Canal+ premiery marca 2019

W marcu w Canal+ obejrzymy m.in.: thriller „Czerwona jaskółka„, film akcji „Deadpool 2„, film animowany „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska„,  komedia „Taxi 5”, komedia kryminalna „Raz się żyje” oraz dwa nowe seriale: „Zło jest zaraźliwe” i „Zło jest zaraźliwe”.

Skok stulecia
(Den of Thieves)

kinoakcji, USA, 2018

reżyser: Christian Gudegast

obsada: Gerard Butler, Pablo Schreiber, O’Shea Jackson Jr., 50 Cent

Spektakularne starcie dwóch sił – grupy niezwykle skutecznych agentów i gangu zdeterminowanego, aby doprowadzić do końca swój największy skok. Nietuzinkowe kino sensacyjne w stylu „Gorączki” Michaela Manna.

Nick Flanagan (Gerard Butler) cieszy się w przestępczym światku złą sławą. Policjant przewodzi grupą agentów, która zasłynęła likwidacją najbardziej niebezpiecznych gangów przy pomocy nadzwyczaj brutalnych metod. Wszyscy wiedzą, że Flanagan nigdy nie odpuszcza, a kto trafi na jego czarną listę, szybko trafia również za kratki. Ray Merriman (Pablo Schreiber) właśnie opuścił mury więzienia, gdzie w jego głowie zrodził się wizjonerski plan naakcję stulecia. Do tej pory w środowisku przestępczym tak śmiały skok uważany był za niewykonalny, Merriman ma się jednak za wystarczająco przebiegłego. Gdy do Flanagana dociera informacja o planowanym napadzie, jego ekipa w zdecydowany sposób wkracza do akcji. Merriman okazuje się jednak znacznie bardziejnikczemnym przeciwnikiem, niż można było przypuszczać…

PREMIERA: CANAL+, piątek, 1 marca, godz. 21:15

Rodzinka z przypadku
(Momo)

komedia, Francja, Belgia, 2017

reżyser: Vincent Lobelle, Sébastien Thiery

obsada: Christian Clavier, Catherine Frot, Sébastien Thiery

Państwo Priouxzastają w swoim domu ekscentrycznego Patricka, który utrzymuje, że jest ich synem.

André i Laurenceto bezdzietna para, mieszkająca na cichych przedmieściach Paryża. Małżeństwo wiedzie spokojne i raczej nudne życie. Pewnego dnia para odkrywa w swoim domu nieproszonego gościa – dorosłego mężczyznę posługującego się dziwacznym dialektem. Intruz przedstawia się jako Patrick i oznajmia zaszokowanym gospodarzom, że jest ich synem. André podejrzewa, że wraz z żoną padli ofiarą oszusta i naciągacza. Natomiast w Laurence budzi się nieposkromiony instynkt macierzyński. Kobieta przyjmuje z otwartymi ramionami nowego członka rodziny, a także jego żonę i psa… Wojna domowa jest nieunikniona.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 marca, godz. 21:30

Księżyc Jowisza
(Jupiter holdja)

dramat, Węgry, Niemcy, Francja, 2017

reżyser: Kornél Mundruczó

obsada: Merab Ninidze, Zsombor Jéger, György Cserhalmi

Postrzelony uchodźca niespodziewanie zyskuje moc lewitacji. Zadłużony lekarz chce wykorzystać cudowne umiejętności mężczyzny, aby wykaraskać się z kłopotów finansowych. Obraz brał udział w konkursie głównym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Młody imigrant, Aryan, zostaje postrzelony podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Ranny i przerażony, wkrótce trafia do obozu dla uchodźców. Odkrywa w sobie także nadprzyrodzone moce, co napawa go jeszcze większym strachem. Jego nowe umiejętności zauważa cyniczny lekarz obozowy Stern. Doktor jest przekonany, że na niecodziennym darze Aryana, którego wiele osób uznało za anioła, uda mu się zbić fortunę. Stern wraz z uchodźcą ucieka z obozu. W pościg za zbiegami rusza wściekły dyrektor placówki, Laszlo.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 marca, godz. 21:00

Nie taki znowu Święty Mikołaj

komedia, Polska,2018

reżyser: Piotr Matwiejczyk

Najnowszy film kontrowersyjnego twórcy kina niezależnego Piotra Matwiejczyka. Produkcja klasyfikowana przez reżyserajako „komedia familijna”.

Trzej przestępcy przebrani za św. Mikołaja i Elfy wdzierają się podstępem do przedszkola, by uprowadzić 6-letniego Brajana. Liczą, że wymuszą na ojcu wysoki okup. Nie doceniają jednak pomysłowości przedszkolaków. Przebiegłe maluchy dają bandziorom porządnie w kość.

PREMIERA: CANAL+ FILM, czwartek, 7 marca, godz. 00:00

Chiński łącznik
(China Salesman)

kino akcji, Chiny, 2017

reżyser: Tan Bing

obsada: Steven Seagal, Mike Tyson, JanickeAskevold, Dong-xue Li

Chińskaprodukcja z udziałem amerykańskiego boksera Mike’a Tysona i legendarnego gwiazdora kina akcji Stevena Seagala („Liberator”, „Nico – ponad prawem”).

JinYan przedstawiciel handlowy i inżynier zostaje wysłany przez swoją firmę w delegację do północnej Afryki. W imieniu koncernu ma negocjować warunki jego ekspansji na rynek afrykański. Rozmowy handlowe nie dochodzą jednak do skutku z powodu niestabilnej sytuacji w kraju. JinYan odkrywa, że konkurenci jego firmy zapłacili lokalnemu generałowi, aby wywołał zamieszki. Na ulicach wrze, a kraj staje na krawędzi wojny domowej. Szeregowy sprzedawca musi szybko zmienić się w nieugiętego wojownika.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 marca, godz. 21:00

Kobieta pracująca
(Isha Ovedet aka Working Woman)

dramat, Izrael, 2018

reżyser: Michal Aviad

obsada: Liron Ben-Shlush, Menashe Noy, Oshri Cohen

Przed młodą matką trójki dzieci stoi zadanie wyżywienia rodziny. Kobieta znajduje pracę jako asystentka wpływowego agenta nieruchomości, Benny’ego. Mężczyzna jest bardzo zadowolony z pracy podwładnej, lecz wkrótce zaczyna przekraczać granice.

Mała restauracja, którą prowadzi mąż Orny, nie prosperuje już od jakiegoś czasu. Dlatego to na kobiecie cięży obowiązek utrzymania rodziny. Orna podejmuje pracę w biurze znanego w branży agenta nieruchomości, Benny’ego. Na początku współpraca układa się doskonale, a młoda pracownica często otrzymuje pochwały od swojego szefa. Po czasie Benny jednak zaczyna nękać Ornę i zalecać się do niej. Życie w pracy staje się trudne do zniesienia. Orna musi zmierzyć się z upokorzeniem i lękiem przed bezrobociem oraz zawalczyć o swoją godność.

PREMIERA: CANAL+ FILM, piątek, 8 marca, godz. 21:30

Czerwona jaskółka
(Red Sparrow)

thriller, USA, 2018

reżyser: Francis Lawrence

obsada: Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts, Charlotte Rampling, Mary-Louise Parker, Ciarán Hinds, Joely Richardson, Jeremy Irons

Ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa pod tym samym tytułem. W rolę rosyjskiej agentki wciela się laureatka Oscara® Jennifer Lawrence.

Dominika Egorova wbrew swej woli odbywa szkolenie dla „jaskółek”, czyli wytrenowanych uwodzicielek, których zadaniem jest zdobywanie ściśle tajnych informacji dla rosyjskich służb specjalnych. Jej ciało ma stać s ię bronią w walce z wrogiem. Dominika ze wszystkich sił stara się nie utracić swej godności, choć w trakcie wyniszczającego szkolenia instruktorzy poddają ją najcięższym próbom. Po czasie staje się jedną z najbardziej niebezpiecznych agentek rosyjskiego wywiadu. Jej pierwsza misja to unieszkodliwienie agenta CSI, który prowadzi intensywną infiltrację rosyjskich struktur. Dwójka agentów wpada w pułapkę namiętności, co grozi zerwaniem z trudem zawiązanych sojuszy i destabilizacją sytuacji międzynarodowej.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 marca, godz. 21:00

Strażnicy cnoty
(Blockers)

komedia, USA, 2018

reżyser: Kay Cannon

obsada: Leslie Mann, John Cena, Ike Barinholtz

Rodzice próbują powstrzymać swoje córki przed uprawianiem seksu w noc balu maturalnego.

Rodzice trzech nastoletnich dziewczyn dowiadują się, że ich córki postanowiły utracić dziewictwo podczas balu wieńczącego rok szkolny. Zaniepokojeni postanawiają zrobić wszystko, aby dziewczętom nie udało się wywiązać z umowy.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 10 marca, godz. 21:30

W blasku nocy
(Midnight Sun)

melodramat, USA, 2018

reżyser: Scott Speer

obsada: Bella Thorne, Patrick Schwarzenegger, Rob Riggle

Nastolatka cierpi na chorobę, która uniemożliwia jej przebywanie na słońcu. Dolegliwość utrudnia jej nie tylko realizację marzeń, ale także zbliżenie się do chłopca, którym jest zauroczona. W rolach głównych ulubieńcy nastolatków Bella Thorne („Taniec rządzi”, „Rodzinne rewolucje”) i Patrick Schwarzenegger („Łowcy zombie”, „DearEleanor”).

17-letnia Katie cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która sprawia, że nawet najdrobniejszy promień słońca może jej bardzo poważnie zaszkodzić. Każdego dnia kryje się więc w domu za specjalnymi zasłonami. Towarzystwa dotrzymuje jej jedynie ojciec. Dopiero w nocy wychodzi na zewnątrz. Od pewnego czasu Katieobserwuje przez okno pewnego przystojnego chłopaka z sąsiedztwa, który bardzo jej się podoba. Marzenie dziewczyny o tym, by ich drogi się przecięły, wreszcie spełnia się.Kiedy dziewczyna gra na ulicy na gitarze, Charlie pojawia się obok, zauroczony jej muzyką. Uszczęśliwiona Katie postanawia jak najdłużej zachować swoją chorobę w tajemnicy…

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 marca, godz. 21:00

Neapol spowity tajemnicą
(Napoli velata)

melodramat, Włochy, 2017

reżyser: FerzanOzpetek

obsada: Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Anna Bonaiuto

W słonecznym Neapolu patolożka Adriana spędza upojną noc z nieznajomym. Następnego dnia mężczyzna zostaje znaleziony martwy, a lekarka musi przeprowadzić sekcję jego zwłok.Obraz został uhonorowany dwoma nagrodami David di Donatello przyznawanymi przez Włoską Akademię Filmową.

Podczas okultystycznej ceremonii w domu swojej ciotki, patolożka Adriana zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca Andreę. Dochodzi do zbliżenia między zafascynowaną sobą dwójką. Koniec tej historii nie przypomina jednak klasycznej love story. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, Adriana odkrywa, że martwym człowiekiem, który leży w prosektorium, jest nie kto innyjak Andrea.Patolożka postanawia na własną rękę zbadać okoliczności tajemniczej śmierci kochanka. Wtedy też w mieście pojawia się człowiek, który wygląda łudząco podobnie do zamordowanego chłopaka…

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 12 marca, godz. 20:00

Do zobaczenia w zaświatach
(Au revoirlà-haut)

kryminał, Kanada, Francja, 2017

reżyser: Albert Dupontel

obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Albert Dupontel, Laurent Lafitte

Najnowsze i najbardziej tryumfalne dzieło francuskiego aktora, reżysera i scenarzysty Alberta Dupontela. Film, który podbił serca francuskiej publiczności, został nagrodzony pięcioma Cezarami.

Listopad 1918 roku, koniec I wojny światowej. Kilka dni przed zawieszeniem broni drogi Edwarda Péricourt, niegdyś popularnego artysty, i Alberta Maillarda, skromnego urzędnika, krzyżują się. Porucznik Pradelle wydaje absurdalny rozkaz, który rujnuje życia dwóch mężczyzn i czyni z nich towarzyszy niedoli. W powojennej Francji szybko okazuje się, że bohaterscy i waleczni weterani są tylko ciężarem. Na domiar złego przyjaciele dowiadują się, że Pradelle zamierza zbić fortunę na ciałach poległych. Oburzenie popycha byłych żołnierzy do działania. Ich cel to odsunięcie diabolicznego oficera od władzy i upamiętnienie prawdziwych bohaterów narodu.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 13 marca, godz. 20:00

Świrnięty Mikołaj

komedia, Polska,2018

reżyser: Piotr Matwiejczyk

Ze szpitala psychiatrycznego ucieka pacjent. Choć wszyscy uważają go za niegroźnego, kradnie on kostium św. Mikołaja i zostaje omyłkowo uznany za… aktora, który ma odmienić Mikołajki 10-letniej dziewczynki!

Fałszywy Mikołaj otrzymuje zadanie rozweselenia dziewczynki pozostającej pod opieką pechowego i śmiertelnie nudnego wujka. Po śmierci mamy dziewczynka nie ma wielu powodów do radości, tym bardziej, że jej ojciec do reszty pochłonięty jest pracą. Za sprawą lekko świrniętego Mikołaja i dla niej Gwiazdka może okazać się wyjątkowym czasem.

PREMIERA: CANAL+ FILM, czwartek, 14 marca, godz. 00:00

Kickboxer: Odwet
(Kickboxer: Retaliation)

kino akcji, USA, 2018

reżyser: Dimitri Logothetis

obsada: Alain Moussi, Christopher Lambert, Jean-Claude Van Damme, Mike Tyson

Kolejna odsłona kultowej serii „Kickboxer”. Film z udziałem amerykańskiego boksera Mike’a Tysona oraz legendy kina akcji Jean-Claude’a Van Damme’a, któremu pierwsza część z 1989 roku zawdzięcza swój ogromny sukces.

Po pomszczeniu śmierci brata, Kurt Sloan przysięga, że nigdy więcej nie wróci do Tajlandii. Rok później zostaje on jednak podstępem schwytany i wywieziony do Bangkoku. Kurt trafia za kratki, gdzie dowiaduje się, że tajemniczy Thomas Moore chce, aby Sloan stoczył walkę z przerażającym zawodnikiem o imieniuMongkut. Jeśli się zgodzi, nie tylko odzyska wolność, ale zdobędzie też dwa miliony dolarów. Początkowo Kurt odmawia, lecz gdy jego żona zostaje porwana, jest zmuszony wziąć udział w pojedynku. Jeśli chce przeżyć tę walkę, musi ponownie przejść rygorystyczne szkolenie u swojego dawnego mistrza sztuk walki, Duranda.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 15 marca, godz. 21:00

Deadpool 2
(Deadpool 2)

kino akcji, USA, 2018

reżyser: David Leitch

obsada: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Eddie Marsan

Kontynuacja wielkiego marvelowskiego przeboju – „Deadpool 2”. Oszpecony w wyniku śmiertelnie groźnego ataku Wade Wilson wciąż ukrywa się w kostiumie superbohatera. Choć wygadany Deadpool ma jak najlepsze intencje, jego walka ze złem często przynosi więcej szkód niż pożytku.

Tym razem Deadpool zbiera grupę mutantów, aby wspólnie ochraniać chłopaka o nadnaturalnych mocach przed brutalnym cyborgiem podróżującym w czasie. Po stracie ukochanej Deadpool musi odrobić najważniejszą w życiu lekcję: jak być częścią rodziny.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 marca, godz. 21:00

Tajne źródło
(Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House)

biograficzny, USA, 2017

reżyser: Peter Landesman

obsada: Liam Neeson, Diane Lane, Josh Lucas, Michael C. Hall, Tom Sizemore, Bruce Greenwood, Noah Wyle

Mark Feltukrywający się pod pseudonimem „DeepThroat” pomaga parze dziennikarzy odkryć aferę Watergate. W roli słynnego informatora występuje LiamNeeson („Lista Schindlera”, „To właśnie miłość”).

Rok 1972. Dwójka dziennikarzy „Washington Post” Bob Woodward i Carl Bernstein zdobywają informacje na temat nielegalnych działań administracji prezydenta Richarda Nixona wymierzonych w jego politycznych przeciwników. Dzięki informatorowi o pseudonimie „DeepThroat” dziennikarzom udaje się obnażyć jedną z największych afer w historii USA, nazwaną aferą Watergate. Doprowadziła ona do ustąpienia prezydenta Nixona i gruntownych przeobrażeń na amerykańskiej scenie politycznej. Tożsamość informatora „Washington Post” pozostała tajemnicą przez ponad 30 lat. Dopiero w 2005 roku „Deep Throat” postanowił się ujawnić.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 17 marca, godz. 21:30

Oskarżona

Acusada (The Accused)
(Acusada aka The Accused)

kryminał, Argentyna, Meksyk, 2018

reżyser: GonzaloTobal

obsada: Lali Espósito, GaelGarcíaBernal, Leonardo Sbaraglia, InésEstévez

Młoda i piękna Dolores zostaje oskarżona o zabójstwo swej najlepszej przyjaciółki. Jej najbliżsi ze wszystkich sił starają się udowodnić niewinność dziewczyny. W tym czasie jednak zachowanie Dolores sprawia, że cała strategia obrony może okazać się nieprzydatna.

Dolores prowadziła życie pięknej i popularnej uczennicy klasy maturalnej aż do chwili, gdy znaleziono ciało jej najlepszej przyjaciółki. Dwa lata po tym zdarzeniu Dolores jest jedyną osobą oskarżoną o tę zbrodnię. Dziewczyna przyciąga uwagę mediów, które tworzą z niej celebrytkę i antybohaterkę. Każdy obywatel ma opinię na jej temat i wydaje swój własny wyrok w sprawie.

Dolores ostatnie dni przed rozprawą spędza w areszcie domowym, a jej rodzice ciężko pracują nad przygotowaniem jak najskuteczniejszej strategii obrony. W ich opinii najlepszy prawnik w kraju nie wystarczy: kontrolują każdy aspekt życia córki, od jej wyglądu, przez spożywane przez nią posiłki, aż po jej kontakty ze światem zewnętrznym.

Gdy rozprawa się zaczyna, a presja staje się niemal nie do wytrzymania, w rodzinie pojawiają się podejrzenia i mroczne tajemnice. Gdy każdy najmniejszy błąd może przesądzić o katastrofie, osaczona, coraz bardziej odizolowana Dolores naraża całą strategię na ryzyko.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 19 marca, godz. 20:00

Babcia w zamrażarce

Metti la nonna in freezer
(Metti la nonna in freezer)

komedia, Włochy, 2018

reżyser: Giancarlo Fontana, Giuseppe Stasi

obsada: Fabio De Luigi, Miriam Leone, Lucia Ocone

Simone, krnąbrny urzędnik, zakochuje się w Claudii, którą utrzymuje pobierająca skromną emeryturę babcia. Gdy starsza pani umiera, Claudia ukrywa ciało w zamrażarce oraz angażuje przyjaciół w ryzykowny przekręt, aby nie stracić środków do życia.

Czy można oszukiwać państwo, gdy państwo oszukuje ciebie? Przed takim dylematem staje Claudia – artystka, której państwowi zleceniodawcy nie wypłacają pensji. Kobiecie udaje się wiązać koniec z końcem tylko dzięki emeryturze babci. Gdy staruszka umiera, Claudia „zamraża” ją, aby wciąż móc pobierać w jej imieniu zasiłek aż do momentu, kiedy dostanie wreszcie wypłatę. Wszystko komplikuje się, gdy w artystce zakochuje się najbardziej nieprzekupny, a jednocześnie nieudolny przedstawiciel policji podatkowej. Aby przekręt się powiódł, Claudia będzie musiała uciec się do najbardziej wymyślnych sztuczek.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 20 marca, godz. 20:00

Voodoo tata

komedia, Polska, 2018

reżyser: Piotr Matwiejczyk

Komedia kontrowersyjnego twórcy kina niezależnego Piotra Matwiejczyka. Opowieść o 35-latku, który dosyć ma przytyków swojego ojca i tworzy laleczkę voodoo, dzięki której będzie mógł nim sterować.

Bohater filmu, mężczyzna w średnim wieku, żyje na garnuszku ojca. Rodzic ma dosyć już leniwego syna i podejmuje desperackie próby wpłynięcia na niego. Wysyła go do pośredniaka, wydaje mu polecenia i zakazy, próbuje układać życie. Nie spotyka się to z pozytywnym odzewem. Syn za namową kolegi tworzy laleczkę voodoo na podobieństwo ojca. Chce pokazać mu, jak to jest, kiedy ktoś steruje drugą osobą.

PREMIERA: CANAL+ FILM, czwartek, 21 marca, godz. 00:00

Chwała bohaterom
(Thank You for Your Service)

wojenny, USA, Indie, 2017

reżyser: Jason Hall

obsada: Miles Teller, Beulah Koale, Joe Cole, Amy Schumer, David Morse

Grupa żołnierzy powraca do ojczyzny z misji w Iraku. Euforia rodzin i chwała zdobyta na polu walki nie pomagają im jednak odnaleźć się w cywilnej rzeczywistości.

Żołnierze po powrocie do Stanów Zjednoczonych prześladowani są przez poczucie winy i traumatyczne wspomnienia z pogrążonego w wojnie Iraku. Nie potrafią odnaleźć spokoju w zaciszu własnych domów, dręczeni dramatycznymi doświadczeniami. Czują się opuszczeni przez państwo, które szybko o nich zapomina. Długotrwałe terapie nie dają skutku. Bez pracy i nadziei żołnierze widzą tylko dwie drogi ucieczki od nieznośnej sytuacji – powrót na misję albo… śmierć.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 22 marca, godz. 21:00

Taxi 5
(Taxi 5)

komedia sensacyjna, Francja, 2018

reżyser: Franck Gastambide

obsada: Franck Gastambide, Malik Bentalha, Bernard Farcy

Piąta część jednej z najpopularniejszych serii filmowych w historii kina. Tym razem akcja szalonej komedii sensacyjnej przenosi się do Maryslii.

Oficer policji i szalony mistrz kierownicy,Sylvain Marot, mimo swoich usilnych protestów zostaje przeniesiony do Marsylii. Przełożeni powierzają mu misję rozbicia włoskiego gangu, który terroryzuje region. Organizacja dokonuje spektakularnych napadów przy pomocy potężnego i niedoścignionego Ferrari. Ku rozpaczy Marota jego partnerem zostaje życiowy nieudacznik, Eddy Maklouf (Malik Bentalha). Maklouf zyskał sobie złą sławę najgorszego kierowcy w Marsylii. Jego nieudolność rzuca się w oczy tym bardziej, że Eddyjest siostrzeńcem słynnego Daniela, właściciela legendarnej białej taxi.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 marca, godz. 21:00

Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska
(Maya the Bee: The Honey Games)

animacja, Niemcy, Australia, 2018

reżyser: Noel Cleary, Sergio Delfino, AlexsStadermann

obsada: Franck Gastambide, Malik Bentalha, Bernard Farcy

Pełnometrażowa animacja o przygodach ulubienicy wielu pokoleń – Pszczółce Mai. Tym razem rezolutna pszczółka weźmie udział w zorganizowanych w stolicy Miodowych Igrzyskach.

Od samego rana w ulu mówi się tylko o jednym – w pszczelej stolic odbędą się Miodowe Igrzyska. Podekscytowana Maja marzy, aby wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy jej ula zostają pominięci i nie otrzymują zaproszenia na zawody. Na domiar złego Cesarzowa wydaje polecenie przekazania połowy miodowych zbiorów sportowcom. Królowa, choć świadoma jawnej niesprawiedliwości, nie zamierza się buntować. Co innego Maja – pszczółka postanawia wyruszyć do stolicy i pokazać Cesarzowej, co myśli o nierównym traktowaniu.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 marca, godz. 19:00

Sztuka kłamania
(Le retourduhéros)

komedia, Francja, Belgia, 2018

reżyser: Laurent Tirard

obsada: Jean Dujardin, Mélanie Laurent, NoémieMerlant

Gdy kapitan Neuville wyrusza na wojnę i mimo obietnic nie pisze listów do swej narzeczonej Pauline, jej siostra Elisabeth bierze sprawy w swoje ręce. Prowadzi ona z zakochaną dziewczyną fałszywą korespondencję, aż w końcu… uśmierca niesłownego zalotnika. Kiedy ten wraca z frontu, w domu młodych dam rozgrywa się prawdziwa komedia.

On – kapitan Neuville (Jean Dujardin), jest pozbawionym skrupułów, przebiegłym… tchórzem. Ona – Elisabeth (Mélanie Laurent), to szczera, rozważna i honorowa siostra niewinnej Pauline, czyli narzeczonej oficera. Gdy pewnego dnia kapitan musi pilnie udać się na front, zapewnia młodą ukochaną, że często będzie do niej pisał. Niestety nie nadsyła ani jednego listu. Elisabeth nie może znieść rozpaczy siostry, dlatego podrzuca jej fałszywe wiadomości, podszywając się pod niesłownego oblubieńca. Pewnego dnia kapitan niespodziewanie powraca do domu. W trosce o wrażliwe serce Pauline, Neuville i Elisabeth zmuszeni są brnąć w kolejne kłamstwa.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 26 marca, godz. 20:00

As Green As It Gets
(Grünerwird’snicht, sagte der Gärtner und flog davon)

komediodramat, Niemcy, 2018

reżyser: Florian Gallenberger

obsada: Elmar Wepper, Emma Bading, Monika Baumgartner

Wzruszająca opowieść o mężczyźnie w średnim wieku, który ucieka od przyziemnych problemów w swoim zdezelowanym dwupłacie. W trakcie podróży w nieznane uczy się na nowo czerpać radość z życia.

Georg „Schorsch” Kempter mieszka w małym bawarskim miasteczku i pracuje jako ogrodnik. Nie należy do rozmownych mężczyzn. Jego małżeństwo przeżywa kryzys, a na domiar złego Georg nie potrafi porozumieć się ze swoją córką. Jedyną radością w jego życiu są loty rozklekotanym dwupłatem. Pewnego dnia Georg pada ofiarą oszusta ze strony właściciela pola golfowego, który oskarża go o położenie trawy w złym odcieniu. Aby uniknąć bankructwa, ogrodnik wsiada do swojego samolotu i odlatuje.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 27 marca, godz. 20:00

Siedem sióstr
(SevenSisters)

kino akcji, Wielka Brytania, Francja, Belgia, 2017

reżyser: TommyWirkola

obsada: NoomiRapace, Glenn Close, Willem Dafoe

W świecie, w którym zgodnie z prawem można posiadać tylko jedno dziecko, siostry nazwane dniami tygodnia żyją w ukryciu. Gdy jedna z nich nie wraca do domu, reszta próbuje zapobiec najgorszemu. W obsadzie laureatka trzech Złotych Globów Glenn Close („Niebezpieczne związki”, „Układy”) oraz NoomiPapace(seria „Millennium”, „Prometeusz”) odgrywająca siedem różnych postaci.

Koniec XXI wieku. Ze względu na skrajne przeludnienie wprowadzone zostają drastyczne regulacje dotyczące dzietności – dozwolone jest posiadanie tylko jednego potomka. Specjalna służba wyłapuje i neutralizuje „nielegalne” dzieci. Gdy więc w rodzinie Settmanów na świat przychodzą siedmioraczki, rodzice muszą ukryć swoje córki. Każda z nich ma prawo opuszczać dom w określonym dniu tygodnia, dla świata mają pozostać jednak jedną osobą – Karen Settman. Przez lata ta skomplikowana gra prowadzona jest z powodzeniem, mimo narastającego terroru i inwigilacji. Jednak pewnego dnia Poniedziałek Settman nie wraca do domu…

PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 marca, godz. 21:00

Raz się żyje
(Gringo)

komedia kryminalna, Australia, USA, 2018

reżyser: Nash Edgerton

obsada: Joel Edgerton, Charlize Theron, David Oyelowo, Thandie Newton, Amanda Seyfried

Plejada gwiazd w nietuzinkowej komedii kryminalnej. W obsadzie CharlizeTheron („Monster”, „Królewna Śnieżka i Łowca”), David Oyelowo („Selma”, „Kamerdyner”), Amanda Seyfried („Mamma Mia”, „Chloe”) i SharltoCopley („Czarownica”, „Dystrykt 9”).

Harold nie wyróżnia się niczym i prowadzi miłe, stabilne życie: ma kochającą żonę, dom na przedmieściach i pracę w korporacji. Pewnego dnia mężczyzna odkrywa, że jego spokój był tylko pozorny. Przez lata pozwalał tym, którym ufał najbardziej, wykorzystywać się i oszukiwać. Gdy wyrusza w delegację do Meksyku wie już, że ma stać się kozłem ofiarnym w wielkim przekręcie. Harold zamierza jednak przechytrzyć tych, którzy chcieli wzbogacić się jego kosztem. Plan wydawał się doskonały, lecz mężczyzna nie przewidział, jak skomplikowany i bezlitosny jest świat meksykańskich karteli. Ścigany przez narko-bossa, płatnego zabójcę, swoich dawnych wspólników i FBI, Harold może liczyć tylko na siebie i pewną uroczą amerykańską turystkę.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 30 marca, godz. 21:00

Pełnia życia
(Breathe)

biograficzny, Wielka Brytania, 2017

reżyser: Andy Serkis

obsada: Andrew Garfield, Claire Foy, Hugh Bonneville, Tom Hollander

Historia mężczyzny cierpiącego na polio i jego oddanej żony, którzy pomimo przeciwności spełniali wspólne marzenia. W rolach głównych Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „Milczenie”, „Przełęcz ocalonych”) i nagrodzona Złotym Globem ClaireFoy („The Crown”, „Pierwszy człowiek”).

Robin jest przystojny, błyskotliwy, pełen potencjału i życiowej witalności. Bryluje w towarzystwie i przykuwa uwagę kobiet, lecz swoje serce oddaje Dianie, z którą wkrótce się zaręcza. Pewnego dnia Robin słyszy z ust lekarza diagnozę, która brzmi jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu. Z pomocą przychodzi mu jednak inwestor i wizjoner Teddy Hall. Dzięki jego zaangażowaniu Robinowi i Dianie udaje się opuścić oddział i żyć pełnią życia – wychowywać syna, wyruszyć w podróż dookoła świata i pomagać innym chorym.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 31 marca, godz. 21:30

FILMY DOKUMENTALNE

Morze Arabskie
(ArabianSeas)

seria dokumentalna, USA, 2018

Twórcy serii dokumentalnej odkrywają niezwykły podwodny świat wybrzeży Zjednoczonych Emiratach Arabskich i niezbadane dotąd rafy koralowe Omanu.

Zatoka Perska i Zatoka Omańska, a także całe Morze Arabskie to wciąż w dużej mierze nieznane akweny. Podwodny raj jest domem dla tysięcy fascynujących stworzeń. Występujące tylko w tym regionie żółwie, budzące podziw i grozę rekiny, ciekawskie krewetki chowające się w przeróżnych zakamarkach oraz drapieżne ryby – to wszystko czeka u wybrzeży Omani i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Seria dokumentalna odsłania sekrety majestatycznych głębin, które człowiek z kamerą odwiedza niezwykle rzadko.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 3 marca, godz. 10:00

Druga połowa kadru
(Half the Picture)

dokument, USA, 2018

reżyser: Amy Adrion

Dokument opowiadający o doświadczeniach nielicznych reżyserek tworzących w Hollywood. AmyAdrion, twórczyni filmu, wykorzystuje najnowszy raport rządowej Komisji ds. Równych Szans w Zatrudnieniu (EEOC) jako pretekst, aby porozmawiać z najbardziej cenionymi kobietami-filmowcami o ich ścieżkach kariery, bolączkach związanych z dyskryminacją w branży, inspiracjach i nadziejach na przyszłość.

JillSoloway, Miranda July, Lena Dunham czy Ava DuVernay podzielą się swoimi przeżyciami z pracy w Fabryce Snów. Opowiedzą o tym, jak ich matki dodawały im pewności siebie i motywowały do spełniania marzeń. A także zdradzą, w jak protekcjonalny i uwłaczający sposób niektórzy producenci podchodzą do kobiet zajmujących się reżyserią. Wszystkie artystki spróbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie mają takich szans, jak mężczyźni.

PREMIERA: CANAL+ FILM, piątek, 8 marca, godz. 20:00

KONCERT

Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live
(Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live)

koncert, Kanada, 2015

reżyser: Dick Carruthers

Zapis koncertu zespołu ImagineDragons z Toronto. Zdobywcy prestiżowej nagrody Grammy zaprezentowali przed piętnastotysięczną publicznością swój album „Smoke + Mirrors”, który osiągnął szczyty list przebojów po dwóch stronach oceanu.

„Smoke + Mirrors Live” z jednej strony ukazuje muzyków jako nieprzeciętnych showmanów, którzy swój muzyczny spektakl dopracowali do perfekcji, z drugiej jednak pozwala doświadczyć niezwykłej czułości, jaką artyści okazują swojej publiczności. Producentom filmu udało się uchwycić niecodzienną atmosferę wydarzenia, w trakcie koncertu fani śpiewali z ulubionym zespołem każdą piosenkę. Wspaniałe widowisko, w trakcie którego zaprezentowane zostały takie przeboje jak „Radioactive”, „I Bet My Life”, „Shots” czy „Demons”.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 18 marca, godz. 21:00

SERIALE

Zło jest zaraźliwe

Arctic Circle
(Arctic Circle)

serial kryminalny, Finlandia, Niemcy, 2018

reżyser: Hannu Salonen

obsada: Iina Kuustonen, Maximilian Brückner, PihlaViitala

Wśród lodowych krajobrazów fińskiej Laponii, policjantka Nina Kautsaloprzeszukuje starą chatkę, gdzie znajduje półżywą prostytutkę. Przeprowadzone badania krwi kobiety wykazują, że jest ona zakażona śmiertelnym wirusem.

Niemiecki wirusolog Thomas Lorenz dołącza do Niny w Laponii, aby zbadać tajemniczego wirusa. Aby rozwiązać zagadkę, naukowiec i policjantka będą musieli złamać prawo.

Odcinek 1.

Nina Kautsalo jest samotną matką pracującą jako policjantka w rodzinnym Ivalo. Podczas tropienia kłusowników Nina zagląda do zaniedbanej stodoły. Policjantka dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia – w pomieszczeniu znajduje nieprzytomną kobietę. Gdy wzywa posiłki, policja odnajduje ciała dwóch kobiet pochowane na farmie. Rozpoczynają się poszukiwania Raunoli, właściciela nieruchomości.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 5 marca, godz. 20:00

Odcinek 2.

Skuter śnieżny Raunoli zostaje odnaleziony na dnie rzeki, ale po jego właścicielu słuch zaginął. Stenius przydziela Ninę do pomocy Thomasowi, który bada wirusa. Policjantka złości się, że została odsunięta od śledztwa w sprawie zabójstwa.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 5 marca, godz. 21:00

Odcinek 3.

Na posterunku policji Raunola trzyma Ninę na celowniku, po czym nagle się poddaje. Podczas przesłuchania mężczyzna prosi policję o ochronę. Nina skłania go do składania zeznań, oferując mu opiekę psychiatrów i bezpieczne przewiezienie na południe Finlandii. Raunola przyznaje się do zabicia Reidera i dwóch prostytutek.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 12 marca, godz. 20:00

Odcinek 4.

Pomimo zapewnionej eskorty Raunola zostaje porwany w trakcie swojej podróży na południe. Nad ranem Gunilla nakrywa Ninę i Thomasa w pokoju hotelowym wirusologa. Tymczasem w rosyjskim Murmańsku tajemniczy i groźny Maxim torturuje Raunolę. Okazuje się, że przesłuchanie zlecił Cevikovic, na którego poluje Marcus.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 12 marca, godz. 21:00

Odcinek 5.

Kobieta w ciąży należąca do miejscowej sekty pojawia się w ośrodku medycznym. Thomas jest zmuszony odebrać poród. Niestety zarówno matka, jak i zdeformowane dziecko umierają. Po przeprowadzonych testach okazuje się, że oboje byli zarażeni wirusem. Mąż kobiety przyznaje, że korzystał z usług prostytutek. Oburzony Thomas żąda przebadania wszystkich członków sekty.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 19 marca, godz. 20:00

Odcinek 6.

Irina nie chce rozmawiać z nikim poza Niną. Policjantka wykorzystuje ten fakt, aby wymusić na Steniusie zgodę na powrót do śledztwa. Początkowo nieufna Irina powoli otwiera się przed Niną i opowiada jej o doświadczeniach z Murmańska, gdzie pracowała jako dziewczyna do zabawiania gości na imprezach. Wyznaje, że wraz z trzema innymi kobietami została porwana do Finlandii – miała być wykorzystywana jako niewolnica seksualna, a później zabita. Irina rozpoznaje Hamariego i Reidera, ale nie Raunolę. Kobieta jest śmiertelnie przerażona, że Cevikovic może ją dopaść.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 19 marca, godz. 21:00

Odcinek 7.

Stenius i Nikander odnajdują martwą Evgenyę – kobieta zamarzła na śmierć. Nina budzi się w pokoju hotelowym Thomasa.

Stenius i Nikanderwysyłają kobiety odnalezione w ciężarówce z powrotem do Rosji. Nikander przesłuchuje Esko, ale ten odmawia składania jakichkolwiek zeznań. Ylikorpi podejrzewa, że Esko nie był świadomy, że przewozi swoją ciężarówką uprowadzone kobiety.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 marca, godz. 20:00

Odcinek 8.

Strzał Raunoli omija Ninę. Policjantce udaje się odeprzeć atak Raunoli, ten jednak upada na swój nóż i umiera. Nina omawia całą sytuację ze swoją matką. Prosi ją, aby wybaczyła Maricie niesubordynację. Marcus kontaktuje się z Thomasem i Niną i przekazuje im informacje o Cevikovicu. Wyjawia też swoje motywacje.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 marca, godz. 21:00

Granica zbrodni

Pagan Peak
(Der Pass aka Pagan Peak)

serial kryminalny, Niemcy, Austria, 2018

obsada: Julia Jentsch, Franz Hartwig, Hanno Koffler, Nicholas Ofczarek

Najnowsza produkcja twórców zamówionego przez Netflixa niemieckiego serialu „Dark”. Akcja serialowego thrillera rozgrywa się w Alpach, gdzie dochodzi do rytualnych morderstw.

W Alpach na granicy niemiecko-austriackiej zostaje odnalezione dziwacznie ułożone ciało martwego chłopca. Do zbadania sprawy zostają przydzieleni Niemka Ellie i Austriak Gedeon. Dla policjantki śledztwo w górach jest pierwszym poważnym wyzwaniem wkarierze, podczas gdy mężczyzna całkowicie zatracił jakiekolwiek ambicje. Wkrótce śledczy znajdują kolejne miejsca zbrodni usiane mrożącymi krew w żyłach symbolami i ciałami ofiar sprofanowanymi po śmierci, co przywodzi im na myśl pogańskie rytuały.Wszystko wydaje się częścią większego, złowieszczego planu. Ellieczuje się pod coraz większą presją, aby zrozumieć motywy obłąkanych sprawców iich powstrzymać. Polowanie prowadzi partnerów w mroczne doliny, gdzie wciąż praktykowane są archaiczne alpejskie zwyczaje. Tam odkrywają paranoiczny świat mordercy.

Odcinek 1.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 marca, godz. 21:00

Odcinek 2.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 marca, godz. 22:00

Odcinek 3.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 14 marca, godz. 21:00

Odcinek 4.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 14 marca, godz. 22:00

Odcinek 5.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21 marca, godz. 21:00

Odcinek 6.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21 marca, godz. 22:00

Odcinek 7.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 marca, godz. 21:00

Odcinek 8.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 marca, godz. 22:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

2 myśli nt. „Canal+ premiery marca 2019

  1. w opisie niemieckiego filmu as green as it gets jest BŁĄD , jako twórcy filmu są wymienieni twórcy filmu sztuka kłamania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.