Canal+ premiery filmowe od 26 września do 2 października 2015

lucyW ostatnim tygodniu września w Canal+: thriller sci-fi „Lucy”, dokument „Mistrzowie”, komedia „Scenariusz na miłość”, polski film obyczajowy „Małe stłuczki” polski kryminał „Fotograf” oraz nowy serial obyczajowy „The Fosters”.CANAL

 

 

LUCY  (Lucy)
Thriller, science fiction, Francja, 2014
Reżyseria i scenariusz: Luc Besson
Obsada: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Amr Waked, Min Sik Choi

Luc Besson powołuje do życia kolejną nietuzinkową, silną postać kobiecą. Scarlett Johansson w roli dziewczyny, która z ofiary przeistacza się w wojowniczkę, dysponującą mózgiem o zdumiewających możliwościach.

lucyGdyby każdy z 86 miliardów neuronów w mózgu wykazał się aktywnością w tym samym czasie, człowiek najprawdopodobniej nabyłby nadludzkie cechy, takie jak telepatia czy telekineza. Taką fantazję snuje w swoim najnowszym filmie Luc Besson. Jego bohaterka, Lucy (Scarlett Johansson), mieszkająca na Tajwanie studentka, przypadkowo staje się zakładniczką bezwzględnego handlarza narkotyków. W jej brzuchu zostaje chirurgicznie umieszczona paczka z białym proszkiem. Worek pęka, a narkotyk przenika do organizmu. Ciało, a zwłaszcza umysł dziewczyny ulega gwałtownym przemianom. Lucy zaczyna odczuwać znacznie intensywniej wszystko wokół – powietrze, wibracje, ludzi, grawitację. Błyskawicznie się uczy, potrafi kontrolować materię. Szaleńczy pęd jej mózgu ku niczym nieskrępowanym możliwościom nie ma końca. Dziewczyna szuka pomocy u wybitnego specjalisty z dziedziny badań nad ludzkim mózgiem, profesora Samuela Normana (Morgan Freeman). W dotarciu do Normana, ale też zachowaniu resztek człowieczeństwa pomaga jej policjant, Pierre Del Rio (Amr Waked).

Reżyser i scenarzysta Luc Besson słynie z kreowania na ekranie ciekawych, silnych postaci kobiecych. Wystarczy przypomnieć bohaterki „Nikity”, „Leona zawodowca” czy „Piątego elementu”. Do tego grona dołącza Lucy, w którą wcieliła się czterokrotnie nominowana do Złotego Globu Scarlett Johansson, jedna z muz Woody’ego Allena („Vicky Cristina Barcelona”, „Wszystko gra”, „Scoop – Gorący temat”) i ucieleśnienie marvelowskiej Natashy Romanoff („Avengers”, „Iron Man 2”, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”). Na planie „Lucy” partneruje jej laureat Nagrody Akademii® („Za wszelką cenę”) Morgan Freeman, który zajmuje 10. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających aktorów. Produkcje z jego udziałem przyniosły ponad 3 miliardy dolarów wpływów, a sumę tę „Lucy” powiększyła o kolejne 460 milionów. Besson już zapowiedział realizację sequela. Film zrealizowała ekipa stałych współpracowników Bessona, w tym jego żona, producentka Virginie Besson-Silla, operator Thierry Arbogast, scenograf Hugues Tissandier oraz kompozytor Eric Serra.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 września 2015, 21:30

 

 

MISTRZOWIE (Champs)
Dokument, USA, 2015
Reżyseria: Bert Marcus
Obsada: Mike Tyson, Evander Holyfield, Bernard Hopkins, Denzel Washington, Mark Wahlberg, Ron Howard, Spike Lee, 50 Cent, Mary J. Blige

Boks sportem bezwzględnego wyzysku w relacji mistrzów ringu – Mike’a Tysona, Evandera Holyfielda i Bernarda Hopkinsa oraz w oczach entuzjastów, m.in. Spike’a Lee, Denzela Washingtona, Rona Howarda, Marka Wahlberga.

mistrzowieW dokumencie debiutującego za kamera Berta Marcusa Mike Tyson, Evander Holyfield i Bernard Hopkins opowiadają o swoich karierach, życiu na ringu i poza nim. Film łączy rekonstruowane sceny z archiwalnymi walkami. O boksie, nazywanym „sportem biedoty”, mówią również celebryci i jego entuzjaści, w tym Ron Howard, reżyser „Człowieka ringu”, Mark Wahlberg, Denzel Washington, 50 Cent, Spike Lee i Mary J. Blige.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 28 września 2015, 21:00

 

 

SCENARIUSZ NA MIŁOŚĆ (The Reluctant Professor)
Komedia, USA, 2014
Reżyseria: Marc Lawrence
Obsada: Hugh Grant, J.K. Simmons, Marisa Tomei, Allison Janney

Hugh Grant oraz laureaci Oscarów: Marisa Tomei („Mój kuzyn Vinny”) i J.K. Simmons („Whiplash”) w najnowszej komedii Marca Lawrence’a. Odnoszący niegdyś sukcesy scenarzysta trafia na prowincje i odnajduje sens życia.

scenariusz na miloscRay Michaels (Hugh Grant) jest docenionym Oscarem scenarzystą. Od tamtej pory minęło jednak kilkanaście lat i dziś z pieniędzy, sławy i blichtru zostało mu tylko zawyżone poczucie własnej wartości. Ray mimo serii niepowodzeń, pozostał nadętym i pewnym siebie bufonem. Spłukany, rozwiedziony bez kontaktu z synem, cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy przyjmuje pracę wykładowcy kursu pisania scenariuszy na niewielkiej uczelni w prowincjonalnym Binghamton. Selekcja na zajęcia, prowadzona przez niego osobiście, opiera się na prostych zasadach – przyjęte zostają tylko ładne kobiety i brzydcy mężczyźni. W takich warunkach Keith może bez przeszkód czarować kursantki. Jego pierwszym podbojem jest Karen (Bella Heathcote), zepsuta dziewczyna, która widzi w nowym wykładowcy przepustkę do Hollywood. Ray szybko przekonuje się, że nie jest w stanie kontrolować kobiet, z którymi umawia się na randki tak, jak postaci ze swoich scenariuszy. Wkrótce sam ulega czarowi jednej z nich (Marisa Tomei).

„Keith odkrywa, że również wśród ludzi istnieją „odmiany późno kwitnące”, czyli ci, którzy dopiero w zaawansowanym wieku odkrywają swoje prawdziwe powołanie” – tak o filmie mówił wcielający się w głównego bohatera Hugh Grant. „Scenariusz na miłość” jest jego czwartym filmem wyreżyserowanym prze Marca Lawrence’a. Poprzednie to: „Dwa tygodnie na miłość” z Sandrą Bullock, „Prosto w serce” Drew Barrymore oraz „Słyszeliście o Morganach?” z Sarah Jessicą Parker. Tym razem Grantowi partneruje laureatka Oscara Marisa Tomei. J. K. Simmons zagrał jednego z wykładowców na uczelni, doktora Harolda Lernera. Było to jego drugie spotkanie z Grantem na planie – 20 lat wcześniej zagrali wspólnie w thrillerze „Krytyczna terapia” Michaela Apteda. Muzykę do filmu napisał syn reżysera, Clyde Lawrence, student prestiżowej uczelni, Uniwersytetu East Coast z dużym już doświadczeniem filmowym. Clyde napisał kilka piosenek do poprzednich filmów ojca: „Miss Agent”, „Prosto w serce” oraz „Słyszeliście o Morganach?”.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 29 września 2015, 20:00

 

 

MAŁE STŁUCZKI
Obyczajowy, Polska, 2014
Reżyseria: Ireneusz Grzyb, Aleksandra Gowin
Obsada: Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz, Szymon Czacki

Poetyka i magia codzienności w debiucie pełnometrażowym Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin, autorów „Drucików”.

male stluczkiAsia (Helena Sujecka) i Kasia (Agnieszka Pawełkiewicz) zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Ich sposób na życie przyjaźń zaburza pojawienie się porzuconego przez ukochaną Piotra (Szymon Czacki), który stracił pracę w fabryce pudełek. Między trójką bohaterów rozpoczyna się dziwna gra.

Ireneusz Grzyb i Aleksandra Gowin są absolwentami wydziału reżyserii, kierunku montaż w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Ich dotychczasowa współpraca reżyserska zaowocowała powstaniem takich filmów, jak „Stwór” czy pokazywane w CANAL+ „Druciki”. Wspólnie zrealizowali również teledysk promujący zespół Enchanted Hunters – „Twin”. Enchanted Hunters, dream-folk-popowy duet z Trójmiasta, jest autorem ścieżki dźwiękowej do „Małych stłuczek”.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 30 września 2015, 20:00

 

 

FOTOGRAF
Koprodukcja CANAL+
Kryminał, thriller, Polska, 2014
Reżyseria: Waldemar Krzystek
Obsada: Tomasz Kot, Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz, Tatyana Arntgolts, Elena Babenko, Alexandr Baluev, Dmitriy Ulyanov

Intrygująca zagadka, dynamiczna fabuła, zaskakujące zwroty akcji i dobre aktorstwo w mrocznym thrillerze Waldemara Krzystka, twórcy „80 milionów”, nagrodzonej Złotymi Lwami „Małej Moskwy” i serialu „Anna German”. Autorem klimatycznych zdjęć jest Arkadiusz Tomiak („Obława”, „Dziewczyna z szafy”, „Symetria”, „Sęp”).

Współczesna Moskwa. Miasto terroryzuje seryjny morderca (Artur Chamski), fotografktóry zostawia przy ofiarach kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, podczas fotografowania zwłok i potencjalnych dowodów. Policja nadaje zabójcy przydomek „Fotograf” i wyznacza do jego schwytania majora Lebiadkina. Ten angażuje do swojej grupy młodą milicjantkę, która została właśnie zawieszona za uderzenie w twarz zwierzchnika. Natasza (Tatyana Arntgolts) jest jedyną osobą, która rozmawiała z mordercą i przeżyła. Gdyby doszło do konfrontacji, tylko ona jest w stanie go rozpoznać. Tropy prowadzą do dawnego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, gdzie w latach 70. służyło małżeństwo wojskowych prokuratorów. i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam w latach 70. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do Polski. Na miejscu wspiera ich oficer lokalnej policji, Kwiatkowski (Adam Woronowicz).

„Fotograf” Waldemara Krzystka to przede wszystkim wciągający, mroczny kryminał z wspaniałymi zdjęciami Arkadiusza Tomiaka i dobrze zagranymi bohaterami. Inne zalety produkcji trafnie podsumowało Jury przyznające Tarnowskie Nagrody Filmowe: za „pomysł i scenariusz filmu, który przekraczając granice kina gatunkowego jest wnikliwym wejrzeniem w psychikę człowieka i jednocześnie tworzy metaforę państwa totalitarnego wychodząc poza lokalną tematykę polskiego filmu”. „Fotograf” zdobył także dwa wyróżnienia na festiwalu w Gdyni 2014: za drugoplanową rolę kobiecą dla Aleny Babenko i Nagrodę Jury Młodzieżowego.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 2 października 2015, 22:30

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 26 WRZEŚNIA DO 2 PAŹDZIERNIKA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 53-56)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 26 września 2015

NA TROPIE KRÓLA LASU
(FloopaLoo, Where Are You?, ep 49-50)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, 26 września 2015

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 1)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 27 września 2015

AMERICAN ODYSSEY
(American Odyssey odc. 11, 12)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 27 września 2015

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2
(About A Boy s. 2, ep 17, 18)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 29 września 2015

W GARNITURACH 4
(Suits 4, ep. 5, 6)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 1 października 2015

 

THE FOSTERS (The Fosters)
Serial obyczajowy, USA, 2013 (21 odc.)
Twórcy: Peter Paige, Brad Bredeweg
obsada: Teri Polo, Sherri Saum, David Lambert, Maia Mitchell, Cierra Ramirez, Jake T. Austin, Hayden Byerly, Danny Nucci

Wyprodukowany przez Jennifer Lopez serial o parze lesbijek, które tworzą rodzinę zastępczą dla piątki dzieci.

Szkolna wicedyrektor Lena Adams (Sherri Saum) i policjantka Stef Foster (Teri Polo) to para lesbijek mieszkających w San Diego. Kobiety wychowują 16-letniego Brandona (David Lambert), biologicznego syna Stef z poprzedniego związku, oraz 15-letnie bliźnięta Jesusa (Jake T. Austin ) i Marianę (Cierra Ramirez), dla których są rodziną zastępczą. Lena jest altruistką, która najchętniej przygarnęłaby wszystkie niekochane dzieci. Wbrew wcześniejszym ustaleniom z partnerką, przyprowadza do domu z zakładu poprawczego 16-letnią Callie (Maia Mitchell). Dziewczyna, która ma za sobą trudną, pełna przemocy przeszłość i jej młodszy brat Jude (Hayden Byerly) mają przebywać u Fosterów tylko do czasu znalezienia im stałej rodziny.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 27 września 2015, 17:45

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.