na zasłużonej emeryturze. Kiedy jednak w mieście pojawia się seryjny morderca, musi wrócić do pracy. Razem z policyjnym profilerem Willemem Ruineymem (Karl Urban) podejmuje próbę schwytania groźnego przestępcy. Wkrótce dołącza do nich dziennikarka śledcza Christi Davies (Brittany Snow). Sprawa okazuje się trudniejsza, niż początkowo zakładali. Jedyne wskazówki, jakimi dysponują, to pozostawione na miejscach zbrodni pojedyncze litery, które układają się w zaszyfrowaną frazę.

PREMIERA: CANAL+, piątek 19 października

 

Pitbull. Ostatni pies
kryminalny, Polska, 2018
reżyseria: Władysław Pasikowski
obsada: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Dorota Rabczewska, Rafał Mohr, Cezary Pazura, Adam Woronowicz

Kontynuacja kultowego „Pitbulla”, tym razem w interpretacji reżysera Władysława Pasikowskiego („Psy”, „Pokłosie”). Po zabójstwie policjanta komendant warszawskiej policji potrzebuje wsparcia najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy. Na jego wezwanie do stolicy przybywają Quantico, Metyl oraz Despero, którzy mają za zadanie powstrzymać gangi walczące między sobą o miasto.

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału antyterrorystycznego rozpoczynają śledztwo. Tym razem dochodzenie ma bardziej osobisty wymiar – funkcjonariusze dążą do ukarania zabójcy swojego kolegi. Niestety, po niedawnych zmianach personalnych wydział zmaga się z niedoborem doświadczonych ludzi. Sytuacja zmusza stołecznego komendanta do ściągnięcia do Warszawy rozproszonych po prowincji, zaufanych policjantów. W stolicy zjawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa…
PREMIERA: CANAL+, sobota 20 października

 

Przysięga
(Eiðurinn)
thriller, Islandia, 2016
reżyseria: Baltasar Kormákur
obsada: Baltasar Kormákur, Hera Hilmar, Gísli Örn Garðarsson

Psychologiczny thriller islandzkiego reżysera, Baltasara Kormákura, w którym twórca zagrał również główną rolę. Film został uhonorowany pięcioma nagrodami Islandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej.

Finnur, chirurg i ojciec Anny, próbuje ustrzec ukochaną córkę przed zagrożeniami brutalnego świata narkotyków i bezprawia, z którym łączy ją postać jej chłopaka Óttara. Finnur stara się wpłynąć na Annę, aby zakończyła związek, zanim ukochany wplącze ją w poważne kłopoty. Odkrywa jednak, że niebezpieczeństwa czyhają w najbardziej niespodziewanych miejscach.
PREMIERA: CANAL+, piątek 26 października

 

Pitch Perfect 3
(Pitch Perfect 3)
muzyczny, USA, 2017
reżyseria: Trish Sie
obsada: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Brittany Snow, Anna Camp, Hailee Steinfeld, Elizabeth Banks

Trzecia odsłona przebojowej komedii muzycznej, uwielbianej przez rzeszę fanów na całym świecie. Po wygranej w Mistrzostwach Świata, dziewczyny z The Barden Bellas kontynuują swoją przygodę podczas międzynarodowego tournée.

Gdy emocje po sukcesie opadły, czwórka muzykalnych przyjaciółek skupia się na bardziej przyziemnych sprawach. Dziewczyny opuszczają mury college’u, aby zmierzyć się z problemami dorosłości, każda podążając swoją własną ścieżką. Szybko odkrywają, że w prawdziwym świecie nie mogą liczyć na dostatnie życie, zarabiając na tym, co kochają najmocniej – na muzyce. Kiedy jednak otrzymują szansę na ponowne połączenie sił podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się. Nie wszystko idzie gładko – przyjaciółki muszą stawić czoła grupie, która w trakcie swoich występów wykorzystuje nie tylko imponujące umiejętności wokalne, lecz także instrumenty.
PREMIERA: CANAL+, sobota 27 października

 

Po tamtej stronie
(Toivon tuolla puolen)
komediodramat, Finlandia, Niemcy, 2017
reżyseria: Aki Kaurismäki
obsada: Ville Virtanen, Kati Outinen, Tommi Eronen

Losy pochodzącego z Helsinek nałogowego pokerzysty i uchodźcy z Syrii krzyżują się w podupadającej restauracji. Za film „Po tamtej stronie” fiński reżyser Aki Kaurismäki otrzymał w 2017 r. Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale.

Mistrzowski film, w którym barwnie odmalowany został obraz współczesnej Europy, z jej absurdami i niepewnościami. Historia zblazowanego mieszkańca Helsinek, Wikströma, do którego w trakcie jednej z partii pokera los się uśmiechnął, obdarzając go małą fortuną. Szczęściarz postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem trafia na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 2 października

 

Dziennik maszynisty
(Dnevnik masinovodje)
komediodramat, Serbia, Chorwacja, 2016
reżyseria: Milos Radovic
obsada: Lazar Ristovski, Petar Korac, Pavle Eric

Według statystyk w trakcie swojej kariery przeciętny maszynistach zabija nieumyślnie od 15 do 20 osób. Oto opowieść o niewinnych masowych mordercach i ich przepełnionych troskami życiach.

Ilija jest doświadczonym maszynistą, który wkrótce przejdzie na emeryturę. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. Utartą ścieżką ojca planuje podążyć jego 19-letni syn Sima. Chłopak jest niezwykle przejęty perspektywą przejęcia sterów pociągu, lecz przeraża go, z jakimi krwawymi konsekwencjami wiąże się wykonywanie zawodu maszynisty. Mijają dni, Sima pracuje z entuzjazmem, lecz nie przydarza mu się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje ciągle rośnie i nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Ojciec postanawia skrócić męczarnie syna i wziąć sprawy w swoje ręce.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa 3 października

Uczciwy człowiek
(Lerd)
dramat, Iran, 2017
reżyseria: Mohammad Rasoulof
obsada: Reza Akhlaghirad, Soudabeh Beizaee, Nasim Adabi

Opowieść o korupcji i niesprawiedliwości rządzącymi irańskim społeczeństwem. Aby przetrwać w tym kraju, musisz dokonać wyboru: będziesz prześladowcą lub prześladowanym. Film zdobył nagrodę Przeglądu Un Certain Regard na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Reza był kiedyś wykładowcą uniwersyteckim, po przeprowadzce na wieś wiedzie jednak spokojne życie hodowcy ryb słodkowodnych. Aż do czasu, kiedy duża prywatna firma powiązana z rządem zmusza mężczyznę do zaprzestania swojej drobnej działalności. Sąsiad rodziny, Abbas, szybko ocenia, z kim opłaca się przystać i zatruwa hodowane przez Rezę ryby, na co mężczyzna reaguje agresją. Teraz Abbas twierdzi w sądzie, że w bójce złamano mu rękę. Reza będzie musiał walczyć ze skorumpowaną machiną administracyjną, aby dowieść swojej niewinności i zabezpieczyć przyszłość rodziny. Lecz czy istnieje choć cień szansy, aby wygrać z patologicznym systemem?
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 9 października

 

Pan mądraliński
(Monsieur Je-Sais-Tout)
komedia, Francja, 2018
reżyseria: Stéphan Archinard, François Prévôt-Leygonie
obsada: Arnaud Ducret, Max Baissette de Malglaive, Alice David

Uciekający przed jakimikolwiek zobowiązaniami trener piłkarski musi zaopiekować się swoim bratankiem ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera.

Vincent Barteau, 35 lat, 192 cm wzrostu, trener piłkarski i kawaler, z trudem radzący sobie z wyzwaniami codziennego życia. I jego bratanek Léo, 13 lat, 153 cm wzrostu, szachista z zespołem Aspergera i temperamentem emeryta. Ich pełne niespodzianek i emocji spotkanie zaburzy rutynę Vincenta i stanie się niepowtarzalną szansą dla Léo, aby uwierzył w siebie i odkrył, jak piękny może być ten świat.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa 10 października

 

 

The Escape
(The Escape)
dramat, Wielka Brytania, 2017
reżyseria: Dominic Savage
obsada: Gemma Arterton, Dominic Cooper

Zwyczajna kobieta podejmuje niecodzienną decyzję, która na zawsze odmieni jej życie.

Tara, mieszkająca na przedmieściach Londynu gospodyni, prowadzi życie, które zdaje się już do niej nie należeć. Kobieta całkowicie podporządkowała się potrzebom kochającego, acz zapracowanego i skupionego na sobie męża oraz dwójki dzieci. Zdesperowana Tara, marząca o zmianie i odnalezieniu siebie na nowo, podejmuje brzemienną w skutkach, radykalną decyzję. Wyposażona w bilet w jedną stronę, pozostawia wszystkie codzienne obowiązku za sobą i wyrusza do Paryża. Opuszczenie najbliższych nie jest jednak proste.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 16 października

 

Jacy jesteśmy
(Who We Are Now)
dramat, USA, 2017
reżyseria: Matthew Newton
obsada: Julianne Nicholson, Zachary Quinto, Emma Roberts, Lea Thompson, Jason Biggs, Jimmy Smits

Odsiedziawszy wyrok, Beth próbuje odzyskać prawo do opieki nad synem z pomocą prawniczki Jess, idealistki oddanej sprawom beznadziejnym. W obsadzie m.in. Julianne Nicholson (“Sierpień w hrabstwie Osage”), Emma Roberts (“Nerve”) i Zachary Quinto (“Star Trek”).

Beth po kilku latach wychodzi z więzienia i usiłuje powoli poukładać swoje życie na nowo. Na przeszkodzie stoi jej siostra, która wraz z mężem zajmuje się małym synem byłej więźniarki i ani myśli, żeby pozwolić Beth na bliższe kontakty z dzieckiem. Bohaterka próbuje odkupić swe winy, pokornie znosząc wszelkie przeciwności losu i pracując jako sprzątaczka. Wkrótce nawiązuje kontakt z prawniczką Jess, prowadzącą pro bono sprawy osób, które utraciły już wszelką nadzieję. Na horyzoncie pojawia się także były żołnierz, który skrada Beth serce. Kobieta zaczyna odzyskiwać wiarę w siebie, a także siły, by walczyć o lepszą przyszłość dla syna i samej siebie.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa 17 października

 

Złote miasto
(Oro)
historyczny, Hiszpania, 2017
reżyseria: Agustín Díaz Yanes
obsada: Raúl Arévalo, Bárbara Lennie, Óscar Jaenada

Niekończącym się poszukiwaniom legendarnego miasta ze złota towarzyszą miłość, ambicja, zdrada i śmierć.

Ameryka Południowa, koniec XVI wieku. Hiszpańscy konkwistadorzy wraz z grupą trzydziestu mężczyzn i dwóch kobiet przemierzają amazońską dżunglę w poszukiwaniu mitycznego El Dorado – miasta, jak głoszą przekazy, zbudowanego w całości ze złota. Do wyruszenia w niebezpieczną podróż pełną strachu, zagrożeń i okrucieństwa grupę Hiszpanów zmusiła panująca w rodzinnym kraju bieda. Mimo niedogodności i ryzyka liczą oni, że u kresu wyprawy czekają na nich fortuna i sława.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 23 października

 

 

Z pasją
(Le brio)
komediodramat, Francja, Belgia, 2017
reżyseria: Yvan Attal
obsada: Daniel Auteuil, Camélia Jordana

Po incydencie w auli wykładowej, ceniony profesor znany ze swych nieprzewidywalnych wybuchów zmuszony jest pełnić rolę mentora studentki, którą publicznie obraził.

Neila wywodzi się z niezamożnej rodziny algierskich emigrantów. Mieszka na przedmieściach Paryża, gdzie cieszy się powszechną sympatią sąsiadów. Po ukończeniu szkoły średniej z wyróżnieniem, decyduje się na studia prawnicze na prestiżowym uniwersytecie Panthéon-Assas. Pierwszego dnia spóźnia się na wykład kontrowersyjnego profesora Pierre’a Mazarda, który nie szczędząc rasistowskich uwag pod adresem studentki, publicznie ją upokarza. W sprawie interweniuje zaniepokojony sytuacją na wydziale dziekan, który zmusza Mazarda, aby w ramach zadośćuczynienia mentorował Neili w przygotowaniach do elitarnego konkursu oratorskiego.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa 24 października

 

 

LBJ
(LBJ)
biograficzny, USA, 2016
reżyseria: Rob Reiner
obsada: Woody Harrelson, Jennifer Jason Leigh, Michael Stahl-David, Richard Jenkins, Bill Pullman, Jeffrey Donovan

Film biograficzny poświęcony postaci Lyndona B. Johnsona oraz jego politycznej karierze – od wczesnych lat w zachodnim Teksasie po Biały Dom. W roli tytułowej Woody Harrelson (“Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, “Siedem dusz”).

Opowieść prezentuje drogę polityka do władzy, lecz koncentruje się wokół politycznego zamieszania wywołanego przez krwawy zamach na Johna F. Kennedy’ego z 1963 r. W wyniku tego tragicznego zdarzenia LBJ został zaprzysiężony na 36. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Polityk musiał stawić czoła obydwu skłóconym ze sobą frakcjom politycznym i zaproponować rozwiązania, jakie podniosą morale narodu i poprawią sytuację w kraju. Największym wyzwaniem okazało się jednak dokończenie dzieła poprzednika i wprowadzenie historycznej Ustawy o prawach obywatelskich.
PREMIERA: CANAL+ FILM, sobota 27 października

 

Czerwona obroża
(Le collier rouge)
historyczny, Francja, 2018
reżyseria: Jean Becker
obsada: François Cluzet, Nicolas Duvauchelle, Sophie Verbeeck

W 1919 roku do małego miasteczka, dotkniętego niespotykanym dotąd upałem, wraca bohater wojenny.

Lantier (François Cluzet) przybywa do miasteczka. Przed drzwiami spotyka psa, który nieustannie szczeka. We wsi nieopodal mieszka młoda kobieta, zmęczona pracą na roli. Valentine (Sophie Verbeeck) jest wykształconą dziewczyną, która nie potrafi pogodzić się z rolą chłopki. Cały czas czeka i ma nadzieję, że uda jej się odmienić swój los. Do miasteczka przybywa sędzia, aby rozwikłać sprawę sprzed lat. Niestety, wojna sprawiła, że zasady moralne przestały się liczyć. Jak los połączy trzy postacie?
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 30 października

 

The Clan of the Baby Baboon
(The Clan of the Baby Baboon)
dokument, Francja, 2018
reżyseria: Jean-Marc Dauphin

Dokument Jeana-Marca Dauphina przedstawia codzienne życie z perspektywy małego pawiana.

W stadzie są zarówno hałaśliwe nastolatki, opiekuńcze matki z małymi dziećmi i oczywiście przywódca. To właście jego pozycja jest najbardziej pożądana, dlatego młode samce nieustannie walczą o jego prestiż i rolę. Dokument udowadnia, że relacje wewnątrz stada są niezwykle złożone. Przede wszystkim jednak grupa jest wysoce zorganizowana i zjednoczona, aby stawić czoła wyzwaniom codziennego życia: chronić przed lampartami oraz znajdować żywność.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek 8 października

 

Mysteries of the Rainforest
(Mysteries of the Rainforest)
dokument, USA, 2016
reżyseria: Ciaran Flannery

Tropikalna wyspa Barro Colorado w Kanale Panamskim jest jednym z najczęściej badanych lasów deszczowych na Ziemi. Przez prawie sto lat naukowcy przyjeżdżali tutaj, aby poznać i zrozumieć niezwykłą różnorodność biologiczną występującą w lesie.

Czepiaki, wyjce i kapucynki przeskakują między gałęziami drzew a mnóstwo żab i mrówek patroluje runo leśne. Nieuchwytne kinkażu i oceloty pojawiają się w nocy, a kolibry przelatują między drzewami. Bujny las deszczowy dotyka jedna z najdłuższych w historii susz. Naukowcy mogą tylko obserwować, co to oznacza dla roślin i zwierząt.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek 15 października

 

The Mountain Lion And Me
(The Mountain Lion And Me)
dokument, USA, 2017
reżyseria: Casey Anderson

Pumy są jednym z najbardziej nieuchwytnych gatunków na świecie. Niektórzy twierdzą, że trudniej je sfilmować niż lamparty śnieżne. Większość ludzi nigdy nie będzie miała okazji zobaczyć tych wyjątkowych zwierząt, jednak ci, którzy widzieli pumy, opisują to doświadczenie jako jedno z najbardziej niesamowitych w życiu.

Gdy reżyser Casey Anderson po raz pierwszy zobaczył pumę w Montanie, postanowił nagrywać codzienne życie tych niezwykych zwierząt. Poznaj tajemnice najdzikszych zwierzat. Obserwuj ich zmagania od zalotów, do narodzin potomstwa. Pod osłoną ciemności polują, a następnie przyprowadzają swoje kocięta do ukrytych zdobyczy. Widzowie mają okazje zobaczyć zarówno bezwzględnego zabójcę oraz opiekuńczą matkę.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek 22 października

 

Laws Of The Lizard
(Laws Of The Lizard)
dokument, USA, 2017
reżyseria: Nathan Dappen, Neil Losin
Naukowcy często zadają wielkie pytania dotyczące natury. Szukają niespotykanych stworzeń i chcą jak najlepiej poznać ich styl życia. Do takich zwierząt zaliczają się jaszczurki Anolis.

W The Laws of the Lizard dwóch filmowców rozpoczyna roczną przygodę, aby odkryć zaskakującą historię jaszczórek Anolis, sześciocalowych jaszczurek na świecie! Obserwacja tego gatunku jaszczurek pozwoliła czołowym biologom na rozszyfrowanie podstawowych zasad natury i odkryć, dlaczego te fascynujące jaszczury mogą posiadać klucz do zrozumienia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości życia na Ziemi.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek 29 października

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI PAŹDZIERNIK

Pope: The Most Powerful Man in History
(Pope: The Most Powerful Man in History ep. 1, 2, 3, 4, 5, 6)

Snowfall 2
(Snowfall 2 ep. 7,8,9,10)

Mr. Mercedes 2
(Mr Mercedes 2 ep. 1,2,3,4)

NIELEGALNI
(NIELEGALNI odc. 1,2,3)

Biuro szpiegów 4
(Le Bureau des Légendes 4 ep. 1,2)

 

 

 

Pope: The Most Powerful Man in History
(Pope: The Most Powerful Man in History ep. 1, 2, 3, 4, 5, 6)

Pope: The Most Powerful Man in History
(Pope: The Most Powerful Man in History)
seria dokumentalna, USA, 2018
reżyseria: David Schaye, Alec Michod, Bruce Hall

Pewien światowy przywódca, którego wpływy obejmują armię, politykę i religię, wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci. W Archiwach Watykańskich piętrzą się dokumenty poświęcone każdemu kolejnemu papieżowi, a mimo to informacje dotyczące zwierzchnika Kościoła katolickiego są skrzętnie skrywane przed światem zewnętrznym. W bezprecedensowej produkcji wyjawione zostaną sekrety, które dopiero niedawno ujrzały światło dzienne. Wśród wykorzystanych materiałów znajdują się wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy na co dzień współpracują z papieżem oraz niepublikowane dotąd, świeżo odtajnione dokumenty archiwalne.

Premiera: CANAL+, poniedziałek 1 października, 21:00

 

Mr. Mercedes 2
(Mr. Mercedes 2)
serial sensacyjny, USA, 2018
reżyseria: Jack Bender (twórca: David E. Kelley / scenariusz: Dennis Lehane)
obsada: Brendan Gleeson, Harry Treadaway, Jack Huston

„Mr. Mercedes” to serial kryminalny będący ekranizacją powieściowej trylogii Stephena Kinga o emerytowanym detektywie Billu Hodgesie (Brendan Gleeson). Fabuła drugiego sezonu seralu Mr. Mercedes rozgrywa się rok po finale pierwszej serii. Brady Hartsfields znajduje się w śpiączce, a detektyw Bill Hodges stara się żyć dalej. Gdy w szpitalu zaczyna dochodzić do dziwnych wypadków z udziałem osób, które miały bezpośredni kontakt z Bradym, detektyw zaczyna przypuszczać, że ten musi być w nie jakoś zaangażowany.

Premiera: CANAL+, czwartek 18 października, 21:00 i 21:50

 

NIELEGALNI
serial szpiegowski, Polska, 2018
reżyseria: Leszek Dawid
obsada: Grzegorz Damięcki, Sylwia Juszczak, Filip Pławiak, Agnieszka Grochowska, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop, Jan Frycz, Arkadiusz Detmer, Andrzej Seweryn, Synnøve Macody Lund, Sergey Frolov, Fatima Gorbenko

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

Odc. 1
Premiera: CANAL+, niedziela 21 października, 21:30
Odc. 2
Premiera: CANAL+, niedziela 21 października, 22:30

 

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.