CANAL+, premiery lutego 2013, „Intruzi”, „Pokaż kotku, co masz w środku”, W ciemności”, „Jak ona to robi?”, „Kamuflaż 3”

PokazKotkuCoMaszwSrodku

CANAL PLUSW tym miesiącu Canal+ startuje z hasłem „Oskarowy luty”, obejrzymy m.in. film Agnieszki Holand „W ciemności”. Komedię „Jak ona to robi?” z Sarah Jessicą Parker,Piercem Brosnanem. Polską komedię „Pokaż kotku, co masz w środku”. W Klubie Filmu Polskiego „Trzy kolory” Krzystofa Kieślowskiego. Canal+ wyemituję również galę wręczenia Oscarów (transmisja na żywo), oraz skrót z gali wręczenia Cezarów. Obejrzymy również 3 sezon serialu „Kamuflaż”.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 1 lutego 2013, 21:00

Rozstanie (Jodaeiye Nader az Simin)

dramat, Iran, 2011, 117’ 56”

reżyseria: Asghar Farhadi

występują: Peyman Moaadi, Leila Hatami, Sareh Bayat, Shahab Hosseini, Sarina Farhadi

Nader (Peyman Moaadi) i Simin (Leila Hatami) to małżeństwo pochodzące z mieszczańskiej klasy średniej. Mieszkają w Teheranie razem z 11-letnią córką Termeh (Sarina Farhadi) i chorym na Alzheimera ojcem Nadera (Ali-Asghar Shahbazi). Parze nie układa się dobrze. Kroplą przepełniającą czarę goryczy jest brak porozumienia w kwestii wyjazdu z Iranu. Simin, chcąc zapewnić córce lepsze warunki życia, pragnie opuścić kraj. Nader, przede wszystkim ze względu na ojca, o emigracji nie chce słyszeć. Kobieta występuje o rozwód i wyprowadza się do rodziców. Tymczasem pracujący w banku Nader postanawia zatrudnić dla chorego ojca opiekunkę, ubogą i bogobojną Razieh (Sareh Bayat). Nie wie, że kobieta jest w ciąży i podjęła pracę bez zgody swego impulsywnego, tonącego w długach męża (Shahab Hosseini). Seria wydarzeń kolejnych kilku dni wikła Nadera i jego rodzinę w sieć kłamstw i manipulacji, które prowadzą go przed sąd, wystawiając na szwank honor.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 luty 2013, 20:00

I ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ… (The Vow)

melodramat, USA/Francja/Australia/Wielka Brytania/Niemcy, 2012, 100’

reżyseria: Michael Sucsy

występują: Rachel McAdams, Channing Tatum, Jessica Lange, Sam Neill, Scott Speedman

Paige (Rachel McAdams) i Leo (Channing Tatum) są młodym małżeństwem z Chicago. Ona jest początkującą rzeźbiarką, on – muzykiem i właścicielem studia nagrań. Pewnego dnia, wracając do domu z kina, na ośnieżonej ulicy w ich Saaba 900 uderza ciężarówka. Leo wychodzi z kraksy z lekkimi obrażeniami, Paige doznaje urazu czaszki i traci pamięć. Od tej chwili Leo jest dla niej obcym człowiekiem. Kobieta mentalnie staje się licealistką. Marzy o karierze prawniczki i nie może zrozumieć, dlaczego zerwała zaręczyny z Jeremym (Scott Speedman). Okazję chcą wykorzystać Rita (Jessica Lange) i Bill (Sam Neill). Próbują odzyskać córkę, która przez lata nie utrzymywała z nimi kontaktu. Leo stara się przywrócić jej pamięć. Przywołuje wspomnienia, pokazuje wspólne zdjęcia, do Paige nie przemawia to jednak. Postanawia więc sprawić, aby żona zakochała się w nim po raz drugi. Zaprasza ją na randkę.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 lutego 2013, 12:30

Dziadek do orzechów (The Nutcracker)

familijny/fantasy, Wielka Brytania/Węgry, 2009, 104’

reżyseria: Andriej Konczałowski

występują: Elle Fanning, John Turturro, Nathan Lane, Frances de la Tour

Wiedeń, lata dwudzieste XX wieku. Wychowywana w pięknym domu ze służbą 9-letnia Mary (Elle Fanning) spędza wigilię w towarzystwie stale dokuczającego jej młodszego brata, Maksa (Aaron Michael Drozin). Rodzice, chociaż bardzo ich kochają, są zbyt zajęci i nie poświęcają dzieciom należytej uwagi. Mary źle znosi pustkę wielkiego domu i tęskni za zabawą z przyjaciółmi. Świąteczną nudę przerywa wizyta ukochanego wuja Alberta (Nathan Lane), który przynosi dzieciom wyczekiwane podarunki. Mary otrzymuje Dziadka do Orzechów – drewnianą figurkę człowieczka o dużej głowie i cieniutkich nóżkach. Pod wpływem magicznej atmosfery świąt i nieograniczonej wyobraźni dziewczynki lalka ożywa, zabierając Mary do świata fantazji, w którym wszystko jest możliwe. W tej krainie zabawki nabierają ludzkich cech, a wszystko wydaje się znacznie większe niż w rzeczywistości. Wkrótce Mary odkrywa, że jej Dziadek do Orzechów to zamieniony w zabawkę książę, którego królestwo opanowane jest przez wojsko przebiegłego Króla Szczurów (John Turturro).

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 lutego 2013, 20:00

HAMLET 2

komedia, USA 2008, 88’

reżyseria: Andrew Fleming

występują: Steve Coogan, Catherine Keener, Amy Poehler, David Arquette, Elisabeth Shue, Marshall Bell, Melonie Diaz

Niespełniony aktor Dana Marschz (Steve Coogan) zostaje nauczycielem zajęć teatralnych w cieszącym się nie najlepszą opinią liceum w Tuscon w stanie Arizona. Na miejscu okazuje się, że jego uczniowie przypominają raczej gangsterów, niż przyszłych aktorów. Zdeterminowany Marschz postanawia porwać się ze swymi podopiecznymi na wielkie przedsięwzięcie – realizację własnej sztuki, kontynuacji szekspirowskiego „Hamleta”. Nauczyciel jest gotów zupełnie pogwałcić literacki oryginał, wprowadzić do niego postać Jezusa oraz cały szereg niepoprawnych politycznie treści. Wystawieniu kontrowersyjnej sztuki sprzeciwia się dyrektor szkoły (Marshall Bell). Do tego żona Dana, Brie (Catherine Keener), rzuca go, informując, że jest bezpłodny. Bliskiego załamania nauczyciela podtrzymują na duchu uczniowie gotowi zrealizować przedstawienie bez względu na wszystko.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 lutego 2013, 21:00

Martwe pole (Angle mort)

thriller, Kanada, 2011, 79’

reżyseria: Dominic James

występują: Karine Vanasse, Sébastien Huberdeau, Peter Miller, Edwin Jose Fernandez Collado

Eric (Sébastien Huberdeau) i Stephanie (Karine Vanasse) postanawiają wyjechać do Ameryki Łacińskiej, by pobyć trochę razem i podreperować swoje relacje. Przed wyjazdem Stephanie dowiaduje się z Internetu, że w kraju, do którego jadą, na drogach grasuje seryjny zabójca, który eliminuje pijanych kierowców, po czym podpala ich ciała. Na miejscu para wypożycza samochód. Najpierw zwiedzają stolicę, potem wyruszają w trudniej dostępne miejsca. W trakcie postoju na stacji benzynowej nierozstająca się ze swoim aparatem Stephanie robi zdjęcie nieznajomemu z twarzą pokrytą bliznami od poparzeń. Niespodziewanie budzi tym gniew mężczyzny, który rozpoczyna pościg za turystami swoją czarną półciężarówką.

 

wtorek, 5 lutego 2013, 21:00

Kiedy świnie mają skrzydła (Le cochon de Gaza)

komedia, Francja/Niemcy/Belgia, 2011, 94’

reżyseria: Sylvain Estibal

występują: Sasson Gabai, Baya Belal, Myriam Tekaïa, Gassan Abbas

Jafaar (Sasson Gabai), palestyński rybak z Gazy, ledwo wiąże koniec z końcem. Pewnego dnia po nocnym sztormie wypływa na połów, w którym główną zdobyczą jest świnia. Zwierzę, które podczas burzy musiało wypaść z transportu, stanowi dla biednego Palestyńczyka nie lada kłopot. Przez wzgląd na religię Jafaar nie może trzymać, a już na pewno zjeść świniaka. Nie może go też zabić, bo nie pozwala mu na to sumienie. Za radą znajomego fryzjera (Gassan Abbas) postanawia zarobić na nietypowym znalezisku. Do tego czas pod groźbą śmierci musi je skrzętnie ukrywać przed islamskimi fundamentalistami, izraelskim wojskiem, a nawet przed własną żoną Fatimą (Baya Belal). Dorodnego wieprza nie chce jednak nabyć ani ONZ-owski urzędnik (Ulrich Tukur), ani mieszkająca w Izraelu rosyjska Żydówka (Myriam Tekaïa), z którą rybak negocjuje przez druty kolczaste odgradzające Strefę Gazy od terytoriów izraelskich. Kobieta za to zgadza się kupić od Jafaara świńską spermę, która przyda jej się w prowadzonej hodowli.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 lutego 2013, 20:00

INTRUZI (Intruders)

thriller/horror, Hiszpania/USA/Wielka Brytania, 2011, 96’

reżyseria: Juan  Carlos Fresnadillo

występują: Clive Owen, Carice  van Houten, Daniel Brühl, Pilar López de Ayala, Ella Purnell, Izán Corchero, Lolita Chakrabarti

Siedmioletni Juan (Izán Corchero) mieszka w spokojnej dzielnicy Madrytu. Chłopca od pewnego czasu prześladują koszmarne sny, w których pojawia się tajemniczy człowiek pozbawiony twarzy. Sny Juana niepokoją jego matkę Luisę (Pilar López de Ayala), która postanawia poszukać pomocy. Ma nią służyć ma młody katolicki ksiądz, ojciec Antonio (Daniel Brühl). Tymczasem w Londynie dwunastoletnia Mia (Ella Purnell) natrafia na spisaną na kartce historię o potworze żyjącym w dziecięcych koszmarach. Wkrótce także i ją zaczyna nawiedzać widmo bez twarzy. Poza dziewczynką widzi je także jej ojciec John (Clive Owen). Granica między snem a jawą zaciera się. Na Mię czyha już intruz nie z tego świata.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 10 lutego 2013, 20:00

POKAŻ KOTKU, CO MASZ W ŚRODKU

komedia, Polska, 2011, 91’

reżyseria: Sławomir Kryński

występują: Jacek Borusiński, Krzysztof Stelmaszczyk, Iwona Wszołkówna, Jacek Braciak, Jan Frycz, Marian Dziędziel, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Maja Bohosiewicz, Izabela Kuna, Władysław Kowalski, Jan Nowicki, Andrzej Grabowski, Grażyna Szapołowska

PokazKotkuCoMaszwSrodkuAndrzej Zientara (Jacek Borusiński) jest 38-letnim kawalerem, który prowadzi wraz z owdowiałym ojcem Stanisławem (Marian Dziędziel) gospodarstwo rolne. Starszy brat Andrzeja, Zygmunt (Krzysztof Stelmaszczyk), jest komendantem komisariatu. Jego 18-letnia córka (Delfina Wilkońska) oficjalnie przygotowuje się właśnie do matury, a w tajemnicy przed rodzicami spotyka z Jackiem Paluchem (Filip Pławiak), z którym zachodzi w nieplanowaną ciążę. Tymczasem Stanisław Zientara oświadcza, że zamierza się ożenić. Jego wybranką jest tajemnicza była fryzjerka Zofia (Grażyna Szapołowska). Senior rodu podejmuje wszystkie oszczędności i jedzie z Andrzejem do Warszawy na zakupy, gdzie pieniądze traci. Komisarz Zygmunt Zientara potrąca samochodem jadącego na rowerze Jacka Palucha. Ucieka z miejsca wypadku, a nieprzytomny chłopak jego córki trafia do szpitala. Dochodzenie w tej sprawie wszczyna podwładny komendanta, policjant Marian (Jacek Braciak), który podrywa żonę Zygmunta. W lawinie niefortunnych wydarzeń uczestniczy także seksowna uczennica z niekonwencjonalnymi pomysłami (Maja Bohosiewicz), łasy na pieniądze i wdzięki niewieście leśniczy (Sławomir Orzechowski), dociekliwy ksiądz (Władysław Kowalski), wielki szu adwokatury (Jan Nowicki) i szef stacji benzynowej zawsze na gazie (Andrzej Grabowski).

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 12 lutego 2013, 21:00

Chłopiec na rowerze (Le gamin au vélo)

dramat, Belgia/Francja/Włochy, 2011, 83’

reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

występują: Thomas Doret, Cécile De France, Jérémie Renier, Fabrizio Rongione, Olivier Gourmet

Dwunastoletni Cyril (Thomas Doret), oddany przez ojca (Jérémie Renier) do domu dziecka, jest przekonany, że przebywa w nim jedynie chwilowo. Nie przyjmuje do wiadomości, że został porzucony i wszelkimi sposobami stara się odnaleźć tatę. Gdy próby telefonicznego kontaktu zawodzą, wymyka się z sierocińca na poszukiwania. Swoje kroki kieruje do mieszkania, w którym widzieli się po raz ostatni, jednak adres okazuje się nieaktualny. W trakcie ucieczki przed opiekunami przypadkowo wpada na fryzjerkę Samanthę (Cécile De France). Kobieta odkupuje sprzedany przez ojca przy przeprowadzce rower chłopca i zgadza się gościć u siebie Cyrila w weekendy. Wspólnie udaje się im odszukać ojca dziecka, który przyciśnięty do muru, stwierdza, że nie chce go znać. Desperacko spragniony męskiej akceptacji chłopiec, ulega wpływom osiedlowego dilera narkotyków Wesa (Egon Di Mateo). Młody mężczyzna wykorzystuje ufność Cyrila i angażuje go do planowanego przestępstwa.

 

CANAL+, środa, 13 luty 2013, 21:00

AWANTURA O SPADEK (Splitting Heirs)

komedia, Wielka Brytania, 1993, 84’

reżyseria: Robert Young

występują: Eric Idle, Rick Moranis, Barbara Hershey, Catherine Zeta – Jones, Sadie Frost, Stratford Johns, Brenda Bruce, William Franklyn, Richard Huw, John Cleese

Lata 60. XX wieku. Diuk (Jeremy Clyde) z brytyjskiej arystokratycznej rodziny Bournemouthów poślubia amerykańską modelkę Lucindę (Barbara Hershey). Z ich związku przychodzi na świat Thomas Henry Butterfly Rainbow Peace. Pewnego dnia beztroscy małżonkowie, którzy z upodobaniem oddają się uciechom w hipisowskich grupach, pozostawiają niemowlę bez opieki w wiklinowym koszyku, owinięte w kocyk z monogramem i srebrną grzechotką. Syn odnajduje się kilka dni później w budce telefonicznej przed słynnym londyńskim domem towarowym Harrods. Mija kilkadziesiąt lat. W firmie Bournemouthów pracuje jako broker 30-letni Tommy Patel (Eric Idle), który wychował się w wieloletniej hinduskiej rodzinie. Na polecenie przełożonego Tommy zajmuje się ważnym klientem z Nowego Jorku, ekscentrycznym Henrym Bullockiem (Rick Moranis). Mężczyźni zaprzyjaźniają się. Po śmierci diuka, który wypada za burtę luksusowego jachtu, okazuje się, że Henry jest synem zmarłego. Tommy dowiaduje się zaś, że został adoptowany. Wszczyna prywatne śledztwo. Odkrywa, że oddano go w wiklinowym koszyku, w którym był kocyk z monogramem i srebrna grzechotka. Jest niewątpliwie potomkiem Bournemouthów i jedynym dziedzicem książęcego rodu. Z pomocą prawnika Raoula P. Shadgrinda (John Cleese) postanawia udowodnić wszystkim, że panoszący się coraz bardziej Henry Bullock to podrzutek.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 lutego 2013, 20:00

JAK ONA TO ROBI? (I Don’t Know How She Does It)

komedia, USA, 2011, 86’

reżyseria: Douglas McGrath

występują: Sarah Jessica Parker, Greg Kinnear, Pierce Brosnan, Christina Hendricks, Kelsey Grammer, Seth Meyers, Olivia Munn, Jane Curtin, Mark Blum, Busy Philips, Sarah Shani, Jessica Szohr, Emma Rayne Lyle, Theodore i Julius Goldberg

Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) jest finansistką do spraw funduszy inwestycyjnych w bostońskiej filii wielkiej firmy z Nowego Jorku. Jej mąż Richard (Greg Kinnear) jest architektem, pracującym na własną rękę w domu. Wspólnie wychowują dwójkę uroczych dzieci: sześcioletnią Emily (Emma Rayne Lyle) i Bena (Theodore i Julius Goldberg). Kate lubi swoją pracę, spędza w niej dużo czasu, ale stara się pogodzić karierę zawodową z życiem rodzinnym. W swojej córki i jej zajęcia pozaszkolne angażuje się nie mniej, niż niepracujące matki. Wszyscy wokół zastanawiają się, jak ona to robi. Nie może tego pojąć jej najlepsza przyjaciółka i koleżanka z pracy, Allison Henderson (Christina Hendricks), która też jest matką. Druga koleżanka, Momo Hahn (Olivia Munn), pracoholiczka z alergią na dzieci, jest przerażona. Nieoczekiwanie dla Kate opracowany przez nią projekt funduszu powierniczego zyskuje uznanie w nowojorskiej centrali. Jej szef, przystojny wdowiec Jack Abelhammer (Pierce Brosnan), chce za pomocą tego funduszu sfinalizować umowę z bardzo ważnym klientem. Czasu jest mało. Kate musi przenieść się tymczasowo do Nowego Jorku. W tym czasie Richard zdobywa duży kontrakt architektoniczny. Jego realizacja jest dla niego podstawą dalszej egzystencji zawodowej.

 

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 17 lutego 2013, 20:00

W ciemności

dramat wojenny, Polska/Kanada/Niemcy, 2011  137’ 47”

reżyseria: Agnieszka Holland

występują: Robert Więckiewicz, Kinga Preis, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Skonieczny

Leopold Socha (Robert Więckiewicz) jest kanalarzem. Do skromnej pensji dorabia drobnymi kradzieżami, za które przed wojną siedział w więzieniu. W trakcie likwidacji lwowskiego getta Socha, razem z młodym pomocnikiem Szczepkiem (Krzysztof Skonieczny), natykają się na grupę Żydów, desperacko poszukujących schronienia. Są wśród nich ludzie o różnym statusie społecznym i majątkowym, których często nie łączy nic poza pragnieniem przetrwania. Za 500 złotych dziennie Socha zgadza się pomóc im ukryć się w kanałach, które zna jak nikt inny w mieście. Odtąd narażając na niebezpieczeństwo siebie, żonę Wandę (Kinga Preis) i córkę Stefcię (Zofia Pieczyńska), regularnie dogląda uciekinierów ze świadomością, że w każdej chwili może wpaść w ręce Niemców lub Ukraińców. Z czasem pieniądze i kosztowności Żydów kończą się. Polak, który z początku liczył jedynie na łatwy zarobek, decyduje się pomagać im bezinteresownie.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 18 lutego 2013, 21:00

Licho (Boogeyman)

horror, USA, 2012, 82’

reżyseria: Jeffery Scott Lando

występują: Eddie McClintock, Amy Bailey, Danny Horn, Emma Samms

Po tragicznej śmierci matki bracia Isaac (Danny Horn) i Jacob (Gabriel Steele) są wychowywani przez ojca policjanta (Eddie McClintock). Pewnego dnia podczas gry w futbol jeden z przyjaciół Isaaca wrzuca dla żartu telefon Jacoba przez okno starego domu należącego do zdziwaczałego starca, Skinnera. Nie mogąc liczyć na wsparcie starszego brata, Jacob sam udaje się na teren posesji, o której wśród miejscowej młodzieży krążą przerażające historie. W trakcie poszukiwań otwiera drzwi na poddaszu, nieświadomie uwalniając przetrzymywaną tam bestię o biblijnym rodowodzie. Chłopcy, spłoszeni nagłym pojawieniem się właściciela domu, uciekają. Skinner przerażony odkryciem, że stwór którego trzymał pod kluczem zbiegł, dostaje zawału. Chwilę potem leżącego mężczyznę dopada bestia. Okoliczności śmierci starca bada ojciec chłopców wspólnie z bliską jego sercu koleżanką z pracy, Rebeccą (Amy Bailey). Tymczasem w miasteczku zaczynają ginąć kolejne osoby.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 19 luty 2013, 21:00

MŁYN I KRZYŻ

dramat kostiumowy, Polska/Szwecja, 2011, 92’

reżyseria: Lech Majewski

występują: Rutger Hauer, Michael York, Charlotte Rampling, Joanna Litwin, Dorota Lis, Bartosz Capowicz, Mateusz Machnik, Marian Makula, Sylwia Szczerba

Rok 1564. Władana przez arcykatolickich Habsburgów Flandria skłania się ku kalwinizmowi i żąda autonomii. Filip II Hiszpański wprowadza politykę terroru dla innowierców. Szaleje inkwizycja. Pieter Bruegel (Rutger Hauer), na zamówienie antwerpskiego bankiera i kolekcjonera dzieł sztuki Nicolaesa Jonghelincka (Michael York), maluje „Drogę na Kalwarię”. W centralnym miejscu obrazu znajduje się młyn wzniesiony na skale, w dole tłum postaci różnych stanów i warstw społecznych zajętych swoimi codziennymi sprawami. Z domów wybiegają dzieci, handlarze przygotowują towary na sprzedaż, inni zajmują się posiłkiem, piciem wina, tańcem, miłością. Tylko Maria (Charlotte Rampling) rozpacza nad losem syna. Hiszpańscy siepacze prowadzą Jezusa na miejsce kaźni. Gdy nieszczęśnik upada pod ciężarem krzyża, mało kto pośród krzątaniny i zgiełku zwraca na to uwagę. Droga Krzyżowa jest tylko elementem pejzażu, który młynarz (Marian Makula) ogląda z krużganka kamiennego wiatraka…

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 22 lutego 2013, 21:00

MINISTER (L’exercice de l’État)

dramat polityczny, Francja/Belgia, 2011, 112’

reżyseria: Pierre Schöller

występują: Olivier Gourmet, Michel Blanc, Zabou Breitman, Laurent Stocker, Sylvain Deblé, Didier Bezace, Jacques Boudet, Arly Jover

Czterdziestokilkuletni Bertrand Saint-Jean (Olivier Gourmet) jest ministrem transportu, centrystą w ultraliberalnym rządzie republiki francuskiej. Na scenie politycznej nie ma ugruntowanego wizerunku i poza ambicją nic do zaoferowania. W sprawowaniu urzędu wspiera go wieloletni przyjaciel, dyrektor gabinetu Gilles (Michel Blanc) i rzeczniczka prasowa Pauline (Zabou Breitman). Pewnej nocy zapracowanego i zestresowanego Bertranda budzi z erotycznego snu telefon. Na górskiej drodze w zasypanych śniegiem Ardenach rozbił się autokar wiozący dzieci. Jest kilka śmiertelnych ofiar. Minister natychmiast udaje się na miejsce wypadku, pochyla w milczeniu nad zabitymi, a w wygłoszonym przemówieniu składa kondolencje rodzinom ofiar i obiecuje pomoc. Przed kamerami buduje wreszcie swój wizerunek medialny. Kontynuuje go następnie w porannej audycji na żywo, w której znany dziennikarz domaga się od niego określenia „własnej misji”. Przygotowane przez rzeczniczkę kwestie brzmią w jego ustach osobiście i szczerze. Jest przeciwny prywatyzacji dworców w Metz i Reims, chociaż projekt taki forsuje jego kolega z rządu, minister finansów Peralta (François Vincentelli).

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 lutego 2013, 20:00

CEZARY  2013  (SKRÓT)

W sobotę 23 lutego 2013 o 20:00 CANAL+ jako jedyny nadawca w Polsce pokaże relację z 38. gali wręczenia francuskich nagród filmowych Cezarów. W tym roku niespodziewanie na czele listy filmów z największą liczbą nominacji znalazł się „Camille redouble” Noémie Lvovsky z 13 szansami na statuetkę. Utrzymana w nostalgicznym tonie komediowa historia 40-letniej matki, która przenosi się w czasie do lat młodości, otrzymała nominacje m.in. dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz oryginalny i główną rolę kobiecą, w której pojawiła się sama Lvovsky. Piąty film w jej dorobku dołączył tym samym do grona rekordzistów pod względem liczby nominacji wśród tak znamienitych tytułów, jak „Amelia”, „Prorok” czy „Cyrano de Bergerac”. Nie jest natomiast niespodzianką ilość nominacji do Cezara dla nagrodzonego już Złotą Palmą w Cannes i Złotym Globem oraz  kandydującego aż w pięciu kategoriach do Oscara filmu „Miłość” Michaela Hanekego. Intymna historia małżeństwa z kilkudziesięcioletnim stażem stającego w obliczu postępującej choroby jednego z nich ma szansę zdobyć aż 10 Cezarów, w tym w najbardziej prestiżowych kategoriach: najlepszy film, reżyseria, scenariusz oryginalny, zdjęcia, i główne role (Jean-Louis Trintignant i Emmanuelle Riva). Dziennikarze dostrzegli podobieństwo z sytuacją sprzed roku, kiedy będący objawieniem „Poliss” zdobyło 13 nominacji, a faworyzowany „Artysta” – 10. Francuscy komentatorzy mają nadzieję, że ta analogia poprowadzi „Miłość” do oscarowego triumfu, jak miało to miejsce w przypadku filmu Michela Hazanaviciusa. W liczbie nominacji zrealizowany nad Sekwaną film słynnego austriackiego moralisty remisuje z kostiumową opowieścią o wiernej służącej Marii Antoniny w „Żegnaj, królowo” Benoît Jacquota. Wśród wielokrotnie nominowanych nie zabrakło wyczekiwanych obrazów uznanych francuskich twórców: Jacques’a Audiarda („De rouille et d’os”), Françoisa Ozona („Dans la maison”), a także rewelacyjnie przyjętego na światowych festiwalach „Holy Motors” Leosa Caraxa. Imponujący odwagą filmowy eksperyment nagrodzono dotychczas m.in. w Cannes i Toronto, a teraz może okazać się czarnym koniem paryskiej gali.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 lutego 2013, 20:00

The Artist  Artysta

reżyseria: Michel Hazanavicius

występują: Jean Dujardin, Berenice Bejo Monolith

kom.dram., romans Francja/Belgia/USA 2011

Hollywood, rok 1927. George Valentin (Jean Dujardin), amerykański gwiazdor kina niemego, jest u szczytu sławy. Premiera jego filmu, szpiegowsko-sensacyjnego „The Russian Affair”, wywołuje wielkie zainteresowanie, a Kinograph Studio i jego szef Al Zimmer (John Goodman) liczą na kolejny kasowy sukces. Tancerka Peppy Miller (Bérénice Bejo), jedna z wielbicielek Valentina, wypchnięta przypadkowo przed tłum fotografów, całuje swojego idola w policzek. Następnego dnia żona aktora, Doris (Penelope Ann Miller), ogląda z zazdrością w porannej prasie zdjęcia tego pocałunku i podobnie jak dziennikarze zastanawia się, kim jest dziewczyna. Valentin spotyka ponownie Peppy w Kinograph Studio podczas castingu i pomaga jej otrzymać angaż do filmu „The German Affair”. W kinie pojawia się dźwięk. George ignoruje ten fakt. Jego zdaniem to nowinka techniczna, która przeminie jak wiele innych. Pewny siebie odmawia udziału w nowym projekcie wytwórni. Film robi furorę, a kariera Valentina powoli gaśnie. Szansą na powrót na wielki ekran ma być jego autorski film. W produkcję wielkiego niemego przeboju gwiazdor inwestuje cały swój majątek, „Tears of Love” ponosi jednak kasową klęskę. Załamany, opuszczony przez żonę George wynajmuje małe mieszkanko na przedmieściu i pije na umór. Opiekuje się nim już tylko szofer jego limuzyny Clifton (James Cromwell) i towarzyszy wierny terier Uggie.  W filmie dźwiękowym wielką karierę robi natomiast Peppy Miller.

 
TRANSMISJA: CANAL+, niedziela, 24 lutego 2013, 02:00

OSCARY ®2013  (NA ŻYWO)  transmisja

W nocy z 24 na 25 lutego 2013 o 2:30 CANAL+ jako jedyny nadawca w Polsce przeprowadzi transmisję 85. gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej®. Transmisja ceremonii przyznania Oscarów 2013 w CANAL+ poprzedzi półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Dolby Theatre, w którym odbędzie się uroczystość. Widzów, którzy nie będą śledzili uroczystości przyznania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej na żywo, CANAL+ zaprasza na skróconą, 90‑minutową relację z imprezy we wtorek, 26 lutego o 21:00.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosi zwycięzców w 24 kategoriach. Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej nominacji zgromadził „Lincoln” Stevena Spielberga (12) i „Życie Pi” Anga Lee (11). Szanse na cenne statuetki otrzyma również komediodramat „Poradnik pozytywnego myślenia” Davida O. Russella, brytyjski musical „Les Miserables – Nędznicy” Toma Hoopera (po 8 nominacji) oraz polityczny thriller w reżyserii Bena Afflecka „Operacja Argo” (7 nominacji). Na uroczystości nie zabraknie polskiego akcentu: o trzeciego Oscara powalczy pracujący w Hollywood polski operator Janusz Kamiński, autor zdjęć do filmu „Lincoln”.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 25 lutego 2013, 22:30

Amphibious 3D HD / 3D Ekspedycja

reżyseria: Brian Yuzna

występują: Mohammad Aditya,Steven Baray Monolith

horror Holandia/Indonezja 2010

Biolog morski Skylar Shane (Janna Fassaert) udaje się do Indonezji w poszukiwaniu  śladów prehistorycznych form życia. Na miejscu urodziwa pani naukowiec zatrudnia prywatnego przewoźnika, kapitana Jacka Bowmana (Michael Paré), znającego wody Morza Południowochińskiego jak własną kieszeń. W trakcie ekspedycji Skylar natrafia na platformę do połowu ryb, na której, za cichym przyzwoleniem skorumpowanej policji, bezwzględni przemytnicy przymuszają dzieci do niewolniczej pracy. Wśród nich uwagę kobiety zwraca Tamal (Monica Sayangbati) sprzedana przez wuja jako chłopiec. Skylar jest zdeterminowana, by pomóc dziewczynce, która przypomina jej utraconą córkę. Tymczasem w pobliżu platformy pojawia się gigantyczny skorpion, który wynurza się z głębin i po kolei atakuje kolejnych członków załogi. Zdaniem Skylar skorupiak pochodzi sprzed milionów lat i przebudził się z uśpienia w wyniku wstrząsów sejsmicznych. Pojawienie się morskiego monstrum okazuje się mieć związek z losem Tamal.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 27 lutego 2013, 21:00
Mon pire cauchemar (My Worst Nightmare) Mój najgorszy koszmar

reżyseria: Anne Fontaine

występują: Isabelle Huppert,Benoit Poelvoorde Best

kom.rom Francja/Belgia 2011

Agathe (Isabelle Huppert) to władcza, wyjątkowo krytyczna i pewna siebie dyrektorka prestiżowej fundacji sztuki współczesnej. Razem z François (André Dussollier), równie obytym w towarzystwie partnerem, i ich dorastającym synem Adrienem (Donatien Suner) mieszka w przestronnym apartamencie w samym sercu Paryża. Podczas szkolnej wywiadówki Agathe poznaje Patricka (Benoît Poelvoorde), który swoją hałaśliwością i brakiem manier wzbudza w niej natychmiastową niechęć. Mężczyzna okazuje się ojcem Tony’ego (Corentin Devroey), najlepszego przyjaciela jej syna. Patrick żyje z dorywczych zajęć i zasiłków, zdobyte pieniądze przepijając w barach. Z powodu stałych problemów mieszkaniowych pomoc społeczna planuje mu odebrać opiekę nad synem. Pech chce, że Patrick jest jedyną osobą skłonną podjąć się pomocy w niedokończonym remoncie w domu Agathe. Nieokrzesany budowlaniec w mgnieniu oka przewraca poukładane życie pani domu do góry nogami.

 

TRZY KOLORY KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKEGO, KLUB FILMU POLSKIEGO:

KLUB FILMU POLSKIEGO: CANAL+, wtorek, 5 lutego 2013, 00:30

TRZY KOLORY. NIEBIESKI (Trois Couleurs. Bleu)

dramat, Francja/Polska, 1993, 94’

reżyseria: Krzysztof Kieślowski

występują: Juliette Binoche, Benoît Régent, Florence Pernel, Charlotte Véry, Hurques Quester, Jerzy Trela, Zbigniew Zamachowski

W życiu Julie (Juliette Binoche) dochodzi do ogromnego wstrząsu. Jej mąż, ceniony kompozytor, oraz jedyna córka ponoszą śmierć w wypadku samochodowym. Zrozpaczona kobieta porzuca luksusowy dom na wsi i przeprowadza się do małego mieszkania w Paryżu. Nikt z dawnych znajomych nie zna jej nowego adresu. Julie mieszka samotnie, unikając bliskich związków z innymi ludźmi. W jej życie usiłuje jednak wtargnąć były asystent męża Olivier (Benoît Régent), który od dawna darzy ją głębokim uczuciem. Aby wyrwać kobietę z odosobnienia, Olivier gotów jest nawet dokończyć wielkie dzieło tragicznie zmarłego kompozytora, utwór muzyczny, mający uczcić zjednoczenie Europy. Julie tymczasem odkrywa, że nie była jedyną kobietą w życiu swego męża.

KLUB FILMU POLSKIEGO: TRZY KOLORY KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO

CANAL+, wtorek, 12 lutego 2013, 00:25

Trzy kolory: Biały (Trois couleurs. Blanc)
dramat, Francja/Polska/Szwajcaria, 1993, 88’
reżyseria: Krzysztof Kieślowski
występuja: Janusz Gajos, Julie Delpy, Zbigniew Zamachowski

Francja. Polski imigrant Karol (Zbigniew Zamachowski) właśnie się rozwodzi. Jego żona Dominique (Julie Delpy) twierdzi, że mąż nie jest w stanie jej zaspokoić. Po rozwodzie Karol pozostaje bez mieszkania i pieniędzy. Upokorzony, pozbawiony środków do życia, próbuje zarobić na bilet powrotny do domu, grając w podziemiach metra na grzebieniu. Wtedy właśnie poznaje Mikołaja (Janusz Gajos), który obiecuje mu pomoc w powrocie do rodzinnego kraju. Wkrótce Karol spróbuje też zemścić się na żonie.

 

CANAL+, wtorek, 19 lutego 2013, 00:15

Trzy kolory: Czerwony (Trois couleurs. Rouge)
dramat, Francja/Polska/Szwajcaria, 1994, 95’
reżyseria: Krzysztof Kieślowski
występują: Frédérique Feder, Irène Jacob, Jean-Louis Trintignant

Młoda modelka Valentine (Irène Jacob) jadąc samochodem potrąca psa. Informacje z obroży pozwalają jej trafić do właściciela. Okazuje się nim emerytowany sędzia (Jean-Louis Trintignant), którego rozrywką i sposobem na zabicie samotności jest podsłuchiwanie telefonicznych rozmów sąsiadów. Wkrótce Valentine i sędzia zaprzyjaźniają się.

Nominowany do 3 Oscarów i zamykający trylogię „Trzy kolory” „Czerwony” jest ostatnim filmem w reżyserii zmarłego w 1996 roku Krzysztofa Kieślowskiego. Osią zainteresowania reżysera oraz współautora scenariusza, Krzysztofa Piesiewicza, jest tym razem przeznaczenie.

 

KLUB FILMU POLSKIEGO: CANAL+, wtorek, 26 stycznia 2013, 00:25

Sara 

koprodukcja CANAL+

obyczajowy, Polska, 1997, 107’

reżyseria: Maciej Ślesicki

występują: Bogusław Linda, Agnieszka Włodarczyk, Marek Perepeczko, Cezary Pazura, Stanisław Brudny, Sławomir Sulej, Dorota Maciejewska

Polska lat 90. Józef (Marek Perepeczko) jest jednym z najbardziej wpływowych i niebezpiecznych gangsterów. Jego oczkiem w głowie jest 16-letnia córka Sara (Agnieszka Włodarczyk). Z racji swojej „profesji” Józef ma wielu wrogów, by więc zapewnić córce pełne bezpieczeństwo wynajmuje dla niej ochroniarza. Leon (Bogusław Linda) to typowy twardziel, zamknięty w sobie mężczyzna, który mało mówi, za to szybko działa. Nie od razu przypada do gustu rozpieszczonej nastolatce, jednak stopniowo dziewczyna zaczyna w nim widzieć kogoś na wzór romantycznego rycerza. W końcu Sara, z właściwym jej wiekowi entuzjazmem, zakochuje się w Leonie. Wyboru córki nie akceptuje oczywiście ojciec. Sam Leon, mężczyzna po tragicznych przejściach, nie spodziewał się już w życiu takich uczuciowych niespodzianek. Nie potrafi określić, czy to co czuje do Sary jest tylko sympatią czy już miłością. Tymczasem Józef zaczyna wprowadzać w czyn groźby i nasyła na Leona swoich ludzi: Cezarego (Cezary Pazura) i Jasia (Sławomir Sulej).

 

 FILMY DOKUMENTALNE

W każdą sobotę godz. 14:30

Wildlife  Tajemnice zwierząt

serial przyrodniczy, Japonia, 2010,

reżyseria: Nobuhito Yamashita

Twórcy serialu zabierają widzów w najodleglejsze zakątki świata, by podglądać życie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas egzotycznych podróży odkrywają tajemnice m.in. wielkich kotów zamieszkujących afrykańską sawannę, wodnych drapieżników oraz ich ofiar. Zdjęcia zrealizowane w formacie HD pozwalają w pełni delektować się pięknem dzikiej przyrody.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:25

DARWIN W DOLINIE ŚMIERCI (Darwin)

dokument socjologiczny, Szwajcaria, 2011, 57’

reżyseria: Nick Brandestini

Dolina Śmierci w Kalifornii nie bez powodu nosi taką właśnie nazwę. To jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi, w którym notowane są rekordowe temperatury. A jednak nawet to nieprzyjazne, spalone słońcem miejsce jest dla niektórych domem. W Dolinie Śmierci istnieje liczące 35 mieszkańców miasteczko Darwin.

Nieliczni ludzie trafiający do Darwin odnoszą wrażenie, że znaleźli się w mieście duchów. Puste ulice, żadnego ruchu. Tymczasem mieszkańcy siedzą w domach, kryjąc się przed nieznośnym upałem i mogącą zerwać się w każdej chwili burzą piaskową. Położone na pustyni Mojave miasteczko jest miejscem, o którym zapomniały władze, a lokalna przedsiębiorczość niemal znikła. Nieliczni mieszkańcy żyją jakby w innym świecie – bez burmistrzów i szeryfów, kościoła, pracy czy nawet małych dzieci. Ich przeżycie zależy od linii wodnej ciągnącej się od szczytów pobliskich gór, gdzie wojsko przeprowadza tajne eksperymenty. Jeden przypadkowy wybuch – żartują tubylcy – i całe Darwin zniknie. I nikt tego nawet nie zauważy.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 lutego 2013, 21:00

NIEPOKONANI (Undefeated)

dokument socjologiczny, USA, 2011, 108’

reżyseria: Daniel Lindsay, T.J. Martin

Mówi się, że futbol amerykański buduje charakter. To nieprawda. Futbol ujawnia prawdziwy charakter. Trener Bill Courtney wie, co mówi. Prowadzi, mającą za sobą lata porażek drużynę szkolną i próbuje z nią wreszcie odnieść sukces. Walka zawodników o zwycięstwo odbywa się nie tylko na zielonej murawie, ale także poza nią.

Bill Courtney to twardy, charyzmatyczny i nieprzejednany człowiek. Jest biznesmenem, głową rodziny, członkiem religijnej wspólnoty. Po godzinach poświęca się zaś swojej wielkiej miłości – futbolowi amerykańskiemu. Jako trener szkolnej drużyny Manassas Tigers z nienajlepszej dzielnicy Memphis musi zdyscyplinować grupę trudnej afroamerykańskiej młodzieży i sprawić, by odniosła sukces w rozgrywkach play-off. Courtney pracuje z Tigers od kilku lat, a te upłynęły pod znakiem wiecznych porażek. W dodatku jego podopieczni mają osobiste problemy, którym także muszą stawić czoła. Nadszedł jednak sezon, w którym wszystko zaczęło się zmieniać.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 lutego 2013, 22:50

GONITWA Z BYKAMI W PAMPELUNIE (Bull Runners Of Pamplona)

dokument socjologiczny, Wielka Brytania, 2012, 56’

reżyseria: Aubrey Powell

– Jak nóż przez kiełbasę – tak Conor Canton opisał cios zadany mu rogami przez rozwścieczonego byka. Każdego roku tysiące podobnych mu śmiałków przybywają do hiszpańskiej Pampeluny, by wziąć udział w najbardziej ekstremalnej gonitwie świata. Jej cel to ucieczka przed stadem byków, stawką jest zdrowie lub nawet życie.

Co roku przez osiem lipcowych dni na ulice Pampeluny wybiega stado rozjuszonych byków. Każdy z nich waży po siedemset kilogramów. Stukot kopyt o miejski bruk to sygnał do ucieczki dla tłumu poszukiwaczy mocnych wrażeń. Weteran gonitw Julien Medina uczestniczy w świątecznych obchodach od czterdziestu lat. W tym czasie został poważnie poturbowany, ale go to nie zraża. – Nie jestem jeszcze gotów, by tylko obserwować to wszystko z balkonu – przekonuje Medina.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 17 lutego 2013, 19:30

W ŚWIETLE

wywiad, Polska, 2011, 26’

Film „W ciemności” Agnieszki Holland sprawił, że krytycy i kinomani przyznali wspólnym głosem: historia uciekinierów z getta ukrywających się we lwowskich kanałach robi wstrząsające wrażenie. Wrażenie tym większe, że historia wydarzyła się naprawdę. „W świetle” to rozmowa Agnieszki Holland z „dziewczynką w zielonym sweterku”, uczestniczką pokazanych na ekranie wydarzeń Krystyną Chiger.

Film sprawia, że widz poznaje, czym było życie w głodzie, zimnie i świadomości, że w każdej chwili wysłannicy okrutnego systemu mogą zjawić się, by potraktować go jak szczura mieszkającego w kanale – pisał o „W ciemności” recenzent brytyjskiego „Observera”. Obraz Agnieszki Holland zauważono na całym świecie, czego rezultatem była m.in. nominacja do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 18 lutego 2013, 22:30

ROSYJSKI LIBERTYN (Russian Libertine)

dokument socjologiczny, Finlandia, 2012, 52’

reżyseria: Ari Matikainen

Ustrój się zmienia, a Wiktor Jerofiejew pozostaje dysydentem. Pisarz o reputacji skandalisty był kiedyś solą w oku radzieckich władz, dzisiaj zaś nie szczędzi krytyki Putinowi.

Rosjanie mają dość autokratycznych zapędów prezydenta. Fala niezadowolenia coraz częściej przybiera formę protestów na ulicach Moskwy. Ludzie domagają się zmian, natchnieni nadzieją na nową Rosję. Choć przed nimi nadal długa droga, niezadowoleni obywatele znaleźli silnego sojusznika w Wiktorze Jerofiejewie, pisarzu, skandaliście i słynnym dysydencie.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 lutego 2013, 20:00

CEZARY  2013  (SKRÓT) 

W sobotę 23 lutego 2013 o 20:00 CANAL+ jako jedyny nadawca w Polsce pokaże relację z 38. gali wręczenia francuskich nagród filmowych Cezarów. W tym roku niespodziewanie na czele listy filmów z największą liczbą nominacji znalazł się „Camille redouble” Noémie Lvovsky z 13 szansami na statuetkę. Utrzymana w nostalgicznym tonie komediowa historia 40-letniej matki, która przenosi się w czasie do lat młodości, otrzymała nominacje m.in. dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz oryginalny i główną rolę kobiecą, w której pojawiła się sama Lvovsky. Piąty film w jej dorobku dołączył tym samym do grona rekordzistów pod względem liczby nominacji wśród tak znamienitych tytułów, jak „Amelia”, „Prorok” czy „Cyrano de Bergerac”. Nie jest natomiast niespodzianką ilość nominacji do Cezara dla nagrodzonego już Złotą Palmą w Cannes i Złotym Globem oraz  kandydującego aż w pięciu kategoriach do Oscara filmu „Miłość” Michaela Hanekego. Intymna historia małżeństwa z kilkudziesięcioletnim stażem stającego w obliczu postępującej choroby jednego z nich ma szansę zdobyć aż 10 Cezarów, w tym w najbardziej prestiżowych kategoriach: najlepszy film, reżyseria, scenariusz oryginalny, zdjęcia, i główne role (Jean-Louis Trintignant i Emmanuelle Riva). Dziennikarze dostrzegli podobieństwo z sytuacją sprzed roku, kiedy będący objawieniem „Poliss” zdobyło 13 nominacji, a faworyzowany „Artysta” – 10. Francuscy komentatorzy mają nadzieję, że ta analogia poprowadzi „Miłość” do oscarowego triumfu, jak miało to miejsce w przypadku filmu Michela Hazanaviciusa. W liczbie nominacji zrealizowany nad Sekwaną film słynnego austriackiego moralisty remisuje z kostiumową opowieścią o wiernej służącej Marii Antoniny w „Żegnaj, królowo” Benoît Jacquota. Wśród wielokrotnie nominowanych nie zabrakło wyczekiwanych obrazów uznanych francuskich twórców: Jacques’a Audiarda („De rouille et d’os”), Françoisa Ozona („Dans la maison”), a także rewelacyjnie przyjętego na światowych festiwalach „Holy Motors” Leosa Caraxa. Imponujący odwagą filmowy eksperyment nagrodzono dotychczas m.in. w Cannes i Toronto, a teraz może okazać się czarnym koniem paryskiej gali.

 

TRANSMISJA: CANAL+, niedziela, 24 lutego 2013, 02:00

OSCARY ®2013  (NA ŻYWO) transmisja

W nocy z 24 na 25 lutego 2013 o 2:30 CANAL+ jako jedyny nadawca w Polsce przeprowadzi transmisję 85. gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej®. Transmisja ceremonii przyznania Oscarów 2013 w CANAL+ poprzedzi półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Dolby Theatre, w którym odbędzie się uroczystość. Widzów, którzy nie będą śledzili uroczystości przyznania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej na żywo, CANAL+ zaprasza na skróconą, 90‑minutową relację z imprezy we wtorek, 26 lutego o 21:00.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 25 lutego 2013, 00:00

APPLE – HISTORIA MARKI (Apple, The Tyrannical Rule Of Cool)

dokument socjologiczny, Francja, 2011, 52’

reżyseria: Sylvain Bergère

Firma Apple początkowo była kojarzona z kontrkulturą. Obecnie jednak, zamiast stać w opozycji do głównego nurtu, dyktuje globalne trendy i wyznacza kierunki rozwoju. U źródeł sukcesu korporacji leży marketingowy geniusz Steve’a Jobsa, który wiedział jak sprawić, by logo firmy przedstawiające nadgryzione jabłko stało się synonimem innowacji i nowoczesności.

Steve Jobs zmarł 5 października 2011 roku. Wielu ludzi żegnało wówczas wpływowego biznesmena, jak gdyby był dobroczyńcą ludzkości i cywilizacyjnym prorokiem. To także jeden z efektów zarządzania wizerunkiem Apple. Wbrew wyobrażeniu niektórych, Jobs nie był wynalazcą, inżynierem, genialnym programistą ani pionierem nowych technologii. Z pewnością wiedział jednak jak na takich technologiach zarobić i w jaki sposób sprzedać je światu.

 

SERIALE

W soboty od 2013-02-23 

Covert Affairs III  Kamuflaż sezon 3 (16 odc.)

Reżyseria: Chris Ord, Matt Corman

występują: Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett

serial sensacyjny         USA 2012

kamuflaz3Tajne akcje CIA, płatni mordercy, zagraniczni agenci oraz zdrada – „Kamuflaż” idealnie łączy wszystkie elementy charakterystyczne dla opowieści szpiegowskich. Jest to bez wątpienia zasługa jednego z producentów serialu DOUGA LIMANA, którego można uznać za specjalistę od filmów szpiegowskich. Liman jest znany przede wszystkim z produkcji trylogii o Jasonie Bourne’ie oraz wyreżyserowania „Tożsamości Bourne’a”. Na tym jednak nie kończy się przygoda Limana z produkcjami o szpiegach, tajnych agentach i płatnych zabójcach. W 2005 roku wyreżyserował „Pana i panią Smith”, historię pary zabójców zagranych przez Angelinę Jolie i Brada Pitta. W 2010 roku został zaś reżyserem „Fair Game”, osadzonej we współczesnych realiach historii agentów CIA z Seanem Pennem i Naomi Watts w rolach głównych. Doświadczenia zdobyte na planie są widoczne w produkowanym przez Limana „Kamuflażu”.

W czwartki godz. 22:40

Kaboul Kitchen  Kabul Kitchen  (12 odc.)

Reż. Frederic Berthe, Jean – Patrick Benes, Allan Mauduit

Wyst. Gilbert Melki, Stephanie Pasterkamp, Simon Abkarian, Benjamin Bellecour, Marc Citti

serial komediowy Francja 2011

Afganistan, 2005 rok. George Bush jest prezydentem USA, Jacques Chirac – prezydentem Francji, a Jacky Robert właścicielem restauracji Kabul Kitchen w stolicy Afganistanu. Knajpa Jacky’ego to jedyne miejsce w mieście, gdzie  obcokrajowcy, pracownicy organizacji pozarządowych, żołnierze i dziennikarze mogą się zabawić w zachodnim stylu. W Kabul Kitchen sprzedawany jest alkohol, można tam popływać w basenie i popatrzeć na dziewczyny w bikini. Rozrywkowe życie Jacky’ego zmienia się, kiedy niespodziewanie w Kabulu pojawia się z jego córka Sophie, z którą dotychczas w ogóle nie utrzymywał kontaktów. Dziewczyna przyjeżdża do Afganistanu z misją humanitarną.

 

W czwartki po 2 odc. godz. 21:00

Transporter  HD Transporter  (12 odc.)

Reż. Luc Besson

Wyst. Chris Vance, Rachel Skarsten, Andrea Osvart

serial sensacyjny USA/Niemcy/Francja/Kanada 2012

Tytułowy Transporter to Frank Martin, były agent służb specjalnych, który dziś zarabia na życie jako kurier. Frank ma trzy zasady: nigdy nie zmienia warunków umowy, nie zagląda do przesyłek, nie chce znać żadnych nazwisk. Ci, którzy mają coś do przetransportowania i chcą to zrobić sprawnie i bez zbędnych pytań, zgłaszają się do Martina.
Jako wytrawny kierowca, mistrz sztuk walki i specjalista od survivalu, Frank nie narzeka na brak zleceń, a zwłaszcza na nudę. Ufa jedynie ludziom z najbliższego otoczenia: swojej partnerce, specjalistce od komputerów Carli, mechanikowi Dieterowi i zaprzyjaźnionemu inspektorowi policji Tarconiemu. To ścisłe grono powiększa się za sprawą Dalii, córki zamordowanego przyjaciela Franka oraz Juliette Dubois, pięknej, tajemniczej kobiety, dziennikarki zafascynowanej Transporterem.Ten francusko-kanadyjski serial przenosi na mały ekran postać Franka Martina, niekonwencjonalnego kuriera wykreowanego przez Luka Bessona w przeboju kina akcji „Transporter”. Hit roku 2002 doczekał się dwóch pełnometrażowych kontynuacji, zanim o jego bohatera upomniała się telewizja. Serialowy „Transporter” kontynuuje trop podjęty przez kinową trylogię, zaczyna się tam, gdzie kończy się ostatni film. Jest w nim mnóstwo akcji, walki i efektownych samochodowych pościgów. Każdy odcinek jest odrębną historią, która ma początek i szczęśliwe zakończenie, choć są wątki, które rozwijają się przez wszystkie odcinki pierwszego sezonu. To, co z pewnością odróżnia serial od produkcji kinowych to Chris Vance w tytułowej roli oraz kobiety Franka.

 

W każdą sobotę   godz. 16:50

LEVERAGE IV  Uczciwy przekręt IV (18 odc.)

Reż. John Rogers, Chris Downey

Wyst. Timothy Hutton, Gina Bellman, Christian Kane, Beth Riesgraf

serial sensacyjny  USA 2011

Kolejna seria przygód Neda Forda i jego zespołu. Dzielny team jak zwykle ucieka się do niezwykłych metod walcząc z najróżniejszymi wyzyskiwaczami: od firm farmaceutycznych i skorumpowanych szefów wytwórni płytowych po chciwych sprzedawców samochodów.

 

W każdą  środę około godz. 22:30

„Fate/Zero”  sezon 2  (12 odc.)

reż. Ei Aoki
serial anime Japonia  2011

Raz na 60 lat w mieście Fuyuki zbiera się siedmiu magów, którzy mają walczyć o cudowny artefakt, zwany Świętym Graalem. Do pokonania przeciwników wykorzystują nie tylko magię. Wystawiają do walki jednego ze słynnych bohaterów z dziejów ludzkości.

Rywalizacja jest zaciekła, a wszystkie metody walki uważa się za dozwolone. Graala chce zdobyć m.in. ród Einzbern, który pomimo swej nieposzlakowanej reputacji postanawia zatrudnić bezwzględnego maga-zabójcę Kiritsugu Emiyę, znanego z nieustępliwego charakteru i niekonwencjonalnych metod. Przez kolejne osiem lat Emiya przygotowuje się do zmagań o zdobycie cennego trofeum. W międzyczasie nawiązuje romans z Irisviel von Einzbern, która zostaje jego żoną. Kiedy przychodzi pora stanąć do walki, Kiritsugu czuje się rozdarty pomiędzy powinnością a rodziną. Tymczasem przeciwko niemu ma walczyć sześciu znakomitych przeciwników, w tym także jego arcywróg Kirei Kotomine, szalony ksiądz, który pragnie zabić Emiyę, aby zapełnić pustkę w swoim życiu. Wojna o Świętego Graala może mieć tylko jednego zwycięzcę.

 

EMISJE 3D

PARKI NARODOWE AMERYKI  (America’s National Parks)

PREMIERA: niedziele, godz. 20:00

seria dokumentalna 3D, USA, 2011, 46’

„Parki Narodowe Ameryki” to 5-cześciowy serial, będący podróżą po najbardziej znanych i najpiękniejszych parkach narodowych Stanów Zjednoczonych. Twórcy zabierają widzów do Yellowstone, zajmującego blisko 9000 km² najstarszego parku narodowego na świecie. Leżący w trzech różnych stanach jest znany z geotermalnych cudów natury: gejzerów i gorących źródeł, a także wulkanów i wodospadów. Kamera dokumentalistów zagląda również do Kalifornii, gdzie znajduje się objęty ochroną dekretem prezydenckim Abrahama Lincolna słynny park Yosemite, czyli polodowcowa dolina będąca przez wieki domem Indian Miwok i Pajutów. Seria prezentuje także Park Narodowy Arches, a w nim ukształtowane przez wiatr i wodę zachwycające kamienne łuki oraz pozostawione przez Indian Anasazi ryty naskalne. Z Utah film przenosi widzów do kalifornijskiej Doliny Śmierci, gdzie znajduje się miejsce najniżej położone na półkuli zachodniej, a w niektórych lokalizacjach piasek rozgrzewa się do temperatury blisko 100 stopni Celsjusza. Dolina znana jest również z zagadki geologicznej, którą są samoistnie przemieszczające się kamienie. Ostatnim miejscem, do którego zabiorą widzów twórcy serii jest Park Narodowy Wulkany Hawai’i. To krainy lawy, w której rządzi uznawany za święty dom bogini Pele wulkan Kīlauea i gdzie Hawajczycy składali ofiary bóstwu.

Dzięki technologia 3D twórcy umożliwiają wgląd w miejsca, do których normlanie trudno jest się dostać. Trójwymiar sprawia również, że widoczne są detale, których nie można dostrzec na zdjęciach czy tradycyjnych dokumentach.

 

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, niedziela, 24 lutego 2013, 20:00

CHINY BEZ TAJEMNIC odc. 6 (China Revealed)

seria dokumentalna 3D, Nowa Zelandia/Chiny, 2011, 46’

„Chiny bez tajemnic” to seria dokumentalna ukazująca najbardziej urokliwe i zdumiewające krajobrazy oraz budowle Państwa Środka. Dzięki dziesięciu godzinnym odcinkom widzowie wybiorą się w trójwymiarową podróż po miejscach mało znanych zachodniej cywilizacji.

W szóstej odsłonie serii widzowie zostaną zabrani do magicznej krainy Shangri-La. W 1933 roku James Hilton w powieści „Zaginiony horyzont” opisał tę mityczną dolinę, jako nieistniejącą orientalną utopię. O tamtego czasu trwały poszukiwania pierwowzoru tego miejsca. Oficjalnie znajduje się ono w chińskiej prowincji Yunnan. Tam właśnie udali się twórcy dokumentu, by dzięki technologii 3D przybliżyć widzom piękno tego rejonu.

 

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, poniedziałek, 25 lutego 2013, 22:30

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 25 lutego 2013, 22:30

EKSPEDYCJA (Amphibious 3D)

horror, Holandia/Indonezja, 2010, 83’

reżyseria: Brian Yuzna

występują: Michael Paré, Janna Fassaert, Francis Magee, Francis Bosco

Biolog morski Skylar Shane (Janna Fassaert) udaje się do Indonezji w poszukiwaniu  śladów prehistorycznych form życia. Na miejscu urodziwa pani naukowiec zatrudnia prywatnego przewoźnika, kapitana Jacka Bowmana (Michael Paré), znającego wody Morza Południowochińskiego jak własną kieszeń. W trakcie ekspedycji Skylar natrafia na platformę do połowu ryb, na której, za cichym przyzwoleniem skorumpowanej policji, bezwzględni przemytnicy przymuszają dzieci do niewolniczej pracy. Wśród nich uwagę kobiety zwraca Tamal (Monica Sayangbati) sprzedana przez wuja jako chłopiec. Skylar jest zdeterminowana, by pomóc dziewczynce, która przypomina jej utraconą córkę. Tymczasem w pobliżu platformy pojawia się gigantyczny skorpion, który wynurza się z głębin i po kolei atakuje kolejnych członków załogi. Zdaniem Skylar skorupiak pochodzi sprzed milionów lat i przebudził się z uśpienia w wyniku wstrząsów sejsmicznych. Pojawienie się morskiego monstrum okazuje się mieć związek z losem Tamal.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.