Canal+ premiery od 5 października do 11 października 2013

Dziedzictwo BourneaW tym tygodniu w Canal+ megapremierą będzie kolejna część filmu „Dziedzictwo Bourne’a”, która uzupełnia i zamyka kultową serię. W pozostałych dniach komedia „Zabijaka”, hiszpański dramat/science fiction „Ewa”, komediodramat „Pan Lazhar” oraz dramat Luca Bessona „Lady”.

CANAL

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 6 października 2013, 21:00

DZIEDZICTWO BOURNE’A (The Bourne Legacy)

film akcji, USA, 2012

reżyseria: Tony Gilroy

występują: Jeremy Renner, Scott Glenn, Edward Norton

Tony Gilroy rozbudowuje  świat Bourne’a  w kolejnej odsłonie  serii sensacyjnej.

Dziedzictwo BourneaPubliczne ujawnienie się Jasona Bourne’a pod koniec „Ultimatum Bourne’a” realnie zagroziło innym, kontynuowanym przez lata pracom, służącym szkoleniu lepszych agentów i wojowników. Okazuje się, że istnieją inne programy wywiadowcze, w tym „Outcome”, polegający na genetycznym zmodyfikowaniu przyszłych agentów. Dzięki dodaniu im dwóch chromosomów, są obdarzeni wyjątkowymi zdolnościami: górują siłą i inteligencją nad innymi. Program ma być zamknięty, a wszystkie osoby z nim związane zlikwidowane. Akcją kieruje specjalna grupa kierowana przez bezwzględnego Erica Byera (Edward Norton). Przez przypadek udaje się przeżyć jednemu z agentów – Aaronowi Crossowi (Jeremy Renner). By odnaleźć tożsamość, potrzebuje pomocy lekarki Marty (Rachel Weisz), która jako jedyna uszła z życiem z pogromu w laboratorium, w którym pracowała na rzecz „Outcome”. Wyjęty spoza prawa, ścigany przez Byera, Cross rozpoczyna walkę o życie swoje i Marty.

Trylogia Bourne’a zarobiła już prawie miliard dolarów. Czwarte odsłona cyklu o Jasonie Bournie uzupełnia i zamyka kultową serię. Akcja „Dziedzictwa Bourne’a” bezpośrednio łączy się w wydarzeniami z trzech poprzednich filmów, której bohaterem był agent Jason Bourne. Tym razem bohaterem jest Aaron Cross, wytypowany do wzięcia udziału w tajnym rządowym programie „Outcome”. Gra go Jeremy Renner  („Hurt Locker. W pułapce wojny”), a partnerują mu Rachel Weisz i Edward Norton jako nowe twarze w tej odsłonie oraz weterani serii: Albert Finney, Joan Allen, David Strathairn i  Scott Glenn.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 7 października 2013, 21:00

ZABIJAKA (Goon)

komedia, Stany Zjednoczone/Kanada, 2011

reżyseria: Michael Dowse

występują: Seann William Scott, Jay Baruchel, Alison Pill, Liev Schreiber, Eugene Levy, Marc-André Grondin

ZabijakaDoug Glatt (Seann William Scott) jest życiowym nieudacznikiem i wielkim rozczarowaniem swoich rodziców. Pracuje w lokalnym barze jako ochroniarz i marzy o wielkiej karierze hokeisty. Traf sprawia, że na jednym z meczów hokejowych Doug ma okazję pokazać, że potrafi jednym ciosem rozłożyć przeciwnika na łopatki. Jego akcja zwraca uwagę trenera drużyny ligowej. Tym samym Doug dostaje propozycję gry w profesjonalnym teamie hokejowym. Jego głównym zadaniem ma być miażdzenie przeciwników, wybijanie zębów i obijanie twarzy rywali. Jest tylko mały

problem, bo Doug nie umie jeździć na łyżwach. W rolę tytułowego „Zabijaki” wcielił się Seann William Scott, znany z takich kasowych produkcji, jak seria „American Pie” czy „Stary, gdzie moja bryka?”. Partnerują mu m.in. Liev Schreiber („Salt”, serial „Ray Donovan) i Alison Pill („Zakochani w Rzymie”).

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 8 października 2013, 21:00

EWA (Eva)

dramat/science fiction, Hiszpania, 2011

reżyseria: Kike Maíllo

występują: Daniel Brühl, Marta Etura, Alberto Ammann, Lluís Homar, Claudia Vega

Zdolny naukowiec powraca w rodzinne strony, by dzięki siostrzenicy dokończyć programowanie androida-dziecka.

EwaRok 2041. Alex Garel (Daniel Brühl) jest znanym inżynierem robotyki, który wraca w rodzinne strony, aby dokończyć pracę nad swoim przełomowym dziełem – androidem o wyglądzie i osobowości dziecka. Spotyka się z bratem Davidem (Alberto Ammann) i jego żoną Laną (Marta Etura), która kiedyś była dziewczyną Aleksa. Poznaje ich córkę Evę (Claudia Vega), która staje się dla niego inspiracją w pracy. Obserwując jej zachowanie i robiąc różne testy, zaczyna mieć wątpliwości, czy powinien tworzyć dziecko-androida. Odżywają w nim również dawne uczucia do Lany.

W 2011 roku film zdobył nagrodę filmową Vittorio Veneto (wyróżnienie specjalne Kike Maíllo) na MFF w Wenecji. W 2012 święcił triumfy na rozdaniu nagród Hiszpańskiej Akademii Sztuk Filmowych, zdobył w sumie 3 nagrody Goya (w kategoriach: najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsze efekty specjalne, najlepszy debiut reżyserski) i dodatkowo 9 nominacji.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 9 października 2013, 21:00

PAN LAZHAR (Monsieur Lazhar)

komediodramat, Kanada, 2011

reżyseria: Philippe Falardeau

występują: Mohamed Fellag, Sophie Nélisse, Émilien Néron, Marie-Ève Beauregard, Vincent Millard, Louis-David Leblanc

Adaptacja sztuki znanej kanadyjskiej dramatopisarki Evelyne de la Cheneliere.

Pan LazharBahir Lazhar (Mohamed Fellag) jest algierskim imigrantem, który zostaje zatrudniony w szkole podstawowej jako nauczyciel. Zajmuje miejsce jednej z wychowawczyń, która popełniła samobójstwo wieszając się w klasie. Jej śmierć odbija się bardzo na psychice uczniów, zwłaszcza Simona (Émilien Néron), który znajduje ciało kobiety. Lazhar staje przed ciężkim zadaniem nawiązania relacji z uczniami i przekazania im podręcznikowej wiedzy. Nikt nie wie, że sam też zmaga się z osobistą tragedią. W 2012 roku film był nominowany do Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W 2011 roku wygrał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno: nagrodę publiczności oraz nagrodę specjalną, obie statuetki dostał reżyser Philippe Falardeau.

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 10 października 2013, 21:00

LADY (The Lady)

dramat, Francja/Wielka Brytania, 2011

reżyseria: Luc Besson

występują: Michelle Yeoh, David Thewlis, Jonathan Raggett, Jonathan Woodhouse, Benedict Wong

Luc Besson opowiada o życiu laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z 1991 roku Aung San Suu Kyi.

LadyDo targanej wewnętrznymi konfliktami Birmy powraca po studiach na Oksfordzie Aung San Suu Kyi (Michelle Yeoh), córka Aung Sana, który walczył o niepodległość kraju. Kobieta staje w obliczu dylematu, czy wzorem ojca walczyć o wolność i demokrację Birmy, czy poświęcić się rodzinie i zaopiekować chorym na raka mężem. W rolę tytułowej „Lady” wcieliła się Michelle Yeoh, znana widzom m.in.  z hitu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 7 października 2013, 22:35

ZWROT. W TRASIE Z ANTONYM (Turning)

dokument, Dania/Stany Zjednoczone, 2012

reżyseria: Charles Atlas

występują: Charles Atlas, Thomas Bartlett, Christian Biegai, Antony Hegarty, Johanna Constantine

Charles Atlas zabiera nas w trasę z grupą muzyczną Antony and the Johnsons, której liderem jest Antony Hegarty – znany brytyjski piosenkarz  i autor tekstów.

„The Turning” to trasa koncertowa, której twórcą jest Charles Atlas. Zdjęcia do filmu powstawały w Paryżu, Rzymie, Londynie, Madrycie i Pradze. Film opiera się na połączeniu muzyki zespołu Antony and the Johnsons z hipnotycznymi obrazami Atlasa oraz z występami 13 kobiet, które biorą udział w show razem z Anthonym. Ich historie przeplecione emocjonalnymi piosenkami zespołu tworzą poruszającą kombinację pełną siły i nadziei. Są artystkami i trudno je zdefiniować, zwłaszcza że są wśród nich osoby androgeniczne i transgenderowe. Pochodzą z miejsc, w których bycie sobą jest okupione walką. Dają o niej wyobrażenie intymne wywiady, których kobiety udzielają autorowi dokumentu. A gdy Anthony śpiewa piosenki o poczuciu wyobcowania i transcendentności człowieka, one odkrywają swoją kobiecość i tożsamość płciową. Reżyser „Zwrotu” Charles Atlas tworzy filmy od 1970 roku. Jest autorem wielu długometrażowych filmów dokumentalnych i pionierskich instalacji, łączących taniec i video. W 2006 roku jego wybrane dzieła można było zobaczyć na retrospektywnej wystawie w galerii Tate Modern. Jego prace były też prezentowane w muzeum sztuki nowoczesnej MoMA w Nowym Jorku i w Centrum Pompidou.

 

PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 6 października 2013, 16:45

GANG SURYKATEK 3D ODC. 3 (Kalahari Meerkats 3D) Emisja 3D

seria dokumentalna, 30’

„Surykatki” to zrealizowana w trójwymiarze seria o grupie urokliwych zwierzątek zamieszkujących rezerwat Tswalu Kalahari. Głównymi bohaterami filmu jest rodzina surykatek. Twórcy filmu skupiają się przede wszystkim na najważniejszych momentach w życiu zwierzęcej gromady. Obserwują m.in. narodziny młodych, opiekę nad nimi, ich zabawy, a także walki pomiędzy stadami oraz smutne i radosne chwile stada. Trójwymiarowe obrazy dają widzowi możliwość niemal uczestniczenia w codziennym życiu zwierząt.

 

 

PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 6 października 2013, 17:15

ALASKA

film dokumentalny 40 min

 

SERIALE

 

Gigolos 2 (Gigolos 2) (8 odc.)

serial paradokumentalny, USA, 2011

twórcy: Richard Grieco, Shane Walker

reżyseria: John D Downer

występują: Nick Hawk, Brace, Vin Armani, Jimmy Clabots (Jimmy Dior), Steven Gantt

Zrealizowany przez Showtime, kontrowersyjny serial dokumentalny opowiadający o pięciu mężczyznach pracujących w Las Vegas jako panowie do towarzystwa.

Jimmy ciągle szuka nowych wrażeń, Steven jest samotnym ojcem, Nick spędza mnóstwo czasu na siłowni, Brace jest najstarszy z grupy i ma największe doświadczenie, Vin natomiast stawia dopiero pierwsze kroki w zawodzie. Łączy ich to, że pracują w tej samej agencji jako panowie do towarzystwa, próbując oddzielić życie zawodowe od prywatnego.

Gigolos2W drugim z czterech sezonów serialu reality Brace’a czeka maraton z nieokiełznaną 20-latką, spełnia najskrytsze życzenia kobiety, u której zdiagnozowano raka i wstrzykuje sobie Botox w ramach przygotowań na randkę z ważną klientka. W życiu prywatnym sprawy się komplikują, kiedy staje przez możliwością zastania ojcem. Vin stara się usilnie pogodzić życie prywatne z zawodowym. Proponuje swojej dziewczynie, żeby się do niego wprowadziła i spotka z matką na urodzinowy lunch, jednocześnie pomaga pewnej kobiecie zapomnieć o bólu samotności. Jimmy przechodzi wewnętrzny kryzys. Zwłaszcza, kiedy musi wybierać pomiędzy spotkaniem z klientką a debiutem najlepszego przyjaciela.

 

 

Canal+Film SMASH II (17 odc.)

czwartki godz. 20:00

serial obyczajowy USA 2013

SMASH to serial zrealizowany według pomysłu Stevena Spielberga z Anjeliką Houston, Umą Thurman i Debrą Messing w obsadzie. Łączy wątki dramatyczne z elementami musicalu.
Smash2Julia Houston (Debra Messing) i Tom Levitt (Christian Borle) są parą zaprzyjaźnionych kompozytorów związanych z teatrami na Broadwayu. Wspólnie podejmują się napisania piosenek do musicalu opartego na życiu Marylin Monroe. Projekt realizuje ambitna producentka Eileen Rand (Anjelica Huston), która pragnie udowodnić mężowi, z którym właśnie się rozwodzi, że potrafi poradzić sobie bez jego pieniędzy. Eileen zatrudnia jako reżysera renomowanego, ale zarozumiałego i aroganckiego Dereka Willsa (Jack Davenport). Wkrótce rozpoczyna się rywalizacja między kandydatkami do głównej roli. Faworytką jest doświadczona chórzystka Ivy Lynn (Megan Hilty), ale zagraża jej utalentowana dziewczyna z prowincji, Karen Cartwright (Katharine McPhee), w której Derek widzi swoją Marylin. Wystawienie spektaklu utrudniają zarówno problemy finansowe Eileen, jak i skomplikowane relacje osobiste pomiędzy uczestnikami projektu.”Smash” to serial, w którym wątki dramatyczne i elementy musicalu stanowią spójną, doskonale uzupełniającą się całość. Pomysłodawcą produkcji odkrywającej przed widzami sekrety realizacji broadwayowskiego przedstawienia jest Steven Spielberg, od dawna zafascynowany magią nowojorskich teatrów. Będąc jednym z producentów sprawił, że „Smash” rozmachem nie odbiega od wielkich hollywoodzkich produkcji. W realizacji projektu wsparł go prezes NBC Entertainment Robert Greenblatt, a o realizm zadbali Neil Meron i Craig Zadan, duet producencki znający Broadway jak własną kieszeń. Napisanie scenariusza powierzono Theresie Rebeck (seriale „Prawnicy z Miasta Aniołów”, „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”), a odcinek pilotowy, nakręcony kosztem aż 7,5 miliona dolarów, wyreżyserował Michael Mayer („Ostateczny egzamin”).

 

Prawdziwa historia rodu Borgiów II (Borgia II)

serial historyczny, Francja/Niemcy, 2013, (12 odc. x 52 min.)

PREMIERA: canal+ Family2,  emisja w środy o 20:30

twórca: Tom Fontana

reżyseria: Metin Hüseyin, Dearbhla Walsh, Christoph Schrewe, Thomas Vincent

występują: John Doman (Rodrigo Borgia), Mark Ryder (Cezar Borgia), Isolda Dychauk (Lukrecja Borgia), Assumpta Serna (Vannozza Cattanei), Diarmuid Noyes (Alessandro Farnese), Marta Gastini (Giulia Farnese)

PrawdziwaHistoriaRoduBorgiow2Koprodukowana przez CANAL+ „Prawdziwa historia rodu Borgiów” to dzieło Toma Fontany, który pokazuje bez kompromisów i cenzury losy tej kontrowersyjnej rodziny. Borgiowie dali Kościołowi rzymskokatolickiemu dwóch papieży i świętego, a jednak pamięci o nich towarzyszą najbardziej ponure pogłoski, w których rzeczywistość miesza się z mitem. „Prawdziwa historia rodu Borgiów” to widowisko kostiumowe, którego wartość tkwi nie tylko w perfekcyjnej realizacji, dbałości o historyczną prawdę i inscenizacyjne szczegóły, ale także brak politycznej poprawności i ujęcie tematu w taki sposób, że jest on wiarygodny, w zaskakujący sposób współczesny. Jednocześnie jest to serial, który skupia się w równym stopniu na zaczerpniętych z materiałów źródłowych faktach (Fontana przy pisaniu scenariusza wykorzystał swoją doskonałą znajomość łaciny), co na relacjach międzyludzkich, motywach działania bohaterów, ich żądzach, urażonych ambicjach, zazdrości, poczuciu winy i słabościach.

Akcja drugiej serii rozpoczyna się po zamordowaniu papieskiego syna Juana. Rodrigo Borgia załamuje się i jego władza słabnie, a na pierwszy plan wysuwa się młodszy syn Cezar, który staje się okrutnym, bezwzględnym wojownikiem, uosobieniem „Księcia” Machiavellego. Cesar jest owładnięty obsesją rządzenia Italią. Bezwzględność, z jaką realizuje swój plan prowadzi do katastrofy nie tylko własnej rodziny, ale też całego Półwyspu Apenińskiego. Wychodząc z cienia ojca, młody Borgia zaczyna kontrolować każdą myśl i decyzję Rodriga. Papież tymczasem nie porzuca myśli o zreformowaniu Kościoła, jednak skala korupcji w Watykanie oraz jego własne pożądanie i słabość sprawiają, że wszystkie wysiłki w tym kierunku spełzają na niczym. Lucrezia po tym, jak brała udział w spisku, mającym na celu zamordowanie brata i była świadkiem zabicia przez Cezara jej kochanka Perotta, pragnie odnaleźć drogę do Boga i szczęścia, które nigdy nie było jej udziałem. Urocza i niewinna kiedyś dziewczyna wyrosła na silną kobietę, której ojciec nie waha się powierzyć władzę na czas swojej nieobecności w Watykanie i pozwolić jej zasiadać na papieskim tronie.

Pierwsza część serialu była emitowana w CANAL+ na przełomie 2011 i 2012 roku. Obecnie trwają prace nad trzecim i ostatnim sezonem „Prawdziwej historii rodu Borgiów”.

 

KAMUFLAŻ III  (Covert Affairs III) serial szpiegowski, USA, 2012 (16 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdy czwartki, godz. 20:45

reżyseria: Allan Kroeker

występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Anne Dudek (Danielle Brooks), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Sendhil Ramamurthy (Jai Wilcox), Sarah Clarke (Lena Smith), Richard Coyle (Simon Fischer)

kamuflaz3Tajne akcje CIA, płatni mordercy, zagraniczni agenci oraz zdrada – „Kamuflaż” idealnie łączy wszystkie elementy charakterystyczne dla opowieści szpiegowskich. Jest to bez wątpienia zasługa jednego z producentów serialu DOUGA LIMANA, którego można uznać za specjalistę od filmów szpiegowskich. Liman jest znany przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bourne’ie oraz wyreżyserowania „Tożsamości Bourne’a”. Na tym jednak nie kończy się przygoda Limana z produkcjami o szpiegach, tajnych agentach i płatnych zabójcach. W 2005 roku wyreżyserował „Pana i panią Smith”, historię pary zabójców zagranych przez Angelinę Jolie i Brada Pitta. W 2010 roku został zaś reżyserem „Fair Game”, osadzonej we współczesnych realiach historii agentów CIA z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Doświadczenia zdobyte na planie są widoczne w produkowanym przez Limana „Kamuflażu”.

 

Mentalista V (The Mentalist V) serial sens./detektywistyczny, USA 2012  (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+, w każdy piątek,  godz. 20:00

reżyseria: Randall Zisk

występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Emmanuelle Chriqui (Lorelei Martins)

Serial „Mentalista” to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Mentalista5Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki genialnemu instynktowi, z pomocą którego czyta w ludziach jak w otwartych księgach i wykorzystaniu bardzo niekonwencjonalnych metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza jest bardzo skuteczny w dochodzeniu prawdy. Na co dzień pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje talenty Jane’a i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu Lisbon wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i niewątpliwy talent.

Już pierwszy sezon „Mentalisty” pobił w USA rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. W bardzo krótkim czasie awansował do miana jednego z najchętniej oglądanych seriali za oceanem. „Mentalista” był także w pewnym momencie najpopularniejszym programem stacji CBS, co jak na serial w pierwszym sezonie emisji jest wielkim osiągnięciem (wcześniej udało się to „Gotowym na wszystko” 4 lata wcześniej). Dotychczas produkcję wyróżniono m.in. Kryształową Statuetką, czyli Nagrodą Amerykańskiej Publiczności (People’s Choice Award) w kategorii „nowy serial dramatyczny”, a wcielający się w tytułowa rolę Simon Baker był nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy.

 

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałki, godz. 20:00

GRIMM II (22 odc.)

serial fantasy, USA 2012/2013

występują: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner

GRIMM2Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest detektywem z wydziału zabójstw policji. Od czasu przeprowadzki do Portland mężczyzna jest świadkiem dziwnych wydarzeń: na jego oczach ludzie przemieniają się w nierzadko przerażające postacie rodem z baśni. Od ciotki Nick dowiaduje się, iż jest spadkobiercą legendarnej grupy łowców zwanych Grimmami, którzy przez wieki chronili ludzkość przed zakusami nadprzyrodzonych potworów ze starych ksiąg oraz innych sił zła. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe’a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogiem nie z tego świata, jednocześnie starając się ukryć nowe zadania przed dziewczyną, Juliette (Bitsie Tulloch), która w drugim sezonie utraci wszystkie wspomnienia z nim związane. Sam Burkhardt  zaś będzie miał do rozpracowania kolejne niepokojące sprawy, takie jak napady na dzieci w Halloween czy niekonwencjonalna zbrodnia popełniona przez genialnego projektanta gier.

Tytuł serialu nawiązuje do niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów, autorów słynnego zbioru „Baśnie braci Grimm”. W telewizyjnej produkcji kanału NBC niezwykłe istoty znane z ich utworów wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom.

Po sukcesie pierwszego sezonu „Grimm”, który w samych tylko USA gromadził przed telewizorami średnio 6,35 milionów widzów, licencję na serial zakupiły telewizje z blisko 50 krajów, a NBC zrealizowało drugi, liczący 22 odcinki sezon. Biorąc pod uwagę fakt, ze każdy z nich przyciągał średnio około 4,66 miliona widzów, już podjęto decyzję o kontynuacji – sezon trzeci rusza na antenie NBC w styczniu 2014 roku.

Wśród scenarzystów drugiego sezonu – obok sprawdzonych fachowców, takich jak David Greenwalt i Jim Kouf – pojawili się nowi autorzy, a wśród nich David Simkins („Roswell: W kręgu tajemnic”, „Magazyn 13”) i Alan Di Fiore („Tajniacy”). W drugim sezonie zobaczymy ponownie tych samych odtwórców pierwszoplanowych ról: Davida Giuntolego (seriale „Eli Stone”, „The Deep End”), Russela Hornsby’ego („Po zachodzie słońca”, „Utkwiony”), Bitsie Tulloch (oscarowy „Artysta”) i Silasa Weira Mitchella (serial „Prison Break – Skazany na śmierć).

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.