Canal+ premiery od 22 do 28 czerwca 2013

JakUrodzicINieZwariowacW C+ m.in. obejrzymy komedię „Jak urodzić i nie zwariować” z Cameron Diaz, Jennifer Lopez w rolach głównych. Jak i komedię „Wielki rok” z Owenem Wilsonem, Jackiem Blackiem i Steven Martinem. W C+Family obejrzymy film kryminalny „Kierowca” z Christopherem Lambertem, Agnieszką Grochowską, Piotrem Adamczykiem. Canal+ wyemituje nowy 5 sezon serialu kryminalnego „Mentalista”, a CANALC+Film wyemituje nowy 3 sezon serialu kryminalnego „Kamuflaż”.

CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 czerwca 2013, 20:00

JAK URODZIĆ I NIE ZWARIOWAĆ (What to Expect When You’re Expecting)

komedia, USA 2012, 110’

reżyseria: Kirk Jones

występują: Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Elizabeth Banks, Anna Kendrick, Brooklyn Decker, Dennis Quaid, Matthew Morrison

JakUrodzicINieZwariowacW dniu zwycięstwa w telewizyjnym show tanecznym trenerka fitness Jules Baxter (Cameron Diaz) dowiaduje się, że jest w ciąży. Fotografka Holly (Jennifer Lopez) nie może mieć dzieci, więc decyduje się na adopcję sieroty z Etiopii. Wendy Cooper (Elizabeth Banks) prowadzi butik dla karmiących matek i od dwóch lat stara się o potomstwo. Kiedy ogłasza, że jest w ciąży teściowi (Dennis Quaid), ten oświadcza, że jego dużo młodsza żona Skyler (Brooklyn Decker) także spodziewa się dziecka. Z kolei Rosie Brennan (Anna Kendrick) zalicza wpadkę z kolegą z czasów liceum. Historię kobiet przenikają się nawzajem, pokazując jak wiele problemów i perypetii może wiązać się z nadchodzącym macierzyństwem.

„Jak urodzić i nie zwariować” został oparty na poradniku dla przyszłych matek. Książka „What to Expect When You’re Expecting” Heidi Murkoff, nazywana niekiedy „biblią ciąży”, od prawie trzydziestu lat pozostaje przebojem wydawniczym, a na całym świecie sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Co ciekawe, jedna z autorek scenariusza Heather Hach („Zakręcony piątek”) zajęła się pracą nad tekstem w momencie, kiedy sama oczekiwała narodzin dziecka. – Panuje ogólne mniemanie, że ciąża to okres uroczy i wzruszający, a ja uważam, że to również bardzo zabawny czas w życiu – zapewniała. – Starałam się to uwypuklić. A także uwspółcześnić, żeby film był opowieścią naszego pokolenia o tym, jak sobie z tym poradzić w dzisiejszych czasach. Hach otrzymała wsparcie innej autorki, znanej z pracy przy komediodramacie „Dziewczyna z marzeniami” Shauny Cross. Reżyseria filmu to z kolei dzieło specjalisty od komedii rodem z Wielkiej Brytanii, Kirka Jonesa („Budząc Neda Devine’a”, „Wszyscy mają się dobrze”), którego bardzo ucieszyła możliwość pracy nad projektem. – Książka emanuje humorem i z nim właśnie zacząłem wiązać potencjał tego filmu – wyjaśniał. – Pary, które po raz pierwszy doświadczają ciąży, są rzucane na głęboką wodę, a w takich sytuacjach zawsze się znajdzie miejsce dla elementów komicznych. I dla patosu. Lubię robić filmy, w których jest miejsce na humor i emocje. Często w tym samym czasie. Myślę, że to magiczna kombinacja.

Do udziału w filmie nie trzeba też było przekonywać aktorów, którym producenci postanowili powierzyć główne role. – Chodzą legendy o tym poradniku – przytakiwała Cameron Diaz. – To jedna z tych pozycji, które stają się częścią życia. Kiedy się go czyta, to tak, jakby słuchać porad od najbliższej przyjaciółki, która już przez to przeszła. Jennifer Lopez dodawała: – Ta książka jest niezwykła, dlatego jest tak popularna. Opowiada dokładnie, tydzień po tygodniu, co się z tobą dzieje w tym okresie. Myślę, że to naturalne, że my, kobiety, kiedy jesteśmy w ciąży, obawiamy się, czy wszystko pójdzie dobrze. A ta książka mówi nam: Tak właśnie powinno być. Nie martw się. Tak powinnaś się czuć. Poza Diaz i

Lopez w obsadzie znalazły się także m.in. Elizabeth Banks („Zack i Miri kręcą porno”, „Igrzyska śmierci”), Anna Kendrick („Pół na pół”, „Pitch Perfect”) i Brooklyn Decker („Battleship: Bitwa o Ziemię”).

„Wzloty, upadki, nieoczekiwane radości i zupełnie spodziewane udręki ciąży zostają wyczerpująco przedstawione w tej zabawnej, ciepłej, świetnie obsadzonej komedii” – pisał Jim Schembri z portalu 3AW. Współscenarzystka Shjauna Cross zachęcała zaś widzów słowami: – Myślę, że ludzie, którzy ciążę mają już za sobą, będą mogli się utożsamić z naszymi bohaterami. A ci, którzy właśnie przez to przechodzą, będą mieli do siebie większy dystans. Może przestaną się osądzać i otworzą się na ducha tego filmu, aby dobrze się bawić.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 23 czerwca 2013, 20:00

WIELKI ROK (The Big Year)

komedia, USA 2011, 101’

reżyseria: David Frankel

występują: Owen Wilson, Jack Black, Steve Martin, Rosamund Pike, JoBeth Williams, Rashida Jones, Anjelica Huston

Programista Brad Harris (Jack Black) dowiaduje się o planach ponownego zamążpójścia byłej żony. Aby nie zaprzątać sobie tym głowy, postanawia wystartować w dorocznym konkursie dla ornitologów-amatorów. Jego zwycięzcą zostanie ten, kto zaobserwuje najwięcej gatunków ptaków. Dotychczasowy rekord należy do przedsiębiorcy budowlanego Kenny’ego Bosticka (Owen Wilson), który nie zamierza oddawać go bez walki. O zwycięstwie marzy też zamożny przemysłowiec Stu Preissler (Steve Martin), noszący się z zamiarem przejścia na emeryturę. Los sprawia, że ścieżki trzech ornitologów podążających za migrującym ptactwem niejednokrotnie się skrzyżują, a ponieważ każdemu zależy na wygranej, nie cofną się przed niczym, by dopiąć swego.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 czerwca 2013, 20:00

HANIA HUMOREK NIE WYJEŻDŻA NA WAKACJE (Judy Moody and the Not Bummer Summer)

familijny/komedia, USA, 2011

reżyseria: John Schultz

występują: Jordana Beatty, Heather Graham, Parris Mosteller, Janet Varney, Kristoffer Winters, Preston Bailey, Jaleel White

Rudowłosa Judy Moody (Jodana Beatty) kończy trzecią klasę podstawówki. Podczas gdy jej rodzice (Kristoffer Winters i Janet Varney) wyjeżdżają na urlop do Kalifornii, dziewczynka ma zostać w domu razem z bratem Jamesem zwanym „Smrodkiem” (Parris Mosteller). Judy, która liczyła na najbardziej emocjonujące lato w życiu, czuje się załamana takim obrotem spraw. Rezolutna pannica sporządza listę czynności, które powinny ubarwić jej wakacje. Wkrótce okazuje się, że nie trzeba wcale wyjeżdżać w odległe miejsca, aby dobrze się bawić. Razem z energiczną ciotką Opal (Heather Graham), pod opieką której zostaje z bratem oraz kolegą Frankiem (Preston Bailey), Judy przeżywa niezwykle przygody.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 25 czerwca 2013, 20:00

OBYWATELKA JANE (Citizen Jane)

biograficzny/kryminał, USA, 2009

reżyseria: Armand Mastroianni

występują: Ally Sheedy, Meat Loaf, Nia Peeples, Sean Patrick Flanery, Andrew Patrick Ralston, Jon Polito, Robert Curtis Brown

Jane Alexander (Ally Sheedy) to atrakcyjna wdowa z San Francisco. Zadowolona z życia, od sześciu lat spotyka się z przystojnym Tomem O’Donnellem (Sean Patrick Flanery). Sielankę kobiety niespodziewanie przerywa wiadomość o śmierci jej ukochanej ciotki, sędziwej Gertrude McCabe, zamordowanej w San Jose. Jane wynajmuje dociekliwego detektywa Jacka Morrisa (Meat Loaf), aby ten rozwiązał tajemnicę zabójstwa. Ku jej wielkiemu szokowi, Morris oznajmia wdowie, że mordercą jest O’Donnell. Tymczasem Tom znika ze sporą sumą pieniędzy, które zdołał od niej wyłudzić. Jane wraz z detektywem rusza tropem byłego chłopaka, gotowa znaleźć obciążające go dowody. Spryt i wytrwałość kobiety zaskakują nawet policję i prawników.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 26 czerwca 2013, 20:00

KOP GŁĘBIEJ

komedia, Polska, 2011

reżyseria: Konrad Szołajski

występują: Roman Kłosowski, Ryszard Ronczewski, Adam Konowolski, Krzysztof Tyniec

Hugo Schmidt (Ryszard Ronczewski) urodził się na Mazurach, a później podzielił los wielu powojennych niemieckich uciekinierów. Teraz, kiedy jest już na emeryturze, postanawia wrócić do rodzinnego domu, żeby wypełnić ostatni obowiązek. Blisko 70 lat wcześniej zakopał w przydomowym ogródku ciała swoich zmarłych rodziców. Dziś chce je ekshumować i pochować z należytymi honorami. W sentymentalną podróż do Polski zabiera wnuczka Martina (Adam  Konowolski). Na miejscu okazuje się, że rodzinny dom zamieszkuje w brudzie i w biedzie polska rodzina przesiedleńców. Nowakowie z początku obawiają się, że Schmidt pozbawi ich dachu nad głową. Ale kiedy ten składa im ofertę finansową w zamian za kości z ich ogródka, zaczynają na wszystko patrzeć inaczej. Pojawia się tylko jeden problem: Nowak (Roman Kłosowski) odnalazł swego czasu kości w ogródku i żeby nie ściągnąć sobie na głowę kłopotów, wyrzucił je do jeziora. Trzeba więc szybko załatwić inne kości.

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 27 czerwca 2013, 20:00

6 kul (6 Bullets)

film akcji, USA, 2012

reżyseria: Ernie Barbarash

występują: Jean-Claude Van Damme, Joe Flanigan, Anna-Louise Plowman, Kristopher Van Varenberg

Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme), były najemnik z przeszłością w Legii Cudzoziemskiej, mieszka w Mołdawii, gdzie wiedzie z pozoru normalne życie. Na co dzień prowadzi sklep mięsny, po godzinach zajmując się odnajdywaniem dzieci porwanych przez handlarzy żywym towarem. Podczas ostatniej akcji, którą przeprowadził, życie straciły niewinne osoby. Samson głęboko przeżywa ten fakt i topi smutki w alkoholu. Pewnego dnia do mężczyzny zgłasza się zrozpaczony zawodnik MMA, Andrew Fayden (Joe Flanigan), który przyjechał do Europy wraz z rodziną, by stoczyć walkę o powrót na szczyt. Prosi Samsona o pomoc w odnalezieniu 14-letniej córki, Becky (Charlotte Beaumont), uprowadzonej przez nieznanych sprawców z hotelu. Samson z początku nie chce przyjąć zlecenia, ale zdaje sobie sprawę, że jest jedyną osobą zdolną pomóc Amerykanom w obcym kraju. Wie również, że musi działać szybko, bo szanse na odnalezienie dziewczyny maleją z każdą upływającą minutą.

 

CANAL-FAMILY-HD

 

 PREMIERA: CANAL+ Family, poniedziałek, 24 czerwca 2013, 20:00

KIEROWCA (Limousine)

kryminalny, Polska, 2009

reżyseria: Jérôme Dassier

obsada: Christopher Lambert, Agnieszka Grochowska, Piotr Adamczyk, Andrey Chadov, Adam Ferency

Studentka Anna (Agnieszka Grochowska) dorabia wieczorami jako kierowca luksusowej limuzyny – to biznes prowadzony przez jej ojca (Adam Ferency). Pewnego wieczoru, kiedy Anna czeka na klienta, francuskiego biznesmana Devereaux (Christopher Lambert), zauważa na parkingu ukrywającego się młodego mężczyznę, ubranego jedynie w szlafrok z hotelowym logo F. (Andrey Chadov). Okazuje się, że on z kolei dorabia jako chłopak do towarzystwa i właśnie wdał się w awanturę z klientem. Ania postanawia pomóc mu uciec hotelowej ochronie i zamyka w bagażniku, aby uwolnić, kiedy będą w bezpiecznym miejscu. Nocny kurs okazuje się jednak znacznie dłuższy, niż przypuszczała dziewczyna. Devereaux ma umówionych kilka biznesowych spotkań, ale przede wszystkim zależy mu, żeby spotkać się z Katarzyną (Magdalena Mielcarz), kobietą, którą jest obsesyjnie zafascynowany. Ta jednak prowadzi z nim dziwną grę, w którą emocjonalnie angażuje się Anna. Między Anną o Devereaux nawiązuje się coraz mocniejsza, nieoczywista więź.

Akcja polskiego thrillera „Kierowca” w reżyserii francuskiego debiutanta Jérôme’a Dassiera rozgrywa się podczas jednej nocy w Warszawie – wszystkie zdjęcia do filmu kręcone były po zmierzchu. Polską prasę na długo przed rozpoczęciem zdjęć elektryzował news, że w Warszawie powstanie film z Christopherem Lambertem, ikoną kina lat 80. w roli głównej. Lambert, znany przede wszystkim z sagi „Nieśmiertelny”, gdzie grał obdarzonego życiem wiecznym Szkota Connora MacLeoda, zaczynał przygodę z aktorstwem we Francji. Jako syn amerykańskiego dyplomaty dzieciństwo spędził w Genewie, a później zaczął studiować na paryskim konserwatorium i grywać niewielkie role we francuskich filmach. Jego kariera nabrała gwałtownie tempa po tym, jak w 1984 roku zagrał tytułową rolę w „Greystoke: legenda Tarzana, władcy małp” Hugh Hudsona. Rok później wystąpił w „Metrze” Luca Bessona, które przyniosło mu nagrodę Cezara. W „Kierowcy” Lambertowi partnerowała jedna z najbardziej docenianych ostatnio polskich aktorek Agnieszka Grochowska, znana m.in. z „W ciemności” Agnieszki Holland, „Wenecji” Jana Jakuba Kolskiego czy czekającego na premierę „Wałęsy” Andrzeja Wajdy, w którym wciela się w Danutę Wałęsową. Tajemniczą Katarzynę zagrała z kolei Magdalena Mielcarz, modelka której karierę w kinie rozpoczęła rola Ligii w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 czerwca 2013, 21:30

KUSTURICA – CHULIGAN Z BAŁKANÓW (Kusturica: Balkan’s Bad Boy)

dokument, Bułgaria, 2012, 60’

reżyseria: Georgi Toshev, Yavor Vesselinov

– Według mnie ludzkość znalazła się w paradoksalnej sytuacji. Jeżeli chcemy przetrwać musimy nauczyć się zapominać – to pierwsze słowa, które najbardziej znany serbski reżyser wypowiada w dokumencie „Kusturica – chuligan z Bałkanów”. Jest to też esencja jego podejścia do sztuki.

Nagrodzony m.in. na festiwalach w Cannes i Wenecji oraz doceniony Cezarem filmowiec opowiada o swojej wizji sztuki i jej roli w życiu człowieka. Wygłasza także opinie na temat własnej twórczości oraz stanu współczesnej kinematografii i festiwali filmowych. Widzowie poznają metody jego pracy oraz wypowiedzi na temat Serba pochodzące od znanych aktorów, którzy z nim pracowali, w tym m.in. Johnny’ego Deppa. Jednocześnie dokument ukazuje stosunek reżysera do polityki i kwestii społecznych, a także jest zawiera elementy biografii słynnego Serba.

 

 PREMIERA: CANAL+ Family, niedziela, 23 czerwca 2012, 20:00

GEPARDY. BIEG ZA WSZELKĄ CENĘ (Cheetah: Price of Speed)

dokument, RPA 2010, 49’

Gepardy to najszybsze ssaki żyjące obecnie na Ziemi. Potrafią rozwinąć prędkość do 100 km/h, co czyni je niezwykle skutecznymi drapieżnikami. Jednak zdolność szybkiego przemieszczania się ma swoje koszty. Samice samotnie wychowujące młode muszą je zostawiać bez opieki podczas łowów, co czyni je narażonymi na atak innych drapieżników.

Nazwa rodzajowa gatunku Acinonyx pochodzi od greckiego sformułowania „nieruchomy pazur”, ponieważ są to jedne z niewielu kotów, które nie mogą schować pazurów. Zamieszkują różne rejony Afryki oraz teren południowo-zachodniej Azji.

 

 

 PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 23 czerwca 2013, 17:00 emisja 3D

LICZY SIĘ KAŻDA CHWILA (Make Every Second Count)

dokument 3D, USA 2012, 52’

– Życie jest krótkie, więc trzeba z niego korzystać w każdej chwili – taka maksyma przyświeca osobom, które uprawiają ekstremalna jazdę na rowerze. „Liczy się każda chwila” to dokument, który śledzi rowerzystów, robiących to co lubią robić najbardziej. Począwszy od zjazdów w górach, przez wyścigi, po lokalne trasy przełajowe. A wszystko to z najlepszymi sportowcami w tej dziedzinie m.in. mistrzem USA Loganem Bingellim. Dzięki technologii 3D widzowie niemal uczestniczą w ekstremalnych wyczynach bohaterów.

 

 PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 24 czerwca 2012, 20:00

TAJEMNICE PIRAMID (The Revelation of the Pyramids)

dokument, Francja 2010, 101’

Piramidy w Egipcie to jeden z najbardziej zagadkowych cudów starożytnego świata. Przez wieki narosło wokół nich wiele legend, mitów, które mieszały się z naukowymi teoriami. Niektóre z nich były bardziej absurdalne od drugich. Do dzisiaj trudno jest wyobrazić sobie tak wielki plac budowy, z tak wielką liczbą budowniczych, którzy zbudowali i zaprojektowali tak dużą konstrukcję.

Autor dokumentu spędził 6 lat na historycznym śledztwie, podczas którego zebrał opinie egiptologów, techników i innych specjalistów. Odwiedził nie tylko Egipt, ale także Meksyk, Chiny i Peru. Wnioski, które wyciągnął stawiają w nowym świetle wszelką wiedzę, którą ludzkość posiadała do tej porty na temat egipskich piramid.

Narratorem dokumentu jest znany brytyjski aktor Brian Cox, laureat Emmy 2001, nominowany do nagrody BAFTA i Złotego Globu.

 

 

SERIALE

 

KAMUFLAŻ III  (Covert Affairs III) serial szpiegowski, USA, 2012 (16 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdy czwartek, od 27 czerwca 2013, godz. 20:25

reżyseria: Allan Kroeker

występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Anne Dudek (Danielle Brooks), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Sendhil Ramamurthy (Jai Wilcox), Sarah Clarke (Lena Smith), Richard Coyle (Simon Fischer)

kamuflaz3Tajne akcje CIA, płatni mordercy, zagraniczni agenci oraz zdrada – „Kamuflaż” idealnie łączy wszystkie elementy charakterystyczne dla opowieści szpiegowskich. Jest to bez wątpienia zasługa jednego z producentów serialu DOUGA LIMANA, którego można uznać za specjalistę od filmów szpiegowskich. Liman jest znany przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bourne’ie oraz wyreżyserowania „Tożsamości Bourne’a”. Na tym jednak nie kończy się przygoda Limana z produkcjami o szpiegach, tajnych agentach i płatnych zabójcach. W 2005 roku wyreżyserował „Pana i panią Smith”, historię pary zabójców zagranych przez Angelinę Jolie i Brada Pitta. W 2010 roku został zaś reżyserem „Fair Game”, osadzonej we współczesnych realiach historii agentów CIA z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Doświadczenia zdobyte na planie są widoczne w produkowanym przez Limana „Kamuflażu”.

 

Mentalista V (The Mentalist V) serial sens./detektywistyczny, USA 2012  (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+, w każdy piątek, od 28 czerwca 2013, godz. 20:00

reżyseria: Randall Zisk

występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Emmanuelle Chriqui (Lorelei Martins)

Serial „Mentalista” to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Mentalista5Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki genialnemu instynktowi, z pomocą którego czyta w ludziach jak w otwartych księgach i wykorzystaniu bardzo niekonwencjonalnych metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza jest bardzo skuteczny w dochodzeniu prawdy. Na co dzień pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje talenty Jane’a i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu Lisbon wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i niewątpliwy talent.

Już pierwszy sezon „Mentalisty” pobił w USA rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. W bardzo krótkim czasie awansował do miana jednego z najchętniej oglądanych seriali za oceanem. „Mentalista” był także w pewnym momencie najpopularniejszym programem stacji CBS, co jak na serial w pierwszym sezonie emisji jest wielkim osiągnięciem (wcześniej udało się to „Gotowym na wszystko” 4 lata wcześniej). Dotychczas produkcję wyróżniono m.in. Kryształową Statuetką, czyli Nagrodą Amerykańskiej Publiczności (People’s Choice Award) w kategorii „nowy serial dramatyczny”, a wcielający się w tytułowa rolę Simon Baker był nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy.

 

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdą sobotę, godz. 22:00

THE FOLLOWING serial sensacyjny/thriller, USA, 2013, (15 odc.)

twórca: Kevin Williamson

reżyseria: Marcos Siega, Joshua Butler

występują: Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Annie Parisse, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortortella

FollowingDoświadczony agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon) odchodzi ze służby z powodów zdrowotnych. Po kilku latach spędzonych w stanie spoczynku, zostaje wezwany przez dawnych przełożonych. Ma zająć się sprawą seryjnego mordercy Josepha Carrolla (James Purefoy), byłego wykładowcy akademickiego, którego skazano na dożywocie za zamordowanie 14 swoich studentek. Przebiegły i charyzmatyczny Carroll zdołał zbiec z więzienia i zbudować podziemną przestępczą siatkę wspierającą innych morderców. Joseph chce zemścić się na Hardym, który nie tylko posłał go kiedyś za kraty, ale też romansował z jego byłą żoną (Natalie Zea).

Kevin Williamson, producent i scenarzysta, pracujący wcześniej m.in. przy filmach „Krzyk”, „Koszmar minionego lata” oraz serialach „Pamiętniki wampirów” i „Tajemny krąg”, od początku zakładał, że jego nowy projekt nie będzie należał do lekkiej rozrywki. „The Following” to propozycja dla widza, który nie boi się krwi, nagości i karkołomnych zwrotów akcji. „Jeśli szukasz dobrego dreszczowca, zręcznie i bezlitośnie zrealizowanego, bądź ostrzeżony: „The Following” to poważna sprawa!” – z uznaniem pisał Matt Roush z serwisu TV Guide. Oprócz trzymającej w napięciu akcji, mistrzowsko poprowadzonej intrygi i frapujących bohaterów, niewątpliwym atutem „The Following” jest też doborowa obsada. W roli Hardy’ego błyszczy zdobywca Złotego Globu Kevin Bacon („Odwrócić przeznaczenie”, „Frost / Nixon”, „Podróż powrotna”), w jego adwersarza brawurowo wciela się James Purefoy („Vanity Fair – Targowisko próżności”, „Solomon Kane – Pogromca zła”, serial „Rzym”). Na drugim planie można zobaczyć m.in. Natalie Zeę (seriale „Justified – Bez przebaczenia”, „Franklin & Bash”), Annie Parisse (seriale „Rubicon”, „Unforgettable – Zapisane w pamięci”) oraz Shawna Ashmore’a (cykl „X-Men”, „Ruiny”,  „Frozen”).

Odcinek pilotażowy, wyemitowany na kanale Fox w styczniu 2013, zgromadził przed telewizorami blisko 10,5 miliona Amerykanów. „W kwestii aktorstwa, zaskoczenia i suspensu może rywalizować śmiało ze wszystkim, co zobaczycie w multikinach” – wydał wówczas werdykt David Hiltbrand z redakcji „Philadelphia Inquirer”. – „Ale to co naprawdę sprawia, że „The Following” ogląda się jak film kinowy to jego ekstrawagancka, wymowna brutalność”. Liczący 15 odcinków premierowy sezon serialu rywalizuje o nagrodę Saturna w dwóch kategoriach. Zachęcona jego sukcesami, stacja Fox podjęła już zaś decyzję o realizacji sezonu drugiego.

 

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałki, godz. 20:00

GRIMM II (22 odc.)

serial fantasy, USA 2012/2013

występują: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner

GRIMM2Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest detektywem z wydziału zabójstw policji. Od czasu przeprowadzki do Portland mężczyzna jest świadkiem dziwnych wydarzeń: na jego oczach ludzie przemieniają się w nierzadko przerażające postacie rodem z baśni. Od ciotki Nick dowiaduje się, iż jest spadkobiercą legendarnej grupy łowców zwanych Grimmami, którzy przez wieki chronili ludzkość przed zakusami nadprzyrodzonych potworów ze starych ksiąg oraz innych sił zła. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe’a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogiem nie z tego świata, jednocześnie starając się ukryć nowe zadania przed dziewczyną, Juliette (Bitsie Tulloch), która w drugim sezonie utraci wszystkie wspomnienia z nim związane. Sam Burkhardt  zaś będzie miał do rozpracowania kolejne niepokojące sprawy, takie jak napady na dzieci w Halloween czy niekonwencjonalna zbrodnia popełniona przez genialnego projektanta gier.

Tytuł serialu nawiązuje do niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów, autorów słynnego zbioru „Baśnie braci Grimm”. W telewizyjnej produkcji kanału NBC niezwykłe istoty znane z ich utworów wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom.

Po sukcesie pierwszego sezonu „Grimm”, który w samych tylko USA gromadził przed telewizorami średnio 6,35 milionów widzów, licencję na serial zakupiły telewizje z blisko 50 krajów, a NBC zrealizowało drugi, liczący 22 odcinki sezon. Biorąc pod uwagę fakt, ze każdy z nich przyciągał średnio około 4,66 miliona widzów, już podjęto decyzję o kontynuacji – sezon trzeci rusza na antenie NBC w styczniu 2014 roku.

Wśród scenarzystów drugiego sezonu – obok sprawdzonych fachowców, takich jak David Greenwalt i Jim Kouf – pojawili się nowi autorzy, a wśród nich David Simkins („Roswell: W kręgu tajemnic”, „Magazyn 13”) i Alan Di Fiore („Tajniacy”). W drugim sezonie zobaczymy ponownie tych samych odtwórców pierwszoplanowych ról: Davida Giuntolego (seriale „Eli Stone”, „The Deep End”), Russela Hornsby’ego („Po zachodzie słońca”, „Utkwiony”), Bitsie Tulloch (oscarowy „Artysta”) i Silasa Weira Mitchella (serial „Prison Break – Skazany na śmierć).

 

PREMIERA: CANAL+, w niedziele, godz. 19:35

ROCKEFELLER PLAZA 30 VII (30 Rock VII) (13 odc)

serial komediowy, USA 2012/2013

reżyseria: Don Scardino, Robert Carlock, Beth McCarthy-Miller, Ken Whittingham Jeff Richmond, Claire Cowperthwaite i inni

występują: Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Jack McBrayer, Scott Adsit, Judah Friedlander

RockefellerPlaza30VII„Rockefeller Plaza 30 VII” to ostania odsłona jednego z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych cykli komediowych XXI wieku. Do dziś produkcja zebrała 17 nominacji do Złotego Globu i blisko 100 (!) do nagrody Emmy. CANAL+ rozpoczął nadawanie serii w maju 2007 roku i pokazał wszystkie sezony serii premierowo w Polsce.

Producentką, scenarzystką i jednocześnie odtwórczynią roli Liz w „Rockefeller Plaza 30” jest Tina Fey, która dziesięć lat temu, będąc główną scenarzystką i gwiazdą legendarnego show „Saturday Night Live”, wpadła na pomysł serialu ukazującego kulisy pracy w telewizji. Stworzyła fikcyjną redakcję programu satyrycznego „The Girlie Show”, w której wyróżniającymi osobowościami są: narcystyczna aktorka Jenna Maroney (Jane Krakowski), kapryśny gwiazdor Tracy Jordan (Tracy Morgan) oraz ich arogancki przełożony Jack Donaghy (Alec Baldwin). Zawodowe i osobiste perypetie bohaterów były zawsze mocno osadzone w rzeczywistości. Serial błyskotliwie komentował więc zarówno polityczne, jak i obyczajowe wydarzenia w Ameryce i na świecie, będąc specyficzną kroniką lat 2006 – 2013. Słynie również z rekordowej liczby pojawiających się w nim gościnnie amerykańskich celebrytów i gościnnych występów gwiazd. Mniejsze lub większe role zagrali m.in. Julianne Moore, Salma Hayek, Elizabeth Banks, Tom Hanks, Whoopi Goldberg, Isabella Rossellini, Michael Keaton, Matthew Broderick, Susan Sarandon, Al Gore, Ghostface Killah, Will Ferrell, Joe D’Onofrio, Ice-T, Alan Alda, John McEnroe, Matt Damon i inni.

W finałowym sezonie dojdzie m.in. do konfliktu między Liz a Jackiem na tle politycznym, bowiem Donaghy w wyborach prezydenckich aktywnie wspierać będzie Mitta Romneya. Nie mogąca dotąd ułożyć sobie życia osobistego Liz spróbuje wcielić się w kurę domową, z kolei „The Girlie Show” spotka nieuniknione – program zostanie zdjęty z anteny. Ostatni, trzynasty odcinek. „Rockefeller Plaza 30 VII” jest poświęcony właśnie finałowemu wydaniu „The Girlie Show”.

„Rockefeller Plaza 30 VII” cieszył się w USA średnią widownią na poziomie 3,65 miliona.

Tradycyjnie zebrał też szereg pochwał od recenzentów. Alan Sepinwall z serwisu HitFix chwalił produkcję za to, że „nie kuleje w drodze do mety, jak miało to miejsce w przypadku wielu innych świetnych sitcomów. Raczej pokonuje ostatnie okrążenie zwycięsko, pozwalając swym bohaterom na happy end (…) i przechodzi do historii jako jeden z najlepszych finałowych sezonów w historii komedii”. Ta recenzja powinna być pocieszeniem dla fanów serialu – koneserów jego wysublimowanej, nieco absurdalnej ironii. Tajemnicą poliszynela jest, że Alec Baldwin zaproponował stacji NBC obniżenie swojego wynagrodzenia, jeżeli tylko zdecydują się na kontynuację serii. Chyba jednak lepiej się stało, że „Rockefeller Plaza 30” znalazło godne zakończenie – z przytupem i nie bez niespodzianek. Zwłaszcza, że Tina Fey pozostaje w NBC i zapowiada już nowe projekty.

 

„Go On” serial komediowy USA 2012 (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On - Season PilotPo stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

Shameless II – serial obyczajowy, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorki, godz. 00:40
Drugi sezon serialu opowiadającego o dysfunkcyjnej rodzinie – ojcu alkoholiku, który interesuje się tylko zawartością butelki – i jego dzieciach, usiłujących jakoś ułożyć sobie dość beznadziejne życie. Fiona zrywa ze Stevem i wkrótce podrywa nowego chłopaka; Sheila przygotowuje się do wyprowadzki.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.