Canal+ premiery od 18 do 24 maja 2013

AmericanPieZjazdAbsolwentowW tym tygodniu Canal+ wyemituje filmy „Uwodziciel” z Robert Pattinson, Umą Thurman, najnowszą część „American Pie: Zjazd Absolwentów”, oraz „Spluwy, dziewczyny i poker”, „Podziemie: Historia Juliana Assange’a„, Łowcy Głów”, kolejną 3 część serialu  „Mała Matura 1947”. Dokument „Jiro śni o sushi” oraz emisja 3D druga część dokumentu „Gang surykatek”. CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 19 maja 2013, 20:00

UWODZICIEL (Bel Ami)

dramat, Francja/Wielka Brytania/Włochy, 2012

reżyseria: Declan Donnellan, Nick Ormerod

występują: Robert Pattinson, Uma Thurman, Kristin Scott Thomas, Christina Ricci

Jest 1890 rok. George (Robert Pattinson), ubogi, ale przystojny żołnierz francuskiej armii powraca z wojny w Algierii. W poszukiwaniu pracy przyjeżdża do Paryża, miasta kipiącego przepychem i zepsuciem. George postanawia za wszelką cenę wślizgnąć się na paryskie salony. Mają mu w tym pomóc kobiety, na których robi zniewalające wrażenie. Zaczyna od kariery w gazecie, gdzie spisuje wojenne wspomnienia. Dzięki skutecznemu uwodzeniu wpływowych Paryżanek i intrygom wkrótce udaje mu się zrealizować marzenie o władzy. Wszystko jednak ma swoją cenę.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 20 maja 2013, 20:00

Spluwy, dziewczyny i poker (Guns, Girls And Gambling)

kryminał, USA, 2011

reżyseria: Michael Winnick

występują: Gary Oldman, Christian Slater

Gdzieś pośrodku pustyni, w indiańskim kasynie odbywa się konkurs na najlepszego sobowtóra Elvisa Presleya. W jego trakcie zostaje skradziony bezcenny eksponat, a podejrzenia padają na wszystkich obecnych, a zwłaszcza na Johna Smitha (Christian Slater). Smith musi odnaleźć złodzieja, zanim dopadną go Kowboj, Indianin, zawodowa zabójczyni Blonde i inni. Ma na to zaledwie 24 godziny.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 21 maja 2013, 20:00

Podziemie: Historia Juliana Assange’a (Underground – The Julian Assange Story)

biograficzny, Australia, 2012

reżyseria: Robert Connolly

występują: Rachel Griffiths, Anthony LaPaglia, Alex Williams

Julian Assange jest jedną z najbardziej znaczących postaci początku XXI wieku, ale zanim stał się sławny, przed WikiLeaks, nim zaistniał Internet jako masowy sposób komunikacji, Julian był nastoletnim hakerem komputerowym w Melbourne. W 1989 roku Assange jako Mendax wraz z dwoma kolegami założyli grupę International Subversives. Używając pierwszych modeli domowych komputerów, włamali się do kilku najlepiej strzeżonych systemów tajnych światowych organizacji. Byli młodzi i ponadprzeciętnie inteligentni, w oczach rządu USA bardzo niebezpieczni. Pod naciskiem FBI, australijska policja federalna zwołała specjalną grupę śledczą, mającą schwytać wirtualnych włamywaczy. Jednak w tamtych czasach większość policjantów nigdy nie widziało na oczy komputera, trudno więc było im nawet zacząć śledztwo. Niewiedza detektywów i ich przestarzałe metody śledcze w zderzeniu z nowym rodzajem przestępców

doprowadziła do fascynującej zabawy w kotka i myszkę pomiędzy władzą a sprytnymi hakerami.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 22 maja 2013, 20:00

MAŁA MATURA 1947 cz. 3

dramat historyczny, Polska, 2010

reżyseria: Janusz Majewski

występują: Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Marian Opania

Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w okresie pierwszych, burzliwych lat powojennej polski. Do wyzwolonego Krakowa przyjeżdża ze Lwowa małżeństwo (Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski) z dwojgiem dzieci, czternastoletnim Ludwikiem (Adam Wróblewski) i pięć lat młodszą Hanią (Elżbieta Trzaskoś). Ludwik trafia do dobrego gimnazjum, nawiązuje przyjaźnie. Gdy przed czerwcowym referendum do Krakowa przyjeżdża Stanisław Mikołajczyk (Stanisław Sikora), Ludwik zamieszany przypadkowo w uliczną burdę zostaje aresztowany. Film i serial w reżyserii Janusza Majewskiego („C.K. Dezerterzy”) to wspaniała lekcja historii. Jego bezapelacyjnym atutem jest  udział plejady wybitnych polskich aktorów: Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego, Mariana Opani, Wiktora Zborowskiego, Wojciech Pszoniaka, Olgierda Łukaszewicza i Agnieszki Michalskiej.

 

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 23 maja 2013, 20:00

American Pie: Zjazd absolwentów (American Pie: Reunion)

komedia, USA, 2012

reżyseria: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg

występują: Jason Biggs, Alyson Hannigan, Seann William Scott, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas, Jennifer Coolidge

Po ponad 10 latach na szkolnym zjeździe spotykają się absolwenci szkoły East Great Falls High. Okazuje się, że pomimo upływu czasu i odległości, jaka ich dzieli na co dzień, nie zmieniły się stare nawyki i łącząca ich przyjaźń przetrwała. Jim i Michelle (Jason Biggs, Alyson Hannigan) mają dziecko i problemy związane z brakiem seksu. Stifler (Seann William Scott), który w szkole zajmował się głównie organizowaniem imprez, teraz jest pracownikiem tymczasowym, nękanym przez faceta, któremu kiedyś dokuczał. Nie ma kontaktu z przyjaciółmi i jest trochę samotny. Oz (Chris Klein) odniósł sukces jako sprawozdawca sportowy i wziął udział w tanecznym show z udziałem celebrytów. Ma piękną dziewczynę, ale w domu czuje się trochę nieswojo. Kevin (Thomas Ian Nicholas), jest szczęśliwym mężem, ale przeszkadza mu tryb życia, jakby był gospodynią domową. Potrzebuje emocji, które ma mu zapewnić weekendowy zjazd absolwentów. Kiedy w roku 1999 bracia Paul i Chris Weitz zrealizowali zwariowaną komedię „American Pie”, pokazującą w krzywym zwierciadle erotyczne perypetie dorastającej młodzieży, nikt nie spodziewał się, że film doczeka się całego cyklu kontynuacji i filmów rozwijających wątki

poboczne. „American Pie – Zjazd absolwentów” jest ósmą produkcją cyklu, który zarobił dotąd na świecie łącznie ponad 700 milionów dolarów.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 24 maja 2013, 20:00

ŁOWCY GŁÓW (Hodejegerne)

thriller, Niemcy/Norwegia, 2011

reżyseria: Morten Tyldum

występują: Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund, Nikolaj Coster-Waldau

Roger Brown (Aksel Hennie) jest najlepszym norweskim headhunterem, który rekrutuje fachowców na najwyższe stanowiska. Ma przepiękną żonę prowadzącą ekskluzywną galerię sztuki oraz luksusową willę. Aby wieść wystawne życie, do którego jest przyzwyczajony, Roger od czasu do czasu dokonuje kradzieży cennych eksponatów z domów swoich klientów. W dezaktywacji alarmów w ich posiadłościach pomaga mu Ove (Eivind Sander), który pracuje w jednej agencji ochroniarskich. Pewnego dnia Roger poznaje w galerii żony przystojnego Clasa Greve’a (Nikolaj Nikolaj Coster-Waldau), który dzięki intratnej posadzie w koncernie elektronicznym, wszedł w posiadanie bezcennego obrazu. Planując jego kradzież, Roger nie podejrzewa, że trafił na przebiegłego przeciwnika, który zmusi go do walki nie tylko o żonę, ale także o życie. „Łowcy głów” są adaptacją bestsellerowej powieści Jo Nesbo. To wielki przebój europejskiego kina, porównywany przez amerykańskich krytyków do najlepszych filmów braci Coen, Davida Finchera i Quentina Tarantino. Debiutując w norweskich kinach, film pobił rekord otwarcia niedoścignionej jak dotąd w Europie ekranizacji bestsellera „Millenium – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

 

DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 20 maja 2013, 22:00

JIRO ŚNI O SUSHI (Jiro Dreams of Sushi)

dokument, USA/Japonia, 2011, 79’

reżyseria: David Gelb

85-letni Jiro Ono opanował sztukę robienia sushi do perfekcji. Jego restauracja Sukiyabashi to niekwestionowana atrakcja Tokio. Mimo iż znajduje się w podziemiach biurowca i posiada tylko dziesięć miejsc siedzących, otrzymała prestiżowe 3 gwiazdki Michelina, a Jiro został najstarszym trzygwiazdkowym szefem kuchni na świecie.

Ono jest jednym z najsławniejszych mistrzów sushi na świecie. Przygotowywaniem sushi zajmuje się niemal całe życie. Od ponad 40 lat prowadzi słynny tokijski lokal Sukiyabashi. Pomimo sędziwego wieku czuwa nad wszystkim, co dzieje się w restauracji. Pracuje od świtu do późnej nocy. Dokładnie sprawdza każdy kawałek ryby serwowany gościom, nieustannie szkoli pracowników oraz dba o niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w Sukiyabashi. Smakosze sushi z całego świata zabiegają o jego dania i są gotowi zapłacić niemałe kwoty za kulinarną rozkosz, jaką oferuje Jiro. Twórcy dokumentu towarzyszą mistrzowi i jego pracownikom w codziennych obowiązkach. Ukazują precyzyjny proces dobierania składników i tworzenia dań, które przypominają małe dzieła sztuki. „Jiro śni o sushi” to opowieść o pasji, ambicji, ciężkiej pracy, która gwarantuje sukces w kulinarnym świecie, ale także o skomplikowanych stosunkach między ojcem perfekcjonistą i jego synami. Najstarszy syn Yoshikazu jest spadkobiercą imperium sushi, ale Jiro nie kwapi się do przejścia na emeryturę lub zrzeczenia się któregokolwiek ze swoich obowiązków. Żyjąc w cieniu sławnego ojca i będąc nieustannie krytykowanym, Yoshikazu nie jest w stanie w pełni zaprezentować drzemiącego w nim

potencjału. Jednak jako posłuszny syn odsuwa własne ambicje na drugi plan. Okazuje ojcu szacunek i jest dumny, że może uczyć się od prawdziwego mistrza.

 

 PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 19 maja 2013, 16:55

GANG SURYKATEK 3D ODC. 2 (Kalahari Meerkats 3D) Emisja 3D

seria dokumentalna, 30’

„Surykatki” to zrealizowana w trójwymiarze seria o grupie urokliwych zwierzątek zamieszkujących rezerwat Tswalu Kalahari. Głównymi bohaterami filmu jest rodzina surykatek. Twórcy filmu skupiają się przede wszystkim na najważniejszych momentach w życiu zwierzęcej gromady. Obserwują m.in. narodziny młodych, opiekę nad nimi, ich zabawy, a także walki pomiędzy stadami oraz smutne i radosne chwile stada. Trójwymiarowe obrazy dają widzowi możliwość niemal uczestniczenia w codziennym życiu zwierząt.

 

PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 20 maja 2012, 20:00

PERŁY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA ODC.2 (Jewels of the World)

seria dokumentalna, USA, 2011, 46’

„Perły światowego dziedzictwa” to pięcioodcinkowa seria dokumentalna, która w każdej odsłonie ukazuje w sposób do tej pory niespotykany jedno ze zdumiewających miejsc na świecie. Twórcy dokumentu zabierają widzów w podróż do Parku Narodowego Fiordland w Nowej Zelandii, gdzie człowiek jest bardzo rzadkim gościem, do położonej w szwajcarskich Alpach wioski Interlaken, na wyspę Santorini, do Wenecji i Rzymu. W każdym miejscu pokazują unikalne krajobrazy, wspaniałe zabytki i pomniki przyrody.

 

SERIALE

 

„Go On” serial komediowy USA 2012

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On - Season PilotPo stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

„W garniturach” sezon 2 (Suits) –(16 odc.)

PREMIERA: CANAL+Film, czwartki godz. 20:45

Reż. Aaron Korsh

Wyst. Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Gina Torres, Rick Hoffman

serial prawniczy USA 2012

Harvey Specter jest najlepszym closerem w Nowym Jorku. Efektywnie i z wrodzoną wirtuozerią doprowadza do zamknięcia spraw związanych z fuzjami, przejęciami, a nawet rozwodami. Nikogo poza jego cichym rywalem Louisem Littem nie dziwi więc fakt mianowania go starszym partnerem w spółce Pearson & Harden.

 

Shameless II – serial obyczajowy, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorki, godz. 00:90
Drugi sezon serialu opowiadającego o dysfunkcyjnej rodzinie – ojcu alkoholiku, który interesuje się tylko zawartością butelki – i jego dzieciach, usiłujących jakoś ułożyć sobie dość beznadziejne życie. Fiona zrywa ze Stevem i wkrótce podrywa nowego chłopaka; Sheila przygotowuje się do wyprowadzki.

 

 

Dexter VII – serial sensacyjny, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+, piątki, godz. 22:00
Kolejny sezon serialu o najsympatyczniejszym seryjnym zabójcy świata. W nadchodzących odcinkach czeka widzów wiele emocji – nieoczekiwanie zginie jedna z głównych postaci serialu, poznamy dzieciństwo Dextera i jego siostry; w ręce policji wpadną dowody mogące świadczyć przeciwko Dexterowi… Debra usiłuje ułożyć swoje stosunki z bratem.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.