Canal+ premiery filmowe od 28 listopada do 4 grudnia 2015

exodus bogowie i kroloweW ostatnim tygodniu listopada w Canal+: przygodowy „Exodus: Bogowie i Królowie”, familijny „Świąteczna gorączka 2”, kryminalny „Fałszerz”, dramat „Śnieżny ptak”, dramat „Wolny strzelec” oraz thriller „Rozgrywka”.

CANAL

EXODUS: BOGOWIE I KRÓLOWIE 
(Exodus: Gods and Kings)
przygodowy, historyczny, Wlk Brytania, USA, Hiszpania, 2014
reżyseria: Ridley Scott
obsada: Christian Bale, Joel Edgerton, Ben Kingsley, John Turturro, Aaron Paul, Ben Mendelsohn, Sigourney Weaver, María Valverde

exodus bogowie i kroloweRidley Scott przenosi na ekran opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), który staje przeciw faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i pomaga Hebrajczykom uciec z Egiptu. Epickie widowisko z zapierającymi dech w piersi efektami specjalnymi.

Egipt, XIII wiek p. n. e. Według przepowiedni następcą faraona Setiego (John Turturro) ma być mąż, który dokona heroicznego czynu na polu bitwy. Podczas wojny z Hetytami dowodzący egipską armią Mojżesz (Christian Bale) z narażeniem życia ratuje Ramzesa (Joel Edgerton), który od tej pory widzi w bracie rywala. Kiedy po śmierci ojca Ramzes dowiaduje się, że Mojżesz nie należy do królewskiej rodziny, skazuje go na banicję. Mojżesz zakłada rodzinę i wiedzie spokojne życie pasterza z dala od Memfis. Tymczasem pod rządami nowego faraona sytuacja Hebrajczyków w Egipcie znacznie się pogarsza. Pewnego dnia Mojżeszowi ukazuje się Bóg, który powierza mu misję oswobodzenia ich z niewoli. Ramzes odrzuca prośby o uwolnienie Żydów. Wówczas na Egipt spada dziesięć plag. Ostatnią jest śmierć pierworodnych synów Egipcjan, łącznie z synem faraona. Kiedy Ramzes odkrywa, że dzieci Hebrajczyków przeżyły, nakazuje im opuszczenie Egiptu, po czym wysyła za nimi armię.

Epickie widowiska kostiumowe są jedna ze specjalności Ridleya Scotta. Po „Tristanie i Izoldzie”, „Robin Hoodzie”, „Gladiatorze” i „Królestwie niebieskim” brytyjski reżyser zdecydował się opowiedzieć jedną z najbardziej znanych historii Starego Testamentu. Jak twierdził w wywiadach, w jej wyreżyserowaniu pomógł mu fakt, że jest agnostykiem. Być może dlatego, w jego opowieści o Mojżeszu na pierwszy plan wysuwają się ludzie i ich namiętności, a nie Bóg, który w filmie jawi się jako kilkuletnie dziecko. Wizja reżysera wzbudziła niemałe kontrowersje. „Exodus: Bogowie i królowie” został zakazany m.in. w Egipcie. Tamtejsze Ministerstwo Kultury wyjaśniło, że powodem tej decyzji jest niezgodność filmu z pismami głównych religii monoteistycznych, fałszywe ukazanie starożytnej historii Egiptu i jej mieszkańców jako barbarzyńców. Obiekcje dotyczyły również sposobu pokazania Hebrajczyków jako buntowniczego narodu, wzniecającego powstania. Nie przeszkodziło to jednak odnieść filmowi Scotta sukcesu komercyjnego. „Exodus” Bogowie i królowie” zarobili ponad 267 mln przy budżecie szacowanym na 140. Sam Scott dedykował film bratu, Tony’emu, który w 2012 roku popełnił samobójstwo.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 28 listopada 2015, 21:00

 

 

ŚWIĄTECZNA GORĄCZKA 2
(Jingle All the Way 2)
Familijny, komedia, USA, 2015
Reżyseria: Alex Zamm
Obsada: Larry The Cable Guy, Brian Stepanek, Kirsten Robek, Kennedi Clements, Santino Marella

swiateczka goraczka 2Kontynuacja doskonałej komedii świątecznej z 1996 roku, w której Arnold Schwarzenegger chciał za wszelką ceną kupić synowi na Gwiazdkę nieosiągalnego Turbo-Mana. Tym razem za kamerą Alex Zamm („Klan urwisów powraca”), a w roli zdesperowanego ojca Larry The Cable Guy w pogodni za misiem Harrisonem (głos Alex Zamm).

Larry (Larry The Cable Guy) chce naleźć na Gwiazdkę dla swojej ośmioletniej córeczki, Noel (Kennedi Clements) prezent idealny. Okazuje się, że jest nią najpopularniejsza zabawka sezonu, miś Harrison (Alex Zamm). Niestety jest wyprzedana i praktycznie nieosiągalna. Larry otwarcie rywalizuje o miano lepszego taty z nowym ojczymem Noel. Zamierza wiec zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby to on był tym, który spełni jej świąteczne marzenie.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 29 listopada 2015, 11:20

 

 

FAŁSZERZ
(The Forger)
Kryminał, dramat, USA, 2014
Reżyseria: Philip Martin
Obsada: John Travolta, Christopher Plummer, Tye Sheridan, Abigail Spencer, Jennifer Ehle

falszerzJohn Travolta w roli genialnego fałszerza, który przy okazji śmiałego przekrętu odnawia relacje z ojcem i synem. W obsadzie ponadto doskonały Christopher Plummer i wschodząca gwiazda amerykańskiej kinematografii Tye Sheridan („Uciekinier”, „Joe”).

Utalentowany fałszerz dzieł sztuki Raymond J. Cutter (John Travolta) zawiera umowę z tajemniczym gangsterem. Odzyska wolność, o ile zrobi perfekcyjną kopię bezcennego obrazu Claude’a Moneta i podmieni go z oryginałem w muzeum. Replika ma być tak doskonała, aby nikt nie zauważył różnicy. Raymond zwraca się z prośbą o pomoc do swojego ojca Josepha  (Christopher Plummer), byłego mistrza przekrętów na emeryturze, który opiekuje się jego synem Willem (Tye Sheridan). Dla Raymonda nadarza się okazja, żeby naprawić zaniedbane relacje z rodziną. Przystaje więc na prośbę chłopca, który chce odwiedzić dawno niewidzianą matkę (Jennifer Ehle). Tymczasem na trop Cutterów wpada agentka Paisley (Abigail Spencer).
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 30 listopada 2015, 21:00

 

 

ŚNIEŻNY PTAK
(White Bird in a Blizzard)
Dramat, thriller USA, Francja, 2014
Reżyseria, scenariusz: Gregg Araki
Obsada: Shailene Woodley, Eva Green, Christopher Meloni, Gabourey Sidibe, Thomas Jane

smiezny ptakShailene Woodley jako dojrzewająca córka i Eva Green w roli niepogodzonej z upływem czasu matki w adaptacji powieści Laury Kasischke. Doskonała, budująca klimat lat 80. ścieżka dźwiękowa z utworami m.in. New Order, Tears for Fears i Cocteau Twins.

Kat Connors (Shailene Woodley) ma 17 lat, kiedy znika bez słowa jej piękna matka (Eva Green). Dziewczyna, która nie miała z nią dobrego kontaktu, a nawet postrzegała ją jako rywalkę, nie przeżywa w związku z tym tragedii. W pewnym sensie odczuwa nawet ulgę. Jest raczej skoncentrowana na odkrywaniu własnej seksualności z mieszkającym po sąsiedzku Philem (Shiloh Fernandez), a przy nadarzającej się okazji uwodzi również detektywa (Thomas Jane), który prowadzi śledztwo zniknięcia Ewy. Trzy lata później Kat odwiedza ojca (Christopher Meloni) podczas przerwy na studiach. Spotaknie z detektywem i starymi przyjaciółmi każą jej powrócić do wydarzeń sprzed lat i skonfrontować się z prawdą na temat matki i tego, co naprawdę wydarzyło się w jej domu.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 1 grudnia 2015, 20:00

 

 

WOLNY STRZELEC
(Nightcrawler)
Dramat, kryminał, USA, 2014
Reżyseria: Dan Gilroy
Obsada: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Bill Paxton

wolny strzelecJake Gyllenhaal w życiowej, nominowanej do Złotego Globu i nagrody BAFTA kreacji wolnego strzelca, którego stać na wszystko, żeby wspiąć się po szczeblach kariery. Nominowany do Oscara 2015 scenariusz oryginalny autorstwa debiutującego jako reżyser Dana Gilroya („Dziedzictwo Bourne’a”).

Każdej nocy Los Angeles przemierzają łowcy sensacji. Wyposażeni w szybkie samochody, drogie kamery video i policyjne skanery, polują na wypadki samochodowe, pożary, morderstwa i wszelkiego rodzaju ludzkie katastrofy. Jeśli materiał będzie atrakcyjny, zakupi go jedna z lokalnych stacji telewizyjnych. Bezrobotny i zdesperowany Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) postanawia zostać jednym z nich. Kupuje niezbędny sprzęt i zaczyna kręcić relacje z wypadków. Zachęcony przez szefową wiadomości jednej ze stacji, Ninę (Rene Russo), Lou filmuje coraz bardziej brutalne zdarzenia.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 2 grudnia 2015, 20:00

 

 

ROZGRYWKA
(2 Faces Of January)
Thriller, Francja, USA, Wielka Brytania, 2014
Reżyseria: Hossein Amini
Obsada: Kirsten Dunst, Viggo Mortensen, Oscar Isaac

rozgrywkaViggo Mortensen, Kirsten Dunst oraz Oscar Isaac w mistrzowsko zrealizowanym thrillerze na podstawie scenariusza debiutującego za kamerą Hosseina Aminiego („Drive”), nominowanego do Oscara i nagrody BAFTA za „Miłość i śmierć w Wenecji”. Inteligentna, stylowa adaptacja thrillera Patricii Highsmith („Utalentowany pan Ripley”) ze znakomitymi zdjęciami w zachwycającej scenerii greckich wysp.

Charyzmatyczny oszust Chester MacFarland (Viggo Mortensen) oraz jego piękna żona Colette (Kirsten Dunst) podróżują po Europie. W Atenach poznają przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala (Oscar Isaac), który wykorzystuje znajomość greckiego do naciągania naiwnych turystów. Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Tymczasem Chestera odnajduje właśnie prywatny detektyw, zatrudniony przez oszukanych w Ameryce inwestorów. W wyniku splotu nieszczęśliwych wypadków dla MacFarlandów i Rydala rozpoczyna się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 4 grudnia 2015, 21:00

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 28 LISTOPADA DO 4 GRUDNIA 2015

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, odc. 6, 7)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 28 listopada 2015

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 8)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 28 listopada 2015

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 10)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 29 listopada 2015

QUANTICO
(Quantico, odc. 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 29 listopada 2015

DEFIANCE 3
(Defiance s 3, odc. 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 29 listopada 2015

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 1 grudnia 2015

SIOSTRA JACKIE 7
(Nurse Jackie s. 8, odc. 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 1 grudnia 2015

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(Blindspot, odc. 7, 8)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 3 grudnia 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.