Canal+ premiery filmowe od 26 marca do 1 kwietnia 2016

zbuntowanaW ostatnim tygodniu marca w Canal+: film fantasy „Siódmy syn”, animowany „Baranek Shaun”, film akcji „Uprowadzona 3”, animowany „Fru!”, film akcji „Zbuntowana”, polski dramat „Piąte: Nie odchodź”, dokument „Rok z życia łosia”, francuska komedia „Rodzinne turbulencje” oraz film akcji „Everly”.CANAL

 

SIÓDMY SYN
(Seventh Son)
fanstasy, USA, Wielka Brytania, Kanada, Chiny, 2014
Reżyseria: Susan Fleming
Obsada: Jeff Bridges, Ben Barnes, Julianne Moore, Alicia Vikander, Olivia Williams, Kit Harington, Djimon Hounsou

siodmy synFilm oparty na pierwszym tomie „Kronik Wardstone”, serii książek fantasy dla młodzieży autorstwa Josepha Delaneya. Gwiazdorska obsada ze zdobywcami Oscarów® – Jeff Bridges, Julianne Moore, Alicia Vikander. Scenariusz autorstwa m.in. Stevena Knighta (serial „Peaky Blinders”, „Locke”).

Siódmy syn siódmego syna Stracharz Mistrz Gregory (Jeff Bridges) pokonał swego czasu przerażającą Mateczkę Malkin (Julianne Moore). Ale nie spalił jej, spodziewa się więc, że wiedźma powróci silniejsza. Mistrz od lat poszukuje swojego następcy, ostatniego siódmego syna, który będzie potrafił wykorzystać dane mu moce i stanąć do walki ze złem. Ze wszystkich kandydatów został już tylko Thomas Ward (Ben Barnes), wyrwany ze spokojnego życia na wsi młody wojownik. Mistrz Gregory ma niewiele czasu, by przygotować chłopaka do starcia. Zamiast kilku lat szkolenia, musi przekazać mu całą wiedzę i doświadczenie do najbliższej pełni księżyca.
URODZINY CANAL+
PREMIERA: CANAL+, sobota, 26 marca 2016, 21:00

 

 

BARANEK SHAUN
(Shaun The Sheep)
Animacja, Wielka Brytania, Francja, 2015
Reżyseria: Mark Burton, Richard Starzack
Obsada: Justin Fletcher, John Sparkes, Omid Djalili, Richard Webber

baranek shaunPełnometrażowa wersja przygód sympatycznego baranka, stworzonego przez Nicka Parka na potrzeby plastelinowego filmu animowanego „Wallace i Gromit: Golenie owiec”. Bohater liczącego 130-odcinków serialu tym razem wyrusza do miasta.

Pod nieobecność gospodarza na farmie zawsze dzieją się niesamowite rzeczy. Tym razem Baranek Shaun organizuje wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfituje w przygody i niebezpieczeństwa, czyhające na nieznające świata zwierzęta.
URODZINY CANAL+
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 marca 2016, 19:30

 

 

UPROWADZONA 3
(Taken 3)
Film akcji, thriller, Francja, 2014
reżyseria: Olivier Megaton
obsada: Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen, Forest Whitaker, Dougray Scott

uprowadzona 3Kolejna część francuskiego cyklu sensacyjnego firmowanego przez Luca Bessona, który jest jego współscenarzystą i współproducentem. Były agent CIA zostaje oskarżony o zamordowanie żony. Ścigany przez służby musi dowieść niewinności i odnaleźć prawdziwych sprawców.

Życie emerytowanego agenta CIA Bryana Millsa (Liam Neeson) zdaje się toczyć zwyczajnie. Aktywnie uczestniczy w życiu córki Kim (Maggie Grace), zacieśniają się też jego relacje z byłą żoną (Famke Janssen), która ma problemy z swoim związku. Gdy Lenore zostaje znaleziona martwa w jego mieszkaniu, Mills staje się głównym podejrzanym. Udaje mu się uciec policji. Chce za wszelka cenę oczyścić się z zarzutów i chronić córkę, której życie jest również w niebezpieczeństwie. Znając umiejętności Millsa, detektyw Franck Dotzler (Forest Whitaker) stawia na nogi wszystkie służby. Wróg okazuje się tym razem wyjątkowo sprytny.
URODZINY CANAL+
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 marca 2016, 21:00

 

 

FRU!
(Yellowbird)
Animacja, Niemcy, 2015
Reżyseria: Christain De Vita
Obsada wersji polskiej: Paweł Domagała, Anna Cieślak, Elżbieta Jeżewska, Katarzyna Kwiatkowska, Cezary Morawski, Jarosław Boberek

fruAnimowana opowieść o nieopierzonym bohaterze z przypadku. Pełna przygód komedia dla całej rodziny o dorastającym ptaszku, który zdobywa się na wielką odwagę, by by opuścić bezpieczną przystań i ruszyć w podróż, której celem jest poznanie samego siebie.

Jak co roku, stado ptaków przygotowuje się do odlotu na zimę do ciepłych krajów. Dariusz – przywódca grupy i przewodnik podróży do Afryki – odnosi poważną kontuzję i musi powierzyć sekret, dotyczący tras przelotu i tajemnic nawigacji pierwszemu ptakowi, który się przy nim zjawił. Zrządzeniem losu jest nim żółty ptaszek imieniem Gus, wychowywany przez postrzeloną biedronkę. Gus jest pośród kolegów obiektem drwin i bardzo by chciał im udowodnić, że potrafi dokonać bohaterskich czynów. Ale prawda jest taka, że do tej pory nigdy nie wychylił dzioba z rodzinnego gniazda i nie posiada żadnych kwalifikacji, by zostać przewodnikiem stada. Na szczęście w niebezpiecznej, pełnej przygód wyprawie może liczyć na pomoc przyjaciół.
URODZINY CANAL+
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 28 marca 2016, 17:20

 

 

ZBUNTOWANA
(The Divergent Series: Insurgent)
film akcji, science fiction, USA, 2015
reżyseria: Robert Schwentke
obsada: Shailene Woodley, Theo James, Naomi Watts, Ashley Judd, Kate Winslet, Jai Courtney, Miles Teller, Ansel Elgort, Octavia Spencer

Druga część filmowej sagi, będącej adaptacją bestsellerowej trylogii Veroniki Roth. Do obsady dołącza m.in. laureatka Oscara® Octavia Spencer oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts.

zbuntowanaPo ucieczce z podzielonego, uporządkowanego miasta, Tris Pryor (Shailene Woodley) razem z Cztery (Theo James) i grupą przyjaciół zbiegają z miasta. Przewodnicząca rady Jeanine (Naomi Watts) obarcza ich winą za atak na Altruistów, którego sama dokonała. W domu Tris znajduje skrzynkę z wiadomością od Ojców Założycieli, którą może odczytać tylko Niezgodny. Rozpoczyna za nimi pościg, na czele którego stoi Eric (Jai Courtney). Celem jest Tris, która przepełniona gniewem po śmierci rodziców również dąży do konfrontacji.

„Niezgodna” to kolejny po „Igrzyskach śmierci” kinowy przebój, w którym bohaterką jest nastoletnia buntowniczka, rzucająca wyzwanie systemowi. Oba filmowe cykle są adaptacjami powieści, oba składają się z 3 części, z których trzecia jest adaptowana w formie dwóch filmów, oba odniosły sukces komercyjny. „Niezgodna” przy budżecie rzędu 85 milionów zarobiła 275 milionów, „Zbuntowana” ponad 297 milionów. Trzecia część, „Wierna”, ma premierę 11 marca 2016.

Film Neila Burgera, obok kolejnej silnej heroiny w stylu Katniss Everdeen z „Igrzysk śmierci”, kreuje także nowe osobowości kina. Wiele pochwał za tytułową rolę zebrała Shailene Woodley, znana dotychczas z dramatów „Gwiazd naszych wina” i „Cudowne tu i teraz”. W pierwszym grała w parze z Anselem Elgortem, który w „Niezgodnej” wciela się w jej brata, w drugim partnerował jej Miles Teller, który w „Niezgodnej” gra Petera, a wielką sławę przyniosła mu główna rola w nagrodzonym trzema Oscarami® 2015 „Whiplash”. W filmie Neila Burgera partnera Woodley gra przystojny Theo James („Underworld: Przebudzenie”). W obsadzie jest również Jai Courtney, czyli syn Johna McClane’a ze „Szklanej pułapki 5” i Varro z serialu „Spartakus”. Młode gwiazdy wspierają doświadczone aktorki – Ashley Judd i Kate Winslet, która podczas realizacji „Niezgodnej” była w piątym miesiącu ciąży. W trakcie 4 tygodni na planie stała się ona na tyle widoczna, że konieczne było filmowanie Winslet tylko od pasa w górę lub aranżowanie sytuacji, w których zasłania brzuch.
URODZINY CANAL+
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 28 marca 2016, 21:00

 

 

ROK Z ŻYCIA ŁOSIA
(Meet My Moose)
Dokument, USA, 2015
Reżyseria: Susan Fleming

Wysoko w kanadyjskich Górach Skalistych, nad krystalicznie czystym jeziorem rodzi się łoś i już trzy dni później może podążać za matką. Jego szanse na przetrwanie nie są jednak duże – połowa łoszaków ginie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy życia. Jeśli uda mu się przetrwać rok, przyjdzie mu się zmierzyć z instynktownym gniewem własnej matki, jedynej istoty, która do tej pory mu pomagała. Bohaterem niezwykłego dokumentu Susan Fleming i operatora Hugo Kitchinga jest łoszak urodzony w dolinie Maligne w Parku Narodowym Jasper w Kanadzie.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 28 marca 2016, 20:00

 

 

PIĄTE: NIE ODCHODŹ!
dramat, Polska, 2015
reżyseria: Katarzyna Jungowska
obsada: Łukasz Simlat, Michalina Olszańska, Daniel Olbrychski, Grażyna Szapołowska

piate nie odchodzDebiutancki film Katarzyny Jungowskiej. W obsadzie: Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski i aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska ( „Jack Strong”, „Miasto 44”). Debiut aktorski piosenkarki Patrycji Markowskiej, film z udziałem profesjonalnych tancerzy Opery Narodowej w Warszawie. Stylizacje Macieja Zienia.

Po stracie matki 15-letnia Roma (Michalina Olszańska) mieszka z całkowicie pochłoniętym pracą ojcem. Oboje żyją nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy mężczyzna (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny nieznajomy jest jej Aniołem Stróżem.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 29 marca 2016, 20:00

 

 

RODZINNE TURBULENCJE
(Famille et Turbulences)
komedia, Francja, 2014
reżyseria: Eric Duret
obsada: Martin Lamotte, Jerome Anger, Evelyne Buyle, Marie Pape, Matthieu Rozé

rodzinne turbulencjePo latach ciężkiej pracy Roland (Martin Lamotte) idzie na emeryturę i obiecuje żonie, że całkowicie poświęci się domowemu życiu. Trzy miesiące później Jeanne (Evelyne Buyle) jest na skraju załamania. Nie może dłużej znieść widoku męża, który całe dnie spędza przed telewizorem. Po naradzie z jego córką Julie (Marie Pape) postanawia od niego odejść. Roland w odpowiedzi przeprowadza się do ich syna (Matthieu Rozé). Rozpoczyna się rodzinna wojna płci.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 30 marca 2016, 20:00

 

 

EVERLY
(Everly)
Film akcji, thriller, USA, 2014
reżyseria: Joe Lynch
obsada: Salma Hayek, Togo Igawa, Gabriella Wright, Masashi Fujimoto

Salma Hayek w roli więzionej prostytutki, która próbuje oswobodzić się od swojego prześladowcy. Mocne kino akcji dla dorosłych.

everlyEverly (Salma Hayek), prostytutka będąca własnością brutalnego gangstera-sutenera Taiko (Hiroyuki Watanabe), zostaje zaatakowana w swoim mieszkaniu przez jego ludzi. Taiko odkrył bowiem, ze kobieta od dawna zbierała w tajemnicy pieniądze i nawiązała kontakt z detektywem, który ma jej pomóc w ucieczce. Taiko błędnie założył, że zabicie Everly będzie łatwym zadaniem. Tymczasem zdesperowana kobieta sięga po ukrytą broń i zabija atakujących. Po nich przychodzą kolejni. Taiko rozpoczyna z Everly sadystyczną grę, nasyłając na nią kolejnych zabójców.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 1 kwietnia 2016, 23:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 26 MARCA DO 1 KWIETNIA 2016

KRONIKI ZORRO
(Zorro The Chronicles, ep. 6, 7)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 26 marca 2016

PAMIĘTNIKI CARRIE
(Carrie Diaries, ep. 6)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 27 marca 2016

LUCYFER
(Lucifer, ep. 5)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 27 marca 2016

QUANTICO
(Quantico, ep. 13)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 27 marca 2016

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 19)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 29 marca 2016

PIRACI 3
(Black Sails, odc. 9, 10)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 31 marca 2016

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.