Canal+ premiery filmowe od 9 do 15 maja 2015

Wraz z rozszerzeniem pakietu kanałów premium, od 11 maja premiery filmowe i serialowe będą miały miejsce na wszystkich kanałach filmowych – CANAL+, CANAL+ FILM, CANAL+ FAMILY I CANAL+ SERIALE. W tym tygodniu obejrzymy: komedia „Casanova po przejściach”, film akcji „Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych”, dramat „Przepis na dom”, skandynawski dramat „Serce lwa”, sci-fi „Snowpiercer: Arka przyszłości” 2 sezon serialu „Brooklyn 9-9” oraz 2 sezon serialu „Pod kopułą”.CANAL+_RGB

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 maja 2015, 21:00

CASANOVA PO PRZEJŚCIACH (Fading Gigolo)
Komedia, USA, 2013
Reżyseria: John Turturro
Obsada: John Turturro, Woody Allen, Vanessa Paradis, Liev Schreiber, Sharon Stone, Sofía Vergara

Połączenie komedii obyczajowej z romantyczną w stylu i z udziałem Woody’ego Allena. Za kamerą i w roli tytułowej John Turturro. W obsadzie: Vanessa Paradis, Liev Schreiber, Sharon Stone, Sofía Vergara.

Właściciel antykwariatu, Murray Schwartz (Woody Allen), popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela, nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, a o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej pani doktor, która wraz z przyjaciółką Selimą (Sofia Vergara) chciałaby wystąpić w trójkącie. Fioravante, choć z oporami, przystaje na propozycję, a Murray ustala opłatę za usługę i podział zysków ze wspólnikiem. Tak zaczyna się dochodowy biznes przyjaciół, który przynosi coraz większe zyski. Powodzenie Fioravante nie ma nic wspólnego z jego wyglądem, tylko z wyjątkową umiejętnością rozumienia potrzeb kobiet. Jego sława zatacza coraz szersze kręgi. Pewnego dnia Murray przyprowadza do niego wdowę po rabinie, ortodoksyjną żydówkę Avigal (Vanessa Paradis). Kobieta, pomimo dwudziestu lat w związku małżeńskim z dużo starszym mężczyzną oraz urodzenia mu szóstki dzieci, nigdy się nie całowała. To spotkanie odmienia życie obojga.

„Zmysłowy i inteligentny” („Variety”), „Najbardziej czarujący film tego roku” („The Guardian”), „Woody Allen w najlepszej roli aktorskiej od lat!” („Boston Globe”) – pisali o filmie Turturro krytycy. Turturro ma w dorobku aktorskim ponad sześćdziesiąt filmów, ale jest przede wszystkim kojarzony z braćmi Coen, dla których pracował w „Ścieżce strachu”, „Big Lebowskim”, „Bracie, gdzie jesteś” i „Bartonie Finku”. Za tytułową rolę w tym ostatnim otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na Festiwalu Filmowym w Cannes. W 2007 roku zagrał w pierwszej części przeboju „Transformers”, a w kolejnych latach w kontynuacjach serii: „Transformers. Zemsta upadłych” i „Transformers 3” (wszystkie w reżyserii Michaela Baya). Za swój debiut reżyserski, dramat obyczajowy „Mac”, Turturro otrzymał nagrodę Camera d’Or w Cannes. Wyreżyserował również „Illuminatę” (1998), „Romance & Cigarettes” (2005) z Jamesem Gandolfinim i Kate Winslet oraz „Passione” (2010).

Pomysł na film „Casanova po przejściach” narodził się przypadkiem podczas lunchu, a rozwinął go razem z Turturro Woody Allen. To jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć króla komedii jako aktora w filmie innego reżysera, niż on sam. W naszkicowane z dużą sympatią bohaterki kobiece wcieliły się Vanessa Paradis i Sharon Stone. Dla Paradis była to pierwsza anglojęzyczna rola w karierze. Stone spotkała się wcześniej z Turturro na planie filmu „Gods Behaving Badly”, ale nie mieli wspólnych scen w tej produkcji. Gwiazdorską obsadę dopełnia nominowany do trzech Złotych Globów Liev Schreiber, ostatnio najbardziej kojarzony z serialem „Ray Donovan”.

 

 

CANAL+, niedziela, 10 maja 2015, 21:00

PIRACI 2 ODC. 9, 10 (Black Sails 2, ep. 9, 10)
Serial sensacyjny, USA, RPA, 2015, 10 odc.
twórcy: Robert Levine, Jonathan E. Steinberg
obsada: Toby Stephens (kapitan Flint), Hannah New (Eleanor Guthrie), Luke Arnold (John Silver), Zach McGowan (kapitan Charles Vane), Toby Schmitz (Rackham), Clara Paget (Anne Bony), Louise Barnes (Miranda Barlow), Roland Reed (Dufresne), Robert Hobbs (Jenks), Ben Hornigold (Patrick Lyster), Tadhg Murphy (Ned Low)

Dynamiczna akcja, bezlitosna rywalizacja, zapierające dech w piersi sceny bitew i urzekające obrazy dzikiej natury. Do tego wyraźnie zarysowane postacie: skrywający mroczne sekrety mężczyźni i piękne, silne kobiety. „Piraci” to widowiskowy serial, nad którego stroną wizualną czuwa Michael Bay, reżyser m.in. czterech filmów z cyklu „Transformers”, „Armageddonu” i „Pearl Harbour”. Bay, który z wynikiem 5,5 miliarda dolarów zajmuje 4. miejsce na liście najbardziej dochodowych reżyserów wszech czasów, zagwarantował „Piratom” kinowy rozmach i godne nagrody Emmy efekty specjalne. „Piraci” zostali bowiem nagrodzeni przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetkami Emmy właśnie za efekty specjalne i montaż dźwięku, a także wyróżnieni nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Twórcami serialu są Jon Steinberg i Robert Levine.

Budzący największą grozę, najinteligentniejszy z przywódców Złotej Ery Piractwa kapitan Flint (Toby Stephens) zostaje skazany na śmierć przez własną załogę. Ma niewiele czasu, by z pomocą młodego żeglarza Johna Silvera (Luke Arnold) znaleźć sposób, by ocalić życie i odzyskać władzę na okręcie. Determinacja Flinta, by zdobyć złoto ze statku Urca de Lima i ochronić Nassau przez zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami nie ma granic. Zwłaszcza, że w czasie jego nieobecności port zmienia się nie do poznania. Fort przejmuje Charles Vane (Zach McGowan) i jego załoga, a Eleanor Guthrie (Hannah New) staje do konfrontacji z bezwzględnym Nedem Lowem, który sprawdza na wyspę skarb ogromnej wartości. W jego obliczu okaże się, kto jest człowiekiem, a kto potworem. Jednocześnie akcja drugiego sezonu przenosi widzów do Londynu pierwszej połowy XVIII wieku, do czasów kiedy Flint był porucznikiem brytyjskiej floty i poznał Mirandę Barlow (Louise Barnes). Teraz w obliczu nieoczekiwanych okoliczności oboje muszą rozliczyć się z przeszłością, a Miranda po raz kolejny zaryzykuje wszystko, by ratować Flinta.
Akcja „Piratów” jest osadzona w 1715 roku i skupia się na kapitanie Flincie (w tej roli Toby Stephens) i jego pragnieniu przejęcia złota z hiszpańskiego okrętu-skarbca Urca de Lima. Pomaga mu w tym młody żeglarz John Silver. Piraci wyznaczyli jako miejsce zbytu skradzionych towarów port Nassau na brytyjskiej wyspie New Providence. Władzę w porcie sprawuje Eleanor Guthrie (Hannah New), która sprzedając towary na legalnych rynkach, pozwala piratom się wzbogacić. By utrzymać pozycję i zapewnić Nassau dalszy rozwój, Eleonor musi mierzyć się nie tylko ze zbuntowanymi piratami, ale też zagrożeniem związanym z powracającymi Brytyjczykami. Wśród bohaterów serii można znaleźć postacie historyczne, takie jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz), Anne Bony (Clara Paget), Ben Hornigold (Patrick Lyster).
Drugi sezon „Piratów” zadebiutował w USA 24 stycznia 2015 roku. Pierwszy odcinek obejrzało w sumie 4 miliony widzów, co daje 27% wzrost widowni w porównaniu do finałowego odcinka sezonu pierwszego (1.77 miliona). W październiku 2014 zatwierdzono realizację części trzeciej, która pojawi się w roku 2016. Zdaniem szefa stacji Starz Chrisa Albrechta, „Piraci” to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat.

 

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 maja 2015, 21:00

BRICK MANSIONS. NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH (Brick Mansions)
Film akcji, dramat, Francja, Kanada, 2014
Reżyseria: Camille Delamarre
Obsada: David Belle, Paul Walker, RZA

Brick Mansions najlepszy z najlepszychOstatnia w pełni ukończona rola Paula Walkera w remake’u „13. dzielnicy” w reżyserii Pierre’a Morela z 2004 roku. W obu filmach scenarzystą i producentem jest Luc Besson, w obu wystąpił kaskader, wynalazca parkouru David Belle.

Niedaleka przyszłość. Tajny agent policji Damien (Paul Walker) ma 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną. Tropy wiodą go do handlarza narkotyków (RZA), który rezyduje na terenie rządzonym przez gangi. W odciętym od świata gettcie, zwanym Brick Mansions, Damien znajduje sprzymierzeńca – mistrza walk ulicznych i parkouru, który zna dystrykt jak własną kieszeń. Lino (David Belle) postanawia pomóc Damienowi, ma bowiem porachunki z bossem przestępczego podziemia.

„Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych” jest amerykańską wersją francuskiego filmu sensacyjnego „13 dzielnica”. Akcja została przeniesiona z Paryża do Detroit, francuskich gangsterów zastąpili czarnoskórzy Amerykanie, zaś kapitana policji, w którego w oryginale wcielał się Cyril Raffaelli, zagrał tym razem zmarły w wypadku samochodowym Paul Walker, gwiazda serii „Szybcy i wściekli”.
Partneruje mu wyjątkowo sprawny kaskader, aktor i wynalazca parkouru David Belle oraz raper RZA, lider Wu-Tang Clan.

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 12 maja 2015, 20:00

PRZEPIS NA DOM (Apple Mortgage Cake)
Dramat, Kanada, 2014
Reżyseria: Michael Scott
Obsada: Kimberly Elise, A.J. Saudin, Shanice Banton, Joanne Boland

Niesamowita, pełna optymizmu historia oparta na faktach. Teaneck w stanie New Jersey, 2009 rok, kilka miesięcy po wybuchu światowego kryzysu finansowego. Kobieta samotnie wychowująca trzech synów znajduje sposób, jak uniknąć eksmisji z rodzinnego domu.

przepis na domAngela Morgan (Kimberly Elise) jest rozwódką samotnie wychowującą trzech chłopców. Kobieta ledwo wiąże konie z końcem. Pracuje dorywczo, w wolnym czasie jest wolontariuszką w miejscowym ośrodku dla maltretowanych kobiet. Mieszka w rozpadającym się domu po babci, który jest obciążony 4000 dolarów zaległych podatków. Miasto żąda spłaty zaległości w ciągu 10 dni, w przeciwnym wypadku Angela wraz z rodziną zostanie eksmitowana. Jakby tego było mało, najmłodszy syn zostaje zawieszony w obowiązkach ucznia za przyniesienie do szkoły noża. Zachęcona przez synów i przyjaciół, Angela postanawia wykorzystać babciny przepis na szarlotkę z cynamonem, upiec 100 sztuk ciast i spróbować sprzedać je po 40 dolarów każde. Przełyka dumę i prosi ludzi wokół o pomoc. Udaje jej się nie tylko zdobyć 4000, spłacić długi i zachować dom. Dzięki nagłośnieniu jej historii przez prasę, do Angeli zaczynają spływać zamówienia na tysiące słynnych szarlotek. Jej determinacja odmienia jej życie na zawsze.

 

 

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 12 maja 2015, 22:00 i 22:30

 PREMIERA: Brooklyn 9-9 sezon 2,  (Brooklyn 9-9 s2) 

serial, USA, 2014, reż. Daniel J. Goor, Michael Schur, wyk. Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 13 maja 2015, 20:00

SERCE LWA (Leijonasydan)
Dramat, Finlandia, Szwecja, 2013
Reżyseria: Dome Karukoski
Obsada: Laura Birn, Peter Franzén, Jasper Pääkkönen, Yusufa Sidibeh

Młody neonazista zakochuje się w matce czarnoskórego chłopca. Film jednego z najbardziej utytułowanych fińskich reżyserów – Dome Karukoskiego.

serce lwaTeppo (Peter Franzén) właśnie wyszedł z więzienia i stara się rozpocząć życie na nowo. Nie jest to jednak proste. Mając wytatuowaną na ramieniu swastykę i przyjaciół skinheadów, którzy chodzą za nim krok w krok, Teppo nie wzbudza zaufania i nie ma praktycznie szans na znalezienie pracy. Pewnego razu poznaje piękną blondynkę (Laura Birn), z którą rozpoczyna ekscytujący związek. Wkrótce postanawiają razem zamieszkać i wówczas okazuje się, że Sari ma czarnoskórego syna (Yusufa Sidibeh) z poprzedniego związku. Rhamu wywraca życie Teppo do góry nogami. Mężczyzna musi nie tylko sprawdzić się w roli ojca, ale też stanąć w obronie chłopca, prześladowanego w szkole przez kolegów. Sytuację komplikuje pojawienie się brata Teppo, który chce z nim zamieszkać. Harri (Jasper Pääkkönen) nie tylko jest fanatycznym skinheadem, ale ma również problemy psychiczne.

Poruszającą historię o przekraczaniu uprzedzeń na tle rasowym i klasowym wyreżyserował Dome Karukoski, fiński filmowiec uznany przez „Variety” za jedno z najciekawszych nazwisk 2013 roku. Piąty film w karierze Karukoskiego okazał się hitem kinowym w Finlandii, pobijając takie filmy, jak „Grawitacja” i „Thor: Mroczny świat”. W roli Teppo wystąpił znany z filmu „Powiem ci wszystko” Peter Franzen.

 

PREMIERA: CANAL+, od 14 maja 2015, w każdy czwartek o 21:00, po dwa odcinki

POD KOPUŁĄ 2 (Under the Dome 2)
Serial science fiction, USA, 2014, 13 odc.
Twórca: Brian K. Vaughan, Stephen King
Producenci: m.in. Stephen King, Brian K. Vaughan, Neal Baer, Jack Bender, Steven Spielberg
Obsada: Mike Vogel (Dale „Barbie” Barbara), Rachelle Lefevre (Julia Shumway), Dean Norris (James „Big Jim” Rennie), Britt Robertson (Angie McAlister), Alex Koch (Junior), Colin Ford (Joe McAlister), Mackenzie Lintz (Norrie Calvert-Hill), Nicholas Strong (Phil Bushey), Jolene Purdy (Dodee), Natalie Martinez (Linda),

pod kopula 2Serial na podstawie powieści Stephena Kinga. Niewielkie amerykańskie miasteczko zostaje odcięte od świata przez tajemniczą kopułę, która reaguje na to, co robią uwięzieni wewnątrz ludzie. Odizolowanie, brak logicznego wytłumaczenia sytuacji i poczucie zagrożenia wyzwalają w ludziach najlepsze i najgorsze instynkty. Cieszący się w USA stałą wielomilionową widownią, „Pod kopułą” został doceniony m.in. 5 nominacjami do nagrody Saturn.

Niewielkie amerykańskie miasteczko Chester’s Mill zostaje odcięte od świata przez przezroczystą kopułę, która szczelnie oplata przestrzeń nad miastem oraz pod nim. Jest niewidoczna, a swoimi właściwościami przypomina membranę półprzepuszczalną, przez którą mogą przedostać się jedynie niewielkie ilości wody oraz powietrza. Po pierwszych dniach chaosu i paniki, uwięzieni wewnątrz mieszkańcy i przyjezdni zaczynają rozumieć, że sytuacja nie jest tymczasowa i że mogą liczyć tylko na siebie. Choć rządy absolutne próbuje sprawować wiceprzewodniczący rady miejskiej James „Big Jim” (Rennie Dean Norris), okazuje się, że nie do niego należy teraz ostanie słowo. Wiele wydaje się zależeć jego syna Juniora (Alexander Koch), jego niespełnionej miłości Angie McAlister (Brittany Robertson), jej brata Joe’ego (Colin Ford) i przypadkiem przebywającej w mieście Norrie (Mackenzie Lintz). Kopuła ma też plany wobec Barbie’ego (Mike Vogel) i Julii Shumway (Rachelle Lefevre).

Drugi sezon „Pod kopułą” pokazuje, co dzieje się z mieszkańcami Chester’s Mill, gdy muszą pozostać uwięzieni dłużej niż kilka dni, tak jak opisał to w swojej książce z 2009 roku Stephen King. Autor nadal aktywnie współpracuje z twórcami serialu, rozwijając tematy i wątki, których w książce nie było. Jest autorem scenariusza pierwszego odcinka drugiego sezonu, a w jednym z odcinków pojawia się na chwilę na ekranie jako gość baru Sweetbriar Rose. Jeszcze przed premierą ekipę producentów opuścił natomiast Brian K. Vaughan („Lost – Zagubieni”), którego obowiązki przejął 7-krotnie nominowany do nagrody Emmy producent Neal Baer („Ostry dyżur”, „Prawo i bezprawie”).

Pierwszy sezon odniósł w USA ogromny sukces, ustanawiając kilka rekordów oglądalności. Serial nadal może pochwalić się stałym gronem fanów – finał drugiej serii obejrzało ponad 12 milionów widzów. W czerwcu 2015 pojawi się trzecia część produkcji.

 

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 15 maja 2015, 22:30

SNOWPIERCER: ARKA PRZYSZŁOŚCI (Snowpiercer)
Science fiction, film akcji, Korea Południowa, Czechy, USA, Francja, 2013
Reżyseria: Joon-ho Bong
Obsada: Chris Evans, Jamie Bell, Ed Harris, Tilda Swinton, John Hurt, Octavia Spencer, Ewan Bremner, Alison Pill

Snowpiercer arka przyszlosci650 metrów pędzącego pociągu jako kompaktowa wersja świata, Arka Noego przyszłości. Wewnątrz ostatni pozostali przy życiu ludzie podzieleni na klasy. W jednym końcu pociągu Chris Evans, John Hurt, Octavia Spencer, w drugim Ed Harris i Tilda Swinton. Adaptacja komiksu Transperceneige Benjamina Legranda i Jacques’a Loba.

Rok 2031. Świat przegrał walkę z globalnym ociepleniem. Na Ziemi zapanowała wieczna zima, a życie uległo zagładzie. Jedynymi, którzy przetrwali są pasażerowie Snowpiercera, gigantycznego pociągu pędzącego przez śnieżną zamieć. Od 17 lat pojazd porusza dookoła świata, dzięki rewolucyjnemu silnikowi, który potrafi generować napędzającą go energię. Wewnątrz pociągu panuje system klasowy. Ludzie z ostatnich wagonów żyją tak, jak niegdyś mieszkańcy slumsów, odczuwając permanentne zimno i głód. Ci z wagonów na przedzie uznają się za wybrańców – mają do dyspozycji luksusowe przedziały i oddają się bez reszty przyjemnościom. Curtis (Chris Evans), młody mężczyzna z ogona pędzącej maszyny, chce oswobodzić towarzyszy niedoli i zmienić panującą w pociągu równowagę sił. Wyrusza w stronę lokomotywy, gdzie rezyduje Wilford (Ed Harris), człowiek ustalający reguły gry.

Epoka lodowcowa, ostatni bastion życia na Ziemi, pociąg przypominający koncepcyjnie Arkę Noego, pasażerowie podzieleni na klasy społeczne – wszystko to elementy niezwykłej wizji koreańskiego reżysera Bong Joon-ho, a zarazem rezultat 8 lat jego intensywnej pracy. Więzienie, zapasy wody pitnej, szklarnia, basen, szkoła, pokój reprezentacyjny – w Snowpiercerze jest zamknięty w miniaturze cały świat. Tę ogromną międzynarodową koprodukcję nakręcono w 72 dni z udziałem ponad 200 członków ekipy i obsady, którzy pochodzili z takich krajów jak Czechy, Korea, Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania.

Film zwraca uwagę gwiazdorską obsadą. W głównej roli wystąpił Chris Evans („Captain America: Pierwsze starcie”, „Avengers”). Ed Harris, wyśmienity aktor znany między innymi z „Twierdzy” Michaela Baya oraz „Truman Show” Petera Weira, zagrał czarny charakter, nadając tej postaci doniosłości oraz niejednoznaczności. Tilda Swinton wciela się w porta voce właściciela pociągu. W rolę Gilliama, mędrca wzbudzającego posłuch u ludzi, wcielił się uznany brytyjski aktor John Hurt. Tanya, zdeterminowana do działania matka z ostatniego wagonu, została zagrana przez Octavię Spencer, laureatkę Oscara za drugoplanową rolę w „Służących” Tate’a Taylora. A w Edgara, prawą ręką Curtisa, wcielił się Jamie Bell „Billy Elliott”.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.