Canal+ premiery od 1 do 7 czerwca 2013

TajemniczySwiatAriettyW tym tygodniu w C+ obejrzymy m.in. „Akt odwagi” w którym w roli głównych bohaterów zagrali prawdziwi żołnierze, którzy wciąż aktywnie służą w US Navy SEALs i SWCC. W C+Family kolejny hit kinowy na podstawie komiksu „Ghost Rider 2”. C+Family2 z okazji Dnia Dziecka wyemituje 8 animacji i filmów familijnych, w tym premierowo film anime studia Ghibli „Tajemniczy świat CANALArrietty”. W Canal+ obejrzymy finałowy siódmy sezon serialu komediowego „Rockefeller Plaza 30”, a w C+Film2 obejrzymy również drugi sezon serialu fantasy „Grimm”.

CANAL

PREMIERA: CANAL+, niedziala, 2 czerwca 2013, 20:00

AKT ODWAGI (Act of Valor)

sensacyjny, USA, 2012

reżyseria: Mike McCoy, Scott Waugh

wystepują: Alex Veadov, Roselyn Sanchez, Nestor Serrano

Oddział sił specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej przygotowuje się do wyjazdu na misję. W San Diego żołnierze spędzają ostatnie chwile przed wyjazdem z rodzinami i przyjaciółmi. Siedmiu profesjonalistów z Navy SEALs nie pozwala sobie na niepotrzebne emocje w pracy. Jeden z nich, porucznik Rorke, wyjaśnia, że żołnierz, zanim wyruszy na misję, musi zamknąć wszystkie prywatne sprawy: zażegnać konflikty i pogodzić się z wrogami, aby móc skoncentrować się wyłącznie na zadaniach. Wkrótce jednym z nich będzie odbicie agentki CIA z rąk terrorystów. Potem przeniosą się w inne rejony świata, aby odkrywać kolejne kręgi terrorystycznego piekła: od Czeczenii po Filipiny, od Ukrainy po Somalię.

„Akt odwagi” nie jest kolejnym „tradycyjnym” wojennym filmem made in USA. Widowiskowy obraz Mike’a McCoya i Scotta Waugha wyróżnia przede wszystkim fakt, że głównych bohaterów zagrali prawdziwi żołnierze, którzy wciąż aktywnie służą w US Navy SEALs i SWCC. W filmie wystąpili oczywiście pod pseudonimami, a we wszystkich pobocznych wątkach towarzyszyli im profesjonalni aktorzy, m.in. Alex Veadov znany z „Królów nocy” czy „Wrót piekieł” oraz Nestor Serrano, którego można było zobaczyć m.in. w „Pojutrze” i „Tunelu” u boku Sylvestra Stallone. „Akt odwagi” łączy widowiskowe, pełne efektów specjalnych i rozgrywane na wiele planów jednocześnie sceny z chłodnymi sekwencjami, które pokazują profesjonalizm, opanowanie i precyzję bohaterów. Co ciekawe, film McCoya i Waugha został  w większości nakręcony na aparatach fotograficznych, wpieranych przez różnego rodzaju kamery, dzięki którym można było uchwycić całe spektrum wojennego widowiska. W niektórych scenach reżyser zdjęć Shane Hurlbut, autor wizualnej strony m.in. „Terminatora – Ocalenie”, zdecydował się na użycie prawdziwej amunicji, żeby uzyskać maksymalny realizm. Film otrzymał nagrodę za reżyserię na festiwalu w Palm Springs i był nominowany Złotego Globu za najlepszą piosenkę.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 czerwca 2013, 20:00

A NA MORZU SPOKÓJ (La Mer à l’aube/Calm at Sea)

dramat wojenny, Niemcy/Francja 2011

reżyseria: Volker Schlöndorff

występują: Léo-Paul Salmain, Marc Barbé, Ulrich Matthes, Jean-Marc Roulot, André Jung

Październik, 1941 roku – 18 miesięcy od rozpoczęcia niemieckiej okupacji we Francji. W Nantes bojówka francuskiego ruchu oporu przeprowadza udany zamach na oficera Wehrmachtu, komendanta miasta Karla Holtza. Dowódca sił okupacyjnych w Paryżu, generał Stülpnagel (André Jung), otrzymuje od Hitlera rozkaz natychmiastowego odwetu i zabicia 150 Francuzów. Rozpoczynają się gorączkowe negocjacje z okupantem, w wyniku których liczba skazanych na śmierć zostaje zmniejszona do 50 francuskich więźniów przetrzymywanych w obozie w Chateubrient. Bolesny obowiązek wytypowania przyszłych straceńców spada na francuskich żandarmów z obozu. Wśród wybranych znajduje się 17-letni Guy Moquet (Léo-Paul Salmain), który naraził się nazistom rozrzucaniem ulotek z balkonu paryskiego kina. Chłopak przed egzekucją pisze pożegnalny list, który wiele lat później stanie się we francuskich szkołach lekturą obowiązkową.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 4 czerwca 2013, 20:00

ADOPTOWANI (Les adoptes)

dramat, Francja, 2011

reżyseria: Mélanie Laurent

obsada: Mélanie Laurent, Marie Denarnaud, Denis Ménochet, Clémentine Célarié

Trzy kobiety, jeden chłopiec. Lisa (Mélanie Laurent) jest starszą siostrą i samotną matką uroczego Leo (Théodore Maquet-Foucher). Pisze smutne piosenki country i pracuje w sklepie muzycznym. Marine (Marie Denarnaud) to młodsza, adoptowana siostra – na co dzień sprzedawczyni w księgarni specjalizująca się w literaturze anglosaskiej. Obie wciąż są blisko związane z ich piękną, choć nadużywającą alkoholu matką Millie (Clémentine Célarié). Ich życie w Lyonie wypełnia harmonia, a pakt tych trzech wyjątkowych kobiet wydaje się niezniszczalny. Ale wtedy pojawia się Alex (Denis Ménochet), krytyk kulinarny intensywnie zainteresowany Marine. Na idealnym siostrzanym układzie pojawiają się pierwsze rysy, które za chwilę – w wyniku tragicznego wypadku – zamienią się w otwarte rany.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 5 czerwca 2013, 20:00

ŻYŁA SOBIE BABA (Zhila była odna baba)

dramat, Rosja, 2011

reżyseria: Andrey Smirnov

obsada: Darya Ekamasova, Nina Ruslanova, Madislav Abashin

Rosja w latach 1909 – 1921. Przetaczające się przez kraj wojny i rewolucję oglądamy oczami Varvary (Darya Ekamasova) prostej, wiejskiej  kobiety. Varvara przychodzi na świat w biedzie, ale od matki dostaje dużo miłości. Wyrasta na dziewczynę piękną i rezolutną, jej temperament wkrótce utemperuje mąż, Iwan (Vladislav Abashin). Przemoc, której Varvara doświadcza w małżeńskiej sypialni i poza nią nie przysparza jej współczucia sąsiadek, zazdrosnych o spojrzenia, które dziewczynie rzucają ich mężowie. Varvara pozostaje wykluczona z wiejskiego społeczeństwa. A to sprawia, że obok okrutnej wojny, w której tonie Rosja, Varvara musi codziennie rozgrywać swoją małą, prywatną, nie mniej straszną i upokarzającą wojnę.

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 6 czerwca 2013, 20:00

My Way (Cloclo)

biograficzny/muzyczny, Francja/Belgia, 2012

reżyseria: Florent-Emilio Siri

występują: Jérémie Renier, Benoît Magimel, Monica Scattini, Sabrina Seyvecou

Portret Claude’a François, jednego z najpopularniejszych francuskich wykonawców pop, którego piosenki w latach 60. i 70. szturmem zdobyły listy przebojów nad Sekwaną.

Przyszły artysta przychodzi na świat 1 lutego 1939 roku w Egipcie. Młody Claude François (Tom Dufour) cieszy się szczęśliwym i dostatnim dzieciństwem. Jego ojciec (Marc Barbé), kontroler ruchu morskiego na Kanale Sueskim, planuje dla syna karierę bankowca. Matka (Monica Scattini), nałogowa hazardzistka, zaszczepia mu miłość do muzyki. Gdy w 1956 wybucha Kryzys Sueski, rodzina Claude’a zostaje zmuszona do powrotu do Francji i popada w finansowe tarapaty. Claude (Jérémie Renier) dorabia początkowo jako perkusista w zespole grającym w hotelach na Riwierze Francuskiej. Wkrótce odkrywa swój talent wokalny i konsekwentnie dąży do podpisania kontraktu płytowego w paryskiej wytwórni. Niezrażony niepowodzeniem pierwszej płyty, dzięki profesjonalizmowi i wytrwałości wreszcie odnosi upragniony sukces. Równie dobrze jak na scenie, radzi sobie jako biznesmen i marketingowiec, przejmując kontrolę nad swoją karierą. Jednak przydatne w pracy upór i egocentryzm, w życiu prywatnym nie przynoszą mu szczęścia. Otoczony wianuszkiem fanek nie potrafi zbudować szczęśliwego związku. Będącą w rozkwicie karierę piosenkarza przerywa jego nagła śmierć w wyniku porażenia prądem we własnym mieszkaniu w Paryżu 11 marca 1978 roku.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 7 czerwca 2013, 20:00

SZTURM (L’assaut)

sensacyjny, Francja, 2010

reżyseria: Julien Leclercq

obsada: Vincent Elbaz, Grégori Derangére, Mélanie Bernier

Jest 24 grudnia 1994 roku. Czterech terrorystów Zbrojnej Grupy Islamskiej przejmuje kontrolę nad samolotem Air France, który leci z Algierii do Paryża. Na pokładzie przebywa 227 pasażerów, którzy stają się zakładnikami. Terroryści domagają się uwolnienia przetrzymywanych przez francuski rząd członków ich bojówki i umożliwienie im natychmiastowego opuszczenia kraju. Francuska dyplomacja rozpoczyna negocjacje z rządem Algierii, a terroryści na pokładzie samolotu zaczynają dramatyczne odliczanie. Nie wszyscy pasażerowie wylądują na lotnisku w Marsylii, gdzie na porywaczy będzie czekała wykwalifikowana brygada antyterrorystyczna.

 

CANAL-FAMILY-HD

PREMIERA: CANAL+ Family, poniedziałek, 3 czerwca 2013, 20:00

GHOST RIDER 2 (Ghost Rider – Spirit of Vengeance)

film akcji, USA/Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2011

reżyseria: Mark Neveldine, Brian Taylor

występują: Nicolas Cage, Violante Placido, Ciarán Hinds, Johnny Whitworth, Idris Elba, Fergus Riordan, Christopher Lambert

Osiem lat po wydarzeniach znanych z filmu „Ghost Rider”. Johnny Blaze (Nicolas Cage) ukrywa się w Europie, usiłując walczyć z klątwą, przemieniającą go w Ghost Ridera, ognistego demona pożerającego dusze grzeszników. Tymczasem we Francji katolicki mnich Moreau (Idris Elba) dowiaduje się, że diabelskie moce starają się opętać pewnego chłopca imieniem Danny (Fergus Riordan). Zakonnik i matka Danny’ego, Nadya (Violante Placido), szukają pomocy u Johnny’ego. Moreau obiecuje, że zdejmie z Blaze’a klątwę w zamian za wsparcie. Jako Ghost Rider będzie musiał ochronić przybyszy przed gangiem dowodzonym przez byłego chłopaka Nadyi, Raya (Johnny Whitworth), a przede wszystkim nie

dopuścić do tego, by diabeł (Ciarán Hinds) nie posiadł duszy Danny’ego, by ostatecznie zapanować nad światem.

Sukces kasowy filmu „Ghost Rider” z roku 2007, adaptacji popularnej serii komiksowej w reżyserii Marka Stevena Johnsona, sprawił, że nakręcono jego kontynuację. Realizację sequela powierzono tandemowi Mark Neveldine – Brian Taylor, filmowcom odpowiedzialnym za kino akcji w rodzaju „Adrenaliny” czy „Gamera”. – Cieszyła nas perspektywa nakręcenia sequela z Nicolasem Cage’em, do tego na podstawie serii czadowych, trzymających w napięciu komiksów – deklarował z zapałem nastolatka Neveldine. – W końcu mówimy tu o gościu z płonącą czaszką, spuszczającym łomot na prawo i lewo. Myślę, że studio postanowiło nadać temu cyklowi nieco ostrzejszy charakter, więc nasze podejście i styl reżyserii idealnie wpasowały się w ton, jaki mieli nadzieję uzyskać. Rozumieliśmy się w tej kwestii doskonale. Twórcy mogli się też cieszyć sporą swobodą, z której skorzystali wprowadzając w życie śmiałe pomysły. – Wiedzieliśmy, że jedynym elementem z pierwszego filmu, który chcemy zachować jest Nick Cage – wyznawał Neveldine. – Całą resztę zamierzaliśmy zmienić – jego wygląd, strój, motor. Chcieliśmy, żeby dusze płonęły i były zaciągane siłą do piekła. Na szczęście dla nas, szefowie studia ucieszyli się: „Super, mieliśmy nadzieję, że to właśnie powiecie”. I to był początek procesu budowania estetyki i nastroju filmu, głównie po to, by podkreślić fakt, że bohater jest prawdziwym twardzielem.

 

CANAL-FAMILY2-HD

Międzynarodowy dzień dziecka

CANAL+ Family2, sobota, 1 czerwca 2012, od 8:00 do 20:00

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka CANAL+ Family2 przygotował specjalny program. Dzieci będą mogły zobaczyć aż 8 doskonałych animacji i filmów familijnych, a wśród nich premierowo piękna animacja japońskiego studia Ghibli „ Tajemniczy świat Arietty”.

Poniżej szczegóły:

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA:

08:00 Mniam

09:30 Tulisie

10:45 Flicka 3: Najlepsi przyjaciele

12:15 Rio

13:50 Szczenięca miłość

15:20 Przygoda w Paryżu

16:50 Dobra wróżka 2

18:20 PREMIERA: Tajemniczy świat Arietty

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 czerwca 2013, 18:20

TAJEMNICZY ŚWIAT ARIETTY (The Secret World of Arrietty)

animacja, Japonia, 2010

reżyseria: Hiromasa Yonebayashi

występują: Bridgit Mendler, Amy Poehler, Will Arnett

TajemniczySwiatAriettyShō (Ryunosuke Kamiki) ma czternaście lat i chore serce. Ostatnią szansą na uratowanie jego życia jest skomplikowana operacja, do której się przygotowuje. Rodzinna sytuacja chłopca nie jest  łatwa – po rozwodzie mama wyjechała do pracy za granicę. Zaopiekowała się nim siostra babci, która zabrała go do swojego domu na wsi, aby tam, wśród przyrody, mógł odpocząć przed operacją. Już w dniu przyjazdu chłopiec odkrywa, że nie będzie nudził się w tym baśniowym domu. W trawie zauważa bowiem maleńką osobę, wielkości jego dłoni. Okazuje się, że tym tajemniczym stworzeniem jest Arietty (Mirai Shida), jego rówieśniczka – przedstawicielka Pożyczalskich, maleńkich ludzi, którzy żyją pod podłogą z tego, co „pożyczą” od ludzi. Pożyczalscy mają absolutny zakaz kontaktu z ludźmi, ale mimo to, Shō i Arietty zaprzyjaźniają się i zawierają tajny pakt, który ma uratować świat małych ludzi.

„Tajemniczy świat Arietty” to kolejny film specjalizującego się w anime japońskiego Studia Ghibli, z którego wyszły takie animacje, jak nagrodzone Oscarem „Spirited Away: W krainie bogów” czy „Ruchomy zamek Hauru”. Nazwa studia dobrze oddaje rolę, jaką odegrało w światowej animacji – ghibli to nazwa suchego wiatru wiejącego w basenie Morza Śródziemnego, który wykorzystały m.in. włoskie samoloty zwiadowcze podczas II wojny światowej. Twórcy założonego w 1985 roku studia nazwą chcieli wyrazić swoje przekonanie, że ich produkcje wniosą powiew świeżości do gatunku animacji. Tak też się stało, czego najlepszym dowodem jest Oscar z jednej strony i ogromna popularność filmów Ghibli

na świecie i w rodzimej Japonii z drugiej. Studio znane jest z twardej autorskiej polityki, która zabrania cenzurowania i przerabiania ich produkcji zagranicznym licencjobiorcom. Przyczynkiem ku temu stały się zmiany, jakie do  jednej z ich animacji – „Nausiki z Doliny Wiatru” – wprowadził amerykański dystrybutor, który ocenzurował animację, zmienił tytuł, a fabułę poddał standardowej amerykanizacji. Kiedy więc Harvey Weinstein, współprzewodniczący wytwórni Miramax, chciał wprowadzić zmiany do „Księżniczki Mononoke”, aby film mógł mieć niższe ograniczenie wiekowe, usłyszał krótką odpowiedź: „Żadnych cięć”. Wśród założycieli studia jest dwóch reżyserów: Hayao Miyazaki i Isao Takahata oraz producent Toshio Suzuki. Miyazaki, twórca największych przebojów Studia Ghibli, jest współautorem scenariusza „Tajemniczego świata Arietty”, który powierzył debiutantowi Hiromasie Yonebayashi. W 2011 film otrzymał nagrodę za najlepszą animację od Japońskiej Akademii Filmowej.

 

FILMY DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 czerwca 2013, 21:35

MADAME TYSON (Madame Tyson)

dokument, Polska/Francja, 2013, 80’

reżyseria: Edward Porembny

Ndeye Ndiaye Tyson to polityk pracująca w Senegalu. Nie jest to jednak jej jedyna działalność. Jest też pierwszą kobietą promującą walki zapaśnicze w Senegalu. Dzięki niezwykłej postawie stała się wzorem do naśladowania dla wielu rodaków. Nikomu nawet nie przeszkadza jej analfabetyzm.

Oprócz tytułowej Madame Tyson bohaterami dokumentu są dwaj młodzi zapaśnicy Modou i Thiam. Obaj próbują odmienić swoje życie. Z tego powodu rywalizują o uwagę słynnej promotorki. Zwieńczeniem ich wielomiesięcznych zmagań ma być decyzja Tyson, wpływająca na ich przyszłą karierę.

Poprzez motyw walki film ukazuje ludzkie zmagania z rzeczywistością. Skupia się na nadziei, miłości i nienawiści, które targają ludźmi. Pokazuje też alternatywę dla imigracji z biednego afrykańskiego kraju, w który, podobnie jak w każdym innym miejscu, można odnieść sukces.

 

PREMIERA: CANAL+ Family, czwartek, 6 czerwca 2012, 20:00

WYSPY KANARYJSKIE ODC. 6 (Canary Islands)

dokument przyrodniczy, USA, 2009, 32’

reżyseria: Pedro Felipe Acosta

Wyspy Kanaryjskie, znajdujące się na północny-zachód od wybrzeży Afryki, to ostatni bastion wielu endemicznych gatunków fauny i flory, czyli takich, które nie występują naturalnie w żadnym innym miejscu na Ziemi. Archipelag leżący na Oceanie Atlantyckim składa się z siedmiu głównych wysp, z których najsłynniejsze to Teneryfa, Fuertaventura oraz Lanzarote. Mimo niełatwych warunków klimatycznych, zwierzęta doskonale potrafiły przystosować się do tamtejszego środowiska.

Odc. 6

Lanzarote często nazywana jest „wyspą wulkanów” ze względu na jej powierzchnię utworzoną w większości z lawy wulkanicznej. W panujący tu łagodny klimat wpasowało się ponad 500 gatunków roślin i porostów, w tym również endemitów. Popularne są tu sosny kanaryjskie, paprocie oraz dzikie drzewa oliwne. Wśród ssaków na Lanzarote można spotkać m.in. dromadery i nietoperze. Na wyspie królują jednak ptaki: kulon, srokosz i hubara saharyjska.

 

 PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 2 czerwca 2013, 18:10 Emisja 3D

DINOZAURY – OLBRZYMY Z PATAGONII 3D (Dinosaurs: Giants of Patagonia 3D)

film dokumentalny, Kanada 2007, 38’

reżyseria: Marc Fafard

Dinozaury to jedne z najbardziej tajemniczych zwierząt jakie kiedykolwiek stąpały po Ziemi. Ludzi zdumiewają nie tylko ich rozmiary, zachowania, ale także fakt ich „nagłego” wymarcia. Gdyby nie uderzenie olbrzymiego meteorytu, te wielkie gady nadal władałyby Ziemią.

Twórcy filmu przenoszą widzów do Patagonii okresu późnej kredy i późnej jury. Widzowie mają okazję śledzić pracę argentyńskiego paleontologa Rodolfa Aníbala Corii, który prowadzi szczegółowe badania nad dwoma gatunkami: Argentinosaurusem i Giganotosaurusem. Prezentując wymarłe gady twórcy dokumentu wykorzystali zaawansowaną technikę animacyjną. Efekty specjalne zostały nominowane do Visual Effects Society Awards.

Narratorem w filmie jest zdobywca dwóch Złotych Globów Donald Sutherland.

 

PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 3 czerwca 2012, 20:00

PERŁY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA ODC. 4 (Jewels of the World)

seria dokumentalna, USA, 2011, 46’

„Perły światowego dziedzictwa” to pięcioodcinkowa seria dokumentalna, która w każdej odsłonie ukazuje w sposób do tej pory niespotykany jedno ze zdumiewających miejsc na świecie. Twórcy dokumentu zabierają widzów w podróż do Parku Narodowego Fiordland w Nowej Zelandii, gdzie człowiek jest bardzo rzadkim gościem, do położonej w szwajcarskich Alpach wioski Interlaken, na wyspę Santorini, do Wenecji i Rzymu. W każdym miejscu pokazują unikalne krajobrazy, wspaniałe zabytki i pomniki przyrody.

 

SERIALE

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałki, od 3 czerwca 2013, 20:00

GRIMM II (22 odc.)

serial fantasy, USA 2012/2013

występują: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner

GRIMM2Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest detektywem z wydziału zabójstw policji. Od czasu przeprowadzki do Portland mężczyzna jest świadkiem dziwnych wydarzeń: na jego oczach ludzie przemieniają się w nierzadko przerażające postacie rodem z baśni. Od ciotki Nick dowiaduje się, iż jest spadkobiercą legendarnej grupy łowców zwanych Grimmami, którzy przez wieki chronili ludzkość przed zakusami nadprzyrodzonych potworów ze starych ksiąg oraz innych sił zła. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe’a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogiem nie z tego świata, jednocześnie starając się ukryć nowe zadania przed dziewczyną, Juliette (Bitsie Tulloch), która w drugim sezonie utraci wszystkie wspomnienia z nim związane. Sam Burkhardt  zaś będzie miał do rozpracowania kolejne niepokojące sprawy, takie jak napady na dzieci w Halloween czy niekonwencjonalna zbrodnia popełniona przez genialnego projektanta gier.

Tytuł serialu nawiązuje do niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów, autorów słynnego zbioru „Baśnie braci Grimm”. W telewizyjnej produkcji kanału NBC niezwykłe istoty znane z ich utworów wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom.

Po sukcesie pierwszego sezonu „Grimm”, który w samych tylko USA gromadził przed telewizorami średnio 6,35 milionów widzów, licencję na serial zakupiły telewizje z blisko 50 krajów, a NBC zrealizowało drugi, liczący 22 odcinki sezon. Biorąc pod uwagę fakt, ze każdy z nich przyciągał średnio około 4,66 miliona widzów, już podjęto decyzję o kontynuacji – sezon trzeci rusza na antenie NBC w styczniu 2014 roku.

Wśród scenarzystów drugiego sezonu – obok sprawdzonych fachowców, takich jak David Greenwalt i Jim Kouf – pojawili się nowi autorzy, a wśród nich David Simkins („Roswell: W kręgu tajemnic”, „Magazyn 13”) i Alan Di Fiore („Tajniacy”). W drugim sezonie zobaczymy ponownie tych samych odtwórców pierwszoplanowych ról: Davida Giuntolego (seriale „Eli Stone”, „The Deep End”), Russela Hornsby’ego („Po zachodzie słońca”, „Utkwiony”), Bitsie Tulloch (oscarowy „Artysta”) i Silasa Weira Mitchella (serial „Prison Break – Skazany na śmierć).

 

PREMIERA: CANAL+, od 2 czerwca 2013 w niedziele, 19:35

ROCKEFELLER PLAZA 30 VII (30 Rock VII) (13 odc)

serial komediowy, USA 2012/2013

reżyseria: Don Scardino, Robert Carlock, Beth McCarthy-Miller, Ken Whittingham Jeff Richmond, Claire Cowperthwaite i inni

występują: Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Jack McBrayer, Scott Adsit, Judah Friedlander

30 Rock„Rockefeller Plaza 30 VII” to ostania odsłona jednego z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych cykli komediowych XXI wieku. Do dziś produkcja zebrała 17 nominacji do Złotego Globu i blisko 100 (!) do nagrody Emmy. CANAL+ rozpoczął nadawanie serii w maju 2007 roku i pokazał wszystkie sezony serii premierowo w Polsce.

Producentką, scenarzystką i jednocześnie odtwórczynią roli Liz w „Rockefeller Plaza 30” jest Tina Fey, która dziesięć lat temu, będąc główną scenarzystką i gwiazdą legendarnego show „Saturday Night Live”, wpadła na pomysł serialu ukazującego kulisy pracy w telewizji. Stworzyła fikcyjną redakcję programu satyrycznego „The Girlie Show”, w której wyróżniającymi osobowościami są: narcystyczna aktorka Jenna Maroney (Jane Krakowski), kapryśny gwiazdor Tracy Jordan (Tracy Morgan) oraz ich arogancki przełożony Jack Donaghy (Alec Baldwin). Zawodowe i osobiste perypetie bohaterów były zawsze mocno osadzone w rzeczywistości. Serial błyskotliwie komentował więc zarówno polityczne, jak i obyczajowe wydarzenia w Ameryce i na świecie, będąc specyficzną kroniką lat 2006 – 2013. Słynie również z rekordowej liczby pojawiających się w nim gościnnie amerykańskich celebrytów i gościnnych występów gwiazd. Mniejsze lub większe role zagrali m.in. Julianne Moore, Salma Hayek, Elizabeth Banks, Tom Hanks, Whoopi Goldberg, Isabella Rossellini, Michael Keaton, Matthew Broderick, Susan Sarandon, Al Gore, Ghostface Killah, Will Ferrell, Joe D’Onofrio, Ice-T, Alan Alda, John McEnroe, Matt Damon i inni.

W finałowym sezonie dojdzie m.in. do konfliktu między Liz a Jackiem na tle politycznym, bowiem Donaghy w wyborach prezydenckich aktywnie wspierać będzie Mitta Romneya. Nie mogąca dotąd ułożyć sobie życia osobistego Liz spróbuje wcielić się w kurę domową, z kolei „The Girlie Show” spotka nieuniknione – program zostanie zdjęty z anteny. Ostatni, trzynasty odcinek. „Rockefeller Plaza 30 VII” jest poświęcony właśnie finałowemu wydaniu „The Girlie Show”.

„Rockefeller Plaza 30 VII” cieszył się w USA średnią widownią na poziomie 3,65 miliona.

Tradycyjnie zebrał też szereg pochwał od recenzentów. Alan Sepinwall z serwisu HitFix chwalił produkcję za to, że „nie kuleje w drodze do mety, jak miało to miejsce w przypadku wielu innych świetnych sitcomów. Raczej pokonuje ostatnie okrążenie zwycięsko, pozwalając swym bohaterom na happy end (…) i przechodzi do historii jako jeden z najlepszych finałowych sezonów w historii komedii”. Ta recenzja powinna być pocieszeniem dla fanów serialu – koneserów jego wysublimowanej, nieco absurdalnej ironii. Tajemnicą poliszynela jest, że Alec Baldwin zaproponował stacji NBC obniżenie swojego wynagrodzenia, jeżeli tylko zdecydują się na kontynuację serii. Chyba jednak lepiej się stało, że „Rockefeller Plaza 30” znalazło godne zakończenie – z przytupem i nie bez niespodzianek. Zwłaszcza, że Tina Fey pozostaje w NBC i zapowiada już nowe projekty.

 

„Go On” serial komediowy USA 2012 (22 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On - Season PilotPo stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

„W garniturach” sezon 2 (Suits) (16 odc.)

PREMIERA: CANAL+Film, czwartki godz. 20:45

Reż. Aaron Korsh

Wyst. Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Gina Torres, Rick Hoffman

serial prawniczy USA 2012

Harvey Specter jest najlepszym closerem w Nowym Jorku. Efektywnie i z wrodzoną wirtuozerią doprowadza do zamknięcia spraw związanych z fuzjami, przejęciami, a nawet rozwodami. Nikogo poza jego cichym rywalem Louisem Littem nie dziwi więc fakt mianowania go starszym partnerem w spółce Pearson & Harden.

 

Shameless II – serial obyczajowy, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorki, godz. 00:40
Drugi sezon serialu opowiadającego o dysfunkcyjnej rodzinie – ojcu alkoholiku, który interesuje się tylko zawartością butelki – i jego dzieciach, usiłujących jakoś ułożyć sobie dość beznadziejne życie. Fiona zrywa ze Stevem i wkrótce podrywa nowego chłopaka; Sheila przygotowuje się do wyprowadzki.

 

Dexter VII – serial sensacyjny, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+, piątki, godz. 22:00
Kolejny sezon serialu o najsympatyczniejszym seryjnym zabójcy świata. W nadchodzących odcinkach czeka widzów wiele emocji – nieoczekiwanie zginie jedna z głównych postaci serialu, poznamy dzieciństwo Dextera i jego siostry; w ręce policji wpadną dowody mogące świadczyć przeciwko Dexterowi… Debra usiłuje ułożyć swoje stosunki z bratem.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.