Canal+ premiery od 25 do 31 maja 2013

Battleship

CANALW ostatnim tygodniu maja Canal+ wyemituje m.in. film pełen efektów specjalnych  „Battleship: Bitwa o ziemię” w którym przybysze z innej planety atakują Ziemię, w filmie niewielką rolą debiutuje popularna piosenkarka R&B Rihanna. Komediodramat z Morganem Freemanem „Magiczne lato”. Animowana ekranizacja komiksu francuskiego rysownika i filmowca Joanna Sfara „Kot Rabina” Kolejną część horrotu „[Rec]3: Geneza„. C+Family 2 wyemituje film akcji „Ścigana” w którym występują m.in. Gina Carano, Channing Tatum, Ewan McGregor.

 

CANAL

PREMIERA: CANAL+, sobota, 25 maja 2013, 20:00

BATTLESHIP: BITWA O ZIEMIĘ (Battleship)

przygodowy, USA, 2012

reżyseria: Peter Berg

występują: Alexander Skarsgård, Brooklyn Decker, Liam Neeson, Taylor Kitsch, Rihanna, John Tui, Tadanobu Asano

NASA odkrywa planetę, na której panują warunki zbliżone do ziemskich. W odpowiedzi na wysłany przez ludzi sygnał na Ziemi pojawia się pięć niezidentyfikowanych obiektów, z których jeden rozbija się w Hong Kongu powodując duże zniszczenia, a cztery pozostałe lądują na wodach w pobliżu Hawajów. Admirał Shane (Liam Neeson) wysyła patrol złożony z dwóch amerykańskich i jednego japońskiego niszczyciela. Obcy zamykają okręty w polu siłowym i niszczą dwa z nich. Na trzecim, uszkodzonym, dowództwo obejmuje Alex Hopper (Taylor Kitsch), który właśnie był świadkiem śmierci brata dowodzącego jednym ze zniszczonych statków. Alex, do niedawna beztroski obibok, musi teraz podjąć walkę z nieznanym wrogiem i powstrzymać go przed ściągnięciem posiłków.

„Battleship: Bitwa o Ziemię” to zrobiony z wielkim rozmachem film akcji, inspirowany grą planszową Hasbro, drugiego pod względem wielkości światowego producenta zabawek, od 2007 roku zajmującego się również produkcją filmową z udziałem bohaterów należących do firmy (seria „Transormers”). Początkowo na odtwórcę roli Aleksa typowano Jeremy’ego Rennera, jednak aktor miał inne zobowiązania i propozycji przyjąć nie mógł. W filmie niewielką rolą debiutuje popularna piosenkarka R&B Rihanna. Muzykę skomponował Steve Jablonsky, który odniósł wielki sukces dzięki serii „Transormers”.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 26 maja 2013, 20:00

MAGICZNE LATO (The Magic Of Belle Isle)

komediodramat, USA, 2012

reżyseria: Rob Reiner

występują: Morgan Freeman, Virginia Madsen, Madeline Carroll

Poruszający się na wózku Monte Wildhorn (Morgan Freeman) jest popularnym autorem westernów, który od lat nie napisał nic nowego. Poczucie beznadziei i brak weny twórczej topi w kieliszku. W końcu postanawia wynająć letni dom na malowniczej Belle Isle. Poznaje tam mieszkającą w pobliżu rodzinę – panią O’Neil (Virginia Madsen) i jej trzy córki. Dzięki nim udaje mu się odnaleźć odnaleźć inspirację do pisania.

„Magiczne lato” to najnowszy film Roba Reinera, doświadczonego reżysera znanego jak otwórca „Kiedy Harry poznał Sally” i nominowanego do Oscara za „Ludzi honoru”.

Tym razem Reiner opowiada ciepłą historię o tym, że na zmiany i powrót pasji nigdy nie jest za późno. Oprócz malowniczych zdjęć i przyjemnej muzyki, atutem filmu jest także aktorstwo. To zasługa przede wszystkim zdobywcy Oscara, Morgana Freemana („Skazani na Shawshank”, „Za wszelką cenę”), który wciela się w sparaliżowanego, zgorzkniałego alkoholika po przejściach. W panią O’Neil przekonująco wcieliła się Virginia Madsen („Udręczeni”, „Bezdroża”), a w rolach drugoplanowych warto wymienić Emmę Fuhrmann jako uczącą się pisania i odkrywającą siłę wyobraźni Finnegan oraz Asha Christiana w roli upośledzonego umysłowo Carla.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 27 maja 2013, 20:00

CZAS BOHATERÓW (Age Of Heroes)

sensacyjny, Wielka Brytania, 2011

reżyseria: Adrian Vitoria

występują: Sean Bean, Danny Dyer, Aksel Hennie

Film inspirowany wojenną działalnością Iana Fleminga, twórcy postaci Jamesa Bonda. Tajny brytyjski oddział komandosów 30 Commando Unit dowodzony przez komandora Fleminga to świetnie wyszkolona grupa żołnierzy, która otrzymuje zadanie przedarcia się na teren okupowanej Norwegii i przechwycenia technologii radarowej znajdującej się w rękach Niemców. Atutem filmu jest obsada, a zwłaszcza Sean Bean, któremu udało się dać swojemu bohaterowi trochę charyzmy. Partneruje mu jedna z największych nadziei brytyjskiego kina, choć w Polsce jeszcze mało rozpoznawalny Danny Dyer jako Riley, który dołącza do oddziału jako uciekinier z więzienia, a z czasem staje się jej ważnym elementem. W filmie występuje również Izabella Miko w roli Norweżki pomagającej komandosom.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 28 maja 2013, 20:00

Kot rabina (Le chat du rabbin/The Rabbi’s Cat)

animacja, Francja/Austria, 2011

reżyseria: Joann Sfar, Antoine Delesvaux

Ekranizacja komiksu francuskiego rysownika i filmowca Joanna Sfara („Gainsbourg”), który należy do potomków Sefardyjczyków z Algierii. Akcja rozgrywa się w latach 20. ubiegłego wieku i opowiada o wędrówce rabina Sfara z Casbah i jego kompanów do Etiopii. Inicjatywa wyprawy wychodzi od młodego uciekiniera z Rosji, który był świadkiem krwawej rzezi żydowskiej wioski. W nadziei na znalezienie bezpiecznego schronienia na etiopskiej ziemi na wyprawę decyduje się rabin Sfar, jego mentor oraz zaprzyjaźniony imam z osłem. Towarzyszy im nieprzeciętnie inteligentny kot, który po zjedzeniu papugi zyskał mowę i nieustannie kwestionuje wzniosłe tezy swojego pana. Uczone dysputy rabina i jego rabina nie robią wrażenia na sprytnym kocie, który okazuje się ich godnym przeciwnikiem. Zarówno w komiksie, jak i zrealizowanym na jego podstawie filmie Joann Sfar, nie tracąc poczucia humoru, maluje trafny i barwny portret żydowskiej diaspory. To tradycyjna animacja, stworzona dużym nakładem pracy, m.in. poprzez próby z żywymi aktorami, których mimikę „rejestrowała” ekipa grafików.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 29 maja 2013, 20:00

MAŁA MATURA 1947 cz. 4

dramat historyczny, Polska, 2010

reżyseria: Janusz Majewski

występują: Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Marian Opania

Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w okresie pierwszych, burzliwych lat powojennej polski. Do wyzwolonego Krakowa przyjeżdża ze Lwowa małżeństwo (Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski) z dwojgiem dzieci, czternastoletnim Ludwikiem (Adam Wróblewski) i pięć lat młodszą Hanią (Elżbieta Trzaskoś). Ludwik trafia do dobrego gimnazjum, nawiązuje przyjaźnie. Gdy przed czerwcowym referendum do Krakowa przyjeżdża Stanisław Mikołajczyk (Stanisław Sikora), Ludwik zamieszany przypadkowo w uliczną burdę zostaje aresztowany. Film i serial w reżyserii Janusza Majewskiego („C.K. Dezerterzy”) to wspaniała lekcja historii. Jego bezapelacyjnym atutem jest  udział plejady wybitnych polskich aktorów: Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego, Mariana Opani, Wiktora Zborowskiego, Wojciech Pszoniaka, Olgierda Łukaszewicza i Agnieszki Michalskiej.

 

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 30 maja 2013, 20:00

Wbrew pozorom (Look Again)

kryminał, Kanada, 2011

reżyseria: Jean-Mark Piche

występują: Morena Baccarin, Paul Christie, Sadie LeBlanc

Allison Brown (Morena Baccarin) żyje w szczęśliwym związku z Zachem. Wraz z najlepsza przyjaciółką Nancy (Sadie LeBlanc) własnie uzyskały licencje pośredniczek w obrocie nieruchomościami. Wszystko układa się znakomicie, do czasu gdy podczas włamania do domu, intruz zabija Zacha, pozostawiając Allison w ciężkim szoku. Dziewczyna nie widziała twarzy mordercy na tyle wyraźnie, by nie mieć wątpliwości przy zidentyfikowaniu go. Próbuje wrócić do normalnego życia, podejmując prace w znanej agencji nieruchomości Myry Banning, jednak widząc w przechodniach na ulicy potencjalnych zabójców Zacha powoli pogrąża się w szaleństwie. Kiedy wydaje się, że udaje jej się przezwyciężyć traumę, koszmar nagle powraca.

 

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 maja 2013, 23:00

[Rec]3: Geneza (Rec Genesis)

horror, Hiszpania, 2012

reżyseria: Paco Plaza

występują: Leticia Dolera, Diego Martín, Ismael Martínez

„Rec 3″ jest prequelem serii hiszpańskich filmów grozy, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z „Sierocińcem” zapoczątkowała ogólnoświatową modę na horrory z Półwyspu Iberyjskiego.

Film relacjonuje ślub i wesele Klary i Kolda, które za sprawą jednego z krewnych zamieniają się w krwawą łaźnię. Podążając śladami ukrytymi w fabułach dotychczasowych części cyklu, widzowie docierają do źródeł zabójczego wirusa, który z czasem przemieni mieszkańców pewnej kamienicy w krwiożercze bestie.

 

CANAL-FAMILY2-HD

PREMIERA: CANAL+ Family2, sobota, 25 maja 2013, 20:00

Ścigana (Haywire)

akcja, USA/Irlandia, 2011

reżyseria: Steven Soderbergh

występują: Gina Carano, Channing Tatum, Ewan McGregor, Michael Fassbender, Michael Douglas, Antonio Banderas

Mallory Kane (Gina Carano) jest świetnie wyszkoloną tajną agentką. Pracuje dla prywatnej firmy wynajmowanej przez CIA do brudnej roboty. Amerykański wywiad ma do niej pełne zaufanie i powierza jedynie misje najwyższej rangi. Za pośrednictwem przełożonego Kennetha (Ewan McGregor) Mallory otrzymuje zlecenie uwolnienia azjatyckiego zakładnika w Barcelonie. Akcja, w trakcie której agentka wdaje się w romans ze wspierającym ją Aaronem (Channing Tatum), kończy się powodzeniem. Chwilę potem Mallory zostaje wysłana do Dublina, gdzie ma udawać żonę agenta MI6 Paula (Michael Fassbender). Wkrótce orientuje się, że stała się niewygodna dla mocodawców, którzy chcą ją wyeliminować. Odtąd, zdana na własne umiejętności, odkrywa kulisy sprawy i wyrównuje rachunki z tymi, którzy wydali na nią wyrok śmierci.

„Ścigana” to inteligentna zabawa konwencją szpiegowskiego kina akcji, w której Steven Soderbergh potwierdza, że najbardziej pociąga go zmiana. Odkąd w 1989 jako 26-letni reżyser zdobył Złotą Palmę w Cannes i filmem „Seks, kłamstwa i kasety wideo” zrewolucjonizował amerykańskie kino niezależne, próbował niezliczonych gatunków i stylistyk. Konsekwentnie kręcił na przemian filmy kameralne i spektakularne wielomilionowe produkcje. Twórca oscarowego „Trafficu”, słynnej kryminalnej serii z cyklu „Ocean’s” (Eleven, Twelve, Thirteen), niewiele mniej popularnego „Contagion – epidemia strachu” czy niedawno „Magic Mike’a” wielokrotnie udowadniał, że nie zamierza ograniczać się do schlebiania gustom masowej widowni. W swoich filmach często pełni równolegle funkcję producenta, operatora i montażysty. Bywa, że pod pseudonimami pojawia jako aktor.

 

 DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 27 maja 2013, 22:00

I WANT (NO) REALITY

dokument, Polska/Belgia, 2012, 53’

reżyseria: Ana Brzezinska

Polsko-belgijski debiut Any Brzezińskiej. Jest to osobista podróż po świecie sztuki. Reżyserka przygląda się walorom sztuki i potrzebie jej istnienia. Porusza także kwestie związane z ceną, jaką płaci się za prowadzenie twórczego życia. Według Brzezińskiej sztuka pozwala wykraczać ludziom poza rzeczywistość i przekraczać granice, które dla większości są nie osiągalne. By to pokazać przez pięć lat obserwowała grupę teatralną Needcompany – jeden z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który raz na zawsze zmienił oblicze europejskiego teatru i tańca. W filmie występują: Jan Lauwers, Grace Ellen Barkey, Viviane De Muynck, Maarten Seghers, Hans Petter Dahl, Anneke Bonnema, Yumiko Funaya, Inge Van Bruystegem, Misha Downey, Julien Faure, Benoit Gob, Eleonore Valere, Lot Lemm.

 

 PREMIERA: CANAL+ Family, czwartek, 30 maja 2012, 20:10

WYSPY KANARYJSKIE ODC. 5 (Canary Islands)

dokument przyrodniczy, USA, 2009, 32’

reżyseria: Pedro Felipe Acosta

Wyspy Kanaryjskie, znajdujące się na północny-zachód od wybrzeży Afryki, to ostatni bastion wielu endemicznych gatunków fauny i flory,

czyli takich, które nie występują naturalnie w żadnym innym miejscu na Ziemi. Archipelag leżący na Oceanie Atlantyckim składa się z siedmiu głównych wysp, z których najsłynniejsze to Teneryfa, Fuertaventura oraz Lanzarote. Mimo niełatwych warunków klimatycznych, zwierzęta doskonale potrafiły przystosować się do tamtejszego środowiska.

Odc. 5

La Gomera to wyspa pochodzenia wulkanicznego, niemal całkowicie spowita jest mgłą, która kryje w sobie niezwykły świat przyrody. Żyzna gleba sprzyja rozwojowi winorośli i bananowców, jednak główną częścią szaty roślinnej wyspy są lasy wawrzynowe, zwane laurisilva. Spotkać w nich można m.in. gołębia kanaryjskiego, krogulca i rzekotkę śródziemnomorską. Część obszaru należącego do Parku Narodowego Garajonay wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 26 maja 2013, 16:10

GANG SURYKATEK 3D ODC. 3 (Kalahari Meerkats 3D) Emisja 3D

seria dokumentalna, 30’

„Surykatki” to zrealizowana w trójwymiarze seria o grupie urokliwych zwierzątek zamieszkujących rezerwat Tswalu Kalahari. Głównymi bohaterami filmu jest rodzina surykatek. Twórcy filmu skupiają się przede wszystkim na najważniejszych momentach w życiu zwierzęcej gromady. Obserwują m.in. narodziny młodych, opiekę nad nimi, ich zabawy, a także walki pomiędzy stadami oraz smutne i radosne chwile stada. Trójwymiarowe obrazy dają widzowi możliwość niemal uczestniczenia w codziennym życiu zwierząt.

 

PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 27 maja 2012, 20:00

PERŁY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA ODC. 3 (Jewels of the World)

seria dokumentalna, USA, 2011, 46’

„Perły światowego dziedzictwa” to pięcioodcinkowa seria dokumentalna, która w każdej odsłonie ukazuje w sposób do tej pory niespotykany jedno ze zdumiewających miejsc na świecie. Twórcy dokumentu zabierają widzów w podróż do Parku Narodowego Fiordland w Nowej Zelandii, gdzie człowiek jest bardzo rzadkim gościem, do położonej w szwajcarskich Alpach wioski Interlaken, na wyspę Santorini, do Wenecji i Rzymu. W każdym miejscu pokazują unikalne krajobrazy, wspaniałe zabytki i pomniki przyrody.

 

SERIALE

 

„Go On” serial komediowy USA 2012 (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On - Season PilotPo stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

„W garniturach” sezon 2 (Suits) –(16 odc.)

PREMIERA: CANAL+FILM, czwartki godz. 20:45

Reż. Aaron Korsh

Wyst. Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Gina Torres, Rick Hoffman

serial prawniczy USA 2012

Harvey Specter jest najlepszym closerem w Nowym Jorku. Efektywnie i z wrodzoną wirtuozerią doprowadza do zamknięcia spraw związanych z fuzjami, przejęciami, a nawet rozwodami. Nikogo poza jego cichym rywalem Louisem Littem nie dziwi więc fakt mianowania go starszym partnerem w spółce Pearson & Harden.

 

Shameless II – serial obyczajowy, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorki, godz. 00:40
Drugi sezon serialu opowiadającego o dysfunkcyjnej rodzinie – ojcu alkoholiku, który interesuje się tylko zawartością butelki – i jego dzieciach, usiłujących jakoś ułożyć sobie dość beznadziejne życie. Fiona zrywa ze Stevem i wkrótce podrywa nowego chłopaka; Sheila przygotowuje się do wyprowadzki.

 

 

Dexter VII – serial sensacyjny, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+, piątki, godz. 22:00
Kolejny sezon serialu o najsympatyczniejszym seryjnym zabójcy świata. W nadchodzących odcinkach czeka widzów wiele emocji – nieoczekiwanie zginie jedna z głównych postaci serialu, poznamy dzieciństwo Dextera i jego siostry; w ręce policji wpadną dowody mogące świadczyć przeciwko Dexterowi… Debra usiłuje ułożyć swoje stosunki z bratem.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.