Canal+ premiery od 6 do 12 lipca 2013

RomanBarbarzyncaW tym tygodniu obejrzymy: francuską komedię z Jeanem Reno „Faceci od kuchni”, film animowany „Roman Barbarzyńca”. W cyklu poniedziałki z Seagalem  C+ wyemituje drugi sezon serialu „Bez litości”. Startuje również nowy cykl Ekranizacje Szekspira w którym obejrzymy „Ryszard II”, poza tym horror „Mandragora” oraz adaptacja prozy Agathy Christie „Śledztwo we dwoje”. CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 6 lipca 2013, 20:00

FACECI OD KUCHNI
(Comme un chef)
komedia, Francja/Hiszpania, 2012
reżyseria: Daniel Cohen
występują: Jean Reno, Michaël Youn, Raphaëlle Agogué, Julien Boisselier, Salomé Stévenin, Serge Larivière, Santiago Segura

Jacky Bonnot (Michaël Youn) to początkujący kucharz, który pragnie podbić świat sztuki kulinarnej. Niezadowolony z pracy w podrzędnych jadłodajniach, jest ciągle zwalniany przez kolejnych pracodawców. W końcu ciężarna dziewczyna Béatrice (Raphaëlle Agogué) zapewnia mu posadę majstra w domu spokojnej starości. Tymczasem Alexandre Lagarde (Jean Reno), doświadczony szef kuchni słynnej paryskiej restauracji mierzy się z innego rodzaju kryzysem. Stanislaw (Julien Boisselier), syn odchodzącego na emeryturę właściciela lokalu, stara się nakłonić Alexandre’a do oszczędzania i przejścia na gastronomię molekularną. Kiedy słynny kucharz przypadkowo spotyka Jacky’ego, dostrzega w zdolnym amatorze kogoś, kto pomoże mu uratować dobre imię wyrafinowanych dań.

Daniel Cohen, od momentu premiery jego kinowego debiutu, czyli zwariowanej komedii „Dwa światy”, rozmyślał nad realizacją filmu, który pozwoliłby mu połączyć zainteresowanie kuchnią z ambicjami pracy z aktorskim duetem. Podążając tropem klasycznych francuskich komedii „gastronomicznych” z Louisem de Funèsem („Sławna restauracja”, „Skrzydełko czy nóżka”), postanowił zapoznać się z tajnikami pracy wybitnych kucharzy. – Zafascynowała mnie staranność i precyzja, z jaką szefowie kuchni traktują każdy szczegół – mówił. – We Francji nie przypadkiem nazywa się ich artystami. Każdy z nich reprezentuje swój niepowtarzalny styl, a jednak wszyscy mają jedną wspólną cechę: wielką pasję gotowania, co sprawia, że jak artyści żyją w trochę innym świecie, do którego zwykli śmiertelnicy nie mają wstępu”. Stąd było już blisko do wymyślenia historii o spotkaniu dwóch mężczyzn – zdolnego amatora i przechodzącego kryzys weterana wielkiej gastronomii. – Alexander odnajdzie zapomniane wymiary smaków, które doprowadziły go na szczyt kariery, zaś Jacky znajdzie środki, żeby zrealizować swoje marzenia. Rozwinęliśmy temat skrzyżowania dróg życiowych amatora popychanego ciekawością i witalnością, pragnącego stać się profesjonalistą oraz starszego od niego mistrza sztuki kulinarnej, który w zasadzie już wszystko przeżył – opowiadał o wymyślonych przez siebie postaciach Cohen.

Reżyser zdołał pozyskać dla swego filmu dwie nietuzinkowe osobowości. W roli Jacky’ego obsadził bowiem Michaëla Youna („Jeden odchodzi, drugi zostaje”, „Lucky Luke”, „Przesyłka ekspresowa”), ekranowym Alexandre’em został zaś sam Jean Reno. – Kto jak kto, ale Jean Reno w wyjątkowy sposób ucieleśnia postać wielkiego francuskiego szefa kuchni – przekonywał Cohen. – Jest władczy, a przy tym bardzo ludzki, cichy i uparty. (…) Wybór Michaëla Youna był również oczywisty. Już po mojej

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 lipca 2013, 20:00

Roman Barbarzyńca (Ronal Barbaren)

animacja, Dania, 2011

reżyseria: Kresten Vestbjerg Andersen, Thorbjørn Christoffersen, Philip Einstein Lipski

polski dubbing: Roman (Maciej Stuhr), Wrzaskier (Czesław Mozil), Ksenia (Anna Mucha), Królowa Amazonek (Tatiana Okupnik), Lameras (Jacek Braciak)

RomanBarbarzyncaSzczep barbarzyńców słynie z nadludzkiej siły, męstwa i odwagi, które sprawiają, że drży przed nimi cała kraina Wszechściemia. Na tle umięśnionych pobratymców wyróżnia się cherlawy Roman, obiekt niekończących się kpin wszystkich. Pewnej nocy osadę niespodziewanie napada armia okrutnego księcia Zamordora, który potrzebuje krwi barbarzyńców, by wskrzesić potężnego demona, Zala, i zapanować nad całym światem. Pełniący obowiązki wartownika Roman w decydującym momencie nie ma dość sił w płucach, żeby zadąć w róg i ostrzec przed niebezpieczeństwem współplemieńców. W rezultacie wszyscy poza nim trafiają do niewoli. Pomimo wątłych muskułów i mało agresywnego usposobienia Roman musi zdobyć się na odwagę i wyruszyć z odsieczą. Wspiera go wciąż fantazjujący o erotycznych przygodach rock’n’rollowy bard Wrzaskier. Na swojej drodze spotykają wojowniczkę szczepu dziewic, Ksenię, gotową poślubić tego, który jako pierwszy pokona ją w boju, a także obdarzonego darem widzenia przyszłości elfa Lamerasa. By wypełnić misję, Roman i jego Drużyna Śmieszenia muszą odnaleźć magiczny miecz legendarnego wojownika, Krona. Tylko to ostrze jest w stanie zranić Zamordora.

 

PONIEDZIAŁKI Z SEAGALEM

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 8 lipca 2013, 20:00

BEZ LITOŚCI II, ODC. 1 (True Justice 2, ep.1) (13 odc.)

sensacyjny, USA, 2012, 87’

reżyseria: Keoni Waxman

występują: Steven Seagal, Sarah Lind, Lochlyn Munro, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Tanaya Beatty, Steve Bacic

Podczas ataku rosyjskich gangsterów na policyjny posterunek na przedmieściach Seattle, grupa specjalna Elijaha Kane’a (Steven Seagal) zostaje zdziesiątkowana. W poszukiwaniu zemsty detektyw przystaje na propozycję wysłannika CIA, Marcusa Mitchella (Adrian Holmes). Mitchell oczekuje powrotu Kane’a do służby, w zamian obiecuje przekazać mu informację o sprawcach napadu. Pierwszym zadaniem Elijaha ma być likwidacja pewnego prawnika zamieszanego w całą sprawę. Aż do momentu „zdjęcia” mężczyzny, jego tożsamość pozostać ma jednak tajemnicą. Kane zbiera więc nową grupę, do której trafia trójka agentów: Mark Simms (Lochlyn Munro), Johnny Garcia (Jesse Hutch) i Jessica Finch (Tanaya Beatty). Wsparciem służy im także dobra znajoma Kane’a, Sarah Montgomery (Sarah Lind), której udało się przeżyć masakrę.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 9 lipca 2013, 20:00

Mandragora (Mandrake)

horror/fantasy, USA, 2010

reżyseria: Tripp Reed

występują: Max Martini, Betsy Russell, Benito Martinez, Jon Mack

Najemnik i poszukiwacz przygód sierżant Darren McCall (Max Martini) wyrusza na archeologiczną ekspedycję organizowaną w niedostępnej dżungli w Ameryce Łacińskiej. Celem wyprawy sponsorowanej przez zamożnego kolekcjonera, Harry’ego Vargasa (Benito Martinez), jest odnalezienie bezcennego sztyletu pozostawionego tam ponad pięćset lat temu przez jego przodków – hiszpańskich konkwistadorów. Po przylocie na miejsce McCall dołącza do naukowców: Felicii (Betsy Russell) i Lina (Wayne Pére) oraz dwóch lokalnych przewodników po ogarniętym wojną domową kraju. Wyposażonej w nowoczesny sprzęt i posiadającej dokładną mapę ekipie znalezienie sztyletu nie przysparza większych trudności. Problemy zaczynają się, gdy wyciągają go z grobowca. Sprowadzają bowiem na siebie gniew plemienia tubylców uważanego za wymarłe. Jakby tego było mało, do życia budzi się także zamieszkująca dżunglę tajemnicza i zabójcza pół roślina pół zwierzę.

 

EKRANIZACJE SZEKSPIRA

PREMIERA: CANAL+, środa, 10 lipca 2013, 20:00

RYSZARD II (The Hollow Crown – Richard II)

dramat historyczny, Wielka Brytania, 2012

reżyseria: Rupert Goold

występują: Ben Wishaw, Jeremy Irons, David Bradley, Richard Bremmer, Daniel Boyd, James Purefoy, Patrick Stewart

Młody i próżny król Anglii Ryszard II (Ben Wishaw) musi rozstrzygnąć spór pomiędzy kuzynem, Henrykiem Bolingbroke’iem (Jeremy Irons), księciem Hereford a Thomasem de Mowbrayem (James Purefoy), pierwszym księciem Norfolk, którzy wzajemnie oskarżają się o zdradę. Henryk był w dzieciństwie bliskim przyjacielem Ryszarda, ale dziś nie znajduje się już w jego łaskach. Król zarządza pojedynek, który odwołuje zanim książęta skrzyżują miecze, po czym obu skazuje na wygnanie. Podczas wizyty Ryszarda II u umierającego Jana z Gandawy (Patrick Stewart), ojca Henryka Bolingbroke’a, dochodzi do emocjonalnej wymiany zdań, w której Jan poucza władcę. Urażony Ryszard zagarnia majątek Jana i jego ziemie. Odmawia zwrócenia dziedzictwa Henrykowi, który wspierany przez sojuszników, m.in. hrabiów Northumberland (David Morrissey) i Westmorland (James Laurenson), powraca z wygnania do kraju, aby odebrać Ryszardowi nie tylko swoje ziemie i majątek, ale także koronę.

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 11 lipca 2013, 20:00

ŚLEDZTWO WE DWOJE (Associes contre le crime)

reżyseria: Pascal Thomas

występują: André Dussollier, Catherine Frot, Linh Dan Pham

Prudence (Catherine Frot) i Bélisaire (André Dussollier) Beresfordowie to ekscentryczna para z kart powieści Agathy Christie. Prudence od bycia przykładną panią domu woli zdobywać doświadczenie detektywa-amatora, pułkownik Bélisaire z kolei promuje właśnie swoją autobiografię, w której dość bezczelnie wyciął wiele wątków dotyczących jego żony, tłumacząc to „marketingową strategią”. Prudence w odwecie zakłada własną agencję detektywistyczną i wyrusza na poszukiwanie rosyjskiego dziedzica, który zaginął bez wieści. Trop prowadzi ją do tajemniczej kliniki chirurgii plastycznej, której pacjenci – na ogół około 90-letni – wyglądają zadziwiająco młodo. Na tyle zadziwiająco, żeby Prudence nabrała poważnych podejrzeń co do metod stosowanych w klinice.

 

FILMY DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 8 lipca 2013, 21:30

MARINA ABRAMOVIĆ: ARTYSTKA OBECNA (Marina Abramovic: The Artist Is Present)

dokument, USA, 2012, 101’

reżyseria: Matthew Akers, Jeff Dupre

– Performance to stan umysłu – mówi Marina Abramović. Pochodząca z Bałkanów artystka jest przedstawicielką sztuki performance’u.  W sztuce wykorzystuje przede wszystkim własne ciało, nierzadko zbliżając się do granic zdrowia psychicznego i fizycznego.

Wiosną 2010 roku w Museum of Modern Art w Nowym Jorku odbyła się pierwsza tak duża retrospektywa pracy Mariny Abramović. Jej głównym punktem był trwający 700 godzin performance „The Artist is Present”. W jego trakcie artystka siedziała w centrum sali w tzw. placu światła. Naprzeciw niej był ustawiony stół i drugie krzesło, na którym mogli siadać odwiedzający muzeum goście. W ten sposób Abramović chciała podkreślić podmiotowość jej osoby w procesie twórczym. Przez cały okres przygotowań i samej wystawy artystce towarzyszyły kamery. Dzięki twórcom filmu, widzowie mogą zobaczyć motywacje, jakie kierują artystką i dowiedzieć się, co stanowi istotę jej twórczości.

Film został doceniony m.in. na Berlinale 2012 i był nominowany na festiwalu Sundance 2012. Był też szeroko dyskutowany podczas wrocławskiego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

 PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 7 lipca 2013, 17:00

JAZDA NA KRAWĘDZI (TT3D: Closer to the Edge)

dokument, Wielka Brytania, 2011, 99’

reżyseria: Richard De Aragues

Niesamowity dokument o emocjonującym świecie wyścigów motocyklowych. Twórcy filmu zabierają widzów na maleńką wyspę Man, gdzie odbywają się jedne z najsłynniejszych zawodów tej dyscypliny. Organizowany od 1904 roku wyścig uliczny od lat przyciąga największe sławy sportów motorowych. Narratorem filmu jest Jared Leto, amerykański aktor i muzyk znany z takich filmów, jak „Podziemny krąg”, „Requiem dla snu” czy „Aleksander”, a także lider rockowego zespołu 30 seconds to Mars.

 

SERIALE

 

KAMUFLAŻ III  (Covert Affairs III) serial szpiegowski, USA, 2012 (16 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdy czwartek, od 27 czerwca 2013, godz. 20:25

reżyseria: Allan Kroeker

występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Anne Dudek (Danielle Brooks), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Sendhil Ramamurthy (Jai Wilcox), Sarah Clarke (Lena Smith), Richard Coyle (Simon Fischer)

kamuflaz3Tajne akcje CIA, płatni mordercy, zagraniczni agenci oraz zdrada – „Kamuflaż” idealnie łączy wszystkie elementy charakterystyczne dla opowieści szpiegowskich. Jest to bez wątpienia zasługa jednego z producentów serialu DOUGA LIMANA, którego można uznać za specjalistę od filmów szpiegowskich. Liman jest znany przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bourne’ie oraz wyreżyserowania „Tożsamości Bourne’a”. Na tym jednak nie kończy się przygoda Limana z produkcjami o szpiegach, tajnych agentach i płatnych zabójcach. W 2005 roku wyreżyserował „Pana i panią Smith”, historię pary zabójców zagranych przez Angelinę Jolie i Brada Pitta. W 2010 roku został zaś reżyserem „Fair Game”, osadzonej we współczesnych realiach historii agentów CIA z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Doświadczenia zdobyte na planie są widoczne w produkowanym przez Limana „Kamuflażu”.

 

Mentalista V (The Mentalist V) serial sens./detektywistyczny, USA 2012  (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+, w każdy piątek, od 28 czerwca 2013, godz. 20:00

reżyseria: Randall Zisk

występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Emmanuelle Chriqui (Lorelei Martins)

Serial „Mentalista” to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Mentalista5Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki genialnemu instynktowi, z pomocą którego czyta w ludziach jak w otwartych księgach i wykorzystaniu bardzo niekonwencjonalnych metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza jest bardzo skuteczny w dochodzeniu prawdy. Na co dzień pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje talenty Jane’a i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu Lisbon wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i niewątpliwy talent.

Już pierwszy sezon „Mentalisty” pobił w USA rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. W bardzo krótkim czasie awansował do miana jednego z najchętniej oglądanych seriali za oceanem. „Mentalista” był także w pewnym momencie najpopularniejszym programem stacji CBS, co jak na serial w pierwszym sezonie emisji jest wielkim osiągnięciem (wcześniej udało się to „Gotowym na wszystko” 4 lata wcześniej). Dotychczas produkcję wyróżniono m.in. Kryształową Statuetką, czyli Nagrodą Amerykańskiej Publiczności (People’s Choice Award) w kategorii „nowy serial dramatyczny”, a wcielający się w tytułowa rolę Simon Baker był nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy.

 

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdą sobotę, godz. 22:00

THE FOLLOWING serial sensacyjny/thriller, USA, 2013, (15 odc.)

twórca: Kevin Williamson

reżyseria: Marcos Siega, Joshua Butler

występują: Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Annie Parisse, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortortella

FollowingDoświadczony agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon) odchodzi ze służby z powodów zdrowotnych. Po kilku latach spędzonych w stanie spoczynku, zostaje wezwany przez dawnych przełożonych. Ma zająć się sprawą seryjnego mordercy Josepha Carrolla (James Purefoy), byłego wykładowcy akademickiego, którego skazano na dożywocie za zamordowanie 14 swoich studentek. Przebiegły i charyzmatyczny Carroll zdołał zbiec z więzienia i zbudować podziemną przestępczą siatkę wspierającą innych morderców. Joseph chce zemścić się na Hardym, który nie tylko posłał go kiedyś za kraty, ale też romansował z jego byłą żoną (Natalie Zea).

Kevin Williamson, producent i scenarzysta, pracujący wcześniej m.in. przy filmach „Krzyk”, „Koszmar minionego lata” oraz serialach „Pamiętniki wampirów” i „Tajemny krąg”, od początku zakładał, że jego nowy projekt nie będzie należał do lekkiej rozrywki. „The Following” to propozycja dla widza, który nie boi się krwi, nagości i karkołomnych zwrotów akcji. „Jeśli szukasz dobrego dreszczowca, zręcznie i bezlitośnie zrealizowanego, bądź ostrzeżony: „The Following” to poważna sprawa!” – z uznaniem pisał Matt Roush z serwisu TV Guide. Oprócz trzymającej w napięciu akcji, mistrzowsko poprowadzonej intrygi i frapujących bohaterów, niewątpliwym atutem „The Following” jest też doborowa obsada. W roli Hardy’ego błyszczy zdobywca Złotego Globu Kevin Bacon („Odwrócić przeznaczenie”, „Frost / Nixon”, „Podróż powrotna”), w jego adwersarza brawurowo wciela się James Purefoy („Vanity Fair – Targowisko próżności”, „Solomon Kane – Pogromca zła”, serial „Rzym”). Na drugim planie można zobaczyć m.in. Natalie Zeę (seriale „Justified – Bez przebaczenia”, „Franklin & Bash”), Annie Parisse (seriale „Rubicon”, „Unforgettable – Zapisane w pamięci”) oraz Shawna Ashmore’a (cykl „X-Men”, „Ruiny”,  „Frozen”).

Odcinek pilotażowy, wyemitowany na kanale Fox w styczniu 2013, zgromadził przed telewizorami blisko 10,5 miliona Amerykanów. „W kwestii aktorstwa, zaskoczenia i suspensu może rywalizować śmiało ze wszystkim, co zobaczycie w multikinach” – wydał wówczas werdykt David Hiltbrand z redakcji „Philadelphia Inquirer”. – „Ale to co naprawdę sprawia, że „The Following” ogląda się jak film kinowy to jego ekstrawagancka, wymowna brutalność”. Liczący 15 odcinków premierowy sezon serialu rywalizuje o nagrodę Saturna w dwóch kategoriach. Zachęcona jego sukcesami, stacja Fox podjęła już zaś decyzję o realizacji sezonu drugiego.

 

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałki, godz. 20:00

GRIMM II (22 odc.)

serial fantasy, USA 2012/2013

występują: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner

GRIMM2Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest detektywem z wydziału zabójstw policji. Od czasu przeprowadzki do Portland mężczyzna jest świadkiem dziwnych wydarzeń: na jego oczach ludzie przemieniają się w nierzadko przerażające postacie rodem z baśni. Od ciotki Nick dowiaduje się, iż jest spadkobiercą legendarnej grupy łowców zwanych Grimmami, którzy przez wieki chronili ludzkość przed zakusami nadprzyrodzonych potworów ze starych ksiąg oraz innych sił zła. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe’a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogiem nie z tego świata, jednocześnie starając się ukryć nowe zadania przed dziewczyną, Juliette (Bitsie Tulloch), która w drugim sezonie utraci wszystkie wspomnienia z nim związane. Sam Burkhardt  zaś będzie miał do rozpracowania kolejne niepokojące sprawy, takie jak napady na dzieci w Halloween czy niekonwencjonalna zbrodnia popełniona przez genialnego projektanta gier.

Tytuł serialu nawiązuje do niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów, autorów słynnego zbioru „Baśnie braci Grimm”. W telewizyjnej produkcji kanału NBC niezwykłe istoty znane z ich utworów wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom.

Po sukcesie pierwszego sezonu „Grimm”, który w samych tylko USA gromadził przed telewizorami średnio 6,35 milionów widzów, licencję na serial zakupiły telewizje z blisko 50 krajów, a NBC zrealizowało drugi, liczący 22 odcinki sezon. Biorąc pod uwagę fakt, ze każdy z nich przyciągał średnio około 4,66 miliona widzów, już podjęto decyzję o kontynuacji – sezon trzeci rusza na antenie NBC w styczniu 2014 roku.

Wśród scenarzystów drugiego sezonu – obok sprawdzonych fachowców, takich jak David Greenwalt i Jim Kouf – pojawili się nowi autorzy, a wśród nich David Simkins („Roswell: W kręgu tajemnic”, „Magazyn 13”) i Alan Di Fiore („Tajniacy”). W drugim sezonie zobaczymy ponownie tych samych odtwórców pierwszoplanowych ról: Davida Giuntolego (seriale „Eli Stone”, „The Deep End”), Russela Hornsby’ego („Po zachodzie słońca”, „Utkwiony”), Bitsie Tulloch (oscarowy „Artysta”) i Silasa Weira Mitchella (serial „Prison Break – Skazany na śmierć).

 

PREMIERA: CANAL+, w niedziele, godz. 19:35

ROCKEFELLER PLAZA 30 VII (30 Rock VII) (13 odc)

serial komediowy, USA 2012/2013

reżyseria: Don Scardino, Robert Carlock, Beth McCarthy-Miller, Ken Whittingham Jeff Richmond, Claire Cowperthwaite i inni

występują: Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Jack McBrayer, Scott Adsit, Judah Friedlander

RockefellerPlaza30VII„Rockefeller Plaza 30 VII” to ostania odsłona jednego z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych cykli komediowych XXI wieku. Do dziś produkcja zebrała 17 nominacji do Złotego Globu i blisko 100 (!) do nagrody Emmy. CANAL+ rozpoczął nadawanie serii w maju 2007 roku i pokazał wszystkie sezony serii premierowo w Polsce.

Producentką, scenarzystką i jednocześnie odtwórczynią roli Liz w „Rockefeller Plaza 30” jest Tina Fey, która dziesięć lat temu, będąc główną scenarzystką i gwiazdą legendarnego show „Saturday Night Live”, wpadła na pomysł serialu ukazującego kulisy pracy w telewizji. Stworzyła fikcyjną redakcję programu satyrycznego „The Girlie Show”, w której wyróżniającymi osobowościami są: narcystyczna aktorka Jenna Maroney (Jane Krakowski), kapryśny gwiazdor Tracy Jordan (Tracy Morgan) oraz ich arogancki przełożony Jack Donaghy (Alec Baldwin). Zawodowe i osobiste perypetie bohaterów były zawsze mocno osadzone w rzeczywistości. Serial błyskotliwie komentował więc zarówno polityczne, jak i obyczajowe wydarzenia w Ameryce i na świecie, będąc specyficzną kroniką lat 2006 – 2013. Słynie również z rekordowej liczby pojawiających się w nim gościnnie amerykańskich celebrytów i gościnnych występów gwiazd. Mniejsze lub większe role zagrali m.in. Julianne Moore, Salma Hayek, Elizabeth Banks, Tom Hanks, Whoopi Goldberg, Isabella Rossellini, Michael Keaton, Matthew Broderick, Susan Sarandon, Al Gore, Ghostface Killah, Will Ferrell, Joe D’Onofrio, Ice-T, Alan Alda, John McEnroe, Matt Damon i inni.

W finałowym sezonie dojdzie m.in. do konfliktu między Liz a Jackiem na tle politycznym, bowiem Donaghy w wyborach prezydenckich aktywnie wspierać będzie Mitta Romneya. Nie mogąca dotąd ułożyć sobie życia osobistego Liz spróbuje wcielić się w kurę domową, z kolei „The Girlie Show” spotka nieuniknione – program zostanie zdjęty z anteny. Ostatni, trzynasty odcinek. „Rockefeller Plaza 30 VII” jest poświęcony właśnie finałowemu wydaniu „The Girlie Show”.

„Rockefeller Plaza 30 VII” cieszył się w USA średnią widownią na poziomie 3,65 miliona.

Tradycyjnie zebrał też szereg pochwał od recenzentów. Alan Sepinwall z serwisu HitFix chwalił produkcję za to, że „nie kuleje w drodze do mety, jak miało to miejsce w przypadku wielu innych świetnych sitcomów. Raczej pokonuje ostatnie okrążenie zwycięsko, pozwalając swym bohaterom na happy end (…) i przechodzi do historii jako jeden z najlepszych finałowych sezonów w historii komedii”. Ta recenzja powinna być pocieszeniem dla fanów serialu – koneserów jego wysublimowanej, nieco absurdalnej ironii. Tajemnicą poliszynela jest, że Alec Baldwin zaproponował stacji NBC obniżenie swojego wynagrodzenia, jeżeli tylko zdecydują się na kontynuację serii. Chyba jednak lepiej się stało, że „Rockefeller Plaza 30” znalazło godne zakończenie – z przytupem i nie bez niespodzianek. Zwłaszcza, że Tina Fey pozostaje w NBC i zapowiada już nowe projekty.

 

„Go On” serial komediowy USA 2012 (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On - Season PilotPo stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

Shameless II – serial obyczajowy, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorki, godz. 00:40
Drugi sezon serialu opowiadającego o dysfunkcyjnej rodzinie – ojcu alkoholiku, który interesuje się tylko zawartością butelki – i jego dzieciach, usiłujących jakoś ułożyć sobie dość beznadziejne życie. Fiona zrywa ze Stevem i wkrótce podrywa nowego chłopaka; Sheila przygotowuje się do wyprowadzki.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.