Canal+ premiery filmowe od 4 do 10 lipca 2015

sasiedziNa początku lipca w Canal+: komedia „Sąsiedzi”, horror „Droga bez powrotu 6: Hotel na uboczu”, norwedzki film przygodowy „Legenda Ragnaroka”, niemiecki dramat historyczny „Medicus” oraz hiszpański thriller sci-fi „Automata”.

CANAL+

 

SĄSIEDZI
(Neighbors)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria: Nicholas Stoller
Obsada: Seth Rogen, Rose Byrne, Zac Efron, Dave Franco, Lisa Kudrow

Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne w komedii o młodym małżeństwie z małym dzieckiem, które walczy o odrobine spokoju z sąsiadującym studenckim bractwem. Druga, po filmie „Ten niezręczny moment”, nagroda MTV Movie Award dla Efrona za występ bez koszulki.

sasiedziŚwieżo upieczeni rodzice, Mac (Seth Rogen) i Kelly Radner (Rose Byrne), z jednej strony spełniają swój amerykański sen, czyli spokojne życie na przedmieściu, z drugiej zmagają się z poczuciem końca młodości, spontanicznych imprez i czasu dla przyjaciół. Kiedy do domu obok wprowadzają się studenci z bractwa Delta Psi Beta, którym przewodzi charyzmatyczny prezes Teddy Sanders (Zac Efron), wydaje się, że wreszcie mogą połączyć wszystko. Za dnia będą odpowiedzialnymi rodzicami, a wieczorami, korzystając z elektronicznej niani, królami parkietu u sąsiadów. Imprezy organizowane przez bractwo stają się jednak coraz głośniejsze i obie strony zaczynają bronić swojego terytorium. Kiedy wyprowadzona z równowagi para wzywa policję i wyznacza linię graniczną, rozpętuje się piekło. Rozpoczyna się sąsiedzka wojna na śmierć i życie.

„Staraliśmy się wyobrazić sobie, kto mógłby być ostatnią osobą, którą chciałbyś zobaczyć bez koszulki, rozmawiającą przed domem z twoją żoną. I był to Zac Efron” – żartowali debiutujący scenarzyści „Sąsiadów”, Brendan O’Brien i Andrew Jay Cohen. Gwiazdor disneyowskiego cyklu „High School Musical” za prezentację torsu w „Sąsiadach” zdobył zresztą drugą, po „Tym niezręcznym momencie”, MTV Movie Award. W jego adwersarza, młodego ojca, który nie pogodził się z końcem epoki niczym nieograniczonej wolności wcielił się znany amerykański komik Seth Rogen. To pierwsza tego typu rola aktora, który dotychczas grywał zwykle niestrudzonego imprezowicza („Boski chillout”, „Wpadka”). Rogenowi i Efronowi partnerują m.in. Rose Byrne („Druhny”, „Naznaczony”) jako żona Maca, Dave Franco („21 Jump Street”) w roli Pete’a, czarującego wiceprezesa bractwa, a także Lisa Kudrow jako dr Carol Gladstone, dziekan miejscowego uniwersytetu, która nie może poradzić sobie z imprezującymi studentami. Za kamerą stanął Nicholas Stoller („Chłopaki też płaczą”, „Idol z piekła rodem”). Film przyniósł ponad 268 milionów przychodu, stając się najbardziej dochodowym, nieanimowanym filmem z udziałem Setha Rogena (poprzedni rekord to 219 milionów zarobione przez „Wpadkę”).
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 lipca 2015, 21:00

 

 

DROGA BEZ POWROTU 6: HOTEL NA UBOCZU
(Wrong Turn 6: Last Resort)
Horror, USA, 2014
Reżyseria: Valeri Milev
Obsada: Anthony Ilott, Chris Jarvis, Aqueela Zoll

droga bez powrotu 6Były makler giełdowy Danny (Anthony Ilott) otrzymuje w spadku położony na uboczu hotel. Przechodzący kryzys emocjonalny, chłopak udaje się do pensjonatu położonego w małym miasteczku Hobb Springs górach Zachodniej Wirginii, by zacząć nowe życie. Ma też nadzieję dowiedzieć się czegoś o swojej rodzinie od opiekujących się budynkiem Jacksona (Chris Jarvis) i Sally (Sadie Katz), podających się za krewniaków Danny’ego. Wkrótce po przybyciu towarzysząca mu dziewczyna, Toni (Aqueela Zoll), oraz grupa ich przyjaciół zostają brutalnie zamordowani. Danny odkrywa, że winnymi masakry są kanibale, z którymi, co gorsza, jest spokrewniony. Znając prawdę, musi stawić czoła przerażającym wyborom.

Szósta część sagi o klanie kanibali zamieszkujących lasy Zachodniej Wirginii została wyreżyserowana przez Valeriego Mileva. Zastąpił on na fotelu reżyserskim Declana O’Briena, odpowiedzialnego za trzy poprzednie części cyklu: „Droga bez powrotu 5: Krwawe granice”, „Droga bez powrotu 4: Krwawe początki”, „Droga bez powrotu 3: Zostawieni na śmierć”.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 lipca 2015, 23:00

 

 

LEGENDA RAGNAROKA
(Ragnarok)
Przygodowy, Norwegia, 2013
Reżyseria: Mikkel Brænne Sandemose
Obsada: Pål Sverre Valheim Hagen, Nicolai Cleve Broch, Sofia Helin, Maria Annette Tanderød Berglyd, Julian Podolski

ragnarokArcheolog Sigurd Swenson (Pål Sverre Valheim Hagen) bada statek, który kiedyś posłużył do pochówku. Znajduje tam nie tylko muszle świadczące o dalekich podróżach przez niego odbytych, ale także runiczny zapis o treści „człowiek wie niewiele”. Przyjaciel Sigurda, Alan (Nicolai Cleve Broch), znajduje identyczne runy w Norwegii. Sigurd, wraz z dwójką swoich dzieci – Ragnhild (Maria Annette Tanderød Berglyd) i Brage (Julian Podolski) – oraz asystentką Elisabeth (Sofia Helin), wyrusza, aby rozwikłać zagadkę znaleziska. W północnej części Norwegii, a na „ziemi niczyjej” między Rosją i Norwegią znajduje dowody na poparcie legendy Ragnarok, czyli zmierzchu bogów, uznawanej w mitologii nordyckiej za koniec świata.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 7 lipca 2015, 20:00

 

 

MEDICUS
(The Physician)
dramat historyczny, przygodowy, Niemcy, 2013
Reżyseria: Philipp Stolzl
Obsada: Tom Payne, Ben Kingsley, Stellan Skarsgård, Olivier Martinez

mediusZachwycająca rozmachem opowieść o utalentowanym chłopcu, który przemierzył świat, by uczyć się medycyny u najznamienitszego lekarza epoki. Adaptacja bestsellerowej powieści Noah Gordona. Przebój kinowy w Niemczech, gdzie film obejrzało milion widzów w zaledwie 10 dni.

Anglia, XI wiek. Kościół bezwzględnie walczy z czarną magią. Hołdując zabobonom, nie tylko powstrzymuje rozwój wiedzy medycznej, ale też zaprzepaszcza dokonania starożytnych mistrzów, takich jak Hipokrates. Po śmierci matki 9-letni Rob Cole (Tom Payne) zostaje przygarnięty przez wędrownego znachora (Stellan Skarsgard). Uczy się do niech nie tylko reguł rządzących światem, ale także podstaw medycyny. Kiedy opiekun zapada na kataraktę, Cole szuka dla niego pomocy u prawdziwego lekarza. Dzięki niemu dowiaduje się co nieco o Żydach, a także o słynnym lekarzu perskich królów, Ibn Sinie (Ben Kingsley), który naucza w arabskim Isfahaniu. Od tej pory Cole marzy tylko o tym, żeby pobierać nauki u mistrza. Wyrusza w podróż do Persji. Aby dostać się na uczelnię, na którą nie są przyjmowani chrześcijanie, udaje Żyda. Zanim powróci do Londynu z tytułem hakima, spotka go wiele przygód i zagrożeń.

Główną role zagrał debiutujący na wielkim ekranie Ton Payne. Partneruje mu w roli mistrza Abu Ali Ibn Siny wspaniały, jak zawsze, sir Ben Kingsley, legendarny brytyjski aktor, laureat Oscara® za rolę w „Gandhim” Richarda Attenborough’a. Szacha Ala ad-Daulę zagrał Olivier Martinez, a wędrownego cyrulika, pierwszego opiekuna Roba – Stellan Skarsgård, znany z takich filmów, jak „Przełamując fale” Larsa von Triera, „Anioły i demony” Rona Howarda, „Thor” Kennetha Branagha czy „Dziewczyna z tatuażem” Davida Finchera.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 8 lipca 2015, 20:00

 

 

AUTOMATA
(Automata)
Thriller, science fiction, Hiszpania, Kanada, USA, Bułgaria, 2014
Reżyseria: Gabe Ibáñez
Obsada: Antonio Banderas, Birgitte Hjort Sørensen, Dylan McDermott, Melanie Griffith

Rozwiedzeni Antonio Banderas i Melanie Griffith znów na jednym planie filmowym. Dobre, klimatyczne kino science fiction z Hiszpanii.

automataDruga połowa XXI wieku. Po katastrofie w roku 2044 prawie cała ludność wyginęła, a świat uległ prawie całkowitej automatyzacji. Produkowane przez ocalałych roboty mają im pomóc w odbudowie. Są bezpieczne, dzięki wbudowaniu w nie dwóch protokołów: zakazu krzywdzenia innych form życia oraz automodyfikacji. A jednak awarie się zdarzają. Przypadkami wadliwie funkcjonujących maszyn zajmuje się agent ubezpieczeniowy Jacq Vaucan (Antonio Banderas). Badając sprawę robota zniszczonego przez policjanta Wallece’a (Dylan McDermott), Jacq odkrywa coś, co może wpłynąć na przyszłość całej ludzkości.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 10 lipca 2015, 22:30

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 4 DO 10 LIPCA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 5-8)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 4 lipca 2015

NA TROPIE KRÓLA LASU
(FloopaLoo, Where Are You?, ep 5-8)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 4 lipca 2015

BRACTWO CZERWONEJ OPASKI
(Red Band Society, ep. 8)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 5 lipca 2015

KAMUFLAŻ 5
(Covert Affairs 5, ep. 15, 16 ost.)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 5 lipca 2015

BROOKLYN 9-9 SEZON 2
(Brooklyn Nine-Nine 2, ep. 17, 18)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 7 lipca 2015

INCYDENT
(The Slap, ep. 2)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 8 lipca 2015

GRIMM 4
(GRIMM 4, ep. 3-4)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 lipca 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.