Canal+, premiery listopada 2019

W listopadzie Canal+ wyemituje m.in:, thriller „Wdowy”, kostiumowy „Faworyta”, film akcji „Alita: Battle Angel„, animowany „Klakson i spółka”, komedia „Szpieg, który mnie rzucił”, nowy polski serial „Żmijowisko”, nowe seriale „Hierro”, „Dziki Bill”, „Obserwowani” oraz finałowy 3 sezon serialu „Mr Mercedes”.

 

 

Winni
(Den skyldige (The Guilty))
thriller, Dania, 2018
reżyser: Gustav Möller
obsada: Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi

Operator numeru alarmowego odbiera telefon od porwanej kobiety, niestety połączenie się urywa i zaczyna się walka z czasem, aby ocalić porwaną.

Dzień jakich wiele w centrali odbierającej połączenia alarmowe. Operator, były funkcjonariusz policji, nie może doczekać się końca swojej zmiany. Niedzielni kierowcy, pijani imprezowicze oraz żartownisie blokujący numer powodują, że irytacja byłego policjanta rośnie. Wszystko się zmienia, gdy mężczyzna obiera telefon od porwanej kobiety, a samochód porywacza, w którym się znajduje, wiezie ją w nieznanym kierunku. W pewnym momencie, jeszcze przed uzyskaniem wszystkich niezbędnych informacji, połączenie niespodziewanie się urywa. Mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając  wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 1 listopada , godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 17 listopada , godz. 20:00
OD LAT DWUNASTU

 

 

 

Wdowy
(Widows)
thriller, USA, Wielka Brytania, 2018
reżyser: Steve McQueen
obsada: Viola Davis, Liam Neeson, Jon Bernthal, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Cynthia Erivo

Czterech kobiet nie łączy nic, poza olbrzymimi długami, które odziedziczyły po zmarłych mężach wplątanych w działalność przestępczą.

Veronica, Linda, Alice i Belle. Kobiety mieszkają w Chicago i mają kochających mężów. Nie wiedzą jednak, że ukochani skrywają niebezpieczną tajemnicę. Ich mężowie są uwikłani w działalność przestępczą, dokonują kradzieży kilku milionów dolarów i w wyniku pościgu nieszczęśliwie giną, a pieniądze przepadają. Teraz odpowiedzialność za spłacenie długu spada na ich niczego nieświadome żony. Kobietom nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zadbać o ich przyszłość.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 listopada , godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 3 listopada, godz. 20:00
OD LAT SZESNASTU

 

 

Instynkt matki
(Duelles (Mothers’ Instinct))
thriller, Francja, Belgia, 2018
reżyser: Olivier Masset-Depasse
obsada: Veerle Baetens, Anne Coesens, Mehdi Nebbou

W idyllicznej dzielnicy Brukseli nagła tragedia wywraca do góry nogami życie dwóch kobiet i ich rodzin. Alice i Céline zaczynają kwestionować relacje, które niegdyś były nie do podważenia.

Akcja filmu „Instynkt matki” rozgrywa się w na początku lat 60. ubiegłego wieku w sielankowej dzielnicy Brukseli. Alice i Céline są najlepszymi przyjaciółkami, podobnie jak ich mężowie oraz dzieci. W ich życiu dochodzi do niespodziewanej tragedii – śmiertelnego wypadku syna Céline. Alice staje się świadkiem tego zdarzenia. Od tego czasu, ich przyjaźń i relacje łączące bliskich znajomych stają pod znakiem zapytania. Céline zarzuca Alice udzielenie niedostatecznej pomocy przy wypadku synka, a Alice obawia się zemsty ze strony byłej przyjaciółki.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 5 listopada, godz. 20:00

 

Nasze wymarzone wakacje
(Premieres vacances (Our Happy Holidays))
komedia, Francja, 2018
reżyser: Patrick Cassir
obsada: Jonathan Cohen, Camille Chamoux, Camille Cottin

Marion i Ben poznają się na Tinderze i pod wpływem impulsu podejmują spontaniczną decyzję, aby wyjechać na wspólne wakacje do Bułgarii. Szybko okazuje się, że mieli odmienne wyobrażenia o tym, jak powinny wyglądać wymarzone wakacje.

Ona i on mieszkają w Paryżu i mają po trzydzieści lat. Jedyne co ich łączy to aplikacja Tinder, za pośrednictwem której się poznają i umawiają na pierwszą randkę. Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, to też po zaledwie dwóch tygodniach od pierwszego spotkania postanawiają wyjechać we wspólną podróż do Bułgarii. Wybierają się tam bez jasno ustalonego planu. Szybko okazuje się, że mieli zupełnie różne wyobrażenia na temat tego, jak mają spędzić swoje wymarzone wakacje. Wyjazd tylko uwypukla różnice w ich podejściu do życia i sprawia, że tinderowa sielanka zamienia się w koszmar.

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 6 listopada, godz. 20:00

 

 

Robin Hood: Początek
(Robin Hood)
przygodowy, USA, 2018
reżyser: Otto Bathurst
obsada: Taron Egerton, Jamie Foxx, Ben Mendelsohn, Eve Hewson, Jamie Dornan

Robin z Loxley wraca z wyprawy krzyżowej, aby odkryć, że jego majątek został splądrowany, a ukochana wyszła za mąż. Opętany żądzą zemsty postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców swojego miasta.

Robin z Loxley to zaprawiony w bojach krzyżowych mężczyzna, który właśnie wraca z jednej z wypraw w swoje rodzinne strony. Na miejscu jednak czeka go niemiła niespodzianka, jego zamek został bowiem splądrowany, ziemie skonfiskowane przez Szeryfa z Nottingham, a wybranka serca myśląc, że ten zginął podczas wyprawy, poślubiła innego mężczyznę. Zdesperowany, aby samodzielnie zacząć wymierzać sprawiedliwość, Robin chce stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham i obronić miasto, a także całe królestwo przed okropną zdradą. Mężczyzna musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią…

PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 listopada, godz. 21:00
CANAL+ FILM, niedziela, 10 listopada, godz. 22:00
OD LAT DWUNASTU

 

 

 

Faworyta
(The Favourite)
kostiumowy, Irlandia, USA, Wielka Brytania, 2018
reżyser: Yorgos Lanthimos
obsada: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult, Joe Alwyn

Anglia na początku XVIII wieku. Schorowana oraz u kresu swoich sił królowa Anna obejmuje brytyjski tron, ale w praktyce to nie ona, a jej bliska przyjaciółka Lady Sarah rządzi krajem. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy przybywa nowa służąca Abigail.

Na początku XVIII wieku Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale nie los żołnierzy na froncie pochłania uwagę dworu, a wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Królowa, która ma rządzić Anglią jest już schorowana, toteż krajem w praktyce rządzi Lady Sarah, jej długoletnia przyjaciółka. Kiedy na dwór przybywa nowa służąca Abigail, Sarah może się w pełni oddać sprawom politycznym oraz prowadzeniu wojny. Dzięki pojawieniu się na dworze królewskim, Abigail ma możliwość powrotu do swych arystokratycznych korzeni oraz zyskania przychylności niczego nieświadomej królowej Anny.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 listopada, godz. 21:00
OD LAT SZESNASTU

 

 

 

Alita: Battle Angel
(Alita: Battle Angel)
Film akcji, Argentyna, Kanada, USA, 2019
reżyser: Robert Rodriguez
obsada: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali,

Dziewczyna-cyborg budzi się ze śpiączki i nie pamięta gdzie, ani kim jest. Przebywa pod bezpieczną opieką doktora, ale kiedy przypadkiem odzyskuje pamięć, jej życie zmienia się nie do poznania.

Alita zostaje obudzona przez doktora Ido, który dzięki przeprowadzonym badaniom, wie że w ciele cyborga znajduje się serce oraz dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Znajdują się oni w świecie przyszłości, którego dziewczyna zupełnie nie rozpoznaje. Aby sprawnie funkcjonować w nowej rzeczywistości, dziewczyna musi nauczyć się zasad życia w społeczności Miasta Złomu. W trakcie gdy Ido chce chronić tę niesamowitą i jedyną w swoim rodzaju osobę przed jej własną historią oraz niebezpieczeństwem czyhającym na nią w mieście, jej nowy przyjaciel, Hugo, pomaga jej przywrócić pamięć. Alita odkrywa w sobie niezwykłe zdolności bojowe i przy ich użyciu musi stawić czoła tym, którzy stoją u władzy i pragną przejąć nad nią kontrolę.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 listopada, godz. 18:30

 

 

 

 

Tel Awiw w ogniu
(Tel Aviv on Fire)
komedia, Luxemburg, Belgia, Izrael, Francja, 2018
reżyser: Sameh Zoabi
obsada: Kais Nashif, Lubna Azabal, Yaniv Biton

Salam, Palestyńczyk mieszkający na terenie Izraela, po spotkaniu z izraelskim żołnierzem, przypadkowo zostaje scenarzystą popularnej telenoweli. Ma tylko jeden problem – nie umie pisać scenariuszy.

Salam, 30-letni Palestyńczyk mieszkający w Jerozolimie, pracuje jako stażysta na planie popularnej palestyńskiej opery mydlanej „Tel Awiw w ogniu”. Każdego dnia, aby dotrzeć do studia nagrań, musi przekroczyć punkt kontrolny na izraelskiej granicy. Żołnierze zwracają na niego uwagę i prowadzą go do dowódcy, Assiego. Okazuje się, że jego żona jest wielką fanką oper mydlanych. W zamian za przepuszczenie Salama na palestyńską stronę, dowódca żąda od niego zdradzenia zakończenia telenoweli, a nawet zmiany scenariusza na swoją wersję historii. Salam proponuje pomysły Assiego na planie telenoweli i dostaje awans na scenarzystę kolejnych odcinków. Assi pomaga Salamowi pisać scenariusze w zamian za palestyński hummus i obietnicę, że fabuła opery zakończy się weselem.

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 12 listopada, godz. 20:00
OD LAT DWUNASTU

 

 

 

Maria, królowa Szkotów
(Mary Queen of Scots)
biograficzny, Wielka Brytania, USA, 2018
reżyser: Josie Rourke
obsada: Saoirse Ronan, Margot Robbie, Jack Lowden, Joe Alwyn

„Maria, królowa Szkotów” to historia charyzmatycznej Marii Stuart, która z rzadko spotykaną zawziętością, uparcie walczyła o swoje prawo do angielskiego tronu.

Wiernie oddana historia barwnej postaci, która w wieku niespełna dwudziestu lat zmieniła bieg historii XVI wiecznej Anglii. Maria Stuart w wieku zaledwie 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała i sprzeciwiając się tradycji, a także powszechnie przyjętym obyczajom, odmówiła ponownego zamążpójścia. Po powrocie do Szkocji miała odzyskać należny jej tron, jednak zarówno Szkocja jak i Anglia były w tym czasie pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie bacznie obserwowały swoje poczynania, jednocześnie tocząc podstępną grę, w której stawką była władza nad potężnym mocarstwem.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 15 listopada , godz. 21:00

 

 

Klakson i spółka
(Wheely)
animacja, Malezja, Malediwy, Brunei, Djibouti, 2018
reżyser: Yusry Abd Halim

Kiedy piękna czerwona wyścigówka wpada w tarapaty, Klakson z pomocą swoich przyjaciół rusza jej na ratunek. Musi stawić czoła gangu samochodów, które mają wobec Belli złowieszcze zamiary.

Klakson był niegdyś aspirującym rajdowcem, jednak po fatalnym wypadku, w którym ucierpiały jego lakier, reflektory oraz maska, nie zostało mu nic innego jak zostać skromną taksówką kursującą po ulicach wielkiej metropolii. Zna tutejsze ulice na wylot, a także wie z kim trzymać sztamę, bądź komu lepiej nie wjeżdżać w drogę. Pewnego razu, gdy urocza czerwona wyścigówka wpada w kłopoty, Klakson postanawia ruszyć jej na ratunek i stanąć maska w maskę z ciężarówkami, którym nie straszne są nawet radiowozy. Taksówka z piskiem opon rusza do boju, aby pomóc pięknej Belli.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 listopada , godz. 19:00

 

Zatrute pióro
(Quills)
biograficzny, 2000, Wielka Brytania, Niemcy, USA
reżyser: Philip Kaufman
obsada: Geoffrey Rush, Kate Winslet, Joaquin Phoenix, Michael Caine

Francja w okresie rewolucji. Markiz de Sade, autor skandalizujących powieści, które szokują opinie publiczną, zostaje osadzony w Charenton, przytułku dla obłąkanych. Ośrodek prowadzi ojciec Coulmier, młody ksiądz o liberalnych poglądach.
Markiz kontynuuje pisanie i wystawia sztuki w amatorskim teatrze. Aktorami są inni pensjonariusze przytułku: podpalacz Dauphin, fetyszysta Pitou, szaleniec Cleante, który wierzy, że jest ptakiem i Bouchon, kat, który popadł w obłęd. Rękopisy kolejnych powieści markiza przemyca poza mury przytułku młoda praczka Madeleine „Maddy” LeClerc. Jeden z bluźnierczych egzemplarzy powieści „Justyna” trafia do Napoleona Bonaparte. Cesarz wysyła do Charenton swego zaufanego lekarza, specjalistę od tortur. Doktor Royer-Collard uważa, że stosując surowe kary i tortury można nauczyć obłąkanych życia w normalnym świecie. Działając z polecenia cesarza, mężczyzna wprowadza w przytułku zasadnicze zmiany, ale jego drakońskie metody wzbudzają stanowczy sprzeciw ojca Coulmiera. Wybucha konflikt, który doprowadza do tragedii.
PREMIERA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 18 listopada, godz. 20:00

 

 

 

Naga Normandia
(Normandie nue)
komedia, Francja, 2018
reżyser: Philippe Le Guay
obsada: François Cluzet, François-Xavier Demaison, Julie-Anne Roth

Aby uratować podupadające miasteczko, burmistrz postanawia przekonać mieszkańców do wzięcia udziału w ciekawej sesji zdjęciowej.

Spadające ceny wyrobów spowodowane przez import tanich, zagranicznych towarów sprawiły, że urocze miasteczko Mêle-sur-Sarthe w Normandii przechodzi prawdziwy kryzys. Kolejnym rolnikom grozi bankructwo, a nastroje w miasteczku już dawno przestały być pozytywne. Burmistrz robi wszystko, aby nagłośnić sprawę w krajowych mediach, niestety kłopoty normandzkiego miasteczka nie interesują dosłownie nikogo. Sytuacja jest beznadziejna. Pewnego dnia burmistrz dostrzega światełko w tunelu. Do miasteczka przybywa amerykański fotograf, który widzi to miejsce, jako idealne tło do jego następnej sesji zdjęciowej. Dodatkowo chce zaangażować do niej wszystkich mieszkańców. Haczyk? Wszyscy muszą pozować nago!

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 19 listopada, godz. 20:00

 

 

 

Pokój na dwa tygodnie
(Thicker Than Water)
thriller, Kanada, 2019
reżyser: Caroline Labrèche
obsada: Andrea Roth, Kayleigh Choiniere, Katie Douglas

Rodzina próbuje się pozbierać po śmierci nastoletniego syna. Jest to wyjątkowo trudne dla matki, która na rok po jego odejściu wciąż przeżywa stratę. Wszystko się zmienia, gdy do ich domu wprowadza się młody chłopak.

Minął rok odkąd Paige i Nathan Decker stracili swojego nastoletniego syna Zacha. Chłopak zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków i dla wszystkich było to wyjątkowo trudnym przeżyciem. Ojciec Nathan i drugie dziecko, córka Addie, powoli wracają do normalnego życia, jednak Paige nie jest w stanie poradzić sobie z emocjami. Nadal ogarnia ją żal, jest wycofana i niezdolna do pracy. Aby załatać dziurę w domowym budżecie spowodowaną bezrobociem Paige, rodzina postanawia wynająć sypialnię gościnną. Do domu wprowadza się młody student o imieniu Brandon, który do złudzenia przypomina ich zmarłego syna. Dzięki chłopakowi Paige udaje się powoli wyjść ze skorupy. Nathan i Addie są bardzo zadowoleni z powrotu Paige do zdrowia, ale gdy Brandon zaczyna się zbytnio z nimi spoufalać, na jaw wychodzi mroczna prawda o chłopaku.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 22 listopada , godz. 21:00

 

 

 

Szpieg, który mnie rzucił
(The Spy Who Dumped Me)
komedia akcji, Kanada, USA, 2018
reżyser: Susanna Fogel
obsada: Mila Kunis, Kate McKinnon, Justin Theroux

Audrey i Morgan to najlepsze przyjaciółki. Kobiety zostały nieświadomie uwikłane w międzynarodowy spisek. Problemy zaczęły się, kiedy były chłopak Audrey pojawił się w ich mieszkaniu wraz ze śledzącymi go zabójcami.

Audrey jest ładną, aczkolwiek nie wyróżniającą się dziewczyną. Stroni od szalonych przygód i woli raczej unikać ryzyka, niż świadomie pakować się w kłopoty. Jedynym „szaleństwem”, na które sobie pozwala jest jej nieprzewidywalna przyjaciółka Morgan. Ich spokojne do tej pory życie wywraca się do góry nogami, gdy wychodzi na jaw prawda o byłym chłopaku Audrey. Drew okazuje się być tajnym superagentem, który jest na celowniku całego oddziału zawodowych zabójców. Dziewczyny zostają wplątane w sam środek akcji, która poskutkuje zmianą tożsamości, podróżą do Europy oraz stanięciem do walki z armią facetów.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 listopada , godz. 21:00
CANAL+ FILM, poniedziałek, 25 listopada, godz. 22:00
OD LAT SZESNASTU

 

 

 

Czego życzy sobie kobieta
(All I Wish)
komedia romantyczna, USA, 2017
reżyser: Susan Walter
obsada: Sharon Stone, Tony Goldwyn, Famke Janssen, Ellen Burstyn

Życie Senny obraca się wokół projektowania ubrań oraz poszukiwań prawdziwej miłości. Z tym pierwszym radzi sobie świetnie. W życiu prywatnym nie pojawia się jednak żaden mężczyzna, z którym mogłaby spędzić resztę życia. Do czasu…

Jedynymi stałymi w życiu Senny są praca, jej przyjaciele oraz ciągle rosnące długi na karcie kredytowej. Kobieta cały czas szuka tego jedynego, ale nie jest tak łatwo znaleźć osobę, która spełni jej wszystkie wymagania. Nawet pomoc najlepszej przyjaciółki w poznawaniu nowych kandydatów nie przynosi żadnych skutków. Wszystko się zmienia, gdy w dzień swoich urodzin poznaje Adama. Mężczyzna nie jest już młody, tak jak większość jej wybranków, nie jest nawet aktorem, ani gwiazdą rocka. Jednak Senna widzi w nim coś fascynującego. Po zakończonym spotkaniu sądzą, że już nigdy się nie spotkają. Tymczasem życie płata Sennie figla i dokładnie rok później, znów w jej urodziny, wpada na Adama. Czy tym razem wezmą życie za rogi i wykorzystają daną im szansę?

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 26 listopada, godz. 20:00
OD LAT DWUNASTU

 

 

 

Przerwa w programie
(Radio Silence)
thriller, Kanada, 2019
reżyser: Philippe Gagnon
obsada: Georgina Haig, John Ralston, Carrie-Lynn Neales

Na antenie audycji radiowej dr Jill Peterman, specjalistki ds. związków, słuchaczka popełnia samobójstwo. Po tym wydarzeniu dr Jill nie może się pozbierać. Kiedy po roku udaje jej się wrócić do pracy, kobieta wpada w sieć tajemnic i kłamstw.

Dr Jill Peterman jest terapeutką doradzającą w sprawach relacji oraz związków. Prowadzi nawet własny program na antenie radia, który cieszy się bardzo dużą popularnością telefonów od słuchaczy. Pewnego dnia dzwoni do niej Alexis, kobieta która potrzebuje porady dotyczącej nieudanego związku. Telefon od słuchaczki kończy się tragicznie. Na antenie radia kobieta popełnia samobójstwo, co sprawia, że świat terapeutki łamie się na kawałki. Jill obwinia siebie za całe zajście i przez rok nie jest w stanie normalnie pracować. Gdy doktor powraca po długiej przerwie do radia, na antenie programu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jill zostaje wplątana w sieć tajemnic i kłamstw, które ponownie zaczynają wyniszczać jej już i tak zniszczoną psychikę.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 listopada, godz. 21:00

 

 

 

Zwyczajna przysługa
(A Simple Favor)
kryminał, Kanada, USA, 2018
reżyser: Paul Feig
obsada: Anna Kendrick, Blake Lively, Henry Golding

Stephanie i Emily poznają się w szkole podstawowej, odbierając swoich synków z zajęć. Między kobietami zawiązuje się nić porozumienia i kiedy Emily niespodziewanie ginie, jej przyjaciółka Stephanie czuje się zobowiązana, aby samodzielnie rozpocząć prywatne śledztwo.

Stephanie jest naiwną, samotną matką, która prowadzi vloga o tematyce rodzicielskiej. Emily z kolei, to piękna i wyzwolona kobieta sukcesu, która trzyma życie za rogi. Kobiety poznają się odbierając synów ze szkoły i mimowolnie się zaprzyjaźniają. Stephanie pewnego dnia zgadza się odebrać syna Emily ze szkoły w ramach zwyczajnej, przyjacielskiej przysługi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że sytuacja powtarza się przez kilka następnych dni. Okazuje się, że Emily zaginęła. Stephanie postanawia pomóc mężowi przyjaciółki w poszukiwaniach i po odkryciu pewnych tajemnic okazuje się, jak mało wiedziała o swojej najlepszej przyjaciółce.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 30 listopada , godz. 21:00
OD LAT SZESNASTU

 

 

 

DOKUMENTALNE

 

Czarna domena
(Czarna domena)
Seria dokumentalna, 8 x 60’
Polska, 2019

„Czarna domena” to seria reportażowo-dokumentalna przybliżająca odbiorcom niebezpieczeństwa i zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz pokazująca kulisy działania tego potężnego medium.
Niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się znajdujemy i z jakiego urządzenia korzystamy, za każdym razem, kiedy nawiązujemy połączenie z Internetem, jesteśmy narażeni na takie samo niebezpieczeństwo. Afery takie jak Cambridge Analityca oraz agresywna polityka Internetowa Rosji Władimira Putina mogą nie mieć bezpośredniego przełożenia na nasze aktywności w Internecie, ale również w Polsce, niczym w soczewce, możemy dostrzec wielkość niepokojących tendencji. W serii spróbujemy dotrzeć do ludzi i miejsc związanych z kulisami działania Internetu oraz poruszymy takie kwestie jak „patotreści”, hejt i mowę nienawiści, chaos informacyjny, czy pornografię.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 listopada, godz. 22:30
Emisja co poniedziałek o godz. 22:30
OD LAT SZESNASTU

 

 

 

 

 

Internetowy biznes miłosny
(The Mobile Love Industry)
dokument, USA, 2016
reżyser: Adri Murguia
obsada: Karley Sciortino

Każdy aspekt naszego życia jest obecnie podporządkowany smartfonom.
Na uzależnienie od telefonu najbardziej podatne jest jednak nasze życie emocjonalne. W dokumencie podejmiemy się ustalenia dokąd zmierza nasze życie uczuciowe wspomagane przez mobilne aplikacje.

Aplikacje mobilne stały się istotną częścią naszego codziennego życia. Dzięki nim zawieramy nowe znajomości, rodzą się głębsze uczucia, a nawet związki i dzieje się wszystko pomiędzy. Smartfon jest obecnie kluczowym ogniwem we współczesnych relacjach, pozwala nam nawiązać relację z osobą na drugim końcu ziemi, bądź prowadzić więcej relacji, niż kiedykolwiek bylibyśmy w stanie zrobić to na żywo. Karley Sciortino podejmie się zadania ustalenia dokąd zmierzają ludzkie poszukiwania miłości w XXI wieku. Spotka się z osobami stojącymi za aplikacjami randkowymi i wypróbuje każdą z najbardziej obiecujących aplikacji, wykorzystując własne życie miłosne jako poligon doświadczalny.

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 5 listopada , godz. 22:30
OD LAT SZESNASTU

 

 

 

Urlop macierzyński po amerykańsku
(Maternity Leave)
dokument, USA, 2016

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 listopada , godz. 23:30

 

 

 

SERIALE

 

Żmijowisko

serial kryminalny, Polska, 2019
reżyser: Łukasz Palkowski
obsada: Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Małgorzata Klara

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili.

Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 listopada, godz. 21:30

 

 

Mr. Mercedes s. 3
(Mr. Mercedes season 3)
serial sensacyjny, USA, 2019
reżyser: Jack Bender
obsada: Brendan Gleeson, Bruce Dern, Holland Taylor

Trzeci sezon serialu „Mr. Mercedes” to adaptacja ostatniej już części kultowej trylogii Stephena Kinga, „Koniec warty” i jednocześnie spektakularne zamknięcie trylogii.

Rok po próbie popełnienia drugiego masowego morderstwa w gminie Bridgton, Brady Hartsfield znajduje się w szpitalu w stanie wegetatywnym. Jednak wszystko wskazuje na to, że w jego szpitalnym pokoju przebudziły się złe moce, które zdołały obudzić Brady’ego, przywracając mu świadomość i obdarowując śmiertelnymi mocami. Bill Hodges i Holly Gibney, właściciele prywatnej agencji detektywistycznej, zostają mimowolnie wciągnięci w najbardziej niebezpieczne z dotychczasowych dochodzeń. Znów muszą stawić czoła Brady’emu, planującemu zemstę nie tylko na Billu, ale także wszystkich mieszkańcach miasta.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 listopada, godz. 21:00
Emisja co czwartek, dwa odcinki pod rząd od godz. 21:00
OD LAT SZESNASTU

 

Hierro
(Hierro)
Serial kryminalny, Hiszpania, 2019
reżyser: Jorge Coira
obsada: Candela Peña, Darío Grandinetti, Juan Carlos Vellido

Candela Montes, niekonwencjonalna sędzina śledcza, zostaje oddelegowana na jedną z Wysp Kanaryjskich. Musi się tam zająć sprawą śmierci młodego chłopaka oraz odkryć tajemnice, które ukrywa podejrzana społeczność mieszkańców.

Na wyspie El Hierro, najbardziej odległej z wysp Archipelagu Kanaryjskiego, miało miejsce morderstwo. Aby rozwiązać zagadkę dotyczącą śmierci młodego mężczyzny, który zginął w dniu swojego ślubu, na wyspę zostaje wysłana sędzina śledcza Candela Montes. Kobieta jest doświadczoną sędziną o silnym charakterze, jednak miejsce, w którym przyszło jej przebywać, zupełnie do niej nie pasuje. Candela musi zmierzyć się z małą, zamkniętą społecznością, która nie lubi wpuszczać obcych na teren swojej wyspy. W śledztwie wszystkie poszlaki wskazują na Diaza, ojca panny młodej, który jest podejrzanym lokalnym biznesmenem. Candela robi wszystko, aby znaleźć mordercę, a Diaz za wszelką cenę stara się udowodnić swoją niewinność.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, piątek, 8 listopada, godz. 22:00
Emisja co piątek, po dwa odcinki

 

 

 

Dziki Bill
(Wild Bill)
Serial kryminalny, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Charles Martin
obsada: Rob Lowe, Aloreia Spencer, Tony Pitts

Aby uciec od swojej przeszłości, szef amerykańskiej policji, Bill Hixon, przeprowadza się wraz ze swoją 14-letnią córką Kelsey do Wielkiej Brytanii. Społeczność hrabstwa Lincolnshire wystawia nowego przybysza na ciężką próbę.  

ODC. 1
Amerykański policjant Bill Hixton przyjeżdża ze swoją nastoletnią córką Kelsey do niedużego, angielskiego miasta Boston, aby zostać tam nowym szefem policji. Pierwszą sprawą, za którą się bierze wraz z partnerem Murielem Yeardsley, jest odnalezione ciało kobiety z odciętą głową.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 19 listopada, godz. 20:00
ODC. 2
Hixon jest zdenerwowany z powodu najnowszego viralu, czyli hitu, który pojawił się w internecie. Jego bohaterem staje się lokalny pianista uliczny dotknięty amnezją. Kiedy mężczyzna zostaje oskarżony o bycie niebezpiecznym bandytą, Hixon musi przeszukać jego pamięć, żeby odkryć prawdę.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 19 listopada, godz. 20:50
ODC. 3
Hixon podejrzewa, że włamywacz, który w przeszłości obrabowywał domy bostońskich seniorów wrócił i tym razem ma w planach morderstwo. O pomoc w znalezieniu przestępcy prosi zaniepokojoną córkę mężczyzny. Wzywają go również rodzicielskie obowiązki, ponieważ Kelsey została zawieszona w szkole.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 19 listopada, godz. 21:45
ODC. 4
Bill zostaje wciągnięty w wojnę między dwoma rywalizującymi farmerami. Powodem wojny jest ciało znalezione między ich posiadłościami.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 listopada, godz. 20:00
ODC. 5
Zapakowane do walizki ciało farmera zostaje wyłowione z lokalnej rzeki. Podejrzenie pada na pracujących w mieście imigrantów.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 listopada, godz. 20:50
ODC. 6
Szereg makabrycznych morderstw zmusza Billa do poszukiwania starego świadka koronnego, który teraz jest w ukryciu.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 listopada, godz. 21:45

 

 

 

 

Obserwowani
(The Capture)
Serial kryminalny, Wielka Brytania, 2019
reżyser: Ben Chanan
obsada: Laura Haddock, Hiten Patel, Holliday Grainger

Były żołnierz został oskarżony o przestępstwo. Jako dowody w jego sprawie używane są nagrania z kamer przemysłowych. W trakcie śledztwa okazuje się jednak, że zapis z kamer został zmanipulowany.

Po uniewinnieniu za rzekome zbrodnie popełnione w Afganistanie, były brytyjski żołnierz może wrócić do swojej córeczki czekającej na niego w domu w Londynie. Jego wolność jednak nie trwa długo. Taśmy z nocnego monitoringu wychodzą na jaw, jednocześnie obciążając Shauna o porwanie i morderstwo jego adwokatki. Młoda detektyw zajmująca się jego sprawą odkrywa spisek przeciwko żołnierzowi. Okazuje się, że taśmy z monitoringu zostały zmanipulowane, a mężczyzna ponownie musi walczyć o swoją niewinność.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 3 listopada, godz. 22:00
Emisja co niedzielę, po dwa odcinki

 

 

 

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • RSS
 • Wykop

 1. Listopad zapowiada się super Winni, Wdowy, Faworyta, Robin Hood, Maria Królowa Szkotów, Alita te filmy napewno obejrzę.No to czekamy zapewne na bombowe premiery grudnia pozdrawiam

 2. Grudzień pierwsze premiery :
  Herzog/Gorbaczow dokument 2 XII pon
  Siostry (kanadyjski film tv ) 3 XII wt
  śmierć nadejdzie dziś II 6 XII pt

 3. Filmowe premiery w grudniu w Canal+

  1.12. Biały kieł – animacja, Francja/USA 2018;
  3.12. Siostry – thriller, Kanada 2019;
  6.12. Śmierć nadejdzie dziś 2 – horror komediowy, USA 2019;
  7.12. Kursk – dramat, Belgia/Francja 2018;
  8.12. Kopciuszek. Historia prawdziwa – animacja, USA 2018;
  12.12. W pułapce myśliwego – thriller, Norwegia/W.Bryt. 2018;
  13.12. Bracia Sisters – western komediowy, Hisz./USA 2018;
  14.12. W domu innego – melodramat, USA/W.Bryt. 2019;
  15.12. Miśków 2-óch w Nowym Jorku – animacja, USA 2018;
  19.12. Oni – komediodramat, Francja/Włochy 2018;
  20.12. Witajcie w Marwen – komediodramat, USA 2018;
  22.12.
  Grinch – animacja, Chiny/Francja/USA 2018;
  Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra – animacja, Rosja 2018;
  23.12. Przypływ wiary – dramat biograficzny, USA 2019;
  24.12.
  Tito i obcy – komedia sci-fi, Włochy 2018;
  Miłość jest wszystkim – komedia, Polska 2018;
  Ocean ognia – akcja/thriller, USA 2018;
  25.12.
  Rysio Raper i tajemnica pierścienia – familijny, Finlandia 2016;
  Pech to nie grzech – komedia romantyczna, Polska 2018;
  Teraz albo nigdy – komedia romantyczna, USA 2018;
  26.12.
  Jill, Joy i tajemniczy nieznajomy – familijny, Finlandia 2017;
  Jak wytresować smoka 3 – animacja, USA 2019;
  Planeta Singli 2 – komedia, Polska 2018;
  27.12. Wymazać siebie – dramat biograjpficzny, Australia/USA 2018;
  29.12. Czy mi kiedyś wybaczysz? – komediodramat, USA 2018.

 4. Dzięki Marecki 🙂

  Nie jest źle choć brak jakiejś petardy na święta , dziwię się że ani Canal + ani Hbo nie puści w święta Narodziny gwiazdy ( A star is born ), no chyba że na Sylwestra trzymają

  • Spoko, nie ma za co.😉
   Premiera „Narodziny gwiazdy” (Warner Bros.) będzie w HBO najprawdopodobniej w styczniu. Zresztą zapowiedź tego filmu jest już nawet w bierzącym spocie „Wkrótce w HBO”.
   Mam jeszcze info o noworocznej niespodziankę, ale o tym już w temacie premier w HBO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.