Canal+ premiery filmowe od 29 sierpnia do 4 września 2015

zrywa sie wiatrW kolejnym tygodniu w Canal+: komedia „Riwiera dla dwojga”, film anime „Zrywa się wiatr”, niemiecki komediodramat „Ostatni bieg Paula”, australijski miniserial wojenny „Bitwa o Gallipoli” oraz chiński film akcji „Banita”.CANAL

 

RIWIERA DLA DWOJGA  (Love Punch)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria: Joel Hopkins
Obsada: Emma Thompson, Pierce Brosnan, Timothy Spall

Emma Thompson i Pierce Brosnan jako rozwiedzione małżeństwo, które łączy siły, żeby odzyskać utracone zabezpieczenie na emeryturę. Kolejny, po „Po prostu miłość”, wspólny projekt reżysera Joela Hopkinsa i Thompson.

riwiera dla dwojgaRichard (Pierce Brosnan), rozwiedziony biznesmen ma właśnie rozpocząć pozbawioną niepokojów egzystencję majętnego emeryta. Niestety, okazuje się, że cały jego majątek został zdefraudowany. Wraz z byłą żoną, Kate (Thompson) wyrusza on na poszukiwania odpowiedzialnego za oszustwo biznesmena Vincenta (Laurent Lafitte), aby go… okraść i odzyskać w ten sposób utracone zabezpieczenia na stare lata. W brawurowym rabunku pomagają im przyjaciele (Timothy Spall i Celia Imerie). Niebezpieczeństwo i przygoda na nowo rozpala tlące się w byłych małżonkach uczucia.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 30 sierpnia 2015, 21:30

 

 

ZRYWA SIĘ WIATR (The Wind Rises)
anime, biograficzny, Japonia, 2013
reżyseria: Hayao Miyazaki
angielska wersja językowa: Joseph Gordon-Levitt (Jiro Horikoshi), Emily Blunt (Naoko Satomi), John Krasinski (Honjo), Martin Short (Kurokawa), Stanley Tucci (Giovanni Battista Caproni), Mandy Patinkin (Hattori), William H. Macy (Satomi), Werner Herzog (Castorp), Mae Whitman (Kayo), Jennifer Grey (Mrs. Kurokawa), Darren Criss (Katayama), Elijah Wood (Sone)

Pełnometrażowa animowana biografia Jiro Horikoshiego, słynnego konstruktora myśliwców Mistubishi Zero, na których latali Japończycy podczas II wojny światowej. Ostatnie dzieło twórcy kultowego Studia Ghibli Hayao Miyazakiego. Nominacja do Oscara® 2014 w kategorii najlepszy film animowany.

zrywa sie wiatrJiro od najmłodszych lat śni o lataniu. Niestety, wrodzona wada wzroku nie pozwala mu na karierę pilota. Zainspirowany konstrukcjami włoskiego inżyniera lotnictwa Gianniego Caproniego, postanawia pójść w jego ślady. Staje się jednym z największych i najbardziej innowacyjnych konstruktorów samolotów w Azji. Zasłynął jako projektant Mitsubishi A5M oraz jego słynnego następcy, Mitsubishi A6M Zero. Oba samoloty były wykorzystywane przez lotnictwo floty japońskiej podczas II wojny światowej.

Hayao Miyazaki, laureat honorowego Oscara 2015 zza całokształt twórczości, jest twórcą kultowego Studia Ghibli oraz reżyserem takich przebojów, jak „Ruchomy zamek Hauru” (nominacja do Oscara 2006), Spirited Away: W krainie bogów” (Oscar 2003 za najlepszy film animowany) czy „Księżniczka Mononoke”. „Zrywa się wiatr”, swój ostatni film przed emeryturą, Miyazaki oparł na własnej mandze o tym samym tytule, która z kolei była inspirowana opowiadaniem „Kaze tachinu” z 1937 roku, autorstwa pisarza Tatsuo Horiego.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 21:00

 

OSTATNI BIEG PAULA (Back On Track / Sein letztes Rennen)
Komediodramat, sportowy, Niemcy, 2013
Reżyseria: Kilian Riedhof
Obsada: Dieter Hallervorden, Tatja Seibt, Heike Makatsch, Frederick Lau

Legendarny biegacz u schyłku życia postanawia raz jeszcze pobiec w berlińskim maratonie.

ostatni bieg paulaPaul Averhoff (Dieter Hallervorden) jest legendarnym powojennym biegaczem. Jego żona, kiedyś trenerka, Margot (Tatja Seibt) jest chora na raka. Paul trafia do domu spokojnej starości. Otoczony ludźmi w podeszłym wieku, zdaje sobie sprawę, że zbliża się do kresu życia. Aby odzyskać nad nim kontrolę, rozpoczyna regularne treningi w miejscowym parku. Zapytany, oznajmia, że zamierza po raz ostatni pobiec w berlińskim maratonie. Początkowo mieszkańcy traktują go jak szaleńca, ale z czasem przypominają sobie o jego osiągnięciach sprzed lat i zaczynają mu kibicować.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 1 września 2015, 20:00

 

 

BITWA O GALLIPOLI ODC. 1 (Deadline Gallipoli, ep. 1)
Wojenny, miniserial, Australia, 2015
Reżyseria: Michael Rymer
Obsada: Sam Worthington (Phillip Schuler), Hugh Dancy (Ellis Ashmead Bartlett), Charles Dance (Sir Ian Hamilton), Bryan Brown (generał Bridges), Ewen Leslie (Keith Murdoch), Anna Torv (Gwendoline Churchill), Jessica De Gouw (Vera Grant), James Fraser (Arthur Bazley), Joel Jackson (Charles Bean)

Epicka opowieść o legendarnej kampanii u brzegów Gallipoli oczami korespondentów wojennych, którzy wpłynęli na jej przebieg.

bitwa o gallipoliPochodzący z dobrej australijskiej rodziny Phillip Schuler, czarujący erudyta, trafia na wojnę w poszukiwaniu przygód. Pierwszym szokiem, którego doznaje jest czas spędzony na statku, będącym szpitalem dla rannych żołnierzy. Ale prawdziwą niemoc czuje dopiero w okopach, kiedy uzbrojony jedynie w kamerę, filmuje bohaterskich żołnierzy, by potem patrzeć, jak umierają. Ellis Ashmead Bartlett większość kampanii spędza w towarzystwie oficerów. Jest świadkiem powstawania strategii walki. Nie potrafi się pogodzić z bezsensownym wysyłaniem żołnierzy na pewną śmierć. Charles Bean spędza całą kampanię na plaży z żołnierzami. Poruszony tym, czego tam doświadcza, do końca nie opuszcza oddziałów, wykazując niezwykłą odwagę w ratowaniu rannych. Przez cały czas wysyła do Australii korespondencję. Do końca wojny zapisuje 226 notatników o jej przebiegu. Ambitny i inteligentny australijski dziennikarz Keith Murdoch ma dobre kontakty wśród arystokracji i w rządzie. Przybywa do Gallipoli u schyłku kampanii i mobilizuje innych korespondentów wojennych do działania.

Mówi się, że prawda jest pierwszą ofiarą wojny. To powiedzenie jest szczególnie aktualne w przypadku śmiałej, ale niefortunnej kampanii Gallipoli z 1915 roku, kiedy siły sprzymierzone próbowały zabezpieczyć Konstantynopol. Miniserial „Deadline Gallipoli” opowiada legendę z punktu widzenia korespondentów wojennych, którzy nie tylko przeżyli kampanię, ale również wpłynęli na jej przebieg. Nie milczeli, kiedy zdali sobie sprawę, że strategia jest skazana na porażkę, kampania źle dowodzona, a prawdziwe informacje na temat aktualnej sytuacji nie są przekazywane do rządów Wielkiej Brytanii i Australii. Ich działania doprowadziły do podjęcia decyzji o ewakuacji, a brak strategicznego zwycięstwa udało im się przekuć w triumf ducha.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 2 września 2015, 22:00

 

 

BANITA (Outcast)
Film akcji, Chiny, Francja, USA, 2014
Reżyseria: Nick Powell
Obsada: Hayden Christensen, Nicolas Cage, Yifei Liu, Andy On, Fernando Chien, Byron Lawson

Tajemniczy wojownik pomaga córce i synowi obalonego cesarza Chin pokonać jego okrutnego brata, który pragnie ich śmierci. W rolach głównych Nicolas Cage i Hayden Christensen.

banitaDziedzic cesarskiego tronu Chin staje się celem zamachu swojego starszego brata. Młody książę musi uciekać z królestwa i szukać ochrony. Jego jedyną nadzieją jest Jacob (Hayden Christensen), zmęczony wojną, zrezygnowany wojownik. Pokonawszy własne demony, Jacob mobilizuje do pomocy legendarnego krzyżowca, dziś banity – Gallaina (Nicolas Cage), zwanego Białym Duchem. Walcząc ramię w ramię pomagają prawowitemu następcy tronu powrócić na swoje miejsce.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 4 września 2015, 22:45

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 29 SIERPNIA DO 4 WRZEŚNIA 2015

 

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 37-40)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 29 sierpnia 2015

NA TROPIE KRÓLA LASU
(FloopaLoo, Where Are You?, ep 37-40)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 29 sierpnia 2015

DZIWNA PARA
(Odd Couple, ep. 5, 6)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 30 sierpnia 2015

AMERICAN ODYSSEY
(American Odyssey odc. 3, 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 30 sierpnia 2015
BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2
(About A Boy s. 2, ep 9, 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 1 września 2015

BITWA O GALLIPOLI ODC. 1
(Deadline Gallipoli, ep. 1)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, środa, 2 września 2015

GRIMM 4
(GRIMM 4, ep. 19, 20)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 3 września 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.