Canal+ premiery filmowe od 23 do 29 listopada 2013

Oblawa CANALW tym tygodniu w Canal+ obejrzymy: wielokrotnie nagradzany polski dramat wojenny „Obława”, polskie kino familijne w filmie „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” , sensacyjny film Olivera Stone’aSavages: Ponad bezprawiem„, komediodramatJeff wraca do domu „, thriller „Alex Cross” oraz film akcjiOczy smoka„. W Canal+Film dramat wojenny „Cesarz” z Tommy Lee Jonesem i Matthew Foxem w rolach głównych.

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 listopada 2013, 21:00

OBŁAWA

dramat wojenny, Polska, 2012

reżyseria: Marcin Krzyształowicz

występują: Marcin Dorociński (kapral „Wydra”), Maciej Stuhr (Henryk Kondolewicz), Sonia Bohosiewicz (Hanna Kondolewiczowa), Weronika Rosati (sanitariuszka „Pestka”), Andrzej Zieliński (porucznik „Mak”),

Obsypany nagrodami laureat Srebrnych Lwów festiwalu filmowego w Gdyni, wybrany do grona 16 najlepszych filmów świata 2012 roku w prestiżowej selekcji MFF w Montrealu, jeden z najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat.

OblawaŻołnierz partyzantki, kapral Wydra (Marcin Dorociński) to zimny, pozbawiony lęku człowiek, który bez mrugnięcia okiem wykonuje wyroki na zdrajcach i kolaborantach. Stacjonuje wraz z kolegami z oddziału w leśnym koczowisku, w którym role sanitariuszki, kucharki i dobrego ducha pełni ładna i skromna dziewczyna – Pestka (Weronika Rosati). Wydra otrzymuje kolejny rozkaz. Tym razem ma rozstrzelać kolaboranta, polskiego młynarza Kondolewicza (Maciej Stuhr), który mieszka z żoną w pobliskim miasteczku. Zadanie jest trudniejsze nie tylko dlatego, że Wydra musi po raz pierwszy od dawna wyjść z lasu i skonfrontować się ze światem, o którym szczęśliwie zapomniał, ale także dlatego, że Kondolewicz jest jego kolega ze szkolnych lat.

„Obława” to polski thriller wojenny z 2012 roku w reżyserii i według scenariusza Marcina Krzyształowicza. Film jest inspirowany losami Adama Krzyształowicza, kaprala Armii Krajowej pseudonim „Wydra”, prywatnie ojca reżysera. Z jednej strony jest to partyzancka ballada, pokazująca inną niż zwykle codzienność czasów okupacji, z drugiej wstrząsający wojenny thriller, bowiem wyrok, który ma wykonać filmowy kapral jest przyczyną wypłynięcia na powierzchnię prawdy o zdradach wszystkich uczestników historii, nie tylko Kondolewicza. W doborowej obsadzie, obok genialnego Marcin Dorocińskiego, wystąpił świetny Maciej Stuhr, który debiutuje jako czarny charakter, a także Weronika Rosati w uznanej przez krytyków za rewelacyjną kreacji odmiennej od jej wizerunku, oraz odkrywająca również nowe wcielenie Sonia Bohosiewicz. Na drugim planie „Obławy” pojawiają się też Andrzej Zieliński oraz Anna Guzik i Alan Andersz. Autorem zdjęć do „Obławy” jest Arkadiusz Tomiak („Dziewczyna z szafy”, „Zero”, „Daas”, „Symetria”, „Kołysanka”), scenografię opracował Grzegorz Skawiński („Cisza”, „Katyń”, „Generał. Zamach na Gibraltarze”), za kostiumy odpowiedzialna była Magdalena J. Rutkiewicz („Boisko bezdomnych”, „Róża”), a za charakteryzację Ewa Drobiec („Śluby panieńskie”, „Róża”, „Pułkownik Kwiatkowski”).

KRYTYCY O FILMIE:

„Rola Dorocińskiego jest jeszcze lepsza niż w Róży” – Interia.pl
„Świetne kino, mocne, drapieżne i wzruszające” – Libertas Film Magazine

„To film spójny stylistycznie, przemyślany, wyrastający ponad gatunkowe schematy. (…) Nie oglądamy prostych, czarno-białych podziałów. Bohaterstwo idzie w parze z zawiścią, nikczemnością i prymitywną żądzą zemsty. Motorem działań wszystkich postaci jest zdrada – między przyjaciółmi, małżonkami, ale także zdrada wielkiego kalibru – ojczyzny i towarzyszy broni” – Jakub Demiańczuk „Dziennika Gazeta Prawna”.

„Jest to mianowicie rzadko spotykany w polskim kinie film z dobrym scenariuszem, precyzyjnie wyreżyserowany, ze świetnymi zdjęciami, efektownie zmontowany i w dodatku z kilkoma zwracającymi uwagę rolami” – Zdzisław Pietrasik, „Polityka”.

„To film znakomity. Niepokojący. Głęboko poruszający. Wojenny thriller – ochrzczono go po festiwalu w Gdyni” – Barbara Hollender, „Rzeczpospolita”.

NAGRODY:

Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) – Nagroda Specjalna Jury za „wyjątkowe walory artystyczne”

Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) – nagroda „Hollywood Eagle Award”

Gdynia Film Festival 2012 – Srebrne Lwy

Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) – nagroda w kategorii: Najlepszy film

Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) – Arkadiusz Tomiak – nagroda w kategorii: Najlepsze zdjęcia

Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) – nagroda w kategorii: Najlepsze kostiumy – Magdalena Jadwiga Rutkiewicz-Luterek

Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) – nagroda w kategorii: Najlepszy dźwięk – Piotr Domaradzki

Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) – nagroda w kategorii: Najlepszy dźwięk – Barbara Domaradzka

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 listopada 2013, 15:00

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

reżyseria: Wiktor Skrzynecki
występują: Kamil Klier, Maciej Stolarczyk, Klaudia Łepkowska, Jakub Bohosiewicz, Adam Woronowicz, Ireneusz Czop, Jerzy Matula, Cezary Pazura (Manfred głos)

Felix, Net i Nika oraz teoretycznie mozliwa katastrofaFelix (Kamil Klier) jest młodym wynalazcą, Net (Maciej Stolarczyk) znakomicie zna się na komputerach, a Nika (Klaudia Łepkowska) ma zdolności paranormalne. To miały być ich wspólne, zwyczajne wakacje nad morzem. Mieszkają w domku wynajmowanym przez Instytut Badań Nadzwyczajnych, w którym pracuje ojciec Feliksa. Instytut zajmuje się aktualnie sprawą przedwojennej bazy niemieckiej, w której znajduje się ogromny pierścień niewiadomego przeznaczenia. W wyniku serii dziwnych przypadków przyjaciele odkrywają, że artefakt umożliwia podróże w czasie. Dzięki niemu przeżywają niezwykłą przygodę, w której towarzyszy im Manfred, program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę.

„Felix, Net i Nika” to cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół z warszawskiego gimnazjum im. profesora Stefana Kuszmińskiego.

Dotychczas ukazało się 10 powieści i jeden zbiór opowiadań o Feliksie Polonie, Necie Bieleckim i Nice Mickiewicz. 4 dni przed premierą „Teoretycznie możliwej Katastrofy” w CANAL+ ukaże się 11. powieść z cyklu „Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”.

Książka, na podstawie której powstał film Skrzyneckiego ukazała się w 2005 roku jako druga z serii. Rzecz jasna, adaptacja filmowa wymagała zmian, tak by opowieść mogła zmieścić się podczas blisko dwugodzinnej projekcji. Usunięto kilka scen z książki, ale pojawią się za to nowe postacie, które w powieści nie występują. Prapremiera filmu miała miejsce na Gdynia Film Festival w 2012 roku. W rolach głównych wystąpili: Kamil Klier jako Felix („Lejdis”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”), Klaudia Łepkowska jako Nika i Maciej Stolarczyk jako Net („Hania”, „Magiczne drzewo”).

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 25 listopada, 23:00

Savages: Ponad bezprawiem (Savages)

sensacyjny, USA, 2012

reżyseria: Oliver Stone

wystepują: Taylor Kitsch, Aaron Johnson, Blake Lively, Salma Hayek, Benicio del Toro, John Travolta

Nowi w biznesie plantatorzy marihuany odmawiają współpracy z członkami meksykańskiego kartelu, którzy ci porywają ich wspólną dziewczynę.

SavagesBen (Aaron Johnson ) i Chon (Taylor Kitsch) zakładają plantację marihuany. Ich towar szybko zyskuje rzeszę klientów. Prywatnie żyją w szczęśliwym miłosnym trójkącie z piękną Ophelią (Blake Lively). Wspólnie mieszkają, sypiają i wydają łatwo zarobione pieniądze na przyjemności. Sielanka nie trwa jednak długo. Ich interesem zaczyna się interesować Elena (Salma Hayek), szefowa meksykańskiej mafii, która wysyła do nich płatnego zabójcę (Benicio Del Toro). Lado proponuje w jej imieniu współpracę, a gdy odmawiają, porywa „O”. Spin i Chon, uzbrojeni po zęby, ruszają za Lado. Są gotowi na wszystko, żeby odzyskać ukochaną.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 26 listopada 2013, 21:00

Jeff wraca do domu (Jeff Who Lives at Home)

komediodramat, USA, 2011

reżyseria: Jay Duplass, Mark Duplass

wystepują: Jason Segel, Ed Helms, Judy Greer, Susan Sarandon

Jeff wraca do domuJeff (Jason Segel) jest kompletnie pozbawiony życiowych ambicji 30-latkiem, który nie wychodzi z domu swojej matki (Susan Sarandon), gdzie zajmuje pokój urządzony w piwnicy. Jeff uważa, że światem rządzi ślepy los, a inspirację do życia znajduje w filmie „Znaki” M. Night Shyamalana. Dlatego, gdy pewnego dnia odbiera pomyłkowy telefon od kogoś poszukającego Kevina, uznaje to za znak i zaczyna szukać ludzi i przedmiotów, które się tak nazywają. Starszy brat Jeffa, Pat (Ed Helms) jest odnoszącym sukcesy yuppie, jednak podejrzewa żonę Lindę (Judy Greer), że ma romans. Wspólnie z bratem próbuje ustalić, co z tym faktem zrobić. W tym czasie ich owdowiała matka, która ubolewa, że jej ciało się starzeje odnajduje pocieszenie w tajemniczym adoratorze.

„Jeff wraca do domu” braci Duplass to bezpretensjonalna, słodko-gorzka komedia, która miała światowa premierę na festiwalu w Toronto w 2011 roku. Była też pokazywana na ubiegłorocznym American Film Festival we Wrocławiu. Bracia Mark i Jay Duplassowie napisali scenariusze, wyreżyserowali i wyprodukowali kilka filmów pełnometrażowych. Widzom CANAL+ są znani z takich, jak „Cyrus” i „The Do-Deca-Pentathlon”. Są znani ze swojego oryginalnego stylu pracy – improwizowania na planie, wielokrotnego kręcenia tych samych ujęć i montowania filmu po kilkanaście razy.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 27 listopada 2013, 21:00

Alex Cross (Alex Cross)

thriller, USA, 2012

reżyseria: Rob Cohen

wystepują: Tyler Perry, Matthew Fox, Edward Burns, Rachel Nichols, Cicely Tyson, Carmen Ejogo, Giancarlo Esposito, Jean Reno

Alex Cross tropi Picassa, znanego też jako rzeźnik ze Sligo, który zabija dla przyjemności. Kiedy policjant uniemożliwia jedno z jego zabójstw, przestępca mści się krwawo.

Alex CrossDetroit. Od niedawna pracujący w FBI detektyw i psycholog Alex Cross (Tyler Perry) zostaje wezwany na miejsce zabójstwa młodej kobiety. Cross z partnerem, agentem Tommym Kane’em, zaczynają śledztwo. Poszlaki wskazują na seryjnego zabójcę. Picasso jest świetnie wyszkolonym i bardzo sprawnym byłym żołnierzem oddziałów specjalnych, który chce dotrzeć do pewnego potężnego biznesmena. Psychopata wierzy, że torturując i zabijając ludzi, daje im wolność. Kontaktuje się z Crossem i wkrótce okazuje się, że zagrożone jest życie nie tylko detektywa, ale i jego żony, Marii. Niebezpieczna rozgrywka z mordercą wciąga Alexa coraz bardziej. Pod jego wpływem Cross zaczyna zmieniać swoje dotychczasowe metody działania. Tommy Kane, któremu detektyw w przeszłości uratował życie, boi się o przyjaciela.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 listopada 2013, 23:00

Oczy smoka (Dragon Eyes)

film akcji, USA, 2012

reżyseria: John Hyams

występują: Cung Le, Jean-Claude Van Damme, Peter Weller, Kristopher Van Varenberg, Sam Medina, Crystal Mantecon, Monica Acosta, Eddie Rouse

Oczy smokaRyan Hong (Cung Le) zgłębia tajniki i szkoli się w sztukach walki w więzieniu. Jego mentorem jest odsiadujący tam wyrok Tiano (Jean-Claude Van Damme). Po wyjściu na wolność Ryan przyjeżdża do Nowego Orleanu, do dzielnicy St. Jude Square, która jest areną wojny gangów. By pomóc

pozbawionym nadziei mieszkańcom i zaprowadzić spokój na ulicach, próbuje skłócić dwóch lokalnych szefów podziemia Dasha i Antoine’a. Jednak dopiero gdy trafia do aresztu, poznaje prawdziwego lokalnego króla przestępczości, Pana V (Peter Weller), skorumpowanego szefa tutejszej policji. By z nim zwyciężyć potrzebuje pomocy dawnych wrogów.

 

 

CANAL-FILM-HD

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 26 listopada 2013, 20:00

CESARZ (Emperor)

dramat wojenny, USA, 2012

reżyseria: Peter Webber

występują: Tommy Lee Jones, Matthew Fox, Kaori Momoi

CesarzJaponia tuż po zakończeniu II wojny światowej. Generał MacArthur (Tommy Lee Jones) stoi na czele amerykańskich sił zbrojnych zarządzających krajem po kapitulacji. Jego decyzje maja odcisnąć piętno na losie japońskich obywateli przez najbliższe lata, a najtrudniejsza z nich dotyczy cesarza Hirohito. MacArthur zdecydować, czy powinien on być sądzony i skazany jako zbrodniarz wojenny. Zadanie zebrania materiału dowodowego w sprawie otrzymuje generał Bonner Fellers (Matthew Fox), którego z Japonią łączą szczególne wspomnienia. Miał bowiem romans z japońską studentką Ayą i teraz postanawia odnaleźć dziewczynę w zniszczonym przez wojnę kraju.

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, godz. 17:00 i 17:25 (odc. 10 i 11/26)

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012

 

SERIALE

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 4/10, 21:00

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 listopada 2013

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc. 3/11, 21:30

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 listopada 2013

 

GIGOLOS II – serial reality, ostatni odc. 8/8

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 listopada 2013

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 12/17

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 28 listopada 2013, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.