Canal+ premiery filmowe od 24 do 30 października do 2015

wakacje mikolajaW ostatnim tygodniu października w Canal+, francuska komedia „Wakacje Mikołajka”, koncert: „Annie Lennox: Nostalgia. Live in cocncert”, thriller „Zanim zasnę”, horror „Zagłodzeni”, dokument „Kraina szczęścia”, belgijska komedia romantyczna „Porywy serc” oraz niemiecki thriller „Who am i. Możesz być kim chcesz”.CANAL+

 

 

 

WAKACJE MIKOŁAJKA (Les vacances du petit Nicolas)
Komedia, familijny, Francja, 2014
Reżyseria: Laurent Tirard
Obsada:  Mikołajek (Mathéo Boisselier, Bernard Lewandowski), mama (Valérie Lemercier, Agata Kulesza), Tata (Kad Merad, Tomasz Kot), Bunia (Dominique Lavanant, Antonina Girycz ), Izabela (Erja Malatier, Matylda Kaczmarska), Rosół (François-Xavier Demaison, Zbigniew Suszyński), Kryspin (Rémi Lardy, Rysio Dziduch), Dżodżo (Marius Audibert, Franciszek Dziduch), Fortunat (Hugo Sepulveda, Marek Moryc)

Druga kinowa ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinny’ego i Jeana-Jacques’a Sempégo. Podobnie, jak w przypadku chwalonego przez widzów i krytyków „Mikołajka” z 2009 roku, za kamerą ponownie stanął Laurent Tirard. W polskiej wersji językowej w rodziców głównego bohatera wcielili się po raz drugi Agata Kulesza i Tomasz Kot.

wakacje mikolajaMikołajek wraz z rodzicami co roku wyjeżdża na wakacje. Co roku mama chce w góry, a tata nad morze. Co roku wygrywa mama. Tym razem mama zgadza się na wakacje nad morzem, ale w zaniam pojedzie z nimi babcia Mikołajka – Bunia, której tata nie cierpi. W kurorcie tata spotyka przypadkiem kolegę ze szkoły, pana Bernique z rodziną. Jego córka Izabela przeraża Mikołajka, bo ma wielkie wytrzeszczone oczy i nic nie mówi. W dodatku z podsłuchanej rozmowy dorosłych Mikołajek wnioskuje, że rodzice chcą ich pożenić. Mikołajek, wierny swojej szkolnej miłości – Jadwini, zamierza to udaremnić. Prosi o pomoc nowych przyjaciół: Błażeja, który nie jest na wakacjach, bo jest miejscowy, Fortunata, który je wszystko, co wpadnie mu w ręce, rudego Irlandczyka Dżodżo, który mówi ze śmiesznym akcentem, płaczliwego Kryspina i przemądrzalca Kosmę. Wspólnie wymyślają coraz wymyślniejsze spiski, by zmusić Izabelę i jej rodziców do opuszczenia kurortu. Tymczasem mama Mikołajka poznaje włoskiego reżysera i na chwilę zamienia się w gwiazdę filmową.

René Goscinny i rysownik Jean-Jacques Sempé zaczęli wydawać swój słynny cykl w 1959 roku. Do 1965 roku opublikowali 221 ilustrowanych historyjek, których bohaterem był rezolutny 10-latek. W latach 60. opowiadania zebrano w pięciu książkach: „Mikołajek”, „Rekreacje Mikołajka”, „Mikołajek i inne chłopaki”, „Wakacje Mikołajka” oraz „Mikołajek ma kłopoty”. Ponad 30 lat po śmierci Goscinny’ego jego córka Anna zdecydowała się ujawnić nieznane dotąd opowiadania. W ten sposób na rynek trafiły: „Szkolne przygody Mikołajka”, „Gry i zabawy Mikołajka” oraz „Nieznane przygody Mikołajka”.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 października 2015, 19:15

 

 

 

ANNIE LENNOX: NOSTALGIA. LIVE IN CONCERT
(Annie Lennox: An Evening Of Nostalgia)
koncert, USA, 2015
reżyseria: Natalie Johns

Annie Lennox śpiewa amerykańskie standardy ze swojej nominowanej do nagrody Grammy płyty „Nostalgia”. Koncert zarejestrowany w styczniu 2015 roku w Orpheum Theatre w Los Angeles.

Annie Lennox to szkocka piosenkarka, była wokalistka i kompozytorka duetu Eurythmics, która sprzedała w swojej karierze łącznie ponad 80 milionów płyt. Jest laureatką Oscara i Złotego Globu za piosenkę „Into The West” do filmu „Władca pierścieni: Powrót króla”. Ma również na koncie dwie nagrody Grammy oraz pięć dodatkowych do niej nominacji. Ostania nominacja wyróżniała najnowszą, wydaną w 2014 roku płytę artystki. Lennox wykonuje na niej dwanaście piosenek, które ukształtowały ją jako wokalistkę. Są to jazzowe, soulowe i bluesowe standardy, takie jak: „Georgia”,  „Summertime” , „I Put My Spell On You”, „Strange Fruit” czy przejmująco wykonany „God Bless The Child”. Podczas zarejestrowanego w Los Angeles koncertu widzowie, oprócz piosenek z płyty „Nostalgia”, usłyszeli również dwa wielkie hityAnnie Lennox – „Here Comes The Rain Again” oraz „Why”.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 października 2015, 21:00

 

 

ZANIM ZASNĘ  (Before I Go to Sleep)
Thriller, Francja, Szwecja, Wielka Brytania, USA, 2014
Reżyseria: Rowan Joffe
Obsada: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong

Nicole Kidman, Colin Firth i Mark Strong w thrillerze o cierpiącej na amnezję kobiecie, która odkrywa prawdę o swojej przeszłości.

zanim zasneChristine Lucas (Nicole Kidman) budzi się w łóżku z mężczyzną (Colin Firth), którego nie zna, w obcym domu. Mężczyzna uspokaja, że jest jej mężem i ma na imię Ben. Wyjaśnia, że dziesięć lat wcześniej Christine uległa wypadkowi, w wyniku którego jej mózg doznał uszkodzenia. Od tamtej pory budzi się każdego ranka, nie pamiętając ze swojego życia niczego, co wydarzyło się po wypadku. Terapię kobiety prowadzi neurolog z miejscowego szpitala, dr. Nasch (Mark Strong). Lekarz prosi ją, by codziennie nagrywała swoje doświadczenia i przemyślenia. Każdego dnia dzwoni do niej, by przypomnieć o istnieniu kamery. Gdy nagrania zaczynają odbiegać od tego, co słyszy od męża, postanawia odkryć prawdę o swojej przeszłości.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 25 października 2015, 22:00

 

 

ZAGŁODZENI  (Starve)
Horror, thriller, USA, 2014
reżyseria: Griff Furst
Obsada: Mariah Bonner, Bobby Campo, Dave Davis, Catherine Cappiello

Najnowszy horror Griffa Fursta, reżysera m.in. „Rekina widmo”, „Plagi podziemnych pająków” i „Alei aligatorów”. Trójka przyjaciół zostaje uprowadzona przez psychopatę i zmuszona do krwawej gry.

zaglodzeniOpustoszałe miasteczko na Florydzie słynie z legendy o dzikich dzieciach. Beck (Bobby Campo) chce wykorzystać ją do swojej powieści graficznej. Postanawia zgłębić temat na miejscu. Towarzyszy mu jego dziewczyna Candice (Mariah Bonner) i przyjaciel (Dave Davis). Podczas postoju w miasteczku ktoś kradnie im samochód. Szybko okazuje się, że to nie koniec kłopotów. Zostają porwani przez psychopatę, który nie tylko ich głodzi, ale również znęca się nad nimi psychicznie. W miejscu, gdzie są więzieni są też inne ofiary.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 26 października 2015, 23:00

 

 

 

KRAINA SZCZĘŚCIA  (Happiness)
Dokument, USA, Francja, Finlandia, Buthan, 2013
Reżyseria: Thomas Balmes

Za pośrednictwem prądu oraz telewizji współczesna cywilizacja wdziera się do schowanej wysoko w Himalajach wioski. Dokument nagrodzony za zdjęcia na festiwalu Sundance 2014.

Bhutan to liczący niespełna milion mieszkańców górzysty kraj, który do niedawna był praktycznie odizolowany od świata. Pozwoliło to Bhutańczykom zachować lokalna tradycję i kulturę oraz cieszyć się statusem jednego z najszczęśliwszych społeczeństw świata. Kondycja mieszkańców Bhutanu nie jest mierzona za pomocą PKB, a wskaźnika „szczęścia narodowego brutto” (GNH), który powstał w 1972 roku z inicjatywy króla Jigme Wangchucka. W 1999 roku ten sam król zatwierdził w Bhutanie korzystanie z telewizji i Internetu. Chciał zapewnić narodowi szybki rozwój, co miało się przełożyć na wzrost GNH.

Film francuskiego dokumentalisty Thomasa Balmesa opowiada o procesie globalizacji małej, schowanej wysoko w Himalajach wioski Laya, która zostaje przyłączona do cywilizacji za pomocą energii elektrycznej i telewizji kablowej. Balmes obserwuje tę rewolucyjną przemianę oczami 8-letniego mnicha. Peyangki modli się o telewizor. Wyrusza w trwającą trzy dni podróż z rodzinnej wioski do tętniącej życiem stolicy królestwa – Thimphu. Tu po raz pierwszy widzi samochody, toalety, kolorowe światła, kluby i inne niezliczone elementy współczesnego życia. Film brał udział w konkursie światowego dokumentu na festiwalu Sundance w 2014 roku i zdobył tam Cinematography Award, za wspaniałe zdjęcia autorstwa reżysera i Niny Bernfeld.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 27 października 2015, 20:00

 

 

PORYWY SERC  (Racing Hearts)
Komedia romantyczna, Belgia, Niemcy, 2014
Reżyseria: Dominique Deruddere
Obsada: Jamie Dornan, Charlotte De Bruyne, Anthony Head, Ali Suliman, Jan Decleir

Nowojorski biznesman musi wybrać pomiędzy najważniejszym w karierze kontraktem a miłością życia. W roli głównej znany z „Pięćdziesięciu twarzy Greya” Jamie Dornan.

porywy sercColin (Jamie Dornan), ambitny młody finansista z Nowego Jorku, ma zamknąć umowę z szejkiem z Dubaju (Ali Suliman), który ma słabość do wyścigów gołębi. Dobijają targu: szejk podpisze papiery, jeśli Colin zdobędzie dla niego wyjątkowy okaz, który ma szansę wygrać dla niego prestiżowy wyścig w Barcelonie. Ptak jest własnością hodowcy z Flandrii, który odmawia jego sprzedaży. Udając nauczyciela, poszukującego grobu przodka, Colin wyrusza do uroczej flamandzkiej wsi, by znaleźć sposób na zdobycie drogocennego gołębia. Zanim mu się to uda, zakochuje się nie tylko w miejscu, ale także wnuczce hodowcy.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 28 października 2015, 20:00

 

 

WHO AM I. MOŻESZ BYĆ KIM CHCESZ
(Who Am I – Kein System ist sicher)
Thriller, Niemcy, 2014
Reżyseria: Baran bo Odar
Obsada: Tom Schilling, Elyas M’Barek, Wotan Wilke Möhring

Brawurowo zrealizowana, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia młodego outsidera, który zostaje członkiem hakerskiej grupy CLAY. Świetna muzyka DJa Boys Noize’a.

who a im mozes byc kim chceszBenjamin (Tom Schilling) w prawdziwym życiu jest nieśmiałym chłopakiem, nieudacznikiem. Zupełnie inaczej jest w sieci, gdzie posługuje się nickiem WHOAMI. Za sprawą charyzmatycznego Maksa (Elyas M’Barek) Ben dołącza do grupy CLAY (Clowns Laughing @ You). Są to hakerzy-idealiści, którzy włamują się na serwery korporacji działających niezgodnie z etyką. Ich głównym rywalem jest idol wszystkich hakerów – MRX-em. Po przeprowadzeniu kilku spektakularnych ataków, CLAY trafia na pierwsze strony gazet i przyciąga uwagę służb specjalnych i Europolu. Benjamin wkrótce zostaje wrobiony w morderstwo i staje się najbardziej poszukiwanym hakerem na świecie. Ściga go jednak nie tylko policja. W sytuacji bez wyjścia CLAY wymyśla najsprytniejszy w dziejach plan ucieczki.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 30 października 2015, 22:30

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 24 DO 30 PAŹDZIERNIKA 2015

WIKING VIC
(Vic the Viking, ep 69-72)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 24 października 2015

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 3)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 24 października 2015

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 5)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 25 października 2015

QUANTICO
(Quantico, odc. 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 25 października 2015

DEFIANCE 3
(Defiance s 3, odc. 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 25 października 2015

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 27 października 2015

SIOSTRA JACKIE 7
(Nurse Jackie s. 7, odc. 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 27 października 2015

W GARNITURACH 4
(Suits 4, ep. 13, 14)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 29 października 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.