Canal+ premiery filmowe od 7 do 13 listopada 2015

jak wytresowac smoka 2W Canal+ obejrzymy: film animowany „Jak wytresować smoka 2”, francuska komedia „Sekretne życie nauczycieli”, film akcji „Bad Ass 3”, brytyjska komedia „Nasze zwariowane brytyjskie wakacje”, film akcji „Człowiek zasad”, nowy serial animowany „4 ½ Przyjaciela” oraz nowy serial „Blindspot”.CANAL

JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 2
(How to Train Your Dragon 2)
Animacja, USA, 2014
Reżyseria i scenariusz: Dean DeBlois
obsada: Grzegorz Drojewski, Danuta Stenka, Miłogost Reczek, Julia Kamińska, Tomasz Błasiak, Szymon Kuśmider, Tomasz Traczyński, Julia Hertmanowska, Sebastian Cybulski, Mateusz Narloch, Artur Pontek, Janusz Wituch

Nagrodzona Złotym Globem i nominowana do Oscara® 2015 animacja na podstawie książek Cressidy  Cowell. Znakomicie zrealizowane widowisko o nastoletnim Wikingu, który po latach odnajduje matkę i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi staje do walki o przyszłość swojej osady.

jak wytresowac smoka 2Pięć lat po tym, jak Czkawka (Grzegorz Drojewski) udowodnił mieszkańcom Berk, że ze smokami można żyć w zgodzie, na wyspie panuje pokój. Osadę dostosowano do potrzeb nowych przyjaciół. Zbudowano akwedukty i specjalne stanowiska z pożywieniem, jaskinie przerobiono na stajnie. W międzyczasie  Czkawka urósł i zmężniał, a jego najlepsza przyjaciółka Astrid (Julia Kamińska) stała się dla niego kimś więcej. Zbliża się czas, kiedy chłopak będzie musiał przejąć od ojca (Miłogost Reczek) obowiązki wodza. Ta perspektywa bardzo go stresuje, bo najchętniej spędzałby cały czas ze swoim smokiem Szczerbatkiem, odkrywając nowe krainy. Podczas jednej z takich wypraw na północ od Norwegii Czkawka trafia na fort traperów, a w nim łowcę smoków, Ereta (Tomasz Błasiak), i bezwzględnego Drago Bludvista (Szymon Kuśmider), który planuje stworzyć smoczą armię. Przeciwnikiem Drago jest tajemniczy jeździec, którym okazuje się Valka (Danuta Stenka), matka Czkawki. Rodzina jednoczy się, by stawić czoła Drago i jego armii, a z pomocą przychodzą im wierni przyjaciele: Pyskacz (Tomasz Traczyński), Sączysmark (Artur Pontek), Śledzik (Mateusz Narloch), Szpadka (Julia Hertmanowska) i Mieczyk (Sebastian Cybulski).

„Jak wytresować smoka?” z 2010 roku zarobił 495 milionów dolarów i otrzymał m.in. dwie nominacje do Oscara – za najlepszą animację i ścieżkę dźwiękową. Na fali popularności filmu powstał serial, przedstawienie, a do sklepów trafiła szeroka gama produktów związanych z filmem. W efekcie takiego sukcesu studio Deamworks przystało na propozycję scenarzysty i reżysera przebojowej animacji, Deana DeBlois, by opowieść o niepokornym Wikingu Czkawce i smokach rozpisać na trzy pełnometrażowe animacje. Cześć druga pojawiła się w 2014 roku i poziomem nie ustępowała poprzedniej. Ponownie została nominowana do Oscara jako najlepsza animacja roku, a do tego zdobyła w tej kategorii Złoty Glob, pokonując takich konkurentów, jak „LEGO: przygoda” czy „Wielka szóstka”. Odniosła również ogromny sukces komercyjny, przenosząc 619 milionów dolarów. Trzecia część przygód Czkawki i jego przyjaciół jest zaplanowana na rok 2018.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 7 listopada 2015, 17:30

 

SEKRETNE ŻYCIE NAUCZYCIELI
(The True Life Of Teachers / La vraie vie des profs)
Komedia, Francja, 2013
Reżyseria: Emmanuel Klotz, Albert Pereira-Lazaro
Obsada: Lucien Jean-Baptiste, Audrey Fleurot, Emir Seghir, Sami Bouzid, Victoire Poupon, Maeva Arnoux, Enzo Vallejos Celotto, Oussama Abbassa

sekretne zycie nauczycieliKażdy, kto należy do redakcji przygotowującej szkolną gazetkę w gimnazjum Emila Zoli ma opinię nudziarza i kujona. Kiedy więc Albert (Emir Seghir) i Jean-Mohamed (Sami Bouzid), dwaj szkolni łobuzi, w ramach resocjalizacji zostają do tej grupy wcieleni, czują się upokorzeni. Po pierwszym szoku kulturowym spowodowanym zetknięciem się z „wzorowymi uczniami” wpadają na pomysł, żeby przekształcić wydawnictwo w internetowy brukowiec. Głównym tematem publikacji ma być życie prywatne nauczycieli. Redaktorem naczelnym zostaje żądny sławy i rozgłosu Albert, który jest gotów nawet grzebać w śmieciach, by odkryć szokujące tajemnice. Udaje mu się wciągnąć w projekt resztę redakcji, a zwłaszcza córkę jednej z nauczycielek, Juju (Maeva Arnoux) i speca od komputerów, Mousse’a (Enzo Vallejos Celotto). Uczniowie odkrywają nie tylko sekrety, ale też uczucia i problemy swoich pedagogów.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 8 listopada 2015, 21:30

 

 

BAD ASS 3
(Bad Asses on the Bayou)
Film akcji, USA, 2015
Reżyseria: Craig Moss
Obsada: Danny Trejo, Danny Glover

Trzeci film Craiga Mossa o lokalnym bohaterze, który razem ze swoim przyjacielem nie potrzebuje policji, by zadbać o swoje sprawy i skutecznie wymierzyć sprawiedliwość.

bad ass 3Tym razem Frank Vega (Danny Trejo) i Bernie Pope (Danny Glover) próbują odnaleźć w Luizjanie porwanego przyjaciela.  „Bad Ass – Twardziel” to bodaj pierwsza produkcja kinowa zainspirowana nagraniem z YouTube. Swego czasu rekordy popularności na serwisie bił krótki filmik przedstawiający scysję sędziwego brodatego mężczyzny z agresywnym Afroamerykaninem, która dla tego drugiego zakończyła się fatalnie. Zdarzenie miało miejsce w autobusie, a krzepki starszy pan, 67-letni weteran wojny wietnamskiej Thomas Bruso, natychmiast stał się bohaterem. Idealna historię na film zobaczył w tym wydarzeniu Craig Moss („41-letni prawiczek zalicza wpadkę z Sarą Marshall”, „Od zmierzchu do śmiechu”), który zobaczył w roli Brusa Danny’ego Trejo i nakręcił już trzy pełnometrażowe historię o jego wyczynach. Od drugiej części w przyjaciela Vegi, Bernie’ego Pope’a, wciela się Danny Glover.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 9 listopada 2015, 21:00

 

NASZE ZWARIOWANE ANGIELSKIE WAKACJE
(What We Did on Our Holiday)
komedia, Wielka Brytania, 2015
reżyseria: Guy Jenkin, Andy Hamilton
obsada: Rosamund Pike, David Tennant, Billy Connolly, Bobby Smalldridge, Emilia Jones, Harriet Turnbull, Ben Miller

nasze zwarjowane angielskie wakacjwNominowana do Oscara® Rosamund Pike („Zaginiona diewczyna”), David Tennant („Dr Who”) i Billy Connolly („Jej wysokość pani Brown”) w niecodziennej, zabawnej historii o rodzinnych sekretach. Brytyjska komedia dla całej rodziny pełna błyskotliwych dialogów i nietuzinkowych bohaterów.

Doug (David Tennant) i jego żona Abi (Rosamund Pike), wspólnie z trójką swoich dzieci, jadą do Szkocji na urodzinowe przyjęcie ojca Douga (Billy Connolly). Z powodu choroby seniora i jego rychłej śmierci drugi syn Gordie’ego – Gavin (Ben Miller) organizuje wielką imprezę, na którą zaprasza całą rodzinę i znajomych. Z tego samego powodu Doug i Abi starają się ukryć przed ojcem fakt, że są w separacji i zamierzają się rozwieść. Mając jednak trójkę rezolutnych dzieciaków nie jest to proste. Na dodatek Lottie (Emilia Jones), Mickey (Bobby Smalldridge) i Jess (Harriet Turnbull) w tajemnicy przed wszystkimi zamierzają spełnić ostatnie, nietypowe życzenie dziadka.

Role rodziców trójki rezolutnych dzieci wcielili się David Tennant, znany z filmu „Harry Potter i czara tajemnic” oraz serialu „Dr. Who” oraz Rosamund Pike, nominowana do Oscara za „Zaginioną dziewczynę” Davida Finchera. Dziadka zagrał znany brytyjski komik Billy Connolly („Ostatni Samuraj”, „Jej wysokość pani Brown”).
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 10 listopada 2015, 20:00

 

CZŁOWIEK ZASAD
(Mercenary: Absolution)
Film akcji, USA, 2015
Reżyseria i scenariusz: Keoni Waxman
Obsada: Steven Seagal, Vinnie Jones, Byron Mann, Howard Dell, Adina Stetcu

Kolejny wspólny projekt Stevena Seagala i Keoniego Waxmana.  Sequel filmu „W imię zasad” z 2014 roku.

czlowiek zasadAlexander Coates (Steven Seagal) otrzymuje zadanie likwidacji afgańskiego handlarza narkotyków, którego wiedza zagraża operacjom międzynarodowych karteli. Mężczyzna posiada informacje na temat zysków z heroiny dzielonych między wpływowe klany w Afganistanie i ich potężnych amerykańskich mocodawców. Podczas akcji wychodzi na jaw, że jest on zamieszany także w handel żywym towarem. Ratując z rąk przestępców jedną z dziewczyn, Alexander ściąga na siebie gniew bossa seksualnego podziemia (Vinnie Jones), który wydaje na niego wyrok śmierci.

„W imię zasad” jest trzynastym wspólnym projektem Stevena Seagala i reżysera  Keoniego Waxmana. Ich wcześniejsze filmy, wszystkie pokazywane w CANAL+,  to „Cena powrotu” i „Niebezpieczny człowiek” – oba z 2009 roku, „Najwyższy wyrok” (2012), „Demonstracja siły” z 2013 roku,  „W imię zasad” (2014) oraz dwie 6-odcinkowe serie „Bez litości”, które Waxman reżyserował na zmianę z Wayne’em Rose’em. Seagal jest, po Gerardzie Depardieu i Nikicie Michałkowie, kolejnym aktorem jawnie demonstrującym swoje uznanie dla Putina i jego polityki. W 2014 roku Seagal zagrał koncert dla prorosyjskich separatystów na Krymie i nie wykluczył ubiegania się o rosyjskie obywatelstwo.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 13 listopada 2015, 23:00

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 7 DO 13 LISTOPADA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 77-78 ost.)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 7 listopada 2015

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 7 listopada 2015

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 5)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 7 listopada 2015

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 7)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 8 listopada 2015

QUANTICO
(Quantico, odc. 5)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 8 listopada 2015

DEFIANCE 3
(Defiance s 3, odc. 5)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 8 listopada 2015

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 5)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 10 listopada 2015

SIOSTRA JACKIE 7
(Nurse Jackie s. 8, odc. 5)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 10 listopada 2015

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(Blindspot)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 12 listopada 2015

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends)
Serial animowany, Hiszpania, Niemcy, 2015, 26 odc.
Reżyseria: Juan Carlos Concha, Javier Galán
Zabawny serial detektywistyczny na podstawie książek autorstwa Joachima Friedricha. Zgrana paczka przyjaciół i ich pies zakładają biuro detektywistyczne, by rozwiązywać zagadkowe przypadki, które mają miejsce w ich szkole i okolicy.

4 i pol przyjacielaCharly, Stefka, jej brat Oskar, nazywany Rzodkiewką oraz Fredek wyglądają jak zwykła paczka przyjaciół, ale to tylko pozory. Wspólnie z małym, sprytnym kundlem, zwanym Dandy prowadzą agencję detektywistyczną Charly i Spółka, dla której nie ma spraw niemożliwych do rozwiązania. Uwielbiają razem spędzać czas i wszędzie widzą zagadki, które wymagają zbadania. Nie mają supermocy, nie są geniuszami i nie wyglądają jak filmowe gwizdy, ale ich przewagą, zwłaszcza nad dorosłymi, jest fakt, że mają oczy szeroko otwarte, są ciekawi, dociekliwi i wrażliwi. Może nie zawsze od razu rozpoznają właściwy trop, ale podczas śledztwa mogą liczyć na ciekawe, czasem trzymające w napięciu, a czasem komiczne sytuacje. Tak czy inaczej, nigdy do samego końca nie wiadomo, kto jest winien. Ale nie tylko rozwiązywanie tajemnic się liczy. Przyjaźń i wspólna działalność w biurze detektywistycznym pomagają im także uporać się z problemami wieku dorastania, które dopadają każdego.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 7 listopada 2015, 9:30

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(Blindspot)
Serial dramatyczny, USA, 2015, 22 odc.
twórca: Martin Gero
Obsada: Jaimie Alexander, Sullivan Stapleton, Rob Brown, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Ukweli Roach, Marianne Jean-Baptiste

BLINDSPOTJedna z najbardziej wyczekiwanych i najlepiej ocenionych premier serialowych sezonu 2015/2016. Znaleziona w centrum Nowego Jorku wytatuowana kobieta staje się kluczem do rozwiązania szeregu zagadek kryminalnych. W roli głównej znana z ekranizacji komiksów Marvela „Thor” Jaimie Alexander.

Na Time Square zostaje znaleziona zamknięta w torbie kobieta (Jaimie Alexander), której ciało niemal w całości jest pokryte tatuażami. Niczego nie pamięta, nie wiadomo, kim jest, ani jak się znalazła naga w centrum Nowego Jorku. Na plecach ma wytatuowane nazwisko agenta FBI, Kurta Wellera (Sullivan Stapleton). Wkrótce okazuje się, że rysunki, teksty, liczby i blizny na ciele kobiety są nie tylko wskazówką do ustalenia jej tożsamości, ale także kluczem do rozwiązania wielu zagadek kryminalnych. Nad sprawą Jane Doe pracuje agent Weller i jego partnerzy – Edgar Reade (Rob Brown) i Tasha Zapata (Audrey Esparza). Ich zwierzchniczką jest agentka Bethany Mayfair. Ilekroć zbliżą się o krok do rozwiązania tajemnicy przeszłości Jane, pojawiają się fakty, które przeczą poprzednim odkryciom i jeszcze bardziej komplikują sytuację.

„Blindspot: Mapa zbrodni” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier serialowych tej jesieni. Produkcja miała światową premierę 21 września roku na antenie amerykańskiej stacji NBC. Obok nadawanego w CANAL+ SERIALE „Quantico”, jest najlepiej ocenianym debiutem i jako pierwszy tej jesieni otrzymał zamówienie na pełny, liczącego 22 odcinki sezon.

„Blindspot: Mapa zbrodni” to pomysł pochodzącego ze Szwajcarii scenarzysty i producenta Martina Gero. W tajemniczą Jane Doe wcieliła się piękna Jaimie Alexander, dla której jest to pierwsza główna rola, choć widzowie, a zwłaszcza fani ekranizacji komiksów Marvela, pamiętają ją jako Lady Sif, wojowniczą boginię Asgardu w filmach „Thor” (2011) i „Thor: Mroczny świat” (2013). W „Blindspot: Mapie zbrodni” Alexander gra zagubioną, cierpiącą na amnezję kobietę,  która powoli odkrywa swój potencjał i przeszłość. Wcześniej aktorka wcielała się w podobne bohaterki w serialach, takich jak „Kyle XY” i „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”. Na planie „Blindspot: Mapy zbrodni” partneruje jej znany m.in. z serialu „Kontra: Operacja świt” Sullivan Stapleton, a także nominowana do Oscara za „Sekrety i kłamstwa” Marianne Jean-Baptiste.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 12 listopada 2015, 21:00, dwa odcinki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.