Canal+ premiery filmowe od 4 do 10 kwietnia 2015

transformers wiek zagladyNa początku kwietnia w Canal+: polko włoski film aktorsko-animowany „Karol, który został Świętym”, komedia „Inna kobieta”, dramat „Syn boży”, animowany „Robaczki z zaginionej doliny”, sci-fi „Transformers: Wiek zagłady”, animowany „Rodzinka nie z tej ziemi”, film katastroficzny „Pompeje”, francuski miniserial „Trzy razy Manon”, niemiecko włoski dramat „Paganini: Uczeń diabła”, film sci-fi „Ostatni dzień na Marsie” oraz nowy serial sci-fi „Extant”.CANAL PLUS

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 4 kwietnia 2015, 17:30

KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM (Karol, który został świętym)
aktorsko-animowany, biograficzny, Polska, Włochy, 2014
Reżyseria: Grzegorz Sadurski, Orlando Corradi
Obsada: Piotr Fronczewski, Artur Żmijewski, Andrzej Tkacz, Kamil Tkacz, Katarzyna Glinka

Karol, ktory zostal swietymKacper (Andrzej i Kamil Tkaczowie) zostaje pod opieką dziadka (Piotr Fronczewski), któremu opowiada o swoich problemach w szkole, a zwłaszcza o chuliganach, którzy zastraszają słabsze dzieci. Dziadek zabiera chłopca na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie w surowych warunkach, opowiada mu o przyjacielu z dzieciństwa – Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na animowany film o Karolu Wojtyle.

„Karol, który został świętym” to film dla dzieci, który łączy animację, materiały archiwalne i kino aktorskie i w przystępnej formule kina familijnego opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego. Historia obejmuje przygody od czasów, kiedy Wojtyła był małym chłopcem, do momentu, gdy wybrano go na papieża i zasiadł na tronie Stolicy Apostolskiej. W roli 12-letniego Kacpra wystąpili bliźniacy Andrzej i Kamil Tkaczowie. Kamil debiutował niezwykłą rolą w wielokrotnie nagradzanym dramacie Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”.

 

 

20-LECIE CANAL+: HITY
PREMIERA: CANAL+, sobota, 4 kwietnia 2015, 21:00

INNA KOBIETA (The Other Woman)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria: Nick Cassavetes
Obsada: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton, Nikolaj Coster-Waldau

inna kobietaCarly Whitten (Cameron Diaz), nowojorska prawniczka ma ścisłe zasady, dotyczące związków. Gdy poznaje Marka Kinga (Nikolaj Coster-Waldau), szybko się w nim zakochuje. Pewnego dnia postanawia zrobić mu niespodziankę i jedzie do jego domu w Connecticut. Drzwi otwiera… żona Marka, Kate (Leslie Mann). Jest zszokowana tym, że mąż ją zdradza, a Carly jest wściekła, że dała się Markowi oszukać. Kobiety zaprzyjaźniają się i postanawiają zemścić się. Pomaga im Amber (Kate Upton) – kolejna kochanka mężczyzny. Wspólne przygotowywanie planu działania sprawia, że kobiety się zaprzyjaźniają.

 

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 kwietnia 2015, 13:45

SYN BOŻY (Son of God)
Dramat, USA, 2014
Reżyseria: Christopher Spencer
Obsada: Diogo Morgado, Amber Rose Revah, Sebastian Knapp

syn bozyNajnowsza ekranizacja najsłynniejszej historii świata, bazująca na ewangelii według św. Jana ukazuje życie Chrystusa od narodzin przez nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. Film jest kinową wersją bijącego rekordy popularności w Ameryce serialu „Biblia”. W tytułowej roli wystąpił portugalski aktor Diogo Morgado, a jako Maria partneruje mu Roma Downey, pamiętana z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w „Dotyku anioła”. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, uhonorowany Oscarem twórca kompozycji do „Zniewolonego. 12 Years a Slave”, „Incepcji”, „Gladiatora” i „Króla Lwa”.

 

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 kwietnia 2015, 16:00

ROBACZKI Z ZAGINIONEJ RODZINY (Minuscule – La vallee des fourmis perdues)
Animowany, Francja, Belgia, 2013
reżyseria: Helene Giraud, Thomas Szabo

robaczki z zaginionej dolinyPara zakochanych opuszcza w popłochu jedną z malowniczych polan w Prowansji. Pozostawiają po sobie pozostałości po niedzielnym pikniku, a wśród nich pudełko pełne kostek cukru. O ten wielki skarb wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych. Nieoczekiwanie w ich zmagania miesza się mała niesforna biedronka, która zgubiła rodziców. Waleczny robaczek Bzyk przyłącza się do Czarnych i wspólnie z nimi broni skarbu przed czerwonymi łakomczuchami. A to zaledwie początek niezwykłych przygód, które przeżyją biedronka Bzyk, mrówka Ed, pajęczyca Helga i ich przyjaciele w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie.

„Robaczki z Zaginionej Doliny” to kinowa wersja serialu, który odniósł sukces w ponad 80 krajach. W samej tylko Francji pierwszy sezon serii rozszedł się w nakładzie blisko pół miliona płyt DVD, a łączna ilość odsłon pojedynczych epizodów w serwisie Youtube przekroczyła 100 milionów. „Robaczki z Zaginionej Doliny” to pierwsze połączenie realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją. Efekt pracy międzynarodowego zespołu grafików, kierowanych przez pomysłodawców serii – Thomasa Szabo i Hélène Giraud, urzeka zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Prowansji. Ogromna dawka humoru i wartka akcja sprawiają, że opowieść tę pokochają widzowie w każdym wieku. Brak dialogów sprawia, zże film jest zrozumiały nawet dla najmłodszych widzów. Film zdobył Cezara 2015 w kategorii najlepszy film animowany i był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w tej samej kategorii.

 

 

20-LECIE CANAL+: HITY
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 kwietnia 2015, 21:00

TRANSFORMERS: WIEK ZAGŁADY (Transformers: Age of Extinction)
science fiction, film akcji, USA, Chiny, 2014
reżyseria: Michael Bay
występują: Mark Wahlberg, Stanley Tucci, Nicola Peltz, Jack Reynor, Leonard Nimoy (głos Sentinela Prime’a)

Po ostatnim starciu Autobotów i Deceptikonów, bitwie która ocaliła świat, miasto pozostało w ruinie, a ludzie usiłują stanąć na nogi. Jest jednak grupa, która chce przejąć kontrolę nad biegiem historii. Z pomocą ludzi, Optimus Prime (głos – Peter Cullen) i Autoboty powstają i z pomocą ludzi, a zwłaszcza Cade’a Yeagera (Mark Wahlberg), stają przed najbardziej przerażającym jak dotąd wyzwaniem. Starcie dobra ze złem prowadzi do kulminacyjnej bitwy.

transformers wiek zaglady„Transformers: Wiek zagłady” Michaela Baya to już czwarte część opowieści o walce Autobotów i Deceptikonów, w którą są zamieszani ludzie. Główną rolę zagrał nominowany do Oscara® i Złotego Globu („The Fighter” i „Infiltracja”) Mark Wahlberg. W czarny charakter wcielił się Stanley Tucci, nominowany m.in. do Oscara i Złotego Globu za rolę w filmie „Nostalgia anioła” (The Lovely Bones). Reżyserem wszystkich filmów serii, która przyniosła ponad 4,2 miliarda dolarów przychodów jest Michael Bay, reżyser i producent znajdujący się w pierwszej piątce filmowców przynoszących największe zyski. Filmy, które Bay sygnuje swoim nazwiskiem lub powstały w jego dwóch firmach producenckich zarobiły w sumie ponad 5,5 miliarda. Widzowie, którzy znają jego dorobek (m.in. „Armageddon”, „Pearl Harbour”, Wyspa”) i oczekują po czwartych „Transformerach” wartkiej akcji i spektakularnych efektów specjalnych, nie zawiodą się. Film odniósł ogromny sukces komercyjny – jako jedyna produkcja w 2014 roku przyniósł ponad miliard dolarów i uplasował się na 10. pozycji listy najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Dotychczas lepszy wynik w serii miał tylko „Transformers 3” (1,124 mld dolarów, 7. pozycja na liście najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów). Producentem wykonawczym filmu jest Steven Spielberg. Premiera piątych „Transformerów” jest zaplanowana na 24 czerwca 2016 roku. Ponownie zagra Walhberg, ale Bay nie będzie już reżyserował.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 16:50

RODZINKA NIE Z TEJ ZIEMI (Escape from Planet Earth)
Animacja, USA, Kanada, 2013
Reżyseria: Cal Brunker
Obsada: Przemysław Wyszyński (Gary), Grzegorz Kwiecień (Skurcz), Paweł Ciołkosz (Doktor), Jacek Król (Szanker), Agnieszka Kunikowska (Kira), Tomasz Borkowski (Pełzior), Monika Węgiel (Łypcia), Tomasz Steciuk (Bing)

rodzinka nie z tej ziemiAstronauta Skurcz Supernova uchodzi za bohatera narodowego populacji planety Baab. Podczas kolejnej kosmicznej wyprawy jego celem staje się Ziemia, z której odebrano tajemniczy sygnał S.O.S. Międzyplanetarny podróżnik nie zdaje sobie sprawy, że jej mieszkańcy nie zareagują przyjaźnie na widok przybysza z innej planety. Skurcz zostaje schwytany i uwięziony przez żądnego władzy Szankera, na pomoc rusza mu brat Gary, który zawsze stał w jego cieniu. Kiedy również on wpada w pułapkę Ziemian, na ratunek braciom rusza cała rodzina Supernovych. „Rodzinka nie z tej Ziemi” to film twórców „Jak ukraść księżyc” i „Epoki lodowcowej 4″.

 

 

20-LECIE CANAL+: HITY
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 21:00

POMPEJE (Pompeii)
Katastroficzny, USA, Kanada, Niemcy, 2014
Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Obsada: Kit Harington, Emily Browning, Kiefer Sutherland, Carrie-Anne Moss

pompejeRok 79. Pompeje to międzynarodowy port i najlepszy ośrodek wypoczynkowy w całym Imperium Rzymskim. Przybywają tu obywatele ze wszystkich zakątków kraju. Niewolnik i gladiator Milo (Kit Harington) ma szansę stoczyć tu walkę, która może dać mu wolność. Będąc wolnym obywatelem mógłby ubiegać się o rękę ukochanej Cassii (Emily Browning). Na to szanse ma bardzo nikłe, bo dziewczyna została już przyrzeczona skorumpowanemu rzymskiemu generałowi (Kiefer Sutherland). Podczas walki Milo na arenie, gwałtownie wybucha pobliski Wezuwiusz, który wyrzuca z siebie 30 kilometrów w niebo gigantyczną chmurę pyłu wulkanicznego. Miasto zaczynają zalewać 30 km potoki lawy. Ludzie uciekają w panice. Milo wydostaje się z areny, aby uratować ukochaną i uciec.

Po erupcji Wezuwiusza 24 sierpnia 79 roku położone w Zatoce Neapolitańskiej miasto Pompeje zostało zakopane żywcem pod tonami lawy i pyłu wulkanicznego. W ciągu zaledwie 24 godzin kipiący życiem międzynarodowy port został zrównany z ziemią wraz ze wszystkimi swymi mieszkańcami, a tragedia ta zyskała miano najstraszniejszej naturalnej katastrofy starożytnego świata. Czubek Wezuwiusza wybuchł z tak niezwykłą siłą, porównywalną z wybuchem nuklearnym, że wulkan stracił aż 600 metrów wysokości. Pył, odłamki skalne i różnego rodzaju wulkaniczne odpadki stopniowo zakryły Pompeje i sprawiły, że dachy budynków załamywały się pod ich naporem. Przez miasto przetoczyły się lawiny gorącego popiołu i gazu.

„Pompeje” to obraz Paula W.S. Andersona, autora m.in. filmów z serii „Resident Evil”, prywatnie męża Milli Jovovich. Jest to historia miłości rzymskiego gladiatora, który marzy o odzyskaniu wolności i ślubie z ukochaną, przyrzeczoną już innemu mężczyźnie. W kochanków wcielili się znany z serialu „Gra o tron” Kita Harington, który z dużym poświęceniem wyrzeźbił swoje ciało na potrzeby roli, oraz Emily Browning („Śpiąca piękność”). Co ciekawe, podczas odkopywania miasta archeologowie znaleźli zachowaną w popiele obejmującą się parę, która jest dziś znana jako „kochankowie z Pompejów”. W rolach drugoplanowych widzowie zobaczą m.in. Carrie-Anne Moss i Kiefera Sutherlanda.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 7 kwietnia 2015, 21:00

TRZY RAZY MANON ODC. 1 (Trois fois Manon, ep. 1/3)
Miniserial, Francja, 2014
Reżyseria: Jean-Xavier de Lestrade
Obsada: Alba Gaïa Bellugi, Naidra Ayadi , Yannick Choirat, Alix Poisson, François Loriquet, Claire Bouanich

trzy razy manonManon (Alba Gaïa Bellugi) jest zbuntowaną, agresywną i udręczoną 15-latką. Pewnego wieczoru podczas napadu bulimii, rzuca się na matkę z nożem. Sąd dla nieletnich kieruje Manon na sześć miesięcy do zamkniętego ośrodka resocjalizacyjnego. Trudno jej się przystosować do rygorystycznego regulaminu ośrodka. Do tego musi skonfrontować się miejscowymi klanem, na czele którego stoi Lola (Claire Bouanich).

Składający się z 3 odcinków miniserial wyreżyserował Jean-Xavier de Lestrades, zdobywca Oscara 2002 dla najlepszego dokmunetu pełnometrażowego za „Morderstwo w niedzielny poranek”. Scenariusz do „Trzy razy Manon” de Lestrades napisał wspólnie z Antoine’em Lacomblez’em, z którym pracował wcześniej przy filmie „La Disparition”.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 8 kwietnia 2015, 21:00

PAGANINI: UCZEŃ DIABŁA (The Devil’s Violinist)
dramat, Niemcy, Włochy, 2013
reżyseria: Bernard Rose
występują: David Garrett, Jared Harris, Joely Richardson, Christian McKay, Veronica Ferres, Andrea Deck

paganini uczen diablaRok 1830. Wirtuoz skrzypiec i notoryczny kobieciarz Niccolò Paganini (David Garrett) jest u szczytu kariery. Mimo fatalnej reputacji skandalisty i hazardzisty, zdobył uznanie w całej Europie. Nad wizerunkiem skrzypka stara się czuwać jego menedżer Urbani (Jared Harris). Angielskiemu impresario Johnowi Watsonowi (Christian McKay) i jego kochankce Elisabeth Wells (Veronica Ferres) zależy na tym, żeby Paganini zagrał koncert w Wielkiej Brytanii. Są gotowi zaryzykować utratę wszystkiego, co posiadają, by ściągnąć skrzypka do Londynu. Przedsiębiorczy Urbani nie waha się przed wykorzystaniem tej sytuacji i namawia niechętnego muzyka na występ. Pozytywna recenzja dziennikarki Ethel Langham (Joely Richardson) sprawia, że już pod hotelem czekają na wirtuoza tłumy fanów. W związku z tym Paganini i Urbani postanawiają zamieszkać w domu Watsona. Tam skrzypkowi wpada w oko córka gospodarza Charlotte (Andrea Deck). Menadżer postanawia to wykorzystać.

W role Paganiniego wcielił się David Garrett, międzynarodowej sławy wirtuoz skrzypiec, dla którego ta rola była debiutem filmowym. Na planie towarzyszył mu nominowany do Emmy Jared Harris oraz dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Joely Richardson.

 

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 10 kwietnia 2013, 21:00

OSTATNIE DNI NA MARSIE (Last Days on Mars)
Science fiction, Irlandia, Wielka Brytania, 2013
reżyseria: Ruairi Robinson
występują: Liev Schreiber, Romola Garai, Tom Cullen, Goran Kostić

ostatnie dni na marsieOstatniego dnia misji na Marsa jeden z członków załogi, Marco Petrovic (Goran Kostić), dokonuje zdumiewającego odkrycia. Astronauta znajduje skamieniałe dowody na obecność bakterii na planecie. Petrovic, nie słuchając rozkazów, opuszcza sam bazę, by zebrać kolejne próbki. Niestety wpada w szczelinę i ginie. Koledzy próbują odnaleźć jego ciało. Gdy giną kolejni ludzie, ocalali zaczynają podejrzewać, że odkryli niebezpieczną formę życia.
„Ostatni dzień na Marsie” to długometrażowy debiut reżysera Ruairi Robinsona, nominowanego do Oscara® za najlepszy krótkometrażowy film animowany „Pięćdziesiąt procent szarości”. W roli głównej wystąpił Liev Schreiber, trzykrotnie nominowany do Złotego Globu, zdobywca Nagrody Specjalnej na festiwalu w Wenecji. Partneruje mu Romola Garai, dwukrotnie nominowana do Złotego Globu i nagrody BAFTA.

 

 

SERIAL

PREMIERA ODC 1 i 2: CANAL+, czwartek, 9 kwietnia 2015, 21:00

EXTANT (Extant)
Serial science fiction, USA, 2014, 13 odcinków
Twórca: Mickey Fisher
Obsada: Halle Berry  (Molly Woods), Goran Visnjic  (John Woods), Pierce Gagnon  (Ethan Woods), Hiroyuki Sanada  (Hideki Yasumoto), Camryn Manheim  (Sam Barton), Grace Gummer  (Julie Gelineau), Michael O’Neill  (Alan Sparks), Charlie Bewley (Odin James)

extantPracująca dla korporacji ISEA astronautka Molly Woods (Halle Berry) powraca z trwającej ponad rok samotnej misji w kosmosie. Próbuje na nowo odnaleźć się na Ziemi oraz w rodzinie. Odnawia relacje z mężem Johnem i ich synem Ethanem, który jest prototypowym androidem, stworzonym przez Johna w laboratorium jego firmy Humanichs Corp. Wkrótce po powrocie okazuje się, że Molly jest w ciąży, co wydaje się całkowicie niemożliwe. Zaczyna podejrzewać, że była królikiem doświadczalnym w rękach swojego szefa i przyjaciela Alana Sparksa (Michael O’Neill ), ale rzeczywistość okazuje się bardziej skomplikowana. Doświadczenia Molly i jej działania zmieniają bieg historii.

„Extant” to kolejny projekt telewizyjny sygnowany nazwiskiem Stevena Spielberga, który jest producentem wykonawczym serialu. W główną bohaterkę wcieliła się laureatka Oscara® za „Czekając na wyrok” Halle Berry, która pełni również funkcję producentki. Berry debiutowała na ekranie 26 lat temu w serialu „Living Dolls”, będącym spin-offem „Who’s the Boss?”. Dziś jest jednak znana przede wszystkim z roli mutantki Storm z kinowej serii „X-men”, jako „Kobieta-kot”, a także pierwsza czarnoskóra dziewczyna Bonda z produkcji „Śmierć nadejdzie jutro”. W „Extant” partneruje jej Goran Visnjic, który wciela się w męża Molly, biotechnologa, który stworzył dziecko-androida i wierzy, że pewnego dnia ludzie i roboty będą mogły koegzystować ze sobą na równych warunkach. Ethana, chłopca-robota, którego wychowują Woodsowie zagrał Pierce Gagnon. W Julie, współtwórczynię i przyjaciółkę Ethana i jego ojca, wcieliła się Grace Gummer, a w jej chłopaka, który jest przeciwny obecności androidów w życiu ludzi – Charlie Bewley. Ważnymi postaciami w serialu są także: szef Molly – Alan Sparks (Michael O’Neill), którego córka zginęła podczas jednej z misji w kosmosie oraz tajemniczy przedsiębiorca Hideki Yasumoto (Hiroyuki Sanada), który finansuje badania Johna, ale jest bardziej zainteresowany jego żoną i potomkiem, którego ma urodzić.

Wymyślony przez Mickeya Fishera „Extant” został wybrany przez krytyków jednym z najbardziej obiecujących tytułów roku (Critics’ Choice Television Award for Most Exciting New Series 2014). Pierwszy odcinek zgromadził w USA przed telewizorami 9,58 miliona widzów i choć jego popularność nie utrzymała się na tak spektakularnym poziomie, została zamówiona realizacja drugiego sezonu, który pojawi się 1 lipca 2015.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.