Canal+ premiery filmowe od 31 października do 6 listopada 2015

rec4Na początku listopada w Canal+: horror „[REC] 4 Apokalipsa”, niemiecki film familijny „Pinokio”, dokument „FC Barcelona: Pasja i biznes”, dramat „Dla ciebie wszystko”, komedia romantyczna „Anna Maria w krainie telenoweli” oraz horror „Rogi”.CANAL

 

[REC] 4 APOKALIPSA ([REC]4 Apocalipsis)
Horror, Hiszpania, 2014
Reżyseria: Jaume Balagueró

Najnowsza część kultowej serii hiszpańskich horrorów. Jaume Balagueró powraca do początków serii i kontynuuje opowieść w momencie zakończenia części drugiej. W roli reporterki Angeli Vidal po raz trzeci Manuela Velasco.

rec4Angela Vidal (Manuela Velasco), dziennikarka, która z kamerą towarzyszyła strażakom podczas akcji w kamienicy zainfekowanej śmiercionośnym wirusem, jako jedyna cudem przeżyła ten koszmar. Zostaje przetransportowana do tajnego ośrodka badawczego, mieszczącego się na pokładzie starego tankowca. W bezpiecznie oddalonym od ludzi miejscu ma zostać poddana obserwacji i kwarantannie. Wraz z nią na pokład odizolowanego statku trafia wirus. Angela wie, że jeśli się stąd wydostanie, nie będzie sposobu, by powtrzymać jego rozprzestrzenienie się po całym świecie.

„[REC]” i „[REC] 2”, filmy duetu Jaume Balagueró i Paco Plaza z 2007 i 2009 roku, brawurowo wykorzystały zapoczątkowaną przez „The Blair Witch Project” modę na paradokumentalny styl kręcenia horrorów. Jednocześnie wzmocniły modę na hiszpańskie kino grozy, które zasłynęło takimi perełkami, jak „Inni” Alejandra Amenábara czy „Sierociniec” Juan Antonio Bayona. W czwartej odsłonie „[REC]” Balagueró powraca do początków serii zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i styl realizacji. Akcja rozgrywa się bezpośrednio po zakończeniu „dwójki” i na chwilę przenosi się nawet do zainfekowanej kamienicy, w której rozegrały się tragiczne wydarzenia dwóch pierwszych filmów.
HALLOWEEN W CANAL+
PREMIERA: CANAL+, sobota, 31 października 2015, 23:00

 

 

PINOKIO (Pinocchio)
Przygodowy, familijny, komedia, Niemcy, 2013
Reżyseria: Anna Justice
Obsada: Mario Adorf, Ulrich Tukur , Florian Lukas

Ekranizacja klasycznej bajki Carlo Collodiego. Pełna humoru historia drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód.

pinokioSamotny konstruktor zabawek Dżepetto (Mario Adorf) rzeźbi z sosnowego pnia drewnianą kukiełkę. Kiedy zabawka niespodziewanie ożywa, starzec nadaje jej imię Pinokio i stara się zadbać o jego wychowanie i edukację. Niestety pajacyk nie ma ochoty na naukę i sprawia masę kłopotów. Kiedy zaś kłamie, rośnie mu nos. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Spotyka oszustów, przemienia się w osła, a nawet trafia do brzucha wieloryba. Podróż staje się okazją, aby Pinokio poznał znaczenie słów prawdomówność, lojalność i odwaga.

Klasyczna powieść Collodiego z 1883 roku doczekała się licznych swobodnych adaptacji. Istnieje co najmniej czternaście anglojęzycznych filmów opartych na książce. W niemieckim filmie w reżyserii Anny Justice występuje w roli Dżepetta Mario Adorf („Blaszany bębenek”), a partnerują mu Ulrich Tukur („Życie na podsłuchu”, „Biała wstążka”, „Solaris”) i Florian Lukas („Good Bye Lenin!”). W wersji polskiej głosów użyczają m.in. Cezary Morawski, Mateusz Pawłowski, Lesław Żurek i Małgorzata Socha.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 1 listopada 2015, 17:10

 

 

FC BARCELONA – PASJA I BIZNES (FC Barcelona. Passion & Business)
Dokument, Hiszpania, 2014

530 milionów euro przychodu FC Barcelony w sezonie 2014/2015, najwięcej w 155-letniej historii klubu. Ludzie związani z Barcą opowiadają o tym, w jaki sposób zarabia się takie pieniądze.

Dokument stanowi aktualne i detaliczne spojrzenie na strukturę organizacyjną, wyjątkowy model biznesowy i strategiczne cele FC Barcelony. Barca to klub, który nie należy do jednego milionera, ani nawet do kilku. Jego właścicielem jest licząca 180 tysięcy społeczność fanów, którzy solidarnie płacą składki członkowskie. Stanowią one jednak zaledwie 3,5% przychodu klubu. Głównym źródłem utrzymania Barcy nie są również transfery, które w ubiegłym sezonie przyniosły klubowi 35 milionów euro. „Duma Katalonii” słynie ze świetnego wychowywania piłkarzy. Messi, Iniesta oraz były kapitan Xavi przez ostatnią dekadę mieli kluczowy udział w sukcesach klubu.

Trzema największymi, przynoszącymi podobne zyski filarami klubu są marketing, media oraz stadion. Z działalności marketingowej Barca uzyskuje rocznie 176 milionów euro, z czego 75 pochodzi od firm reklamujących się na klubowych koszulkach. Qatar Airways płaci 32 miliony, Nike – 30; Beko – 10, a Intel Inside – 5 milionów euro. Na strojach widać również logo Unicef, ale w tym przypadku to Barcelona płaci organizacji 1,5 miliona euro rocznie na obronę praw dzieci. Globalizacja marki, jaką jest Barca sprawiła, że w sezonie 2014/2015 klub zarobił w sumie ponad pół miliarda euro. Jedyną konkurencją, również na tym polu, jest dla Barcelony tylko Real Madryt. Inne zespoły La Liga pozostają daleko w tyle. Dla przykładu, ubiegłoroczny zwycięzca ligi, Atletico Madrid, ma budżet wysokości 173 milionów, a klub z najmniejszymi przychodami, Eibar, tylko 15,8 milionów euro. Niemały wpływ na taki stan rzeczy ma podział zysków ze sprzedaży praw telewizyjnych do pokazywania rozgrywek. Trzecim najważniejszym źródłem dochodu FC Barcelony jest stadion Camp Nou i muzeum klubu, które rocznie odwiedza 1,5 miliona turystów, więcej niż muzeum Daliego czy Picassa.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 2 listopada 2015, 21:00

 

 

DLA CIEBIE WSZYSTKO (The Best Of Me)
romans, dramat, USA, 2014
Reżyseria: Michael Hoffman
Obsada: James Marsden, Michelle Monaghan, Luke Bracey, Liana Liberato

Romans oparty na powieści Nicholasa Sparksa, autora m.in. „Pamiętnika” i „Najdłuższej podróży”. W rolach rozdzielonych przez los kochanków Michelle Monaghan i James Marsden, który zastąpił w roli Dawsona zmarłego tragicznie Paula Walkera.

dla ciebie wszystkoDawson Cole (Luke Bracey) i Amanda Collier (Liana Liberato ) jako nastolatkowie byli w sobie szaleńczo zakochani, chociaż dzieliło ich więcej niż łączyło. On wychowywał się w patologicznej rodzinie, w której alkohol i przemoc były na porządku dziennym. Ona pochodziła z dobrej rodziny z tradycjami. Drogi nastolatków rozeszły się w tragicznych okolicznościach. Po 20 latach później Dawson powraca do miasteczka na pogrzeb przyjaciela. Spotyka Amandę, która jest teraz mężatką i ma trójkę dzieci. Dawne uczucie odżywa, a wraz z nimi stare i zupełnie nowe problemy.

„Dla ciebie wszystko” jest 10 z 18 powieści Nicolasa Sparksa, które doczekały się ekranizacji. Kolejna adaptacja – „Wybór” – jest zapowiedziana na luty 2016 roku. W „Dla ciebie wszystko” główne role kochanków w dojrzałym wieku zagrali Michelle Monaghan („Somewhere. Między miejscami”) i James Marsden („Zgon na pogrzebie”, „Wieczór panieński”), zaś w nastolatków wcielili się Luke Bracey i Liana Liberato.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 3 listopada 2015, 20:00

 

 

ANNA MARIA W KRAINIE TELENOWELI (Ana Maria in Novela Land)
komedia romantyczna, USA, 2015
Reżyseria: Georgina Garcia Riedel
Obsada: Edy Ganem, Michael Steger, Luis Guzmán, Juan Pablo Gamboa, Elizabeth Peña

Komedia romantyczna o dziewczynie, która zamienia się miejscami ze swoją ukochaną bohaterką z telenoweli. Ostania rola znanej z serialu „Współczesna rodzina” Elizabeth Peña.

anna maria w krainie telenoweliAna Maria (Edy Ganem) ma ciężki dzień. Traci pracę, musi wpłacić poręczenie za przyjaciółkę (Carla Morrison) i wdaje się w kłótnię z rodzicami (Elizabeth Peña, Nestor Serrano). Wieczorem zasiada, by obejrzeć ulubioną telenowelę. Bohaterka serialu, Ariana Tomosa (Edy Ganem), jest szantażowana przez przebiegłego prawnika Schmidta (Luis Guzmán), który odkrył jej podwójny romans z bogatym Eduardrm (Juan Pablo Gamboa) oraz jego przystojnym synem Armandem (Michael Steger). Niespodziewanie Ana Maria i Ariana zamieniają się miejscami. Obie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, by w końcu powrócić na swoje miejsce.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 4 listopada 2015, 20:00

 

 

ROGI (Horns)
Horror, USA, 2013
Reżyseria: Alexandre Aja
Obsada: Daniel Radcliffe, Juno Temple, Max Minghella

Daniel Radcliffe i Juno Temple w klimatycznym horrorze na podstawie kultowej powieści Joe Hilla. Młody chłopak poszukuje mordercy swojej dziewczyny, korzystając z niezwykłych właściwości rogów, które wyrosły na jego głowie.

W małej, górskiej osadzie zostaje zamordowana młoda dziewczyna (Juno Temple). Głownym podejrzanym zostaje jej chłopak Ig Perrish (Daniel Radcliffe) przeciw któremu zwracają się wszyscy wokół. Pewnego ranka Ig odkrywa, że na czole wyrosły mu rogi. Okazuje się, że mają one tajemniczą właściwość. Dzięki nim ludzie wyznają swoje najmroczniejsze sekrety i pragnienia. Osada szybko staje się przerażającym miejscem, w którym nikt nie jest bez grzechu. Ig postanawia wykorzystać rogi, żeby znaleźć winnego śmierci Merrin i oczyścić się z zarzutów. Przytłoczony niesprawiedliwymi oskarżeniami, przeistacza się w bezwzględnego mściciela.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 6 listopada 2015, 22:30

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 31 PAŹDZIERNIKA DO 6 LISTOPADA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 73-76)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 31 października 2015

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 4)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 31 października 2015

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 6)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 1 listopada 2015

QUANTICO
(Quantico, odc. 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 1 listopada 2015

DEFIANCE 3
(Defiance s 3, odc. 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 1 listopada 2015

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 3 listopada 2015

SIOSTRA JACKIE 7
(Nurse Jackie s. 7, odc. 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 3 listopada 2015

W GARNITURACH 4
(Suits 4, ep. 15, 16)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 5 listopada 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.