Canal+ premiery filmowe od 30 maja do 5 czerwca 2015

Na początku czerwca w Canal+: film animowany „Pan Peabody i Sherman”, komediodramat „Drugie życie króla”, polski thriller „Zabić bobra”,  komedia muzyczna” Dobosz 2. W nowym rytmie”, austriacki komediodramat, kostiumowy „Szalona miłość” oraz film akcji „Książę”.CANAL+

 

 

 PREMIERA: CANAL+, sobota, 30 maja 2015, 17:30

PAN PEABODY I SHERMAN (Mr Peabody i Sherman)
animacja, USA, 2014
Reżyseria: Rob Minkoff
Obsada: Artur Żmijewski (Pan Peabody), Franek Dziduch (Sherman), Dorota Kolak (Pani Grunion ), Monika Pikula (Patty), Waldemar Barwiński (Paul), Pola Bychawska (Penny)

Przygoda, humor, podróże w czasie, błyskotliwe dialogi i wciągająca fabuła. „Pan Peabody i Sherman” to opowieść o relacji ojca i syna, a jednocześnie inteligentna, rozwijająca wyobraźnię rozrywka nie tylko dla najmłodszych.

Pan Peabody to postać, jakiej w historii animacji jeszcze nie było. Jest przedsiębiorcą, wynalazcą, laureatem nagrody Nobla, olimpijczykiem i geniuszem. A do tego beaglem i opiekunem psotnego chłopca o imieniu Sherman, któremu stara się przekazać wiedzę, którą posiada. W tym celu wynalazł wehikuł czasu i odbywa ze swoim podopiecznym niezwykłe podróże. Pewnego dnia Sherman, próbując zaimponować koleżance Penny, odpala wehikuł i zabiera ją do starożytnego Egiptu. W wyniku szeregu nieprzewidzianych okoliczności dochodzi do rozerwania czasoprzestrzeni, a co za tym idzie do pomieszania historii. Zanim przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zostaną na zawsze zmienione, Pan Peabody rusza dzieciom na pomoc. Podczas wspólnej podróży trafiają do Francji czasów Wielkiej Rewolucji, renesansowych Włoch i starożytnej Troi. Po drodze spotykają Leonarda Da Vinci, Alberta Einsteina, Vincenta Van Gogha, Abrahama Lincolna i Williama Szekspira. Do tego Penny będzie chciała zostać żoną Tutenchamona, Sherman zaprzyjaźni się z Agamemnonem, a Pan Peabody stanie w obliczu najtrudniejszego z możliwych zadań, czyli jak być dobrym rodzicem. Tymczasem w domu czeka na niego pracownica opieki społecznej Panna Grunion, która chce za wszelką cenę udowodnić, że większość rodziców, a zwłaszcza pies, nie nadaje się do opieki nad dziećmi.

Pan Peabody i Sherman to postacie, które pojawiły się na przełomie lat 50. i 60. XX wieku w serii animacji o wiewiórce Rockym i Łosiu Superktosiu („Rocky and His Friends”, „The Bullwinkle Show”). Wyprodukowana przez DreamWorks animacja w reżyserii Roba Minkoffa („Król lew”, Stuart Malutki”), choć zawiera efekty wizualne i 3D, jest hołdem złożonym oryginalnej kreskówce. Z twórcami współpracowała Tiffany Ward, córka producenta pierwowzoru.

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 31 maja 2015, 21:00

DRUGIE ŻYCIE KRÓLA (Arthur Newman Golf Pro)
Komediodramat, USA, 2012
Reżyseria: Dante Ariola
Obsada: Colin Firth, Emily Blunt, Kristin Lehman, Anne Heche, Sterling Beaumon, Autumn Dial, Lucas Hedges, Steve Coulter

Arthur Newman, Golf ProLaureat Oscara® Colin Firth w roli znudzonego mężczyzny w średnim wieku, który pozoruje swoją śmierć, by zacząć nowe życie. W fabularnym debiucie Dantego Arioli Firthowi partneruje zdobywczyni Złotego Globu Emily Blunt, znana widzom CANAL+ z takich produkcji, jak „Połów szczęścia w Jemenie” czy „Looper – pętla czasu”. „Drugie życie króla” było pokazywane na Toronto International Film Festival.

Wallace Avery (Colin Firth) jest zmęczony swoją monotonną egzystencją. Postanawia wiec rozpocząć nowe życie jako król golfa Artur Newman. Opracowuje plan zniknięcia i z nowymi dokumentami rusza ku przeznaczeniu. Pozostawia za sobą pogrążoną w żałobie kochankę (Anne Heche) i nastoletniego syna (Lucas Hedges), początkowo niewzruszonego zniknięciem ojca, którego starania nawiązania kontaktu konsekwentnie odrzucał. W drodze na prywatne pole golfowe, gdzie ma nadzieję zacząć pracę, Arthur poznaje intrygującą Mike (Emily Blunt), która także ucieka od przeszłości używając tożsamości kogoś innego. Wspólnie włamują się do pustych domów i podszywają pod nieobecnych właścicieli. Przebywają namiętny romans i uczą się sobie ufać. Z czasem jednak staje się jasne, że tęsknią do tego, kim naprawdę są.

 

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 1 czerwca 2015, 23:00

ZABIĆ BOBRA (Zabić bobra)
thriller, Polska, 2012
reżyseria: Jan Jakub Kolski
obsada: Eryk Lubos, Agnieszka Pawełkiewicz, Marek Kasprzyk, Mariusz Bonaszewski

„Zabić bobra” – owacyjnie przyjęty na MFF w Karlowych Warach, zdobywca pierwszej nagrody w Konkursie Filmów Polskich na Festiwalu Camerimage. Eryk Lubos (nagroda dla najlepszego aktora w Karlowych Warach) w roli żołnierza z zespołem stresu bojowego, który stara się odzyskać kontrolę nad życiem po powrocie z wojny.

zabic bobraEryk (Eryk Lubos ) powraca w rodzinne strony do opuszczonego domu na skraju wsi. Żołnierz jednostek specjalnych walczących w Iraku i Afganistanie przeżył na wojnie traumę i stracił kobietę, którą kochał. Dręczą go tragiczne wspomnienia, ale tu, w samotności, otoczony dziką naturą, ma odzyskać siły i przygotować się do kolejnego zadania. Z rozmów telefonicznych z przełożonymi wynika, że Eryk uczestniczy w akcji odbicia zakładniczki przetrzymywanej w wiosce w zapalnym regionie świata. Jednak wraz z pojawieniem się w monitorowanej fortecy Eryka miejscowej dziewczyny o przydomku Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz), sprawy komplikują się. Między Erykiem a Bezi wybucha namiętny romans. Żołnierz popełnia błędy, które mogą narazić misję.

Oprócz nagród w Karlowych Warach i na Camerimage „Zabić bobra” zyskał pozytywne recenzje zachodniej prasy, w tym w tak prestiżowych pismach, jak „Variety”, „Screen” czy „The Hollywood Reporter”. Prawami do amerykańskiego remake’u filmu były zainteresowane m.in. studia Martina Scorsese i Brada Pitta.

Jan Jakub Kolski dał się poznać jako reżyser m.in. koprodukowanych przez CANAL+ filmów: „Szabla od komendanta” (1995), „Historia kina w Popielawach” (1998), „Daleko od okna” (2000), „Pornografia”(2003) i „Jasminum” (2006). Podczas realizacji „Zabić bobra” Kolski znów powrócił w rodzinne strony. Zdjęcia kręcono bowiem w Popielawach koło. Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie reżyser spędził sporą część dzieciństwa i nakręcił „Historię kina w Popielawach”. Oprócz nagrodzonego w Karlowych Warach Lubosa i debiutującej na ekranie Pawełkiewicz, w obsadzie filmu znaleźli się m.in.: obecna partnerka reżysera Aleksandra Michael, Marek Kasprzyk i Mariusz Bonaszewski. Kolski wyreżyserował ten film na podstawie własnego scenariusza. Autorem zdjęć jest Michał Pakulski.

 

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 2 czerwca 2015, 20:00

DOBOSZ 2. W NOWYM RYTMIE (Drumline: A New Beat)
Komedia, muzyczny, USA, 2014
reżyseria: Bille Woodruff
obsada: Nick Cannon, Alexandra Shipp, Leonard Roberts

Kontynuacja filmu „Dobosz” z 2002 roku. W jednej z ról ponownie amerykański aktor i raper Nick Cannon.

dobosz 2Danielle „Dani” Bolton (Alexandra Shipp) od zawsze chciała grać na bębnie w orkiestrze marszowej i brać udział w ulicznych paradach. Jej marzenie ma szansę się spełnić, gdy jedna z wyższych uczelni w Atlancie organizuje przesłuchania nowych muzyków. Dani wymyka się z domu i jedzie na konkurs. Ma szansę zostać pierwszą w historii szkoły dziewczyną, która przewodziłaby paradzie jako dobosz. Rywalizacja nie będzie jednak taka prosta – Dani musi pokonać wielu konkurentów, w tym Jayvena, do którego zacznie żywić coraz głębsze uczucia.

W 2002 roku Charles Stone III, znany wówczas jako reżyser reklam i wideoklipów, nakręcił pełnometrażowy debiut „Dobosz”. W filmie głównego bohatera zagrał Nick Cannon, który otrzymał za swoją rolę nominacje do Black Reel Award (nagrody dla najlepszych filmowców afroamerykańskich), MTV Movie Award i do Teen Choice Award. 12 lat później po temat sięgnął Bille Woodruff, kręcąc kontynuację pod tytułem „Dobosz 2. W nowym rytmie”. Tym razem główną postacią jest Dani, która marzy o tym, aby zostać doboszem w orkiestrze marszowej. Wcieliła się w nią 23-letnia Alexandra Shipp, która ma zagrać Młodą Storm w planowanym na 2016 rok filmie „X-Men: Apocalypse”.

 

 

PREMIERA: CANAL+FILM, środa, 3 czerwca 2015, 20:00

SZALONA MIŁOŚĆ (Amour Fou)
Komediodramat, kostiumowy, Austria, Luksemburg, Niemcy, 2014
reżyseria: Jessica Hausner
obsada: Birte Schnoeink, Christian Friedel, Stephan Grossmann, Sandra Hüller

szalona miloscOpowieść rozgrywająca się w berlińskich salonach epoki Romantyzmu, luźno inspirowana prawdziwą historią samobójstwa niemieckiego poety Heinricha von Kleista. Za kamerą Jessica Hausner, autorka głośnego, nagrodzonego w Wenecji „Lourdes”. Film był prezentowany na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes w sekcji Un Certain Regard, a w rodzimej Austrii zdobył nagrodę za scenariusz.

XVIII-wieczny Berlin. Europę ogarnia fala romantycznego zrywu. Bywalcy salonów zaczytują się w „Cierpieniach młodego Wertera” Goethego, przeżywając jego nieszczęśliwą miłość. O pokonaniu śmierci poprzez wielkie uczucie marzy również młody poeta, Heinrich (Christian Friedel). Poszukuje więc kobiety, która razem z nim popełniłaby samobójstwo. Napierw proponuje wspólną śmierć kuzynce Marie (Sandra Hüller), jednak ta, rozbawiona, odrzuca jego prośbę. Wkrótce Heinrich poznaje piękną, nieśmiałą Henriettę (Birte Schnoeink), żonę znajomego przedsiębiorcy. Zakochuje się w niej wyznając: „To może dziwnie zabrzmieć, ale nie szukam partnerki do życia, ale raczej do śmierci”. Gdy kobieta dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę, zaczyna poważnie rozważać propozycję Heinricha.

Reżyserka Jessica Hausner, autorka głośnego „Lourdes”, tym razem wzięła na warsztat epokę Romantyzmu. „Szalona miłość” to film oparty na prawdziwej historii niemieckiego poety i dramaturga Heinricha von Kleista, który w 1811 roku zastrzelił się wraz ze swoją przyjaciółką, Henriette Vogel. Przez pryzmat nieszczęśliwej miłości i śmierci Jessica Hausner przybliża realia tamtych czasów i problemy ówczesnych elit, jak wysokie podatki, których do XVIII wieku mieszczaństwo nie musiało płacić czy toczące się na salonach dyskusje na temat demokracji. Na tym tle widz ogląda perypetie młodego, znudzonego życiem poety, usilnie poszukującego towarzyszki do przebycia wraz z nim ostatniej drogi. „Szalona miłość” była prezentowana na MFF Cannes 2014 w sekcji Un Certain Regard, zdobyła także Nagrodę Austrian Film Award za scenariusz.

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 5 czerwca 2015, 22:30

KSIAŻĘ (The Prince)
Film akcji, USA, Wielka Brytania, 2014
reżyseria: Brian A. Miller
obsada: Jason Patric, Bruce Willis, John Cusack, Curtis „50 Cent” Jackson, Jessica Lowndes, Gia Mantegna, Jung Ji-Hoon (Rain)

Jason Patric, Bruce Willis i John Cusack w pełnej napięcia historii konfrontacji dwóch potężnych bossów gangsterskiego świata. Wyprodukowany przez twórców „Planu ucieczki” i „Agentów”, „Książę” gwarantuje wartką akcję, kaskaderskie sceny i efektowne pojedynki.

ksiazePaul (Jason Patric) przed laty był ważną personą w gangsterskim światku Las Vegas. Nazywany „księciem”, siał grozę spustoszenie wszędzie tam, gdzie się pojawił. Popełnił jednak tragiczną w skutkach pomyłkę i musiał zniknąć. Udało mu się pozbierać, a nawet założyć rodzinę. Dziś, po śmierci żony, całym jego światem jest dorastająca córka Beth (Gia Mantegna). Gdy dziewczyna znika, Paul musi powrócić do Las Vegas. Towarzyszy mu przyjaciółka córki, Angela (Jessica Lowndes), która nie zdaje sobie sprawy w jak bezwzględny świat wkracza, odmawiając powrotu do domu. Z pomocą przyjaciela sprzed lat Sama (John Cusack), Paul zbliża się do nieuchronnej konfrontacji z Omarem (Bruce Willis), bezwzględnym gangsterem, który od 20 lat czeka na okazję do zemsty na dawnym rywalu.

W filmie obok Jasona Patrica („Speed 2: Wyścig z czasem”) i Bruce’a Willisa („Red 2″, „Szklana pułapka”, „Niezniszczalni”) można zobaczyć także Johna Cusacka („Pokusa″, „Przeboje i podboje”) oraz rapera Curtisa „50 Cent” Jacksona. Producentem filmu jest Brandt Andersen, twórca takich przebojów jak „Władza” „Plan ucieczki” i „Agenci”, a za zdjęcia odpowiada Yaron Levy („Piła”, „Alpha Dog”).

 

 

SERIALE

 

LASSIE I PRZYJACIELE
(The New Adventures of Lassie, ep. 9, 10 11, 12)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, niedziela, 30 i 31 maja 2015, 9:00, po dwa odcinki

NOWE PRZYGODY PIOTRUSIA PANA
(Peter Pan-The New Adventures, ep. 9, 10 11, 12)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, niedziela, 30 i 31 maja 2015, 9:00, po dwa odcinki

BRACTWO CZERWONEJ OPASKI
(Red Band Society, ep. 3)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 31 maja 2015, 17:30

KAMUFLAŻ 5
(Covert Affairs 5, ep. 5, 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 31 maja 2015, 22:00, dwa odcinki

BROOKLYN 9-9 SEZON 2
(Brooklyn Nine-Nine 2, ep. 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 2 czerwca 2015, 22:00, dwa odcinki

POD KOPUŁĄ SEZON 2
(Under the Dome 2, ep. 6, 7)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 4 czerwca 2015, 21:00, dwa odcinki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.