Canal+ premiery od 27 lipca do 2 sierpnia 2013

StepUp4Weekendowym hitem a C+ będzie taneczny film „Step Up 4 Revolution” w niedzielę obejrzymy familijny film „Anioły i kowbojki” w kolejnych dniach komedia „The Do-Deca-Pentathlon”. W środowym cyklu filmowym Ekranizacje Szekspira ostatnia część wyprodukowanej przez Sama Mendesa dla BBC miniserialu „Henryk V” („The Hollow Crown”).  Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego CANAL+ zaprasza na telewizyjną premierę filmu Kordiana CANALPiwowarskiego „Baczyński” z Mateuszem Kościukiewiczem w roli tytułowej.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 27 lipca 2013, 20:00

STEP UP 4 REVOLUTION (Step Up Revolution)

melodramat muzyczny, USA, 2012

reżyseria: Scott Speer

obsada: Kathryn McCormick, Ryan Guzman, Cleopatra Coleman

Dzieli ich status majątkowy, pochodzenie i wykształcenie. Łączy taniec. Tylko tyle i aż tyle. Emily (Kathryn McCormick) jest ukochaną córką potentata branży hotelowej. Dorastała w puchu i pod ochronnym parasolem. Sean (Ryan Guzman) pochodzi z biednej dzielnicy i od dawna musi radzić sobie w życiu sam. Oboje doskonale tańczą, choć dla każdego z nich taniec znaczy co innego. Emily marzy o karierze profesjonalistki, Sean przy pomocy tańca chce otwierać ludziom oczy. I robi to skutecznie za pomocą flash mobów – spontanicznych akcji, których członkowie zaskakują mieszkańców miasta wymyślnymi happeningami. W tym przypadku happeningami wyjątkowymi pod względem choreografii i tańca. Kiedy ojciec Emily ujawnia plany wyburzenia części nadbrzeża Miami, aby przygotować teren pod kolejny kompleks hotelowy, dziewczyna postanawia mu w tym przeszkodzić. Razem z Seanem przygotowuje akcję, która ma być okrzykiem buntu.

„Step Up 4 Revolution” to czwarta odsłona tanecznego blockbustera, którego pierwsza część pojawiła się w 2006 roku, w Polsce z podtytułem „Step Up – Taniec zmysłów”, Kolejne dwie części – „Step Up 2 (2008) i „Step Up 3D” (2010) – wyreżyserował Jon M. Chu, choć przy drugiej części układami choreograficznymi zajmowała się autorka pierwszej odłony Anne Fletcher. „Step Up 4 Revolution” przynosi kolejną zmianę reżysera – tym razem na Scotta Speera. W główne role wcielili się Kathryn McCormick, która trzy lata wcześniej zadebiutowała niewielką, taneczną rolą w pełnometrażowej kinowej wersji musicalu „Fame” i Ryan Guzman, dla którego był to aktorski debiut. „Step Up 4 Revolution” to najbardziej społecznie zaangażowany film z serii, dla której inspiracją była niesłabnąca popularność telewizyjnych programów opierających się na tanecznym konkursie. Czwarta cześć w samych Stanach Zjednoczonych zarobiła w weekend otwarcia prawie 12 milionów dolarów, a do tej pory miał już premiery w 40 krajach świata, w tym tak odległych kulturowo, jak Wietnam, Pakistan, Indonezja czy Salwador.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 28 lipca 2013, 20:00

Anioły i kowbojki (Cowgirls n’ Angels)

familijny, USA, 2012

reżyseria: Timothy Armstrong

występują: Bailee Madison, James Cromwell, Frankie Faison, Kathleen Rose Perkins

12-letnia Ida Clayton (Bailee Madison) żyje z wiecznie nieobecną, zapracowaną matką, Elaine (Alicia Witt) w niewielkim miasteczku, gdzie jedyną rozrywką są zawody rodeo. Dziewczyna nigdy nie poznała ojca, o którym wie jedynie, że jest jeźdźcem. W tajemnicy przed matką Ida

wieczorami wymyka się na rodeo z nadzieją, że wreszcie go spotka. Zamiast tego trafia na grupę kowbojek występujących jako Sweethearts of the Rodeo. Kierujący zespołem emerytowany mistrz woltyżerki Terence Parker (James Cromwell) okazuje się dobrym znajomym nieżyjącego dziadka Idy. Dostrzega w niepokornej nastolatce jeździecki talent i charakter konieczny do odniesienia sukcesu. Przyjmuje ją do zespołu i wspólnie wyruszają w trasę, podczas której Ida ma nadzieję odszukać tatę. W trakcie wyprawy odnajduje przyjaźń i namiastkę rodziny, której nigdy nie miała.

„Anioły i kowbojki” to wprawiająca w dobry nastrój familijna opowieść, jakich w dzisiejszym Hollywood praktycznie już się nie kręci. Osadzony w środowisku jeźdźców rodeo film Timothy’ego Armstronga jest uniwersalną historią o przyjaźni i ludzkiej dobroci. Gwiazdą produkcji, porównywanej przez część krytyki do „Dopóki piłka w grze” z Clintem Eastwoodem, jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek dziecięcych Bailee Madison. Urodzona w 1999 roku aktorka zdążyła już zagrać główne role w „Moście do Terabithii”, dramacie „Bracia” i horrorze „Nie bój się ciemności”, na planie którego spotkała się z Katie Holmes i Guyem Pearcem. Trzykrotnie uhonorowana Young Artist Award, w „Aniołach i kowbojkach” znakomicie uzupełnia się z nominowanym do Oscara Jamesem Cromwellem („Babe – świnka z klasą”, „Sześć stóp pod ziemią”), który wciela się w jej mentora i nauczyciela jazdy konnej. Jak przekonuje Sandie Angulo Chen z Common Sense Media, najważniejszej w USA organizacji badającej wpływ mediów na dzieci, „Anioły i kowbojki” mogą pochwalić się świetnym aktorstwem i nienachalnym przesłaniem, trafiającym do widzów w każdym wiek”.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 30 lipca 2013, 20:00

THE DO-DECA-PENTATHLON

komedia, USA, 2012

reżyseria: Joy Duplass, Mark Duplass

występują: Mark Kelly, Steve Zissis, Jennifer Lafleur, Julie Vorus, Brendan Robinson, Reid Williams, Noël Wells

Bracia Jeremy (Mark Kelly) i Mark (Steve Zissis) to dwaj mężczyźni po trzydziestce, którzy nie darzą się sympatią. Podczas urodzin drugiego wychodzą na jaw wzajemne animozje. Jeremy zazdrości bowiem Markowi jego spokojnego mieszczańskiego życia, z kolei Mark z zawiścią patrzy na karierę brata – profesjonalnego pokerzysty. Rosnąca niechęć sprawia, że mężczyźni powracają do dawnej tradycji do-deca-pentathlonu, czyli igrzysk sportowych uwzględniających 25 konkurencji, m.in. skoki w dal, tenis stołowy czy siłowanie na rękę. Odpowiedzialna za urządzenie przyjęcia urodzinowego żona Marka, Stephanie (Jennifer Lafleur) z przerażeniem patrzy, jak bracia zatracają się w walce na oczach rodziny. Muszą w końcu podjąć decyzję, czy ważniejsze jest postawienie na swoim czy też dobro bliskich.

„Tego lata tysiące sportowców z ponad 200 krajów będzie rywalizowało w Londynie poczuciem sportowego ducha i honoru. Ale oni do nich nie należą” – zapowiadał slogan reklamowy filmu „The Do-Deca-Pentathlon”, niezależnej komedii obyczajowej, która miała premierę w czasie, gdy brytyjska stolica gościła letnie igrzyska. Opowieść o ambicjonalnym konflikcie braci jest dziełem Joya i Marka Duplassów, doświadczonych twórców amerykańskiego kina offowego („The Puffy Chair”, „Cyrus”, „Jeff wraca do domu”), prywatnie braci. – Jest coś zabawnego w tym, że kiedy brakuje rozsądnych rozwiązań, bracia często uciekają się do przemocy” – przekonywał Mark Duplass. – „Kiedy jednak skończy się walka, pojawia się poczucie smutku i pojednanie. To idealna kombinacja komizmu i dramatyzmu, jakiego poszukujemy w naszych filmach”. „Bracia Duplass wiedzą jak zrealizować skromny obraz z kojącą łatwością i nigdy nie obarczają widowni niepotrzebnym bagażem” – pisał recenzent dziennika „Oregonian” Shawn Levy, z kolei Jeffrey M. Anderson kwitował film na

witrynie Common Sense Media zapewnieniem: „Równowaga między komedią a dramatem jest zawsze zachowana, a „The Do-Deca-Pentathlon” ani na chwilę nie traci pary, serca ani humoru”.

 

EKRANIZACJE SZEKSPIRA

PREMIERA: CANAL+, środa, 31 lipca 2013, 20:00

HENRYK V (The Hollow Crown – Henry V)

dramat historyczny, Wielka Brytania, 2012

reżyseria: Thea Sharrock

występują: Edward Akrout, Tom Hiddlestone, Tom Brooke

Król Henryk V (Tom Hiddlestone), syn Henryka IV, sprawuje nad Anglią władzę odpowiedzialnie. W pierwszych latach rządów skupia się na umacnianiu administracji kraju i jego skarbu. Wszystko po to, by móc objąć tron Francji. Kieruje oficjalne pismo, w którym rości sobie prawa do francuskiej korony, jednak w odpowiedzi otrzymuje upokarzający prezent – piłki tenisowe. Henryk drobiazgowo przygotowuje się do wojny. Pokonuje Kanał La Manche i w ciągu jednej sprawnej bitwy podbija miasto Harfleur, okazując łaskę jego mieszkańcom. Król Francji, Karol VI Szalony (Lambert Wilson), w istocie dotknięty chorobą psychiczną, nie poddaje się. Wygrana pozostaje jednak po stronie Anglików, a Henryk V bierze za żonę córkę francuskiego władcy, Katarzynę de Valois (Mélanie Thierry). Rządy Henryka nie trwają jednak długo.

„Henryk V” to ostatnia część drugiej tetralogii Williama Szekspira – serii czterech kronik opisujących życie trzech angielskich władców (części II i III poświęcone są Henrykowi IV). To również ostatnia część zrealizowanego z rozmachem miniserialu BBC. Tym razem za reżyserskim sterem stanęła Thea Sharrock, angielska reżyserka teatralna, która w wieku 24 lat objęła stanowisko dyrektora artystycznego londyńskiego Southwark Playhouse, zostając tym samym najmłodszym dyrektorem brytyjskiego teatru. W Henryka IV wcielił się Tom Hiddlestone, znany szerokiej publiczności głównie jako demoniczny Loki z ekranizacji komiksów Marvela: „Thor” i „Avangers”. Na planie towarzyszyła mu m.in.  Mélanie Thierry, znana z „Księżniczki Montpensier” Bertranda Taverniera oraz Lambert Wilson, który zdobył popularność, dzięki roli w nagrodzonych w Cannes „Ludziach Boga” Xaviera Beauvois.

 

ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 1 sierpnia 2013, 20:00

BACZYŃSKI

dramat, Polska, 2013

reżyseria: Kordian Piwowarski

występują: Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka

Niezwykły, zbudowany poetyckimi środkami film-kolaż, którego centrum stanowi poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (Mateusz Kościukiewicz). Historia rozgrywa się na trzech planach. Pierwszy to fabularne odtworzenie najważniejszych wydarzeń z ostatnich lat życia poety, w tym ślubu z Barbarą Drapczyńską (Katarzyna Zawadzka), jego podziemnej i

dywersyjnej  działalności, pierwszych poetyckich sukcesów, które owocują zdobyciem uznania w środowisku literackim. Drugi plan to dokumentalny szkic o Baczyńskim, złożony z przejmujących archiwalnych zdjęć z września 1939 roku, sierpnia 1944 czy powstania w getcie warszawskim oraz wywiadów z tymi, którzy wojnę przeżyli, a Baczyńskiego pamiętają – głównie żołnierzami AK. Fabularną klamrą jest z kolei poetycki slam, który poddaje poezję Baczyńskiego próbie nowej interpretacji. I pokazuje, że wiersze tego przedwcześnie zmarłego poety, wciąż budzą emocje, żyją, przybierają nowe znaczenia.

„Baczyński” to odważna próba filmowego szkicu legendy Krzysztofa Kamila, mityzowanego polskiego poety, który zginął w wieku 23 lat w czwartym dniu Powstania Warszawskiego. Jego wiersze zaskakują dojrzałością stylu – eksperci twierdzą, że Baczyński był poetą o potencjale noblowskim. Gdyby tylko przeżył wojnę.  Reżyserem i autorem scenariusza jest Kordian Piwowarski, syn znanego filmowca Radosława Piwowarskiego. Kordian zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. na planie serialu „Na dobre i złe”. Był wielokrotnie laureatem nagrody Telekamera, asystował Andrzejowi Wajdzie na planie „Katynia”, wyreżyserował dwa odcinki drugiego sezonu serialu „Londyńczycy”. Przy produkcji „Baczyńskiego” sprawdził się również jako operator kamery i montażysta. Główną rolę powierzył Mateuszowi Kościukiewiczowi, jednemu z najciekawszych aktorów młodego pokolenia, który zdobył popularność i uznanie, dzięki głównej roli we „Wszystko co kocham” Jacka Borcucha, a swój talent potwierdził rolami w „Matce Teresie od kotów” Pawła Sali i „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej, z którą związał się również prywatnie. W „Baczyńskim” partnerowała mu jako Barbara Drapczyńska, żona poety skonfliktowana z jego matką, Katarzyna Zawadzka, nagrodzona na festiwalu w Gdyni za debiut aktorski w filmie „W imieniu diabła” Barbary Sass.

 

SERIALE

 

KAMUFLAŻ III  (Covert Affairs III) serial szpiegowski, USA, 2012 (16 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdy czwartki, godz. 20:25

reżyseria: Allan Kroeker

występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Anne Dudek (Danielle Brooks), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Sendhil Ramamurthy (Jai Wilcox), Sarah Clarke (Lena Smith), Richard Coyle (Simon Fischer)

kamuflaz3Tajne akcje CIA, płatni mordercy, zagraniczni agenci oraz zdrada – „Kamuflaż” idealnie łączy wszystkie elementy charakterystyczne dla opowieści szpiegowskich. Jest to bez wątpienia zasługa jednego z producentów serialu DOUGA LIMANA, którego można uznać za specjalistę od filmów szpiegowskich. Liman jest znany przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bourne’ie oraz wyreżyserowania „Tożsamości Bourne’a”. Na tym jednak nie kończy się przygoda Limana z produkcjami o szpiegach, tajnych agentach i płatnych zabójcach. W 2005 roku wyreżyserował „Pana i panią Smith”, historię pary zabójców zagranych przez Angelinę Jolie i Brada Pitta. W 2010 roku został zaś reżyserem „Fair Game”, osadzonej we współczesnych realiach historii agentów CIA z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Doświadczenia zdobyte na planie są widoczne w produkowanym przez Limana „Kamuflażu”.

 

PONIEDZIAŁKI Z SEAGALEM

PREMIERA: CANAL+, poniedziałki, , godz. 20:00

BEZ LITOŚCI II (True Justice 2) (13odc.)

sensacyjny, USA, 2012

reżyseria: Keoni Waxman

występują: Steven Seagal, Sarah Lind, Lochlyn Munro, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Tanaya Beatty, Steve Bacic

BezLitosci2Pokazywany w CANAL+ w 2012 roku pierwszy sezon serialu „Bez litości” okazał się najpopularniejszym programem w historii telewizji Reelz Channel (widownia sięgała 1,2 mln oglądających). – Jesteśmy niezwykle podekscytowani żywym odzewem widzów na serial – deklarował wiceprezes Reelz, Matthew Singerman. – Ciągły wzrost widowni pokazuje, że program naprawdę się podoba, a z każdym tygodniem przybywa mu fanów. Reelz postanawia więc zabrać odbiorców jeszcze głębiej w elektryzujący świat sagi Stevena Seagala o walce z przestępczością. I tak powstała kontynuacja cyklu.

Przypomnijmy, że „Bez litości” to w dużej mierze dzieło jednego człowieka – legendy kina akcji Stevena Seagala. Ponad sześćdziesięcioletni aktor, przeżywający renesans kariery od czasu występu w „Maczecie” Roberta Rodrigueza, jest producentem „Bez litości”, a ponadto wciela się w główną rolę Elijaha Kane’a, mistrza sztuk walki, który do policji trafia po wieloletniej służbie w armii. Sezon drugi oznacza dla bohatera kreowanego przez Seagala nowe wyzwania. Jego ekipa do walki z przestępczością została rozbita w ataku gangsterów, a Kane poszukując zemsty, musi znaleźć nowych partnerów. W nowej odsłonie serii zobaczymy więc nowych aktorów, m.in. Lochlyn Munro („Straszny film”, „Apartament”, „Znokautowani”), Jesse’ego Hutcha („Freddy kontra Jason”, „Efekt motyla”), Tanayę Beatty („Saga „Zmierzch”: Przed świtem”, serial „Arctic Air”) i Adriana Holmesa („Dziewczyna w czerwonej pelerynie”, „Dom w głębi lasu”). Reżyserem tego odcinka był zaś Keoni Waxman, pracujący już wcześniej ze Stevenem Seagalem m.in. przy filmach „Protektor”, „Niebezpieczny człowiek” i „Najwyższy wyrok”.

 

Mentalista V (The Mentalist V) serial sens./detektywistyczny, USA 2012  (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+, w każdy piątek,  godz. 20:00

reżyseria: Randall Zisk

występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Emmanuelle Chriqui (Lorelei Martins)

Serial „Mentalista” to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Mentalista5Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki genialnemu instynktowi, z pomocą którego czyta w ludziach jak w otwartych księgach i wykorzystaniu bardzo niekonwencjonalnych metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza jest bardzo skuteczny w dochodzeniu prawdy. Na co dzień pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje talenty Jane’a i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu Lisbon wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i niewątpliwy talent.

Już pierwszy sezon „Mentalisty” pobił w USA rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. W bardzo krótkim czasie awansował do miana jednego z najchętniej oglądanych seriali za oceanem. „Mentalista” był także w pewnym momencie najpopularniejszym programem stacji CBS, co jak na serial w pierwszym sezonie emisji jest wielkim osiągnięciem (wcześniej udało się to „Gotowym na wszystko” 4 lata wcześniej). Dotychczas produkcję wyróżniono m.in. Kryształową Statuetką, czyli Nagrodą Amerykańskiej Publiczności (People’s Choice Award) w kategorii „nowy serial dramatyczny”, a wcielający się w tytułowa rolę Simon Baker był nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy.

 

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdą sobotę, godz. 22:00

THE FOLLOWING serial sensacyjny/thriller, USA, 2013, (15 odc.)

twórca: Kevin Williamson

reżyseria: Marcos Siega, Joshua Butler

występują: Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Annie Parisse, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortortella

FollowingDoświadczony agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon) odchodzi ze służby z powodów zdrowotnych. Po kilku latach spędzonych w stanie spoczynku, zostaje wezwany przez dawnych przełożonych. Ma zająć się sprawą seryjnego mordercy Josepha Carrolla (James Purefoy), byłego wykładowcy akademickiego, którego skazano na dożywocie za zamordowanie 14 swoich studentek. Przebiegły i charyzmatyczny Carroll zdołał zbiec z więzienia i zbudować podziemną przestępczą siatkę wspierającą innych morderców. Joseph chce zemścić się na Hardym, który nie tylko posłał go kiedyś za kraty, ale też romansował z jego byłą żoną (Natalie Zea).

Kevin Williamson, producent i scenarzysta, pracujący wcześniej m.in. przy filmach „Krzyk”, „Koszmar minionego lata” oraz serialach „Pamiętniki wampirów” i „Tajemny krąg”, od początku zakładał, że jego nowy projekt nie będzie należał do lekkiej rozrywki. „The Following” to propozycja dla widza, który nie boi się krwi, nagości i karkołomnych zwrotów akcji. „Jeśli szukasz dobrego dreszczowca, zręcznie i bezlitośnie zrealizowanego, bądź ostrzeżony: „The Following” to poważna sprawa!” – z uznaniem pisał Matt Roush z serwisu TV Guide. Oprócz trzymającej w napięciu akcji, mistrzowsko poprowadzonej intrygi i frapujących bohaterów, niewątpliwym atutem „The Following” jest też doborowa obsada. W roli Hardy’ego błyszczy zdobywca Złotego Globu Kevin Bacon („Odwrócić przeznaczenie”, „Frost / Nixon”, „Podróż powrotna”), w jego adwersarza brawurowo wciela się James Purefoy („Vanity Fair – Targowisko próżności”, „Solomon Kane – Pogromca zła”, serial „Rzym”). Na drugim planie można zobaczyć m.in. Natalie Zeę (seriale „Justified – Bez przebaczenia”, „Franklin & Bash”), Annie Parisse (seriale „Rubicon”, „Unforgettable – Zapisane w pamięci”) oraz Shawna Ashmore’a (cykl „X-Men”, „Ruiny”,  „Frozen”).

Odcinek pilotażowy, wyemitowany na kanale Fox w styczniu 2013, zgromadził przed telewizorami blisko 10,5 miliona Amerykanów. „W kwestii aktorstwa, zaskoczenia i suspensu może rywalizować śmiało ze wszystkim, co zobaczycie w multikinach” – wydał wówczas werdykt David Hiltbrand z redakcji „Philadelphia Inquirer”. – „Ale to co naprawdę sprawia, że „The Following” ogląda się jak film kinowy to jego ekstrawagancka, wymowna brutalność”. Liczący 15 odcinków premierowy sezon serialu rywalizuje o nagrodę Saturna w dwóch kategoriach. Zachęcona jego sukcesami, stacja Fox podjęła już zaś decyzję o realizacji sezonu drugiego.

 

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałki, godz. 20:00

GRIMM II (22 odc.)

serial fantasy, USA 2012/2013

występują: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner

GRIMM2Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest detektywem z wydziału zabójstw policji. Od czasu przeprowadzki do Portland mężczyzna jest świadkiem dziwnych wydarzeń: na jego oczach ludzie przemieniają się w nierzadko przerażające postacie rodem z baśni. Od ciotki Nick dowiaduje się, iż jest spadkobiercą legendarnej grupy łowców zwanych Grimmami, którzy przez wieki chronili ludzkość przed zakusami nadprzyrodzonych potworów ze starych ksiąg oraz innych sił zła. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe’a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogiem nie z tego świata, jednocześnie starając się ukryć nowe zadania przed dziewczyną, Juliette (Bitsie Tulloch), która w drugim sezonie utraci wszystkie wspomnienia z nim związane. Sam Burkhardt  zaś będzie miał do rozpracowania kolejne niepokojące sprawy, takie jak napady na dzieci w Halloween czy niekonwencjonalna zbrodnia popełniona przez genialnego projektanta gier.

Tytuł serialu nawiązuje do niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów, autorów słynnego zbioru „Baśnie braci Grimm”. W telewizyjnej produkcji kanału NBC niezwykłe istoty znane z ich utworów wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom.

Po sukcesie pierwszego sezonu „Grimm”, który w samych tylko USA gromadził przed telewizorami średnio 6,35 milionów widzów, licencję na serial zakupiły telewizje z blisko 50 krajów, a NBC zrealizowało drugi, liczący 22 odcinki sezon. Biorąc pod uwagę fakt, ze każdy z nich przyciągał średnio około 4,66 miliona widzów, już podjęto decyzję o kontynuacji – sezon trzeci rusza na antenie NBC w styczniu 2014 roku.

Wśród scenarzystów drugiego sezonu – obok sprawdzonych fachowców, takich jak David Greenwalt i Jim Kouf – pojawili się nowi autorzy, a wśród nich David Simkins („Roswell: W kręgu tajemnic”, „Magazyn 13”) i Alan Di Fiore („Tajniacy”). W drugim sezonie zobaczymy ponownie tych samych odtwórców pierwszoplanowych ról: Davida Giuntolego (seriale „Eli Stone”, „The Deep End”), Russela Hornsby’ego („Po zachodzie słońca”, „Utkwiony”), Bitsie Tulloch (oscarowy „Artysta”) i Silasa Weira Mitchella (serial „Prison Break – Skazany na śmierć).

 

PREMIERA: CANAL+, w niedziele, godz. 19:35

ROCKEFELLER PLAZA 30 VII (30 Rock VII) (13 odc)

serial komediowy, USA 2012/2013

reżyseria: Don Scardino, Robert Carlock, Beth McCarthy-Miller, Ken Whittingham Jeff Richmond, Claire Cowperthwaite i inni

występują: Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Jack McBrayer, Scott Adsit, Judah Friedlander

RockefellerPlaza30VII„Rockefeller Plaza 30 VII” to ostania odsłona jednego z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych cykli komediowych XXI wieku. Do dziś produkcja zebrała 17 nominacji do Złotego Globu i blisko 100 (!) do nagrody Emmy. CANAL+ rozpoczął nadawanie serii w maju 2007 roku i pokazał wszystkie sezony serii premierowo w Polsce.

Producentką, scenarzystką i jednocześnie odtwórczynią roli Liz w „Rockefeller Plaza 30” jest Tina Fey, która dziesięć lat temu, będąc główną scenarzystką i gwiazdą legendarnego show „Saturday Night Live”, wpadła na pomysł serialu ukazującego kulisy pracy w telewizji. Stworzyła fikcyjną redakcję programu satyrycznego „The Girlie Show”, w której wyróżniającymi osobowościami są: narcystyczna aktorka Jenna Maroney (Jane Krakowski), kapryśny gwiazdor Tracy Jordan (Tracy Morgan) oraz ich arogancki przełożony Jack Donaghy (Alec Baldwin). Zawodowe i osobiste perypetie bohaterów były zawsze mocno osadzone w rzeczywistości. Serial błyskotliwie komentował więc zarówno polityczne, jak i obyczajowe wydarzenia w Ameryce i na świecie, będąc specyficzną kroniką lat 2006 – 2013. Słynie również z rekordowej liczby pojawiających się w nim gościnnie amerykańskich celebrytów i gościnnych występów gwiazd. Mniejsze lub większe role zagrali m.in. Julianne Moore, Salma Hayek, Elizabeth Banks, Tom Hanks, Whoopi Goldberg, Isabella Rossellini, Michael Keaton, Matthew Broderick, Susan Sarandon, Al Gore, Ghostface Killah, Will Ferrell, Joe D’Onofrio, Ice-T, Alan Alda, John McEnroe, Matt Damon i inni.

W finałowym sezonie dojdzie m.in. do konfliktu między Liz a Jackiem na tle politycznym, bowiem Donaghy w wyborach prezydenckich aktywnie wspierać będzie Mitta Romneya. Nie mogąca dotąd ułożyć sobie życia osobistego Liz spróbuje wcielić się w kurę domową, z kolei „The Girlie Show” spotka nieuniknione – program zostanie zdjęty z anteny. Ostatni, trzynasty odcinek. „Rockefeller Plaza 30 VII” jest poświęcony właśnie finałowemu wydaniu „The Girlie Show”.

„Rockefeller Plaza 30 VII” cieszył się w USA średnią widownią na poziomie 3,65 miliona.

Tradycyjnie zebrał też szereg pochwał od recenzentów. Alan Sepinwall z serwisu HitFix chwalił produkcję za to, że „nie kuleje w drodze do mety, jak miało to miejsce w przypadku wielu innych świetnych sitcomów. Raczej pokonuje ostatnie okrążenie zwycięsko, pozwalając swym bohaterom na happy end (…) i przechodzi do historii jako jeden z najlepszych finałowych sezonów w historii komedii”. Ta recenzja powinna być pocieszeniem dla fanów serialu – koneserów jego wysublimowanej, nieco absurdalnej ironii. Tajemnicą poliszynela jest, że Alec Baldwin zaproponował stacji NBC obniżenie swojego wynagrodzenia, jeżeli tylko zdecydują się na kontynuację serii. Chyba jednak lepiej się stało, że „Rockefeller Plaza 30” znalazło godne zakończenie – z przytupem i nie bez niespodzianek. Zwłaszcza, że Tina Fey pozostaje w NBC i zapowiada już nowe projekty.

 

„Go On” serial komediowy USA 2012 (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On Po stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.