Canal+ premiery filmowe od 6 do 12 czerwca 2015

ten niezreczny momentW drugim tygodniu czerwca w Canal+ komedia „Ten niezręczny moment”, film akcji „Porwana”, brytyjska komedia romantyczna „Weekend ostatniej szansy”, „Belgijsko francuska komedia romantyczna „Smak życia 3: Czyli chińska układanka”, thriller „Deadfall. W potrzasku” .CANAL+

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 czerwca 2015, 21:00
TEN NIEZRĘCZNY MOMENT (That Awkward Moment)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria i scenariusz: Tom Gormican
obsada: Zac Efron, Michael B. Jordan, Miles Teller, Imogen Poots, Mackenzie Davis, Jessica Lucas

ten niezreczny momentZwiązki damsko-męskie z męskiego punku widzenia. Zac Efron („Sąsiedzi”) i Miles Teller („Whiplash”) ślubują pozostać singlami i namawiają zdradzonego przez żonę przyjaciela, by do nich dołączył. Teoria, jak to zwykle bywa, gdy w grę wchodzą uczucia, rozmija się jednak z rzeczywistością. MTV Movie Award dla Efrona w kategorii najlepszy występ bez koszulki.

Jason (Zac Efron), Daniel (Miles Teller) i Mikey (Michael B. Jordan) przyjaźnią się od lat. Dla Jasona koniec znajomości z dziewczyną wyznacza dzień, kiedy zadaje ona pytanie, o to dokąd zmierza ich relacja. W prowadzeniu harmonogramu randek wcale niezgorzej radzi sobie Daniel, któremu w podrywaniu kolejnych dziewczyn pomaga przyjaciółka Chelsea (Mackenzie Davis). Zupełnie innym typem jest Mikey, porządny, uczciwy, zakochany w żonie (Jessica Lucas) lekarz. I to on właśnie zostaje zdradzony i porzucony. By pomóc mu przezwyciężyć kryzys, kumple postanawiają założyć klub singli. Mają imprezować i podrywać dziewczyny, byle nie zaangażować się na poważnie. Wspólnie złożona przysięga szybko okazuje się przyczyną mniej lub bardziej wymyślnych kłamstw.

W 2010 roku scenariusz do filmu „Ten niezręczny moment” autorstwa Toma Gormicana znalazł się na liście najlepszych niezrealizowanych scenariuszy roku. W realizację projektu, który jest debiutem reżyserskim Gormicana, zaangażował się jako odtwórca głównej roli i jeden z producentów Zac Efron, jeden z gwiazdorów Hollywood młodego pokolenia, który zyskał sławę główną rolą w trylogii „High School Musical” Kenny’ego Ortegi. 20-letni wówczas aktor postanowił zawalczyć o zmianę wizerunku i zaczął przyjmować coraz więcej ról dramatycznych. Wystąpił m.in. w „Charlie St. Cloud” Burra Steersa, „Szczęściarzu” Scotta Hicksa czy pokazywanej w Konkursie Głównym w Cannes „Pokusie” Lee Danielsa. W filmie tym Efron zagrał u boku takich gwiazd, jak Nicole Kidman, Matthew McConaughey i John Cusack. Nadal jednak niekwestionowanym atutem aktora jest pięknie wyrzeźbiona sylwetka. Jury MTV Movie Awards nagrodziło Efrona za „Ten niezręczny moment” w kategorii najlepszy występ bez koszulki, a widzowie CANAL+ również mogą podziwiać idealny tors aktora w komedii Nicholasa Stollera „Sąsiedzi”. W filmie „Ten nieręczny moment” Efronowi partneruje m.in. Miles Teller, wschodząca sława Hollywood, o którym stało się głośno za sprawą roli w nagrodzonym 3 Oscarami® „Whiplash”, a także występów w filmach z cyklu „Niezgodna”. Młodzi widzowie docenili wszystkich głównych aktorów filmu „Ten niezręczny moment”, przyznając Efronowi, Tellerowi i Michaelowi B. Jordanowi Young Hollywood Award w kategorii najlepsze trio.

 

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 8 czerwca 2015, 22:00

PORWANA (Misfire)
Film akcji, USA, 2014
reżyseria: R. Ellis Frazier
obsada: Gary Daniels, Vannessa Vasquez, Michael Greco, Patricia Peinado Cruz

Legenda kina akcji lat 90. Gary Daniels w roli byłego policjanta, poszukującego byłej żony w rządzonej gangami narkotykowymi Tijuanie.

porwanaDoświadczony agent antynarkotykowy Cole (Gary Daniels) dowiaduje się od brata (Michael Greco), który odbił mu żonę (Patricia Peinado Cruz) o jej zniknięciu. Bazując na śladach krwi w domu i na ciele Johnny’ego, policja podejrzewa właśnie jego o zamordowanie kobiety. Zanim zniknęła, Sara prowadziła dziennikarskie śledztwo, próbując prześwietlić interesy jednego z lokalnych biznesmenów. Cole natychmiast udaje się do Tijuany, gdzie odkrywa spisek z udziałem miejscowego bossa narkotykowego z aspiracjami politycznymi. W starciu z członkami kartelu Cole łączy siły z przyjaciółką byłej żony, Gracie (Vannessa Vasquez).

W latach 90. Gary Daniels regularnie grał pierwszoplanowe role w filmach akcji, jednak w pierwszej dekadzie XXI wieku jego kariera nieco podupadła. Dopiero po występie w „Niezniszczalnych” w 2010 roku powrócił m.in. w takich filmach, jak „The Lazarus Papers”, „The Mark” czy „Polowanie na kilera”. „Porwana” jest solidnym kinem akcji, który wykracza poza normę dla filmów przeznaczonych bezpośrednio na rynek DVD. Wzorującemu się na filmach z serii „Tożsamość Bourne’a” reżyserowi R. Ellis Frazierowi udało się zachować kinowy styl z dobrymi zdjęciami i pogłębioną charakterystyką głównego bohatera.

 

 

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 9 czerwca 2015, 20:00

WEEKEND OSTATNIEJ SZANSY (Le Week-End)
Komedia romantyczna, Wielka Brytania, Francja, 2013
reżyseria: Roger Michell
obsada: Jeff Goldblum, Jim Broadbent, Lindsay Duncan, Olly Alexander, Xavier De Guillebon

Nagrodzona British Independent Film Award Lindsay Duncan i nominowani Jim Broadbent i Jeff Goldblum w francusko-brytyjskiej komedii romantycznej o małżeństwie z 30-letnim stażem, które powraca do Paryża, by ożywić swój związek.

weekend ostatniej szansyWykładowca filozofii Nick (Jim Broadbent) oraz wymagająca i żywiołowa nauczycielka Meg (Lindsay Duncan) są małżeństwem z wieloletnim stażem. Mają dorosłego syna, który opuścił już rodzinny dom. Dawna namiętna relacja małżonków zmieniła się na przestrzeni lat w rutynę, a niespełniona Meg myśli o ewentualnym rozstaniu. Nick kocha żonę i nie wyobraża sobie bez niej życia, choć nie wie, jak ją uszczęśliwić. Podejmuje próbę ożywienia relacji między nimi, zabierając Meg na weekend do Paryża, gdzie kilka dekad wcześniej spędzili miesiąc miodowy. Czas spędzany tylko we dwoje wcale nie zbliża do siebie pary. Przełomem okazuje się przypadkowe spotkanie dawnego przyjaciela Nicka. Morgan (Jeff Goldblum ) jest przystojny, popularny, ma młodą, zapatrzoną w niego jak w obraz żonę, która w dodatku jest w ciąży. Mieszkają w pięknym apartamencie z widokiem na wieżę Eiffla. Impreza z okazji wydania kolejnej książki Morgana jest momentem przełomowym w relacji Nicka i Meg.

Roger Mitchell zrealizował słodko-gorzką komedię o miłości, o którą trzeba na nowo zawalczyć i zachwycił nią krytyków. Niemała w tym zasługa ciekawego scenariusza Hanifa Kureishiego („Intymność”), doskonałej obsady i klimatycznych zdjęć Paryża, autorstwa Nathalie Durand. „Weekend ostatniej szansy” jest eleganckim i dobrze zbalansowanym portretem zmagań życiowych i miłosnych pary, której „i żyli długo i szczęśliwie” zblakło jak stara fotografia.

 

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 10 czerwca 2015, 20:00

SMAK ŻYCIA 3, CZYLI CHIŃSKA UKŁADANKA (Casse-tête chinois)
Komedia romantyczna, Belgia, Francja, USA, 2013
reżyseria: Cedric Klapisch
obsada: Romain Duris, Audrey Tautou, Cécile De France, Kelly Reilly, Sandrine Holt

Romain Duris, Audrey Tautou, Cécile De France i Kelly Reilly powracają w nominowanej do Cezara trzeciej odsłonie francuskiej serii komediowej „Smak życia”.

smak zycia 3 czyli chinska ukladankaXavier (Romain Duris), Wendy (Kelly Reilly), Martine (Audrey Tautou) i Isabelle (Cécile De France) poznali się w czasach studenckich w Barcelonie. Dziś mają po 40 lat. Xavier ma dwójkę dzieci z Wendy (Kelly Reilly), ale właśnie się rozwodzą, a ona wyprowadza się z nowym partnerem do Nowego Jorku. Xavier, by być blisko dzieci, podąża za nimi. Nie jest mu łatwo zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Korzysta z gościny Isabelle, która mieszka ze swoją partnerką, a przy okazji pomaga przyjaciółce zająć w ciążę. By zdobyć zieloną kartę, żeni się z mieszkającą w Ameryce Chinką, ale jednocześnie spotyka się z dawną miłością, Martine (Audrey Tautou), która akurat pojawia się w Nowym Jorku. Czwórka długoletnich przyjaciół pomimo 40-stki na karku i posiadania dzieci, wciąż prowadzi chaotyczną egzystencję, próbując ułożyć sobie życie i odnaleźć szczęście.

„Smak życia 3, czyli chińska układanka” stanowi doskonały epilog dla bohaterów serii lekkich komedii romantycznych, których dwie pierwsze części, również w reżyserii Cedrica Klapischa, powstały w 2002 i 2005 roku. – „Dwa poprzednie filmy powstały z przyjemności, improwizacji i spontaniczności. Ten film (…) wymagał doświadczenia i refleksji. Pierwsze filmy opowiadały o impulsywności młodości. Ten podejmuje temat dojrzałości” – mówił reżyser trylogii, znany również z takich tytułów, jak „Niebo nad Paryżem” i „Mój kawałek tortu”. „Smak życia 3, czyli chińska układanka” był nominowany do Cezara 2014 za muzykę. W poprzednich częściach Cezary za swoje kreacje zdobyła Cécile De France, a nominację Kelly Reilly.

 

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 12 czerwca 2015, 22:30

DEADFALL. W POTRZASKU (Deadfall)
Thriller, kryminał, USA, 2012
Reżyseria: Stefan Ruzowitzky
Obsada: Eric Bana, Olivia Wilde, Charlie Hunnam, Kris Kristofferson, Sissy Spacek, Kate Mara, Treat Williams

deadfallPo napadzie na kasyno rodzeństwo, Addison (Eric Bana) i Liza (Olivia Wilde), ucieka z torbą pełną pieniędzy. W wyniku wypadku tracą samochód. Są zmuszeni rozdzielić się i na własną rękę dotrzeć do kanadyjskiej granicy. Liz zatrzymuje na drodze byłego boksera i skazańca, Jaya (Charlie Hunnam), który zmierza na Święto Dziękczynienia do domu rodziców (Kris Kristofferson, Sissy Spacek). Dziewczyna postanawia ścignąć tam brata, który walczy o przetrwanie przemierzając zaśnieżone lasy. Ściga go młoda policjantka (Kate Mara) i jej ojciec, szeryf Becker (Treat Williams). Wszyscy spotykają się w domu państwa Millsów, gdzie rozegra się prawdziwy dramat.

Trzymający w napięciu thriller „Deadfall. W potrzasku” nawiązuje atmosferą i klimatem do słynnego „Fargo”. Podobnie, jak w kultowym filmie braci Coen, scenerią dramatycznych wydarzeń w „Deadfall” jest mroźna północ USA, a bohaterowie walczą nie tylko z przeciwnikami, ale też mrozem i zamiecią. Film wyreżyserował Stefan Ruzowitzky, austriacki filmowiec, autor m.in. nominowanych do Złotego Niedźwiedzia w Berlinie „Fałszerzy”. Na planie „Deadfall. W potrzasku” udało mu się zgromadzić imponującą obsadę z Erikiem Baną (tytułowa rola w „Hulku”, Nero ze „Star Treka”) oraz Olivią Wilde („Tron: Dziedzictwo”). Partnerują im Kris Kristofferson i Sissy Spacek oraz Kate Mara (serial „House of Cards”) i Treat Williams (niezapomniany Berger z „Hair” Formana).

 

 

 

SERIALE

LASSIE I PRZYJACIELE
(The New Adventures of Lassie, ep. 13, 14, 15, 16)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, niedziela, 6 i 7 czerwca 2015

NOWE PRZYGODY PIOTRUSIA PANA
(Peter Pan-The New Adventures, ep. 13, 14, 15, 16)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, niedziela, 6 i 7 czerwca 2015

BRACTWO CZERWONEJ OPASKI
(Red Band Society, ep. 4)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 7 czerwca 2015

KAMUFLAŻ 5
(Covert Affairs 5, ep. 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 7 czerwca 2015

BROOKLYN 9-9 SEZON 2
(Brooklyn Nine-Nine 2, ep. 9, 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 9 czerwca 2015

POD KOPUŁĄ SEZON 2
(Under the Dome 2, ep. 8, 9)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 11 czerwca 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.