Canal+ premiery listopada 2018

W listopadzie w Canal+ obejrzymy m.in: polski dramat „Pomiędzy słowami”, film animowany „Fernando”, horror „Piła: Odrodzenie”,  polska komedia „Listy do M. 3„, miniserial „Motylek” oraz nowy serial „Yellowstone„.

 

 

Pomiędzy słowami
(Beyond Words)
dramat, Polska, Niemcy, 2017
reżyseria: Urszula Antoniak
obsada: Andrzej Chyra, Jakub Gierszał

Opowieść o tożsamości imigranta, roli ojca w życiu syna i próbie odzyskania utraconego czasu. Twórcy filmu otrzymali w 2017 r. dwa Złote Lwy – w kategoriach najlepszy dźwięk i najlepsze zdjęcia. W rolach głównych Andrzej Chyra („Dług”, „Komornik” i Jakub Gierszał („Córki dancingu”, „Sala samobójców”).

Michael, 28-letni prawnik, jest Polakiem, lecz jego życie toczy się w Berlinie, gdzie mieszka i pracuje. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. Wyrusza na spotkanie ze swoim ojcem, Stanisławem, którego nigdy nie miał okazji poznać. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy rodzic. Jego postać przypomina Michałowi o Polsce, o kraju, którego dawno się wyrzekł i który świadomie porzucił. Choć mężczyźni są sobie właściwie obcy, za sprawą spędzonego razem weekendu dowiadują się o sobie znacznie więcej, niż mogli się spodziewać.
PREMIERA: CANAL+, piątek 2 listopada

 

 

Ach śpij kochanie
kryminał, Polska, 2017
reżyseria: Krzysztof Lang
obsada: Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt

Czarny kryminał, który przenosi widzów do ponurej Polski lat 50. Młody milicjant mierzy się z zagadką morderstw w okolicach Krakowa. Film z gwiazdorską obsadą, m.in. Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Arkadiusz Jakubik, Karolina Gruszka i Katarzyna Figura.

Film „Ach śpij kochanie” inspirowany jest prawdziwą historią. Kraków, maj 1955. Polska pogrążona w stalinowskim terroru. Od kilku lat w mieście i jego okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody, oddany systemowi milicjant Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. Jest to przystojny, elegancki, pełen uroku kobieciarz, a ponadto wyjątkowo szanowany obywatel. Schwytanie bezkarnego dotychczas mordercy okazuje się nadzwyczaj trudne.
PREMIERA: CANAL+, sobota 3 listopada

 

 

The Reagan Show
(The Reagan Show)
dokument, USA, 2017
reżyseria: Sierra Pettengill, Pacho Velez
obsada: Ronald Reagan, Nancy Reagan, Mikhail Gorbachev

Dokument „The Reagan Show” w całości złożony jest z archiwalnych wiadomości i materiałów z Białego Domu. Twórcy skrupulatnie dobierali materiały, aby uchwycić i przedstawić widowiskowość, absurd a zarazem przemyślane kroki w planie politycznym Ronalda Reagana.

Pacho Velez i Sierra Pettengill podjęli się ukazania jednego z największych światowych polityków – Ronalda Reagana – w roli jego życia, w roli PRZYWÓDCY i POLITYKA. Twórcy postanowili przedstawić spektakl najwyższego szczebla światowej dyplomacji, wykorzystując jedynie telewizyjne archiwalia i materiały wideo, ale nie wyłączając przy tym prób, dubli i ścinków. Widzowie będą świadkami wielkiego medialnego pojedynku Reagana z Gorbaczowem, po raz kolejny ujrzą prezydenta performera w akcji. Dokument pokazuje również, jak, dzięki politycznym umiejętnościom Reagana, świat uniknął nuklearnej zagłady.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 5 listopada

 

 

Pół na pół
(Garde alternee (Joint Custody))
komedia, Francja, 2017
reżyseria: Alexandra Leclère
obsada: Didier Bourdon, Valérie Bonneton, Isabelle Carré

Najnowszy obraz popularnej francuskiej reżyser Alexandry Leclère („Nic za darmo”, „Moja siostra i ja”), który rozbawi do łez. Pełna dystansu, ironii i przewrotności historia o trójkącie miłosnym.

Co byś zrobił, gdybyś dowiedział się o zdradzie ukochanej osoby? Przed takim dylematem staje Sandrine (Valérie Bonneton), która po kilkunastu latach szczęśliwego małżeństwa dowiaduje się, że jej mąż, Jean (Didier Bourdon) ją zdradza. Kobieta zamiast zakopać się w łóżku z morzem chusteczek i wina postanawia wejść w układ z kochanką męża i podzielić się nim pół na pół…
PREMIERA: CANAL+, piątek 9 listopada

 

 

Fernando
(Ferdinand)
animacja, USA, 2017
reżyser: Carlos Saldanha

Nominowany do Oscara®, Złotych Globów i wielu innych prestiżowych nagród filmowy najnowszy film animowany Carlosa Saldanha („Epoka lodowcowa”, „Rio”, „Roboty”).

Animowana opowieść zabierająca ważny głos w wielkim, współczesnym konflikcie o niezbywalne prawo do bycia sobą niezależnie od przypisanych ról płciowych czy społecznych. Fernando to młody byczek o zupełnie innym charakterze niż inne. Fernando nie lubi walczyć, woli za to leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia byczek staje się ofiarą pomyłki, gdy pięciu mężczyzn, poszukując najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie, wybiera Fernando.
PREMIERA: CANAL+, sobota 10 listopada

 

 

Czas mroku
(Darkest Hour)
biograficzny, Wielka Brytania, USA, 2017
reżyser: Joe Wright
obsada: Gary Oldman, Lily James, Kristin Scott Thomas, Ben Mendelsohn, Stephen Dillane

Zwycięzca Oscara®, Złotych Globów, BAFTA, nominowany do wielu prestiżowych nagród. „Czas mroku” Joego Wrighta to mistrzowski portret jednego z największych światowych polityków – Winstona Churchilla.

W pierwszych dniach II wojny światowej, gdy Francja chyli się ku upadkowi, nad Wielką Brytanią unosi się widmo nieuniknionego najazdu wojsk niemieckich. Gdy armia nazistów wydaje się niepowstrzymana, a na plażach Dunkierki stacjonują zablokowane wojska alianckie, przyszłość Europy Wschodniej zależy od nowo wybranego premiera Wielkiej Brytanii – Winstona Churchilla (Gary Oldman). Próbując odeprzeć ataki politycznych oponentów, musi dokonać brzemiennej w skutkch decyzji: negocjować z Hitlerem i ocalić naród brytyjski przed przerażającymi skutkami wojny albo wezwać lud do walki, narażając ich na niespotykane dotąd niebezpieczeństwo.
PREMIERA: CANAL+, sobota 10 listopada

 

 

Piła: Dziedzictwo
(Jigsaw)
horror, USA, Kanada, 2017
reżyser: Michael Spierig, Peter Spierig
obsada: Matt Passmore, Tobin Bell, Callum Keith Rennie

Twórcy wielkich horrorów („Winchester. Dom duchów”, „Zombie z Berkley”) proponują kolejną dawkę strachu dla fanów gęsiej skórki. Tym razem na warsztat wzięto znaną amerykańską produkcję i podano w innej niż dotychczas stylistyce.

Gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki, mieszkańcy miasta zaczynają obwiać się o swoje bezpieczeństwo i rodzi się nieokiełznana panika. Media tworzą teorię o seryjnym mordercy, jednak zatrudnionym przez rząd detektywom nie udaje się ustalić sprawcy. Mimo to funkcjonariusze nie przestają badać sprawy. Pewnego dnia na jaw wychodzi jeden makabryczny szczegół, który idealnie wpisuje się w styl działania dobrze znanego policji mordercy – Johna Kramera. Problem w tym, że Kramer nie żyje…
PREMIERA: CANAL+, piątek 16 listopada

 

 

Twarz
dramat, Polska, 2017
reżyser: Małgorzata Szumowska
obsada: Mateusz Kościukiewicz

Najnowszy film cenionej polskiej reżyser Małgorzaty Szumowskiej, twórczyni takich obrazów, jak „Body/Ciało”, „Sponsoring” czy „W imię…”. Film „Twarz” wygrał Konkurs Polskich Filmów Fabularnych – Netia OFF CAMERA oraz Srebrnego Niedźwiedzia na niemieckich Berlinale.

Film utrzymany w baśniowej stylistyce przedstawia historię człowieka, który w wyniku wypadku stracił twarz. Lekarze decydują się podjąć wyzwanie i przeprowadzają nowatorską operację, dzięki której mężczyzna może normalnie żyć. Gdy Jacek (Mateusz Kościukiewicz) wraca do rodzinnej miejscowości, ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.
PREMIERA: CANAL+, sobota 17 listopada

 

 

Fabryka trolli
(Factory of Lies)
dokument, Szwecja, Dania, 2018
reżyser: Jakob Gottschau

Jeden z najpoważniejszych problemów współczesnego świata – masowe rozpowszechnianie fake newsów, które wywołują społeczne niepokoje i dezinformują tych, którzy dzierżą w demokracjach realną władzę – zwykłych obywateli.

Amerykański żołnierz strzelający do Koranu, domy publiczne reklamujące zoofilskie stosunki w Danii, Szwedzi skazani za jedzenie bekonu przed muzułmańską kobietą, żołnierze ISIS w obozie szkoleniowym na Ukrainie – to wszystko historie, które zostały wyprodukowane w Rosji i nie mają nich wspólnego z rzeczywistością. Jakimi motywacjami kierowali się ich autorzy i jak poważne szkody wyrządzili? Twórcy filmu próbują odpowiedzieć na to pytanie.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 19 listopada

 

 

Klub miliarderów
(Billionaires Boys Club)
thriller, USA, 2017
reżyser: James Cox
obsada: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Taron Egerton, Emma Roberts

Najnowsza produkcja ze śmietanką współczesnego kina w obsadzie. W głównych rolach Kevin Spacey („House of Cards”), Taron Egerton („Kingsman”) oraz Ansel Elgort („Baby driver”).

Oparta na prawdziwej historii opowieść o grupie młodych chłopaków z dobrych domów, którzy – kierowani chęcią szybkiego zysku – w połowie lat 80. założyli klub wykorzystujący schemat piramidy finansowej Ponziego.
PREMIERA: CANAL+, czwartek 22 listopada

 

 

Mama i tata
(Mom and Dad)
thriller, USA, Wielka Brytania, 2017
reżyser: Brian Taylor
obsada: Nicolas Cage, Selma Blair, Anne Winters

Kasowa produkcja z Nicolasem Cagem. Dotychczas kochający i troskliwi rodzice dwójki dzieci pewnego dnia w tajemniczy sposób zmieniają się w nosicieli wirusa i chcą zarazić nim swoje potomstwo.

Na spokojnym przedmieściu mieszka kochająca się rodzina. Pewnego dnia wszystko wywraca się do góry nogami a miasteczko ogarnia powszechna histeria. Dzieci głównych bohaterów: Carly Ryan (Anne Winters) i jej brat Josh (Zackary Arthur) muszą podjąć walkę o przetrwanie, by nie zostać zgładzonymi przez ludzi, którzy wydali ich na świat (Nicolas Cage i Selma Blair).
PREMIERA: CANAL+, piątek 23 listopada

 

 

Listy do M. 3
komedia, Polska 2017
reżyser: Tomasz Konecki
obsada: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Magdalena Różczka, Borys Szyc, Izabela Kuna, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zawadzka, Filip Pławiak, Stanisława Celińska, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Bartosz Obuchowicz, Weronika Wachowska, Mateusz Winek

Kolejna część kultowej polskiej świątecznej produkcji: Listy do M. 3. W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec.

Uwielbiany przez widzów Mel (Tomasz Karolak) stanie przed nie lada wyzwaniem – będzie próbował odnaleźć swojego rezolutnego syna, który to ruszył w ślad za swoim zaginionym przed laty dziadkiem. Piękna prezenterka Karolina (Magdalena Różczka), która na co dzień uwodzi w radiu swoim głosem, trafi na dość zaskakującą miłość swojego życia, a Wojciech (Wojciech Malajkat) postara się poukładać swoje życie po śmierci ukochanej żony.
PREMIERA: CANAL+, sobota 24 listopada

 

 

Donbas
(Donbass)
dramat, Niemcy, Ukraina, Francja, Holandia, Rumunia, 2018
reżyser: Sergey Loznitsa
obsada: Valeriu Andriutã, Natalya Buzko, Evgeny Chistyakov

Reżyser Siergiej Łoźnica w pełnym groteski stylu zabiera widza w podróż przez kolejne kręgi piekła wojny hybrydowej we wschodniej Ukrainie.

Noworosja – państwo wirtualne, istniejące jedynie w wyobraźni jego założycieli, rządzone przez watażków, całkowicie uzależnione od potężnej, mitycznej matki – Rosji. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. „Donbas” to opowieść o współczesnym człowieczeństwie i cywilizacji w dobie post-prawdy i fake-newsów.
PREMIERA: CANAL+, sobota 24 listopada

 

 

The Forgiven
(The Forgiven)
thriller, Wielka Brytania, 2017
reżyser: Roland Joffé
obsada: Forest Whitaker, Eric Bana

Najnowszy obraz nominowanego do Oscara Roland Joffé (Pola śmierci). W obsadzie filmu znajdują się, zwycięzca Nagrody Akademii Filmowej Forest Whitaker (Ostatni król Szkocji) i Eric Bana (Troja).

Arcybiskup Desmond Tutu (Whitaker) zostaje wybrany do poprowadzenia ogólnonarodowego śledztwa. Następnie bohater trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze na wezwanie niesławnego mordercy poszukującego łaski Bożej (Bana). Wewnątrz brutalnych murów zakładu karnego Tutu zostaje wciągnięty w niebezpieczną, decydującą o życiu batalię z przebiegłym przestępcą.
PREMIERA: CANAL+, czwartek 29 listopada

 

 

Twisted
(Twisted)
thriller, Kanada, 2018
reżyser: Philippe Gagnon
obsada: Elisabeth Harnois, Morgan Kelly, Kimberly-Sue Murray

Kara okazuje się wielkim wsparciem dla swojego chłopaka, Taylera. Dziewczynie udaje się postawić ukochanego na nogi po bardzo trudnym momencie w jego życiu…

Zakochani planują się pobrać i wszystko wydaje się wracać na dobrą drogę. Niestety, pewnego dnia w ich życiu pojawia się była dziewczyna Tylera, Isabelle, która wraca z odwyku i chce odzyskać swoje życie – zaczynając od Tylera…
PREMIERA: CANAL+, piątek 30 listopada

 

 

Ghost Story
(A Ghost Story)
dramat, USA, 2017
reżyseria: David Lowery
obsada: Casey Affleck, Rooney Mara

Zmarły niedawno mąż przyjmuje postać okrytego prześcieradłem ducha i powraca do swojego domu na przedmieściach, by nawiązać kontakt z pogrążoną w żałobie żoną. W rolach głównych laureat Oscara® Casey Affleck („Manchester by the Sea”) oraz odznaczona Złotą Palmą Rooney Mara („Carol”).

C z dużym sentymentem odnosi się do swojego domku na przedmieściach, wypełnionego jaskrawymi wspomnieniami i echami życia, które dzielił z żoną. Nawet po swojej śmierci wrażliwy kompozytor nie potrafi pożegnać się z budynkiem, nawiedzając go pod postacią ducha przypominającego dziecięce stroje na Halloween. Natomiast M, złamana rozpaczą wdowa, nie ma siły, aby dzień za dniem mierzyć się z przynoszącymi jej cierpienie wspomnieniami i życzy sobie jak najprędzej opuścić dom. Niematerialny C zrobi wszystko, aby pomóc swej żonie odzyskać spokój i nadzieję w ukochanym przez nich kiedyś domu.
PREMIERA: CANAL+ FILM, czwartek 1 listopada

 

 

Szklana pułapka 4.0
(Live Free or Die Hard aka Die Hard 4)
sensacyjny, USA, Wielka Brytania, 2007
reżyseria: Len Wiseman
obsada: Bruce Willis, Justin Long, Timothy Olyphant, Maggie Q, Cliff Curtis, Mary Elizabeth Winstead

Najsłynniejszy policjant świata powraca do akcji w pełnej adrenaliny kontynuacji kultowej sagi. Tym razem John McClane (Bruce Willis) łączy siły z młodym, piekielnie zdolnym hakerem, aby zapobiec atakowi cyberterrorystów, który może sparaliżować całe Stany Zjednoczone.

Tym razem nowojorski policjant John McClane (Bruce Willis) musi zmierzyć się z nowym wymiarem terroryzmu – zorganizowaną przestępczością internetową, która unieruchamia cały kraj w Dzień Niepodległości. Gdy detektyw McClane otrzymuje banalne, jak by się wydawało, zadanie dostarczenia młodocianego hakera Matta Farrella do siedziby FBI, nie spodziewa się, że będzie musiał zapobiec przerażającemu kryzysowi. Z pomocą bohaterowi przybędzie eskortowany Farrell, który jako jedyny jest w stanie złamać kod i rozszyfrować zamiary cybernetycznych terrorystów.
PREMIERA: CANAL+ FILM, czwartek 1 listopada

 

 

Dwie prawdy
(Separate Lies)
thriller, Wielka Brytania, 2005
reżyseria: Julian Fellowes
obsada: Tom Wilkinson, Emily Watson

Historia małżeństwa, którego spokój zostaje zmącony za sprawą mężczyzny o niejasnych intencjach. Adaptacja powieści Nigela Balchina i debiut reżyserski znanego scenarzysty, Juliana Fellowesa („Młoda Victoria”, „Downton Abbey”).

Na osiedlowej uliczce niedaleko domu Jamesa i Annie Mannigów dochodzi do tragedii. Ze skutkiem śmiertelnym zostaje potrącony rowerzysta – szybko okazuje się, że ofiarą był mąż gosposi Manningów. James, znany w mieście notariusz, zaczyna podejrzewać Williama Bule’a, kobieciarza z milionami funtów na koncie, który niedawno powrócił ze Stanów Zjednoczonych i zamieszkał obok. William pod wpływem nacisków Jamesa przyznaje się, że jest winny zabójstwa. Sytuacja mocno się komplikuje, gdy Annie wyznaje, że od pewnego czasu ma z Williamem romans.
PREMIERA: CANAL+ FILM, sobota 3 listopada

 

 

Split
(Split)
thriller, Japonia, USA, 2016
reżyseria: M. Night Shyamalan
obsada: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Haley Lu Richardson

Mężczyzna o mnogiej osobowości porywa trzy nastolatki. Dziewczynki muszą uciec, zanim bezlitosna, dwudziesta czwarta jaźń zdominuje pozostałe. W roli głównej James McAvoy („X-Men: Pierwsza klasa”, „Pokuta”).

Chociaż Kevin (James McAvoy) ujawnił swej zaufanej psychiatrze, dr Fletcher (Betty Buckley), 23 różne tkwiące w nim osobowości, wciąż pozostaje jedna jaźń, której charakteru jeszcze nie poznano. Zmuszony przez jedno ze swych mrocznych wcieleń do uprowadzenia trzech nastolatek, Kevin toczy wojnę o przetrwanie z siłami naciskającymi go od wewnątrz – i wszystkim czynnikami zewnętrznymi – zanim ściany oddzielające wszystkie jego osobowości nie rozsypią się w proch.
PREMIERA: CANAL+ FILM, niedziela 4 listopada

 

 

Mistrust
(Mistrust)
melodramat, USA, 2018
reżyseria: Shane Stanley
obsada: Jane Seymour, Nia Peeples, Parker Stevenson

Historia miłości, która połączyła dwójkę starych przyjaciół. W rolach głównych nagrodzona dwoma Złotymi Globami Jane Seymour („Doktor Quinn”, „Żyj i pozwól umrzeć”) oraz Parker Stevenson („Słoneczny patrol”, „Legion”).

Veronica lubi życie bez zobowiązań i doskonale odnajduje się w roli kochanki. Sytuacja zmienia się, gdy kobieta odnawia kontakt ze starym przyjacielem, Brandonem. Chwile spędzone u boku mężczyzny uświadamiają jej, że Brandon jest jedyną osobą, który potrafi wywołać w niej emocje. Czy Veronica odważy się rozpocząć poważny związek?
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 6 listopada

 

 

Inna kobieta
(Amoureux de ma femme (Other Woman))
komedia romantyczna, Francja, 2018
reżyseria: Daniel Auteuil
obsada: Sandrine Kiberlain, Adriana Ugarte, Gérard Depardieu, Daniel Auteuil

W fantazjach mężczyzny w średnim wieku pojawia się nowa dziewczyna jego najlepszego przyjaciela. Mężczyzna gotów jest porzucić wszelką ostrożność, aby zrealizować swoje najdziksze marzenia.

Daniel bezdyskusyjnie kocha swoją wspaniałą żonę, choć mężczyznę czasem ponosi wyobraźnia, a w jego fantazjach pojawiają się inne kobiety. Pewnego dnia przyjaciel Daniela, Patrick, proponuje podwójną randkę, w trakcie której przedstawi znajomym swoją nową, piękną ukochaną. Kobieta okazuje się niezwykle atrakcyjna, a jej uroda natychmiast oszałamia Daniela. Mężczyzna znajduje się w niewygodnym położeniu, rozdarty pomiędzy żoną, z którą łączą go najintymniejsze sekrety a zachwycającą nieznajomą, która całkowicie go zniewala.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa 7 listopada

 

 

Gniew
(Romans)
dramat, Wielka Brytania, 2017
reżyseria: Ludwig Shammasian, Paul Shammasian
obsada: Orlando Bloom, Charlie Creed-Miles, Janet Montgomery

Katolicka Irlandia. Dorosła ofiara pedofilii stawia czoła traumatycznym wspomnieniom i konfrontuje się ze swoim prześladowcą.

Malky (Orlando Bloom) to z pozoru facet twardy jak skała. Pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a wieczory spędza w pubach na popijaniu piwa. Niespodziewanie do jego miasteczka powraca ksiądz (James Smillie), który kiedyś odgrywał ważną rolę w życiu społeczności i cieszy się powszechnym szacunkiem. Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky’ego. Mężczyzna zaczyna odsuwać się od najbliższych, wykazuje autodestrukcyjne skłonności, krzywdzi siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery). Jego gniew wciąż narasta.
PREMIERA: CANAL+ FILM, piątek 9 listopada

 

 

Szanghajska robota
(S.M.A.R.T. Chase)
kino akcji, Chiny, 2017
reżyseria: Charles Martin
obsada: Orlando Bloom, Lei Wu, Simon Yam

Film akcji powstały we współpracy chińsko-brytyjskiej. W rolach głównych Orlando Bloom i największe gwiazdy azjatyckiego kina, m.in. Lei Wu, Simon Yam, Hannah Quinlivan, Lynn Hung i Jing Liang.

Danny Stratton (Orlando Bloom), agent bezpieczeństwa, który popadł w niełaskę przełożonych, zyskuje okazję, aby odbudować swoją reputację. Otrzymuje zadanie bezpiecznego wywiezienia cennego chińskiego antyku z Szanghaju. W trakcie misji wpada jednak w zasadzkę. Okazuje się, że kobieta, którą kocha, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Aby ją ocalić, Stratton rozpoczyna współpracę z członkami grupy specjalnej SMART. Agenci stacjonujący w Szanghaju pomogą mu także dowiedzieć się, komu zależało na niepowodzeniu akcji.
PREMIERA: CANAL+ FILM, sobota 10 listopada

 

 

Węgierska robota
(A Viszkis)
kryminał, Węgry, 2017
reżyseria: Nimród Antal
obsada: Bence Szalay, Zoltán Schneider, Viktor Klem

Historia eleganckiego i szelmowskiego włamywacza, który od 1993 r. okradał banki na Węgrzech, dzięki czemu zyskał ogromne poparcie rodaków i stał się bohaterem narodowym.

Attila Ambrus imał się różnych zawodów, aż wreszcie zaczął napadać na banki. W szybkim czasie stał się najbardziej rozpoznawalnym przestępcą w kraju, a opinia publiczna ochrzciła go mianem „włamywacza dżentelmena”. Attila uczynił ze swoich napadów prawdziwe spektakle. Nigdy nie przelał kropli krwi, za to często wchodził do banku z kwiatami, a po udanym skoku wysyłał szampana ścigającym go policjantom. Na Węgrzech, w trudnych czasach transformacji i rodzenia się dzikiego kapitalizmu, przestępca bezpardonowo sprzeciwiał się opresyjnej sytuacji ekonomicznej. Swoją działalnością zyskał przydomek „Robina Hooda bloku wschodniego”.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 13 listopada

 

 

Muzyka ciszy
(La musica del silenzio (The Music of Silence))
biograficzny, Włochy, 2017
reżyseria: Michael Radford
obsada: Antonio Banderas, Jordi Mollà, Toby Sebastian

Włoski film biograficzny przedstawiający historię słynnego tenora Andrei Bocelliego. W roli gwiazdora wystąpił Toby Sebastian („Gra o Tron”), w obsadzie znaleźli się także Antonio Banderas („Desperado”, „Filadelfia”) i Jordi Mollà („Riddick”, „Blow”). W filmie pojawił się także sam Bocelli jako narrator na bieżąco komentujący wydarzenia.

Andrea Bocelli urodził się z poważną wadą wzroku, która ostatecznie doprowadziła do całkowitej ślepoty. Pomimo tej poważnej przeszkody, śpiewak ambitnie dążył do realizowania swojej pasji. Jego miłość do muzyki uczyniła z niego jedną z największych gwiazd estrady.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa 14 listopada

 

 

Letnia szkoła życia
(L’atelier (The Workshop))
dramat, Francja, 2017
reżyseria: Laurent Cantet
obsada: Marina Foïs, Matthieu Lucci, Florian Beaujean

Dojrzała pisarka prowadzi letnie warsztaty pisarskie i nawiązuje niecodzienną relację z ich nastoletnim uczestnikiem. Chłopak, identyfikujący się z ideologią skrajnej prawicy, jednocześnie przeraża i fascynuje kobietę.

La Ciotat, miasteczko położone niedaleko Marsylii, niegdyś znakomicie prosperujące, przeżywa kryzys, odkąd 25 lat temu zamknięto stocznię. Aby wzmocnić w młodych ludziach poczucie patriotyzmu lokalnego, poproszono znaną powieściopisarkę Olivię Dejzaset o przeprowadzenie warsztatów pisarskich, w trakcie których uczestnicy opiszą swoje rodzinne strony. Spośród biorących udział w zajęciach nastolatków, chłopiec o imieniu Antoine szczególnie się wyróżnia. Jest agresywny i prowokacyjny. Stawia opór przeciwko wszystkiemu, włącznie z Olivią. Podczas jednej z sesji czyta na głos mrożący krew w żyłach opis masowego zabójstwa, którego narratorem jest sprawca. Antoine zdaje się rozumieć uczucia mordercy zbyt dobrze. Od tego czasu Olivia czuje niezdrowy pociąg do nastolatka.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 20 listopada

 

 

Destination China
(Destination China)
dokument, Dania, 2017
reżyseria: Peter Ringgaard

Prowincja Yunnan w południowo-zachodnich Chinach odznacza się niesamowitym krajobrazem – ośnieżone szczyty górskie, tarasy ryżowe, jeziora, plantacje kauczuku, wąwozy i tropikalne lasy deszczowe. Prowincja graniczy z Mjanmą, Laosem i Wietnamem, a niesamowite rezerwaty przyrody Yunnan zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dwuczęściowy dokument „Destination China” zabiera widzów do najpiękniejszych miejsc w Chinach.

Twórcy dokumentu dotarli do pokrytej śniegiem krainy Shangri-La na północy i tropikalnej prefektury Xishuangbanna na południu. Film przybliża także bogactwo gatunków występujących w Chinach, m.in. wyjątkowe i zagrożone wyginięciem gibony białorękie czy charakterystyczne dla regionu słonie chińskie. „Destination China” to uczta dla oczu i wielkie święto różnorodności, cudów natury i harmonii.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek 5 listopada

 

 

Memoirs of an Elephant
(Memoirs of an Elephant)
dokument, Francja, 2017
reżyseria: Jean-Marc Dauphin

Ten słoń ma już prawie 60 lat. Jest ogromny, ale znużony i zmęczony. Podobnie jak wszystkie inne słonie w jego wieku, żyje samotnie, a dni spędza na wspominaniu swoich przygód sprzed lat. Ten film to jego historia.

Tak wiele rzeczy wydarzyło się w jego bardzo długim życiu. Lata młodzieńcze spędził na radosnej zabawie. Gdy dorósł, z całych sił starał się utrzymać swoją pozycję w grupie, aż w końcu opuścił swoje stado. Z powodu okresów suszy zmuszony był do ciągłych migracji. Przyjemność sprawiały mu kąpiele, które pozwalały mu odetchnąć od nieustannego poszukiwania pożywienia. Widzowie filmu przekonają się, jak wygląda życie słonia od jego pierwszych kroków aż do samotnej starości.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek 5 listopada

 

 

Wild Caribbean
(Wild Caribbean)
dokument, Francja, 2017

Karaiby – środowisko pełne rajskich ptaków, porywistych wiatrów i wysokich fal. Film ukazuje bogactwo zapierającej dech w piersiach, aczkolwiek narażonej na niebezpieczeństwa przyrody.

Archipelag karaibski to ciąg wysp, które są domem dla wielu niespotykanych gatunków zwierząt i roślin. Pomimo odizolowania od kontynentu, środowisko Karaibów nieustannie rozwija się za sprawą nasion przenoszonych przez wiatr, migrujące ptaki i cząsteczki organizmów wyrzucane na brzeg przez morze. Dziś wyspy archipelagu charakteryzują się nadzwyczaj bogatą różnorodnością biologiczną.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek 26 listopada

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI W LISTOPADZIE

Nielegalni
(odc. 4,5,6,7)

Biuro szpiegów 4
(Le Bureau des Légendes 4)

Motylek
(Butterfly ep. 1,2,3)

Yellowstone
(Yellowstone ep 1)

Mr. Mercedes 2
(Mr Mercedes 2 ep. 5,6,7,8,9,10)

 

Motylek
(Butterfly)
miniserial, Wielka Brytania, 2018
obsada: Anna Friel, Callum Booth-Ford, Nimmy March, Kerry Bennett

Wzruszający miniserial ze zdobywczynią nagrody Emmy Anną Friel w roli głównej. Za scenariusz odpowiada Tony Marchant uhonorowany nagrodą BAFTA. Historia niezgody pomiędzy rozwiedzionymi rodzicami, Vicky i Stephenem, których poróżniły opinie na temat wychowywania ich dziecka. Syn pary, 11-letni Max, od lat identyfikuje się jako dziewczynka i wszystko wskazuje na to, że doświadcza dysforii płciowej. Rodzice nie potrafią dojść do porozumienia co do tego, w jaki sposób wspierać dziecko.

Gdy Max miał 8 lat, Stephen opuścił rodzinę, gdyż nie mógł pogodzić się z kłopotami swojego syna. Jednak na wieść tendencjach Maxa do samookaleczania, ojciec powraca do domu, aby wesprzeć dziecko i kroczyć z nim przez świat pełen niezrozumienia i nienawiści. Problem niezgodności tożsamości płciowej z płcią biologiczną dla wszystkich członków rodziny okaże się ogromnym wyzwaniem, które podda próbie ich miłość i empatię.

Odc. 1
Premiera: CANAL+ SERIALE, 6 listopada, 20:00

Odc. 2
Premiera: CANAL+ SERIALE, 13 listopada, 20:00

Odc. 3
Premiera: CANAL+ SERIALE, 20 listopada, 20:00

 

 

Yellowstone
(Yellowstone)
Western, USA, 2018
obsada: Kevin Costner, Luke Grimes, Ian Bohen, Wes Bentley, Cole Hauser
twórcy: Taylor Sheridan (twórcy: John Linson, Taylor Sheridan)

Serial skupia się na rodzinie Johna Duttona, właściciela największego rancza w USA. Jego posiadłość cieszy się dużym zainteresowaniem – chcą kupić firmy deweloperskie, indiański rezerwat oraz przedstawiciele parku narodowego Yellowstone.

Widzowie będą mieli możliwość na zerknięcie na świat odległy od kontroli mediów – w serialu politycy są kupowani przez największe koncerny naftowe na świecie, woda pitna zatruwana jest przez pęknięcie studni, a nierozwiązane morderstwa to codzienność.

Odc. 1
John Dutton próbuje chronić swoje ranczo przed deweloperami, rezerwatem Indian i pierwszym parkiem narodowym w Ameryce.
Premiera: CANAL+ SERIALE, 27 listopada, 20:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.