Canal+ premiery filmowe od 8 do 14 sierpnia 2015

gwiazd naszych winaW drugim tygodniu sierpnia w Canal+: melodramat „Gwiazd naszych wina”, thriller, science fiction „Anomalia”, kanadyjska komedia romantyczna „Nie ma tego złego..CANAL.”, „Komedia szkoła życia”, thriller „Wróg” oraz dokument „Muhamad Ali. Legenda”.

 

MUHAMMAD ALI. LEGENDA
(I Am Ali)
Document, Wielka Brytania, 2014
Rezyseria i scenariusz: Clare Lewins
Obsada: Muhammad Ali, Mike Tyson, George Foreman, Gene Kilroy

muhamad ali legendaBohater, zdrajca, prorok, łajdak, fanatyk, filozof – tak mówią o nim inni. Muhammad Ali to także ojciec siedmiu córek i dwóch synów, czterokrotny mąż, brat, przyjaciel, rywal. W dokumencie Clare Lewins historia legendarnego pięściarza jest opowiedziana jego własnym głosem pochodzącym m.in. z zarejestrowanych rozmów telefonicznych oraz głosem mu najbliższych – członków najbliższego otoczenia.

Dokument zawiera niepublikowane wcześniej zdjęcia rodzinne, znane dotychczas tylko najbliższym pięściarza. Atutem filmu są także nagrania i zarejestrowane rozmowy telefoniczne niemówiącego dziś z powodu choroby Parkinsona Aliego. Opowiada o nim towarzyszący mu przez całe życie brat Rahaman, córki Aliego – Maryum i Hana, a także jedyny biologiczny syn Muhammad Ali Jr. Głos zabiera także trzecia żona pięściarza Veronica Porche, która opowiada o tym, czym dla Muhammada Aliego jest rodzina. Najważniejsze momenty w karierze boksera wspomina jego menadżer Gene Kilroy i trener Angelo Dundee, a także wielki rywal George Foreman, z którym walka w 1974 roku stała się początkiem trwającej do dziś przyjaźni. O trudnej relacji Aliego z innym wielkim rywalem – Joe Frazierem opowiada w imieniu zmarłego w 2011 roku ojca – Marvis Frazier. Od futbolisty Cleveland Browns Jima Browna dowiadujemy się więcej na temat religijnych i politycznych przekonaniach Aliego, a od Mike’a Tysona, o tym, jak legendarny sportowiec go zainspirował, kiedy pewnego dnia odwiedził jego poprawczak na Bronksie.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 sierpnia 2015, 15:30

 

 

GWIAZD NASZYCH WINA
(The Fault In Our Stars)
Melodramat, USA, 2014
Reżyseria: Josh Boone
Obsada: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Laura Dern, Sam Trammell, Willem Dafoe

gwiazd naszych winaGwiazdy cyklu „Niezgodna” Shailene Woodley i Ansel Elgort w ekranizacji bestsellerowej powieści Johna Greena. Film o miłości nastolatków chorych na raka zdobył siedem Teen Choice Awards oraz po trzy MTV Movie Awards i Young Hollywood Awards.

Hazel (Shailene Woodley) i Gus (Ansel Elgort) poznają się na grupie wsparcia dla chorych na raka. Ona od pięciu lat walczy z nowotworem tarczycy. Każdy dzień jest dla niej wygraną na loterii. On – były koszykarz, któremu amputowano nogę – cieszy się z ostatnich badań, które potwierdziły remisję nowotworu. Gus zakochuje się w Hazel. Wytrwale walczy o to, by dziewczyna spojrzała na świat inaczej, niż przez pryzmat nieuchronnej śmierci. Odnajduje jej ulubionego pisarza Petera van Houtena (Willem Dafoe) i aranżuje ich spotkanie w Amsterdamie.

Wzruszający romans w reżyserii Josha Boone’a jest ekranizacją powieści Johna Greena, aktualnie jednego z najbardziej poczytnych twórców literatury młodzieżowej. Pierwowzorem Hazel była chora na raka tarczycy Esther Earl, z którą pisarz zaprzyjaźnił się w 2009 roku. Scenariusz film przygotowali Scott Neustadter i Michael H. Weber, autorzy takich przebojów, jak „500 dni miłości” czy „Cudowne tu i teraz”. W głównych bohaterów wcieliła się para przyjaciół spoza planu – Shailene Woodley i Ansel Elgort. Młode gwiazdy kina znane są głównie z filmowego cyklu „Niezgodna”, którego pierwsza część jest obecnie pokazywana w CANAL+. W obsadzie – oprócz Willema Dafoe – widzowie zobaczą również Laurę Dern w roli nadopiekuńczej matki Hazel oraz Sama Trammella (serial „Czysta krew”).

Opowieść o miłości chorych na raka nastolatków zdobyła ogromne uznanie wśród młodej widowni. Film pobił rekord ilości biletów kupionych jeszcze przed premierą, zarabiając w sumie ponad 307 mln dolarów (przy budżecie 12 mln). Zdobył również m.in. siedem Teen Choice Awards, trzy Young Hollywood Awards i taką samą liczbę MTV Movie Awards.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 sierpnia 2015, 21:30

 

 

ANOMALIA
(Anomaly)
thriller, science fiction, Wielka Brytania, 2014
reżyseria: Noel Clarke
obsada: Noel Clarke, Ian Somerhalder

anomaliaByły żołnierz co 10 minut traci przytomność. Po przebudzeniu znajduje się w zupełnie obcym mu miejscu i sytuacji. Podejmuje rozpaczliwe próby poskładania strzępów informacji, by dowiedzieć się, kim jest.

Zawodowy żołnierz Ryan Reeve (Noel Clarke) budzi się na tyle furgonetki u boku porwanego i związanego chłopca. Nie pamięta, kim jest i jak się tam znalazł. 9 minut i 47 sekund później traci przytomność i budzi się w zupełnie innym miejscu. Oskarżony o porwanie dziecka, stara się poskładać wszystkie wspomnienia, by zrozumieć, co się stało. Chce za wszelką cenę uratować chłopca. Podejmuje nierówną walkę z ludźmi, którzy go niewolili i wykorzystują do przeprowadzenia szatańskiego planu przejęcia władzy nad światem.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 21:00

 

 

NIE MA TEGO ZŁEGO…
(The Right Kind Of Wrong)
Komedia romantyczna, Kanada, 2013
Reżyseria: Jeremiah S. Chechik
Obsada: Ryan Kwanten, Sara Canning, Ryan McPartlin, Will Sasso

Podczas wesela pomywacz naczyń zakochuje się w pannie młodej. W rolach głównych znany z serialu „Czysta krew” Ryan Kwanten oraz Sara Canning, czyli Jenna Sommers z „Pamiętników wampirów”.

Leo (Ryan Kwanten) jest niespełnionym pisarzem, który w oczekiwaniu na upragniony sukces pracuje jako pomywacz w restauracji. Tymczasem jego była żona wydaje bestseller oparty na blogu „Czemu jesteś do bani”. Z książki wszyscy dowiadują się, o pikantnych szczegółach ich nieudanego związku. Leo zakochuje się w Colette (Sara Canning). Niestety, poznaje dziewczynę na jej przyjęciu weselnym. Od tej chwili śledzi każdy jej krok i próbuje przekonać, że wychodząc za Danny’ego (Ryan McPartlin) popełniła błąd.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 11 sierpnia 2015, 20:00

 

 

SZKOŁA ŻYCIA
(Bad Words)
Komedia, USA, 2013
Reżyseria: Jason Bateman
Obsada: Jason Bateman, Kathryn Hahn, Rohan Chand, Philip Baker Hall, Allison Janney

szkola zyciaReżyserski debiut Jasona Batemana („Szefowie i wrogowie”, „Juno”). Komedia o czterdziestolatku, który wywołuje skrajne emocje swoim uczestnictwem w ogólnokrajowym konkursie literowania dla dzieci.

Guy Trilby (Jason Bateman) zgłasza się do udziału w turnieju literowania. Co prawda ma 40 lat, a uczestnikami konkursu są dzieci, Guy znajduje jednak lukę prawą i nie pozwala się zdyskwalifikować. Pomimo oburzenia sędziów, rodziców i samych dzieci, startuje w zawodach, dając popalić innym uczestnikom. W przedsięwzięciu towarzyszy mu reporterka, Jenny Widgeon (Kathryn Hahn), która próbuje odkryć prawdziwe przyczyny uczestnictwa Guya w konkursie. Podczas kolejnych etapów rywalizacji mężczyzna zaprzyjaźnia się z chłopcem o imieniu Chaitanya (Rohan Chand).
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 12 sierpnia 2015, 20:00

 

 

WRÓG
(The Enemy)
Thriller, USA, 2014
reżyseria: Denis Villeneuve
obsada: Jake Gyllenhaal, Melanie Laurent, Sarah Gadon

wrogMężczyzna dostrzega na filmie swojego sobowtóra, który okazuje się lepszą wersją jego samego. Najnowszy thriller Denisa Villeneuve’a, autora „Pogorzeliska” (nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny) oraz „Labiryntu” z Hugh Jackamanem (nominacja do Oscara za zdjęcia).

Monotonne, pozbawione emocji życia Adama (Jake Gyllenhaal) w jego sterylnym mieszkaniu zostaje przerwane przez niepokojące odkrycie. Znajomy poleca mu film, w którym mężczyzna dostrzega w epizodycznej roli konsjerża – swojego sobowtóra. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o aktorze. Okazuje się, że Anthony (Jake Gyllenhaal), poza fizycznym podobieństwem, jest ucieleśnieniem wszystkich najgłębiej skrywanych pragnień Adama – jego lepszą wersją. Czy to jedynie zbieg okoliczności, czy wyrafinowana pułapka, czy może alternatywny wariant losu?
PREMIERA: CANAL+, piątek, 14 sierpnia 2015, 22:30

 

 

Premiery seriali w CANAL+, CANAL+ FAMILY i CANAL+ SERIALE:

 

Wiking Vic (Vic the Viking, ep 25-28)

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 8 sierpnia 2015, 9.00

 

Na tropie króla lasu (FloopaLoo, Where Are You?, ep 25-28)

PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 8 sierpnia 2015, 10.00

 

BRACTWO CZERWONEJ OPASKI (Red Band Society, ep. 13)

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 9 sierpnia 2015

 

niewierni (Satisfaction, ep. 9, 10)

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 9 sierpnia 2015

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2 (About A Boy 2, ep. 3, 4)

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 11 sierpnia 2015

 

INCYDENT (The Slap, ep. 7)

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 12 sierpnia 2015

 

GRIMM 4 (GRIMM 4, ep. 13, 14)

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 13 sierpnia 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.