Canal+ premiery filmowe od 25 kwietnia do 1 maja 2015

wojownicze zolwie ninjaW ostatnim tygodniu kwietnia w Canal+ film akcji „Wojownicze żółwie ninja”, komedia familijna „Klan urwisów powraca”, thriller sci-fi „Czasy ostateczne: Pozostawieni”, melodramat „Miłość bez końca”, „polski film familijno przygodowy „Gabriel”, oraz CANALfilm akcji „W imię zasad”.

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 25 kwietnia 2015, 21:00

WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA (Teenage Mutant Ninja Turtles)
Reżyseria: Jonathan Liebesman
Obsada: April O’Neil (Megan Fox, Marta Dobecka), Vernon Fenwick (Will Arnett, Krzysztof Banaszyk), Michelangelo (Noel Fisher, Bartosz Wesołowski), Raphael (Alan Ritchson, Paweł Ciołkosz), Leonardo (Pete Ploszek, Piotr Bajtlik), Donatello (Jeremy Howard, Józef Pawłowski), Shredder (Tohoru Masamune, Artur Dziurman), Splinter (Danny Woodburn, Grzegorz Pawlak), Bernadette Thompson (Whoopi Goldberg, Miriam Aleksandrowicz), Eric Sacks (William Fichtner, Cezary Morawski), Karai (Minae Noji, Monika Węgiel)

wojownicze zolwie ninjaNowy Jork lata świetności ma za sobą. Miasto jest terroryzowane przez wyjątkowo mroczną postać – złowieszczego Shreddera i jego Klan Walczących Stóp. Nikt nie jest bezpieczny, ulice rządzą się własnymi prawami, policja jest bezsilna, a politycy w większości skorumpowani. I kiedy wydaje się, że dla nowojorczyków nie ma nadziei, z pomocą zjawiają się cztery Wojownicze Żółwie Ninja – Michaelangelo, Leonardo, Donatello i Rafaello. Bracia uwielbiają objadać się pizzą i leniuchować, ale znakomicie władają wschodnimi sztukami walki i nie godzą się na niesprawiedliwość. Aby uratować miasto i unieszkodliwić Shreddera, łączą siły z dziennikarką April O’Neil i jej kamerzystą Vernem Fenwickiem.

Jednym z producentów filmu jest mistrz kina akcji Michael Bay, stojący za sukcesem blockbusterów, takich jak seria „Transformers”, „Armageddon” czy serialu „Piraci”. Reżyserem „Wojowniczych Żółwi Ninja” został Jonathan Liebesman, który ma w dorobku m.in. „Inwazję: Bitwę o Los Angeles” i „Gniew tytanów”. Gwiazdą filmu jest Megan Fox, znana m.in. z serii „Transformers”. Partneruje jej pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Will Arnett. Film kosztował około 125 milionów dolarów, przynosząc ponad 477 milionów, stając się najbardziej dochodowym projektem w historii produkcji o żółwiach. Jest to również pierwszy aktorski film o wojowniczych mutantach, w którym pojawia się porucznik Shreddera – Karai, Baxter Stockman i pomocnik April – Vernon Fenwick.

Zmutowane żółwie pod przewodnictwem szczura stały się symbolem popkultury i zawładnęły umysłami młodych ludzi na całym świecie. Ich twórcami są Kevin Eastman i Peter Laird. Pomysł na tak specyficznych bohaterów narodził się w ich głowach w 1983 roku. Rok później został wydany pierwszy komiks, jednak postacie, które pojawiły się tam różnił się od tych, które znamy obecnie, a sam komiks był czarno-biały i mroczny. W 1987 roku powstał pierwszy serial animowany, który doczekał się 10 serii (w sumie 193 odcinków). Potem powstały jeszcze trzy inne seriale (dwa animowane i jeden aktorski). Dorobek żółwi na wielkim ekranie obejmuje aktualnie cztery filmy aktorskie oraz jeden animowany („Wojownicze Żółwie Ninja” z 2007 roku).

CIEKAWOSTKI:
· W oryginalnej wersji językowej Leonarda dubbinguje Johnny Knoxville, czyli jeden z członków programu MTV „Jackass”
· Przy tworzeniu twarzy bohaterów filmu specjaliści inspirowali się aktorami: Russellem Crowe’em (Leonardo), Clintem Eastwoodem (Rafaello), Leonardem Nimoyem (Donatello), Billem Murrayem (Michelangelo) i Toshiro Mifune (Splinter)
· Charaktery żółwi zostały zaczerpnięte z serialu animowanego (2003-2010): Leonardo jest samurajem, Rafaello brutalnym wojownikiem, Michaelangelo punkiem, a Donatello wynalazcą.
· Klakson w vanie, którym poruszają się żółwie to motyw muzyczny z pierwszej kreskówki „Wojownicze Żółwie Ninja” z 1987 roku
· Premiera „Wojowniczych Żółwi Ninja” Jonathana Liebesmana przypadła na 30. rocznicę powstania pierwszego komiksu
· Megan Fox, Will Arnett, Johnny Knoxville i Whoopi Goldberg wzięli udział w projekcie ze względu na swoje dzieci

 

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 26 kwietnia 2015, 17:30

KLAN URWISÓW POWRACA  (The Little Rascals Save The Day)
Familijny, komedia, USA, 2014
Reżyseria: Alex Zamm
Obsada: Doris Roberts, Greg Germann, Lex Medlin, Valerie Azlynn, Jet Jurgensmeyer, Drew Justice, Jenna Ortega, Connor Beaty, Isaiah Fredericks, Eden Wood

klan urwisow powracaSpanky (Jet Jurgensmeyer), Alfalfa (Drew Justice), Darla (Eden Wood ), Gryka (Isaiah Fredericks) i ich kompan pies Petey to tytułowy klan urwisów, których bazą dowodzenia jest domek na drzewie znajdujący się w pobliżu piekarni Babci (Doris Roberts). Pewnego dnia dzieci dowiadują się, że Babci grozi bankructwo, a w miejscu piekarni lokalny deweloper planuje zbudować centrum handlowe. Chcąc pomóc starszej pani, podejmują się różnych zajęć: od mycia domowych pupili sąsiadów po nieudolne próby prowadzenia biznesu taksówkowego. Niestety, wszystkie przedsięwzięcia kończą się totalną klapą. W końcu urwisy decydują się na występ w lokalnym talent show, w którym jest do wygrania wysoka nagroda pieniężna. Jako zespół The International Silver String Submarine Band wykonują piosenkę Cher „I Got You Babe”. Ich głównym rywalem w konkursie jest łobuz Waldo (Grant Palmer), który od początku przeszkadza urwisom w osiągnięciu celu.

„Klan urwisów powraca” powstał na podstawie filmów krótkometrażowych z cyklu „Our Gang”, wyprodukowanych w latach 20.,30. i 40. przez Hala Roacha. Perypetie grupy mieszkających po sąsiedzku rezolutnych dzieciaków podbiły serca Amerykanów. W wersji z 2014 roku, do której scenariusz napisali William Robertson i Alex Zamm, pojawiają się postacie, gagi i sytuacje wprost zaczerpnięte z krótkich metraży. W rolę Babci wcieliła się Doris Roberts, zdobywczyni pięciu nagród Emmy, znana widzom z roli w serialu „Wszyscy kochają Raymonda”. Młodzi aktorzy wcielający się w role urwisów mają już za sobą pierwsze doświadczenia w pracy przed kamerą. Jet Jurgensmeyer pojawił się na planie „Snajpera”, Drew Justice regularnie występuje w serialu „Gortimer Gibbon’s Life on Normal Stree”, Jenna Ortega gra w serialu „Jane the Virgin”, a Eden Wood jest małą miss z „Toddlers and Tiara’s”.

 

CANAL+, niedziela, 26 kwietnia 2015, 21:00

PIRACI 2 ODC. 5, 6 (Black Sails 2, ep. 5, 6)
Serial sensacyjny, USA, RPA, 2015, 10 odc.
twórcy: Robert Levine, Jonathan E. Steinberg
obsada: Toby Stephens (kapitan Flint), Hannah New (Eleanor Guthrie), Luke Arnold (John Silver), Zach McGowan (kapitan Charles Vane), Toby Schmitz (Rackham), Clara Paget (Anne Bony), Louise Barnes (Miranda Barlow), Roland Reed (Dufresne), Robert Hobbs (Jenks), Ben Hornigold (Patrick Lyster), Tadhg Murphy (Ned Low)

Dynamiczna akcja, bezlitosna rywalizacja, zapierające dech w piersi sceny bitew i urzekające obrazy dzikiej natury. Do tego wyraźnie zarysowane postacie: skrywający mroczne sekrety mężczyźni i piękne, silne kobiety. „Piraci” to widowiskowy serial, nad którego stroną wizualną czuwa Michael Bay, reżyser m.in. czterech filmów z cyklu „Transformers”, „Armageddonu” i „Pearl Harbour”. Bay, który z wynikiem 5,5 miliarda dolarów zajmuje 4. miejsce na liście najbardziej dochodowych reżyserów wszech czasów, zagwarantował „Piratom” kinowy rozmach i godne nagrody Emmy efekty specjalne. „Piraci” zostali bowiem nagrodzeni przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetkami Emmy właśnie za efekty specjalne i montaż dźwięku, a także wyróżnieni nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Twórcami serialu są Jon Steinberg i Robert Levine.

Budzący największą grozę, najinteligentniejszy z przywódców Złotej Ery Piractwa kapitan Flint (Toby Stephens) zostaje skazany na śmierć przez własną załogę. Ma niewiele czasu, by z pomocą młodego żeglarza Johna Silvera (Luke Arnold) znaleźć sposób, by ocalić życie i odzyskać władzę na okręcie. Determinacja Flinta, by zdobyć złoto ze statku Urca de Lima i ochronić Nassau przez zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami nie ma granic. Zwłaszcza, że w czasie jego nieobecności port zmienia się nie do poznania. Fort przejmuje Charles Vane (Zach McGowan) i jego załoga, a Eleanor Guthrie (Hannah New) staje do konfrontacji z bezwzględnym Nedem Lowem, który sprawdza na wyspę skarb ogromnej wartości. W jego obliczu okaże się, kto jest człowiekiem, a kto potworem. Jednocześnie akcja drugiego sezonu przenosi widzów do Londynu pierwszej połowy XVIII wieku, do czasów kiedy Flint był porucznikiem brytyjskiej floty i poznał Mirandę Barlow (Louise Barnes). Teraz w obliczu nieoczekiwanych okoliczności oboje muszą rozliczyć się z przeszłością, a Miranda po raz kolejny zaryzykuje wszystko, by ratować Flinta.
Akcja „Piratów” jest osadzona w 1715 roku i skupia się na kapitanie Flincie (w tej roli Toby Stephens) i jego pragnieniu przejęcia złota z hiszpańskiego okrętu-skarbca Urca de Lima. Pomaga mu w tym młody żeglarz John Silver. Piraci wyznaczyli jako miejsce zbytu skradzionych towarów port Nassau na brytyjskiej wyspie New Providence. Władzę w porcie sprawuje Eleanor Guthrie (Hannah New), która sprzedając towary na legalnych rynkach, pozwala piratom się wzbogacić. By utrzymać pozycję i zapewnić Nassau dalszy rozwój, Eleonor musi mierzyć się nie tylko ze zbuntowanymi piratami, ale też zagrożeniem związanym z powracającymi Brytyjczykami. Wśród bohaterów serii można znaleźć postacie historyczne, takie jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz), Anne Bony (Clara Paget), Ben Hornigold (Patrick Lyster).
Drugi sezon „Piratów” zadebiutował w USA 24 stycznia 2015 roku. Pierwszy odcinek obejrzało w sumie 4 miliony widzów, co daje 27% wzrost widowni w porównaniu do finałowego odcinka sezonu pierwszego (1.77 miliona). W październiku 2014 zatwierdzono realizację części trzeciej, która pojawi się w roku 2016. Zdaniem szefa stacji Starz Chrisa Albrechta, „Piraci” to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 21:00

CZASY OSTATECZNE: POZOSTAWIENI  (Left Behind)
Thriller, science fiction, USA, 2014
reżyseria: Vic Armstrong
obsada: Nicolas Cage, Cassi Thomson, Chad Michael Murray, Nicky Whelan, Lea Thompson

czasy ostateczne pozostawieniRodzina Chloe (Cassi Thomson) przeżywa kryzys. Jej matka, ortodoksyjna katoliczka, cały czas mówi o nadchodzącej apokalipsie, co powoduje, że jej mąż, pilot (Nicolas Cage) ucieka w pracę i romans z jedną ze stewardes (Nicky Whelan). W dniu swoich urodzin Rayford woli wziąć lot do Londynu, niż zostać z rodziną. Kilka godzin po starcie ma miejsce niewytłumaczalne zdarzenie, które obejmuje swym zasięgiem cały świat. Pozostali przy życiu ludzie próbują zrozumieć, co i dlaczego się stało. Rayford Steele musi dodatkowo sprowadzić bezpiecznie na ziemię samolot wraz z ocalałymi na pokładzie pasażerami. Pomaga mu w tym córka.

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 28 kwietnia 2015, 21:00

MIŁOŚĆ BEZ KOŃCA (Endless Love)
Melodramat, USA, 2014
reżyseria: Shana Feste
obsada: Gabriella Wilde, Alex Pettyfer, Bruce Greenwood, Joely Richardson

milosc bez koncaJade Butterfield (Gabriella Wilde) kończy szkołę średnią i zgodnie z rodzinną tradycja wybiera się na studia medyczne. Przez lata żyła pod kloszem, nie uczestnicząc w życiu rówieśników. Jej niedostępność sprawiała, że zakochany w niej David Elliot (Alex Pettyfer) nie miał odwagi jej zaczepić. Zakończenie roku szkolnego to dla niego ostania szansa. Jade szybko odwzajemnia uczucia chłopaka. Ich namiętny romans niepokoi ojca dziewczyny (Bruce Greenwood), który stara się ich rozdzielić i w tym celu posuwa się do coraz drastyczniejszych metod. Jede ma wsparcie w matce (Joely Richardson), niespełnionej pisarce i romantyczce, która niestrudzenie walczy o miłość męża. Młodzi kochankowie spędzają ze sobą niezapomniane lato i wbrew wszelkiej logice pozwalają, aby namiętność stała się fundamentem ich wspólnej przyszłości.

„Miłość bez końca” jest remake’iem „Niekończącej się miłości” Franca Zeffirellego. W wyreżyserowanym przez Shanę Feste („Country Strong”, „The Greatest”) melodramacie w role główne wcielili się Alex Pettyfer, znany m.in. z filmu „Magic Mike” i Gabriella Wilde („Trzej muszkieterowie”, „Carrie”). Rodziców dziewczyny zagrali Bruce Greenwood („Star Trek”, „Lot”) i Joely Richardson („Dziewczyna z tatuażem”).

PREMIERA: CANAL+, środa, 29 kwietnia 2015, 21:00

GABRIEL (Gabriel)
Przygodowy, familijny, Polska, 2013
Reżyseria: Mikołaj Haremski
Obsada: Jan Rotowski, Tomasz Sapryk, Natan Czyżewski, Paweł Królikowski, Cezary Kosiński, Zbigniew Zamachowski

gabrielDwunastoletni Tomek (Jan Rotowski) mieszka z dziadkami. Jego pasją są wyścigi gokartowe, a jedynym przyjacielem mechanik samochodowy. Brakuje mu ojca (Zbigniew Zamachowski), którego nie widział od lat. Pewnego dnia postanawia opuścić dom i wyruszyć w podróż, by go odnaleźć. Już na samym początku wpada w tarapaty. Pomaga mu tajemniczy Gabriel (Natan Czyżewski), który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwa. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

„Gabriel” Mikołaja Hamerskiego zdobył m.in. nagrodę dla najlepszego filmu dla dzieci na festiwalu w Luchnow w Indiach, a także nagrodę publiczności na amerykańskim Green Bay Film Festival w kategorii filmów familijnych. Na Cinerockom International Film Festival w Malibu nagrody odebrali Jan Paweł Trzaska za zdjęcia, Andrzej Krauze za muzykę i Jan Rotowski jako najlepszy młody aktor.

 

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 30 kwietnia 2015, 21:00

EXTANT: PRZETRWANIE, odc. 8, 9, 10 (Extant, ep. 8, 9, 10)
Serial science fiction, USA, 2014, 13 odcinków
Twórca: Mickey Fisher
Obsada: Halle Berry (Molly Woods), Goran Visnjic (John Woods), Pierce Gagnon (Ethan Woods), Hiroyuki Sanada (Hideki Yasumoto), Camryn Manheim (Sam Barton), Grace Gummer (Julie Gelineau), Michael O’Neill (Alan Sparks), Charlie Bewley (Odin James)

Pracująca dla korporacji ISEA astronautka Molly Woods (Halle Berry) powraca z trwającej ponad rok samotnej misji w kosmosie. Próbuje na nowo odnaleźć się na Ziemi oraz w rodzinie. Odnawia relacje z mężem Johnem i ich synem Ethanem, który jest prototypowym androidem, stworzonym przez Johna w laboratorium jego firmy Humanichs Corp. Wkrótce po powrocie okazuje się, że Molly jest w ciąży, co wydaje się całkowicie niemożliwe. Zaczyna podejrzewać, że była królikiem doświadczalnym w rękach swojego szefa i przyjaciela Alana Sparksa (Michael O’Neill ), ale rzeczywistość okazuje się bardziej skomplikowana. Doświadczenia Molly i jej działania zmieniają bieg historii.

„Extant” to kolejny projekt telewizyjny sygnowany nazwiskiem Stevena Spielberga, który jest producentem wykonawczym serialu. W główną bohaterkę wcieliła się laureatka Oscara® za „Czekając na wyrok” Halle Berry, która pełni również funkcję producentki. Berry debiutowała na ekranie 26 lat temu w serialu „Living Dolls”, będącym spin-offem „Who’s the Boss?”. Dziś jest jednak znana przede wszystkim z roli mutantki Storm z kinowej serii „X-men”, jako „Kobieta-kot”, a także pierwsza czarnoskóra dziewczyna Bonda z produkcji „Śmierć nadejdzie jutro”. W „Extant” partneruje jej Goran Visnjic, który wciela się w męża Molly, biotechnologa, który stworzył dziecko-androida i wierzy, że pewnego dnia ludzie i roboty będą mogły koegzystować ze sobą na równych warunkach. Ethana, chłopca-robota, którego wychowują Woodsowie zagrał Pierce Gagnon. W Julie, współtwórczynię i przyjaciółkę Ethana i jego ojca, wcieliła się Grace Gummer, a w jej chłopaka, który jest przeciwny obecności androidów w życiu ludzi – Charlie Bewley. Ważnymi postaciami w serialu są także: szef Molly – Alan Sparks (Michael O’Neill), którego córka zginęła podczas jednej z misji w kosmosie oraz tajemniczy przedsiębiorca Hideki Yasumoto (Hiroyuki Sanada), który finansuje badania Johna, ale jest bardziej zainteresowany jego żoną i potomkiem, którego ma urodzić.

Wymyślony przez Mickeya Fishera „Extant” został wybrany przez krytyków jednym z najbardziej obiecujących tytułów roku (Critics’ Choice Television Award for Most Exciting New Series 2014). Pierwszy odcinek zgromadził w USA przed telewizorami 9,58 miliona widzów i choć jego popularność nie utrzymała się na tak spektakularnym poziomie, została zamówiona realizacja drugiego sezonu, który pojawi się 1 lipca 2015.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 1 maja 2015, 21:00

W IMIĘ ZASAD (A Good Man)
Film akcji, USA, 2014
Reżyseria i scenariusz: Keoni Waxman
Obsada: Steven Seagal, Victor Webster, Ron Balicki, Radu Banzaru, Massimo Dobrovic

w imie zasadPo nieudanej misji specjalnej Alexander (Steven Seagal) zostaje przeniesiony w stan spoczynku. Próbując jakoś ułożyć sobie życie, zatrudnia się jako złota rączka w kompleksie miejskich apartamentowców. Gdy jedna z mieszkanek zostaje porwana przez gangsterów, Alexander decyduje się pospieszyć z ratunkiem. Nieoczekiwanie wplątuje się w środek mafijnej wojny między Rosjanami a Chińczykami. Musi stawić czoła dawnemu śmiertelnemu wrogowi i tym razem wyeliminować go raz na zawsze.
„W imię zasad”, który jest piątym wspólnym projektem Stevena Seagala i reżysera Keoniego Waxmana, jest prequelem filmu „Demonstracja siły” z 2013 roku. „W imię zasad” miał budżet 7 milionów dolarów i został nakręcony w 3 tygodnie, m.in. w Bukareszcie. Podczas zdjęć Steven Seagal zaadoptował tam bezdomnego szczeniaka, zwracając uwagę na problem bezpańskich psów w Rumunii. Pomimo sprzeciwów obrońców praw zwierząt, we wrześniu 2013 roku parlament Rumunii uchwalił ustawę, która pozwoliła na uśpienie 64 tysięcy ulicznych psów w Bukareszcie.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.