Canal+ premiery filmowe od 9 do 15 stycznia 2016

glupi i glupszy bardziejW kolejnym tygodniu w stycznia na Canal+: komedia „Głupi i głupszy bardziej”, dramat „Diabelska przełęcz”, dramat „Panna Meadows”, thriller „Wirtuoz”, kanadyjski thriller „Utrzymanka”, horror „Klątwa Jessabelle” oraz finałowy 3 sezon serialu „Pod kopułą”. CANAL

 

 

GŁUPI I GŁUPSZY BARDZIEJ
(Dumb And Dumber To)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria: Bobby Farelly, Peter Farelly
Obsada: Jim Carrey, Jeff Daniels, Rob Riggle, Laurie Holden, Rachel Melvin, Kathleen Turner, Bill Murray, Jennifer Lawrence

glupi i glupszy bardziejKontynuacja „Głupiego i głupszego” z 1994 roku. Jim Carrey i Jeff Daniels powracają po 20 latach jako Lloyd i Harry w pełnej absurdalnego, niedorzecznego, slapstickowego humoru komedii braci Farrellych. W zaskakujących epizodach: Bill Murray i Jennifer Lawrence.

Minęło 20 lat od czasu, gdy Harry (Jeff Daniels) i Lloyd (Jim Carrey) przemierzyli Stany Zjednoczone, by odnaleźć tajemniczą piękną nieznajomą, która pozostawiła w ich rękach walizkę pełną dolarów. Harry odkrywa, że jest chory i potrzebuje natychmiast przeszczepu nerki. Organ może mu zapewnić tylko ktoś spokrewniony. Cudownym zrządzeniem losu okazuje się, że jest on ojcem dorosłej już dziewczyny, Penny (Rachel Melvin), która mieszka z przybranymi rodzicami: cenionym naukowcem Pichlowem (Steve Tom) i jego zdradliwą małżonką Adele (Laurie Holden). Lloyd, który natychmiast zaczyna sobie wyobrażać związek z córką jedynego przyjaciela dołącza do niego i wpólnie wyruszają w pełną nieprawdopodobnie zwariowanych zdarzeń podróż.

Jednym ze znaków rozpoznawczych braci Farrelly jest to, że umieszczają w swoich filmach epizody ze znanymi osobistościami świata kina i sportu oraz członkami swoich rodzin. W „Głupim i głupszym bardziej” są to: Swizz Beatz (lider ninja), zawodnik Texas Rangers Derek Holland (pacjent ośrodka dla umysłowo chorych), zawodnik New England Patriots Troy Brown (Ken, uczestnik konferencji technologicznej), były gwiazdor NBA Jon Barry (starszy człowiek na izbie przyjęć) oraz matka reżyserów Mariann Neary Farrelly (żona farmera).
PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 stycznia 2016, 21:00

 

 

DIABELSKA PRZEŁĘCZ
(Devil’s Knot)
Reżyseria: Atom Egoyan
Obsada: Colin Firth, Reese Witherspoon, Bruce Greenwood, Alessandro Nivola, Elias Koteas, Mireille Enos, Kevin Durand

Zdobywcy Oscarów Colin Firth („Jak zostać królem”) oraz Reese Witherspoon(„Spacer po linie”) w opartym na faktach mrocznym thrillerze Atoma Egoyana. Historia do dziś nierozwiązanej zagadki brutalnego morderstwa trzech chłopców, które w latach 90. XX wieku wstrząsnęły Ameryką.

diabelska przeleczArkansas, lata 90. Zaniepokojona przedłużającą się przejażdżką rowerową syna Pam Hobbs (Reese Witherspoon) zawiadamia policję. Po wielogodzinnych poszukiwaniach w pobliskiej rzece zostają znalezione zwłoki trzech chłopców. Zbrodnia wygląda na efekt satanistycznego rytuału. O jej dokonanie oskarżeni zostają trzej nastolatkowie, którzy wykazywali wcześniej zainteresowanie okultyzmem i mają na koncie konflikty z prawem. Sprawą interesują się media. Zszokowana opinia publiczna wydaje wyrok, choć oskarżeni utrzymują, że są niewinni. Ich obrońcy wynajmują prywatnego detektywa Rona Laxa (Colin Firth), który przeprowadza własne śledztwo.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 10 stycznia 2016, 21:00

 

PANNA MEADOWS
(Miss Meadows)
Dramat, USA, 2014
Reżyseria: Karen Leigh Hopkins
Obsada: Katie Holmes, James Badge Dale, Callan Mulvey, Mary Kay Place, Jean Smart

Katie Holmes w roli uroczej nauczycielki która po godzinach, na własną rękę wymierza sprawiedliwość przestępcom.

panna meadowsPanna Meadows (Katie Holmes) jest szanowaną nauczycielką w szkole podstawowej, która słynie z dobrych manier i opiekuńczej natury. Ubiera się w sukienki w kwiatki, zachwyca roślinkami i mówi rymowankami. Nikt nie mógłby pomyśleć, że po godzinach zmienia się w uzbrojoną w pistolecik kaliber 25 samozwańczą przedstawicielkę straży obywatelskiej, która napotkanym łotrom posyła kulkę. Kiedy z powodu przeludnień w więzieniach na wolność zostaje wypuszczonych dwa tysiące więźniów, jeden z nich, Skylar (Callan Mulvey), wprowadza się do jej sąsiedztwa. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy o względy Meadows zaczyna ubiegać się miejscowy szeryf (James Badge Dale).
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 stycznia 2016, 21:00

 

 

WIRTUOZ
(Grand Piano)
Thriller, psychologiczny, Hiszpania, 2013
Reżyseria: Eugenio Mira
Obsada: Elijah Wood, John Cusack, Allen Leech, Kerry Bishé, Alex Winter, Tamsin Egerton, Don McManus, Benjamin Nathan-Serio

wirtuozElijah Wood i John Cusack w trzymającym do ostatniej minuty w napięciu thrillerze o powracającym do sali koncertowej utalentowanym pianiście, który staje się zakładnikiem jednej z obecnych na sali osób. Film według scenariusza Damiena Chazelle’a („Whiplash”).

Zaliczany do grona najwybitniejszych pianistów na świecie Tom Selznick (Elijah Wood) zrezygnował z publicznych występów ze względu na paraliżującą go tremę. Po kilku latach przerwy niespodziewanie decyduje się jednak powrócić do koncertowania, by wziąć udział w koncercie dedykowanym pamięci jego zmarłego niedawno nauczyciela i mistrza. Przed występem w Chicago znajduje w swoim zeszycie z nutami tajemniczą wiadomość. Sprawia ona, że spojrzenie w oczy publiczności okazuje się jeszcze trudniejsze, niż przypuszczał. Musi rozwikłać zagadkę, kim jest zagrażający mu mężczyzna i dlaczego skierował do niego list.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 12 stycznia 2016, 20:00

 

 

UTRZYMANKA
(Kept Woman)
Thriller, dramat, Kanada, 2015
Reżyseria: Michel Poulette
Obsada: Courtney Ford, Shaun Benson, Andrew W. Walker

Historia inspirowana faktami. Kobieta zostaje porwana przez sąsiada i uwięziona w bunkrze urządzonym w tylu lat 50. XX wieku.

utrzymankaJess (Courtney Ford) razem z narzeczonym (Andrew W. Walker) przenoszą się do domu na przedmieściach, po tym, jak zostali obrabowani mieszkając w mieście. Wkrótce po przeprowadzce poznają dziwnego, ale uroczego sąsiada Simona (Shaun Benson), który wydaje się bardzo staroświecki w sposobie, w jaki mówi i ubiera się. Jess przeczuwa, że Simon skrywa jakąś tajemnicę. Niepokoi ją, że zasłony w jego salonie są zawsze zaciągnięte, a meble całkowicie nie pasują do jego osobowości. Intuicja jej nie zawodzi, ale nie udaje jej się uniknąć planów, które Simon ma wobec niej. Zostaje porwana i zmuszona do życia w dziwnym, urządzanym w stylu lat 50. bunkrze sąsiada.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 13 stycznia 2016

 

 

KLĄTWA JESSABELLE
(Jessabelle)
Horror, USA, 2014
Reżyseria: Kevin Greutert
Obsada: Sarah Snook, Mark Webber, Mark Webber, David Andrews, Joelle Carter, Ana de la Reguera, Larisa Oleynik

klatwa JESSABELLEIntrygujący horror reżysera „Piły VI” i „Piły 3D” Kevina Greuterta oraz producenta „Paranormal Activity” Jasona Bluma. Młoda kobieta po wypadku powraca do rodzinnego domu na czas rehabilitacji. Nawiązuje tam kontakt z dawno zmarłą matką, która przepowiada jej okrutną śmierć.

Jessabelle (Sarah Snook) ledwie uszła z życiem z tragicznego wypadku, w którym zginął jej chłopak i ich nienarodzone dziecko. Dziewczyna na jakiś czas zostaje przykuta do wózka. Nie mając innego wyjścia przenosi się do domu ojca, którego nie widziała od lat. W położonym na odludziu domu w rodzinnej Luizjanie Jess odkrywa taśmy zostawione jej przez nieżyjącą matkę. Nie udaje jej się jej jednak obejrzeć w całości. Jednocześnie zaczynają ją prześladować dziwne sny oraz trudne do wyjaśnienia wizje. Okazuje się, że na jej powrót od lat czeka przerażająca siła.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 15 stycznia 2016, 21:00

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 9 DO 15 STYCZNIA 2016

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, odc. 17)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 9 stycznia 2016

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 18)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 9 stycznia 2016

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 16)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 10 stycznia 2016

POD KOPUŁĄ 3
(Under the Dome 3, odc. 1, 2)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 10 stycznia 2016
Serial science fiction, USA, 2015, 13 odc.
Twórcy: Brian K. Vaughan, Stephen King
Producenci: m.in. Stephen King, Brian K. Vaughan, Neal Baer, Jack Bender, Steven Spielberg
Obsada: Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Dean Norris, Alexander Koch, Colin Ford, Mackenzie Lintz, Marg Helgenberger, Eriq La Salle

pod kopula 3Doceniony 5 nominacjami do nagrody Saturn serial firmowany nazwiskami Stephena Kinga (autor powieści, scenarzysta, producent) i Stevena Kinga (producent wykonawczy). Opowieść o ludzkiej naturze ujawniającej się pod wpływem dramatycznych okoliczności. W obsadzie Mike Vogel („serial „Koniec dzieciństwa”), Rachelle Lefevre („Saga: Zmierzch”) i Dean Norris (serial „Breaking Bad”).

Niewielkie amerykańskie miasteczko zostało odcięte od świata przez tajemniczą kopułę, która reaguje na to, co robią uwięzieni wewnątrz ludzie. Odizolowanie, brak logicznego wytłumaczenia sytuacji i poczucie zagrożenia wyzwalają w nich najlepsze i najgorsze instynkty. Stawiając czoła wyzwaniom ze strony kopuły i samych siebie, mieszkańcy odnajdują w sobie energię i odwagę, aby przetrwać postapokaliptyczną izolację. Za każdym razem, kiedy wydaje się, że dowiedzieli się czegoś o działaniu kopuły i znaleźli sposób na wydostanie się na zewnątrz, sytuacja się zmienia i znów stają w obliczu niepewności. W trzecim, finałowym sezonie poznają wreszcie prawdę na temat pochodzenia kopuły i jej mocy. Odkrywają, że nie tylko ona była dla nich zagrożeniem, że prawdziwy wróg był z nimi wewnątrz.

Serial został zrealizowany przez grupę doświadczonych filmowców, takich jak Steven Spielberg, Brian K. Vaughan i Jack Bender, którzy mają na koncie kultowy serial „Lost – Zagubieni” czy 7-krotnie nominowany do nagrody Emmy Neal Baer (seriale „Ostry dyżur”, „Prawo i bezprawie”). Stephen King, autor pierwowzoru literackiego, jest od początku aktywnym członkiem ekipy i jako współscenarzysta serialu rozwija w nim tematy i wątki, których w jego książce nie było. Od drugiego sezonu kładł szczególny nacisk na to, by pokazać, co się dzieje z bohaterami, kiedy uświadomią sobie, że sytuacja, w której się znaleźli nie jest przejściowa.

W stałej obsadzie „Pod kopułą” występują m.in. Mike Vogel, Rachelle Lefevre i Alexander Koch. Znany z serialu „Breaking Bad” Dean Norris, Colin Ford i Mackenzie Lintz byli za swoje role w “Pod kopułą” nominowani do nagrody Saturna. W trzecim sezonie do obsady dołącza laureatka nagrody Emmy Marg Helgenberger jako Christine Price, nowa rezydentka Chester’s Mill posiadająca wiedzę na temat pochodzenia kopuły. W rolę bezwzględnego Hektora Martina, prezesa firmy energetycznej ojca Barbie’ego, wcielił się Eriq La Salle.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 10 stycznia 2016, 22:00, dwa odcinki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.