Canal+ premiery filmowe od 7 do 13 grudnia 2013

Poklosie W drugim tygodniu grudnia Canal+ wyemituje film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”, melodramat „360. Połączeni”, trzecia część filmu „Wyścig śmierci 3: Piekło” i thriller „Bogowie ulicy”. W Canal+Film dramat z Nicole Kidman, Matthew McConaughey „Pokusa”, brytyjski film akcii „Lotna brygada” oraz hiszpański thriller „Granice bólu”.CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 7 grudnia 2013, 21:00

POKŁOSIE (Pokłosie/Aftermath)

koprodukcja CANAL+

dramat, thriller, Polska, 2012

reżyseria: Władysław Pasikowski

obsada: Ireneusz Czop, Maciej Stuhr, Jerzy Radziwiłowicz, Zuzana Fialová, Andrzej Mastalerz, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska

Opowieść braciach, którzy ujawniają tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej, narażając się tym miejscowej ludności.

PoklosieRok 2001. Franciszek Kalina (Ireneusz Czop), emigrant do USA z początku lat 80., wraca do kraju na wieść o problemach młodszego brata. Józefa (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami wsi, opuściła go też żona. Franek odkrywa, że jego przyczyną jest mroczna tajemnica z czasów okupacji, na której ślad trafił Józek, a która dotyczy zarówno Kalinów, jak i innych mieszkańców wioski. Skłóceni dotychczas bracia próbują razem odkryć prawdę. Prowadzone przez nich śledztwo eskaluje konflikt i ostatecznie prowadzi do otwartej agresji mieszkańców wsi.

„Pokłosie” to pierwszy kinowy fabularny film Pasikowskiego od dekady. Scenariusz powstał po tym, jak zostały ujawnione wydarzenia związane z pogromem w Jedwabnem. Jest to historia dwóch braci, którzy odkrywając straszną tajemnicę, stają przed decyzją, jak ocenić ojca, rodzinę, sąsiadów, a co za tym idzie kraj i historię swojego narodu. – „Nasz film nie jest historią mordu w Jedwabnem – pisze reżyser. – „W ogóle nie jest filmem historycznym. To film współczesny opowiadający o reakcjach ludzi na fakt odkrycia śladów wojennych zbrodni popełnionych przez sąsiadów na sąsiadach. Co należy zrobić, gdy dowiadujemy się, że „miły staruszek” z drugiego piętra 60 lat temu grabił i mordował, korzystając z wojennej zawieruchy. Co należy zrobić i jak z tym żyć, gdy miły staruszek był naszym dziadkiem? Czy grzechy poprzednich pokoleń obciążają nasze sumienia i co należy zrobić, żebyśmy my na pewno byli bez winy”.

Pasikowski wyreżyserował „Pokłosie” według własnego scenariusza, który konsultował z ekspertami m.in. z IPN i Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Do współpracy przy realizacji zaprosił m.in. nagrodzonego Oscarem scenografa Allana Starskiego („Lista Schindlera”) i znakomitego operatora Pawła Edelmana, zdobywcę m.in. Cezara i Europejskiej Nagrody Filmowej za „Pianistę”. W obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska i Jerzy Radziwiłowicz. „Pokłosie” zdobyło nagrodę dziennikarzy na Gdynia Film Festival 2012. Otrzymało również 7 nominacji do Orłów, nagród Polskiej Akademii Filmowej (w tym za najlepszy film), która nagrodziła film za najlepszą rolę męską dla Macieja Stuhra i za najlepszą scenografię autorstwa Allana Starskiego. Film wyróżniono również nagrodą Srebrnego Grona na festiwalu w Łagowie oraz nagrodą Instytutu Yad Vashem na Jerusalem Film Festival 2013. W polskich kinach obejrzało go ponad 320 tys. widzów.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 8 grudnia 2013, 21:00

360. POLĄCZENI (360)

melodramat, Austria, Brazylia, Francja, Wielka Brytania, 2011

reżyseria: Fernando Meirelles

obsada: Anthony Hopkins, Jude Law, Rachel Weisz, Ben Foster, Juliano Cazarré, Lucia Siposová, Johannes Krisch, Gabriela Marcinkova, Maria Flor, Dinara Drukarova

Mozaikowa opowieść o grupie pozornie niezwiązanych ze sobą ludzi z pięciu miast na dwóch kontynentach, którą zaczyna decyzja przystojnego biznesmena, by podczas podróży służbowej nie zdradzić żony.

360. PolaczeniLondyński przedsiębiorca (Jude Law) podczas podróży służbowej do Wiednia chce skorzystać z usług prostytutki, młodej dziewczyny ze Słowacji, stawiającej pierwsze kroki jako pani do towarzystwa (Lucia Siposova). Michael decyduje się jednak nie zdradzać żony (Rachel Wiesz), która w tym czasie spotyka się z dużo od siebie młodszym Brazylijczykiem o imieniu Rui (Juliano Cazarre). Chłopak od dawna oszukuje swoją partnerkę Laurę (Maria Flor), która nie mogąc dłużej tego znieść, postanawia wrócić do rodzinnego Rio. W samolocie spotyka starszego Amerykanina (Anthony Hopkins), który poszukuje zaginionej córki. Wkrótce na lotnisku poznaje również przypadkowo będącego w okresie resocjalizującego się przestępcę seksualnego Tylera (Ben Foster)  i niczego nieświadoma proponuje mu seks.

„360. Połączeni” to międzynarodowa i multikulturowa koprodukcja  w reżyserii Fernando Meirellesa, autora nominowanych do Oscara „Miasta Boga” i „Wiernego ogrodnika”. Brazylijski filmowiec zaadaptował sztukę „Korowód” Arthura Schnizlera na podstawie scenariusza Petera Morgana (nominacje do Oscara za „Królową” i „Frost/Nixon”). Meirelles opowiedział historie pozornie niezwiązanych ze sobą ludzi z pięciu miast na dwóch kontynentach (od Londynu i Paryża, przez Wiedeń i Bratysławę, po Denver). W pokazywanym na festiwalach w Londynie i Toronto filmie reżyser zgromadził plejadę międzynarodowych gwiazd. Obok Anthony’ego Hopkinsa, Rachel Weisz, i Jude’a Law, przed kamerą pojawiają się m.in. zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie Moritz Bleibtreu („Cząstki elementarne”) i laureat nagrody aktorskiej w Cannes Jamel Debbouze („Amelia”, seria „Asteriks i Obeliks”).

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:00

WYŚCIG ŚMIERCI 3: PIEKŁO (Death Race 3: Inferno)

film akcji, USA, 2013

reżyseria: Roel Reiné

występują: Luke Goss, Danny Trejo, Ving Rhames, Fred Koehler, Robin Shou, Tanit Phoenix, Dougray Scott i Hlubi Mboya

Ostatnia przed upragniona wolnością rywalizacja Frankensteina, legendarnego zwycięzcy wyścigów śmierci.

Wyscig smierci 3 PiekloCarl Lucas (Luke Goss) ma wyrok dożywocia za zabicie policjanta podczas napadu na bank. W więzieniu jest znany jako Frankenstein, doskonały kierowca brutalnych i krwawych wyścigów śmierci, które odbywają się na terenie zakładu. Nagrodą za pięć wygranych zawodów jest wolność, a Carla i jego ekipę dzieli od niej już tylko jedno zwycięstwo. Tym razem wyścig ma się odbyć na pustyni Kalahari w Południowej Afryce. Lucas zaczyna przygotowania do, jak się okaże, najbardziej brutalnej i zaciekłej konkurencji, w jakiej kiedykolwiek uczestniczył. Ma do pokonania nie tylko bezwzględnych rywali, ale też wpływowe osoby, które chcą za wszelką cenę uniemożliwić mu zwycięstwo.

Serię rozpoczął w 2008 roku „Death Race: Wyścig śmierci” w reżyserii Paula W. S. Andersona z Jasonem Stathamem. Był to remake „Wyścigu śmierci 2000” z 1975 roku Rogera Cormana, który obsadził w rolach głównych Davida Carradine’a i Sylvestera Stallone. Po sukcesie filmu Andersona – film zarobił blisko 76 milionów dolarów – powstały dwa przeznaczone bezpośrednio na DVD prequele: „Death Race 2” (2010) i „Wyścig śmierci 3: Piekło” – oba w reżyserii specjalisty od kina akcji, Holendra Roela Reinégo(„Adrenalina”, „Gra o życie”, „W cywilu 2”). W obsadzie znalazły się ponownie takie nazwiska, jak Luke Goss („Blade – Wieczny łowca II”, „Hellboy – Złota Armia”), Danny Trejo („Desperado”, „Grindhouse – Planet Terror”, „Maczeta”) czy Tanit Phoenix („Straceni chłopcy 3”).

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 13 grudnia 2013, 21:00

BOGOWIE ULICY (End of Watch)

thriller, kryminał, USA, 2012

reżyseria: David Ayer

występują: Jake Gyllenhaal, Michael Peña, Natalie Martinez, Anna Kendrick, David Harbour, Frank Grillo, America Ferrera, Cle Sloan

Mocne kino akcji z dwoma świetnymi kreacjami aktorskimi. Dwóch przyjaźniących się prywatnie policjantów wchodzi w otwarty konflikt z gangiem narkotykowym.

Bogowie ulicyByły komandos Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) wraz ze swoim partnerem i przyjacielem Mike’iem Zavalą (Michael Peña) pracują w policji Los Angeles. Interweniują w przypadkach awantur domowych, ulicznych strzelanin i gangsterskich porachunków. Zostają przeniesieni w nowy rewir, gdzie wchodzą w konflikt z hiszpańskim gangiem narkotykowym Sinaloa. Przekraczają swoje uprawnienia, nie zważając na to, że ich poczynania są nagrywane, bo obaj mają przypięte do mundurów stale włączone minikamery. Walka toczy się jednak na śmierć i życie.

„Bogowie ulicy” to mocny i wyjątkowo realistyczny dramat kryminalny Davida Ayera, znanego jako scenarzysta „Dnia próby” i „Szybkich i wściekłych”. Dynamikę emocjonującego thrillera połączoną z wręcz dokumentalistycznym realizmem reżyser osiągnął dzięki montażowi zdjęć z tradycyjnych kamer filmowych, monitoringu, minikamer przypiętych do mundurów policjantów i gangsterów. Ważnym elementem scenariusza jest relacja łącząca bohaterów. – „Kiedy przeczytałem scenariusz, byłem zachwycony. Nie dlatego, że to film o glinach, pełen akcji, pełen intensywnych scen. Najważniejsze było serce, ludzkie relacje, rozmowy bohaterów i fakt, że bez nich ten film by nie istniał. (…) To film, w którym widz może się poczuć, jakby siedział w policyjnym wozie i z bardzo bliska obserwował relacje dwóch partnerów, którzy się naprawdę kochają” – mówił o „Bogach ulicy” wcielający się w Briana Tylora Jake Gyllenhaal, nominowany do Oscara za rolę w  filmie „Tajemnica Brokeback Mountain”. Na planie partneruje mu Michael Peña („Miasto gniewu”), jak również Anna Kendrick (saga „Zmierzch”), America Ferrera (Złoty Glob za tytułową rolę w serialu „Brzydula Betty”) i Cody Horn („Magic Mike”).

Film zebrał wiele pozytywnych opinii. Nieżyjący już Roger Ebert, pierwszy w historii laureat Pulitzera za krytykę filmową, przyznał mu maksymalną ocenę, określając „Bogów Ulicy” „najlepszym filmem policyjnym ostatnich lat”. W serwisie rottentomatoes.com film Ayera zebrał oceny na poziomie 93% od najbardziej znanych amerykańskich krytyków.

 

CANAL-FILM-HDPREMIERA: CANAL+ Film, sobota, 7 grudnia 2013, 20:00

POKUSA (Paperboy)

dramat, USA, 2012

reżyseria: Lee Daniels

obsada: Nicole Kidman, Matthew McConaughey, Zac Efron, John Cusack, Macy Gray

Nicole Kidman i John Cusack w szokującym thrillerze erotycznym. Dwaj bracia wierzą w niewinność skazanego na śmierć mężczyzny i z pomocą zakochanej w nim miejscowej uwodzicielki postanawiają doprowadzić do jego uwolnienia.

PokusaFloryda, rok 1969. Dziennikarz „The Miami Times” Ward Jansen (Matthew McConaughey), przyjeżdża do rodzinnej mieściny, aby zrobić reportaż o oskarżonym o zabójstwo miejscowego szeryfa łowcy aligatorów, Hillarym Van Wetterze (John Cusack). Towarzyszy mu współpracownik Yardley (David Oyelowo), a pomaga młodszy brat Jack (Zac Efron), który został wyrzucony z college’u i również powrócił do domu. Ward zainteresował się sprawą Van Wettera ze względu ekscentryczną Charlotte Bless (Nicole Kidman), samotną kobietę, która prowadzi erotyczną korespondencję z więźniami w celach śmierci. W przypadku Hillary’ego nie tylko twierdzi, że jest niewinny, ale zamierza go również poślubić. Miłość do mrocznego, odrażającego Van Wettera nie przeszkadza jej uwodzić młodego Jacka, który traci dla niej głowę i w wolnych chwilach o niej fantazjuje. W miarę rozwoju wypadków staje się jasne, że ta historia nie może się dobrze skończyć.

„Pokusa” to dramat czy też erotyczny thriller, który miał premierę na festiwalu w Cannes 2012 i był tam tytułem szeroko dyskutowanym.– „Ten film zszokował ludzi” – przyznała Kidman, której kreacja wzbudziła zachwyt krytyki i przyniosła jej m.in. nominację do Złotego Globu. – „Owszem, to kontrowersyjne dzieło, ale mnie to nie przeszkadza. Lubię takie filmy, bo wolę wzbudzać skrajne uczucia, niż być mdła i nijaka”. Scenariusz „Pokusy” został oparty na bestsellerowej powieści Pete’a Dextera. Historię braci Jensenów opowiada pracująca w ich rodzinnym domu przez lata służąca  (Macy Grey). Za reżyserię filmu odpowiada Lee Daniels, zdobywca dwóch nominacji do Oscara za głośny film „Hej, Skarbie”.

 

 PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 10 grudnia 2013, 20:00

LOTNA BRYGADA (The Sweeney)

sensacyjny, kryminał, film akcji, Wielka Brytania, 2012

reżyseria: Nick Love

obsada: Ray Winstone, Ben Drew, Damian Lewis, Hayley Atwell, Paul Anderson

Ray Winstone („Infiltracja”), Ben Drew („Harry Brown”) i Damien Lewis (serial „Homeland”) w stylowym policyjnym thrillerze reżysera „Firmy” i „Football Factory”.

Lotna brygadaDetektyw Jack Regan (Ray Winstone) dowodzi elitarną jednostką wydziału Metropolitan Police zajmującą się zbrojnymi napadami i brutalnymi przestępstwami. Brygada, zwana „Sweeney”, używa kontrowersyjnych, ale bardzo  skutecznych metod. Regan i jego młody partner George Carter (Ben Drew) mają odnaleźć sprawców brutalnego morderstwa podczas napadu na bank. Poszlaki prowadzą do znanego detektywowi recydywisty Allena. Ponieważ Regan to twardy glina starej daty, nie bawi się w półśrodki. Rozpoczyna się więc pojedynek na śmierć i życie. Tym bardziej, że krnąbrny gliniarz nie ma poparcia wśród zwierzchników, którzy czyhają na jego błąd, by się go pozbyć.

„Lotna brygada” to opowieść o grupie specjalnej londyńskiej policji, która często przekracza granice prawa i moralności, by łapać kryminalistów niezależnie od kosztów. To świetnie zrealizowana i zagrana, uwspółcześniona adaptacja popularnego w latach 70. serialu policyjnego, który przyciągał widzów dużą dawką przemocy. Nick Love, twórca m.in. „Football Factory” i „Firmy”, wykreował dla swojej klasycznej policyjno-kryminalnej historii ciekawy, niemal futurystyczny Londyn, a do współpracy zaprosił takie gwiazdy, jak Ray Winstone i Damian Lewis, a także londyńskiego rapera Bena Drewa (Plan B).

 

 PREMIERA: CANAL+ Film, środa, 11 grudnia 2013, 20:00

GRANICE BÓLU (Painless)

thriller, fantasy, Hiszpania, Francja, Portugalia, 2012

reżyseria: Juan Carlos Medina

obsada: Alex Brendemühl, Tómas Lemarquis, Irene Montàla, Derek de Lint, Juan Diego, Felix Gomez

Wypadek samochodowy powoduje, że mężczyzna odkrywa, że był adoptowany. Poszukiwanie tożsamości prowadzi go do odkrycia tajemnicy z czasów wojny domowej.

Granice boluHiszpania, czasy współczesne. David, znakomity neurochirurg, ulega wypadkowi samochodowemu, w którym ginie jego żona. On sam trafia do szpitala, gdzie dowiaduje się, że cierpi na ostrą białaczkę. Jedyną nadzieją jest przeszczep szpiku kostnego od rodziców. Kiedy prosi ich o pomoc, odkrywa, że był adoptowany. Próbując odnaleźć biologicznych rodziców, rozpoczyna prywatne śledztwo, które cofa go do czasów wojny domowej. Na początku lat 30. ubiegłego wieku w małym górskim miasteczku grupa dzieci wykazywała całkowita odporność na ból. Uznane za zagrożenie dla siebie i otoczenia, zostały odebrane rodzicom i zamknięte w ośrodku, gdzie były poddawane eksperymentom mającym wyjaśnić naturę ich przypadłości.

 

 

FILM DOKUMENTALNY

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:45

THE ZEN OF BENNETH (The Zen of Benneth)

dokument, Stany Zjednoczone, 2012

reżyseria: Unjoo Moon

występują: Tony Bennett, Andrea Bocelli, Michael Bublé, Aretha Franklin, Lady Gaga, Norah Jones, Amy Winehouse

Dokument będący świadectwem życia i kariery żyjącej legendy amerykańskiego jazzu – Tony’ego Benneta.

„The Zen of Benneth” to intymny portret amerykańskiego wokalisty jazzowego Tony’ego Benneta powstały z okazji 85. urodzin muzyka. Bennet zaczynał w korpusie rozrywkowym armii Stanów Zjednoczonych. Tam też został zauważony przez Boba Hope’a. Wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, jest także laureatem najważniejszego wyróżnienia przyznawanego muzykom jazzowym – Jazz Masters Award. Narratorem w filmie jest sam artysta, który z refleksją spogląda wstecz na sześćdziesięcioletnią karierę oraz na nowe projekty, które realizuje. Tony dzieli się z widzami swoją filozofią życia, pasją do sztuki i muzyki. Dokument jest ilustracją sprzeczności: wspomnień artysty i rzeczywistości, sztuki i handlu, rodziny i kariery, ikony i zwykłego człowieka. „The Zen of Bennet” to studium procesu artystycznego, przez który artysta musi przejść, aby przez 60 lat twórczości nadal być na szczycie. W filmie gościnnie wystąpili muzycy, z którymi Tony Bennet miał przyjemność współpracować: Lady Gaga, Andrea Bocelli czy Michael Bublé. Wyjątkowe zdjęcia do filmu autorstwa operatora Diona Beebe, zdobywcy OSCARA® za „Wyznania gejszy”, podkreślają izolację, jakiej doświadcza artysta podczas tworzenia i nagrywania muzyki.

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, godz. 17:00 i 17:25 (odc. 12 i 13/26)

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012

 

SERIALE

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 6/10,

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:00

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc. 5/11,

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:30

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 14/22

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 20:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

  1. Kupa. Canal+ zszedł na psy i nie ma tam już czego oglądać. Zresztą w styczniu True Detective na HBO więc nic więcej się nie liczy. Wolę porządny amerykański thriller dla dorosłych w postaci niesamowitego serialu HBO, niż kolejne kinowe papki dla pryszczy.

  2. Filmy ogląda się w kinie, a na kanałach premium niesamowite seriale, oczywiście tylko na HBO. Tak jest na całym świecie, tylko zacofane polaczki podniecają się rocznymi starociami pg13 dla gimnazjalistów i jeszcze za to płacą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.