Canal+ premiery filmowe od 25 stycznia do 31 stycznia 2014

Szklana Pulapka 5 W ostatnim tygodniu stycznia w Canal+ obejrzymy 5 część filmu „Szklana pułapka”, dramat biograficzny „Hitchcock”, komedia „Bij i wiej”, rosyjski horror „Tragedia na przełęczy Diatłowa”, dramat biograficzny „Jappeloup„, oraz komedia kryminalna „Bernie”. W Canal+Film film kryminalny „Granica” z Sharone Stone, a w Canal+Film2 dramat „Statek pijany „.CANAL

 

 

 

 PREMIERA: CANAL+, sobota, 25 stycznia 2014, 21:00

Szklana pułapka 5 (A Good Day To Die Hard)

film akcji, USA, 2013

reżyseria: John Moore

występują: Bruce Willis, Jai Courtney, Sebastian Koch

Szklana Pulapka 5Bruce Willis wraca do gry jako John McClane, dzielny nowojorski gliniarz, który zawsze zjawia się o niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu. Tym razem dostaje wiadomość, ze jego syn Jack (Jai Courtney), z którym od lat nie miał kontaktu przebywa w moskiewskim więzieniu. John bez wahania wyrusza do Rosji. Na miejscu okazuje się, że chłopak jest doświadczonym, doskonale wyszkolonym agentem CIA, który uczestniczy w tajnej misji. Ma chronić niejakiego Komarova (Sebastian Koch), który w czasach zimnej wojny razem ze wspólnikiem (Sergei Kolesnikov) planował ukraść pluton. Teraz Komarov współpracuje z amerykańskim wywiadem, a McClane’owie musza powstrzymać jego dawnego partnera, który nadal planuje atak nuklearny na światowe mocarstwa. Gwałtowne zwroty akcji, niezwykle widowiskowe wybuchy i pościgi samochodowe, gwarantują rozrywkę wszystkim miłośnikom nieustraszonego Johna McClane’a.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 26 stycznia 2014, 21:00

Hitchcock (Hitchcock)

dramat biograficzny, Stany Zjednoczone, 2012

reżyseria: Sacha Gervasi

występują: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, Toni Collette, Jessica Biel, Danny Huston, Michael Stuhlbarg

Nominowany do OSCARA® film o powstawaniu „Psychozy” Alfreda Hitchcocka z brawurowymi rolami zdobywców OSCARA® Anthony’ego Hopkinsa i Helen Mirren.

HitchcockTuż po spektakularnym sukcesie filmu „Północ-północny zachód” pozycja Alfreda Hitchcocka (Anthony Hopkins)w Hollywood jest ugruntowana. Jednak reżyser ma poczucie, że jego kariera się kończy. Do czasu, gdy trafia na książkę „Psycho” Roberta Blocha, której zekranizowanie staje się jego obsesją. Studio filmowe odmawia sfinansowania projektu, uznając go za zbyt ryzykowne przedsięwzięcie. Przy ogromnym wsparciu żony Hitchcock inwestuje w produkcję „Psychozy” własne pieniądze, zastawiając nawet dom.

Film Sachy Gervasiego to w dużej mierze portret związku reżysera z żoną Almą Reville (Helen Mirren – nominowana za tę rolę do Złotego Globu i statuetki BAFTA). Alma była jedyną w życiu kobietą Hitchcocka, która potrafiła okiełznać jego charakter, zapanować nad lękami i skupić uwagę artysty na rzeczach istotnych. Bez niej „Psychoza” nie powstałaby, a Hitchcock nie zostałby legendą. Reżyser był znany z kontrowersyjnego stosunku do aktorów: twierdził, że „należy ich traktować jak bydło”. Ponadto, miał słabość do pięknych blondynek, które grywały u niego w filmach, co jego żona znosiła ze stoickim spokojem. W rolę Hitchcocka brawurowo wcielił się zdobywca OSCARA® Anthony Hopkins. Jako

fascynująca go gwiazda „Psychozy” Janet Leigh wystąpiła czterokrotnie nominowana do Złotego Globu, zdobywczyni statuetki BAFTA Scarlett Johansson. W filmie można również zobaczyć Toni Collette, Danny Huston i Michael Stuhlbarg oraz Jessica Biel. „Hitchcock” był reżyserskim debiutem fabularnym Sachy Gervasiego, który zasłynął scenariuszem do „Terminalu” Stevena Spielberga.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 27 stycznia 2014, 21:00

BIJ I WIEJ (Hit & Run)

Komedia, USA, 2012

Reżyseria: Dax Shepard

Obsada: Bradley Cooper, Tom Arnold, Dax Shepard, Kristen Bell

Bij i WiejObjęty programem ochrony świadków Charlie Bronson (Dax Shepard) należał niegdyś do jednego z miejscowych gangów. Specjalizował się w napadach, w których pełnił funkcję kierowcy. Pewnego dnia postanawia zaryzykować wszystko i pomóc swojej dziewczynie Annie (Kristen Bell) w zdobyciu wymarzonej pracy w Los Angeles. Oboje opuszczają kryjówkę w małym miasteczku w Kalifornii i udają się w drogę. W ślad za nimi wyruszają byli wspólnicy Charliego pod kierownictwem Alexa (Bradley Cooper) oraz agent rządowy Randy Anderson (Tom Arnold).

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 28 stycznia 2014, 21:00

TRAGEDIA NA PRZEŁĘCZY DIATŁOWA (The Dyatlov Pass Incident)

Horror, Rosja, USA, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Renny Harlin

Obsada: Richard Reid, Luke Albright, Matt Stokoe, Holly Goss, Gemma Atkinson, Ryan Hawley

Tragedia na przeleczy Diatlowa25 stycznia 1959 roku grupa studentów Politechniki Uralskiej w Jekaterynburgu wyruszyła na górską wyprawę w północną część Uralu. Szefem wyprawy był 23-letni Igor Diatłow, wszyscy uczestnicy mieli doświadczenie w podobnych wyzwaniach i byli przygotowani na surowe warunki, jakie panują zimą w tej części świata. Celem był szczyt Otorten (co w języku lokalnego ludu Mansów oznacza „Nie idź tam”), jednak żaden z dziewięciu uczestników tam nie dotarł. W  nocy 2 lutego 1959 roku z niewyjaśnionych do dziś przyczyn w panice opuścili oni namiot. Niektórzy niekompletnie ubrani, uciekli do lasu, co dla wszystkich skończyło się śmiercią z wyziębienia. Wkrótce śledztwo w sprawie tragedii zostało umorzone. Pięćdziesiąt lat później amerykańscy studenci wyruszają do Rosji, by zbadać i wyjaśnić, co tak naprawdę wydarzyło się na przełęczy Diatłowa.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 29 stycznia 2014, 21:00

Jappeloup (Jappeloup)

dramat biograficzny, Francja/Kanada, 2013

reżyseria: Christian Duguay

obsada: Guillaume Canet, Marina Hands, Daniel Auteuil, Lou de Laâge, Arnaud Henriet

JappeloupFilm oparty na historii życia Pierre’a Duranda, zawodowego jeźdźca, który na olimpiadzie w Seulu wywalczył dla Francji dwa medale. Na początku lat 80. Pierre porzucił prestiżową posadę prawnika i w całości poświęcił się swojej największej pasji – skokom przez przeszkody. Zaczął startować w zawodach na koniu o imieniu Jappeloup. Mimo, iż zwierzę nie posiadało odpowiednich warunków fizycznych, Pierre uparł się, aby to na nim pojechać w jednych ze swoich pierwszych zawodów w Los Angeles. Pomimo porażki i przy wsparciu przyjaciół Nadii (Marina Hands) i Raphaëlle (Lou de Laâge) na nowo uwierzył w swojego wierzchowca i rozpoczął z nim intensywne treningi. Wspólnie wystąpili na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu odnosząc sukces i zdobywając dwa medale.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 stycznia 2014, 21:00

Bernie (Bernie)

Komedia kryminalna, USA, 2011

Reżyseria: Richard Linklater

Obsada: Jack Black, Matthew McConaughey, Shirley MacLaine, James Grant, Richard Robichaux, Rip Torn

BerniePrzedsiębiorca pogrzebowy Berhardt „Bernie” Tiede (Jack Black) pojawia się w małym teksańskim miasteczku i szybko zdobywa sympatie jego mieszkańców. Miejscowe wdowy przepadają za nim, zapraszają na herbatki, traktują jak syna, a nawet są gotowe przepisywać majątki zmarłych mężów. Bernie wybiera na towarzyszkę ponad 80-letnią Marjorie Nugent (Shirley MacLaine), która nagle znika.

Linklater oparł swoją przewrotną komedię na prawdziwej historii mieszkańca Teksasu, który odsiaduje wyrok za zastrzelenie w 1996 roku Marjorie Nugent i ukrywanie jej ciała przez 9 miesięcy, w trakcie których stwarzał pozory, że wdowa wciąż żyje. Pomimo zbrodni, za Tiede’em ujęła się cała społeczność rodzinnego miasta.

 

CANAL-FILM-HD

 

 PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 30 stycznia 2014, 20:00

Granica (The mule)

kryminał, Stany Zjednoczone, 2012

reżyseria: Gabriela Tagliavini

występują: Sharon Stone, Billy Zane, Manolo Cardona, Giovanna Zacarías, Miguel Rodarte

GranicaSofie Talbert (Sharon Stone) pracuje jako reporterka telewizyjna.  Nie uznaje kompromisów i ma bardzo zasadnicze poglądy na temat nielegalnych imigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych. Gdy brat Sofie przepada gdzieś w Meksyku, kobieta musi zmierzyć się z nieznaną jej rzeczywistością. Dziennikarka próbując odnaleźć mężczyznę, przeprowadza własne śledztwo, poznając przy tym tajniki przerzutu nielegalnych imigrantów do Stanów oraz ludzi, którzy się tym zajmują. Sofie zdaje sobie sprawę, że nikomu nie może zaufać a droga, którą przemierza, aby ratować brata może okazać się drogą bez powrotu.

 

CANAL-FILM2-HD

 

 PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 27 stycznia 2014, 20:30

Statek pijany (Drunkboat)

dramat, Stany Zjednoczone, 2010

reżyseria: Bob Meyer

występują: John Malkovich, John Goodman, Jim Ortlieb, Dana Delany, Rae Gray, Jacob Zachar

Statek pijanyWeteran wojny w Wietnamie Mort Gleason (John Malkovich) problemy topi w alkoholu.  Chcąc poradzić sobie wreszcie z demonami przeszłości, podejmuje decyzję o powrocie do rodzinnego domu. Zatrzymuje się u siostry Eileen (Dana Delany), która mieszka ze swoim nastoletnim synem Abem (Jacob Zachar). Kobieta wykorzystuje przyjazd brata i wyjeżdża na jakiś czas z miasta. Mort zostaje sam z chłopakiem, który chce wykorzystać wujka, aby pomógł spełnić jego największe marzenie – kupno starej łodzi od oszusta pana Fletchera (John Goodman).

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 27 stycznia 2014, 22:40

Ai Weiwei. Chiński głos ludu (Ai Weiwei: never sorry)

dokument, Stany Zjednoczone, 2012

reżyseria: Alison Klayman

Nagrodzony na festiwalu Sundance film Alison Klayman portretuje chińskiego artystę o międzynarodowej sławie Ai Weiweiego. Jednocześnie ukazuje obraz współczesnych Chin, kraju w którym sprzeciw wobec władzy wydaje się być niemal niemożliwy.

Ai Weiwei jest międzynarodowej sławy chińskim artystą. W ciągu ostatnich kilku lat rozgłos przyniosły mu nie tylko jego prace, ale również polityczne prowokacje. W kraju, w którym obowiązuje ścisła cenzura i nie przestrzegane są prawa człowieka Ai Weiwei wyraża swoje poglądy poprzez sztukę. W odpowiedzi na jego działania władze Chińskiej Republiki Ludowej zamknęły go w tajnym więzieniu, gdzie był torturowany, zburzyły jego studio oraz zamknęły bloga, za pomocą którego komunikował się ze światem. Film Alison Klayman to historia człowieka, który zacierając granice pomiędzy sztuką i polityką inspiruje do działania. Reżyserka towarzyszyła artyście w latach 2008-2010. Pokazuje przygotowania Weiweia do jednej z ważniejszych w jego karierze wystaw. Przy okazji przygląda się jego kontaktom z najbliższymi oraz ujawnia tajniki walki z chińskim rządem. Klayman w 2012 roku zdobyła za film Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu Sundance oraz otrzymała nominację do Nagrody Głównej Jury.

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 4 (52 min) HD WERSJA Z LEKTOREM

 

EMISJA 3D

PREMIERA CANAL+FAMILY2, niedziela godz. 17:00

PREMIERA 3D: Wielki Kanion

dokument przyrodniczy (42 min) 7 WERSJA Z LEKTOREM

 

 

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 2/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc. 11/11

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 3/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedzałki, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.