Canal+ premiery filmowe od 5 do 11 grudnia 2015

birdmanW tym tygodniu w Canal+: komediodramat „Birdman”, francuska komedia „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, brytyjski komediodramat „Diamentowy striptiz”, polski dramat „Obce ciało”,  dramat „Mapy gwiazd” oraz horror „Diabelska plansza Ouija”.CANAL

BIRDMAN 
(Birdman: (Or The Unexpected Virtue of Ignorance))
Komediodramat, USA, 2014
Reżyseria: Alejandro Gonzalez Iñárritu
Obsada: Michael Keaton, Emma Stone, Edward Norton, Zach Galifianakis, Naomi Watts, Jeremy Shamos, Andrea Riseborough, Damian Young, Keenan Shimizu, Natalie Gold, Michael Siberry, Clark Middleton, Amy Ryan

birdmanCztery Oscary® 2015 w kategoriach: najlepszy film roku, reżyseria, scenariusz oryginalny i zdjęcia Emmanuela Lubezkiego („Grawitacja”). Oscarowe nominacje za role Michaela Keatona, Emmy Stone i Edwarda Nortona. Czarna komedia Alejandra Gonzaleza Iñárritu („Babel”, „21 gramów”, „Amores Perros”) o aktorze, który zbudował karierę na roli kinowego superbohatera i chce udowodnić sobie i światu, że jest prawdziwym artystą.

Riggan Thomson (Michael Keaton) stał się sławny, dzięki roli komiksowego Birdmana. Po tym, jak odmówił udziału w kolejnej części cyklu, jego kariera przyhamowała. Po 20 latach próbuje ją wskrzesić. Poświęcając własne oszczędności, zamierza wystawić na Broadwayu własną adaptację opowiadania Raymonda Carvera, wyreżyserować ją i zagrać w niej główną rolę. W czasie przygotowań do premiery musi stawić czoła licznym przeciwnościom losu, własnemu ego oraz komplikacjom w życiu osobistym. Co gorsza, zaczyna mu się zacierać granica między rzeczywistością a iluzją i na każdym kroku towarzyszy mu cień Birdmana, w którego niegdyś się wcielał.

Film Iñárritu to projekt ze wszech miar wyjątkowy. Tragikomiczny w wymowie, doskonale zagrany, ambitny pod względem realizacyjnym, przyniósł jego twórcom, oprócz czterech Oscarów, aż 163 inne nagrody filmowe i 238 nominacji. Jednym z elementów stanowiących o niezwykłości „Birdmana” jest fakt, że film kręcono chronologicznie, głównie kamerą z ręki i jest w nim tylko 16 widocznych cięć. Oznaczało to konieczność precyzyjnego zgrania długich, liczących czasem po kilkanaście stron dialogów z ruchem kamery, a wiec także doskonałego przygotowania aktorów. De facto praca na planie bardziej przypominała teatr niż film. „Życie jest jak jedno długie ujęcie – nie można niczego zmontować. Dlatego nakręciłem ten film tak, a nie inaczej. To coś więcej niż zlepek obrazów – to przejażdżka emocjonalną kolejką górską” – mówił o „Birdmanie” reżyser.

Ciekawym zabiegiem w filmie jest także przenikanie się realiów filmowych z rzeczywistością. W aktora, który zdobył sławę rolą superbohatera wcielił się Michael Keaton, który zagrał Bruce’a Wayne’a w „Batmanie” i „Powrocie Batmana” Tima Burtona i podobnie jak Riggan nie zdecydował się na powtórzenie roli. Co ciekawe, w komiksowych adaptacjach występowali także inni aktorzy z „Birdmana”: Edward Norton to Bruce Banner z „Niesamowitego Hulka”, Emma Stone grała Gwen Stacy w „Niesamowitym Spider-Manie” i „Niesamowitym Spider-Manie 2”, a Naomi Watts wcieliła się w Jet Girl w „Odlotowej dziewczynie”. Nie jest również tajemnicą, że nieznośny Shiner, którego w „Birdmanie” gra Edward Norton jest parodią samego aktora, który ma reputację trudnego we współpracy. „Byłem zaskoczony tym, jak wiernie opisano teatralny światek Nowego Jorku. Znam go od lat i muszę przyznać, że film pokazuje samą prawdę” – mówił o filmie Norton.

CIEKAWE FAKTY:
· Naomi Watts pracowała wcześniej z Iñárritu przy filmie „21 gramów”. W filmie tym grał również Sean Penn, który wręczał reżyserowi Oscara za najlepszy film roku.
· „Birdman” to pierwszy w historii zwycięzca Oscara za najlepszy film roku w całości nakręcony cyfrowo.
· „Birdman” to pierwszy od 16 lat film zaliczany do kategorii „komedia”, który zdobył Oscara za najlepszy film roku. Poprzednim był „Zakochany Szekspir” (1998).
· „Birdman” to pierwszy od 37 lat film zaliczany do kategorii „komedia”, który zdobył Oscara za najlepsza reżyserię. Poprzednim był „Annie Hall” Woody’ego Allena(1977).
· „Birdman” i inny film z udziałem Edwarda Nortona z tego roku – „Grand Budapest Hotel” – byli faworytami w oscarowej rywalizacji z 9 nominacjami na koncie. Obie produkcje zdobyły po cztery statuetki.
· Edward Norton i Naomi Watts grali wcześniej parę w „Malowanym welonie” (2006)
· Zdjęcia trwały 30 dni i powstawały w Nowym Jorku, większość w teatrze St. James przy 44. Ulicy, w samym sercu Times Square.
· Kostium Birdmana zaprojektował Mike Elizalde, którego polecił Guillermo del Toro.
· Podczas jednej ze scen Riggan (Michael Keaton) mówi, że nie grał Birdmana od 1992 roku. W rzeczywistości właśnie wtedy Keaton zagrał w „Powrocie Batmana”.
· Pierwotnie w scenariuszu była wzmianka o Philipie Seymourze Hoffmanie, który gra właśnie w „Igrzyskach śmierci. Kosogłosie. Części 1”. Po nagłej śmierci Hoffmana zmieniono jego nazwisko na innego aktora z tego filmu – Woody’ego Harrelsona.
· W filmie Riggan zostaje okłamany, że podczas premiery jego sztuki na widowni jest obecny Martin Scorsese. W rzeczywistości w tej scenie Scorsese jest naprawdę na widowni.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 5 grudnia 2015, 21:00

 

 

ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE?
(Qu’est-ce qu’on a fait au bon dieu?)
Komedia, Francja, 2014
Reżyseria: Philippe de Chauveron
Obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Frederic Chau, Medi Sadoun, Pascal N’Zonzi, Noom Diawara

Christian Clavier w lekkiej komedii obalającej uprzedzenia natury religijnej i rasowej. Nominacją do nagrody Goya w kategorii najlepszy film europejski.

za jakie grzechy dobry bozeClaude (Christian Clavier) i Marie (Chantal Lauby) są konserwatywnym, katolickim małżeństwem, wywodzącym się z wyższych sfer. Zawsze marzyli tylko o tym, by znaleźć odpowiednich mężów-katolików dla swoich czterech córek. Niestety, ku ich ogromnemu niezadowoleniu Isabelle (Frederique Bel), Odile (Julia Piaton) i Segolene (Emilie Caen) wydały się kolejno za Araba (Medi Sadoun), Żyda (Ary Abittan) i Chińczyka (Frederic Chau). Kiedy ostatnia z dziewcząt, Laure (Elodie Fontan), przyprowadza do domu czarnoskórego narzeczonego, Charlesa Koffiego (Noom Diawara), czara goryczy państwa Verneuil się przelewa. W dodatku ojciec przyszłego pana młodego, Andre (Pascal N’Zonzi) jest sknerą, który do złudzenia przypomina Claude’a Verneuila.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 6 grudnia 2015, 21:30

 

 

DIAMENTOWY STRIPTIZ
(Diamond heist aka Magic Boys)
komediodramat, Kanada, Wielka Brytania, Węgry, 2012
reżyseria: Róbert Koltai, Éva Gárdos
Obsada: Tamer Hassan, Michael Madsen, Vinnie Jones, Gyözö Szabó, Csaba Pindroch

Michael Madsen i Vinnie Jones w pełna zwrotów akcji komedii kryminalnej o przemytnikach diamentów.

diamentovy striptizTerence (Michael Madsen), znany przemytnik diamentów i właściciel londyńskiego klubu ze striptizem, wykorzystuje do przerzutów swoich pracowników. Gdy nagle traci przewoźników do zaplanowanego przemytu, musi szybko znaleźć zastępstwo. Z pomocą przychodzi mu stary kumpel Jack Varga (Vinnie Jones), który poleca dwóch Węgrów – Davida (Csaba Pindroch) i Zoliego (Gyözö Szabó). Mężczyźni, którzy waśnie stracili prace w fabryce szampanów, nie spodziewają się jednak, jakiego rodzaju klubie zaczynają pracę i w co się wplątują.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 7 grudnia 2015, 21:00

 

 

OBCE CIAŁO
(Obce ciało)
Dramat, Polska, Rosja, Włochy, 2014
Reżyseria: Krzysztof Zanussi
Obsada: Riccardo Leonelli, Agnieszka Grochowska, Agata Buzek, Weronika Rosati

Najnowszy film Krzysztofa Zanussiego, który podzielił krytyków i widzów. Opowieść o młodym katoliku, który jest w pracy prześladowany przez bezwzględną, cyniczną szefową.

obce cialoAngelo (Riccardo Leonelli) i Kasia (Agata Buzek) poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej. Połączyła ich miłość i wiara w Boga. Kasia postanawia jednak wrócić do Polski i wstąpić do klasztoru. Angelo chce być blisko niej. Przyjeżdża do Warszawy i podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna Kris (Agnieszka Grochowska) z pomocą swojej asystentki Miry (Weronika Rosati). Głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą ich drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, chce za wszelką cenę zmusić go do złamania zasad moralnych. Jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 8 grudnia 2015, 20:00

 

 

MAPY GWIAZD
(Maps To The Stars)
Dramat, Francja, Kanada, Niemcy, USA, 2014
Reżyseria: David Cronenberg
Obsada: Julianne Moore, Mia Wasikowska, Robert Pattinson, John Cusack, Olivia Williams, Evan Bird

mapy gwiazdDoceniona nagrodą aktorska w Cannes oraz nominacją do Złotego Globu kreacja Julianne Moore. Bezlitosna satyra Davida Cronenberga („Historia przemocy”, „Wschodnie obietnice”) na zepsute do szpiku środowisko hollywoodzkich celebrytów. Przejmujący obraz świata pozbawionego jakichkolwiek wartości, w którym każdy gest jest podyktowany względami marketingowymi. W obsadzie m.in. Mia Wasikowska, Robert Pattinson i John Cusack.

Weissowie to typowa hollywoodzka dynastia. Doktor Stafford (John Cusack), autor bestsellerowych poradników, za pomocą swoich dziwacznych seansów przynosi ukojenie filmowym gwiazdom. Jego żona Cristina (Olivia Williams) jest skupiona na karierze 13-letniego syna Benjiego (Evan Bird), który po kilkuletnim odwyku ma odbudować w oczach producentów swoją wiarygodność. Starsza córka Weissów, Agatha (Mia Wasikowska), zdiagnozowana piromanka, powraca właśnie ze śladami rozległych poparzeń na twarzy z sanatorium. Dziewczyna zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson), który w oczekiwaniu na początek wielkiej kariery zarabia jako kierowca limuzyny. Chłopak liczy, że przełomem może być romans z neurotyczną Havaną Segrand (Julianne Moore), przebrzmiałą gwiazdą, żyjącą w cieniu sławnej matki.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 9 grudnia 2015, 20:00

 

 

DIABELSKA PLANSZA OUIJA
(Ouija)
Horror, USA, 2014
Reżyseria: Stiles White
Obsada: Olivia Cooke, Ana Coto, Daren Kagasoff, Bianca Santos, Shelley Henning

Grupa nastolatków sprowadza na siebie nadprzyrodzone siły za pomocą tablicy do wywoływania duchów. Debiut reżyserski Stilesa White’a.

diabelska plansza ouijaLaine (Olivia Cooke) namawia grupę przyjaciół, aby nawiązali kontakt z niedawno zmarłą Debbie (Shelley Henning). Wykorzystują do tego znalezioną w pokoju nieżyjącej dziewczyny planszę do gry Ouija. Przy okazji wpadają na trop tajemnicy, kryjącej się za śmiercią Debbie. Wszystko wskazuje na to, że miała ona związek z planszą oraz duchem DZ. Wokół nich zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Przekonują się, że obudzili przerażającą siłę i jedynym wyjściem jest zmierzenie się z nią na planszy.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 11 grudnia 2015, 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 5 DO 11 GRUDNIA 2015

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, odc. 8, 9)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 5 grudnia 2015

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 9, 10)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 5 grudnia 2015

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 11)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 6 grudnia 2015

QUANTICO
(Quantico, odc. 9)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 6 grudnia 2015

DEFIANCE 3
(Defiance s 3, odc. 9)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 6 grudnia 2015

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 9)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 8 grudnia 2015

SIOSTRA JACKIE 7
(Nurse Jackie s. 8, odc. 9)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 8 grudnia 2015

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(Blindspot, odc. 9, 10)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 10 grudnia 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.