Canal+ premiery filmowe od 4 stycznia do 10 stycznia 2014

Bitwa pod WiedniemNa początku Nowego Roku w Canal+ obejrzymy filmy: historyczny „Bitwa pod Wiedniem„, francuską komedię romantyczną „Wyszłam za mąż, zaraz wracam„, film akcji „W cywilu 3„, horror „Nadprzyrodzony pakt„, dramat „Mistrz” oraz film akcji „Człowiek o żelaznych pięściach„.CANAL

PREMIERA: canal+, sobota, 4 stycznia 2014, 21:00

BITWA POD WIEDNIEM (September Eleven 1683)

Kostiumowy, Włochy/Polska, 2012

Reżyseria: Renzo Martinelli

Obsada: F. Murray Abraham, Enrico Lo Verso, Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, Jerzy Skolimowski, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Giorgio Lupano, Krzysztof Kwiatkowski

Bitwa pod WiedniemLatem 1683 roku ogromna armia wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kary Mustafy (Enrico Lo Verso) rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce cesarza Leopolda (Piotr Adamczyk) los miasta staje się poważnie zagrożony. Jeśli Wiedeń upadnie, chrześcijańska Europa padnie łupem Turków i islamu. Narody europejskie jednoczą się przeciwko najeźdźcy w obronie swojej tożsamości. Po tygodniach oblężenia, 12 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Mustafy, do boju włączają się polskie wojska i pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą, ale zwycięską walkę.

Akcja „Bitwy pod Wiedniem” przedstawia rzekome okoliczności drugiej odsieczy wiedeńskiej pod wodzą króla Jana III Sobieskiego, która powstrzymała atak wojsk tureckich Kary Mustafy na monarchię Habsburgów i zahamowała ekspansję Turków osmańskich na świat chrześcijański. Faktycznym bohaterem filmu jest jednak włoski mnich Marco D’Aviano (F. Murray Abraham), który jest przedstawiony jako jedna z głównych postaci przyczyniających się do porażki Turków. Współfinansowany przez PISF film kręcono m.in. w Warszawie, Łańcucie, Krasiczynie i Krakowie.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 stycznia 2014, 21:00

WYSZŁAM ZA MĄŻ, ZARAZ WRACAM (Un Plan parfait)

Komedia romantyczna, Francja, 2012

Reżyseria: Pascal Chaumeil

Obsada: Diane Kruger Dany Boon Alice Pol Robert Plagnol Jonathan Cohen

Wyszlam za maz zaraz wracamIsabelle (Diane Kruger) jest od lat związana z Pierrem (Robert Plagnol). Kocha go i chce mieć z nim dzieci, muszą więc pobrać się, głównie ze względu na religijnych rodziców Pierre’a. Jednak nad kobietami z rodziny Isabelle od ponad 100 lat ciąży klątwa – ich każde pierwsze małżeństwo kończy się szybkim rozwodem, a prawdziwego szczęścia mogą zaznać dopiero w drugim. Isabelle postanawia przechytrzyć przeznaczenie: poślubić przypadkowego mężczyznę i rozwieść się z nim tego samego dnia, a że czas goni, wybiera mrukliwego pasażera siedzącego obok niej w samolocie. Jean-Yves (Dany Boon), autor przewodników turystycznych, wybiera się właśnie w podróż do Kenii. Zdesperowana Isabelle kupuje bilet do Nairboi, żeby uwieść pisarza i skłonić go do szybkiego ślubu.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 stycznia 2014, 21:00

W CYWILU 3 (The Marine: Homefront)

Film akcji, USA, 2013

Reżyseria: Scott Wiper.

Obsada: Mike „The Miz” Mizanin, Neal McDonough, Ashley Bell

W cywilu 3Po przybyciu do rodzinnego miasta, będący na przepustce sierżant Jake Carter (Mike „The Miz” Mizanin) dowiaduje się, że jego siostra została uprowadzona przez bandę ekstremistów. By ją uratować, Carter atakuje ich bazę operacyjną. Tam odkrywa, że przywódca grupy (Neal McDonough) planuje atak terrorystyczny. Carter zdaje sobie sprawę, że tylko on może powstrzymać zbliżającą się masakrę. Chcąc ocalić tysiące, może być jednak zmuszony do najwyższego poświęcenia.

„W cywilu 3” to kolejna serii filmów akcji, w których byli marines staczają nierówną walkę ze złoczyńcami, za każdym razem, by ocalić kobietę. Tym razem w żołnierza na przepustce wciela się gwiazdor WWE Mike „The Miz” Mizanin. Cykl rozpoczął w 2006 roku „W cywilu”, który powstał na motywach opowiadania Michelle’a Gallaghera. W głównej roli wystąpił w nim wrestler John Cena, a na ekranie towarzyszył mu m.in. laureat nagrody Saturna Robert Patrick („Terminator 2: Dzień sądu”). W 2009 roku powstał „W cywilu 2” z zapaśnikiem Tedem DiBiase Jr. w roli głównej. Tym razem film był zainspirowany wydarzeniami autentycznymi.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 7 stycznia 2014, 21:00

NADPRZYRODZONY PAKT (The Pact)

Horror, USA, 2012

Reżyseria: Nicholas McCarthy

Obsada: Caity Lotz, Casper Van Dien, Agnes Bruckner

Nadprzyrodzony pakt Po śmierci matki Annie (Caity Lotz) niechętnie powraca do rodzinnego domu, który przypomina jej o traumatycznych wydarzeniach sprzed kilku lat. Na miejscu zastaje porozrzucane rzeczy, które sugerują zniknięcie jej siostry Nicole. Annie zwraca się o pomoc do detektywa Creeka. Doświadcza niewytłumaczalnych, nadprzyrodzonych zjawisk, aż wreszcie odkrywa w domu pokój, o istnieniu którego nie miała pojęcia. Film debiutującego reżysera Nicholasa McCarthy’ego znalazł się w oficjalnej selekcji konkursowej festiwalu Sundance.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 8 stycznia 2014, 21:00

MISTRZ (The Master)

Dramat, USA, 2012

Reżyseria: Paul Thomas Anderson

Obsada: Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams

MistrzAmeryka, lata powojenne. Lancaster Dodd (Philip Seymour Hoffman), charyzmatyczny przywódca sekty religijnej jest weteranem prześladowanym przez wspomnienia z II wojny światowej. Mężczyzna postanawia założyć własną religię i zostaje przywódcą sekty. Pewnego dnia jego drogi krzyżują się dwudziestokilkuletnim alkoholikiem i włóczęgą Freddie’em Quellem (Joaquin Phoenix). Chłopak, również weteran wojenny, nie radzi sobie z życiem, a frustracje seksualne doprowadzają go do depresji. Dodd pomaga Freddie’emu powrócić do społeczeństwa i wkrótce mistrz mianuje go swoją prawą ręką. W miarę upływu czasu, gdy wspólnota religijna Dodda zaczyna zyskiwać coraz więcej zwolenników, Freddie zaczyna wątpić w to, co wyznaje i w swojego mentora.

„Mistrz” Paula Thomasa Andersona opowiada o spotkaniu wizjonera, który odkrył zagadkę istnienia i zagubionego człowieka, który mu uwierzył. Po nakręconym pięć lat wcześniej, obsypanym Oscarami „Aż poleje się krew” i wcześniejszej jeszcze „Magnolii” (1999), kolejny obraz Andersona był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów roku. Zwłaszcza, że było wiadomo, iż reżyser pracuje nad projektem, w którym będzie mowa o powstaniu sekty scjentologicznej. Rzeczywiście nie sposób nie dostrzec podobieństw pomiędzy tytułowym Lancasterem Doddem a założycielem Kościoła Scjentologicznego, pisarzem science fiction L. Ronem Hubbardem. Sam reżyser zresztą przyznał, że ojciec scjentologów posłużył mu jako pierwowzór postaci tytułowej. Film miał premierę podczas 69. MFF w Wenecji, podczas którego Paul Thomas Anderson dostał Srebrnego Lwa za reżyserię, a Puchar Volpiego dla najlepszego aktora otrzymali ex aeguo Joaquin Phoenix i Philip Seymour Hoffman. Wraz z Amy Adams, która wcieliła się w żonę Dodda, aktorzy zdobyli m.in. nominacje do Oscara, Złotego Globu, nagrody BAFTA oraz wyróżnienia licznych stowarzyszeń krytyków na całym świecie.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 10 stycznia 2014, 23:10

CZŁOWIEK O ŻELAZNYCH PIĘŚCIACH (The Man with the Iron Fists)

Film akcji, USA, Hngkong, 2012

Reżyseria: RZA

Obsada: RZA, Russell Crowe, Lucy Liu, Dave Batista, Rick Yune

Czlowiek o zelaznych piesciachDebiut reżyserski rapera RZA z formacji Wu-Tang Clan z udziałem Russella Crowe’a. Rywalizujące  ze sobą klany chcą przejąć rządowy transport złota, który zmierza do jednej z chińskich wiosek.

Feudalne Chiny. W jednej z wiosek pracuje czarnoskóry Kowal (RZA), który wykuwa broń dla będących w konflikcie miejscowych klanów. Zbiera pieniądze na wykupienie z domu publicznego Madame Blossom (Lucy Liu) ukochanej (Jamie Chung). Kiedy przywódca jednego z klanów zostaje zdradzony przez współbraci i zamordowany, jego syn Zen Yi (Rick Yune) poprzysięga zemstę. W międzyczasie w wiosce pojawia się tajemniczy Jack „Nóż” (Russell Crowe). Konflikt przybiera na sile, a do wioski zmierza rządowy transport złota, który wielu chciałoby przejąć. Bezstronny dotychczas Kowal musi przywdziać żelazne pięści i wziąć udział w walce.

„Człowiek o żelaznych pięściach” jest filmem autorskim RZA, który napisał do niego scenariusz (tu pomagał mu Eli Roth), zajął się wraz ze studiem tomandandy muzyką i zagrał tytułową rolę.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 stycznia 2014, 22:30

Widziałem orła…Spotkanie na szczycie (Flirting With Heights)

Document przyrodniczy, Francja, 2010

reż. Jean-Michel Bertrand

Jean-Michel Bertrand od dzieciństwa marzył, by stanąć oko w oko z orłem. W swoim dokumencie opowiada o tym, jak mu się to udało, pokazując przy okazji, jak obserwować ptaki, żeby traktowały obserwatora jak część krajobrazu.

 

PREMIERA: CANAL+FAMILY2, poniedziałek, 6 stycznia 2013, 20:30

PREMIERA: Mythical Roads

seria dokumentalna, odc. 1 (52 min)

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, godz. 17:00 i 17:25 (odc. 25 i 26/26)

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012

SERIALE

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 9/10

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:00

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc. 8/11

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:30

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 17/17

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.