Canal+ premiery filmowe od 22 do 29 maja 2015

grace ksiezna monakoW ostatnim tygodniu maja w Canal+: dramat biograficzny „Grace księżna Monako”,  thriller „Link do zbrodni”, francuski dramat „Spuścizna”, komedia „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” oraz thriller „13 grzechów”.

CANAL+_RGB

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 maja 2015, 21:30

GRACE KSIĘŻNA MONAKO (Grace of Monaco)
Dramat biograficzny, Francja, USA, Belgia, Włochy, Szwajcaria, 2014
reżyseria: Olivier Dahan
obsada: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella, Derek Jacobi

Wielka gwiazda Hollywood rezygnuje z kariery dla miłości i korony. Nicole Kidman i Tim Roth jako księżna i książę Monako w czasach kryzysu politycznego początku lat 60. XX wieku.

grace ksiezna monakoGrace Kelly (w tej roli znakomita jak zawsze Nicole Kidman), zdobywczyni Oscara® za rolę w filmie „Dziewczyna z prowincji”, w 1956 roku zostaje żoną księcia Rainiera III (Tim Roth). Tym samym na zawsze porzuca Hollywood i amerykański styl życia gwiazdy, by stać się europejską księżną. Sześć lat później wybucha kryzys polityczny i pojawia się realne zagrożenie inwazji ze strony Francji. W tym czasie Grace znajduje się na emocjonalnym rozdrożu. Odwiedza ją Alfred Hitchcock, który proponuje powrót do Fabryki Snów poprzez zagranie głównej roli w jego najnowszym filmie zatytułowanym „Marnie”. Grace musi wybrać pomiędzy życiem, do którego tęskni a zaakceptowaniem roli kobiety, którą się stała – Jej Książęcej Wysokości, Księżnej Monako.

„Grace księżna Monako” jest kolejnym, po „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, filmem biograficznym Oliviera Dahana. Tym razem francuski reżyser sięgnął po legendę Hollywoodu lat 50. XX wieku. „Grace księżna Monako” to po części thriller polityczny, a po części oparty na faktach film obyczajowy opowiadający o małżeństwie w kryzysie. Film otwierał ubiegłoroczny festiwal w Cannes. Niezadowolone z efektu pracy Dahana dzieci Grace i Rainiera Grimaldich – książę Albert oraz księżniczki Stefania i Karolina – po raz pierwszy od lat nie pojawiły się w Cannes. „Nie chcemy być w żaden sposób łączeni z tym filmem, który nie odzwierciedla prawdy, a historia została w nim wypaczona tak, by zaspokoić przede wszystkim cele komercyjne” – napisało rodzeństwo Grimaldich.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 25 maja 2015, 21:00

LINK DO ZBRODNI (Open Windows)
Thriller, Francja, Hiszpania, USA, 2014
Reżyseria i scenariusz: Nacho Vigalondo
Obsada: Elijah Wood (Nick Chambers), Sasha Grey (Jill Goddard), Neil Maskell (Chrod), Ivan Gonzalez (Tony)

Anglojęzyczny debiut hiszpańskiego reżysera Nacho Viagalondo, nominowanego do Oscara® za „7:35 rano”. W obsadzie znany m.in. z roli Frodo Bagginsa Elijah Wood oraz była gwiazda filmów dla dorosłych Sasha Grey.

link do zbrodniNick (Elijah Wood) jest fanem aktorki Jill Goodart (Sasha Grey), z którą ma iść na kolację. Nieoczekiwanie jednak otrzymuje telefon od tajemniczego mężczyzny, który informuje go, że spotkanie zostało odwołane. W zamian poleca kliknąć w link, który pojawia się na jego komputerze. Po chwili przesyła mu kolejny link i kolejny. Nick otrzymuje dostęp do aplikacji umożliwiającej śledzenie każdego kroku Jill za pomocą komputera. Nie zdaje sobie jednak sprawy z konsekwencji swojego podglądactwa.

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 26 maja 2015, 20:00

SPUŚCIZNA (Les heritiers aka Once In a Lifetime)
Dramat, Francja, 2014
Reżyseria: Marie-Castille Mention-Schaar
Obsada: Ahmed Drame, Ariane Ascaride, Noemie Merlant, Genevieve Mnich, Stephane Bak

Oparta na faktach historia nauczycielki, której udaje się zachęcić klasę do pracy przy wspólnym projekcie, który nadaje niektórym z uczniów nowy sens w życiu.

spusciznaDruga klasa w liceum Blum w Créteil na przedmieściach Paryża jest uważaną za jedna z najgorszych. Pochodzący z różnych środowisk i kultur uczniowie nie akceptują zasad, są więc trudni do opanowania, a ich ogólny poziom na każdej płaszczyźnie jest niski. Nauczycielkę historii Anne Gueguen (Ariane Ascaride) martwi wszechogarniający studentów materializm, brak ambicji i jawna wrogość między niektórymi z nich. Postanawia postawić przed klasą wyzwanie. Chce ich zmobilizować do wspólnej pracy w ramach przygotowania projektu na krajowy konkurs o dzieciach i nastolatkach w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. Poświęca temu projektowi cała swoją kreatywność, wolę i czas. Zdaje sobie sprawę, że nie zmieni niektórych dzieci, ani otaczającego je świata. Ale ma nadzieję, że zmotywuje je na tyle, że otworzą się na siebie i być może odnajdą jakąś życiową prawdę.

Współautorem scenariusza do filmu jest Ahmed Drame, uczeń klasy, o której mowa w filmie. Ahmed opisał wydarzenia z 2009 roku stawiając w centrum wydarzeń swoją nauczycielkę Anne Gueguen, w którą wcieliła się Ariane Ascaride, aktorka czterokrotnie nominowana do Cezara (wygrana za film „Marius i Jeanette”) i dwukrotnie do Europejskiej Nagrody Filmowej. Sam Drame zagrał w „Spuściźnie” jedną z głównych ról, zdobywając za nią nominację do Cezara w kategorii najbardziej obiecujący aktor.

 

PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 27 maja 2015, 20:00

STULATEK, KTÓRZY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ
(Hundraaringen som klev ut genom fonstret och forsvann)
komedia, przygodowy, Szwecja, Rosja, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, 2013
Reżyseria: Felix Herngren
Obsada: Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, David Wiberg, Mia Skäringer, Jens Hultén

Szwedzka komedia, okrzyknięta przez krytyków nowym „Forrestem Gumpem”, Historia stulatka, który ucieka z domu opieki, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa.

stulatek ktory wyskoczyl przez okno i zniknalMiłośnik wybuchów Allan Karlsson (Robert Gustafsson) miał bogate, pełne przygód życie. Przypadki, sprawiły, że odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Był szpiegiem, rewolucjonistą, a nawet konstruktorem bomby atomowej. Podróżując po świecie, poznał między innymi generała Franco, Stalina i Michaiła Gorbaczowa, prezydentów USA Trumana i Reagana, a także niezbyt lotnego brata-bliźniaka Einsteina. Wszystko wskazuje na to, że ekscytujące życie Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości, gdzie personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie z okazji setnych urodzin. Nic z tego. Allan wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem i i bardzo doskwiera mu monotonia. Ucieka wiec przez okno i rozpoczyna nowy rozdział w życiu, jak zawsze pełny zaskakujących przygód. Nie tylko przechytrzy gang motocyklistów, ale zyska tez nowych przyjaciół:  Juliusa (Iwar Wiklander), kierowcę Bennego (David Wiberg) oraz piękną właścicielkę słonia (Mia Skäringer).

Film powstał na podstawie bestsellerowej książki Jonasa Jonassona pod tym samym tytułem, która sprzedała się na świecie w ponad 6-milionowym nakładzie. „Przezabawny i kapitalnie zagrany! Robert Gustafsson jest fantastyczny!”, „Humor powieści Jonassona przeniesiony na ekran bawi jeszcze bardziej” – zachwycali się widzowie i krytycy. W adaptacji Felixa Herngrena w tytułową rolę wcielił się szwedzki aktor Robert Gustafsson, który w swoim kraju jest uwielbiany i podziwiany za wszechstronny talent. Kilkakrotnie przyznawano mu tytuł Najśmieszniejszego Człowieka w Szwecji. Ponadto, aktor ma na koncie nagrodę Golden Gate za rolę w filmie „Torsk på Tallinn” (reż. Tomas Alfredson), Złotego Żuka dla Najlepszego Aktora za rolę w filmie „Fyra nyanser av brunt” (reż. Tomas Alfredson) oraz cztery Złote Maski.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 maja 2015, 23:00

13 GRZECHÓW (13 Sins)
Thriller, USA, 2014
Reżyseria: Daniel Stamm
Obsada: Mark Webber, Devon Graye, Tom Bower, Ron Perlman, Pruitt Taylor Vince

13 grzechowEliot (Mark Webber ) jest pogrążonym w długach i zdesperowanym sprzedawcą polis ubezpieczeniowych. Pieniądze są mu potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, bo ma zamiar wziąć ślub. Pewnego dnia odbiera telefon. Dowiaduje się, że bierze udział w grze i jest filmowany przez ukryte kamery. Jeżeli chce wygrać główną nagrodę wartą ponad 6 milionów dolarów, musi wykonać 13 zadań. Eliot początkowo nie bierze gry na poważnie i dość nonszalancko przystępuje do pierwszych zadań: zabicia muchy, a następnie jej zjedzenia. Kiedy jednak widzi, jak na jego koncie pojawiają się tysiące dolarów, zaczyna coraz bardziej się angażować. Pociesza go świadomość, że w każdej chwili może przestać. Jednocześnie wraz z coraz bardziej ekstremalnymi zadaniami, które wykonuje, rośnie potrzeba wygranej. W końcu dociera do punktu, z którego powrót jest niemożliwy. Scenariusz autorstwa Davida Birke’a pełniącego również rolę reżysera Daniela Stamma („Ostatni egzorcyzm”) powstał w oparciu o tajlandzki thriller „13 game syawng” z 2006 roku.

 

 

SERIALE

 

LASSIE I PRZYJACIELE
(The New Adventures of Lassie, ep. 5, 6, 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, niedziela, 23 i 24 maja 2015, 9:00, po dwa odcinki

NOWE PRZYGODY PIOTRUSIA PANA
(Peter Pan-The New Adventures, ep. 5, 6, 7, 8)
PREMIERA: CANAL+FAMILY, sobota, niedziela, 23 i 24 maja 2015, 9:50, po dwa odcinki

BRACTWO CZERWONEJ OPASKI
(Red Band Society, ep. 2)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 24 maja 2015, 17:30

KAMUFLAŻ 5
(Covert Affairs 5, ep. 3, 4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 24 maja 2015, 22:00, dwa odcinki

BROOKLYN 9-9 SEZON 2
(Brooklyn Nine-Nine 2, ep. 5, 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 maja 2015, 22:00, dwa odcinki

POD KOPUŁĄ SEZON 2
(Under the Dome 2, ep. 4, 5)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 maja 2015, 21:00, dwa odcinki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.