Canal+ premiery od 17 do 23 sierpnia 2013

ZakochaniWRzymieW tym tygodniu megapremierą jest najnowszy film Woodego Allena „Zakochani w Rzymie”, C+ wyemituje również dramaty „Outlaw Country„, oraz „Parias”, kanadyjską komedię „Guido Superstar”  oraz hiszpański thriller „Red Lights” w obsadzie m.in Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Robert De Niro. W sobotni wieczór w C+ obejrzymy na żywo koncert MCFFERRIN wykonawca m.in. utworu „Don’t worry be happy”.CANAL

 

 

MCFERRIN+

KONCERT LIVE: CANAL+, sobota, 17 sierpnia 2013, 21:00

W sobotę 17 sierpnia w CANAL+ będzie można zobaczyć na żywo światowej sławy muzyków występujących na trzech scenach. Podczas plenerowego koncertu w ramach festiwalu Solidarity of Arts gwiazdą wieczoru będzie Bobby McFerrin, autor pierwszego w historii solowego albumu jazzowego nagranego bez akompaniamentu, zdobywca 10 nagród Grammy i wykonawca utworu „Don’t worry be happy”. Wśród jego gości znajdą się m.in. Urszula Dudziak i Laboratorium, zdobywcy tegorocznych Fryderyków Atom String Quartet i Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncert będzie też okazją do usłyszenia jednego z najlepszych żeńskich chórów świata The Bulgarian Voices – Angelite oraz niezrównanego kompozytora i pianisty Gila Goldsteina. Koncert składać się będzie z dwóch, oryginalnie zaadaptowanych i wzbogaconych o udział polskich wykonawców, wielkich projektów artysty: SpiritYouAll oraz podbijającego Stany Zjednoczone VOCAbuLarieS. Całość reżyseruje Krzysztof Materna, a twórcą scenografii jest Radek Dębniak. McFerrin+ to kolejna edycja widowiska w ramach festiwalu Solidarity of Arts. W poprzednich latach w ramach koncertów z serii „+” widzowie CANAL+ mogli zobaczyć na żywo koncerty pod muzycznym kierownictwem Leszka Możdżera, Marcusa Millera i Tomasza Stańki.

Bobby McFerrin urodził się w 1950 roku w Nowym Jorku. Jest wybitnym muzykiem jazzowym specjalizującym się zarówno w wykonywaniu utworów a capella jak i z akompaniamentem. Jest również znany z tzw. beatboksu czyli wydobywaniu dźwięków o charakterze perkusyjnym poprzez uderzenia w swoje ciało. W pracy artystycznej wykorzystuje motywy ludowe, zwłaszcza w zakresie kompozycji i sposobów emisji głosu. Od 1982 roku do dziś wydał 21 płyt, zdobył w tym czasie aż 10 nagród Grammy. W dotychczasowej karierze był już trzy razy w Polsce (w latach 2002, 2010 i 2012).

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 18 sierpnia 2013, 20:00

ZAKOCHANI W RZYMIE (To Rome With Love)

komedia obyczajowa, Włochy/Hiszpania/USA, 2012

reżyseria: Woody Allen

występują: Woody Allen, Jesse Eisenberg, Penélopa Cruz, Alec Baldwin, Ellen Page

ZakochaniWRzymieJack (Jesse Eisenberg), student architektury, czuje się przytłoczony w stałym związku z Sally (Greta Gerwig) i staje się łatwą ofiarą dla jej przyjaciółki, neurotycznej aktorki Moniki (Ellen Page). Jego wierność próbuje zza kadru ratować sceptyczny narrator (Alec Baldwin), również architekt, którego Jack poznaje w Rzymie. W innym czasie, choć w tym samym miejscu włoski urzędnik Leopoldo (Roberto Benigni) niespodziewanie dla siebie i bez większego powodu staje się celebrytą. W krótkim czasie zyskuje sławę po to, by zaraz ją utracić. W podróży poślubnej do Rzymu przybywa z prowincji włoskie małżeństwo: Antonio (Alessandro Tiberi) i Milli (Alessandra Mastronardi), która gubi się w drodze do fryzjera. Przerażony Antonio, który musi przedstawić żonę swojej rzymskiej rodzinie, znajduje chwilowe zastępstwo w prostytutce Annie (Penélopa Cruz), a Milli w tym czasie trafia na podstarzałego amanta. Jest w końcu i starzejący się dyrektor nowojorskiej opery, Jerry (Woody Allen), który przylatuje do Rzymu z żoną, psychoanalityczką Phyllis (Judy Davis) oraz przedsiębiorca pogrzebowy Giancarlo (Fabio Armiliato), który ujawnia swój samorodny operowy talent pod prysznicem.

„Zakochani w Rzymie” – kolejny europejski projekt nowojorczyka Woody’ego Allena – z początku miał się nazywać „Bop Decameron”. I choć tytuł ostatecznie uległ zmianie, trudno nie zauważyć w strukturze filmu nawiązania do tego słynnego włoskiego dzieła – XV‑wieczny „Decameron” to bowiem zbiór stu niepowiązanych ze sobą nowel, które dla zabicia czasu opowiada sobie dziesięciu dobrze urodzonych florentczyków, którzy uciekli z miasta przed zarazą. „Zakochani w Rzymie” nie mają jedności akcji ani czasu – wątki łączy jedynie miejsce. Rzym dołącza do kolekcji europejskich miast, w których Allen osadza swoje historie – wcześniej był to Londyn, Paryż i Barcelona. Swój odwrót od USA reżyser tłumaczy krótko: „Nie stać mnie na  kręcenie filmów w Nowym Jorku. Poza tym pokazałem już wszystkie piękne miejsca NYC”. O Rzymie – jak mówił w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” – myślał od dawna: – „Długo nie miałem pojęcia, jak udźwignąć niewyobrażalną energię Rzymu. Jak uchwycić ten hałas, zamęt, ludzi wpadających na ulicę wprost pod samochody, samochody wpadające w restauracje, uwielbienie dla jedzenia, muzyki i ubrań czy nonszalancki zwyczaj siadania na ulicach i schodach? Uznałem, że jedynym wyjściem jest duża liczba wątków i postaci, nieco chaotyczny kolaż”. Scenariusz do „Zakochanych w Rzymie” powstał zgodnie z harmonogramem pracy Allena – 77-letni dziś reżyser pracuje zazwyczaj według rytmu: czerwiec – pomysł; lipiec i sierpień – scenariusz; jesień – początek zdjęć. Obsada to również grono starych znajomych, m.in. Penélopa Cruz, Judy Davis, Alec Baldwin, choć poszerzone o zaskakujące nazwiska, jak chociażby Jesse Eisenberg, gwiazda „Social Network” Davida Finchera czy Ellen Page, znakomita jako Juno z filmu Jasona Reitmana, ale znana również z takich tytułów, jak „Incepcja” czy „X-men”. Twórca „Seksu nocy letniej” sięgnął również po włoskich aktorów, m.in. po fenomenalnego Roberto Benigniego, zdobywcę Oscara za „Życie jest piękne”. W rolę Giancarla z kolei wcielił się prawdziwy włoski tenor Fabio Armiliato. „Zakochani w Rzymie” to również powrót na ekran samego Woody’ego Allena, który ostatni raz jako aktor pojawił się w „Scoop – Gorący temat” z 2006 roku. Starzejący się Allen wydaje się być w szczytowej aktorskiej formie, choć wciąż jest tym samym nieśmiałym i nieobliczalnym neurotykiem, którego znamy ze wszystkich jego ról. Ale – jak sam powiedział – „To problem, z którym zmagam się całe życie: bardzo chciałbym urodzić się kimś innym, ale, niestety, żyję i umrę jako Woody Allen”.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 20:00

Outlaw Country (Outlaw Country)

dramat, USA, 2012

reżyseria: Michael Dinner/Adam Arkin

występują: Mary Steenburgen, Luke Grimes, Haley Bennett, John Hawkes

Eli Larkin (Luke Grimes) mieszka w prowincjonalnym miasteczku Slaughter w Tennessee na południowym-wschodzie Stanów. Wrażliwy młodzieniec, z zamiłowania muzyk country, daje się wciągnąć w gangsterskie interesy wuja, Tarzena (John Hawkes). Wpływowy krewny chce rozszerzyć strefę wpływów i uczynić z chłopaka swoją prawą ręką. Pewnego dnia do miasteczka przyjeżdża na koncert gwiazda country, Anastasia Lee (Mary Steenburgen), wraz z uzdolnioną muzycznie córką, Annabel (Haley Bennett). Piosenkarka gardzi prowincją, z której przed laty udało jej się wyrwać. Ku niezadowoleniu despotycznej matki, Annabel z wzajemnością zakochuje się w Elim.

Mieszający wątki kryminalne z obyczajowymi „Outlaw Country” powstał jako pilot serialu, który miał zostać kolejnym hitem amerykańskiej stacji FX. Seria komplikacji, włącznie z niespodziewaną decyzją o zmianie na stanowisku reżysera (Adam Arkin odpowiedzialny za „Niebo nad Luizjaną” zastąpił Michaela Dinnera) spowodowała, że producenci zaniechali kontynuowania przeplatanej muzyką opowieści o losach rodziny powiązanej ze światkiem przestępczym. Taki obrót wydarzeń spotkał się z wielkim niezadowoleniem widzów, którzy docenili grę aktorską oraz sam pomysł. Istotnym elementem jest w nim muzyka, a konkretnie sugerowana w tytule odmiana country, stworzona i spopularyzowana w latach 60. i 70., m.in. przez żyjących na pograniczu prawa Johnny’ego Casha, Waylona Jenningsa, czy Merle’a Haggarda.

W roli Eliego wystąpił Luke Grimes, który zagrał u boku Bruce’a Willisa w „Szkole zgorszenia”, u boku Liama Neesona w „Uprowadzonej 2” a także w ponad 30 epizodach popularnego serialu „Bracia i siostry”. Jego ekranowy wuj to nominowany do Oscara za kreację w „Do szpiku kości”, odtwórca roli sparaliżowanego klienta Helen Hunt w „Sesjach” John Hawkes. Śpiewające country matkę i córkę zagrały obdarzone świetnymi głosami: laureatka Oscara za rolę w filmie „Melvin i Howard”, ostatnio oglądana w „Służących” Mary Steenburgen oraz Haley Bennett, znana z komedii romantycznej „Prosto w serce” czy horroru „Strach”.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 20 sierpnia 2013, 20:00

GUIDO SUPERSTAR (Guido Superstar – The Rise of Guido)

komedia, Kanada 2010, 106’

reżyseria: Silvio Pollio

występują: Silvio Pollio, John Cassini, Nicholas Lea, Terry Chen, Chasty Ballesteros, Jay Brazeau, Gina Chiarelli

Włoski imigrant Guido (Silvio Pollio) zostaje wyrzucony z pracy po tym, jak usiłował wykazać się heroizmem. Jego zachowanie zwraca jednak uwagę agentów FBI, Mr. Blanco (John Cassini) i jego pomocnika (Nicholas Lea). Federalni chcą powierzyć niepozornemu mężczyźnie bardzo ważną misję. Podając się za sycylijskiego barona narkotykowego, Guido ma wejść w kontakt z potężnym azjatyckim gangiem Czerwonego Smoka i zaprzyjaźnić się z jego przywódcą, bezwzględnym Andrew Cho (Terry Chen). Skromny imigrant trafia więc do przestępczego półświatka, gdzie na wyciągnięcie ręki znajdują się wielkie pieniądze, szybkie samochody i piękne kobiety. Wrodzona skłonność do pakowania się w kłopoty nie ułatwia Włochowi realizacji misji.

„Guido Superstar” to niezależna komedia akcji. Jej reżyser, a zarazem odtwórca głównej roli Silvio Pollio postanowił zadrwić w niej ze stereotypu włoskiego imigranta – przysłowiowego Guido, który według Amerykanów i Kanadyjczyków powinien mieć żel na włosach, złoty łańcuch na szyi i żadnej chęci do pracy. Pomysł na realizację komedii pojawił się w momencie, gdy w roku 2007 filmowiec zrealizował krótkometrażówkę o swoim bohaterze. – Tu nie chodzi o nowoczesnego Guido, takiego wprost z planu „Ekipy z New Jersey” – mówi jeden ze aktorów, John Cassini, będący zarazem współproducentem filmu. – To wymarzona rola dla Silvia, takie połączenie Roberto Benigniego, inspektora Clouseau i uroczego klauna.

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 22 sierpnia 2013, 20:00

RED LIGHTS (Red Lights)

thriller, Hiszpania/USA, 2012

reżyseria: Rodrigo Cortés

występują: Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Robert De Niro

Doktor psychologii Margaret Matheson (Sigourney Weaver) zajmuje się zawodowo rozkładaniem na czynniki pierwsze zjawisk, które mogą być interpretowane jako nadprzyrodzone. W zakresie jej służbowych obowiązków leży też demaskowanie różnej maści oszustów, którzy na ludzkiej naiwności robią intratne kariery. Stanowcza i przekonana o swojej nieomylności Margaret współpracuje z błyskotliwym fizykiem Tomem Buckleyem (Cillian Murphy) i zdolną stażystką Sally Owen (Elizabeth Olsen). Odnosi sukces za sukcesem, aż trafia na Simona Silvera (Robert De Niro), człowieka który uważa się za medium, potrafi zginać łyżeczki siłą umysłu i – choć jest niewidomy – wypracował sobie znakomity wizerunek sceniczny. Kiedy po długiej nieobecności Silver znów pojawia się w życiu publicznym Amerykanów, dr Matheson, a zwłaszcza jej asystent Tom, postanawiają sprawdzić, kim jest ten człowiek. I pierwszy raz stają oko w oko z utratą wiary w to, co racjonalne.

Tytułowe Red Lights to – jak tłumaczy główna bohaterka, grana brawurowo przez Sigourney Weaver – rzeczy, których nie powinno być w miejscu, gdzie się pojawiają. Znaki ostrzegawcze, które powinny zwrócić uwagę uważnego obserwatora. – „Moi bohaterowie podważają wiarygodność rzeczy, które inni przyjmują za oczywiste. Są sceptyczni, ale nie negują automatycznie zjawisk i ludzi. Podważanie dogmatów to zdrowy nawyk. W życiu, a zwłaszcza w show biznesie” – mówił w wywiadzie dla „Interview Magazine” reżyser Rodrigo Cortés. Hiszpan o hollywoodzkiej już sławie, jest znany głównie dzięki o dwa lata wcześniejszemu „Pogrzebanemu” z Ryanem Raynoldsem w roli człowieka zakopanego żywcem w trumnie, któremu tlenu wystarczy na 90 minut. Cortésowi udało się stworzyć trzymający poziom adrenaliny thriller bez wystrzałów, krwi i rekwizytów. Podobnie poprowadził akcję „Red Lights”, rozegraną doskonale przez kwartet aktorski najwyższej próby: obok Sigourney Weaver, wystąpili Robert De Niro, Cillian Murphy (ulubiony ostatnio aktor Christophera Nolana i niezapomniana Kicia ze „Śniadania na Plutonie”) i Elizabeth Olsen, najmłodsza z sióstr Olsen (bliźniaczki z „Pełnej chaty”), która kunszt pokazała jako „Martha Marcy May Marlene”. Film miał światową premierę podczas festiwalu Sundance w 2012 roku. Później trafił m.in. na festiwale w Toronto i Tokio.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 23 sierpnia 2013, 20:45

PARIAS (Pariah)

dramat obyczajowy, USA, 2011

reżyseria: Dee Rees

występują: Adepero Oduye, Kim Wayans, Aasha Davis, Charles Parnell, Pernell Walker, Sahra Mellesse, Shamika Cotton

Alike (Adepero Oduye) to czarnoskóra 17-latka z nowojorskiego Brooklynu. Spędzając większość czasu z najlepszą przyjaciółką Laurą (Pernell Walker), która nie ukrywa, że jest lesbijką, dziewczyna zaczyna zastanawiać się nad swoją orientacją seksualną. Nie podoba się to matce Alike, Audrey (Kim Wayans), która zmusza ją do ubierania się „po dziewczęcemu” i nakłania do przyjaźni z Biną (Aasha Davis), nastolatką z sąsiedztwa. Alike zaczyna ulegać urokowi Biny, która niespodziewanie odwzajemnia jej uczucia. Tymczasem między Audrey a jej mężem, policjantem Arthurem (Charles Parnell), często dochodzi do spięć w miarę, jak ona staje się coraz bardziej agresywna. Alike staje po stronie ojca i pewnego dnia w domu rozpętuje się wielka kłótnia.

„Parias” to debiut reżyserki i scenarzystki Dee Rees, uczennicy Spike’a Lee. Podobnie jak jej mentor, ona również zrealizowała film o życiu afroamerykańskiej społeczności, łączący wątki obyczajowe i społeczne. Rees nie ukrywa, że historia przedstawiona w filmie nosi w części cechy autobiografii. „Napisałam scenariusz w czasie, gdy sama byłam w wieku dojrzewania” – odpowiada. – „To ciekawe, bo doświadczałam wtedy trudnych chwil z rodzicami, a gdy myślałam potem o filmie, producentka Nekisa Cooper powiedziała, że powinnam wyrzucić to z siebie wszystko”. Nieoceniona okazała się pomoc Spike’a Lee. – „Udzielił mi opieki nad tym projektem, co było wspaniałe ponieważ wcześniej był moim wykładowcą na New York University” – wyjaśnia Rees. – „Uczył w klasie reżyserii i zatrudnił mnie do moich pierwszych praktyk na planie”. „Parias” doczekał się premiery na festiwalu Sundance w 2011 roku, gdzie otrzymał Nagrodę

Festiwalową za najlepsze zdjęcia. „Mądry, poruszający i optymistyczny portret rozpaczy i nadziei” – pisał o filmie Mike Scott , recenzent „Times-Picayune”, podczas gdy Justin Strout z „Orlando Weekly” stwierdzał: „Po drugim obejrzeniu nie mogłem oprzeć się pewnej myśli: nie ma nic prostego w wyznawaniu prawdy rodzicom przez nastolatki”.

 

SERIALE

 

KAMUFLAŻ III  (Covert Affairs III) serial szpiegowski, USA, 2012 (16 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdy czwartki, godz. 20:25

reżyseria: Allan Kroeker

występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Anne Dudek (Danielle Brooks), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Sendhil Ramamurthy (Jai Wilcox), Sarah Clarke (Lena Smith), Richard Coyle (Simon Fischer)

kamuflaz3Tajne akcje CIA, płatni mordercy, zagraniczni agenci oraz zdrada – „Kamuflaż” idealnie łączy wszystkie elementy charakterystyczne dla opowieści szpiegowskich. Jest to bez wątpienia zasługa jednego z producentów serialu DOUGA LIMANA, którego można uznać za specjalistę od filmów szpiegowskich. Liman jest znany przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bourne’ie oraz wyreżyserowania „Tożsamości Bourne’a”. Na tym jednak nie kończy się przygoda Limana z produkcjami o szpiegach, tajnych agentach i płatnych zabójcach. W 2005 roku wyreżyserował „Pana i panią Smith”, historię pary zabójców zagranych przez Angelinę Jolie i Brada Pitta. W 2010 roku został zaś reżyserem „Fair Game”, osadzonej we współczesnych realiach historii agentów CIA z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Doświadczenia zdobyte na planie są widoczne w produkowanym przez Limana „Kamuflażu”.

 

Mentalista V (The Mentalist V) serial sens./detektywistyczny, USA 2012  (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+, w każdy piątek,  godz. 20:00

reżyseria: Randall Zisk

występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Emmanuelle Chriqui (Lorelei Martins)

Serial „Mentalista” to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Mentalista5Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki genialnemu instynktowi, z pomocą którego czyta w ludziach jak w otwartych księgach i wykorzystaniu bardzo niekonwencjonalnych metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza jest bardzo skuteczny w dochodzeniu prawdy. Na co dzień pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje talenty Jane’a i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu Lisbon wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i niewątpliwy talent.

Już pierwszy sezon „Mentalisty” pobił w USA rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. W bardzo krótkim czasie awansował do miana jednego z najchętniej oglądanych seriali za oceanem. „Mentalista” był także w pewnym momencie najpopularniejszym programem stacji CBS, co jak na serial w pierwszym sezonie emisji jest wielkim osiągnięciem (wcześniej udało się to „Gotowym na wszystko” 4 lata wcześniej). Dotychczas produkcję wyróżniono m.in. Kryształową Statuetką, czyli Nagrodą Amerykańskiej Publiczności (People’s Choice Award) w kategorii „nowy serial dramatyczny”, a wcielający się w tytułowa rolę Simon Baker był nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy.

 

PREMIERA: CANAL+ Film, w każdą sobotę, godz. 22:00

THE FOLLOWING serial sensacyjny/thriller, USA, 2013, (15 odc.)

twórca: Kevin Williamson

reżyseria: Marcos Siega, Joshua Butler

występują: Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Annie Parisse, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortortella

FollowingDoświadczony agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon) odchodzi ze służby z powodów zdrowotnych. Po kilku latach spędzonych w stanie spoczynku, zostaje wezwany przez dawnych przełożonych. Ma zająć się sprawą seryjnego mordercy Josepha Carrolla (James Purefoy), byłego wykładowcy akademickiego, którego skazano na dożywocie za zamordowanie 14 swoich studentek. Przebiegły i charyzmatyczny Carroll zdołał zbiec z więzienia i zbudować podziemną przestępczą siatkę wspierającą innych morderców. Joseph chce zemścić się na Hardym, który nie tylko posłał go kiedyś za kraty, ale też romansował z jego byłą żoną (Natalie Zea).

Kevin Williamson, producent i scenarzysta, pracujący wcześniej m.in. przy filmach „Krzyk”, „Koszmar minionego lata” oraz serialach „Pamiętniki wampirów” i „Tajemny krąg”, od początku zakładał, że jego nowy projekt nie będzie należał do lekkiej rozrywki. „The Following” to propozycja dla widza, który nie boi się krwi, nagości i karkołomnych zwrotów akcji. „Jeśli szukasz dobrego dreszczowca, zręcznie i bezlitośnie zrealizowanego, bądź ostrzeżony: „The Following” to poważna sprawa!” – z uznaniem pisał Matt Roush z serwisu TV Guide. Oprócz trzymającej w napięciu akcji, mistrzowsko poprowadzonej intrygi i frapujących bohaterów, niewątpliwym atutem „The Following” jest też doborowa obsada. W roli Hardy’ego błyszczy zdobywca Złotego Globu Kevin Bacon („Odwrócić przeznaczenie”, „Frost / Nixon”, „Podróż powrotna”), w jego adwersarza brawurowo wciela się James Purefoy („Vanity Fair – Targowisko próżności”, „Solomon Kane – Pogromca zła”, serial „Rzym”). Na drugim planie można zobaczyć m.in. Natalie Zeę (seriale „Justified – Bez przebaczenia”, „Franklin & Bash”), Annie Parisse (seriale „Rubicon”, „Unforgettable – Zapisane w pamięci”) oraz Shawna Ashmore’a (cykl „X-Men”, „Ruiny”,  „Frozen”).

Odcinek pilotażowy, wyemitowany na kanale Fox w styczniu 2013, zgromadził przed telewizorami blisko 10,5 miliona Amerykanów. „W kwestii aktorstwa, zaskoczenia i suspensu może rywalizować śmiało ze wszystkim, co zobaczycie w multikinach” – wydał wówczas werdykt David Hiltbrand z redakcji „Philadelphia Inquirer”. – „Ale to co naprawdę sprawia, że „The Following” ogląda się jak film kinowy to jego ekstrawagancka, wymowna brutalność”. Liczący 15 odcinków premierowy sezon serialu rywalizuje o nagrodę Saturna w dwóch kategoriach. Zachęcona jego sukcesami, stacja Fox podjęła już zaś decyzję o realizacji sezonu drugiego.

 

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałki, godz. 20:00

GRIMM II (22 odc.)

serial fantasy, USA 2012/2013

występują: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner

GRIMM2Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest detektywem z wydziału zabójstw policji. Od czasu przeprowadzki do Portland mężczyzna jest świadkiem dziwnych wydarzeń: na jego oczach ludzie przemieniają się w nierzadko przerażające postacie rodem z baśni. Od ciotki Nick dowiaduje się, iż jest spadkobiercą legendarnej grupy łowców zwanych Grimmami, którzy przez wieki chronili ludzkość przed zakusami nadprzyrodzonych potworów ze starych ksiąg oraz innych sił zła. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe’a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogiem nie z tego świata, jednocześnie starając się ukryć nowe zadania przed dziewczyną, Juliette (Bitsie Tulloch), która w drugim sezonie utraci wszystkie wspomnienia z nim związane. Sam Burkhardt  zaś będzie miał do rozpracowania kolejne niepokojące sprawy, takie jak napady na dzieci w Halloween czy niekonwencjonalna zbrodnia popełniona przez genialnego projektanta gier.

Tytuł serialu nawiązuje do niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów, autorów słynnego zbioru „Baśnie braci Grimm”. W telewizyjnej produkcji kanału NBC niezwykłe istoty znane z ich utworów wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom.

Po sukcesie pierwszego sezonu „Grimm”, który w samych tylko USA gromadził przed telewizorami średnio 6,35 milionów widzów, licencję na serial zakupiły telewizje z blisko 50 krajów, a NBC zrealizowało drugi, liczący 22 odcinki sezon. Biorąc pod uwagę fakt, ze każdy z nich przyciągał średnio około 4,66 miliona widzów, już podjęto decyzję o kontynuacji – sezon trzeci rusza na antenie NBC w styczniu 2014 roku.

Wśród scenarzystów drugiego sezonu – obok sprawdzonych fachowców, takich jak David Greenwalt i Jim Kouf – pojawili się nowi autorzy, a wśród nich David Simkins („Roswell: W kręgu tajemnic”, „Magazyn 13”) i Alan Di Fiore („Tajniacy”). W drugim sezonie zobaczymy ponownie tych samych odtwórców pierwszoplanowych ról: Davida Giuntolego (seriale „Eli Stone”, „The Deep End”), Russela Hornsby’ego („Po zachodzie słońca”, „Utkwiony”), Bitsie Tulloch (oscarowy „Artysta”) i Silasa Weira Mitchella (serial „Prison Break – Skazany na śmierć).

 

PREMIERA: CANAL+, w niedziele, godz. 19:35

ROCKEFELLER PLAZA 30 VII (30 Rock VII) (13 odc)

serial komediowy, USA 2012/2013

reżyseria: Don Scardino, Robert Carlock, Beth McCarthy-Miller, Ken Whittingham Jeff Richmond, Claire Cowperthwaite i inni

występują: Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Jack McBrayer, Scott Adsit, Judah Friedlander

RockefellerPlaza30VII„Rockefeller Plaza 30 VII” to ostania odsłona jednego z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych cykli komediowych XXI wieku. Do dziś produkcja zebrała 17 nominacji do Złotego Globu i blisko 100 (!) do nagrody Emmy. CANAL+ rozpoczął nadawanie serii w maju 2007 roku i pokazał wszystkie sezony serii premierowo w Polsce.

Producentką, scenarzystką i jednocześnie odtwórczynią roli Liz w „Rockefeller Plaza 30” jest Tina Fey, która dziesięć lat temu, będąc główną scenarzystką i gwiazdą legendarnego show „Saturday Night Live”, wpadła na pomysł serialu ukazującego kulisy pracy w telewizji. Stworzyła fikcyjną redakcję programu satyrycznego „The Girlie Show”, w której wyróżniającymi osobowościami są: narcystyczna aktorka Jenna Maroney (Jane Krakowski), kapryśny gwiazdor Tracy Jordan (Tracy Morgan) oraz ich arogancki przełożony Jack Donaghy (Alec Baldwin). Zawodowe i osobiste perypetie bohaterów były zawsze mocno osadzone w rzeczywistości. Serial błyskotliwie komentował więc zarówno polityczne, jak i obyczajowe wydarzenia w Ameryce i na świecie, będąc specyficzną kroniką lat 2006 – 2013. Słynie również z rekordowej liczby pojawiających się w nim gościnnie amerykańskich celebrytów i gościnnych występów gwiazd. Mniejsze lub większe role zagrali m.in. Julianne Moore, Salma Hayek, Elizabeth Banks, Tom Hanks, Whoopi Goldberg, Isabella Rossellini, Michael Keaton, Matthew Broderick, Susan Sarandon, Al Gore, Ghostface Killah, Will Ferrell, Joe D’Onofrio, Ice-T, Alan Alda, John McEnroe, Matt Damon i inni.

W finałowym sezonie dojdzie m.in. do konfliktu między Liz a Jackiem na tle politycznym, bowiem Donaghy w wyborach prezydenckich aktywnie wspierać będzie Mitta Romneya. Nie mogąca dotąd ułożyć sobie życia osobistego Liz spróbuje wcielić się w kurę domową, z kolei „The Girlie Show” spotka nieuniknione – program zostanie zdjęty z anteny. Ostatni, trzynasty odcinek. „Rockefeller Plaza 30 VII” jest poświęcony właśnie finałowemu wydaniu „The Girlie Show”.

„Rockefeller Plaza 30 VII” cieszył się w USA średnią widownią na poziomie 3,65 miliona.

Tradycyjnie zebrał też szereg pochwał od recenzentów. Alan Sepinwall z serwisu HitFix chwalił produkcję za to, że „nie kuleje w drodze do mety, jak miało to miejsce w przypadku wielu innych świetnych sitcomów. Raczej pokonuje ostatnie okrążenie zwycięsko, pozwalając swym bohaterom na happy end (…) i przechodzi do historii jako jeden z najlepszych finałowych sezonów w historii komedii”. Ta recenzja powinna być pocieszeniem dla fanów serialu – koneserów jego wysublimowanej, nieco absurdalnej ironii. Tajemnicą poliszynela jest, że Alec Baldwin zaproponował stacji NBC obniżenie swojego wynagrodzenia, jeżeli tylko zdecydują się na kontynuację serii. Chyba jednak lepiej się stało, że „Rockefeller Plaza 30” znalazło godne zakończenie – z przytupem i nie bez niespodzianek. Zwłaszcza, że Tina Fey pozostaje w NBC i zapowiada już nowe projekty.

 

„Go On” serial komediowy USA 2012 (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On Po stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.