Canal+ premiery od 24 do 30 sierpnia 2013

AbrahamLincolnLowcawampirowWeekendowym hitem w C+ jest horror fantasy „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”, poza tym komedia romantyczna „Jeszcze dłuższe zaręczyny”, w kolejnych dniach: dramat „Margaret” z Anna Paquin, dramat wojenny „5 dni wojny”, francuski dramat „Jeszcze nic nie widzieliście” oraz komedia kryminalna „Lep na muchy”. CANALObejrzymy również finałowy odcinek serialu komediowego „Rockefeller Plaza 30”.

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 sierpnia 2013, 20:00

Abraham Lincoln: Łowca wampirów (Abraham Lincoln: Vampire Hunter)

fantasy/horror, USA, 2012

reżyseria: Timur Bekmambetow

występują: Benjamin Walker, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Rufus Sewell

AbrahamLincolnLowcawampirowRok 1818. Matka dziewięcioletniego Abrahama Lincolna (Robin McLeavy) zapada na tajemniczą chorobę i po kilku dniach umiera. Winnym śmierci kobiety jest były pracodawca rodziny Lincolnów, czerpiący profity z pracy niewolników Jack Barts (Marton Csokas). Wie o tym jedynie syn zabitej, który poprzysięga zemstę. Gdy po latach nadarza się okazja do zabicia Bartsa, Abraham (Benjamin Walker) ledwo uchodzi z życiem. W ostatniej chwili przed śmiercią ratuje go tajemniczy mężczyzna, przedstawiający się jako Henry Sturges (Dominic Cooper). Wyjawia mu, że zabójca matki jest wampirem. Młodzieniec dowiaduje się także, że takich jak on jest w Ameryce znacznie więcej, a ich przywódca to diaboliczny Adam (Rufus Sewell). Sturges zgadza się przekazać Abrahamowi tajniki polowania na krwiopijcze bestie. Jako świeżo upieczony łowca wampirów, Lincoln trafia do miasta Springfield i zatrudnia się u sklepikarza Joshuy Speeda (Jimmi Simpson). Równocześnie rozwija pasję prawniczą i drzemiący w nim talent polityczny. Wkrótce, wbrew obietnicy danej nauczycielowi, zakochuje się z wzajemnością w pięknej Mary Todd (Mary Elizabeth Winstead), która nie ma pojęcia o jego tajemnej misji.

„Abraham Lincoln: Łowca wampirów” przedstawia sekretną stronę życia 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych, który nim objął stanowisko i zniósł niewolnictwo, miał wydać bezwzględną wojnę wampirom. Taką fantastyczną wersję zdarzeń przyjął w swojej bestsellerowej powieści Seth Grahame-Smith. Jako prekursor tzw. „mashupów”, łączących klasyczne powieści i życiorysy oraz elementy nadprzyrodzone, zauważył popkulturowy potencjał życiorysu Lincolna. „Jest archetypem superbohatera. Pochodził z niezamożnej rodziny, stracił matkę jako dziecko. Jego bliscy chorowali i umierali. Nie miał wykształcenia ani wsparcia, a jednak został prezydentem Stanów Zjednoczonych” – opowiada Seth Grahame-Smith, który przed wymyśleniem alternatywnej biografii ukochanego prezydenta Amerykanów miał już na koncie utrzymaną w podobnej konwencji książkę pod wszystko mówiącym tytułem „Duma i uprzedzenie i zombie”.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 25 sierpnia 2013, 20:00

Jeszcze dłuższe zaręczyny (The Five-Year Engagement)

komedia romantyczna, USA, 2012

reżyseria: Nicholas Stoller

występują: Emily Blunt, Jason Segel, Chris Pratt, Alison Brie, Rhys Ifans

Tom (Jason Segel) i Violet (Emily Blunt) poznają się na sylwestrowym balu przebierańców. W pierwszą rocznicę znajomości zastępca szefa kuchni w modnej restauracji w San Francisco i psycholożka z naukowymi ambicjami zaręczają się. Przygotowania do idealnego ślubu, w których aktywny udział biorą rodziny narzeczonych, przeciągają się. W międzyczasie, dość nieoczekiwanie, na ślubnym kobiercu staje siostra Violet, Suzie (Alison Brie). Jej mężem jest najlepszy przyjaciel Toma, Alexem (Chris Pratt). Kiedy Violet otrzymuje wymarzoną propozycję stażu na Uniwersytecie w Michigan, dotychczasowe plany muszą ulec zmianie. Tom poświęca swoją karierę zawodową, by być blisko ukochanej. Po przeprowadzce na mroźną północ nie może znaleźć satysfakcjonującej go pracy. Przyciśnięty do muru obejmuje mało prestiżową posadę w barze kanapkowym, w wolnych chwilach oddając się nowej pasji, polowaniom. Tymczasem Violet rozwija się pod okiem przebojowego profesora psychologii społecznej, Wintona (Rhys Ifans). Data ślubu ciągle pozostaje nieustalona.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 20:00

MARGARET (Margaret)

dramat obyczajowy, USA, 2011

reżyseria: Kenneth Lonergan

występują: Anna Paquin, Matt Damon, Mark Ruffalo, Jean Reno

Lisa Cohen (Anna Paquin) ma 17 lat, mieszka w Nowym Jorku i cieszy się beztroskim życiem. Pewnego dnia staje się bezpośrednim świadkiem wypadku, w którym ginie kobieta. I choć nie jest w oczywisty sposób zamieszana w tragedię, stopniowo nabiera przekonania, że jest za jej śmierć współodpowiedzialna. Żeby uciszyć wyrzuty sumienia, próbuje działać, ale grzęźnie w chaosie intencji, spontanicznych gestów i nieprzemyślanych czynów. Ingeruje w rodzinne sprawy ofiary i szuka kontaktu z kierowcą, który brał udział w wypadku (Mark Ruffalo). Wspiera ją matka, Joan (J. Smith-Cameron), od której Lisa stopniowo zaczyna się oddalać. I nauczyciel, pan Aaron (Matt Damon), z którym z kolei łączy ją niesprecyzowana relacja.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 28 sierpnia 2013, 20:00

JESZCZE NIC NIE WIDZIELIŚCIE (Vous n’avez encore rien vu/You Ain’t Seen Nothing Yet)

dramat, Francja/Niemcy, 2012

reżyseria: Alain Resnais

wystepują: Mathieu Amalric, Pierre Arditi, Sabine Azéma

Wszystko zaczyna się od śmierci dyrektora teatru Antoine’a d’Anthaca (Denis Podalydès), uznanego dramaturga, który zasłynął m.in. z inscenizacji „Eurydyki” autorstwa Jeana Anouhilha, XX-wiecznej reinterpretacji greckiego mitu. Aktorzy, którzy na przestrzeni lat grali w „Eurydyce” są teraz zaproszeni do domu d’Anthaca, w którym wita ich jego tajemniczy majordomus Marcellin (Andrzej Seweryn). Przybyli, wśród których są m.in. Mathieu Amalric, Pierre Arditi czy Sabine Azéma, to śmietanka francuskiego aktorstwa. Grają tu samych siebie, zamieniając się w widzów, bo w domu d’Anthaca czeka na nich luksusowa sala kinowa i seans. Na ekranie mają obejrzeć najnowszą inscenizację „Eurydyki”, przygotowaną przez młody zespół aktorów i zagraną w industrialnych, surowych wnętrzach. Aktorzy oglądając, mimowolnie włączają się w seans, zaczynają mówić dialogami ze sztuki, wchodzą w interakcję z aktorami z ekranu. A to jeszcze nie wszystkie szkatułki przygotowane przez reżysera.

 

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 29 sierpnia 2013, 20:00

LEP NA MUCHY (Flypaper)

komedia kryminalna, Niemcy/USA, 2011

reżyseria: Rob Minkoff

wytepują: Patrick Dempsey, Achley Judd, Tim Blake Nelson, Octavia Spencer, Jeffrey Tambor

 

Tripp (Patrick Dempsey) wchodzi do banku, żeby wybrać trochę gotówki. W tym samym czasie bank zostaje napadnięty przez dwie grupy przestępcze naraz, choć działające niezależnie. Zamaskowani, wyglądający na profesjonalistów „ninja” (Mekhi Phifer, Matt Ryan, John Ventimiglia) uderzają z lewej, podczas gdy z prawej wchodzą napastnicy w rockowych strojach ( Tim Blake Nelson, Pruitt Taylor Vince). System zamyka wszystkich w budynku, później zostaje zastrzelony agent FBI, a wszyscy pracownicy i klienci stają się zakładnikami. Obdarzony umiejętnością dedukcyjnego myślenia, wygadany Tripp nie może uwierzyć w aż taki zbieg okoliczności. W tych niesprzyjających warunkach zaczyna prowadzić własne śledztwo, w którym pomaga mu jedna z kasjerek, błyskotliwa Kaitlin (Ashley Judd).

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 30 sierpnia 2013, 20:45

5 DNI WOJNY (5 Days of War)

dramat wojenny, USA 2011, 113’

reżyseria: Renny Harlin

występują: Rupert Friend, Emmanuelle Chriqui, Richard Coyle, Andy García, Val Kilmer, Johnathon Schaech, Rade Šerbedžija

Lato 2008 roku. Amerykański reporter Thomas Anders (Rupert Friend) i kamerzysta Sebastian Ganz (Richard Coyle) wyruszają do Gruzji. Zostali powiadomieni, że w spornym regionie Osetii Południowej może dojść do konfliktu. Wkrótce stają się świadkami walk między Gruzinami a wspieranymi przez Rosjan separatystami. Ganz filmuje rosyjskie bombardowanie gruzińskich wiosek, a następnie obaj pomagają w transporcie rannych do szpitala. Pomocy udzielają dziennikarzom miejscowi: nauczycielka Tatia (Emmanuelle Chriqui) oraz oficer gruzińskiej armii Rezo (Johnathon Schaech). W jednej z wiosek wpadają jednak w ręce rosyjskiego oddziału pułkownika Demidowa (Rade Šerbedžija). Tymczasem prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili (Andy García) rozpaczliwie szuka sprzymierzeńców dla swojej sprawy.

 

SERIALE

 

KAMUFLAŻ III  (Covert Affairs III) serial szpiegowski, USA, 2012 (16 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdy czwartki, godz. 20:25

reżyseria: Allan Kroeker

występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Anne Dudek (Danielle Brooks), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Sendhil Ramamurthy (Jai Wilcox), Sarah Clarke (Lena Smith), Richard Coyle (Simon Fischer)

kamuflaz3Tajne akcje CIA, płatni mordercy, zagraniczni agenci oraz zdrada – „Kamuflaż” idealnie łączy wszystkie elementy charakterystyczne dla opowieści szpiegowskich. Jest to bez wątpienia zasługa jednego z producentów serialu DOUGA LIMANA, którego można uznać za specjalistę od filmów szpiegowskich. Liman jest znany przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bourne’ie oraz wyreżyserowania „Tożsamości Bourne’a”. Na tym jednak nie kończy się przygoda Limana z produkcjami o szpiegach, tajnych agentach i płatnych zabójcach. W 2005 roku wyreżyserował „Pana i panią Smith”, historię pary zabójców zagranych przez Angelinę Jolie i Brada Pitta. W 2010 roku został zaś reżyserem „Fair Game”, osadzonej we współczesnych realiach historii agentów CIA z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Doświadczenia zdobyte na planie są widoczne w produkowanym przez Limana „Kamuflażu”.

 

Mentalista V (The Mentalist V) serial sens./detektywistyczny, USA 2012  (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+, w każdy piątek,  godz. 20:00

reżyseria: Randall Zisk

występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Emmanuelle Chriqui (Lorelei Martins)

Serial „Mentalista” to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Mentalista5Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki genialnemu instynktowi, z pomocą którego czyta w ludziach jak w otwartych księgach i wykorzystaniu bardzo niekonwencjonalnych metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza jest bardzo skuteczny w dochodzeniu prawdy. Na co dzień pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje talenty Jane’a i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu Lisbon wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i niewątpliwy talent.

Już pierwszy sezon „Mentalisty” pobił w USA rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. W bardzo krótkim czasie awansował do miana jednego z najchętniej oglądanych seriali za oceanem. „Mentalista” był także w pewnym momencie najpopularniejszym programem stacji CBS, co jak na serial w pierwszym sezonie emisji jest wielkim osiągnięciem (wcześniej udało się to „Gotowym na wszystko” 4 lata wcześniej). Dotychczas produkcję wyróżniono m.in. Kryształową Statuetką, czyli Nagrodą Amerykańskiej Publiczności (People’s Choice Award) w kategorii „nowy serial dramatyczny”, a wcielający się w tytułowa rolę Simon Baker był nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy.

 

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdą sobotę, godz. 22:00

THE FOLLOWING serial sensacyjny/thriller, USA, 2013, (15 odc.)

twórca: Kevin Williamson

reżyseria: Marcos Siega, Joshua Butler

występują: Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Annie Parisse, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortortella

FollowingDoświadczony agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon) odchodzi ze służby z powodów zdrowotnych. Po kilku latach spędzonych w stanie spoczynku, zostaje wezwany przez dawnych przełożonych. Ma zająć się sprawą seryjnego mordercy Josepha Carrolla (James Purefoy), byłego wykładowcy akademickiego, którego skazano na dożywocie za zamordowanie 14 swoich studentek. Przebiegły i charyzmatyczny Carroll zdołał zbiec z więzienia i zbudować podziemną przestępczą siatkę wspierającą innych morderców. Joseph chce zemścić się na Hardym, który nie tylko posłał go kiedyś za kraty, ale też romansował z jego byłą żoną (Natalie Zea).

Kevin Williamson, producent i scenarzysta, pracujący wcześniej m.in. przy filmach „Krzyk”, „Koszmar minionego lata” oraz serialach „Pamiętniki wampirów” i „Tajemny krąg”, od początku zakładał, że jego nowy projekt nie będzie należał do lekkiej rozrywki. „The Following” to propozycja dla widza, który nie boi się krwi, nagości i karkołomnych zwrotów akcji. „Jeśli szukasz dobrego dreszczowca, zręcznie i bezlitośnie zrealizowanego, bądź ostrzeżony: „The Following” to poważna sprawa!” – z uznaniem pisał Matt Roush z serwisu TV Guide. Oprócz trzymającej w napięciu akcji, mistrzowsko poprowadzonej intrygi i frapujących bohaterów, niewątpliwym atutem „The Following” jest też doborowa obsada. W roli Hardy’ego błyszczy zdobywca Złotego Globu Kevin Bacon („Odwrócić przeznaczenie”, „Frost / Nixon”, „Podróż powrotna”), w jego adwersarza brawurowo wciela się James Purefoy („Vanity Fair – Targowisko próżności”, „Solomon Kane – Pogromca zła”, serial „Rzym”). Na drugim planie można zobaczyć m.in. Natalie Zeę (seriale „Justified – Bez przebaczenia”, „Franklin & Bash”), Annie Parisse (seriale „Rubicon”, „Unforgettable – Zapisane w pamięci”) oraz Shawna Ashmore’a (cykl „X-Men”, „Ruiny”,  „Frozen”).

Odcinek pilotażowy, wyemitowany na kanale Fox w styczniu 2013, zgromadził przed telewizorami blisko 10,5 miliona Amerykanów. „W kwestii aktorstwa, zaskoczenia i suspensu może rywalizować śmiało ze wszystkim, co zobaczycie w multikinach” – wydał wówczas werdykt David Hiltbrand z redakcji „Philadelphia Inquirer”. – „Ale to co naprawdę sprawia, że „The Following” ogląda się jak film kinowy to jego ekstrawagancka, wymowna brutalność”. Liczący 15 odcinków premierowy sezon serialu rywalizuje o nagrodę Saturna w dwóch kategoriach. Zachęcona jego sukcesami, stacja Fox podjęła już zaś decyzję o realizacji sezonu drugiego.

 

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałki, godz. 20:00

GRIMM II (22 odc.)

serial fantasy, USA 2012/2013

występują: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner

GRIMM2Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest detektywem z wydziału zabójstw policji. Od czasu przeprowadzki do Portland mężczyzna jest świadkiem dziwnych wydarzeń: na jego oczach ludzie przemieniają się w nierzadko przerażające postacie rodem z baśni. Od ciotki Nick dowiaduje się, iż jest spadkobiercą legendarnej grupy łowców zwanych Grimmami, którzy przez wieki chronili ludzkość przed zakusami nadprzyrodzonych potworów ze starych ksiąg oraz innych sił zła. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe’a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogiem nie z tego świata, jednocześnie starając się ukryć nowe zadania przed dziewczyną, Juliette (Bitsie Tulloch), która w drugim sezonie utraci wszystkie wspomnienia z nim związane. Sam Burkhardt  zaś będzie miał do rozpracowania kolejne niepokojące sprawy, takie jak napady na dzieci w Halloween czy niekonwencjonalna zbrodnia popełniona przez genialnego projektanta gier.

Tytuł serialu nawiązuje do niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów, autorów słynnego zbioru „Baśnie braci Grimm”. W telewizyjnej produkcji kanału NBC niezwykłe istoty znane z ich utworów wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom.

Po sukcesie pierwszego sezonu „Grimm”, który w samych tylko USA gromadził przed telewizorami średnio 6,35 milionów widzów, licencję na serial zakupiły telewizje z blisko 50 krajów, a NBC zrealizowało drugi, liczący 22 odcinki sezon. Biorąc pod uwagę fakt, ze każdy z nich przyciągał średnio około 4,66 miliona widzów, już podjęto decyzję o kontynuacji – sezon trzeci rusza na antenie NBC w styczniu 2014 roku.

Wśród scenarzystów drugiego sezonu – obok sprawdzonych fachowców, takich jak David Greenwalt i Jim Kouf – pojawili się nowi autorzy, a wśród nich David Simkins („Roswell: W kręgu tajemnic”, „Magazyn 13”) i Alan Di Fiore („Tajniacy”). W drugim sezonie zobaczymy ponownie tych samych odtwórców pierwszoplanowych ról: Davida Giuntolego (seriale „Eli Stone”, „The Deep End”), Russela Hornsby’ego („Po zachodzie słońca”, „Utkwiony”), Bitsie Tulloch (oscarowy „Artysta”) i Silasa Weira Mitchella (serial „Prison Break – Skazany na śmierć).

 

PREMIERA: CANAL+, w niedziele, godz. 19:35

ROCKEFELLER PLAZA 30 VII (30 Rock VII) (13 odc)

serial komediowy, USA 2012/2013

reżyseria: Don Scardino, Robert Carlock, Beth McCarthy-Miller, Ken Whittingham Jeff Richmond, Claire Cowperthwaite i inni

występują: Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Jack McBrayer, Scott Adsit, Judah Friedlander

RockefellerPlaza30VII„Rockefeller Plaza 30 VII” to ostania odsłona jednego z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych cykli komediowych XXI wieku. Do dziś produkcja zebrała 17 nominacji do Złotego Globu i blisko 100 (!) do nagrody Emmy. CANAL+ rozpoczął nadawanie serii w maju 2007 roku i pokazał wszystkie sezony serii premierowo w Polsce.

Producentką, scenarzystką i jednocześnie odtwórczynią roli Liz w „Rockefeller Plaza 30” jest Tina Fey, która dziesięć lat temu, będąc główną scenarzystką i gwiazdą legendarnego show „Saturday Night Live”, wpadła na pomysł serialu ukazującego kulisy pracy w telewizji. Stworzyła fikcyjną redakcję programu satyrycznego „The Girlie Show”, w której wyróżniającymi osobowościami są: narcystyczna aktorka Jenna Maroney (Jane Krakowski), kapryśny gwiazdor Tracy Jordan (Tracy Morgan) oraz ich arogancki przełożony Jack Donaghy (Alec Baldwin). Zawodowe i osobiste perypetie bohaterów były zawsze mocno osadzone w rzeczywistości. Serial błyskotliwie komentował więc zarówno polityczne, jak i obyczajowe wydarzenia w Ameryce i na świecie, będąc specyficzną kroniką lat 2006 – 2013. Słynie również z rekordowej liczby pojawiających się w nim gościnnie amerykańskich celebrytów i gościnnych występów gwiazd. Mniejsze lub większe role zagrali m.in. Julianne Moore, Salma Hayek, Elizabeth Banks, Tom Hanks, Whoopi Goldberg, Isabella Rossellini, Michael Keaton, Matthew Broderick, Susan Sarandon, Al Gore, Ghostface Killah, Will Ferrell, Joe D’Onofrio, Ice-T, Alan Alda, John McEnroe, Matt Damon i inni.

W finałowym sezonie dojdzie m.in. do konfliktu między Liz a Jackiem na tle politycznym, bowiem Donaghy w wyborach prezydenckich aktywnie wspierać będzie Mitta Romneya. Nie mogąca dotąd ułożyć sobie życia osobistego Liz spróbuje wcielić się w kurę domową, z kolei „The Girlie Show” spotka nieuniknione – program zostanie zdjęty z anteny. Ostatni, trzynasty odcinek. „Rockefeller Plaza 30 VII” jest poświęcony właśnie finałowemu wydaniu „The Girlie Show”.

„Rockefeller Plaza 30 VII” cieszył się w USA średnią widownią na poziomie 3,65 miliona.

Tradycyjnie zebrał też szereg pochwał od recenzentów. Alan Sepinwall z serwisu HitFix chwalił produkcję za to, że „nie kuleje w drodze do mety, jak miało to miejsce w przypadku wielu innych świetnych sitcomów. Raczej pokonuje ostatnie okrążenie zwycięsko, pozwalając swym bohaterom na happy end (…) i przechodzi do historii jako jeden z najlepszych finałowych sezonów w historii komedii”. Ta recenzja powinna być pocieszeniem dla fanów serialu – koneserów jego wysublimowanej, nieco absurdalnej ironii. Tajemnicą poliszynela jest, że Alec Baldwin zaproponował stacji NBC obniżenie swojego wynagrodzenia, jeżeli tylko zdecydują się na kontynuację serii. Chyba jednak lepiej się stało, że „Rockefeller Plaza 30” znalazło godne zakończenie – z przytupem i nie bez niespodzianek. Zwłaszcza, że Tina Fey pozostaje w NBC i zapowiada już nowe projekty.

 

„Go On” serial komediowy USA 2012 (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On Po stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.